Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Svakako ću osobno otići na Zavalje i podržati skup i pozpisati peticiju i preporučam svima sa ovog foruma da isto to učine,ako ništa da ovi gradski izdajnici vide da još uvijek ima ljudi koji brinu i misle dobro svome gradu. Zato svi na Zavalje u subotu kažu da će biti i ljepo vrijeme pa zašto ne napraviti jedan mali izlet i sastaviti ugodno sa korisnim😀

• Like 5
  • Aferim! 1

Ovo je jako opasna situacija. 

Realno gledajuci svaka lokacija koja je nasiljena sa domicilnim stanovnistvom nije dobra i bice protesti, niko nece htjeti da kod njega bude migracioni centar.

To je u svakoj zemlji, gradu isto.

Ja vidim jedino rijesenje da se napravi migracioni centar dje nema domaceg stanovnistva na koji km udaljenosti.

Ali pitanje je sta vrijedi migracioni centar u nekim "jebalistima" oni ce opet dolaziti u centar i biti u gradu.

Njima je ruta Bihac a ne Vucijak ili sta ja znam.

Ako je stvarno odluceno da se napravi migracioni centar u Vucijaku, onda insistirati na tome da se Bira zatvori komplet.

Ovo je sansa za Biscane da se rijese mozda migranata u centru u nekom broju (skroz ih se nece u brzo rijesiti).

Ali nikako ne treba dozvoliti da se otvaraju novi migracioni centri a da stari isto ostaju u funkciji. Sa tim bi jos vise postali geto i nebi se umanjio broj izbjeglica!

• Like 3
  • Dislike 1
  • Thanks 1

11 hours ago, sk64 said:

Svakako ću osobno otići na Zavalje i podržati skup i pozpisati peticiju i preporučam svima sa ovog foruma da isto to učine,ako ništa da ovi gradski izdajnici vide da još uvijek ima ljudi koji brinu i misle dobro svome gradu. Zato svi na Zavalje u subotu kažu da će biti i ljepo vrijeme pa zašto ne napraviti jedan mali izlet i sastaviti ugodno sa korisnim😀

A gdje budu te prostorije MZ Zavalje????

6 minutes ago, Fugaziii said:

A gdje budu te prostorije MZ Zavalje????

Naći ćemo...😆

1 minute ago, SAMO_REALNOST said:

Koort, radnice, zarazno, suga? zna neko o tome nesto?

????

Ja sam još kad je odlučeno o Biri dao ovdje prijedlog gdje je idealno mjesto za migrantski centar. A postoji priključak struje i vode (koliko znam).  Mislim da bi se i Šuki složio sa tim:

image.thumb.png.1b4b7b19c1e04ec7692aa1a0a02d57e4.png

Prostora koliko hoćeš,granica blizu...idealno

Sej Ramić, Nezavisni vijećnik u GV Bihać

Sutra je zakazano gradsko Vijeće. Po ko zna koji put, postaviću pitanje. Zašto nije ograničeno kretanje ilegalnih migranata?
Po Zakonu o strancima, 118. tačka e)
U koliko broj stranih lica pređe dozvoljenu brojku ( oko 10 000 migranata je na USK, u Bihaću najveći broj, davno preko 10% ), ako se remeti javni red i mir ( svaki dan migranti počine neko krivično djelo, pljačke, provale, krađa ), bezbjednost stanovništva ( dva puta su u zadnje vrijeme blokirali magistralni put, jednom kod Bire, drugi put kod Sedre na mostu, tuča), zdravstveno stanje stanovništva ( alarmantno, 800 migranata zaraženo šugom, hepatitisom, tuberkulozom, HIV-om, AIDS-om, narkomani, homoseksualci ) stranim licima se mora ograničiti kretanje i staviti se pod kontolu!
Koliko puta sam to tražio od vlasti?. Zar oni nemaju svoju djecu?
ZAŠTO SE NE OGRANIČI KRETANJE MIGRANATA???? ONI SU ILI OPASNI ILI BOLESNI!!!!!

• Like 3
  • Dislike 1

Sada treba početi koristiti njihove metode ( NGO ,IOM i soroševaca) i to:

1.Povesti sa sobom cijele familije,starce i djecu.

2.Pozvati medije koji su još patriotski ,internet portale a možda i onog sarajevskog novinara Fatmira Alispahića da bi se izvještavalo izvan kantona.

3.Slikati tu djecu i starce i "kukati" kao što oni kukaju,da djeca ,žene i starci žive u strahu i nesmiju se kretati slobodno, kao i što je istina.

4.Naći i pronaći oštećene od strane migranata i dozvoliti im da daju intervjue za patriotske medije,to poslije širiti preko svih elektronskih medija što stoje na raspolaganju.

5.Napraviti transparente i staviti u prvi plan.

Upamtite sada treba promijenuti strane kao što su to učinili i čine mainstream mediji i predstavljaju ah to ovako "jadne i napaćene" invazore!

Sada treba ići dalje i nesmije se stati.Najteže je pokrenuti kola kad se poguravaju a onda se nesmije stati jer ide sve lakše i lakše.

• Thanks 1
  • Haha 1

16 minutes ago, Lidjo said:

Sej Ramić, Nezavisni vijećnik u GV Bihać

Sutra je zakazano gradsko Vijeće. Po ko zna koji put, postaviću pitanje. Zašto nije ograničeno kretanje ilegalnih migranata?
Po Zakonu o strancima, 118. tačka e)
U koliko broj stranih lica pređe dozvoljenu brojku ( oko 10 000 migranata je na USK, u Bihaću najveći broj, davno preko 10% ), ako se remeti javni red i mir ( svaki dan migranti počine neko krivično djelo, pljačke, provale, krađa ), bezbjednost stanovništva ( dva puta su u zadnje vrijeme blokirali magistralni put, jednom kod Bire, drugi put kod Sedre na mostu, tuča), zdravstveno stanje stanovništva ( alarmantno, 800 migranata zaraženo šugom, hepatitisom, tuberkulozom, HIV-om, AIDS-om, narkomani, homoseksualci ) stranim licima se mora ograničiti kretanje i staviti se pod kontolu!
Koliko puta sam to tražio od vlasti?. Zar oni nemaju svoju djecu?
ZAŠTO SE NE OGRANIČI KRETANJE MIGRANATA???? ONI SU ILI OPASNI ILI BOLESNI!!!!!

To je zakazano za danas ali je i otkazana jer predloženi dnevni red nije dobio većinu glasova. Za dnevni red glasalo 13 a 10 suzdržanih vijećnika

Ovo je sljedeće što čine migranti kada brojno ojačaju i misle da su spremni za sukobe s lokalnim stanovništvom.

https://deutsch.rt.com/kurzclips/88367-paris-frankreich-gehoert-nicht-franzosen-schwarzwesten/

U Parizu skandiraju ilegalni migranti,pazi sad:

Francuska nepripada franzuzima!

Po njihovom sada pripada njima!

Ovako pokušavaju u njemačkoj a sljedeća bi mogla biti Krajina tj USK.

Ja vam kažem oni čim skuže da su fizički u broju u kojem se mogu nositi s lokalcima,nagrabusili ste.

Oni nisu u stanju sami da se ovako organizuju bez domaćih pomagača.

Ovo je sljedeće što čine migranti kada brojno ojačaju i misle da su spremni za sukobe s lokalnim stanovništvom.

https://deutsch.rt.com/kurzclips/88367-paris-frankreich-gehoert-nicht-franzosen-schwarzwesten/

U Parizu skandiraju ilegalni migranti,pazi sad:

Francuska nepripada franzuzima!Svako ima pravo da bude ovdje!

Po njihovom sada pripada njima!Oni sebi sami daju pravo da budu tu!

Znači invazija se pokušava legalizirati protestima onih koji ustvari po nijednom osnovu nebi smjeli biti tu!

To je kao kad se pola recimo Bihaća spremi i izvrši invaziju na Monaco i počne skandirati : Monako ne pripada monegasima.Već pripada bišćanima"

Ovako pokušavaju u njemačkoj a sljedeća bi mogla biti Krajina tj USK.

Ja vam kažem oni čim skuže da su fizički u broju u kojem se mogu nositi s lokalcima,nagrabusili ste.

Oni nisu u stanju sami da se ovako organizuju bez domaćih pomagača.

• Like 2

On 20. 05. 2019. at 23:07, zudox said:

Krajisnik razguli sa tim svojim vehabizmom imam i ja u rodbini te turbo zabunturene jezike ko lopate i ljiene ko drvo zamotale se da mogu druge maltretirati i pametovati .Pa same kazu hocu vraga raditi to je cojlov posao samo po kahvicama i laprdanje. a dzabalija im draga tudja iz baste a one da kopaju bastu jok.Zato te molim odjebi sa tim ovdje mi smo bioli muslimani i prije ovih kozojeba.

Hajde umij se hladnom vodom pa procitaj jos jednom sta si napiso. Meni je za podsmjeh buncanje o vehabizmu cim se objelodani balijanderizam i jugonostalicarizam koji je uglavnom uzrok da danas u sred Bihaca ne znas jel ulicom hoda Hanka ili Hannelore, a svi se pozivaju kako su bili muslimani prije „kozojeba“. Koristis uvrede koje koriste dusmani Islama za muslimane a pripisujes se njima. Ja bi prije reko da se mnogi samo kriju iza toga da su kao muslimani ali ne na „vehabijski“ nacin a ustvari boluju kompleks manje vrednosti. Nemere „vehabizam“ sluziti takvima do vijeka za opravdanje da oni ustvari nemaju svoje ja ni svoj stav. Takvi su zapravo jedan od razloga sto su se pojavile „vehabije“, jer su u zadnjih 100 godina njegovali manjevise austrougarsku umjesto vlastitu kulturu i obicaje - ako cemo da gledamo sto se po Bosni nosaju dzelabije umjesto caksira. Ali nema problema da to bude i na austrougarski nacin ako ce biti islamski, bitno je da se zna ko je Mara a ko je Fatima. Medjutim i tada bi vama taj recimo austrougarski stil bio „vehabizam“, u tome je vas problem...

On 21. 05. 2019. at 11:14, rucica1 said:

Treba se narod u tom dijelu u grupe organizovati pa ih lijepo potjerati.Kad vide da se narod organizovao i grupno nadgleda, nece tu vis ni dolaziti.Ako je medju njima neko od nasih koji ih dovodi dobro mu po gu*ci dati pa da mu to vise na um nepadne. Neko je vec u prijasnjim postovima pisao, dasu se u jednoj ulici (po kojoj su redovno haracili) u grupe organizovali i kad je bagra to vidjela, odstupila je. Pretezno svi gradjani imaju telefone, pa se grupa dogovori, cim ih primjeti da druge obavijesti i skupa pred njih izleti.Vrijedi sve pokusati.Najgore je nista ne ciniti a policija nemoze svugdje stici. Pojedinacno se takodjer nista postici nece (mora komsija uz komsiju stati i zajednicki nastupati - druge nema).

Upravo tako, tako sam vec i ja govorio. Ne treba biti seljak pa poceti mlatiti ljude tek tako bespravno, ali kada se uoci neko sakupljanje , pijancenje, droga itd, trebaju ljudi izaci pred njih i dati im do znanja da je razlaz i da nema grupisanja nidje. To je najzad vlastita avlija, vlastiti komsiluk, djeca itd i to bi bilo koliko pravo toliko i obaveza da se zastiti i cuva, A ne kojekakco cekanje policije itd. 

prije 23 minuta, Krajisnik said:

Hajde umij se hladnom vodom pa procitaj jos jednom sta si napiso. Meni je za podsmjeh buncanje o vehabizmu cim se objelodani balijanderizam i jugonostalicarizam koji je uglavnom uzrok da danas u sred Bihaca ne znas jel ulicom hoda Hanka ili Hannelore, a svi se pozivaju kako su bili muslimani prije „kozojeba“. Koristis uvrede koje koriste dusmani Islama za muslimane a pripisujes se njima. Ja bi prije reko da se mnogi samo kriju iza toga da su kao muslimani ali ne na „vehabijski“ nacin a ustvari boluju kompleks manje vrednosti. Nemere „vehabizam“ sluziti takvima do vijeka za opravdanje da oni ustvari nemaju svoje ja ni svoj stav. Takvi su zapravo jedan od razloga sto su se pojavile „vehabije“, jer su u zadnjih 100 godina njegovali manjevise austrougarsku umjesto vlastitu kulturu i obicaje - ako cemo da gledamo sto se po Bosni nosaju dzelabije umjesto caksira. Ali nema problema da to bude i na austrougarski nacin ako ce biti islamski, bitno je da se zna ko je Mara a ko je Fatima. Medjutim i tada bi vama taj recimo austrougarski stil bio „vehabizam“, u tome je vas problem...

Zašto je to bitno?

Jeli Mara ili Hannelore manje vrijedna od Hanke i Fatime?

(Hanka je južnoslavensko ime i kratak oblik Tihanke (Tišina, Miran, Miran))
prije 1 minuta, Krajisnik said:

Upravo tako, tako sam vec i ja govorio. Ne treba biti seljak pa poceti mlatiti ljude tek tako bespravno, ali kada se uoci neko sakupljanje , pijancenje, droga itd, trebaju ljudi izaci pred njih i dati im do znanja da je razlaz i da nema grupisanja nidje. To je najzad vlastita avlija, vlastiti komsiluk, djeca itd i to bi bilo koliko pravo toliko i obaveza da se zastiti i cuva, A ne kojekakco cekanje policije itd. 

Zašto seljak kada tjeraš ilegalce i invazore s kućnog praga?

• Dislike 1

Just now, Brod-u-Boci said:

Zašto je to bitno?

Jeli Mara ili Hannelore manje vrijedna od Hanke i Fatime?

(Hanka je južnoslavensko ime i kratak oblik Tihanke (Tišina, Miran, Miran))

Bitno je da zivis ono sto navodis da vjerujes da ne bi poceo vjerovati ono sto zivis a sto se je mnogima - ukljucujuci po tvojoj izjavi i tebe - i desilo i desava. Nije problem se zvati i Hannelore ako je ista asociirana sa Islamom. Medjutim to nije slucaj kao sto jeste sa Hankom. Nagradno pitanje: Ko je djeci u bivsoj SFRJ nadivao uglavnom imena poput „Elvis“,“Alen“,“Mirela“,“Anita“,“Sanel“ itd. Drugo nagradno pitanje: postoje li s druge strane skupina koja je nadivala svojoj djeci imena poput „Safet“, „Ibrahim“, „Hamza“ iako je pripadaju skupini kojoj su to obicajna imena iako zive kraj njih? Cak sta vise oni prestadose koristiti i „Mirelu“ i „Elvira“ za svoju djecu samo da bi se razlikovali. Zasto je to tako - pa zato sto jedni imaju svoj stav i poziciju za razliku od ovih drugih koji iz svog stida ko su i sta su traze neki zajednicki identitet olicen u „bratstvu i jedinstvu“ ili kosmopolitizmu itd.  Zato je eto bitno...

prije 6 minuta, Grunf said:

Decki idete u off po ko zna koji put

Ja mislim da uglavnom ne pocinjem sa tim off-topicom, ali da li nije takodje off-topic da pojedini ovo oko migranata uglavnom koriste za bljuvotine po Islamu tipa „kozojebi“ itd. I za iskazivanje svoje mrznje. Mislim koja je veza izmedju migranata drogerasa i alkoholicara sa islaskim ucenjima da se stalno potencira i pominje , isto kao i ocigled i i otvoreni rasizam. Zar to nije off-topic?

• Like 1
  • Dislike 1

Časove bosanskog/hrvatskog/srpskog jezika možete držati na temi kultura i tamo negdje ispod ove grupe tema na forumu..... I stvarno vecinu ljudi ovdje zaboli za muslimansko islamsko krcansko pravoslavnim sranjima i balijsko ustasko cetnickim pricama, mene pogotovo, a pogotovo ovdje na ovoj temi.....aj to preselite u private ili tamo na neke druge teme, ako treba otvorite si temu..... i iskreno to sto pricate nije ni za koje teme jer je ruzno i bespotrebno i zato sto i dalje postoje ljudi koji se dijele po tim tako kategorijama (da ih tako nazovem) zato danas imamo sranja kakva imamo oko sebe...

• Like 4
  • Thanks 2
  • Confused 1

4 hours ago, Brod-u-Boci said:

Sada treba početi koristiti njihove metode ( NGO ,IOM i soroševaca) i to:

1.Povesti sa sobom cijele familije,starce i djecu.

2.Pozvati medije koji su još patriotski ,internet portale a možda i onog sarajevskog novinara Fatmira Alispahića da bi se izvještavalo izvan kantona.

3.Slikati tu djecu i starce i "kukati" kao što oni kukaju,da djeca ,žene i starci žive u strahu i nesmiju se kretati slobodno, kao i što je istina.

4.Naći i pronaći oštećene od strane migranata i dozvoliti im da daju intervjue za patriotske medije,to poslije širiti preko svih elektronskih medija što stoje na raspolaganju.

5.Napraviti transparente i staviti u prvi plan.

Upamtite sada treba promijenuti strane kao što su to učinili i čine mainstream mediji i predstavljaju ah to ovako "jadne i napaćene" invazore!

Sada treba ići dalje i nesmije se stati.Najteže je pokrenuti kola kad se poguravaju a onda se nesmije stati jer ide sve lakše i lakše.

Hoćeš ti doći? 

prije 12 minuta, Hysteria said:

Pa taj Brodić ti provodi čitav dan po forumima, niti će doći niti će uraditi bilo šta sa ove liste uputa. Ko zna odakle je

Ma nista, trahana. Ja se vise gluposti u zivotu nisam nacitao sto ovdje, od njega, zadnjih mjesec/dva, ali sta mozes. Ima nas svakakvih.

Nisu mi jasne ove postavke sada. Umjesto da i mjestane tih okolnih naselja oko Vucjaka pozovete u centar pa da zajedno iskazete nezadovoljstvo, vi zelite ici svi gore. Ne kuzim prioritete? Bitnije je 30ak kuca i 20ak vikendica (ako izuzmemo ovaj problem oko zagadjenja vode, a sumnjam da ce to biti glavni razlog) od cijelog grada?! Pitam se da li je to podilazenje hrvatskom puku s obzirom na opcu antiislamsku histeriju koju, na srecu, sacica ljudi potencira, pa eto, hajmo njih zastititi ili je, pak, sve ovo (okupljanje u mz) izorkestrirano od strane par gradskih oceva koji imaju vikendice u pomenutim naseljima. Ipak se ulozilo mnogo. 

Grunf... lokacija koju si ti naveo ne spada u vodozastitno podrucje ali tek sa druge strane brda je izvor Privilice. To si ti dobro istrazio pa znas da nema tu podzemnih voda ili si jednostavno poslozio prioritete?

• Like 2
  • Dislike 4

prije 4 sati, Fugaziii said:

Časove bosanskog/hrvatskog/srpskog jezika možete držati na temi kultura i tamo negdje ispod ove grupe tema na forumu..... I stvarno vecinu ljudi ovdje zaboli za muslimansko islamsko krcansko pravoslavnim sranjima i balijsko ustasko cetnickim pricama, mene pogotovo, a pogotovo ovdje na ovoj temi.....aj to preselite u private ili tamo na neke druge teme, ako treba otvorite si temu..... i iskreno to sto pricate nije ni za koje teme jer je ruzno i bespotrebno i zato sto i dalje postoje ljudi koji se dijele po tim tako kategorijama (da ih tako nazovem) zato danas imamo sranja kakva imamo oko sebe...

Pa ti onda zivis van realnog svijeta ukoliko to ignorises... to ti je zabadanje glave u pijesak i vikanje ko i 90ih „nije ovo nas rat“...

prije 57 minuta, Tahamata said:

Da nije onaj gadni ceto Pixi sto je ubijao po Ljutockoj dolini!?!

Danas zivi u BG.

Pa ako se zna za toga prvo bi tamo trebalo otici pa onda na zavalje... cudilo bi me da neko bas zna dje je tacno a da ga nije iso obaci ..jos jednom..

• Dislike 1

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...