Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Nije me bilo odavno,ali vidim da se i dalje vodi "rat" sa ovima koji imaju koristi od migosa pa glume velike humanitarce i brane tu gamad. Evo kao što smo svedočili i naš migrantski gradonačelnik je napokon "progledao" nakon onolikih donacija kanti za smeće pa shvatio da je najbolje da idu na Vučijak tj.na nekadašnju deponiju. 

Migrante će se lako izmjestiti,ali najveći problem su nama naši ljudi. Krijumčarenje busevima,vozom i taksijem se mora zaustaviti. Migrante koji se izbace iz voza moraju ostati u RS,a ne ih puštati magistralnim putem da idu pješke u Bihać. Ove koji im izdaju stanove i kuće kažnjavati za krijumčarenje ljudima,a ne po 100-300 KM i haj ti opet.

Gdje je ova naša policija,kako je moguće da u centru grada nema čitavu noć niti jednog policajca u patroli,a migosa na svakom koraku. Naprimane na 100 mladih policajaca i nigdje niti jednog.

• Like 5

53 minutes ago, GenY said:

Ja sam radio 8 godina za minimalac i nisam se smatrao robom. Svoju platu sam posteno zaradjivao i bio sretan zbog toga. I oni bi se osjecali mnogo bolje kada bi mogli sebi sta zaraditi i pritom bili socijalno osigurani.

Jako mi je zao sto stojis iza ovih svojih rijeci jer te to ne cini dobrom osobom, upravo suprotno.

Ja sa tom organizacijom nemam nikakve veze niti sam kada imao. Otisao sam iz Bosne mnogo prije nego sto je sve to pocelo.

Posto si otisao iz Bosne, nisi ovdje da svaki dan prozivljavas s nama koji jesmo, nemoj nam soliti pamet sta i kako bi trebalo. Integriranje, posao ? Koja integracija ?  Koga ? Ilegalnih N.N. lica, kriminalaca, ubica, primitivaca, ISIl-ca , silovatelja, lopova ? Da li si ti svjestan da je porodica samo oko 1% od svih koji su prosli i koji su u Bihacu ? U Djackom domu ima ukupno porodica sa clanovima obitelji  130, a u BIRI , MIRALU i u privatnom smjestaju 6-7 hiljada vojno sposobnih muskaraca u dobi od 18-35 godina. Kad neko bjezi od neceg-rata, bijede, opasnosti valjda vodi i porodicu - zene , djecu, sestre, majku , oca ili za njih nema opasnosti, oni zive dobro ? Sagledaj sve elemente , pa onda diskutiraj. Malo njih dolazi iz ratom pogodjenih zemalja. Ako neko ide trbuhom za kruhom , onda ne ide u coporu od 20-30-50-70 hiljada muskaraca, bez dokumenata, i na tom putu  pljacka, ubija, siluje, devastira , pali, izaziva tuce, nozeve poteze, praveci haos gdje god da dodju. Pricas o zaposljavanju istih , bas smijesno. Znas li ti da je u Bihacu i na USK nezaposlenost 52 % , da nasi ljudi nemaju posla. I kao zadnje, nisu oni europski narod, da bi doslo do integracije, nego poticu iz druge kulture, tradicije, drugog podneblja, gdje vrijednosti i nacin zivota se potpuno razlikuje od europskog. Ti ne zivis u Bosni, pa tamo gdje si sada , da li si se integrirao u potpunosti, da li si prihvatio, usvojio  nacin zivljenja zemlje u kojoj si , stil zivljenja, ophodjenja ? 

• Like 3
  • Thanks 1

prije 49 minuta, Brod-u-Boci said:

Grunf imam utisak da si potpuno u pravu ovdje se radi o istoj osobi pod više nikova (hysteria,GenY itd) ,koja lajka svoje postove i onima koji ga kritiziraju s pravom dijeli minuse,al hebe mi se za minusima kvislinga, jer sam realista!

Još jedan pokazatelj koliko ste vi lude i paranoične osobe tzv. šizoforumaši... juče sam bio Haldir danas Geny

• Dislike 3

53 minutes ago, paša said:

20190512_091731.jpg

Pasa, kad si krenuo u Njemacku, trbuhom za kruhom , jesi li znao kuda ces, gdje ces spavati, od cega ces zivjeti ili se krenuo onako, s rancem na ledjima, pjesice, bez dokumenata kroz sume Hrvatske, Slovenije, Austrije, Madjarske , pa izbio u Njemacku ?

• Like 3
  • Aferim! 1

Još jedan primjer kako nas "jebe" naš čovijek je i ona fotokopirna radnja u blizini MUP-a  nekadašnji Pehar a sad se zove nešto Iprint.

Jučer su stanari pozvali policiju jer je pametnjaković došao na ideju da krivotvori migrantima za lovu kartice za ulazak u Biru na samo 50 metara od MUP-a i na taj način dovukao sve migrante kojima nije dozvoljen ulaz tamo.

Policija je rastjerala migose i valjda samo "upozorila" vlasnika ako nastavi da će ga naredni put uhapsiti. 

• Like 1

prije 12 minuta, Sadik said:

Posto si otisao iz Bosne, nisi ovdje da svaki dan prozivljavas s nama koji jesmo, nemoj nam soliti pamet sta i kako bi trebalo. Integriranje, posao ? Koja integracija ?  Koga ? Ilegalnih N.N. lica, kriminalaca, ubica, primitivaca, ISIl-ca , silovatelja, lopova ? Da li si ti svjestan da je porodica samo oko 1% od svih koji su prosli i koji su u Bihacu ? U Djackom domu ima ukupno porodica sa clanovima obitelji  130, a u BIRI , MIRALU i u privatnom smjestaju 6-7 hiljada vojno sposobnih muskaraca u dobi od 18-35 godina. Kad neko bjezi od neceg-rata, bijede, opasnosti valjda vodi i porodicu - zene , djecu, sestre, majku , oca ili za njih nema opasnosti, oni zive dobro ? Sagledaj sve elemente , pa onda diskutiraj. Malo njih dolazi iz ratom pogodjenih zemalja. Ako neko ide trbuhom za kruhom , onda ne ide u coporu od 20-30-50-70 hiljada muskaraca, bez dokumenata, i na tom putu  pljacka, ubija, siluje, devastira , pali, izaziva tuce, nozeve poteze, praveci haos gdje god da dodju. Pricas o zaposljavanju istih , bas smijesno. Znas li ti da je u Bihacu i na USK nezaposlenost 52 % , da nasi ljudi nemaju posla. I kao zadnje, nisu oni europski narod, da bi doslo do integracije, nego poticu iz druge kulture, tradicije, drugog podneblja, gdje vrijednosti i nacin zivota se potpuno razlikuje od europskog. Ti ne zivis u Bosni, pa tamo gdje si sada , da li si se integrirao u potpunosti, da li si prihvatio, usvojio  nacin zivljenja zemlje u kojoj si , stil zivljenja, ophodjenja ? 

1. Nije to soljenje pameti nego samo poziv na zdrav razum. Znas sta je mentalitet grupe i znas kako se jedna mala ideja razvije u pokret, a bilo bi sramota za sviju nas da to postane ono na sta pojedinci pozivaju.

2. Znam kolika je nezaposlenost, a tome je kriv narod zato sto bira iste lopine na vlast i zato sto je nas narod, opcenito, lijen. Radije ce od majke i dida uzeti 5 km za cigare i kafu nego dici dupe i raditi. A ko hoce da radi, nadje sebi posao, sigurno. E sad, ne mozemo svi u opcinu, u tuzilastvo, ne mozemo svi drkati q za racunarom 8 sati i dobijati platu. Ne ide.

3. Jesam se integrirao, nemam apsolutno nikakav kontakt sa nasim ljudima, osim na prethodnom radnom mjestu sa njih par, ali samo iskljucivo kolegijalno. Druzim se sa lokalcima, prihvatili su me, sprijateljili smo se, druzimo se, izlazimo itd.

• Dislike 2

Haha presmijesno!!! Aj kad @Sadik pota i ti mu odgovori. Kako je prosla ta tvoja integracija, dobijanje posla, zapocinjanje zivota tu? Jesi ruksak na djale, spalio dokumente, prosvercao se preko par granica, usput provaljivao u vikendice i kuce, pritom kenjajuci po zidovima i serpama, dosao tu gdje si i trazi svoja prava, smjestaj, hranu (ali ne bilo kakvu), odjecu, pare... pa si nekako vidio da bi mogao i raditi??? Sto ne zivis od socijale, povedi sebi kakvu iz bosne, napumpaj je sa jedno 6-7 djece, djeciji doplatak ovo-ono... i kako ti dobi ono dokumente one s pocetka price da legalno radis tu? Jel posao u struci za koju nemas nijedne diplome i dokaza, ili je odradjeno neko integrisanje doskolovanje??

Pff ne znam ja ko je ovdje slijep. Sve mogu shvatiti pa i to da je ljudima zao migranata jer to poistovjecuju s nama bla bla i ti fazoni. Ali ne mogu shvatiti da svjesno zmirite nad nedjelima koje cine ti ljudi? Jel vama fali neki gen ili amigdala?? Il nestoo?? 

• Like 4

prije 2 minuta, Fugaziii said:

Haha presmijesno!!! Aj kad @Sadik pota i ti mu odgovori. Kako je prosla ta tvoja integracija, dobijanje posla, zapocinjanje zivota tu? Jesi ruksak na djale, spalio dokumente, prosvercao se preko par granica, usput provaljivao u vikendice i kuce, pritom kenjajuci po zidovima i serpama, dosao tu gdje si i trazi svoja prava, smjestaj, hranu (ali ne bilo kakvu), odjecu, pare... pa si nekako vidio da bi mogao i raditi??? Sto ne zivis od socijale, povedi sebi kakvu iz bosne, napumpaj je sa jedno 6-7 djece, djeciji doplatak ovo-ono... i kako ti dobi ono dokumente one s pocetka price da legalno radis tu? Jel posao u struci za koju nemas nijedne diplome i dokaza, ili je odradjeno neko integrisanje doskolovanje??

Pff ne znam ja ko je ovdje slijep. Sve mogu shvatiti pa i to da je ljudima zao migranata jer to poistovjecuju s nama bla bla i ti fazoni. Ali ne mogu shvatiti da svjesno zmirite nad nedjelima koje cine ti ljudi? Jel vama fali neki gen ili amigdala?? Il nestoo?? 

Ti generaliziras i to nije ok. Ti kriminalci su rijetki i budu uhvaceni, ali ne mozes zbog toga sviju optuzivati i nazivati pogrdnim imenima, jednostavno nije fer, nije ljudski.

• Dislike 5

17 minutes ago, GenY said:

1. Nije to soljenje pameti nego samo poziv na zdrav razum. Znas sta je mentalitet grupe i znas kako se jedna mala ideja razvije u pokret, a bilo bi sramota za sviju nas da to postane ono na sta pojedinci pozivaju.

2. Znam kolika je nezaposlenost, a tome je kriv narod zato sto bira iste lopine na vlast i zato sto je nas narod, opcenito, lijen. Radije ce od majke i dida uzeti 5 km za cigare i kafu nego dici dupe i raditi. A ko hoce da radi, nadje sebi posao, sigurno. E sad, ne mozemo svi u opcinu, u tuzilastvo, ne mozemo svi drkati q za racunarom 8 sati i dobijati platu. Ne ide.

3. Jesam se integrirao, nemam apsolutno nikakav kontakt sa nasim ljudima, osim na prethodnom radnom mjestu sa njih par, ali samo iskljucivo kolegijalno. Druzim se sa lokalcima, prihvatili su me, sprijateljili smo se, druzimo se, izlazimo itd.

Dijete drago, ja licno sam poceo raditi sa 22 godine i sad imam staža 20 godina.  Sad se ti dohvatio stare švapske guzice i držiš nekom vaz kako niko ništa ne radi.Hajde razguli, na tebe ne vrijedi gubiti vrijeme, samo pazi moras tu isilovsku propagandu i retoriku umanjiti jer bi te iste te švabe mogle deportivati u Bosnu pa sta ces onda.I cestitam za 24h si uspio procitati 256 stranica postova  i to sa razumjevanjem

• Like 6

prije 17 minuta, GenY said:

1. " Zdrav razum", koji si ti komičar  u vražju mater.

2. Naš narod lijen? Ko spada u najbolje radnike na zapadu? Pojma nemaš!Bosanci...pročitaj ,jer kad ljudima daš jedan okvir ( platu,socijalno i penziono) u kojem su sigurni oni će ti to radom vratiti duplo.To što naši političari kradu osnovna prava svojim građanima i uskraćuju ih za ista nazivaš ljenosti.Nisu ljudi glupi u BiH,potcjenjuješ ih ovdje sve vrijeme s tvojim postovima.Ti ih trpaš ovdje u ladicu neradnika,ubica i glupana,umjesto da ih nazivaš patriotima i mađioničarima ( jer samo oni znaju kako čarobnim moćima ovdje u BiH preživljavaju).

3. Ti si se integrirao i hebe ti se za bivšom domovinom,sam kažeš da si otkazao kontakte sa bivšim sunarodnjacima i sad njima vaziš ovdje kako oni trebaju da se ponašaju u domovini.Vjerovatno si se sprijateljio s ljevičarsko-zelenim istomišljenicima koji nastoje tuđe teško stečeno radom podijeliti na neradnike koji samo vaze.

Učini nam uslugu i prošetaj iz foruma jer kao što vidiš tvoji postovi ne nailaze ovdje na plodno tlo.

prije 11 minuta, GenY said:

Ti generaliziras i to nije ok. Ti kriminalci su rijetki i budu uhvaceni, ali ne mozes zbog toga sviju optuzivati i nazivati pogrdnim imenima, jednostavno nije fer, nije ljudski.

Svi ilegalci su kriminalci,već samim ti činom što su ilegalno prošli po 10 granica!

• Like 5

prije 17 minuta, Grunf said:

Dijete drago, ja licno sam poceo raditi sa 22 godine i sad imam staža 20 godina.  Sad se ti dohvatio stare švapske guzice i držiš nekom vaz kako niko ništa ne radi.Hajde razguli, na tebe ne vrijedi gubiti vrijeme, samo pazi moras tu isilovsku propagandu i retoriku umanjiti jer bi te iste te švabe mogle deportivati u Bosnu pa sta ces onda.I cestitam za 24h si uspio procitati 256 stranica postova  i to sa razumjevanjem

Tata ti je isilovac, odjebi vise od mene sa tim nazivima. Nazivas teroristima one koji pozivaju na mir? Koji si ti bolesnik upm

prije 13 minuta, Brod-u-Boci said:

1. " Zdrav razum", koji si ti komičar  u vražju mater.

2. Naš narod lijen? Ko spada u najbolje radnike na zapadu? Pojma nemaš!Bosanci...pročitaj ,jer kad ljudima daš jedan okvir ( platu,socijalno i penziono) u kojem su sigurni oni će ti to radom vratiti duplo.To što naši političari kradu osnovna prava svojim građanima i uskraćuju ih za ista nazivaš ljenosti.Nisu ljudi glupi u BiH,potcjenjuješ ih ovdje sve vrijeme s tvojim postovima.Ti ih trpaš ovdje u ladicu neradnika,ubica i glupana,umjesto da ih nazivaš patriotima i mađioničarima ( jer samo oni znaju kako čarobnim moćima ovdje u BiH preživljavaju).

3. Ti si se integrirao i hebe ti se za bivšom domovinom,sam kažeš da si otkazao kontakte sa bivšim sunarodnjacima i sad njima vaziš ovdje kako oni trebaju da se ponašaju u domovini.Vjerovatno si se sprijateljio s ljevičarsko-zelenim istomišljenicima koji nastoje tuđe teško stečeno radom podijeliti na neradnike koji samo vaze.

Učini nam uslugu i prošetaj iz foruma jer kao što vidiš tvoji postovi ne nailaze ovdje na plodno tlo.

Svi ilegalci su kriminalci,već samim ti činom što su ilegalno prošli po 10 granica!

Ne nailaze na plodno tlo zato sto vas 4/5 zasipate temu mrznjom vec mjesecima pa se ne da nikome upustati u rasprave sa vama. Vama je lakse metar u dupe neko cm u glavu.

• Dislike 4
  • Haha 2

2 minutes ago, GenY said:

Tata ti je isilovac, odjebi vise od mene sa tim nazivima. Nazivas teroristima one koji pozivaju na mir? Koji si ti bolesnik upm

Sad si zreo za ban da se ohladis malo. Ti si bolestan covjece i tu radikalnu retoriku moras umanjiti. 

• Like 1
  • Dislike 1

Nikad više novih usera  na forumu nije bilo, a po postovima može se zaključiti da su došli samo provocirati. 

Imigranti su veliki problem za grad i to je činjenica.

Trenutna selekcija je kako treba , samo pitanje je šta uraditi sa ovim iz bire koji po svemu što su pokazali do sad su veliki problem.

• Like 4

1 hour ago, Sadik said:

Pasa, kad si krenuo u Njemacku, trbuhom za kruhom , jesi li znao kuda ces, gdje ces spavati, od cega ces zivjeti ili se krenuo onako, s rancem na ledjima, pjesice, bez dokumenata kroz sume Hrvatske, Slovenije, Austrije, Madjarske , pa izbio u Njemacku 

Ja sam posao nasao preko interneta dok sam bio u Bihaću.Poslao sam 300 molbi nebirajući posao.Jedna molba je upalila i sad sam tu.

• Like 3

prije 3 minuta, paša said:

Ja sam posao nasao preko interneta dok sam bio u Bihaću.Poslao sam 300 molbi nebirajući posao.Jedna molba je upalila i sad sam tu.

Tako se to i radi,legalno poštujući zakone države u kojoj si aplicirao za posao i to je to.

Sve ostalo je suvišno objašnjavati!

• Like 1

4 minutes ago, paša said:

A mogao si jednostavno spaliti dokumenta i raspaliti preko Pljesivice.Zar ne?

• Dislike 1
  • Thanks 1

Ružno je napadati i vrijeđati nekog ako ne djeli  mišljenje s tobom-

Ne mogu svi biti mišljenja da su migranti (ili bilo šta drugo) dobri, niti da su loši.

Svako ima pravo da kaže svoje mišljenje. Ali to ovdje na forumu  nikad nije funkcionisalo: Zato najbolje se isključiti iz toga

• Like 1

prije 14 minuta, GenY said:

Ne nailaze na plodno tlo zato sto vas 4/5 zasipate temu mrznjom vec mjesecima pa se ne da nikome upustati u rasprave sa vama. Vama je lakse metar u dupe neko cm u glavu.

Čuj mržnjom, to je sušta istina,ne više i ne manje..

Ti si prolupao totalno ko klipovi iz stojadina...

Ti nepozivaš na mir već na pokorenost prema ilegalnim invazorima bivših zemljaka.

• Dislike 1

3 minutes ago, 1260 said:

Ružno je napadati i vrijeđati nekog ako ne djeli  mišljenje s tobom-

Ne mogu svi biti mišljenja da su migranti (ili bilo šta drugo) dobri, niti da su loši.

Svako ima pravo da kaže svoje mišljenje. Ali to ovdje na forumu  nikad nije funkcionisalo: Zato najbolje se isključiti iz toga

Pa cuj...retard dodje i nazove me fasistom a nema pojma sta se ovdje događa. Samo sam uzvratio istom mjerom. Tako Zapad vidi ove sto podrzavaju Isil i ostale teroriste

• Dislike 1

prije 1 minuta, GenY said:

Evo citirat cu samo sebe samo da vidis ko su teroristi i ekstremisti. Znam da zulja kad se pronadjes, ali mozes to promijeniti. Ne moras ostati takav.

Grunf se poziva samo na pravo na samoodbranu u slučaju invazije jedne zemlje,što je zakonski opravdano i po ženevskoj konvenciji.

prije 4 minuta, paša said:

Nije korektno da napadate čojka koji ima svoje mišljenje 

Indoktrinacija nije mišljenje!

https://bs.m.wikipedia.org/wiki/Indoktrinacija

• Dislike 1

Just now, Grunf said:

Pa cuj...retard dodje i nazove me fasistom a nema pojma sta se ovdje događa. Samo sam uzvratio istom mjerom. Tako Zapad vidi ove sto podrzavaju Isil i ostale teroriste

Ne mogu se sad vraćati i gledati sve postove , ali koliko sam upratio čovjek je na početku iznio samo svoje  mišljenje s kojim se ti i još par nije složilo. Imam osjećaj da bilo ko ne piše i ne misli kao vas par na ovoj temi odmah ga napadate vrijeđate.

Čovjekovo je mišljenje da migrante treba humano zbrinuti, vaše nije. Kao što on ima na to pravo imate i vi da mislite suprotno

• Thanks 1

prije 5 sati, Brod-u-Boci said:

Besmisleno ,jelda? Čitaj nešto drugo osim mainstream-a! 

IOM je jedan od glavnih naještenika od UN,EU, I Soroša.

UN, EU i Soros poklonili migrantima prepaid debitne kartice kako bi financirali njihovo putovanje u Europsku uniju - Novi Svjetski Poredak

https://www.novi-svjetski-poredak.com › ...

Besmisleno, nema veze sa zdravim razumom i svako ko vjeruje u to je apsolutni idiot.

Citaj nesto drugo senzacionalistickog smeca i trash medija. 

I legendo, smorio si. Nisi ti nista manji demagog od ovih novih botova sto su zaspamali temu i sto se toboze brinu za migrante. 

Na kraju krajeva, banovan si pet puta i svoje iskrene namjere si pokazao nazivajuci Biscane poturicama a Bihac krscanskim gradom. 

Edited by Pavarotti
  • Like 1
  • Dislike 1

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...