Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Ovi sto ih brane zaradjuju od njih,jasno ko bijeli dan.Imate uposlenike gradske uprave zaduzene da prate forume i socijalne mreze sto i ovdje vidimo.Grad Bihac i gradonacelnik krse zakon,jer 90 posto ovih migica nema validne dokumente i trebali bi PO ZAKONU do sada vec biti deportovani iz drzave.Medjutim komesar policije isto laze mnogo u ovoj situaciji jer ima sve ovlasti da ih pritvara i salje na deportaciju ali ne smije jer izgubi poziciju.Premijer isto laze a vlada kupuje  za 500.000km novi vozni park ako niste znali,auta vec pocela stizati.O tome niko ne prica :) Laf daju rokove,odu u sarajevo i budu posilni :) A opet tvrdim ako ima jedan pravnik ovdje potvrdit ce moje rijeci,po zakonu MUP ima ovlasti da ih pritvori i deportuje jer krse zakon.Koja vise lazna humanost?Ostavite porodice,ovo sve u zatvor i na avione.

• Like 4
  • Dislike 1

Kao sto je @Barba rekao prije nekoliko sedmioca da ce ubrzo biti aerodrom u Bihacu vidim stvari se ubrzo aktivirale posljednjih dana stizu novci danas sutra odmah se zna ko je pobjedio na tenderu za izgradnju pocetne piste. Idemo ludo idemo jako Aerodrom Bihac ce biti svojevrsni Talgo samo sto ce umjesto iz Sarajeva migrante dovoziti iz EU. Zivi bili pa vidjeli.

Da se razumijemo nemam nista protiv Aerodroma cak sto vise smatram ga pozeljnim jer ce omoguciti industrijski razvoj kojeg nema bez AIR Carga te a turizam je jako bitan.

• Like 1

2 minutes ago, Barba said:

Kao sto je @Barba rekao prije nekoliko sedmioca da ce ubrzo biti aerodrom u Bihacu vidim stvari se ubrzo aktivirale posljednjih dana stizu novci danas sutra odmah se zna ko je pobjedio na tenderu za izgradnju pocetne piste. Idemo ludo idemo jako Aerodrom Bihac ce biti svojevrsni Talgo samo sto ce umjesto iz Sarajeva migrante dovoziti iz EU. Zivi bili pa vidjeli.

Da se razumijemo nemam nista protiv Aerodroma cak sto vise smatram ga pozeljnim jer ce omoguciti industrijski razvoj kojeg nema bez AIR Carga te a turizam je jako bitan.

Dijelim mišljenje u pogledu aerodroma...mislim da će biti dosta putnika iz EU koji će trajno ostati ovdje. Pa jeftinije je 3x jednu osobu držati ovdje nego u Njemačkoj ili Austriji npr.

• Like 1

Ovim putem zelim zahvaliti ganyju, haldiru i svima koji su kao oni na tome sto su pripomogli istrebljenju vlastitog naroda na ustrb naivne humanitarske politike iza koje se krije boga pitaj sta, ako prosipaju nama ovdje ovakvu propagandu zamislite kako svojima i onima oko sebe peru mozgove.... Zali boze truda ikakvog i gubljenja vremena na proteste, kad sam mogla spremati se za evakuaciju haha.....

ruzno je reci, al preko pruge poplavilo pa sreca talgo ne vozi bar dok ne presusi pruga, malo je stalo... samo je nevjerovatno da cak i priroda na sebi svojstveni cudni nacin pokusava pomoci ovom blesavom narodu, a oni i dalje ne kuze....

njihove oci gledaju, ali ne cuju..... njihove usi slusaju, ali ne vide....

Nazalost....

🙈🙉🙊

• Like 4

prije 15 minuta, Fugaziii said:

Ovim putem zelim zahvaliti ganyju, haldiru i svima koji su kao oni na tome sto su pripomogli istrebljenju vlastitog naroda na ustrb naivne humanitarske politike iza koje se krije boga pitaj sta, ako prosipaju nama ovdje ovakvu propagandu zamislite kako svojima i onima oko sebe peru mozgove.... Zali boze truda ikakvog i gubljenja vremena na proteste, kad sam mogla spremati se za evakuaciju haha.....

ruzno je reci, al preko pruge poplavilo pa sreca talgo ne vozi bar dok ne presusi pruga, malo je stalo... samo je nevjerovatno da cak i priroda na sebi svojstveni cudni nacin pokusava pomoci ovom blesavom narodu, a oni i dalje ne kuze....

njihove oci gledaju, ali ne cuju..... njihove usi slusaju, ali ne vide....

Nazalost....

🙈🙉🙊

Koju posluku porati, kome... 😂

Hajde da postavim opet isto pitanje od prije par dana.  Kakva bi bila situacija u gradu sada da se IOM nije ukljucio i da nije ponudio svoje resurse za zbrinjavanje migranata?

Nemojte mi sada pisati: IOM Soros, placenici, naseljavanje Europe i ostala zavjerenicka sranja. Pitanje je, dakle, jako jednostavno. Kako bi se Biscani sami snasli da se IOM nije ukljucio u ovu pricu. Uzmite u obzir odnos visih nivoa vlasti prema Bihacu i njihov angazman.

Edited by GenY
  • Dislike 1

27 minutes ago, GenY said:

Hajde da postavim opet isto pitanje od prije par dana.  Kakva bi bila situacija u gradu sada da se IOM nije ukljucio i da nije ponudio svoje resurse za zbrinjavanje migranata?

Nemojte mi sada pisati: IOM Soros, placenici, naseljavanje Europe i ostala zavjerenicka sranja. Pitanje je, dakle, jako jednostavno. Kako bi se Biscani sami snasli da se IOM nije ukljucio u ovu pricu. Uzmite u obzir odnos visih nivoa vlasti prema Bihacu i njihov angazman.

vjerovatno im ne bi dali ni prici, pritisli bi i mup i sukija da ne da nikome doci..... da se gradjana pitalo odma u startu bi se to rijesilo.... ali je problem sto se to unaprijed sve isplaniralo...... opcinske vlasti mogu idiotima mozda prosipati pricu kako ih je iznenadilo kao zimsku sluzbu snijeg u decembru, ali previshe se dobro i lako sve odigralo da nije unaprijed isplanirano.... i sva ova zabrana govora mrznje, cenzura ovo ono.... otkad se kod nas takve stvari sprovode bez problema.... jos manje gluposti su se sprovodile jos teze.... tako da ne bacas tu pricu sta bi bilo kad bi bilo..... desilo se bez odobrenja gradjana, koji su na kraju gledali ko umoci prst u med - umoci.... ionako tu malo sta moze....

uostalom, za sta nam onda sluzi gradska vlast? ako je nesposobna bila tada trebala je reci, valjda bi stavili nekoga ko zna sta radi-.... uostalom, da je narod udruzen kako je trebao biti i da nije takvih kao sto si ti mozda bi se uspjeli odbraniti..... narod je jak koliko i pojedinci u njemu.... a pojedinci su slabi jer nemaju karakter, jer su potpali pod spin retoriku ovdasnjih politicara i njihovog sistema, jer su slijepi jer ne shvataju i ne znaju stvari.... sve sto ovi politicari rade je da za ustrb kratke sitne love ukopavaju ovu zemlju za sva vremena... ako vidis da drrzava svjesno izbjegava ispuniti svoje obaveze onda pšreuzimas stvar u svoje ruke, nas su zavitlavali sve vrijeme, odnosno VAS, jer ima nas koji smo vidjeli kroz to odgadjanje i zamajavanje narodsa i kaznjavanje ljudi zbog pobune... ovo nije demokratija ovo je diktatura... tako smo se onda svi trebali postaviti pa izdiktaturisati sve!

jel ti zivis u Bihacu??

• Like 2

prije 18 sati, Brod-u-Boci said:

Ti krajišniče uzmi onog crnju pa ga vodi svojoj gospođi  kad ga tako braniš poslije onog njegovog govora!Jedva čeka da joj da dijete kako on kaže!

Tebi lično ništa nije obećano,ti si samo jedan mali i nebitan crv kojeg će ideolozi koji vas truju s vehabizmom, kad bude trebaloi postaneš im dosadan zgaziti s cipelom.

Glupane čitaj postove i vidjećeš da sam već napisao da sam ateista i nedržim do nijedne religije,jer one samo zagovaraju ratove!

Ja se držim one Brozove : Tuđe nećemo ,svoje nedamo.

Ako sam za to rasista onda se ponosim stime! I ti i tebi slični ste previše često dosad koristili terminologiju rasiste da mi to u međuvrevenu nepredstavlja ništa loše,naprotiv ponosan sam,jer se zalažem da odbranim otadžbinu i djedovinu i komšije bio to Suljo,Matija ili Miloš.Ja sam bosanac bogumil i Bosna je jedina prava domovina.Druge nemamo!

A jedno pitanje za tebe: Koji bi ti klinac bio u Rimu?

Odgovor glasi: "rob" 🤣🤣🤣

Ateista ili krstas - gledajuci princip tu ne postoji nikakva razlika: Tvrditi „0+0=1“ ili tvrditi „1+1+1=1“ su dva razlicita pravca sa istim temeljom. Nego se ti pomiri sa cinjenicom da si ti  i oni tvoga uvjerenja relikt jednog veoma kratkog vremena u historiji Bihaca koji svakim danom vise blijedi i nestaje. Tebi pricati o „otadzbini i djedovini“ je stvarno smijesno. Biti ponosan rasista je iskaz dometa razmisljanja i svijesti o sebi i svom postojanju. Svako ima naklonost svom narodu i mio mu je toprak svojih pradidova. Ali uzeti to kao osnovu smatranja sebe necim boljim radi boje koze, obicaja itd. je znak oholosti bez ikakva opravdanja. A to je opet rezultat tvog svjetonazora „0+0=1“ , jer na kraju krajeva je Bihac nas koliko sto je i vasiona nasa. Nije nama niko kriv sto nam je draze seliti se u svabiju, austriju, sloveniju nego ostati u Bihacu kakav god on bio. Pa ako drugi narod preuzme taj nas toprak , da to nece mozda ugroziti postojanje svijeta? Krivi smo mi, posebice takvi ko ti i vasa bolesna argumentacija poput svaba kojima su svi drugi krivi sto se razmnozavaju a ne zele odgajati pascad umjesto djece poput njih, ili ko nasi domaci vlasi koji su eto morali pociniti genocid jer se „turci“ previse razmnozavaju. 

Edited by Krajisnik
  • Like 1
  • Dislike 1

42 minutes ago, GenY said:

Onda bi morao ministar unutrasnjih poslova reagirati i preuzeti stvari u svoje ruke. Ovako ima izgovor da postoji IOM koji treba da brine i koordinira sve.

Druga stvar. vratimo se nazad kad se prica od Sukija promijenila. Znas kad? Kad je prva donacija od Open Society dosla tamo negdje u Septembru prosle godine.

Cak se i pricalo da je sin od gradonacelnika dobio posao u IOM.

• Dislike 1

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=682112998894854&id=100012884802779&refsrc=https%3A%2F%2Fm.facebook.com%2Fmehir.hodzic.3%2Fvideos%2F682112998894854%2F&_rdr

Ja ne vidjam razloga zasto za ove stvari treba cekati kojekakvu policiju, security i sta ja znam vec - ovde narod treba da lupi sakom o sto i dati do znanja da u mojoj avliji nes igrati vec nako kako ti ja velim ili nikako. I s tim bi stvar rjesita bila i za buduce. Samo sam jednom takvo nesto vidio na onome snimku u centru grada kada pocese mlatiti onoga jadnika a oni nasi momci skocise na njih - to tako treba rjesavati a ne kroz kojekakva cekanja policije i sta stagod...

Edited by Krajisnik
  • Like 3
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

Gledam video kako se jucer migranti lijepo fajtaju kod Hotela Sedra na mostu ,jedan nosi stozinu drugi nosi metru kao Matija Gubec sve se odigrava na magistralnom putu koji je veoma prometan ,Suki baca pricu kako sse u Sedri nalaze samo zene i djeca ja neznam sta onda migrantska djeca jedu kad su onako brzo brucali .

• Like 2
  • Haha 2

prije 50 minuta, Fugaziii said:

jel ti zivis u Bihacu??

Ne, odselio sam prije 3 godine upravo zbog tih suhreta, bakira, dodika, emdzi krkana, covica i sl.

prije 17 minuta, Barba said:

Gledam video kako se jucer migranti lijepo fajtaju kod Hotela Sedra na mostu ,jedan nosi stozinu drugi nosi metru kao Matija Gubec sve se odigrava na magistralnom putu koji je veoma prometan ,Suki baca pricu kako sse u Sedri nalaze samo zene i djeca ja neznam sta onda migrantska djeca jedu kad su onako brzo brucali .

Ahahahah pogani izgleda 😂😂😂

• Like 1
  • Dislike 1

https://www.krajina.ba/u-bihacu-800-migranata-zarazeno-sugom/?fbclid=IwAR0WpGO7kb3ShKhkrm87mt9PUOVdcSKommzVXqdXXWvdj00J_hlZF98E0Yw

Zbog svega toga, kako je kazala, neophodno je obezbijediti dodatne smještajne i tehničke kapacitete, te ih opremiti kako bi se migrantima mogla pružiti adekvatna zdravstvena zaštita, prenosi USK Info.

Pazi molim te ovih sa USKinfo portala hehehehe

• Sad 2

Ima li iko od ovih naših institucija muda da pohapsi ili puca na naoružana lica sa obilježjima MUP-a Republike Hrvatske koja nezakonito, protivno međunarodnim zakonima i konvencijama, a prije svega protivno suverenitetu Bosne i Hercegovine, ulaze na našu teritoriju kako su radili i 90-ih? 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/svicarski-novinari-snimili-hrvatsku-policiju-kako-nezakonito-protjeruje-migrante

I drugo pitanje, ima li iko muda u ovoj državi da ove provjerene kriminalce poput Fahrudina Solaka, zaštitnika SDA, već jednom u životu smakne sa bilo kakvih pozicija? Lik nije sposoban voditi dva čovjeka u potragama za nestalim u prirodnim nepogodama, kamoli da upravlja migracijama.

http://www.uskinfo.ba/vijest/direktor-federalne-uprave-civilne-zastite-fahrudin-solak-imenovan-za-sefa-operativnog-staba-za-pitanje-migracija/55099

Edited by Haldir
  • Like 1
  • Dislike 4

12 minutes ago, telefon said:

Hajde sto ima suge, hiv-a ,hepatitisa al da nebi bilo na kraju kao u onom partizanskome filmu kads se Sovagovic dere i vice "preko vode do slobode",a iza njega svi osisani na tifusarku

Pa to ce tako i biti samo sto ce mo mi biti osisani i gore i dole .

37 minutes ago, Haldir said:

Ima li iko od ovih naših institucija muda da pohapsi ili puca na naoružana lica sa obilježjima MUP-a Republike Hrvatske koja nezakonito, protivno međunarodnim zakonima i konvencijama, a prije svega protivno suverenitetu Bosne i Hercegovine, ulaze na našu teritoriju kako su radili i 90-ih? 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/svicarski-novinari-snimili-hrvatsku-policiju-kako-nezakonito-protjeruje-migrante

I drugo pitanje, ima li iko muda u ovoj državi da ove provjerene kriminalce poput Fahrudina Solaka, zaštitnika SDA, već jednom u životu smakne sa bilo kakvih pozicija? Lik nije sposoban voditi dva čovjeka u potragama za nestalim u prirodnim nepogodama, kamoli da upravlja migracijama.

http://www.uskinfo.ba/vijest/direktor-federalne-uprave-civilne-zastite-fahrudin-solak-imenovan-za-sefa-operativnog-staba-za-pitanje-migracija/55099

Ja ću samo pokušati dati svoje mišljenje na prvo (boldano) pitanje:

Dijelom sam ovo i komentarisao, već ranije ali mislim da nije zgorega ponoviti i možda nešto dodati. Kao prvo ulaz naoružanih lica druge države na teritorij BiH i na nezvaničnim mjestima za ulaz i bez MUP-a BiH u ovom slučaju USK ili GP BiH je kršenje suvereniteta BiH od strane MUP-a RH. Meni ipak nije jedno jasno. Ko je ovo snimao? Na snimci se šapuće i to na bosanskom/hrvatskom pa pretpostavljam da ovo nisu nikakvi švicarski novinari već im neko poslao video. Nije mi jasno ni to od kud znaju tačno gdje je zapravo granica jer ni ja sam ne bih znao gdje je ista. Slijedeća stvar mi nije jasna i ako je ovo bilo sa naše strane granice (ili hrvatske) i oni su prekršili zabranu kretanja unutar pogranične zone (ili kako se to već zove).

Ako se sve ovo i desilo na našoj strani, po meni je ovo prvo napad na suverenitet BiH od strane HR. To sam i ranije govorio. Ali pretpostavljam da Hr ne bi ovako postupala (mislim na sam čin vraćanja migranata) da nema zeleno svijetlo od nekih viših nivoa unutar EU.

prije 6 sati, Grunf said:

@Fugaziii  to je jučerašnja masovna tuča Afganistanaca i Iranaca,gledao sam ovaj video i još jedan iz drugog ugla koji je obrisan o tom sam pričao

BTW o stanju u Gorskom Kotaru:

Kako su se lijepo pos*** u posao Tazz hotelu i onom Atrijumu sa ovom Sedrom

Zakon se primjenjuje samo na domaćim,za ilegalne je stavljen izvan snage!

Kad pitaš ko su,zapitaj se gdje su desetine i desetine tisuća onih izolovaca koji su protjerani iz iraka i sirije!

Policija je za klinac umjesto da oni pokrenu otpor prema ilegalnoj invaziji oni se plaše da će sutra ostati bez posla ako se pobune.Neće,neće...oni će sutra ostati bez glave kao i njihova obitelj...Idioti i hrvatski i bosanski policajci nevide dalje od vlastitog nosa.

• Like 1

prije 41 minuta, telefon said:

Hajde sto ima suge, hiv-a ,hepatitisa al da nebi bilo na kraju kao u onom partizanskome filmu kads se Sovagovic dere i vice "preko vode do slobode",a iza njega svi osisani na tifusarku

Oni su se barem borili za slobodu,unatoč svemu u BiH danas građani pasivni poput žrtvenih janjaca...misle njih neće,neće al do jednom.

Hrvatska policija ima potpuno pravo ulaziti na pogranicni teritorij BiH te vrsiti kontrolu granica bas kao sto policija BiH ima u  Hrvatsku.

U Kulen Vaufu sam prosle godine sjedio sa Hrvatskim Policajcima ljudi imaju zajednicke patrole prema uskladjenom rasporedu.

• Like 1

Ne postoje konkretni dokazi da je HR policija ušla na teritorij BiH. I ako je ova betonska barijera (mislim da je betonska) 'sama granica' niti jedan HR policajac je nije prešao. Druga je stvar što su vratili ilegalne migrante to je stvar njihove unutarnje politike (da li se kosi sa konvecijama ja ne znam jer nema niti dokaza da su uhvaćeni duboko u teritoriji HR) kao što nema dokaza niti da su ih hrvatski policajci opljačkali,tukli ili im razbili telefone. Njihov usmeni iskaz meni ništa ne znači iz razloga što je  dio njih sklon laganju (kao i svugdje ne samo kad su u pitanju migranti) samo da bi ih se propustilo preko granice. Svi se sjećamo onog lika što ga HR policija odvojila od kćerke koja je ostala sama a na kraju kad je zdimio ispostavilo se da je sve bila jedna velika laž i farsa

• Like 1

prije 14 minuta, Grunf said:

Ne postoje konkretni dokazi da je HR policija ušla na teritorij BiH. I ako je ova betonska barijera (mislim da je betonska) 'sama granica' niti jedan HR policajac je nije prešao. Druga je stvar što su vratili ilegalne migrante to je stvar njihove unutarnje politike (da li se kosi sa konvecijama ja ne znam jer nema niti dokaza da su uhvaćeni duboko u teritoriji HR) kao što nema dokaza niti da su ih hrvatski policajci opljačkali,tukli ili im razbili telefone. Njihov usmeni iskaz meni ništa ne znači iz razloga što je  dio njih sklon laganju (kao i svugdje ne samo kad su u pitanju migranti) samo da bi ih se propustilo preko granice. Svi se sjećamo onog lika što ga HR policija odvojila od kćerke koja je ostala sama a na kraju kad je zdimio ispostavilo se da je sve bila jedna velika laž i farsa

E ovako se brani Matica Hrvatska. Bog i Hrvati, ha Grunf?

• Dislike 2

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...