Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Pa tako smo ih mi iz ulice potjerali. Nas 3-4 smo uvjek na vezi i kad se pojave u ulici izđemi i potjeramo ih tako da više i ne dolaze. Znaju oni gdje je tvrdo

Pa po toj logici kako "samo realnost" kaže trebali bi ih pustitibu kuće još da nas je*u. E pa neće majci!!!!

• Like 2
  • Thanks 1

2 minutes ago, sk64 said:

Pa tako smo ih mi iz ulice potjerali. Nas 3-4 smo uvjek na vezi i kad se pojave u ulici izđemi i potjeramo ih tako da više i ne dolaze. Znaju oni gdje je tvrdo

Druze to iz Bire nadire, to ne mozes potjerati na taj nacin, svaka cast onome ko uspije kao vi, ali eto dodji uvjeri se, skupit cemo se, pa ces vidjeti svojim ocima, evo ovak, u najgorem slucaju da nabubas njih 10, dodje ti za sat opet 10, odu drugim putem, kazem opet oni imaju 24/7 da nas zajebavaju. Da dodje patrola koji put kad je suncano i guzva, vjerujem da ne znaju gdje im je glava nekad, ali da stanu 5 min. smeknu, opomenu, udalje, da korace malo mozda bi nekad i imalo efekta, a vjerujem da prodju autom prema Biri.

• Like 1

Možda neko ne razumije ali u našim mahalama je puno više ljudi koji bi ih pozvali na iftar nego ih opomenuli na loše ponašanje.u bakšaišu gdje je bila stara pekara je sad kuhinja za migrante,smrdi užasno ne znam kako ti ljudi okolo žive.uopše se ne zna je li spojena na kanalizaciju gradsku ili se sve te otpadne vode izljevaju u unu.bitno je da kirija ide.inspekcija vjerovatni nema vremena to prekontrolisati.kako kažu za vučijak će za 10 dana biti spremna dozvola,halo.koji demobilisani borac je tako brzo dobio dozvolu za gradnju?

• Like 5

8 minutes ago, Fap mašina said:

Možda neko ne razumije ali u našim mahalama je puno više ljudi koji bi ih pozvali na iftar nego ih opomenuli na loše ponašanje.u bakšaišu gdje je bila stara pekara je sad kuhinja za migrante,smrdi užasno ne znam kako ti ljudi okolo žive.uopše se ne zna je li spojena na kanalizaciju gradsku ili se sve te otpadne vode izljevaju u unu.bitno je da kirija ide.inspekcija vjerovatni nema vremena to prekontrolisati.kako kažu za vučijak će za 10 dana biti spremna dozvola,halo.koji demobilisani borac je tako brzo dobio dozvolu za gradnju?

Ja sam o tome vec pisao na ovoj temi meni kao djetetu poginulog borca je trebalo mnogo truda i muke dok nisam izganjao sve papire da bi mogao graditi a o prikljucku struje vode i ostalog nece niko ni da cuje bez prethodne legalizacije objekta odnosno opcinskog rijesenja a da bi se dobilo to rijesenje treba potrositi lijepih novaca za mene to osobno nije problem platiti ali bogami 99% ljudi sa bosanskim platama moraju kredite dizati sto je sramotno . 

• Like 5

27 minutes ago, Fap mašina said:

Uvjeriti se na licu mjesta kako ljudi okolo podnose, grijeh reci smrad hrane, ali toliko neugodni mirisi da je to uzas, komsije su zvale inspekciju mislim, rezultat isti mislim, pa ti zivi normalno u smradu.

• Like 3

prije 2 sati, SAMO_REALNOST said:

Na tu organizaciju zaboraviti, narod podijeljen, niko nece da se izlaze opasnosti, malobrojno u odnosu na migrante, radi se, obaveze, ne moze se dezurati citav dan, otjeras jednu ekipu od njih 10, dodje druga, treba ti citav dan da se ganjas s njima i da jos fasujes po glavi. Pustilo se njima na volju sve, tako da su opusteni, bahati, napadnu te ako su brojcano jaci, a uvijek jesu, njima je to kao ekskurzija bez granica, komsije zvale policiju, bez ucinka, nije sve opcinsko ili cije vec ( otjeraj sa betona ), tu su privatni posjedi ( kontam trebalo bi nekad malo obratiti paznju ) pa mozda vise trebalo reagovati, udaljiti i sl.. Shvatite da su brojniji i da imaju na raspolaganju 24/7 da rade sta hoce, a vlastima je to smijesno izgleda, privatni posjedi i njive, pretezno su u Baksaiskim poljima i oko Bire, neki u provaljenim kucicama u njivama, neki ljudi vise i ne idu u njive iz straha, pa se dodju kupati, prati odjecu, pa kad vide njih onda dodje i bagra alkosa i narkosa, ali narod koji ispasta to preuvelicava ;).

Neko je spomenuo whats app grupu radi organizacije kada naiđu migranti i traže guzici čepa.Samo da vam kažem da svi ti migranti već imaju svoju whats app grupu i koriste je na isti način ali u pravcu kriminala i da su istrenirani da se tako ponašaju.Kretanje u grupama tj. kao čopor je njihovo životno osiguranje.

Jeste primijetili da su obično u grupama gdje god da idu?Zašto?Zato jer 10 očiju uvijek vide više nego dvoje i onda kad im zagusti možete se kladiti da će u roku 5 minuta obavijestiti druge grupe putem smartphone da im pomognu,ma koliko se oni inače između sebe svađali ili tukli,vi ste i ostajete za njih neprijatelj broj jedan!

Za njih nije nikakav problem izaći na kraj sa deset ili dvadeset bišćana.Većina njih je isprobana na sirijskom ili iračkom ratištu a veliki dio njih su bili teški kriminalci u svojoj zemlji.Afričke zemlje magreba su praznili zatvore tako što su te kriminalce strpali u autobuse i vozili do granice te im rekli da moraju napustiti zemlju i pravac europa inače će biti likvidirani.Tako su riješili više problema odjednom.Kriminalitet kod njih je skoro iskorijenjen,zatvori prazni i nekoštaju državu više ni jedne banke,dok kad se ti isti kriminalci dočepaju evrope šalju lovu svojima kući (koju su zaradili krađom,prodajom droge ili razbojništvom) i tako dižu ekonomiju u zemlji i pomažu državi da se smanji broj sirotinje u zemlji!

Razmislite zašto te zemlje odbijaju da ih prime nazad kada se ustanovi njihov identitet!?

Zapadne vlade su naivne i igraju na fair play,humanitet čak plaćaju desetine hiljada eura po osobi da ih vlastita država primi,zauzvrat prime jednoga pošalju 5 novih itd., a neznaju sa kakvim kriminalcima onima s ulice i onima u vladi imaju posla.I tako ispočetka.Zbog toga jedini jezik kojeg oni razumiju je jezik sile i on se mora s njima "spikati".

Zato ja stalno ovdje ponavljam nije dosta par procenata da se uzdignu već mora cijeli grad,kanton i država tek onda će se uspjeti da se natjeraju natrag odakle su došli.

To mora da bude kao jedna neprobojna barijera i bez izuzetaka sve do jednog nazad jer su sci ilegalno ušli u državu i stim svi su kriminalci. ( i onaj Shemso u Kladuši što igra fudbal,on je samo nešto inteligentniji i zna kako se bolje od ostalih uvući u pakšu,takvi su najopasniji ).

Edited by Brod-u-Boci
  • Like 2
  • Dislike 2

3 minutes ago, Brod-u-Boci said:

Neko je spomenuo whats app grupu radi organizacije kada naiđu migranti i traže guzici čepa.Samo da vam kažem da svi ti migranti već imaju svoju whats app grupu i koriste je na isti način ali u pravcu kriminala i da su istrenirani da se tako ponašaju.Kretanje u grupama tj. kao čopor je njihovo životno osiguranje.

Jeste primijetili da su obično u grupama gdje god da idu?Zašto jer 10 očiju uvijek vide više nego dvojed i onda kad im zagusti možete se kladiti da će u roku 5 minuta obavijestiti druge grupe putem smartphone da im pomognu,ma koliko se oni inače između sebe svađali ili tukli,vi ste i ostajete za njih neprijatelj broj jedan!

Za njih nije nikakav problem izaći na kraj sa deset ili dvadeset bišćana.Većina njih je isprobana na sirijskom ili iračkom ratištu a veliki dio njih su bili teški kriminalci u svojoj zemlji.Afričke zemlje magreba su praznili zatvore tako što su te kriminalce strpali u autobuse i vozili do granice te im rekli da moraju napustiti zemlju i pravac europa inače će biti likvidirani.Tako su riješili više problema odjednom.Kriminalitet kod njih je skoro iskorijenjen,zatvori prazni i nekoštaju državu više ni jedne banke,dok kad se ti isti kriminalci dočepaju evrope šalju lovu svojima kući (koju su zaradili krađom,prodajom droge ili razbojništvom) i tako dižu ekonomiju u zemlji i pomažu državi da se smanji broj sirotinje u zemlji!

Razmislite zašto te zemlje odbijaju da ih prime nazad kada se ustanovi njihov identitet!?

Zapadne vlade su naivne i igraju na fair play,humanitet čak plaćaju desetine hiljada eura po osobi da ih vlastita država primi,zauzvrat prime jednoga pošalju 5 novih itd., a neznaju sa kakvim kriminalcima onima s ulice i onima u vladi imaju posla.I tako ispočetka.Zbog toga jedini jezik kojeg oni razumiju je jezik sile i on se mora s njima "spikati".

Zato ja stalno ovdje ponavljam nije dosta par procenata da se uzdignu već mora cijeli grad,kanton i država tek onda će se uspjeti da se natjeraju natrag odakle su došli.

To mora da bude kao jedna neprobojna barijera i bez izuzetaka sve do jednog nazad jer su sci ilegalno ušli u državu i stim svi su kriminalci. ( i onaj Shemso u Kladuši što igra fudbal,on je samo nešto inteligentniji i zna kako se bolje od ostalih uvući u pakšu,takvi su najopasniji ).

Ovaj princip izvoza kriminalaca je prva patentirala drzavna bezbednost Jugoslavije a licni izum Stane Dolanca koji je dao pasos svim najgorim Kriminalcima koji su haracili po Europi pljackali banke te usput radili za drzavnu bezbednost u eliminacijama drzavnih neprijatelja prvenstveno domacih izdajnika. 

Danas imamo istu situaciju metodu koju koriste teroristi i rezimi koji ih podrzavaju

• Like 2

55 minutes ago, Grunf said:

Interesantna je jedna stvar da se recimo ambasada Pakistana u BiH (kada je konkretno riječ o migrantima iz Pakistana u BiH) niti jednom nikad nije oglasila . Zašto onda koji Q služi?

Pa što bi se oglašavali kad njima to odgovara , realno a naša politika diplomacija šuti o svemu.

• Like 1

prije 10 minuta, Fap mašina said:

Svaka im čast.

Počelo je...počelo, samoorganizovanje...sad poput grudve snijega gad je pustiš nizbrdo mora biti sve veća i veća da bi kao lavina u dolini satrala NGOs,domaće izdajnike IOM i trolove koji ih podržavaju.

Da dodam ovo se netiče samo tih par mjesnih zajednica već cijelog Bihaća...ako ovi ljudi budu sami uspješno napravili proteste protiv gradnje migracionog kampa oni će tražiti na drugom području grada dok ne nađu ako se građani ne udruže.Svi bišćani  moraju otići tamo da se da ovim političkim vazalima do znanja da neće imati laku igru s bišćanima.

• Like 4

1 hour ago, Brod-u-Boci said:

Počelo je...počelo, samoorganizovanje...sad poput grudve snijega gad je pustiš nizbrdo mora biti sve veća i veća da bi kao lavina u dolini satrala NGOs,domaće izdajnike IOM i trolove koji ih podržavaju.

Da dodam ovo se netiče samo tih par mjesnih zajednica već cijelog Bihaća...ako ovi ljudi budu sami uspješno napravili proteste protiv gradnje migracionog kampa oni će tražiti na drugom području grada dok ne nađu ako se građani ne udruže.Svi bišćani  moraju otići tamo da se da ovim političkim vazalima do znanja da neće imati laku igru s bišćanima.

Aco...Grafičar u Hatincu punu kuću ih natrpao. Razmišljam vrijedi li zvati inspekciju jer do sad nisam vidio nikakvog efekta. A što se tiče samog Hatinca i onaj Aladin preko puta hatinačke džamije isto tako

Edited by Grunf
  • Like 2

1 hour ago, Grunf said:

Aco...Grafičar u Hatincu punu kuću ih natrpao. Razmišljam vrijedi li zvati inspekciju jer do sad nisam vidio nikakvog efekta. A što se tiče samog Hatinca i onaj Aladin preko puta hatinačke džamije isto tako

Kako nece vrijedit. Treba ih prijavam zatrpati.Takodje kopiju prijave prosljediti MUP-u (kako bi imali uvid o radu inspekcije).Sve sto je zabiljezeno sluzi i kao dokaz.

• Like 1
  • Dislike 1

1 minute ago, Fap mašina said:

Sad će ovaj narod biti prozvan znate već kako.jer ne želimo još više opasnosti.

Tek sad možemo očekivati friziranje vjesti.

Evo ja lično, budući da sam svijestan potencijalne opasnosti ovog novog centra na Vučijaku, pružit ću im moju podršku svojim prisustvom na istom skupu. Mislim da bi i mještani drugih naselja u Bihaću trebali učiniti isto.

• Like 6
  • Thanks 1

1 minute ago, GenY said:

Znaci li to da, ukoliko se prihvati peticija i odustane se od te lokacije, oni i dalje ostaju u centru do daljnjeg?

Čisto sumnjam da će se išta usvojiti ali ako ništa bar da se javno zna da mještani nisu bili za to

Uostalom otvaranjem NOVOG centra niti stari u Biri se neće zatvoriti kao što je i najavljeno jer je i rečeno da će ostati dok se neisprazni.To čitajući između redova znači nikad. U dogledno vrijeme će Šuki sjesti, plakati i reći da su ga opet napravili budalom . Kratko rečeno ja im nevjerujem

Edited by Grunf
  • Like 3
  • Thanks 1

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...