Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije 3 sati, GenY said:

Prva stvar, ja iskreno mislim da ova ideja o izmjestanju na Vucjak nije losa, ukoliko se realizira. Oni najcesce nastoje preci granicu na potezu Lohovska brda - Skocaj - Medjudrazje - Zavalje - Baljevac, pa im treba pomoci onda da ne lutaju previse. 

Druga stvar, puno se prica o IOM/u u negativnom kontekstu medjutim, sta bi bilo tek da nisu nikako prisutni. Kako bi se onda sami izborili sa njima. Kako i na koji nacin bi grad isfinancirao sve ovo sto trenutno IOM financira? 

Treca stvar, malo mi je glupo kriviti lokalne vlasti za ovaj problem kada smo svjesni da oni ni na koji nacin nisu utjecali na dolazak migranata. Ne kazem da nije bilo pogresnih odluka ali iste su donesene samo i iskljucivo zbog neiskustva, a ne zbog nekih zakulisnih radnji. Ne moze me niko ubijediti u suprotno. 

Ovi lokalci koji su profitirali od svega toga iznajmljujuci svoje objekte su, ustvari, samo oportunisti kao i vecina drugih ljudi pa nastoje, kada vec ne mogu promjeniti stanje, da barem izvuku neku korist od toga. Znam da sada ovo zvuci kao prodavanje vrece brasna za 800KM u ratu, ali nije to ista situacija. Ratni profiteri su nesto drugo, a ovo su obicni gradjani koji ionako zive od danas do sutra.

Kad sam kod ratnih profitera; neko je spomenuo Bondeno prije par postova. Naumpade mi sad, pa 2 kultna ugostiteljska objekta u centru grada je prodao isti onaj lik koji je sjedio u Gradskom vijecu, a danas je Federalni poslanik. Jbga, kuzim ja kapitalizam i privatizaciju ali ipak... 

I cetvrta stvar, nemojte izgubiti moralni kompas u svemu ovome i imajte na umu da se radi o ljudima koji samo zele bolji zivot. Nisu iz bisa napustili svoje zemlje i krenuli u bijeli svijet. Ne dozvolite sebi da postanete kao nase komsije s one strane entitetske linije pa da mrze sve i svakoga koji nisu kao oni.

Opet jedan od onih dobričina koji razumiju sav ilegalni ološ i kriminalce ovog svineta koji su se našli u BiH,a nerazumije svoje domaće sunarodnjake.

Da IOM nije prisutan nebi bilo ni migranata, zasigurno ne u ovolikom broju,niti bi ih ko mogao pomagati,upućivati kako i što da dalje ilegalno rade,ilegalno jer su ilegalno u BiH i IOM ih nebi mogao od doćeg stanovništva preko potkupljenih političara zaštiti tako da se nebi usuđivali ovako "slobodno=ilegalno" ponašati kao "jadni migranti"!

IOM,UN i Soroš su i doveli migrante u USK!

Ovi lokalci nisu nikakvi "oportunisti" već su kriminalni idioti koji sijeku granu drveta na kojoj sjede i misle da su zaradili nešto.Ustvari su najobičniji kvislinški kolaboranti koji destabilizuju državu i narod BiH.

Protiv ratnih profitera si trebao dići glas odmah 96 poslije rata a ne sada ovdje skretati s teme.

I ta tvoja četvrta stvar je sranje u bojama i pranje mozga tako da znaš.Kao i taj tvoj moralni kompas koji se vadi samo kad su migranti u pitanju,dok kad je domaće stanovništvo onda se navigira ko po magli,naime ništa se nevidi.Grad Bihać i crveni križ Bihaća je dao stotine hiljada KM za prehranu i zdravstvenu obskrbu ovih migranata prije nego je IOM počeo da plaća.Sjećamo se svi kako su iz crvenog križa i općine Bihać kukali i apelirali na Sarajevo da nemaju više  sčim plaćati hranu migrantima.Tek mjesecima poslije nastupa IOM na scenu.

Općina Bihać i crveni križ  je pomagala migrante dok su hiljade penzionera i onih bez posla gladovali i nisu znali ujutro što će za večeru,a ti meni ovdje o empatijama.Pa dosta je više ,jesi normalan ? Ili si opet jedan od Haldira koji su ovdje registrovani iznova da mute narodu pamet( izgleda da zaista hesi jedan od takvih).

Za Dodika možemo pričati što hoćemo ali svi vidimo da RS nedozvoljava njenu dedtabilizaciju putem migranata i to riješava po hitnom postupku,jer nisu naivni kao u Sarajevu tj. Narod u Federaciji koji još uvihek pada na tvoju empatiju i priču " braća muslimani" mora se pomoći.

Ništa mi njima nemoramo pomoći,oni su ilegalni kriminalci i ološ koji se nastoji dokopati najboljih socinalnih sistema zapadnih država kao što su Njemačka,Austrija,Danska,Švedska i ostalih da bi klatili muda na račun poreskih obaveznika u tim zemljama.

Ako su htjeli legalno tražiti bolji život na zapadu zašto ga netraže legalno kao i naši građani koji prvo predaju legalno zahtjev za vizu obično već sa spremnom radnom dozvolom i čekaju mjesecima i godinama da je dobiju.I kad bosanci koji su sretnici dobiju tu vizu i crnče na zapadu od jutra do mraka onda ih ti ilegalni migranti opet tamo hebu u zdrav mozak jer žive kao paraziti na njihov račun kao poreskih obaveznika koji zapadu redovno moraju plaćati poreztj. tih bosanaca koji su legalno dobili vizu i posao na zapadu.

Pun mi je klinac vas "humanista" koji su humanisti preko grbače sopstvenog naroda i vaze ovdje pod malo malo pa drugim nikovima.Ako hoćeš biti humanista i moralni učitelj prvo se pobrini za svoje sugrađane ( koji žive u bijedi i nedobivaju 5 obroka dnevno servirano tako da imaju slobodnog vremena i snage na pretek,gledajući kako će počinuti sljedeću kriminalnu radnju) pa onda gledaj drugi svijet!

Odjebite lažni (plaćeni) humanisti dosta vas je!

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3251

• rucica1

1188

• Barba

1147

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

.

12 minutes ago, Brod-u-Boci said:

Opet jedan od onih dobričina koji razumiju sav ilegalni ološ i kriminalce ovog svineta koji su se našli u BiH,a nerazumije svoje domaće sunarodnjake.

Da IOM nije prisutan nebi bilo ni migranata, zasigurno ne u ovolikom broju,niti bi ih ko mogao pomagati,upućivati kako i što da dalje ilegalno rade,ilegalno jer su ilegalno u BiH i IOM ih nebi mogao od doćeg stanovništva preko potkupljenih političara zaštiti tako da se nebi usuđivali ovako "slobodno=ilegalno" ponašati kao "jadni migranti"!

Ovi lokalci nisu nikakvi "oportunisti" već su kriminalni idioti koji sijeku granu drveta na kojoj sjede i misle da su zaradili nešto.Ustvari su najobičniji kvislinški kolaboranti koji destabilizuju državu i narod BiH.

Protiv ratnih profitera si trebao dići glas odmah 96 poslije rata a ne sada ovdje skretati s teme.

I ta tvoja četvrta stvar je sranje u bojama i pranje mozga tako da znaš.Kao i taj tvoj moralni kompas koji se vadi samo kad su migranti u pitanju,dok kad je domaće stanovništvo onda se navigira ko po magli,naime ništa se nevidi.Grad Bihać i crveni križ Bihaća je dao stotine hiljada KM za prehranu i zdravstvenu obskrbu ovih migranata prije nego je IOM počeo da plaća.Sjećamo se svi kako su iz crvenog križa i općine Bihać kukali i apelirali na Sarajevo da nemaju više  sčim plaćati hranu migrantima.Tek mjesecima poslije nastupa IOM na scenu.

Općina Bihać i crveni križ  je pomagala migrante dok su hiljade penzionera i onih bez posla gladovali i nisu znali ujutro što će za večeru,a ti meni ovdje o empatijama.Pa dosta je više ,jesi normalan ? Ili si opet jedan od Haldira koji su ovdje registrovani iznova da mute narodu pamet( izgleda da zaista hesi jedan od takvih).

Za Dodika možemo pričati što hoćemo ali svi vidimo da RS nedozvoljava njenu dedtabilizaciju putem migranata i to riješava po hitnom postupku,jer nisu naivni kao u Sarajevu tj. Narod u Federaciji koji još uvihek pada na tvoju empatiju i priču " braća muslimani" mora se pomoći.

Ništa mi njima nemoramo pomoći,oni su ilegalni kriminalci i ološ koji se nastoji dokopati najboljih socinalnih sistema zapadnih država kao što su Njemačka,Austrija,Danska,Švedska i ostalih da bi klatili muda na račun poreskih obaveznika u tim zemljama.

Ako su htjeli legalno tražiti bolji život na zapadu zašto ga netraže legalno kao i naši građani koji prvo predaju legalno zahtjev za vizu obično već sa spremnom radnom dozvolom i čekaju mjesecima i godinama da je dobiju.I kad bosanci koji su sretnici dobiju tu vizu i crnče na zapadu od jutra do mraka onda ih ti ilegalni migranti opet tamo hebu u zdrav mozak jer žive kao paraziti na njihov račun kao poreskih obaveznika koji zapadu redovno moraju plaćati poreztj. tih bosanaca koji su legalno dobili vizu i posao na zapadu.

Pun mi je klinac vas "humanista" koji su humanisti preko grbače sopstvenog naroda i vaze ovdje pod malo malo pa drugim nikovima.Ako hoćeš biti humanista i moralni učitelj prvo se pobrini za svoje sugrađane ( koji žive u bijedi i nedobivaju 5 obroka dnevno servirano tako da imaju slobodnog vremena i snage na pretek,gledajući kako će počinuti sljedeću kriminalnu radnju) pa onda gledaj drugi svijet!

Ti svašta znaš napisati samo neznaš kako rješiti postojeći problem niti imaš neki prijedlog 

• Like 1
  • Dislike 2
  • Haha 2
On 30. 04. 2019. at 21:42, Brod-u-Boci said:

Moji postovi gore od prošle godine,postaje li vam jasno sada što će vas zadesiti?

Vi niste htjeli vjerovati u početak rata 92 dok granate nisu počele da vam padaju na glavu,sada niste htjeli vjerovati u invaziju arapa pod mantilom nazvanim migranti,sve dok vam nepočnu padati glave.

Jedino riješenje je odmah i to bez oklijevanja opšta mobilizacija svih patriotskih snaga,organizovanje otpora i neposlušnost onima koji su vas doveli u ovakvo stanje iz Sarajeva.Zar nevidite da vas sve više iz Sarajeva podjebavaju? Planiraju uvesti još jedan talgo voz da bi se invazija još više ubrzala,jer im se ona odvija presporo.Do zime se planira njih 80.000 smjestiti na USK.

Pustite priče humanitet etc. od strane IOMa i plaćenika i Sarjeva koji za šaku € urona nevide što rade jer im je mozak ispran.Priču od nekoliko žena i djece koji služe njima kao alibi,koje će oni žrtvovati kao kolateralne žrtve uspostavljajući svoje ciljeve u BiH.Vojno sposobni muškarci čine 95% invazora.

Oni su dovedeni da vas pokore, s žena,a i djecom vas obmanjuju da bi omekšali i da bi imali lakši način da vam prodaju priču.

Pisao sam još prošle godine zašto se RS i Dodik naoružava  i to se toleriše od strane od zapada,Rusije i EU.Pravi se obruč oko Krajine,Sarajevo vas je prodalo,RS će se prodati EU (kada počnu kod vas sukobi kad zatvore granice) kao čuvari hrišćanstva i kao nagradu dobiće dozvolu da se spoje sa Srbijom i to zauvijek ( velika Srbija se konačno ostvaruje).

Paša ti bi trebao da  pažljivije čitaš moje prijašnje postove! U njima je više puta dan odgovor na probleme u Bihaću.

Misli globalno djeluj lomalno!

Tako se mijenja svijest a ne obrnuto!

On 09. 05. 2019. at 13:25, Brod-u-Boci said:

Pod hitno vi bišćani sa foruma trebate lično kontaktirati vijećnika profesora Ramića i osnovati jedno tijelo koje će u svojoj ličnoj i neposrednoj blizini organizovati i dalje proslijeđivati ideje u svrhu spriječavanja daljeg naseljenja migranata.

To morate raditi po principu kotrljajuće grudve snijega koja se pušta s vrha planine da bi do doline izazvala neviđenu lavinu kona ruši sve pred sobom.

Samoorganizacija! Pod hitno putem društvenih mreža  sazvati građane koji su voljni da pokrenu tu lavinu ,recimo u bondeno  i od tamo svako kreće svojoj kući,komšiluku,prijateljima poznanicima,sportskim društvima itd. i obavezuje njih da edukuju dalje kao što ste vi to radili.Apelujte na poslodavce da budu s vama uz vašu ideju ,dogovorite se da to naknadno naradite svako od vas ima nekog bližeg ili daljeg u policiji,neka i o i budu uz vas( nisu ni oni sami pali s marsa i vi ste im neko i nešto,rodbina,prijatelji, komšije).

Masa čini čuda,bez mase s par stotina ljudi nemaze što tražiti na trgu. Kao što sam i sam rekao vidim da im prof. Ramić ponavlja da će te biti " protočni bojler" za migrante a sami znamo što se dešava u protočnom bojleru uvijek se kuha i može se opeći.

Uzmite po uzoru na francuze večeras žute prsluke kao znakove raspoznavanja odite u bondeno u 19:00 i od tamo pokrenuti akciju,(napraviti plan djelovanja,dijelite letke) za proteste koji će ako budete istrajni za 4 nedelje riješiti krizu.

Ovo je tekst iz marseljeze pisan 1792 godine u francuskoj ali nikad nije bio aktualniji kao što je to danas u BiH.

La Marseillaise

Hajdemo! Djeco Domovine!
Dan slave je došao!
Protiv nas je podignuta
Krvava zastava tiranije! 
Čujete li u poljima
Riku tih divljih vojnika?
Oni vam u naručje dolaze
Da zakolju vaše sinove, vaše supruge.

Na oružje građani!
Formirajte svoje bataljone!
Koračajmo! Koračajmo!
Neka nečista krv
Natopi naše brazde!

Što hoće ta rulja robova,
Izdajnika, od kralja zavedenih?
Za koga ti gnjusni okovi,
Ti lanci odavno pripremljeni? 
Francuzi! Za nas, ah! Kakva uvreda!
Kakav zanos treba izazvati;
Usuđuju se kaniti
Vratiti nas u staro ropstvo.

Što? Strane čete
Da budu mjerodavne na našim ognjištima?
Što? Najamničke falange
Da obaraju naše gorde ratnike! 
Bože! Naše će ruke biti okovane!
Naše glave pod jarmom saviti će se!
Podli nasilnici postati će
Gospodari naše sudbine!

Bojte se, tirani i vi, izdajnici,
Sramoto svih stranaka!
Bojte se! Vaši rodoubilački planovi
Dobiti će svoju cijenu. 
Svatko je vojnik da se protiv vas bori.
Ako padnu, naši mladi junaci,
Zemlja ih stvara ponovo
Protiv vas da se bore potpuno spremni.

Ljubavi sveta za Domovinu
Vodi, ojačaj naše osvetničke mišice!
Slobodo! Slobodo draga,
Bori se sa svojim braniteljima! 
Pod naše zastave neka pobjeda
Dotrči na tvoje muške pozive!
Neka tvoji umirući neprijatelji
Vide tvoj trijumf i našu slavu!

Za pašu!

• Aferim! 1

Oni koji su izglasali za novi centar na vucjaku nisu svjesni koju gresku ucinise...zatrovati ce i ovo malo prirode sto imamo a  najgore je to isto je grunf napomenuo je da su nam ugrozena vodocrpilista privilica i ostali izvori...

• Like 1
1 hour ago, Brod-u-Boci said:

Sve receno i nista za dodati !

1 hour ago, paša said:

.

Ti svašta znaš napisati samo neznaš kako rješiti postojeći problem niti imaš neki prijedlog 

Pasa, eto  ti imas iskustva, pa nam daj prijedlog kako rijesiti ...

Vas cetiri ili pet ste napisali vise od 2/3 postova u ovoj temi koji su veoma slicni po sadrzaju i koji, uglavnom, pozivaju na linc, progone, ubistva, premlacivanje itd, bez ijednog konkretnog prijedloga rjesenja, a koji ne ukljucuje nesto od pobrojanog. Imate 10ak floskula oko kojih koncipirate svoje postove vec 3 mjeseca. Aktivni ste i na drustvenim mrezama kroz razne grupice i tu isto sirite mrznju i, nazalost, na taj nacin trujete mozgove svih onih koji vas i takve citaju. Pod raznim ste utjecajima, sto se lako zakljucuje iz vasih postova, a da niste toga ni svjesni te se, u nedostatku argumenata branite napadima i besmislenim kvalifikacijama neistomisljenika. Izmisljate i stvarate probleme tamo gdje ih nema, stvarate i sirite dezinformacije itd.

• Dislike 4
  • Thanks 1
prije 2 minuta, GenY said:

Vas cetiri ili pet ste napisali vise od 2/3 postova u ovoj temi koji su veoma slicni po sadrzaju i koji, uglavnom, pozivaju na linc, progone, ubistva, premlacivanje itd, bez ijednog konkretnog prijedloga rjesenja, a koji ne ukljucuje nesto od pobrojanog. Imate 10ak floskula oko kojih koncipirate svoje postove vec 3 mjeseca. Aktivni ste i na drustvenim mrezama kroz razne grupice i tu isto sirite mrznju i, nazalost, na taj nacin trujete mozgove svih onih koji vas i takve citaju. Pod raznim ste utjecajima, sto se lako zakljucuje iz vasih postova, a da niste toga ni svjesni te se, u nedostatku argumenata branite napadima i besmislenim kvalifikacijama neistomisljenika. Izmisljate i stvarate probleme tamo gdje ih nema, stvarate i sirite dezinformacije itd.

Prijedlog protjerati IOM i kazneno progoniti sve koji su suradjivali sa tom kriminalnom medjunarodnom organizacijom .Dozvoliti policiji da radi svoj posao i da im nisu ruke svezane od domacih kvislinskih hohstaplera koji rade za gore pomenutu organizaciju.Javno objaviti putem medija da vise teroristi i medjunarodni kriminalci nisu dobrodosli i za par mjeseci stvar rijesena.Problem nema dovoljno hrabrog politicara u BiH da to kaze jer se boji za svoju stolicu nek je meni dobro ko druge j..e .

• Like 1
  • Thanks 1

Jah, sve receno. Na stranu sva prica oko IOM-a gdje su mnoge stvari pretjerane i gdje je svako ko nije u zabokrecini jednoumlja ove teme njihov zaposlenik ili na platnoj listi istih, govoriti da bez njih ne bi bilo migranata je najblaze receno besmisleno. To nema veze sa zdravim razumom. 

IOM ima svoje minuse - pregovaranje sa nekim privatnicima oko otvaranja kampova bez znanja bilo kojeg nivoa vlasti i ono meni najiritantnije - konstatno forsiranje neke pozitivne price o migrantima koja realno ne postoji. 

Ali da imaju neke skrivene i lose namjere, nemam razloga vjerovati u to. 

• Haha 1

A jedan od vas ima 4-5 profila ovdje i sam sa sobom razgovara,lajka...vec mjesecima isto piše. Ja sam rješenje za koje mislim da je za nas najbolje davno dao, a to je onemoguciti migrante da prelaze u Hrvatsku na ovom području i maksimalna saradnja naše i HR policije. Onog momenta kad se granica potpuno zatvori na ovom području migranti će ili promjeniti rutu ili jednostavno otići. Njihov cilj nije ostati ovdje. Otvaranje novih centara na ovom području i uspješan prelazak granice neće rješiti ovaj problem nego će ga samo pojačati i produžiti. Jedan uspješan prelazak granice će samo dovesti do deset novih migranata.

Edited by Grunf
  • Like 3
  • Dislike 2
  • Thanks 1
7 minutes ago, GenY said:

O cemu ti ? gdje si procitao/la da neko poziva na linc, ubistva, premlacivanje ?  Da si citao postove  i pratio forum , procitao bi i konkretne prijedloge i rjesenja. Tacno je samo jedno , da prica o sirenju mrznje  i drugim kvalifikacijama  dolazi iz iste kuhinje, koja pokusava da sve koji kritikuju  i osudjuju  pogresne odluke koje su donesene na stetu gradjana, prikazu kao linc, mrznju itd. Gradjani trpe, grad je olupina, a ti pricas o nekom sijanju mrznje ... Cije ? Od strane koga ? Da okrenemo stvari naopako : Ko su ti koji toliko mrze Bihac i njegove stanovnike, da su odlucili da ga uniste ? Neko se potrudio da od Krajine, a pogotovo Bihaca napravi ruglo, zasto ? 

• Like 7
  • Dislike 2
  • Thanks 1
9 hours ago, Brod-u-Boci said:

Što se Ramića tiče nema on nikakav konkretan prijedlog kako rješiti problem.On konstatuje da je Bihać prodan za 3,7 mil km.

Što se tiče samoorganizovanja to bi trebao pojasniti šta se pod tim podrazumjeva.Da li treba da ih fizički istjeramo iz Bihaća ili nešto drugo. 

Ja nisam za takvo organizovanje jer je protuzakonito i možeš samo dobiti krivičnu prijavu ili po guzici pendrek.

Moj prijedlog je to što je Grunf napisao, zatvoriti maksimalno granicu sa Hr i oni će promjeniti rutu i otići.To vlada Usk može sama organizovati jer ima pendrek i vlast u ruci.

• Like 1
prije 9 minuta, paša said:

Što se Ramića tiče nema on nikakav konkretan prijedlog kako rješiti problem.On konstatuje da je Bihać prodan za 3,7 mil km.

Što se tiče samoorganizovanja to bi trebao pojasniti šta se pod tim podrazumjeva.Da li treba da ih fizički istjeramo iz Bihaća ili nešto drugo. 

Ja nisam za takvo organizovanje jer je protuzakonito i možeš samo dobiti krivičnu prijavu ili po guzici pendrek.

Moj prijedlog je to što je Grunf napisao, zatvoriti maksimalno granicu sa Hr i oni će promjeniti rutu i otići.To vlada Usk može sama organizovati jer ima pendrek i vlast u ruci.

Treba ih integrirati u drustvo. Ne ponasati se prema njima kao kao prema zivotinjama nego kao prema ljudima. Mozda se izrodi nesto dobro iz toga, ko zna 😂

Krenuti sa izgradnjom brze ceste prema Banjaluci i Tuzli, a njih iskoristiti kao jeftinu radnu snagu. Obostrana korist.

• Dislike 8
  • Haha 1
  • Confused 1
prije 8 sati, Pavarotti said:

Jah, sve receno. Na stranu sva prica oko IOM-a gdje su mnoge stvari pretjerane i gdje je svako ko nije u zabokrecini jednoumlja ove teme njihov zaposlenik ili na platnoj listi istih, govoriti da bez njih ne bi bilo migranata je najblaze receno besmisleno. To nema veze sa zdravim razumom. 

IOM ima svoje minuse - pregovaranje sa nekim privatnicima oko otvaranja kampova bez znanja bilo kojeg nivoa vlasti i ono meni najiritantnije - konstatno forsiranje neke pozitivne price o migrantima koja realno ne postoji. 

Ali da imaju neke skrivene i lose namjere, nemam razloga vjerovati u to. 

Besmisleno ,jelda? Čitaj nešto drugo osim mainstream-a! 

IOM je jedan od glavnih naještenika od UN,EU, I Soroša.

UN, EU i Soros poklonili migrantima prepaid debitne kartice kako bi financirali njihovo putovanje u Europsku uniju - Novi Svjetski Poredak

https://www.novi-svjetski-poredak.com › ...

• Like 4
  • Dislike 1

Još nešto u vezi Sej Ramić.

On ima grupu koja je na početku bila dobra.

Medjutim, svakog ko nije mislio kao on je izbacio iz grupe i blokirao.Sad u grupi nemožeš ništa napisati dok on i Keri ne odobre.Kako taj čovjek misli zastupati građane ako im neda ništa reći.To je krajnje nedemokratski jer svi gradjani trebaju da imaju pravo na svoje mišljenje.

• Like 1
  • Haha 2
prije 5 minuta, GenY said:

Treba ih integrirati u drustvo. Ne ponasati se prema njima kao kao prema zivotinjama nego kao prema ljudima. Mozda se izrodi nesto dobro iz toga, ko zna 😂

Krenuti sa izgradnjom brze ceste prema Banjaluci i Tuzli, a njih iskoristiti kao jeftinu radnu snagu. Obostrana korist.

Nisam odavno pročitao toliko proturiječnosti u dvije rečenice jednog texta i posta!

Čuj to humanista bi ih integrirao u društvo i ponašao bi se prema njima kao ljudima,dok bi ih u drugoj rečenici iskorišćavao kao jeftinu radnu snagu!!!

Promijeni ime u "Robovlasnik"

P.S.

Oni da su htjeli biti ljudi bili bi u matičnim zemljama i tamo pokušali promijeniti stvari na bolje.I da su htjeli biti "jeftina" radna snaga radili bi u svojim zemljama.

Ovo su paraziti kao što sam već rekao koji se žele udomiti u najboljim socijalnim sistemima svijeta u zapadnoevropskim državama.

Ako svi žele raditi i po vašem bježe od rata zašto neostanu u Turskoj,Bugarskoj,Makedoniji ili u BiH???

Zato što tamo nema socijalnog all inclusive zbrinjavanja i mjesečno 450€ na ruku kao u Austriji,Njemačkoj ili Švedskoj.

• Like 3
  • Dislike 1
prije 16 minuta, Brod-u-Boci said:

Besmisleno ,jelda? Čitaj nešto drugo osim mainstream-a! 

IOM je jedan od glavnih naještenika od UN,EU, I Soroša.

UN, EU i Soros poklonili migrantima prepaid debitne kartice kako bi financirali njihovo putovanje u Europsku uniju - Novi Svjetski Poredak

https://www.novi-svjetski-poredak.com › ...

Upravo sam o toj deluziji pisao. Ti kada ovakvu stranicu navedes kao relevantan izvor informacija sve si o sebi rekao i nema potrebe da te se ubjedjuje u suprotno. Mislis da vidis stvari bolje od drugih, da su svi u krivu, da su svi urotnici, da postoji neka grupica ljudi koja odlucuje o svemu, od klime pa do boje ociju novorodjencadi i sl.

Moj ti je savjet da promjenis literaturu dok jos imas vremena. Zglajzat ces.

prije 4 minuta, Brod-u-Boci said:

Nisam odavno pročitao toliko proturiječnosti u dvije rečenice jednog texta i posta!

Čuj to humanista bi ih integrirao u društvo i ponašao bi se prema njima kao ljudima,dok bi ih u drugoj rečenici iskorišćavao kao jeftinu radnu snagu!!!

Promijeni ime u "Robovlasnik"

P.S.

Oni da su htjeli biti ljudi bili bi u matičnim zemljama i tamo pokušali promijeniti stvari na bolje.I da su htjeli biti "jeftina" radna snaga radili bi u svojim zemljama.

Ovo su paraziti kao što sam već rekao koji se žele udomiti u najboljim socijalnim sistemima svijeta u zapadnoevropskim državama.

Ako svi žele raditi i po vašem bježe od rata zašto neostanu u Turskoj,Bugarskoj,Makedoniji ili u BiH???

Zato što tamo nema socijalnog all inclusive zbrinjavanja i mjesečno 450€ na ruku kao u Austriji,Njemačkoj ili Švedskoj.

Pa sta je lose u tome?! Nema u tome nista nehumano. Njih 10.000 bi radilo za minimalac, uz obezbjedjen smjestaj i zdravstveno osiguranje. Zar nije obostrana korist?

Nema toga ni u tim zemljama, pogresno si informisan. Ta prava koriste azilanti, a ne migranti. 

Edited by GenY
  • Dislike 3
  • Haha 3
prije 3 minuta, paša said:

Još nešto u vezi Sej Ramić.

On ima grupu koja je na početku bila dobra.

Medjutim, svakog ko nije mislio kao on je izbacio iz grupe i blokirao.Sad u grupi nemožeš ništa napisati dok on i Keri ne odobre.Kako taj čovjek misli zastupati građane ako im neda ništa reći.To je krajnje nedemokratski jer svi gradjani trebaju da imaju pravo na svoje mišljenje.

Čuj paša,Sey je jedini koji pokušava nešto promijenuti i ako vidi da ima pokušaja torpediranja njegove grupe kroz konfrontacije u njegovoj grupi je legitimno da ih nepusti u "svoju avliju"

P.S.

paša ti si dobričina, ali si predobar za ovaj svijet koliko vidim,nemožeš cijeli svijet preko bosanskih leđa spasiti.

• Like 2
  • Dislike 1
prije 2 minuta, Brod-u-Boci said:

Čuj paša,Sey je jedini koji pokušava nešto promijenuti i ako vidi da ima pokušaja torpediranja njegove grupe kroz konfrontacije u njegovoj grupi je legitimno da ih nepusti u "svoju avliju"

P.S.

paša ti si dobričina, ali si predobar za ovaj svijet koliko vidim,nemožeš cijeli svijet preko bosanskih leđa spasiti.

Sej Ramic je svoju predizbornu kampanju bazirao na prici da je Bihac samo od Kina do Benzina, pa ako ne moze podnijeti svoje sugradjane koji zive 3 kilometra od centra, kako da podnese nekoga sa drugom bojom koze.

Gotivio sam ga prije ali kako je dobio priliku da javno progovori, pokazao je svoje pravo lice. Bilo bi mu bolje da cuti nekada. 

• Like 1
  • Dislike 4
  • Aferim! 1
prije 4 minuta, GenY said:

Upravo sam o toj deluziji pisao. Ti kada ovakvu stranicu navedes kao relevantan izvor informacija sve si o sebi rekao i nema potrebe da te se ubjedjuje u suprotno. Mislis da vidis stvari bolje od drugih, da su svi u krivu, da su svi urotnici, da postoji neka grupica ljudi koja odlucuje o svemu, od klime pa do boje ociju novorodjencadi i sl.

Moj ti je savjet da promjenis literaturu dok jos imas vremena. Zglajzat ces.

Pa sta je lose u tome?! Nema u tome nista nehumano. Njih 10.000 bi radilo za minimalac, uz obezbjedjen smjestaj i zdravstveno osiguranje. Zar nije obostrana korist?

Ja čitam na ovu temu od 2010 godine već davno tj 5 godina prije kretanja ovih migrantskih struja i sve se je obistinilo što su po tebi tkz. " teoretičari teorija zavjera" napisali i predskazali.

Što se tiče "grupice" koja odlučuje o svemu isto tako je istina.

Postoji grupa ljudi koji upravljaju cijelim svijetom,svim svjetskim vladama i svom svjetskom ekonomijom.

Rockefeller, Rothschild, Kissinger i kremiji kao što su Bilderberger.

Demokratija je samo fasada ona nepostoji čak ni u zemljama za koje se misli da su najdemokratičnije,upamti to.

• Thanks 1
  • Haha 1
20 minutes ago, Brod-u-Boci said:

P.S.

Ja inače nikog nevolim napaditi i uvjek iznosim svoje mišljenje.Na to grupi sam rekao da je protuzakonito da gradjani zaustavljaju autobus.

Poslije toga sam popušio ban, i blokirao me i lično

• Haha 2
prije 1 minuta, paša said:

Ja inače nikog nevolim napaditi i uvjek iznosim svoje mišljenje.Na to grupi sam rekao da je protuzakonito da gradjani zaustavljaju autobus.

Poslije toga sam popušio ban, i blokirao me i lično

Paša kada državna vlast cijelo vrijeme radi protuzakonito, jer ne osigurava granice protiv ilegalnih migranata,kad im dozvoljava kretanje čak javnim prijevozom ( Talgo voz ,autobusi) iako je to zakonski zabranjeno zašto bi bilo protuzakonito da se građani SAMOORGANIZUJU i bar oni kada država neželi,pokušaju sprovesti postojeći zakon!

Nema tu ništa protuzakonito,naprotiv svjesni građani su se organizovali s ciljem sprovođena zakona koji država neće da sprovode.

Vlast u državi je potkupljna (kroz IOM,Soroš,UN) i prodali su građane.Kad se građani organizuju s željom da ponovo uspostave zakon koji piše u ustavu BiH onda ih ta ista vlast s ciljem samoodržavanja diskreditira nazivajući ih ruljom kona hoće da linčuje migrante( koji su prekršilli taj isti zakon milion puta,ilegalnim prelaskom granice,ilegalnim kretanjem,provalama,krađom,nasilništvom,silovanjima itd.,itd.)

Jesu li proradili klikeri polako???

• Like 3
  • Dislike 1
3 minutes ago, Brod-u-Boci said:

Paša kada državna vlast cijelo vrijeme radi protuzakonito, jer ne osigurava granice protiv ilegalnih migranata,kad im dozvoljava kretanje čak javnim prijevozom ( Talgo voz ,autobusi) iako je to zakonski zabranjeno zašto bi bilo protuzakonito da se građani SAMOORGANIZUJU i bar oni kada država neželi,pokušaju sprovesti postojeći zakon!

Nema tu ništa protuzakonito,naprotiv svjesni građani su se organizovali s ciljem sprovođena zakona koji država neće da sprovode.

Vlast u državi je potkupljna (kroz IOM,Soroš,UN) i prodali su građane.Kad se građani organizuju s željom da ponovo uspostave zakon koji piše u ustavu BiH onda ih ta ista vlast s ciljem samoodržavanja diskreditira nazivajući ih ruljom kona hoće da linčuje migrante( koji su prekršilli taj isti zakon milion puta,ilegalnim prelaskom granice,ilegalnim kretanjem,provalama,krađom,nasilništvom,silovanjima itd.,itd.)

Jesu li proradili klikeri polako???

Kad govorimo o prevozu nije protuzakonito da se migranti voze vozom,autobusom,taksijem itd, Po zakonu migranti imaju slobodu kretanja.

Što se tiče Soroša i drugih objasni mi zašto ja kao pojedinac ne osjećam da oni upravljaju samnom.

• Dislike 3
  • Haha 1
prije 9 sati, Sadik said:

O cemu ti ? gdje si procitao/la da neko poziva na linc, ubistva, premlacivanje ?  Da si citao postove  i pratio forum , procitao bi i konkretne prijedloge i rjesenja. Tacno je samo jedno , da prica o sirenju mrznje  i drugim kvalifikacijama  dolazi iz iste kuhinje, koja pokusava da sve koji kritikuju  i osudjuju  pogresne odluke koje su donesene na stetu gradjana, prikazu kao linc, mrznju itd. Gradjani trpe, grad je olupina, a ti pricas o nekom sijanju mrznje ... Cije ? Od strane koga ? Da okrenemo stvari naopako : Ko su ti koji toliko mrze Bihac i njegove stanovnike, da su odlucili da ga uniste ? Neko se potrudio da od Krajine, a pogotovo Bihaca napravi ruglo, zasto ? 

Drago mi je da si pitao:

20190512_090414.jpg

20190512_090353.jpg

20190512_090325.jpg

20190512_090236.jpg

20190512_090209.jpg

Screenshot_20190512-084643_Chrome.jpg

• Dislike 4
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...