Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Naravno da neće biti vraćen niti jedan tražilac azila u matičnu zemlju ako mu je život ugrožen tamo. I ne treba. Kako mu može biti život ugrožen, tj. u kojim slučajevima? Pojedinci pišu gluposti na ovu temu. Ovo se odnosi na ratno stanje. Ja bih shvatio da je jednom kršćaninu život ugrožen u Pakistanu ali jednom muslimanu može biti ugrožen život samo ako je osuđen na smrt. U tom slučaju odnosi se na političke osuđenike a ne na ubice ili silovatelje.

Edited by Grunf
  • Like 1

Sve bi to imalo smisla s tim zakonima i clanovima silnim na koje se pozivate, vi branitelji migranata, da te zakone iko ferma i 2%... Prvo, ne postuju ih oni, ne postuje ih drzava, a ja kao na forumu trebam da ih postujem? haha nidje veze.. kad bude migrant postovao da on ne moze u mom gradu i u mojoj drzavi provaljivati , napadati, krasti (to ne smije ni u svojoj na kraju krajeva), traziti silom nesto i ocekivati dzaba nesto (to ne moze ni u svojoj na kraju krajeva), tada cu ja reci e ovome covjeku treba pomoci... Dok god se oni ponasaju bahato, bezobrazno, dok ilegalno prelaze granice lazuci i skrivajuci identitet, mene ne zanimaju, i ne zelim ih ni blizu....

jos uvijek niste objasnili zasto su bas svi sakrili identitet i od cega to oni bjeze...kad raspolazete s tim fensi informacijama, de vi meni recite sta kazu vase organizacije i agencije koji su razlozi sto njih na milione bjezi otamo? dajte, prestanite biti naivni, i prestanite provocirati nas koji raspravljamo o odraslim temama. Hvala

Edited by Fugaziii
  • Like 2

"Gradonačelnik Bihaća Šuhret Fazlić u obraćanju federalnim poslanicima kazao je da ministar sigurnosti BiH Dragan Mektić godinu i po dolazi u Bihać i pravi ga budalom.

Pravi mene budalom, godinu i po pravi Bišćane budalom – dodao je Fazlić.

Nermina Ćemalović, ministrica zdravstva USK, apelirala je da se ne može više živjeti niti šetati pored Une, da roditelji ne smiju djecu ostaviti u dvorištu te da se dešava da porodica večera u jednoj sobi, a migranti kroz prozor druge sobe uđu i kradu, prenosi Dnevni avaz.

– Više osoba je zaraženo HIV-om. U Biri i Miralu imamo veliki broj homoseksualaca. Ima zaraženih hepatitisom B, C, aktivnom tuberkulozom pluća. Desilo se silovanje, koje je spomenuo premijer, od migranta koji je bio HIV pozitivan. Zabilježeno je više slučajeva MRSA-e. Voljela bih da se u vašem dvorištu ne desi ono što se nama desilo. Za mjesec, kako je krenulo, bit će ih 3.000. Šta da radimo, da se selimo iz Kantona – pitala je Ćemalović."

https://www.krajina.ba/suhret-fazlic-mektic-mene-i-biscane-godinu-i-po-pravi-budalama/?fbclid=IwAR0fsG4p6egZWR9sZd6an0zJPTu_oDj-5ljZlsWOZDX5uMtgLtoQeAPSL5g

Ne bih se složio sa Šukijevom tvrdnjom.Ne pravi Mektić Bišćane budalom. Mektić pravi budalom isključivo Šuhreta Fazlića a Šuhret Fazlić pravi Bišćane budalama. Izuzetak smo dobar dio  nas na ovom forumu koji se opiremo od prvog dana.

Edited by Grunf
  • Like 3

5 minutes ago, Grunf said:

"Gradonačelnik Bihaća Šuhret Fazlić u obraćanju federalnim poslanicima kazao je da ministar sigurnosti BiH Dragan Mektić godinu i po dolazi u Bihać i pravi ga budalom.

Pravi mene budalom, godinu i po pravi Bišćane budalom – dodao je Fazlić.

Nermina Ćemalović, ministrica zdravstva USK, apelirala je da se ne može više živjeti niti šetati pored Une, da roditelji ne smiju djecu ostaviti u dvorištu te da se dešava da porodica večera u jednoj sobi, a migranti kroz prozor druge sobe uđu i kradu, prenosi Dnevni avaz.

– Više osoba je zaraženo HIV-om. U Biri i Miralu imamo veliki broj homoseksualaca. Ima zaraženih hepatitisom B, C, aktivnom tuberkulozom pluća. Desilo se silovanje, koje je spomenuo premijer, od migranta koji je bio HIV pozitivan. Zabilježeno je više slučajeva MRSA-e. Voljela bih da se u vašem dvorištu ne desi ono što se nama desilo. Za mjesec, kako je krenulo, bit će ih 3.000. Šta da radimo, da se selimo iz Kantona – pitala je Ćemalović."

https://www.krajina.ba/suhret-fazlic-mektic-mene-i-biscane-godinu-i-po-pravi-budalama/?fbclid=IwAR0fsG4p6egZWR9sZd6an0zJPTu_oDj-5ljZlsWOZDX5uMtgLtoQeAPSL5g

Ne bih se složio sa Šukijevom tvrdnjom.Ne pravi Mektić Bišćane budalom. Mekitć pravi budalom isključivo Šuhreta Fazlića a Šuhret Fačić pravi Bišćane budalama. Izuzetak smo dobar dio  nas na ovom forumu koji se opiremo od prvog dana.

Moj Kommentar na Suhrinu izjavu - pa gospodine Fazlic, zasto si mu (od pocetka ) dozvolio da te budalom pravi? Ugledaj se na ostale gradonacelnike. Vidis li nerad ili lopovluk inspekcije koja po privatnim prihvatilistima po gradu malo sta radi (gdje ti je reakcija na njihov rad - nerad)? Kao gradonacelnik barem si to mogao sprijeciti. 

• Like 2

4 minutes ago, sk64 said:

Šukreta ne treba praviti budalom niko jer je on odavno budala. Problem je samo što on budalama pravi Bišćane, a jiš veći je problem što mu mi dozvoljavamo da to radi.

I oni koji ga savetuju. Gledao sam političku garnituru oko njega, dobar dio grešaka koje čini krivci za njih bi se mogli kriti u njegovim savjetnicima. Pitam se služe li mu ičemu ili ga krivo savjetuju. Ako da, onda ne znam iz kog razloga

7 minutes ago, Grunf said:

I oni koji ga savetuju. Gledao sam političku garnituru oko njega, dobar dio grešaka koje čini krivci za njih bi se mogli kriti u njegovim savjetnicima. Pitam se služe li mu ičemu ili ga krivo savjetuju. Ako da, onda ne znam iz kog razloga

pa zato sto su i sami levati.... licno poznajem neke od njih i nisu bas najbistriji.... provlace se zbog konekcija, znate kako to vec ide.... pogodnost je majka vlasti :D

Edited by Fugaziii
  • Haha 1

Just now, GenY said:

Trebao je vas za savjetnike uzeti kad ste tako pametni i upuceni. Siguran sam da biste to rijesili sve za dan.

pa da ti iskreno kazem i trebao je, i vec sam to negdje i rekla haha... eto vidis kako ti znas :D jer a je nas par uzeo za savjetnike ovdje bi se vidjela razlika..... na bolje naravno... al se ja rodih u pogresnoj famAliji, i ne bijahu mi roditelji ratni profiteri da me uvaljuju poslije skole gdje mi naumpadne....

• Aferim! 2

1 hour ago, Fugaziii said:

Niste predocili valjane dokaze za te svoje tvrdnje, sve su to nevezane informacije... ako ti ne mozes garantovati da su svi ti ljudi odnosno da ih je vecina dobra i misli dobro, a i dalje htjeti da ih integrisete i sta sve ne, onda i ja mogu tvrditi da nisu dobri i biti protiv njihovog i dolaska i integracije. Jedino sto sam ja u prednosti, i to ogromnoj, jer imam dokaze kojima sam svoje misljenje i stav iznijela. To sto vi pisete je gomila okolisanja, i nekih bezveznih podataka od strane agencija koje kriju i friziraju iste te podatke, da se ne bi dizala panika. Nije valjda da vam je glavni argument HUMANOST... 

Stalno slusamo kako se trazi od nas, domicilnog stanovnistva, da postujemo konvencije i zakone i neka prava njihova... OK, nije nikakav problem, ali kao prvo oni kao stranci u ovoj zemlji treba da se tako i tretiraju, treba da se prvo ispostuju NASA PRAVA I NASI ZAKONI, pa onda njihovi izbjeglicko-migrantski zakoni i ostalo... A ja sta vidim ovdje je da se na ustrb i na ogromnu stetu domicilnog stanovnistva tetoshi masa nepoznatih ratno i radno sposobnih mladica, koji iza sebe ostavljaju pustos, palez, razbijene i provaljene kuce, smece ogromnih razmjera, i samo sliku neciviliziranih ljudi koji se krecu u hordama, nelegalno, BEZ IKAKVE DOKUMENTACIJE, preko tudjih granica, lazu policiji, lazu svima.... znaci samo neko neracionalan moze stati na njihovu stranu.

I da bjeze od ne znam ti ni ja cega kakav je to nacin spaliti dokumente i ici preko brda i planina. Valjda se zna kako se putuje i kako se prelaze granice drzava. Ne znam kako uopce i u bilo kojem logickom smislu mozete pravdati i stati na stranu toga. To je kriminal i ljudi koji to rade su kriminalci, therefore svi migranti koju su ilegalno presli granicu su kriminalci. Znaci osnove logike iz udzbenika drugog razreda srednje skole.

Ja i još nekolicina nas nigdje nismo ni rekli da su svi dobri i skloni zakonitim radnjama, poštivanju običaja u državi u kojoj se nalaze, nigdje nismo rekli ni da se svi mogu integrirati. Ali gledajući broj migranata koji su ušli u BiH, i broj registriranih krivičnih djela koje su migranti počinili, statistika kaže da velika većina njih na teritoriji BiH nije uradila krivično djelo poput pljačke, provale, napada itd. 

Ono po čemu se ja i ti razlikujemo je to da ja smatram da ljudima treba dati šansu. Ako se ne varam, ti smatraš kako bi im trebalo spriječiti ulazak u Evropu i sve ih deportirati nazad. Ispravi me ako griješim. 

@Grunf što se tiče prava na azil, u pravu si. Ja sam pogriješio. Nijedan migrant ili izbjeglica neće dobiti azil nigdje u svijetu na osnovu siromaštva. Postoje druge stvari, koje nisu vezane za rat a na osnovu kojih se daje azil, ali to siromaštvo nije. 

• Like 1
  • Dislike 2

3 minutes ago, GenY said:

Trebao je vas za savjetnike uzeti kad ste tako pametni i upuceni. Siguran sam da biste to rijesili sve za dan.

Možda i bi. Od kud znaš. Nego zar ti ne bi trebao biti na poslu ? 

1 minute ago, Haldir said:

Ja i još nekolicina nas nigdje nismo ni rekli da su svi dobri i skloni zakonitim radnjama, poštivanju običaja u državi u kojoj se nalaze, nigdje nismo rekli ni da se svi mogu integrirati. Ali gledajući broj migranata koji su ušli u BiH, i broj registriranih krivičnih djela koje su migranti počinili, statistika kaže da velika većina njih na teritoriji BiH nije uradila krivično djelo poput pljačke, provale, napada itd. 

Ono po čemu se ja i ti razlikujemo je to da ja smatram da ljudima treba dati šansu. Ako se ne varam, ti smatraš kako bi im trebalo spriječiti ulazak u Evropu i sve ih deportirati nazad. Ispravi me ako griješim. 

@Grunf što se tiče prava na azil, u pravu si. Ja sam pogriješio. Nijedan migrant ili izbjeglica neće dobiti azil nigdje u svijetu na osnovu siromaštva. Postoje druge stvari, koje nisu vezane za rat a na osnovu kojih se daje azil, ali to siromaštvo nije. 

OK, bitno da smo se složili bar oko tog. 

Edited by Grunf
  • Like 1

prije sat vremena, Grunf said:

Naravno da neće biti vraćen niti jedan tražilac azila u matičnu zemlju ako mu je život ugrožen tamo. I ne treba. Kako mu može biti život ugrožen, tj. u kojim slučajevima? Pojedinci pišu gluposti na ovu temu. Ovo se odnosi na ratno stanje. Ja bih shvatio da je jednom kršćaninu život ugrožen u Pakistanu ali jednom muslimanu može biti ugrožen život samo ako je osuđen na smrt. U tom slučaju odnosi se na političke osuđenike a ne na ubice ili silovatelje.

A gdje si ti procitao to da se odnosi samo na ratno stanje? Kako ti znas da li je nekome od njih uskraćeno neko pravo ili sloboda? 

• Dislike 1

6 minutes ago, GenY said:

De života ti, razumijem da kontriraš u nekim stvarima, ali udarati kontru tamo gdje je očito da ne možeš, nema smisla. Šuhret Fazlić, zajedno sa Vladom Unsko-sanskog kantona, stotinu puta je pokazao nesposobnost da se nosi sa aktuelnom migrantskom krizom. Taj tim ljudi od formiranja nove Vlade šalje lažna saopćenja, lažne brojke, daje lažna obećanja i konstantno za svaki neuspjeh iz sedmice u sedmicu fakturu ispostavljaju Sarajevu. 

Ovaj njihov koordinacioni tim, sastavljen od hohštaplera više je vremena proveo u pregovorima sa IOM-om za lokalne projekte u Cazinu nego što su razgovarali o migrantskoj krizi. 

• Like 2

prije 1 minuta, Grunf said:

Evo i tebi kažem pročitaj Zakon. Neću se ponavljati svakom po naosob.

Pa procitao sam covjece, cak sam i izrezao neke zakone i postavio ih ovdje i nigdje se ne spominje samo i iskljucivo ratno stanje. Mozda ti nisi procitao.

prije 2 minuta, Haldir said:

De života ti, razumijem da kontriraš u nekim stvarima, ali udarati kontru tamo gdje je očito da ne možeš, nema smisla. Šuhret Fazlić, zajedno sa Vladom Unsko-sanskog kantona, stotinu puta je pokazao nesposobnost da se nosi sa aktuelnom migrantskom krizom. Taj tim ljudi od formiranja nove Vlade šalje lažna saopćenja, lažne brojke, daje lažna obećanja i konstantno za svaki neuspjeh iz sedmice u sedmicu fakturu ispostavljaju Sarajevu. 

Ovaj njihov koordinacioni tim, sastavljen od hohštaplera više je vremena proveo u pregovorima sa IOM-om za lokalne projekte u Cazinu nego što su razgovarali o migrantskoj krizi. 

Pisao sam jucer da je bilo pogresnih odluka ali ne da su donesene namjerno ili zarad sitnih interesa nego iskljucivo zbog neiskustva.

I ne pisem ja nista sa ciljem provokacije nego samo da ukazem na govor mrznje koji se siri.

6 minutes ago, Haldir said:

Treba da gledas koliko se je broj krivicnih djela povecao u odnosu na period kad nije bilo migranata i to je drasticno, i preko pola tih njihovih nedjela se ni ne obznanjuje, niti se objavljuje, zato sto je nametnuta cenzura, pogotovo MUP-u i medijima i lokalnim portalima, je li nametnuta ili im je placneo, ja ne znam, ali znam da lazu i petljaju., Licno sam bila svjedok kako im ne smije policija nista, cak ni kada smetaju ljudima i prave probleme. Nalaze isprike zbog kojih kao ne mogu, a nidje vezee... Tu svoju statistiku ako izvlacis iz izvjestaja MUP-a i IOM-a i ne znam ni ja cega, radije ne spominji jer to je frizirano kao i moja tetka kod mahalske frizerke svake nedjelje u 2 popodne.

Drugo, ja nikad nisam rekla da nekome ne treba dati sansu, dapace treba. I sdata im je sansa u Evropi za njih preko milion. A sta su oni napravili? Odnosno vecina njih... Oni su poceli praviti geta i no-go zone u kojima odbijaju zakone i pravila te drzave u kojoj se nalaze, odbijaju integraciju, nece da rade edukaciju, doskolovanje, brane djeci da se druze sa drugom djecom, traze da im bude kao u njihovoj zemlji (od cega bjezis onda ako hoces da ti je u njemackoj isto ko u pakistanu - koga pravite budalama?), pa gdje su ona gang-rapes, gdje njih na stotine i stotine ucestvuju u tome??? A objasni mi zasto i po nekoliko generacija onih koji su vec ranije otisli na zapad zivjeti i dalje se ponasaju kao i kad su dosli? zasto se nisu integrisali ako vrlo dobro svi znamo da im je pruzeno i vise nego nekom domacem???

Znaci, opet niste opravdali, i opet nemate osnov.... a ja imam.... znaci opet ja pobjedjujem :D

Just now, GenY said:

Pa procitao sam covjece, cak sam i izrezao neke zakone i postavio ih ovdje i nigdje se ne spominje samo i iskljucivo ratno stanje. Mozda ti nisi procitao.

Azil se odobrava strancu SAMO AKO JE ŽIVOTNO UGROŽEN. Životno ugrožen može biti samo u slučaju rata (to je jedan od primjera koje sam naveo) i koji je aktuelan i tu ulaze i prognanici. Drugi primjer sam naveo ako mu prijeti smrtna kazna,dalje zbog prirodnih katastrofa ili nuklearnih nuklearnih. Zašto bi neko prijetila smrtna kazna u tim zemljama. Ili je politički motivirana ili je ubica/silovatelj. Nema trećeg. Budući da su u 98% slučajeva ovo ekonomski migranti koji teže boljem životu kako i većina smatra uzrok njihovog iseljenja je ekonomske prirode i u 99% slučajeva nigdje ne mogu dobiti azil pa ni u BiH

• Like 1

1 minute ago, Fugaziii said:

Treba da gledas koliko se je broj krivicnih djela povecao u odnosu na period kad nije bilo migranata i to je drasticno, i preko pola tih njihovih nedjela se ni ne obznanjuje, niti se objavljuje, zato sto je nametnuta cenzura, pogotovo MUP-u i medijima i lokalnim portalima, je li nametnuta ili im je placneo, ja ne znam, ali znam da lazu i petljaju., Licno sam bila svjedok kako im ne smije policija nista, cak ni kada smetaju ljudima i prave probleme. Nalaze isprike zbog kojih kao ne mogu, a nidje vezee... Tu svoju statistiku ako izvlacis iz izvjestaja MUP-a i IOM-a i ne znam ni ja cega, radije ne spominji jer to je frizirano kao i moja tetka kod mahalske frizerke svake nedjelje u 2 popodne.

Drugo, ja nikad nisam rekla da nekome ne treba dati sansu, dapace treba. I sdata im je sansa u Evropi za njih preko milion. A sta su oni napravili? Odnosno vecina njih... Oni su poceli praviti geta i no-go zone u kojima odbijaju zakone i pravila te drzave u kojoj se nalaze, odbijaju integraciju, nece da rade edukaciju, doskolovanje, brane djeci da se druze sa drugom djecom, traze da im bude kao u njihovoj zemlji (od cega bjezis onda ako hoces da ti je u njemackoj isto ko u pakistanu - koga pravite budalama?), pa gdje su ona gang-rapes, gdje njih na stotine i stotine ucestvuju u tome??? A objasni mi zasto i po nekoliko generacija onih koji su vec ranije otisli na zapad zivjeti i dalje se ponasaju kao i kad su dosli? zasto se nisu integrisali ako vrlo dobro svi znamo da im je pruzeno i vise nego nekom domacem???

Znaci, opet niste opravdali, i opet nemate osnov.... a ja imam.... znaci opet ja pobjedjujem :D

Ja i dalje ne vidim podatak po kojem je tačna tvoja tvrdnja kako je velika većina migranata sklona kriminalu. Samo jedan podatak mi navedi i onda možeš reći kako imaš osnov. 

• Dislike 1

Da se razumijemo, ja volim svoj grad, 35 godina sam zivio tu, i sam sam u strahu od provale jer mi kuca prazna stoji ali me to sve ne tjera na mrznju prema tim ljudima. To je jedina stvar koja mi ovdje smeta. 

Nigdje nisam rekao da nema kriminala i kriminalaca ali to su pojedinci. Vecina ih bude uhvacena i procesuirana. Skidam kapu i nasoj policiji, rade sizifov posao.

Na istoj smo strani svi samo ne smijemo sebi dozvoliti da nas mrznja povede i da emocionalno sudimo ovome. Treba biti racionalan maksimalno.

• Haha 3

Just now, Haldir said:

Ja i dalje ne vidim podatak po kojem je tačna tvoja tvrdnja kako je velika većina migranata sklona kriminalu. Samo jedan podatak mi navedi i onda možeš reći kako imaš osnov. 

Ja ne vidim da si opovrgnuo ovo sto sam ja rekla, i da si napisao da nije tacno! Otkako se pocela invazija ljudi s bliskog istoka i afkrike na evropu nastao je opci haos, provale, ubistva, silovanja, teroristicki napadi i sve ostalo pobrojano i nabrojano i prikazano. Vi samo znate kontrirati a nemate s cim. Trosite se bezze

1 minute ago, GenY said:

Da se razumijemo, ja volim svoj grad, 35 godina sam zivio tu, i sam sam u strahu od provale jer mi kuca prazna stoji ali me to sve ne tjera na mrznju prema tim ljudima. To je jedina stvar koja mi ovdje smeta. 

Nigdje nisam rekao da nema kriminala i kriminalaca ali to su pojedinci. Vecina ih bude uhvacena i procesuirana. Skidam kapu i nasoj policiji, rade sizifov posao.

Na istoj smo strani svi samo ne smijemo sebi dozvoliti da nas mrznja povede i da emocionalno sudimo ovome. Treba biti racionalan maksimalno.

ja njih ne mrzim, samo takve primitivce ne zelim ovdje. nigdje nisam rekla da ih mrzim. Samo smatram da nisu dovoljno civilizirani i nisu takvog mentalnog sklopa da bi se imalo mogli uklopiti medju nas. I cak se ni ne trude. Ja ne znam sta je nejasno tu.

• Like 2

Just now, Fugaziii said:

Ja ne vidim da si opovrgnuo ovo sto sam ja rekla, i da si napisao da nije tacno! Otkako se pocela invazija ljudi s bliskog istoka i afkrike na evropu nastao je opci haos, provale, ubistva, silovanja, teroristicki napadi i sve ostalo pobrojano i nabrojano i prikazano. Vi samo znate kontrirati a nemate s cim. Trosite se bezze

Pa ja sam rekao da po zvaničnim informacijama mali je broj migranata koji su počinili krivična djela. 

I sa ovim samo potvrđujem onu tezu od sinoć da je ova rasprava apsolutno glupa i nametnuta sa tvoje strane. Jer je nemoguće da i ja i ti damo bilo kakve argumente koji bi sto posto nekome dokazali da smo u pravu. 

• Dislike 1

prije 5 minuta, Fugaziii said:

Nemas ti osnova nikakvog osim paranoicnih piskarija, poluinformacija i spekulacija. Sve sto pises je 90% otpad.

Sorry ali ja to tako vidim.

• Like 1
  • Dislike 1

Just now, GenY said:

Nemas ti osnova nikakvog osim paranoicnih piskarija, poluinformacija i spekulacija. Sve sto pises je 90% otpad.

Sorry ali ja to tako vidim.

Ja mislim da u tom slucaju trebas ocnom doktoru. A hoces da ti pokazem zasto ja necu te ljude ovdje? Hoces da sad ja tebi quotam i dam linkove na hiljade i hiljade minuta video sadrzaja u kojem isti ti migranti rade ono zbog cega ih ne zelim, i ono sto navodim????? imas li vremena, i vidis li dovoljno dobro da ti pokazem?

2 minutes ago, Haldir said:

Pa ja sam rekao da po zvaničnim informacijama mali je broj migranata koji su počinili krivična djela. 

I sa ovim samo potvrđujem onu tezu od sinoć da je ova rasprava apsolutno glupa i nametnuta sa tvoje strane. Jer je nemoguće da i ja i ti damo bilo kakve argumente koji bi sto posto nekome dokazali da smo u pravu. 

Ja sam ti dala dosta dokaza sta oni rade i prolaze nekaznjeno.... pola njih ni ne moze se procesuirati jer su maheri spalili dokumenta, pa kad njih trojicu zaustavi policija i pita za podatke sva trojica se smiju i gtovore ALI BABA. i presprdavaju policajce, licno sam svjedok tome bila, ne jednom vec vise puta. cuti bolan, dosli ste provocirati, ali nemate argumente... ti i ovi tvoji sljedbenici sta li su samo volite izgleda biti opozicija, bez obzira sto i sami znate da niste u pravu. ispadate naivni i neracionalni. Pitacu vas za godinu dana, dvije....

• Like 1

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...