Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

prije 2 minuta, Grunf said:

Od kud ti to znaš? Kad se kod nas napravilo nesto kako treba? Nemoj gluposti pisati jer ispadas smijesan

Pa ne znam ali sam zvao lika i pitao. Ako sam ja mogao to uraditi, onda sigurno mogu i oni koji to sve organiziraju. Kontaktirati struku i zavrsiti posao.

Ne treba biti toliko pesimistican, nije nikome u interesu da se zagadi voda za pice i upravo zbog toga, najiskrenije se nadam, da ce sve biti uradjeno kako treba.

• Dislike 1

Nekome cifra od mogucih 100 000 migranata na podrucju USK djeluje smijesno,  a to je jako realno da se dogodi.  Sta mali obican covjek zna sta se desava u Turskoj po pitanju migranata.  Jako malo, skoro nista.  E pa u Turskoj se nalazi 4 miliona migranata.   Ajde neka 5 odsto krene put Zapadne Evrope.  To je 200 000 ljudi.  Gdje ce zavrsit.  U Madzarskoj, Sloveniji,  Hrvatskoj, Bugarskoj nece jer su ljudi zatvorili granice.  Ostat ce u Bosni.  Epidemije, bolesti, sukobi to je ono sto vas ceka.  A Evropsku uniju zaboli qurac za vas sto su pokazali i za vrijeme rata.  Bice vijest na televizijama u trajanju od 20 sekundi  kako u Bosni postoje problemi sa migrantima i to je to.  Pa oni nisu bili zainteresovani kada je hiljade ljudi ginulo ovdje,  a kamoli ce ih bolit ona stvar kako cete se nosit sa ovom posasti sto dolazi

• Like 4

26 minutes ago, GenY said:

Pa ne znam ali sam zvao lika i pitao. Ako sam ja mogao to uraditi, onda sigurno mogu i oni koji to sve organiziraju. Kontaktirati struku i zavrsiti posao.

Ne treba biti toliko pesimistican, nije nikome u interesu da se zagadi voda za pice i upravo zbog toga, najiskrenije se nadam, da ce sve biti uradjeno kako treba.

Pa daj nam kontakt lika kojeg si zvao da i mi (ili ja) pitam

Vijest da je ubica pusten na slobodu jer mu nisu mogli utvrdit identitet dodje kao skec Nadrealista.   Da mi je neko prije rekao kako ce ulicama da hoda masa bezimenih garavih ljudi koji ce bez sankcija da vas siluju, tuku i ubijaju samo bi se nasmijao.  Niste kapitulirali kad je bilo najgore, kad je Bihac bio u totalnoj blokadi,  a sada cete.dopustit da vas zajebava sacica NVO olosa i politicarska govna koji bi rodjenu mater prodali za 100 evra.   Kad uhvatite nekog u vasoj kuci da je provalio uzmite slobodno letvu i polomite mu sve kosti.  U SAD-u provalnika mozete roknit bez problema.  Policija ce samo napravit zapisnik

• Like 6

1 hour ago, GenY said:

Ne znam kad si otišao iz BiH, ali ovdje se sve sfušeri, i ono za što postoje pare. Ne vjerujem ovdje da će se baš raditi po evropskim standardima. 

• Like 1
  • Thanks 2

Zasto me ne cudi da pozivanje na revolt toljagama uglavnom dolazi od ljudi van Bihaca? Kako ovdje, tako i na FB grupi. Kao da je to jedna nimalo opasna aktivnost i sto je jednako bitno - provjereno rjesenje kojim je neko vec rijesio migrantsku krizu. Jer po mnogima to je jedini izlaz - uzmes palicu, nalupas jednog ,dvojicu, stotinu i oni se pokupe i odu. Stvari su valjda tako jednostavne. Izvolite doci i povesti glupe i preplasene Biscane u bolje sutra.

• Like 2
  • Dislike 3
  • Thanks 1

3 hours ago, GenY said:

Vjerovatno si gledao i čitao ali da dodam: https://usnovosti.ba/usn-novosti/bihac/katastrofalni-uslovi-pogledajte-kako-izgleda-wc-u-migrantskom-centru-bira-foto/148582

S ovim bi da se nadovežem na onu našu raspravu o Vučijaku itd...

30 minutes ago, Grunf said:

Znam. Zato sam naveo da je mozda i citano i gledano. Kad je MC u Biri otvoren sve je bilo tip top koliko se sjecam onih slika sa otvaranja

Ovdje izgleda nikome nije palo na pamet da istrazi kako su ti ljudi zivjeli kod sebe kuci dok nisu krenuli u migriranje. Znaci isto kako vidis taj wc takav im je vecini i kod kuce. Znaci i ovo smece sto ostavljaju iza sebe njima je to normalno, urodjeno okruzenje, zasto mislite da ce brinuti o tudjem ako nisu ni o svome? Neki su mi bas smijesni... 

• Like 3

7 minutes ago, Fugaziii said:

Ovdje izgleda nikome nije palo na pamet da istrazi kako su ti ljudi zivjeli kod sebe kuci dok nisu krenuli u migriranje. Znaci isto kako vidis taj wc takav im je vecini i kod kuce. Znaci i ovo smece sto ostavljaju iza sebe njima je to normalno, urodjeno okruzenje, zasto mislite da ce brinuti o tudjem ako nisu ni o svome? Neki su mi bas smijesni... 

Znam jednu stvar da sam htio jedne godine provesti g.o. u Indiji, nekih 20-tak dana i prva preporuka prijatelja koji je vec bio je bila da zaboravim na japanke i da ponesem gojzerice iako tad nisam kontao zašto. Sad znam. Nisam išao na taj put iz nekih drugih razloga

2 hours ago, Grunf said:

Znam jednu stvar da sam htio jedne godine provesti g.o. u Indiji, nekih 20-tak dana i prva preporuka prijatelja koji je vec bio je bila da zaboravim na japanke i da ponesem gojzerice iako tad nisam kontao zašto. Sad znam. Nisam išao na taj put iz nekih drugih razloga

Falilo suski, haha...

• Haha 1

prije 2 sati, Grunf said:

Što će ti "japanke" u Indiji 🤣🤣🤣

• Haha 1

https://krupljani.ba/usk/video-svjedocenja-migranata-o-brutalnosti-hrvatske-policije.html

7 puta pokušava preći ilegalno granicu vidi sad to.Svaki put im otmu pametne telefone i bankovne kartice,te ih isprebijaju!

Laž!Laž sve je laž!

I da jeste tako imaju pravo hrbatski policajci i skidam im kapu!aAli ovi migranti očito lažu!

Oni se tuku između sebe i ubijaju noževima,a ovamo lažu na hrvatsku policiju!

Da ih hrvatski policajci kako kažu toliko puta isprebijaju metalnim šipkama nebi oni više mogli ni koraka dalje i išli bi u gipsovima i sa štakama po hospitalu a ne po 7 puta ilegalno iznova preko granice.Nisam vidjeo ni da jedan šepa ili ima neki extremitet u gipsu.

Drugo je postavlja se pitanje otkud njima svaki put nova bankovna kartica i novi mobilni telefon i to smartphone per exellance što bi Fazlinović rekao?

Znači ovdje neko nekog očigledno zajebava i pravi budalom! Oni su očigledno financirani od strane Soroša i dobivaju bankovne kartice i smartphone koliko im treba dok se neprobiju do cilja.

Neka neko od vas zatraži u banci novu bankovnu karticu jer mu je nestala prva pa će da vidi koliko sedmica traje da dobihe novu i što sve mora napraviti da bi je dobio.

Mape i rute su im već gotove i isprogramirane na njihovim novim smartphonevima kao i check pointovi to se je dalo iz videa na njihovim smartphone vidjeti.

Nema tu zavjere to je očigledno,ko tvrdi suprotno je prirodno glup ili još trenira!

• Like 5
  • Thanks 1

10 hours ago, Fugaziii said:

Sve je to super, ali zar ne mislite d se treba poduzeti nesto u vezi ovog smjestanja migranata na Vucjak?? U vodozasticeno podrucje?? Je li nas svjesno pokusavaju istrijebiti vlastiti sugradjani, ili ti ga gradske vlasti... Suki i njegovi pomocnici savjetnici su kako vidim grupa sebicnih jadnih moroncina koji veze nemaju sta rade, i dovode nas sve u opasnost! Ljudi ovo nije za zajebanciju, humanitarstvo ce vam biti najmanji problem ako se ovo ovako nastavi, a svim drugim moronima koji podrzavaju ovo zelim da prvo oni fasuju kad krene gehanija da mi dobijemo na vremenu d vas cujemo kako placete i molite za milost! Glupani.. all around

Apsolutno dobro pitanje!ti svi koji su izglasali lokaciju,nemaju ekološku svijest...unistice nam ovo malo prirode sto imamo...

• Like 1
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

On 18. 05. 2019. at 10:53, Hysteria said:

Joj barbiko eto te kao tetka kakva kukaš jer tvoj post nije dobio dovoljno pažnje. Je li to bio udarac za tvoj ego jer nisi dobio upvote-a koliko si planirao. Znam da si prije prijavljivao moderaciji forumaše koji ti udaraju downvote na tvoje gluposti

Ja obično ne raspravljam sa malograđanima , ja nisam nikad nikog prijavljivao zbog minusa to mogu posvjedočiti moderatori kojih očito na forumu nema jer su dozvolili vrijeđanja i offtopic .

Mene tvoje mišljenje ne zanima ni najmanje jer nisi nikad ništa konkretno argumentovano napisao osim offtopica .

Ja tebi djete drago nisam kriv što nisi mentalno u stanju razumjet šta ja pišem , i ostali ozbiljni članovi . Vidi se da u životu nisi ništa prošao ni vidio pa je tvoja ograničenost opravdana. 

LP

Edited by Barba
  • Like 3
  • Dislike 1
  • Thanks 1

Maloprije sam saznao da su migranti večeras opljačkali pod prijetnjom nožem jednog našeg sugrađanina u parku kod televizije. Nemam puno informacija pa ako neko zna više...??? Mislim da je dobro imati kakvu utoku kod sebe i u takvoj situaciji propucati im noge. Bijesan sam

Edited by Grunf
  • Like 3
  • Confused 1
  • Sad 3

E još nešto bih pitao, da li ima neko iz Golubića da to potvrdi: naime ovo sam pročitao maloprije onako na brzinu, da u Golubiću već imaju neku vrstu straže i da migranti se više nemogu kretati po naselju. Ako je to istina onda je to za svaku pohvalu s moje strane

• Like 5

58 minutes ago, Grunf said:

Maloprije sam saznao da su migranti večeras opljačkali pod prijetnjom nožem jednog našeg sugrađanina u parku kod televizije. Nemam puno informacija pa ako neko zna više...??? Mislim da je dobro imati kakvu utoku kod sebe i u takvoj situaciji propucati im noge. Bijesan sam

Imam i ja noz i pepper spray za medjede!!! 🤬

• Like 1

10 hours ago, Grunf said:

E još nešto bih pitao, da li ima neko iz Golubića da to potvrdi: naime ovo sam pročitao maloprije onako na brzinu, da u Golubiću već imaju neku vrstu straže i da migranti se više nemogu kretati po naselju. Ako je to istina onda je to za svaku pohvalu s moje strane

Ne znam vala da je to za pohvalu. Zamiliste da gradjani moraju strazati i pravdu uzimati u svoje ruke.

Znam da je drzava totalno zakala ali to ne moze biti rijesenje. 

Policija je tu da bi osigurala gradjanima red i mir. Ako ona to ne moze onda vojska, ali ni u kojem slucaju gradjani sami!

• Dislike 1

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...