Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3248

• rucica1

1186

• Barba

1146

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Just now, Rijecanin said:

'Kontrola spomenutog dijela slovensko-hrvatske granice, na kojoj je zadnjih tjedana pojačan migrantski priljev, od sinoć je pojačana i u nju se uključila i vojska.'

Čitao sam zapravo ovaj tekst kad je objavljen,međutim ova mala kratka rečenica mi je promakla

prije 18 minuta, Krajisnik said:

Prihavatnje uvjerenja „1=1“ a odbacivanje „1+1+1=1“ nije turcenje vec odbijanje paganizma i vracanje istinskom Isusovom ucenju zvanom Islam, vjeri svih poslanika. Potrazi na youtube-u „The deen show marko franciskovic“ , tvog karlovcanina , neka ti objasni neke stvari - pa ti sada sanjaj o pavarotiju ;) 

Oni koji su bili prinuđeni prihvatiti islam nisu izgubili glavu,da stim možemo reći da su ga prihvatili iz razloga opstanka a ne iz uvjerenja!

"S druge strane, čim su branitelji Bihaća položili oružje, a u grad ušli Osmanlije, Hasan-paša je pokazao svoju pravu ćud. Od otprilike 5000 stanovnika i branitelja Osmanlije su već u prvim danima nakon zauzeća grada pobili njih oko 2000, dok je 800 zarobljenika, uglavnom djece, odvedeno u roblje u Istanbul. Većina kuća opljačkana je, a gotovo sve crkve u gradu i okolici zapaljene su, osim crkve svetoga Ante Pustinjaka koja je pretvorena u džamiju te je u čast osvajanja Bihaća prozvana Fetija (Osvojena)."

Pročitajte više na: https://m-vojnapovijest.vecernji.hr/vojna-povijest/pad-bihaca-u-ruke-osmanlija-1592-1255790 - m-vojnapovijest.vecernji.hr

2 hours ago, GenY said:

Ja ne znam gdje ti u mojim postovima vidis ikakav oblik radikalizma. Liberalizam da, a on je dijametralno suprotan radikalizmu.

Fasistom te isto nigdje nisam nazvao, to si ti sam uradio.

Sva sreca pa nemate pravo odlucivati nista u ovoj situaciji  inace, imam osjecaj, da bi vas par bilo gori od ravnogoraca.

Svakako sam za rjesavanje problema sto prije ali to mora biti najhumaniji moguci nacin, a vama pojedincima je zasmetalo samo sto sam rekao da ne izgubite moralni kompas. 

Od kuda tebi pravo da članove foruma upoređuješ sa četnicima ? Od moderatora tražim trajni ban ! 

• Like 4
34 minutes ago, Haldir said:

@Grunf nemam ja nikakve veze sa nickovima Gery i Histeria. Administratori neka provjere, pa ako ima duplih accounta neka banuju. Ja već danima nisam mogao ući na Biscani.net zbog Error 251 ili 521, dok nisam očistio cache. 

Nisam bi rekao da imas, nego da me situacija podsjeca na jednu kakvu smo vec imali sa duplim accountima

45 minutes ago, Fugaziii said:

Dobro, tri cetiri glavna clana koja koomentarisu ovdje imaju hrpu dokaza o tome zasto ovako mislimo. Zato neka sada Pasa, Haldir, Hysteria, Istina, gany i ostali ko vec stave ovdje dokaze da su svi ovi ljudi ovdje legalno, da nisu ucinili nista lose otkako au migracije pocele, da su zahvalni na svemu sto se radi za njih, i da se uveliko trude da se integrisu u drustvo u koje su dosli. Izvolite...

To su opce poznate stvari predvidjene zakonom o azilu, ovi migranti se nalaze pod zaštitom BiH a na osnovu medjunarodnih konvencija za takva pitanja.zakon je predvidio i situaciju da insan nelegalno udje u drzavu a posle toga legalno boravi u istoj dok se njegov slucaj ne rješi.

Screenshot_20190512-163526_Drive.jpg

50 minutes ago, Fugaziii said:

Dobro, tri cetiri glavna clana koja koomentarisu ovdje imaju hrpu dokaza o tome zasto ovako mislimo. Zato neka sada Pasa, Haldir, Hysteria, Istina, gany i ostali ko vec stave ovdje dokaze da su svi ovi ljudi ovdje legalno, da nisu ucinili nista lose otkako au migracije pocele, da su zahvalni na svemu sto se radi za njih, i da se uveliko trude da se integrisu u drustvo u koje su dosli. Izvolite...

DOKAZI, DRUGOVI, DOKAZI!!! Nemojte sad skretati s teme ili se prestati javljati i pisati. Ovo je vec treca stranica na kojoj vas trazim dokaze ili da navedete zasto mi nismo u pravu, vi samo pricate isto. 

1 minute ago, paša said:

To su opce poznate stvari predvidjene zakonom o azilu, ovi migranti se nalaze pod zaštitom BiH a na osnovu medjunarodnih konvencija za takva pitanja.zakon je predvidio i situaciju da insan nelegalno udje u drzavu a posle toga legalno boravi u istoj dok se njegov slucaj ne rješi.

Je li to uradilo svih preko 20.000 ‘stranaca’?? I jesu li zatrazili azil? I ako jesu je li im odobren ili odbijen? I ako je odbijen jesu li deportirani? Ajde druze, znam i ja citati i navoditi clanove. Hoces da ti paste uradim zakona i kazni u slucaju pljacke, pokusaja ubistva, silovanja, kradje, napada? Jer znam i ja to copy paste

Ja Pasa trazim dokaz da oni nisu nelegalno i dalje ovdje i da su dobri i mirni, a ne citiranje zakona za koje vec unaprijed znamo da se ne postuju, nemoj biti smijesan. Ovo je samo ocajnicki potez nekoga ko prica u suplje kao i oni. 

• Like 4
3 minutes ago, paša said:

Kolega,prije ovog imas jos 7 članova koji dovode do 8 člana. Kojem je to Marokancu,Libijcu,Alžircu,Pakistancu,Indijcu ili Irancu život ugrožen u matičnoj zemlji osim ako nije osuđenik?

• Like 4
prije 6 minuta, paša said:

Paša neprosipaj se ovdje ko trahana na suncu,nego čitaj zakon kako treba!

Koji stranac ulazi direktno s sirijskog ratišta ili iz afganistana direktno u BiH.

Sigurni su bili u Turskoj,Grčkoj,Bugarskoj,Albaniji,Makedoniji,Crnoj Gori,Srbiji itd.

Koliko znam u tim zemljama nisu trenutno ratovi.

Oni su svi prešli minimalno 7-10 sigurnih država i njihove granice također ilegalno sa tim nemaju pravo na bilo koju zaštitu u BiH.

prije 4 minuta, Grunf said:

Kolega,prije ovog imas jos 7 članova koji dovode do 8 člana. Kojem je to Marokancu,Libijcu,Alžircu,Pakistancu,Indijcu ili Irancu život ugrožen u matičnoj zemlji osim ako nije osuđenik?

Jeste ugrožen je život teškim kriminalcima od njihovih sunarodnjaka jer neće ih čak ni njihovi!

Gledam video jedan dan i kaže jedna marokanka:" nikad se nismo u maroku sigurnije osjećali kao danas i smije se.Pita je reporter a zašto? Na to će ti ona njemu:" pa domaći kriminalci su sad po evropskim ulicama,nisu više ovdje"!

To ti sve kaže.

• Like 7
33 minutes ago, Fugaziii said:

DOKAZI, DRUGOVI, DOKAZI!!! Nemojte sad skretati s teme ili se prestati javljati i pisati. Ovo je vec treca stranica na kojoj vas trazim dokaze ili da navedete zasto mi nismo u pravu, vi samo pricate isto. 

Je li to uradilo svih preko 20.000 ‘stranaca’?? I jesu li zatrazili azil? I ako jesu je li im odobren ili odbijen? I ako je odbijen jesu li deportirani? Ajde druze, znam i ja citati i navoditi clanove. Hoces da ti paste uradim zakona i kazni u slucaju pljacke, pokusaja ubistva, silovanja, kradje, napada? Jer znam i ja to copy paste

Ja Pasa trazim dokaz da oni nisu nelegalno i dalje ovdje i da su dobri i mirni, a ne citiranje zakona za koje vec unaprijed znamo da se ne postuju, nemoj biti smijesan. Ovo je samo ocajnicki potez nekoga ko prica u suplje kao i oni. 

Od 1.1.2018. do 9.9.2018. godine namjeru za podnošenje zahtjeva za azil iskazalo je 12.194 migranata, dok ih je 1.102 podnijelo zahtjev za isti.  Dakle, okvirno govoreći, u tih devet mjeseci u 2018. godini na sav broj njih koji su ušli u BiH, oko 13 hiljada njih je na neki način stupilo u kontakt sa vlastima u BiH. I to važi za sve migrante u prihvatnim centrima kod IOM-a, jer drukčije tu ne bi mogli boraviti. 

Što se tiče toga jesu li im zahtjevi za azil odobreni, Zakon je tu također jasan, i kaže da osobe kojima se odbije azil, a nalaze se u situaciji da se u matičnu državu ne mogu vratiti (Sirijci, Libijci, Iračani, Afganistanci, Nigerijci, Somalci, Pakistanci, što zbog ratova što zbog političkog progona, što zbog siromaštva) onda mogu produžiti boravak u državi u kojoj se nalaze i biti smješteni u prihvatnim centrima. 

Složio bih se sa konstatacijom da se zakoni ovdje ne poštuju, i također bih dodao da nam nedostaje izmjena i dopuna zakona o strancima, kojim bi se državi omogućilo da po kratkom postupku procesuira one koji su na teritoriji BiH počinili teška krivična djela (ubistva, fizički napadi, pokušaji ili sam čin silovanja itd.) i da im se sudi kao državljanima BiH. 

Edited by Haldir
28 minutes ago, Grunf said:

A kako ti znas da nije 

• Dislike 1
  • Haha 1
2 minutes ago, paša said:

A kako ti znas da nije 

Ne zna, već je ovdje općeprihvaćena teza kako život može biti ugrožen samo ratom, ili posljedicom krivičnih djela koje su možda neki od migranata na teritoriji BiH počinili u matičnim državama. 

Zivoti su ugrozeni svima koji su na ruti ovim hordama zla iz kamenog doba, svi koji im pomazete i to odobravate morate biti odgovorni za sve sto oni cine ukljucujuci i nadoknadu stete za sve njesra koja rade pocev od onog najbenignijeg a to je hrpetine smeca koje proizvode a koje netko treba ocistiti citaj sve to netko treba platiti, o provalama i krađama da ne govorim. Ljudi trebaju uzeti odvjetnike i tuziti drzavu za svaku pa i najmanju stetu. U Hrvatskoj je jedan vikendas tuzio drzavu za nadoknadu stete, vidjeti cemo kako ce se ova gamad na vlasti postaviti prema toj tužbi.

• Like 4
  • Thanks 1

Mi ovde diskutujemo da li migranti imaju pravo ili ne kao da oni nisu tu i tek  trebaju doći.

Bili oni legalni ili ilegalni oni su tu,niko ih nije zvao i problem je šta i kako sa njima.

Zakon je predvidio proceduru za takve slučajeve ali je naša država nesposobna da provede vlastiti zakon 

• Like 1
12 minutes ago, Haldir said:

Ne zna, već je ovdje općeprihvaćena teza kako život može biti ugrožen samo ratom, ili posljedicom krivičnih djela koje su možda neki od migranata na teritoriji BiH počinili u matičnim državama. 

Pa i u BiH je na raznorazne načine život ugrožen domaćem stanovništvu no ne znam nikog ko se na takav nacin iselio odavde. Ja neznam koliko puta treba ponoviti ko po zakonu BiH moze traziti i dobiti azil. Ja sam ovdje i stavio link na Zakon o azilu. Paša se potrudio toliko da izvadi samo jedan član Zakona koji njemu odgovara. Ja sam nam svima stavio Zakon o azilu ovdje i jasno možemo svi vidjeti što tu piše i ti opet se držiš svoje priče i pravljenja budalama drugih forumaša- to govorim čitajući između redova. Zakon je jasan a zakon ne mora biti nužno i pravedan iako ovaj Zakon ni po meni nije pravedan jer je zapravo šupalj

• Like 6
2 minutes ago, Grunf said:

Pa i u BiH je na raznorazne načine život ugrožen domaćem stanovništvu no ne znam nikog ko se na takav nacin iselio odavde. Ja neznam koliko puta treba ponoviti ko po zakonu BiH moze traziti i dobiti azil. Ja sam ovdje i stavio link na Zakon o azilu. Paša se potrudio toliko da izvadi samo jedan član Zakona koji njemu odgovara. Ja sam nam svima stavio Zakon o azilu ovdje i jasno možemo svi vidjeti što tu piše i ti opet se držiš svoje priče i pravljenja budalama drugih forumaša- to govorim čitajući između redova. Zakon je jasan a zakon ne mora biti nužno i pravedan iako ovaj Zakon ni po meni nije pravedan jer je zapravo šupalj

Pa de još jednom ponovi ko po Zakonu može tražiti i dobiti azil, molim te. I ono što smatraš ključnim kao argument stavi pod bold. 

Edited by Haldir
1 minute ago, Grunf said:

Imas link na zakon trazi sam

Pa ja sam zakon pročitao davno. I u njemu ne postoji ništa što bi potvrdilo ono što ti pišeš. Tvoj problem je što ti "ugroženost života" tumačiš jedino ratom. 

1 minute ago, Haldir said:

Pa ja sam zakon pročitao davno. I u njemu ne postoji ništa što bi potvrdilo ono što ti pišeš. Tvoj problem je što ti "ugroženost života" tumačiš jedino ratom. 

Ok

O kakvoj hebenoj ugrozenosti vi koji ih podrzavate pricate, prosli su Tursku, Grcku,Makedoniju Srbiju, Kako im je tamo bio zivot ugrozen? to su HORDE ZLA i nista drugo, gdje god su dosli donijeli su jad, bijedu i mizeriju, kao kukci imaju samo jednu misao, kako se navalit nekome na grbacu i to mlatimudani u najboljim godinama, oni koji vuku konce svega ovoga prvo su se potrudili instalirati veleizdajnike u zemljama rute kako ne bi bilo otpora najzedi ZLA. 

• Like 3

Ne mogu sa telefona. Azil traže izbjeglice i stranci pod supsidijarnom zaštitom. Supsidijarna zaštita se odobrava nekom strancu koji nema uslove za odobrenje statusa izbjeglice  a razlog odobrenja  je vjerovanje da mu u zemlji porijekla prijeti teška povreda prava. Prema ovom Zakonu teška povreda prava se odnosi na pogubljenje odnosno smrtnu kaznu ili nehumano postupanje. (Siromaštvo ne može biti nikako nehumano postupanje ono je samo odraz stanja nekog društva pa i našeg) Nadalje, zbog čega bi na primjer jednom Pakistancu (ovo je primjer) prijetila smrtna kazna u Pakistanu nego zbog zločina ili možda homoseksualnosti. Čisto sumnjam da su svi Pakistanci homoseksualci. 

• Like 3
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...