Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Vidite da kad ih se zatrazi da dokazu svoje tvrdnje i na cemu su zasnovali misljenje zanijeme, ili pocnu lupetqti i skretati s teme. Meni je to dovoljan dokaz da su tu samo da provociraju, je li u svoje ime, u ime nekog treceg ili im je samo dosadno kod kuce, to ne znam. Znam samo da su to ocigledno individue koje ili imaju koristi od toga ili su jednostavno dovoljno naivni, neupuceni i dezinformirani. 

19 minutes ago, Fugaziii said:

@paša jel namjerno izbjegavas odgovoriti na moja pitanja?

Ja nevolim ulaziti u prepucavanja sa ostalim forumasima.Trazis od mene da objasnjavam zasto ,kako i iz kog razloga bježe ljudi koje ja nepoznajem,niti znam njihove razloge.

Radim dugo sa migrantima i prosao sam licno sa njima kroz proces registracije i znam kako to ide.Mnoge moje kolege sa kojima radim su bili migranti i slusao sam njihove priče i iskustva.

I nema potrebe da mi na forumu nekog ubjedjujemo da promjeni misljenje.Tebi tvoje,meni moje.

19 minutes ago, Fugaziii said:

Vidite da kad ih se zatrazi da dokazu svoje tvrdnje i na cemu su zasnovali misljenje zanijeme, ili pocnu lupetqti i skretati s teme. Meni je to dovoljan dokaz da su tu samo da provociraju, je li u svoje ime, u ime nekog treceg ili im je samo dosadno kod kuce, to ne znam. Znam samo da su to ocigledno individue koje ili imaju koristi od toga ili su jednostavno dovoljno naivni, neupuceni i dezinformirani. 

Pa ima njih 5-6 koji kontstantno izbjegavaju odgovore. Ovo je forum i vodimo diskusiju, u ovom slučaju tema je migrantska kriza. Uključuju se u raspravu bez ikakvog osnova. Šta onda rade ovdje ako ne žele da diskutuju ?

9 minutes ago, paša said:

Ja nevolim ulaziti u prepucavanja sa ostalim forumasima.Trazis od mene da objasnjavam zasto ,kako i iz kog razloga bježe ljudi koje ja nepoznajem,niti znam njihove razloge.

Radim dugo sa migrantima i prosao sam licno sa njima kroz proces registracije i znam kako to ide.Mnoge moje kolege sa kojima radim su bili migranti i slusao sam njihove priče i iskustva.

I nema potrebe da mi na forumu nekog ubjedjujemo da promjeni misljenje.Tebi tvoje,meni moje.

Već sam objasnio gore. Zašto upadate u diskusiju ako ne želite raspravljati o tome ? Uz dužno poštovanje jer ste stariji od mene ali znate li vi čemu služi forum inače i ova tema na ovom forumu. U realnom svijetu prekidati tuđi razgovor bez osnova je jako nekulturno. Probajte sjesti u kafić i osobama za stolom upadajte u riječ iznoseći svoje mišljenje bez objašnjenja i argumenata. Većina će vas samo pogledati i zanemariti pitajući se sa kojeg odjela ste vi to pobjegli. Onaj ko nema živaca i razumjevanja za psihološke slučajeve, opalit će vam šamar. Tako je i ovdje, upadate u diskusiju neželeći obrazložiti svoje stavove. 

Edited by Grunf
  • Like 1

6 minutes ago, paša said:

Zato sto na moje misljenje i argumenta kazete da me neko plaća, da imam neki interes itd..

I drugo svi se mi vec ponavljamo i pricamo iste stvari.

Pa ponavljamo se. Dakako. Zbog ovih papatača na temi i na forumu općenito. Svako malo se pojavi neki novi nick koji umjesto da se potrudi i procita postove, pocne lupati gluposti

Edited by Grunf

Vidim ne fali open border soroševaca, oni po nalogu svojih gospodara zagovaraju drzave bez granica i nasilno mjesanje rasa,  diversity !, diversity !, ponosno klicu soroševci , ali nemojte biti toliko ograniceni, zagovarajte domove, kuce  i  dvorista bez vratiju i ograda , ograde i vrata sputavaju slobode, zasto ti stan ne bi bio otvoren za sve koji žele uci, zasto spavacu sobu ne imati bez vratiju, zasto zenu ne dati ako je netko zeli, jer kakva li je to sloboda ako tvoju zenu cuvas samo za sebe i nitko je nemoze imati, to je egoisticno i ograniceno stanje uma jelte?. Zasto ne primiti par stotina milijuna afrikanaca, zasto biti ogranicen?.

BIJEDE LICEMJERNE STE VI SOROŠEVCI, jedino mi nije jasno kakve to garancije imate da mislite da vas vaša 'revolucija' neće  pojesti kako sto je svaka revolucija pojela svoju djecu. 

• Like 2
  • Haha 1

Planska migrantska kriza egzodus u Europu plus pretjerano forsiranje gay prava povorki i sveg ostalog nastranog polako ali sigurno ugrožava istinske vrijednosti čovjeka. Htio to neko priznati ili ne to je tako . 

Ja zaista nemam ništa protiv da se istinskim iskrenim ljudima u potrebi pomogne prvenstveno izbjeglicama ali svako imalo razuman zna da je takvih najmanje u Bihaću .

• Like 3

6 minutes ago, Barba said:

Planska migrantska kriza egzodus u Europu plus pretjerano forsiranje gay prava povorki i sveg ostalog nastranog polako ali sigurno ugrožava istinske vrijednosti čovjeka. Htio to neko priznati ili ne to je tako . 

Ja zaista nemam ništa protiv da se istinskim iskrenim ljudima u potrebi pomogne prvenstveno izbjeglicama ali svako imalo razuman zna da je takvih najmanje u Bihaću .

E moj barba još da vidiš migrante kako se vodaju za rukice po Bihaću... :D al istina sreo sam nekoliko gay parova, kako se šetaju držeći se za rukice...al pazi sad ovo...neće proći ovdje ni pet minuta a pitat će me šta ja to imam protiv migranata koji su gay....jako puno isfrustriranih ljudi se nalazi online i svoje frustracije pokušavaju nulirati pišući po socijalnim mrežama svih vrsta. A ja sam samo pomenuo...ništa u negativnom kontekstu

Edited by Grunf
  • Haha 2

46 minutes ago, paša said:

Zato sto na moje misljenje i argumenta kazete da me neko plaća, da imam neki interes itd..

I drugo svi se mi vec ponavljamo i pricamo iste stvari.

Ja te nisam pitala za misljenje, posto je istini za volju neodredjeno, cas ovako cas onako, ja te pitam na osnovu cega si zakljucio da im treba svima pomoci odnosno da su to dobri ljudi vrijedni toga. Tebe i toliko ne, koliko ove sruge. Zasto se zalazu za integraciju ljudi bez potvrdjenog ikakvog identiteta i prethodnih podataka u nase drustvo, a dokazano cine nedjela i imaju dokumentovani dokazi i prikazi toga. Znaci da imammilion dokaza da to nisu dobri ljudi s dobrim namjerama, te je stoga moje misljenje opravdano. Ne znam zasto na sve te dokaze mnogi ovdje zmire. To me zanima!

• Like 1

Otvorimo granice otvorimo kuće dvorišta štale zaboravimo na zakon ustav integritet suverenitet hiljade poginuli ranjeni za slobodu dajmo sve migrantima pod sloganom humanosti .

Migranti koliko truda i volje potroše da bi došli do EU upola te energije da daju mogli bi stanje u matičnim zemljama promjeniti da im bude bolje nego u EU.

Ali oni nisu migranti već instrument oružje što se ti prije svati biće lakše

• Like 4

Ja ne znam kako vi razmišljate ali ja mislim da će u Bihacu tek biti zeznuto kroz 2 godine. 

Počeo je bunt radnika uveliko,  kolektivno daju otkaze polusavajuci istjerati neku pravdu. S druge strane veliki priliv migranata. Mislim da će to sve kulminirati još većim odlivom domicijalnog stanovništva. 

Moglo se stvarno primjetiti kako se stanje mijenja u vrijeme praznika kad auslenderi dojdu,  nikad nije tako izraženo bilo. 

• Like 2
  • Thanks 1

Stara mudrost kaze  Ako zelis da unistis neprijatelja vaspitaj mu djecu.  Cionisti su sluzeci se ovim sorosevcima kao jednom polugom kod nas na balkanu kroz svoje skolske programe iskolali vec buducu generaciju politicara koje su postavili na svoje funkcije da rade ovo sto rade.Preko tv uveli parove farme  i ostale perverzne emisuje propagiraju blud i nemoral u ime nekih ljudskih prava a kad se normalni ljudi pobune da ih puste da zive po normalnim ljudskim vrijednostima proglasavaju se fasistima rasistima homofobima itd.Zapitajmo se samo tko je sve kod nas u drzavi bio sorosev stipendist i clan taj ima ulogu kukavicjeg jajeta koje nas razara iznutra.Slusam neki dan nasa djevojka dvadesetak godina u Italiji bude kako vatreno zagovara mijesanje rasa kaze kako su bijeli oko alpa ruzni da se to treba sa ovim garavim  medjusobno ukrstati da bi bili ljepsi ostao sam zaprepasten toliku indoktrinaciju nije imao ni Hitler i Staljin.

• Like 2
  • Thanks 1

prije 8 sati, Brod-u-Boci said:

Oni koji su bili prinuđeni prihvatiti islam nisu izgubili glavu,da stim možemo reći da su ga prihvatili iz razloga opstanka a ne iz uvjerenja!

"S druge strane, čim su branitelji Bihaća položili oružje, a u grad ušli Osmanlije, Hasan-paša je pokazao svoju pravu ćud. Od otprilike 5000 stanovnika i branitelja Osmanlije su već u prvim danima nakon zauzeća grada pobili njih oko 2000, dok je 800 zarobljenika, uglavnom djece, odvedeno u roblje u Istanbul. Većina kuća opljačkana je, a gotovo sve crkve u gradu i okolici zapaljene su, osim crkve svetoga Ante Pustinjaka koja je pretvorena u džamiju te je u čast osvajanja Bihaća prozvana Fetija (Osvojena)."

Pročitajte više na: https://m-vojnapovijest.vecernji.hr/vojna-povijest/pad-bihaca-u-ruke-osmanlija-1592-1255790 - m-vojnapovijest.vecernji.hr

Po vasim latinsko-vlaskim bajkama tako je bilo...  a nemam bas potrebe da dokazivam opšte poznate stvari. Da smo mi bili po vašim lažima ne bi bilo kršćanskog uha na čitavom posjedu zapadnog osmanskog devleta. Nije teško prihvatiti istinsko Isusovo učenje a odbaciti paganska uvjerenja utjelovljivanja Stvoritelja u stvorenje, sem ako si toliko podle duse da slijedis pretke po svaku cijenu, sve i ako su isti skrenuli s ispravnog puta i umjesto Isusovog učenja krenuli da slijede pavla i njegove laži...

• Like 1
  • Dislike 2

prije 9 sati, Brod-u-Boci said:

Oni koji su bili prinuđeni prihvatiti islam nisu izgubili glavu,da stim možemo reći da su ga prihvatili iz razloga opstanka a ne iz uvjerenja!

"S druge strane, čim su branitelji Bihaća položili oružje, a u grad ušli Osmanlije, Hasan-paša je pokazao svoju pravu ćud. Od otprilike 5000 stanovnika i branitelja Osmanlije su već u prvim danima nakon zauzeća grada pobili njih oko 2000, dok je 800 zarobljenika, uglavnom djece, odvedeno u roblje u Istanbul. Većina kuća opljačkana je, a gotovo sve crkve u gradu i okolici zapaljene su, osim crkve svetoga Ante Pustinjaka koja je pretvorena u džamiju te je u čast osvajanja Bihaća prozvana Fetija (Osvojena)."

Pročitajte više na: https://m-vojnapovijest.vecernji.hr/vojna-povijest/pad-bihaca-u-ruke-osmanlija-1592-1255790 - m-vojnapovijest.vecernji.hr

Brod razocarao si me mislio sam da je ovdje tema migranti a ne islamska invazija.Imas ovdje i gomilu krscana i hindusa a ne samo muslimana.Najzad da su osmanlije bile i jedan dio okrutni kako kazes ne bi bilo za 500 godina nikog osim muslimana.Cak i onaj procetnicki akademik Jerotic kaze ako cemo biti iskreni gori su bili krscanski vladari od osmanskih i navodi ovo gornje.Ako cemo po tome mnogi su bjezali od inkvizicije i trazili skloniste u islamskom svijetu a procitaj sta je radila katolicka crkva po afriki i pogotovo juznoj i sjevernoj americi genocid uz blagoslov crkve.Ako ces ici na vjerski nacin otvori novu temu.

8 hours ago, Fugaziii said:

Je li to uradilo svih preko 20.000 ‘stranaca’?? I jesu li zatrazili azil? I ako jesu je li im odobren ili odbijen? I ako je odbijen jesu li deportirani? Ajde druze, znam i ja citati i navoditi clanove. Hoces da ti paste uradim zakona i kazni u slucaju pljacke, pokusaja ubistva, silovanja, kradje, napada? Jer znam i ja to copy paste

5 hours ago, Fugaziii said:

To nisu dokazi da su ti ljudi dobronamjerni, to nisu dokazi da nam ti ljudi nece uciniti nista nazao. Kakve veze ima koliko ih e zatrazilo da ostane ovdje pod laznim razlozima?? Gdje su im dokumenti? Zasto ne putuju kao i mi? To te pitam! Jel vi namjerno necete da shvatite sta vas ja pitam?? Ako cemo imati diskusiju morate svoje opravdati sto kazete. Dakle?

Ja sam shvatio šta si pitala i na to pitanje, koje sam citirao, sam ti dao odgovor. Tvoja ranija pitanja, u zadnjih par dana, nisam pročitao, jer nisam ni bio prisutan tu. Već sam ranije napisao da je nemoguće da 100% migranata u BiH predstavlja poštenjačine, obrazovane ljude spremne na integraciju u evropski život. Stoga se djelomično slažemo i oko toga da nisu svi stigli ovdje sa dobrim namjerama. Međutim, razlika je ta što sam ja mišljenja da je više onih koji su kroz BiH prošli da nisu skloni kriminalu, nego li ovih koji jesu. Što se tiče pitanja o njihovim dokumentima, oni koji ih nemaju sa sobom ili su ih namjerno bacili ili prodali u Srbiji ili u jednoj od država kroz koje su prošli. To ujedno i veže odgovor na pitanje zašto ne putuju kao i mi, jer im je bilo lakše u Evropu ući dok iskorištavaju ogromni priliv Sirijaca, Afganistaca, Iračana, Libijaca itd. Međutim, i oni koji ne dolaze iz ratnih zona imaju pravo na azile. 

Tvoja teza kako diskusiju možemo imati samo pod uslovom da opravdamo ono što kažemo dovodi mene do nekoliko pitanja i konstatacija:

• Kako ti znaš koliko je njih od bh. vlasti zatražilo ostanak u BiH pod lažnim razlozima, možeš li navesti njihov tačan broj? 
  • Koliko je u postotku onih koji nisu dobronamjerni i koji će nam uraditi nažao? Pretpostavljam da znaš odgovore jer ako želimo diskusiju, moramo to i opravdati.
  • Koliko je tačan broj njih, dakle ponaosob, koji su u BiH uradili krivično djelo?
  • Za kraj konstatacija jedna, jer si ranije napisala kako si u pravu jer si navela ovdje bezbroj dokaza u vidu fotografija, videozapisa i svjedočenja. To ti ne daje za pravo da generaliziraš kada je u pitanju jedna cijela populacija. 

Molim te bez uvrede, ali valjda si dovoljno dugo na forumu da shvatiš da niko od nas ovdje ne podržava ni kriminal ni bezakonje, i da je tvoja teza kako diskusiji možemo pristupiti samo ako opravdamo ono što kažemo, previše glupa, jer niti ja mogu dati tačne brojke, niti ih možeš dati ti. 

4 hours ago, toby said:

Gdje ovdje?

Pa ovdje u Portugalu. 

@Grunf naravno, odgovoriću ti. Nemam sad baš previše energije da bih tražio sve što mi treba da ti odgovorim. Oči su mi napola zatvorene. 

Ne kontam neke tvrdnje ovdje...Kakve veze ima Libija sa ratom? Rat u Libiji je davno prestao, ove sad borbe su počele unazad 10 dana a prošle godine je bila invazija Libijaca u BiH,ove godine manje. Neki od razloga što bacaju dokumenta su slijedeći:

1. Osuđeni kiminalci u matičnim ili drugim zemljama
  2. Pripadnici Isila i drugih terorističkih organizacija
  3. Dolaze iz drugih zemalja koje nisu zahvaćene ratom te koriste priliku i situaciju sa stvarnim izbjeglicama za svoje ciljeve
  4. Već im je odbijen azil u EU zemljama i vraćeni su ili u BiH ili u Srbiju ili pak u Grčku pa sad pokušavaju ponovno

Vlada Sirije je pozvala izbjeglice da se vrate u Siriju jer je rat pri kraju.Čak i Njemačka je ponudila sirijcima novce za povratak u svoju zemlju isto kako su se naše izbjeglice vratile na kraju rata. Većina. Normalna osoba ne može shvatiti da muška vojno sposobna osoba može pobjeći od rata i ostaviti žene, djecu i starce u ratnoj zoni a izvući svoju glavu. Mi jesmo imali sličnu situaciju ali naši ljudi su otišli sa okupiranih područja BiH pa i Hr.  rijetki su oni koji su bježali sa teritorija koje su bile slobodne. Uglavnom su to bile porodice onih imućnijih. Veliki broj vojno sposobnih muškaraca koji su protjerani iz svojih kuća a mahom su to područja Prijedora,Bosanskog Novog,Sanskog Mosta,Ključa,Bosanske Krupe i Bosanskog Petrovca se vratio u BiH. U ovaj dio BiH. Dobrovoljno, nakon što su ostavili članove svojih porodica u najbližu zemlju koja je bila sigurna - Hrvatska ! Hrvatska je zbrinula naše izbjeglice i prognanike uz pomoć međunarodne zajednice. S vremenom su neke evropske zemlje ih prihvatile do okončanja rata u BiH. Ima nas dovoljno starih da pamte te dane. Zato te floskule o bježanju od rata padaju u vodu i nisu vjerodostojne. Ili mi nemamo pojma o ratu ? Ovo je klasična trgovina ljudima i kriminal je u procvatu, gdje je neka "sila" pokrenula te ljude pričom o obećanom lagodnom životu na zapadu gdje su im obećane kuće ili stanovi,novci i sve materijalne blagodati ovog svijeta bar za početak bez da rade ! Slične stvari i mi doživljavamo u medijima svako malo o viznim olakšicama svaki slijedeći mjesec ili narednu godinu počev od šta ja znam 01.01 neke godine i onda svaku noć legnemo i utonemo u san sanjajući život dostojan čovjeka. Dakle, ja razumijem ciljeve tih ljudi ali ne razumijem načine na koji žele ostvariti te ciljeve

Edited by Grunf
  • Like 3
  • Thanks 4

dobri ovi zakoni

12 hours ago, Fugaziii said:

Ja te nisam pitala za misljenje, posto je istini za volju neodredjeno, cas ovako cas onako, ja te pitam na osnovu cega si zakljucio da im treba svima pomoci odnosno da su to dobri ljudi vrijedni toga. Tebe i toliko ne, koliko ove sruge. Zasto se zalazu za integraciju ljudi bez potvrdjenog ikakvog identiteta i prethodnih podataka u nase drustvo, a dokazano cine nedjela i imaju dokumentovani dokazi i prikazi toga. Znaci da imammilion dokaza da to nisu dobri ljudi s dobrim namjerama, te je stoga moje misljenje opravdano. Ne znam zasto na sve te dokaze mnogi ovdje zmire. To me zanima!

Sto se mene tice migranti mogu svi nestati iz BIH, meni nisu potrebni.

Moze se pitanje postaviti i ovako; Zasto drzava ne protjera te migrante, zasto ih ne pohapsi,zasto ih ne deportuje, zasto ih ne pobije sve,zasto ne stave zilet zicu na granice.

Zasto ilegalni migranti bez dokumenata uzivaju zastitu drzave.Zasto se migranti slobodno krecu po drzavi. I hiljadu pitanja zasto.Mi mozemo konstatovati da su to nelegalni migranti ali onda treba postaviti pitanje sta cemo snjima.

Za sve to ima neki razlog i objasnjenje. Ja to objasnjenje vidim u zakonima i raznim poveljama koje je nasa drzava potpisala i obavezala se na postivanje istih.

13 minutes ago, paša said:

dobri ovi zakoni

Dobar ili loš - Zakon je Zakon. U svoj ovoj migrantskoj krizi a u životu uopšte samo zahtjevam da se uvažavaju zakoni i popisi. Najveći problem je što oni postoje a niko ih se ne pridržava pa ni same vlasti. 

• Like 2

2 hours ago, Grunf said:

Ne kontam neke tvrdnje ovdje...Kakve veze ima Libija sa ratom? Rat u Libiji je davno prestao, ove sad borbe su počele unazad 10 dana a prošle godine je bila invazija Libijaca u BiH,ove godine manje. Neki od razloga što bacaju dokumenta su slijedeći:

1. Osuđeni kiminalci u matičnim ili drugim zemljama
  2. Pripadnici Isila i drugih terorističkih organizacija
  3. Dolaze iz drugih zemalja koje nisu zahvaćene ratom te koriste priliku i situaciju sa stvarnim izbjeglicama za svoje ciljeve
  4. Već im je odbijen azil u EU zemljama i vraćeni su ili u BiH ili u Srbiju ili pak u Grčku pa sad pokušavaju ponovno

Vlada Sirije je pozvala izbjeglice da se vrate u Siriju jer je rat pri kraju.Čak i Njemačka je ponudila sirijcima novce za povratak u svoju zemlju isto kako su se naše izbjeglice vratile na kraju rata. Većina. Normalna osoba ne može shvatiti da muška vojno sposobna osoba može pobjeći od rata i ostaviti žene, djecu i starce u ratnoj zoni a izvući svoju glavu. Mi jesmo imali sličnu situaciju ali naši ljudi su otišli sa okupiranih područja BiH pa i Hr.  rijetki su oni koji su bježali sa teritorija koje su bile slobodne. Uglavnom su to bile porodice onih imućnijih. Veliki broj vojno sposobnih muškaraca koji su protjerani iz svojih kuća a mahom su to područja Prijedora,Bosanskog Novog,Sanskog Mosta,Ključa,Bosanske Krupe i Bosanskog Petrovca se vratio u BiH. U ovaj dio BiH. Dobrovoljno, nakon što su ostavili članove svojih porodica u najbližu zemlju koja je bila sigurna - Hrvatska ! Hrvatska je zbrinula naše izbjeglice i prognanike uz pomoć međunarodne zajednice. S vremenom su neke evropske zemlje ih prihvatile do okončanja rata u BiH. Ima nas dovoljno starih da pamte te dane. Zato te floskule o bježanju od rata padaju u vodu i nisu vjerodostojne. Ili mi nemamo pojma o ratu ? Ovo je klasična trgovina ljudima i kriminal je u procvatu, gdje je neka "sila" pokrenula te ljude pričom o obećanom lagodnom životu na zapadu gdje su im obećane kuće ili stanovi,novci i sve materijalne blagodati ovog svijeta bar za početak bez da rade ! Slične stvari i mi doživljavamo u medijima svako malo o viznim olakšicama svaki slijedeći mjesec ili narednu godinu počev od šta ja znam 01.01 neke godine i onda svaku noć legnemo i utonemo u san sanjajući život dostojan čovjeka. Dakle, ja razumijem ciljeve tih ljudi ali ne razumijem načine na koji žele ostvariti te ciljeve

👏

1 hour ago, paša said:

dobri ovi zakoni

Sto se mene tice migranti mogu svi nestati iz BIH, meni nisu potrebni.

Moze se pitanje postaviti i ovako; Zasto drzava ne protjera te migrante, zasto ih ne pohapsi,zasto ih ne deportuje, zasto ih ne pobije sve,zasto ne stave zilet zicu na granice.

Zasto ilegalni migranti bez dokumenata uzivaju zastitu drzave.Zasto se migranti slobodno krecu po drzavi. I hiljadu pitanja zasto.Mi mozemo konstatovati da su to nelegalni migranti ali onda treba postaviti pitanje sta cemo snjima.

Za sve to ima neki razlog i objasnjenje. Ja to objasnjenje vidim u zakonima i raznim poveljama koje je nasa drzava potpisala i obavezala se na postivanje istih.

????? Ja sam ti stavio dva Zakona koja su na snazi a koji su u skladu sa poveljom UN-a. Sve van zakonskog okvira  nema nikakav obvezujući karakter, zašto je to tako nekima teško shvatiti ? Onog momenta kada se Zakon usaglasi sa nekom poveljom onda je na snazi, do tada je povelja mrtvo slovo na papiru. Na stranu moralne karakteristike jer da je do moralnosti naši građani a i ja ne bi trpili ovakvo stanje. Dakle, do zakona je

Niste predocili valjane dokaze za te svoje tvrdnje, sve su to nevezane informacije... ako ti ne mozes garantovati da su svi ti ljudi odnosno da ih je vecina dobra i misli dobro, a i dalje htjeti da ih integrisete i sta sve ne, onda i ja mogu tvrditi da nisu dobri i biti protiv njihovog i dolaska i integracije. Jedino sto sam ja u prednosti, i to ogromnoj, jer imam dokaze kojima sam svoje misljenje i stav iznijela. To sto vi pisete je gomila okolisanja, i nekih bezveznih podataka od strane agencija koje kriju i friziraju iste te podatke, da se ne bi dizala panika. Nije valjda da vam je glavni argument HUMANOST... 

Stalno slusamo kako se trazi od nas, domicilnog stanovnistva, da postujemo konvencije i zakone i neka prava njihova... OK, nije nikakav problem, ali kao prvo oni kao stranci u ovoj zemlji treba da se tako i tretiraju, treba da se prvo ispostuju NASA PRAVA I NASI ZAKONI, pa onda njihovi izbjeglicko-migrantski zakoni i ostalo... A ja sta vidim ovdje je da se na ustrb i na ogromnu stetu domicilnog stanovnistva tetoshi masa nepoznatih ratno i radno sposobnih mladica, koji iza sebe ostavljaju pustos, palez, razbijene i provaljene kuce, smece ogromnih razmjera, i samo sliku neciviliziranih ljudi koji se krecu u hordama, nelegalno, BEZ IKAKVE DOKUMENTACIJE, preko tudjih granica, lazu policiji, lazu svima.... znaci samo neko neracionalan moze stati na njihovu stranu.

I da bjeze od ne znam ti ni ja cega kakav je to nacin spaliti dokumente i ici preko brda i planina. Valjda se zna kako se putuje i kako se prelaze granice drzava. Ne znam kako uopce i u bilo kojem logickom smislu mozete pravdati i stati na stranu toga. To je kriminal i ljudi koji to rade su kriminalci, therefore svi migranti koju su ilegalno presli granicu su kriminalci. Znaci osnove logike iz udzbenika drugog razreda srednje skole.

Edited by Fugaziii
  • Like 1
  • Thanks 1

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...