Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Kakve gluposti ovaj balo priča. Nije mi jasno šta je to švicarska televizija dokazala sa snimkom.Kako je dokazano da je HR policija prešla granicu? I st to Šukret je više puta ponavljao osim da je on nemoćan. Stvarno gluposti se baljezgaju na koje se uopšte netreba osvrtati.

• Like 4

Just now, GenY said:

E ovako se brani Matica Hrvatska. Bog i Hrvati, ha Grunf?

Dečko, ja sam prvo Bišćanin , drugo Bošnjak, treće musliman, četvrto ja sam odbranu dokazao od 93,94,95 kao pripadnik 502 brigade i nemam ja šta drugo braniti. Moje ime možeš naći i u onoj knjizi Bosanski Tigrovi. Nadalje, jako velik broj mojih prijatelja su bihaćki Hrvati ali ne i samo bihaćki. Ja Bišćane dijelim samo na dobre i loše i nikako drugo. Ti ako si Bišćanin ti onda spadaš u ovu drugu grupu. Tu nacionalističku retoriku prosipaj negdje drugdje glumac !

• Like 4
  • Dislike 1
  • Aferim! 1
  • Thanks 2

prije 11 minuta, Grunf said:

Dečko, ja sam prvo Bišćanin , drugo Bošnjak, treće musliman, četvrto ja sam odbranu dokazao od 93,94,95 kao pripadnik 502 brigade i nemam ja šta drugo braniti. Moje ime možeš naći i u onoj knjizi Bosanski Tigrovi. Nadalje, jako velik broj mojih prijatelja su bihaćki Hrvati ali ne i samo bihaćki. Ja Bišćane dijelim samo na dobre i loše i nikako drugo. Ti ako si Bišćanin ti onda spadaš u ovu drugu grupu. Tu nacionalističku retoriku prosipaj negdje drugdje glumac !

Hahah sad sam te stvarno malo prcnuo. No hard feelings. 🙂 Naravno, to je isto jedina kategorija po kojoj ja dijelim ljude. 

Znam ja tvoj ratni put i hvala ti na svakom koraku koji si napravio po bihackim brdima. Biscani ne zaboravljaju svoje ratnike. Kapa do poda.

On topic. Bilo je masu svjedočenja gdje su  hrvatski pogranični policajci ulazili na teritorij BiH ali ne znam kako je to zakonom regulisano i dokle se toleriše i u kojim slučajevima. U svakom slucaju, nije dobra praksa.

Edited by GenY
  • Dislike 1

prije 11 minuta, sk64 said:

GenY jesi ti možda vidio graničnu crtu? A što se tiče batina stoka i drugo nije ni zaslužila s obzirom šta rade po vikendicama i planinarskim domovima po Gorskom kotaru.Ili je i to izmišljeno Geny?

Svi pricamo ovdje o tome kako ne treba medijima bas sve vjerovati. Sve se moze namjestiti,  sve se moze prikazati na nacin koji me odgovara istini, a moze biti i istine tu. Ne treba se paliti bas na svaku.

• Dislike 2

prije 11 minuta, Haldir said:

http://ba.n1info.com/Vijesti/a304025/Hrvatska-policija-na-teritoriji-BiH.html

Čuj, naoružani noževima, ostavljaju iza sebe nesigurnost. Obična demagogija. Od više desetine hiljada stanovnika u Bihaću, 100 istih se konstantno uključuje u rasprave oko migranata na forumu i raznim Facebook grupama. Toliko o nesigurnosti. 

Ima vise koji se ukljucuju ali ova nova jezicna policija budno prati i blokira  sve koji ne slijede cionisticko sorosevu propagandu.

• Like 3
  • Dislike 1

Eto Haldir  se ipak odao na kraju, on bi pucao na hrvatsku policiju jer mu bracu isilovce ne pustaju. Pa ako dode do pucanja onda sigurno nece vise biti ilegalnih prelaza jer jednom kad se zapuca nema nazad, haldir ce ocito biti u prvim redovima nece on druge gurati u rat, on je principjelan i on ce to pokazati svojim osobnim primjerom.

Geny, ja neznam da li ulaze ili ne, ako ulaze onda je jedini razlog to sto na BiH granici kako na istocnoj tako i na zapadnoj nema prakticki nikoga, osim onih na sluzbenim granicnim prijelazima van toga BiH ocito uopce ne cuva granicu, stoga u Hrvatsku iz BiH se ocito ulazi na izvolte, jedini nacin kako Hrvatska moze pritisnuti BiH da pocne cuvati granicu je da najavi uvodenje viza, valjda bi to probudilo ove kretene koji se bave svim i svacim osim stvarnim problemima građana BiH.

• Like 5
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

2 hours ago, telefon said:

Hajde sto ima suge, hiv-a ,hepatitisa al da nebi bilo na kraju kao u onom partizanskome filmu kads se Sovagovic dere i vice "preko vode do slobode",a iza njega svi osisani na tifusarku

http://www.uskinfo.ba/vijest/video-policija-i-crveni-kriz-bihac-o-zdravlju-migranata-ne-mozemo-ih-natjerati-na-lijecenje-bjeze-iz-zdravstvenih-ustanova/55134

Sve receno... vrijeme je da hodamo sa maskama po gradu i u rukavicama hvatamo za brave na javnim mjestima, kao i novac. 

• Like 3
  • Dislike 1
  • Aferim! 3

1 hour ago, Haldir said:

http://ba.n1info.com/Vijesti/a304025/Hrvatska-policija-na-teritoriji-BiH.html

Čuj, naoružani noževima, ostavljaju iza sebe nesigurnost. Obična demagogija. Od više desetine hiljada stanovnika u Bihaću, 100 istih se konstantno uključuje u rasprave oko migranata na forumu i raznim Facebook grupama. Toliko o nesigurnosti. 

Od više 10.000 stanovnika Bihaća ti iz Cazina se uključuješ i još par iz dijaspore i pričate o nekoj sigurnosti. Ukoliko ti se ne čita možeš slobodno promjeniti ili temu  ili se odlogirati. O nesigurnosti u gradu u kojem ti ne živiš sad govore i oni koji su tvrdili prije suprotno. Počev i od samog Šuhreta Fazlića. Ja razumijem tvoja uvjerenja ali da mrziš toliko Bišćane to ne mogu da shvatim

54 minutes ago, Sadik said:

http://www.uskinfo.ba/vijest/video-policija-i-crveni-kriz-bihac-o-zdravlju-migranata-ne-mozemo-ih-natjerati-na-lijecenje-bjeze-iz-zdravstvenih-ustanova/55134

Sve receno... vrijeme je da hodamo sa maskama po gradu i u rukavicama hvatamo za brave na javnim mjestima, kao i novac. 

Sad će tebi ova trojica reći da je to laž i demagogija

2 hours ago, GenY said:

Hahah sad sam te stvarno malo prcnuo. No hard feelings. 🙂 Naravno, to je isto jedina kategorija po kojoj ja dijelim ljude. 

Znam ja tvoj ratni put i hvala ti na svakom koraku koji si napravio po bihackim brdima. Biscani ne zaboravljaju svoje ratnike. Kapa do poda.

On topic. Bilo je masu svjedočenja gdje su  hrvatski pogranični policajci ulazili na teritorij BiH ali ne znam kako je to zakonom regulisano i dokle se toleriše i u kojim slučajevima. U svakom slucaju, nije dobra praksa.

Ti si svoje pravo lice pokazao u samo par postova

• Like 1
  • Dislike 1
  • Thanks 1

prije 11 minuta, Grunf said:

Od više 10.000 stanovnika Bihaća ti iz Cazina se uključuješ i još par iz dijaspore i pričate o nekoj sigurnosti. Ukoliko ti se ne čita možeš slobodno promjeniti ili temu  ili se odlogirati. O nesigurnosti u gradu u kojem ti ne živiš sad govore i oni koji su tvrdili prije suprotno. Počev i od samog Šuhreta Fazlića. Ja razumijem tvoja uvjerenja ali da mrziš toliko Bišćane to ne mogu da shvatim

Sad će tebi ova trojica reći da je to laž i demagogija

Pa sad mi je sve jasno,to su njegovi zato se bori za njih ovdje!

https://www.nezavisne.com/novosti/bih/Kod-Cazina-nice-leglo-vehabija-jace-od-Maoce/373020

prije 2 sati, sk64 said:

Kakve gluposti ovaj balo priča. Nije mi jasno šta je to švicarska televizija dokazala sa snimkom.Kako je dokazano da je HR policija prešla granicu? I st to Šukret je više puta ponavljao osim da je on nemoćan. Stvarno gluposti se baljezgaju na koje se uopšte netreba osvrtati.

IOM priča on samo otvara usta!

• Like 1
  • Dislike 1

prije 7 sati, Barba said:

Kao sto je @Barba rekao prije nekoliko sedmioca da ce ubrzo biti aerodrom u Bihacu vidim stvari se ubrzo aktivirale posljednjih dana stizu novci danas sutra odmah se zna ko je pobjedio na tenderu za izgradnju pocetne piste. Idemo ludo idemo jako Aerodrom Bihac ce biti svojevrsni Talgo samo sto ce umjesto iz Sarajeva migrante dovoziti iz EU. Zivi bili pa vidjeli.

Da se razumijemo nemam nista protiv Aerodroma cak sto vise smatram ga pozeljnim jer ce omoguciti industrijski razvoj kojeg nema bez AIR Carga te a turizam je jako bitan.

Barba,brzo kontaš svaka ti dala,100% si u pravu! Hot Spot je iniiciran od EU i IOMa pošto su ga sve zemlje sjeverne afrike odbile kod njih ,državne vlast ćute jer su dobili milione u Sarajevu (gdje su reakcije Izmetbegovića).Oni iz IOMa su testirali reakcije ( kojih ustvari nije ni bilo) lokalne vlasti i stanovništva.Poprimiće ogromne kapazitete, eto vidjećete. Samo što će to oni raditi po sistemu kap po kap, ali kapaće godinama...

prije sat vremena, Grunf said:

Naravno da jesam. I necu se nikada sloziti sa vama da te ljude treba batinati, da ih treba progoniti i tamaniti. Necu ih nazivati ljudskim otpadom, neciviliziranom bagrom i ostalim nazivima kojima se koristite ovdje. Ja sam imao srecu da sam 35 godina odrastao sa Biscanima koje te rijeci nisu imali u vokabularu. A vas par ne raspoznajem. I kad nam je najteze bilo nismo citave narode klasificirali kao nevaljale. Srbi su nas bombardovali, pa ne kazemo da su svi srbi krivi. Krivimo pojedince od njih. Sa hrvatima smo se klali po Srednjoj Bosni i Hercegovini pa ih ne nazivamo sviju losima. Medjutim, ovdje citave drzave, citave narode, njihove pretke i potomke nazivate takvim imenima da to ne prilici ljudskom bicu.

Zovite me kako hocete, ali ja necu biti dio vaseg miljea ali i necu dati, barem ovdje, da se samo vasa rijec cuje. Osim ako me banuju vasi istomišljenici.

• Dislike 6

Vi ne shvatate da ste i vi sami, sa tom retorikom, potencijalne indirektne ubojice. Kako? Ovaj forum je mali, medjutim, vi ste aktivni i na drustvenim mrezama gdje je auditorij mnogo veci i tamo propagirate istu stvar, mrznju. Medjutim, ne znate ko to sve cita. Dovoljan je jedan labilan i povodljiv pojedinac koji ce odluciti "uzeti pravdu u svoje ruke" pa ce napraviti nesto cega cemo se, kao nacija, stidjeti narednih par desetljeca. Na isti nacin se regrutuju i teroristi. Doje se pricama o ugrozenosti, o nepravdi, o preuzimanju identiteta od nekih drugih pa onda dobijete Brejvika, Brentona i njima slicne. Dobijete bombase samoubojice itd. 

Koliko god vam se cinile bezazlenim vase piskarije, morate imati na umu da neko ko to cita nema karakter niti mentalne kapacitete da to apsorbuje, pa se odluci kao ispraviti.

• Dislike 1
  • Haha 5
  • Confused 1

1 minute ago, GenY said:

Vi ne shvatate da ste i vi sami, sa tom retorikom, potencijalne indirektne ubojice. Kako? Ovaj forum je mali, medjutim, vi ste aktivni i na drustvenim mrezama gdje je auditorij mnogo veci i tamo propagirate istu stvar, mrznju. Medjutim, ne znate ko to sve cita. Dovoljan je jedan labilan i povodljiv pojedinac koji ce odluciti "uzeti pravdu u svoje ruke" pa ce napraviti nesto cega cemo se, kao nacija, stidjeti narednih par desetljeca. Na isti nacin se regrutuju i teroristi. Doje se pricama o ugrozenosti, o nepravdi, o preuzimanju identiteta od nekih drugih pa onda dobijete Brejvika, Brentona i njima slicne. Dobijete bombase samoubojice itd. 

Koliko god vam se cinile bezazlenim vase piskarije, morate imati na umu da neko ko to cita nema karakter niti mentalne kapacitete da to apsorbuje, pa se odluci kao ispraviti.

Ti si kolega pokazao da si zagnojen NACIONALIZMOM.

• Like 1
  • Dislike 1

Geny, kakav je to govor mrznje ako se navode cinjenice, prelaze ilegalno granice skrivajuci identitet i birajuci zemlju u kojoj je nabolja socijala kako bi mogli raditi isto ovo sto rade po Bihacu a to je klatarenje s telefonima u ruci dok im se mora osigurati bar 3 obroka na dan, krov nad glavom i zdravstvena zastita, za to  vrijeme domaci rade da bi prezivjeli i jos moraju paziti da im bagra ne uleti u kucu i pokrade. To su cinjenice a ti ih slobodno demantiraj. 

Ti spominjes potencijalne indirektne ubojice, ja sam (naravno s obzirom da su oni ti koji skrivaju identitet) slobodan misliti da među ovima sto nadiru ima isilovih  stvarnih ubojica glavosjeca, jer isilova vojska nije isparila u zrak niti je nestala u 5-toj dimenziji.

• Like 5
  • Thanks 1

prije 7 minuta, sk64 said:

GenY što si nervozan, zašto odskakuješ,što nereče adresu da uselimo migrose😂😂

Ljudi Geny nije vrjedan komentara samo ga treba ignorirati i odskakutat će

Nemoj me vuci za jezik 🙂

prije 38 minuta, Rijecanin said:

Geny, kakav je to govor mrznje ako se navode cinjenice, prelaze ilegalno granice skrivajuci identitet i birajuci zemlju u kojoj je nabolja socijala kako bi mogli raditi isto ovo sto rade po Bihacu a to je klatarenje s telefonima u ruci dok im se mora osigurati bar 3 obroka na dan, krov nad glavom i zdravstvena zastita, za to  vrijeme domaci rade da bi prezivjeli i jos moraju paziti da im bagra ne uleti u kucu i pokrade. To su cinjenice a ti ih slobodno demantiraj. 

EU je ogromna pa samim time i trziste rada. Ja iskreno sumnjam da im svima je socijala na umu. Ne tvrdim da nema i takvih ali ne bih mogao tu tvrdnju projicirati na vecinu. Najveci br. ispitanika kaze sa su ostavili familije iza sebe, da se nastoje ostvariti negdje pa da onda dovuku i svoje familije. Zasto bi ta prica bila toliko nevjerojatna?

Kad kazem da se poziva na mrznju, a ponavljam se opet, mislim iskljucivo na pozive za batinanje, mlacenje ljudi, vadjenje zastekanog oruzja i sl. Prije par stranica sam zalijepio screenshotove pojedinih forumasa koji pozivaju na to. To mi smeta. I, naravno, ovo generaliziranje i etiketiranje citavih nacija, naroda i sl. E samo se protiv toga bunim.

Nigdje nisam rekao da nema kriminala i kriminalaca, da nema tuca, da je bilo pogresnih odluka od strane vlasti i da se takve i dalje donose, da se trebaju izmjestiti iz centra (ali na human i dostojanstven nacin), da trebaju, u konacnici, skroz napustiti zemlju. Po tome se slazem sa svima vama.

Jbte ko da mandarinski pisem.

• Dislike 5

50 minutes ago, GenY said:

Nemoj me vuci za jezik 🙂

EU je ogromna pa samim time i trziste rada. Ja iskreno sumnjam da im svima je socijala na umu. Ne tvrdim da nema i takvih ali ne bih mogao tu tvrdnju projicirati na vecinu. Najveci br. ispitanika kaze sa su ostavili familije iza sebe, da se nastoje ostvariti negdje pa da onda dovuku i svoje familije. Zasto bi ta prica bila toliko nevjerojatna?

Kad kazem da se poziva na mrznju, a ponavljam se opet, mislim iskljucivo na pozive za batinanje, mlacenje ljudi, vadjenje zastekanog oruzja i sl. Prije par stranica sam zalijepio screenshotove pojedinih forumasa koji pozivaju na to. To mi smeta. I, naravno, ovo generaliziranje i etiketiranje citavih nacija, naroda i sl. E samo se protiv toga bunim.

Nigdje nisam rekao da nema kriminala i kriminalaca, da nema tuca, da je bilo pogresnih odluka od strane vlasti i da se takve i dalje donose, da se trebaju izmjestiti iz centra (ali na human i dostojanstven nacin), da trebaju, u konacnici, skroz napustiti zemlju. Po tome se slazem sa svima vama.

Jbte ko da mandarinski pisem.

Meni je jako drago isto tako što nisi više u Bihaću ;)

Edited by Grunf

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...