Jump to content
FORUM

Recommended Posts

2 hours ago, zudox said:

Ne vec jedan poveci analiticki tekst grupe autora iz Engleske  ,Njemacke i Rusije.U njemu je do u detalje opisana situacija od Sirije pa naovamo 99% mogu reci da je tacno opisano.

Odlicno dodji autobusom po njih i vodi ih u Njemacku oni su i onako uzrok njihove patnje i takvi kao ti vuk u jagnjecoj kozi.

Nemogu,zabranjeno voziti autobusom 

• Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3305

• rucica1

1238

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Iii??? Sta se onda desava?? Sigurno opet neki fajt...

Ee rece mi danas jedna poslovna sradnica kojoj je pricala kolegica koja radi u JEDNOJ organizaciji da njima dnevno daju pet obroka i dvije uzine, jos oni poceli okretati pastete i tako to da vide cega ima u njima, kao nece svasta ni jesti... Zipa ti to... Mislim, eto to e rekla kazala, ali eto da prenesem, hah... Tracerica haha

2 hours ago, paša said:

Nemogu,zabranjeno voziti autobusom 

Paša , pusti tu demagogiju  i uživaj u Njemačkoj.  Ostavi na miru ovu našu bijedu  i borbu za opstanak . 25 godina se borimo za normalan život , 56% nezaposlenost na USK, ljudi preživljavaju  sa  400 km penzije ( cijele familije ) , i ti našao da palamudiš   šta mi trebamo da radimo. Kad si tako veliki humanista iz svog džepa  pomozi prvo svom komšiji , a ima ih koliko hoćeš. lako je biti humanista u Njemačkoj iz državne kase   i za to primati platu . Tvoja Ružica vapi za  takvim humanistom kao što si ti ! 

• Like 6
  • Thanks 1

prije 9 sati, Bihac 2000 said:

Paša , pusti tu demagogiju  i uživaj u Njemačkoj.  Ostavi na miru ovu našu bijedu  i borbu za opstanak . 25 godina se borimo za normalan život , 56% nezaposlenost na USK, ljudi preživljavaju  sa  400 km penzije ( cijele familije ) , i ti našao da palamudiš   šta mi trebamo da radimo. Kad si tako veliki humanista iz svog džepa  pomozi prvo svom komšiji , a ima ih koliko hoćeš. lako je biti humanista u Njemačkoj iz državne kase   i za to primati platu . Tvoja Ružica vapi za  takvim humanistom kao što si ti ! 

Paša se je dokazao davno. A i kad se je on u njegovim godinama mogao snaći i otići mogu i ostali a ne da prose od dijaspore

Edited by Hysteria
  • Dislike 1
  • Aferim! 1
34 minutes ago, 1260 said:

Kažu htjeli blokirati jablansku i obilaznicu

Da su to uradili u nekoj Pakistanskoj vuk**** danas bi ih već objesili za mu**. 

Ali zato kad borci, ljudi koji su stvorili ovu zemlju na svojoj vlastitoj krvi  (kakvu-takvu) , protestvuju da bi ostvarili svoja vlastita prava budu isprebijani pa i do smrti ! 😡

• Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 1
On 04. 05. 2019. at 15:17, zudox said:

Otac maloljetnog mladića koji je sinoć napadnut u Sarajevu, u blizini Željezničke stanice, potvrdio je portalu Klix.ba kako su njegovog sina napali migranti koji su ga pokušavali opljačkati.
Kako saznajemo, migranti nasrnuli su na 17-godišnjeg H. A. u ulici Halida Kajtaza gdje su mu nanijeli teške povrede glave.

“Krenuo je prema kući oko 19 sati od Željezničke stanice prema tunelu Ciglane. Tu su mu sprijeda prišla dva migranta i uhvatila ga za bubreg torbicu koju je nosio. Tražili su mu pare, a onda su mu s leđa prišla još dvojica i počela mu roviti džepove. Udarili su ga šipkom u glavu. Jedan čovjek se zaustavio s automobilom, pomogao mu i odvezao ga u Hitnu pomoć. Ja sad tragam za tim humanistom da mu se zahvalim”, priča nam otac pretučenog mladića.

H. A. potom je iz Hitne pomoći prevezen u bolnicu gdje su mu zašili ranu, a nakon toga je završio na operaciji koja je trajala gotovo tri i po sata.

“Razbili su mu lobanju, a sad je smješten na intenzivnoj njezi. On je policiji dao detaljan opis migranata koji su ga napali”, dodao je mladićev otac.

Iz Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo saopćili su kako je o ovom slučaju obaviješten Kantonalni tužilac u Sarajevu. Policija nastavlja rad na dokumentovanju krivičnog djela i pronalasku napadača.

U Sarajevu se takve stvari svakodnevno dešavaju. Da napomenem da se radilo o manjoj navijačkoj grupi a ne migrantima, naravno to ovdje niko nije htio napisati a sačekao sam par dana.  Ali zato kad neki portal slučajno ne prenese neku neprovjerenu priču vi podivljate sa pričama o marakeškom sporazumu i nekakvoj cenzuri

• Aferim! 1
  • Haha 1
Just now, GenY said:

Ej raja, pozdrav. Teska tema ha. Ima li izlaza?

Zatvaranje granice sa Srbijom i Crnom Gorom. To se neće desiti nikad. Drugo da Hrvatska zatvori svoje granice pa da promjene rutu. 

Uglavnom na jebali smo mi u Bihaću jer smo daleko od očiju daleko od srca (Sarajeva) gdje bi se to trebalo rješiti

• Like 5

Prva stvar, ja iskreno mislim da ova ideja o izmjestanju na Vucjak nije losa, ukoliko se realizira. Oni najcesce nastoje preci granicu na potezu Lohovska brda - Skocaj - Medjudrazje - Zavalje - Baljevac, pa im treba pomoci onda da ne lutaju previse. 

Druga stvar, puno se prica o IOM/u u negativnom kontekstu medjutim, sta bi bilo tek da nisu nikako prisutni. Kako bi se onda sami izborili sa njima. Kako i na koji nacin bi grad isfinancirao sve ovo sto trenutno IOM financira? 

Treca stvar, malo mi je glupo kriviti lokalne vlasti za ovaj problem kada smo svjesni da oni ni na koji nacin nisu utjecali na dolazak migranata. Ne kazem da nije bilo pogresnih odluka ali iste su donesene samo i iskljucivo zbog neiskustva, a ne zbog nekih zakulisnih radnji. Ne moze me niko ubijediti u suprotno. 

Ovi lokalci koji su profitirali od svega toga iznajmljujuci svoje objekte su, ustvari, samo oportunisti kao i vecina drugih ljudi pa nastoje, kada vec ne mogu promjeniti stanje, da barem izvuku neku korist od toga. Znam da sada ovo zvuci kao prodavanje vrece brasna za 800KM u ratu, ali nije to ista situacija. Ratni profiteri su nesto drugo, a ovo su obicni gradjani koji ionako zive od danas do sutra.

Kad sam kod ratnih profitera; neko je spomenuo Bondeno prije par postova. Naumpade mi sad, pa 2 kultna ugostiteljska objekta u centru grada je prodao isti onaj lik koji je sjedio u Gradskom vijecu, a danas je Federalni poslanik. Jbga, kuzim ja kapitalizam i privatizaciju ali ipak... 

I cetvrta stvar, nemojte izgubiti moralni kompas u svemu ovome i imajte na umu da se radi o ljudima koji samo zele bolji zivot. Nisu iz bisa napustili svoje zemlje i krenuli u bijeli svijet. Ne dozvolite sebi da postanete kao nase komsije s one strane entitetske linije pa da mrze sve i svakoga koji nisu kao oni.

• Like 3
  • Dislike 3
  • Aferim! 1

Samo da te napomenem Vucjak se nalazi u drugoj vodozastitnoj zoni - sad progooglaj malo zabrane u toj zoni. Drugo, što sa našim sugrađanima koji imaju tamo vikendice? Što sa našim sugrađanima sa Zavalja i iz Žegara a mahom su starci? Kolateralna šteta? Govoriš o moralu a pišeš za moj pojam toliko glupe stvari niskih moralnih vrijednosti! Namjerno ili o tom nerazmišljaš? E sad prvo razmisli o onom što sam napisao pa onda mi repliciraj. Ovako ispada da sam grad ne mari za nase sugrađane jer su možda druge vjere ili nacionalnosti? Dalje, istina za ratne profitere i umjesto da budemo pouceni tim iskustvom i kaznimo (ne licno mi nego zakon) profitere na ovoj krizi mi bi smo ih trebali amnestirati jer smo eto propustili isto prije 20+ godina?

• Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
prije 2 sati, Grunf said:

Samo da te napomenem Vucjak se nalazi u drugoj vodozastitnoj zoni - sad progooglaj malo zabrane u toj zoni. Drugo, što sa našim sugrađanima koji imaju tamo vikendice? Što sa našim sugrađanima sa Zavalja i iz Žegara a mahom su starci? Kolateralna šteta? Govoriš o moralu a pišeš za moj pojam toliko glupe stvari niskih moralnih vrijednosti! Namjerno ili o tom nerazmišljaš? E sad prvo razmisli o onom što sam napisao pa onda mi repliciraj. Ovako ispada da sam grad ne mari za nase sugrađane jer su možda druge vjere ili nacionalnosti? Dalje, istina za ratne profitere i umjesto da budemo pouceni tim iskustvom i kaznimo (ne licno mi nego zakon) profitere na ovoj krizi mi bi smo ih trebali amnestirati jer smo eto propustili isto prije 20+ godina?

Samo nam fali da se okrene prica na nacionalnost pa su Hrvatima uvalili centar. Obicne gluposti.

Vec su neki na fb okrenuli na tu pricu. To samo zlonamjeran idiot moze pomisliti. 

Ljudi trebaju skontati da Grad Bihac nema lokacije a koja moze objedniti sve:  da je gradsko zemljiste, da imas infrastrukturalnu podlogu za centar, da u okolini nema selo, kuca i vikendica i sta sve ne. 

Razumijem tesku situaciju i ja bih najradije da se ujutro probudimo bez migranata ali kolicina defetizma kod Biscana je porazavajuca. Da bogdo Bihac moze praviti kamp u Orasju ali ne ide.

34 minutes ago, Pavarotti said:

Samo nam fali da se okrene prica na nacionalnost pa su Hrvatima uvalili centar. Obicne gluposti.

Vec su neki na fb okrenuli na tu pricu. To samo zlonamjeran idiot moze pomisliti. 

Ljudi trebaju skontati da Grad Bihac nema lokacije a koja moze objedniti sve:  da je gradsko zemljiste, da imas infrastrukturalnu podlogu za centar, da u okolini nema selo, kuca i vikendica i sta sve ne. 

Razumijem tesku situaciju i ja bih najradije da se ujutro probudimo bez migranata ali kolicina defetizma kod Biscana je porazavajuca. Da bogdo Bihac moze praviti kamp u Orasju ali ne ide.

Okrenuta je priča ionako...od ljudi koji su istinski za humano zbrinjavanje migranata po mjeri svih građana ovog grada a i samih migranata napravljeni su najobičniji fašisti. U svom postu sam napisao "ispada" dakle govorim o onom što se tumači kod djela populacije i skrećem pažnju na zamku u koju ćemo svi biti dovedeni a ne tvrdim to. Opasne su ovakve stvari ma koliko se bezazlenim činile. Najveći problem leži u činjenici da sve ovo vode ljudi koji većinom nemaju mnogo veze sa ovim gradom. Ja svoje sugrađane djelim na dobre i loše a nikako drugačije. Stari forumaši to znaju i poznaju me i lično a ne samo pod mojim nickom. Konačno, ne mogu ja biti veći "neprijatelj" tim ljudima od njihovih "zaštitnika" koji im uzimaju i zadnji eur iz džepa. Da se postupilo po zahtjevima prosvjednika od onih prosvjeda ni do ove jutrošnje tragedije ne bi došlo. Ko je tu onda veći neprijatelj tim migrantima ja ili onaj "ko ih brani"? Što sve dovodi do tih stvari? " Migrantska mama" je jedan od većih "zaštitnika" i laje po gradu na sav glas...ali zato u svoju kuću prima samo one koji imaju novca a one koji nemaju ostavlja na ulici.Lično sam gledao neki dan kad je odvratila skupinu tih jadnika od svoje kuće. Ne pitajte me ko je mama jer neću ovdje pisati ničije lične podatke a onaj ko želi to da zna-već zna!

Edited by Grunf
  • Like 3
  • Haha 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...