Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Brod u boci rijesi se ti tog krizarskog fanatizma mi muslimani smo domaci stanovnici spomeni malo i krizarske pohode u Bosni i masakre koje ste provodili pod zastavom vatikana protiv bogumila koji se nisu slagali sa ucenjem vatikana.Sto nas napadoste zastitnici zapada nismo vam valjali ni devedesetih iako nismo ti azijati.Ne provlaci perfidno antiislamsku retoriku imas ti ovdje gomilu svojih krscana vidim imaju po rukama tetovirane krstove progovori onda i protiv njih.

• Like 2

26 minutes ago, zudox said:

Brod u boci rijesi se ti tog krizarskog fanatizma mi muslimani smo domaci stanovnici spomeni malo i krizarske pohode u Bosni i masakre koje ste provodili pod zastavom vatikana protiv bogumila koji se nisu slagali sa ucenjem vatikana.Sto nas napadoste zastitnici zapada nismo vam valjali ni devedesetih iako nismo ti azijati.Ne provlaci perfidno antiislamsku retoriku imas ti ovdje gomilu svojih krscana vidim imaju po rukama tetovirane krstove progovori onda i protiv njih.

Domaci od dolaska Turaka, jer do tada muslimana na ovim prostorima nije bilo.

• Like 1

prije 16 sati, Grunf said:

U kakvoj si ti to sredini rastao cijenjeni kolega? I ti i GenY i Haldir ste se razotkrili (ako niste jedna te ista osoba) . Reče ti a vjerovatno si glasao sve ove godine za SDA i Izetbegoviće? Ima li većih neprijatelja ove države od njih? Zato ti je bolje šuti i ne sramoti se

prije 13 sati, Alen12 said:

Zašto se tvoj Bakir Izetbegović ne oglasi vezano za migrante u Bihaću i Kladuši,zašto šuti  ? Je li on prijatelj ako je ovaj neprijatelj ?

Ukratko, nisam i nikad neću biti za krimose iz SDA, tako da ne vidim svrhu odgovarati na drugi dio posta. Pogriješili ste u samom startu. LP

prije 13 sati, Sadik said:

Kakve veze imaju stanovnici  Mjesnih zajednica Bihaca - Zavalja, Skocaja, Kralja, Vedrog Polja  sa Covicem? Sram te bilo, da gradjane Bihaca nazivas drzavnim neprijateljem.

Upravo ti i tebi slicni ste neprijatelji ove drzave i naroda.

Ni istorijsku cinjenicu, da su u II sv ratu veliki broj muslimana bili u ustasama , ne mozes promijeniti ! 

Kakve veze imaju? Nisi pazio na času izgleda, neću ponavljati

• Dislike 2

U nedjelju će Telegraph objaviti priču o hrvatskoj policiji koja ugrožava suverenitet Bosne i Hercegovine, na način da naoružani zadiru u njenu teritoriju nezakonito prebacivajući migrante. Interesantno je kako na ovoj temi niko nema ništa protiv toga kad Hrvatska vraća migrante u BiH, ali svi imaju nešto protiv ulaska migranata u BiH sa one strane Drine. 

A nehumano postupanje hrvatske policije spram migranata, sistematska represija i kršenje EU zakona i raznih deklaracija koje je ta država potpisala, nije zapravo ništa naspram onoga što ista država radi Bosni i Hercegovini. Od pokušaja destabilizacije podržavajući uvođenje trećeg entiteta, preko financiranja jedne od najvećih kriminalnih organizacija u BiH, do podmetanja epiteta "selefijske i potencijalno terorističke države". 

Takvom odnosu jedne EU države prema Bosni i Hercegovini kumovao je i najveći u Hrvata - Dragan Čović, koji je temelje svog političkog djelovanja udarao onomad kada je bošnjačke logoraše koristio kao robove na prinudnim poslovima početkom 90-ih. Iako vjerovatno ne postoji veći kriminalac u ovoj državi od njega (honorable mention je Mirsad Kukić), u Zavalju mu je povjerenje na izborima dalo 70% ljudi. Kada je u pitanju Skupština Unsko-sanskog kantona, u Zavalju su najviše glasova dali Hrvatskoj republikanskoj stranci, jednoj od onih koje se aktivno zalažu za unutarnje cijepanje Bosne i Hercegovine, a posebice Federacije na dvije jedinice, ili drugim riječima - za treći entitet. 

Stoga, ko god pokušava Hysteriji podmetnuti bilo kakav epitet "neprijatelja", neka radije preskoči. 

• Like 1
  • Dislike 4

5 minutes ago, Haldir said:

U nedjelju će Telegraph objaviti priču o hrvatskoj policiji koja ugrožava suverenitet Bosne i Hercegovine, na način da naoružani zadiru u njenu teritoriju nezakonito prebacivajući migrante. Interesantno je kako na ovoj temi niko nema ništa protiv toga kad Hrvatska vraća migrante u BiH, ali svi imaju nešto protiv ulaska migranata u BiH sa one strane Drine. 

A nehumano postupanje hrvatske policije spram migranata, sistematska represija i kršenje EU zakona i raznih deklaracija koje je ta država potpisala, nije zapravo ništa naspram onoga što ista država radi Bosni i Hercegovini. Od pokušaja destabilizacije podržavajući uvođenje trećeg entiteta, preko financiranja jedne od najvećih kriminalnih organizacija u BiH, do podmetanja epiteta "selefijske i potencijalno terorističke države". 

Takvom odnosu jedne EU države prema Bosni i Hercegovini kumovao je i najveći u Hrvata - Dragan Čović, koji je temelje svog političkog djelovanja udarao onomad kada je bošnjačke logoraše koristio kao robove na prinudnim poslovima početkom 90-ih. Iako vjerovatno ne postoji veći kriminalac u ovoj državi od njega (honorable mention je Mirsad Kukić), u Zavalju mu je povjerenje na izborima dalo 70% ljudi. Kada je u pitanju Skupština Unsko-sanskog kantona, u Zavalju su najviše glasova dali Hrvatskoj republikanskoj stranci, jednoj od onih koje se aktivno zalažu za unutarnje cijepanje Bosne i Hercegovine, a posebice Federacije na dvije jedinice, ili drugim riječima - za treći entitet. 

Stoga, ko god pokušava Hysteriji podmetnuti bilo kakav epitet "neprijatelja", neka radije preskoči. 

Haj ti uzmi pušku pa zapucaj na njih...GenY, ti i Hysterija ste jedna te ista osoba...čim se prvi moderator pojavi to će i dokazati. Odj*** od mojih bišćana eno ti Cazina pa tamo širi međunacionalnu mržnju. Hrvatska policija brani svoj suverenitet,svoju granicu,svoj narod i nema tu nikakve rasprave

Edited by Grunf
  • Like 6
  • Dislike 1

1 minute ago, Grunf said:

Haj ti uzmi pušku pa zapucaj na njih...GenY, ti i Hysterija ste jedna te ista osoba...čim se prvi moderator pojavi to će i dokazati

Tvoja dedukcija je ravna Brodovoj. Onog trenutka kad moderator ili administrator utvrdi da ja imam ikakve veze sa tim likovima, ja ću napustiti forum za sva vremena. Kako obojica jedan drugom znamo identitete, bilo bi super kada bi se jedan od njih dvojice javio u privatnu poruku sa svojim imenom i prezimenom, čisto da sjašeš sa mene. 

• Dislike 2

Alo ljudi smirite strasti nije predmet ovog foruma koje prije, a ko poslije,već problem migrosa i zato ako imate šta pametno reći o toj temi recite,a za ostalo me nije briga. Umjesto da se dogovorimo kako sutra na Zavalje vi raspredate tko je veći musliman ili kršćanin i tko ima veće pravo na ove pristore. Po tome jedini imaju pravo Japodi😀 na Bihać

• Thanks 2

Tko kaze da medju njima nema informaticara garavi kozojebi opet u akcijiko naseh sugradjanina a sinoc idu cestom prema kriminalnom kampu i na sav glas zavijaju izgleda da im fali droge

Na FB mexo mexosoft velika kladusa. Ne znam kako da postavim link.A kad treba policija poreznici i raznorazni drzavni paraziti znaju doci i perfektno traziti pare za svoj nerad

24 minutes ago, Haldir said:

Tvoja dedukcija je ravna Brodovoj. Onog trenutka kad moderator ili administrator utvrdi da ja imam ikakve veze sa tim likovima, ja ću napustiti forum za sva vremena. Kako obojica jedan drugom znamo identitete, bilo bi super kada bi se jedan od njih dvojice javio u privatnu poruku sa svojim imenom i prezimenom, čisto da sjašeš sa mene. 

Mani tu pricu. Ja ti kazem nesto drugo a to je da pocinjes siriti međunacionalnu mržnju koje u Bihaću nikad nije bilo. Ostavi na miru postene i vrijedne ljude bilo koje nacionalnosti na miru. Upravo se pocinje raditi na tom sa jasnim ciljem kako se i predstavlja a to je izazivanje međunacionalne netrpeljivosti u Bihaću i trolovi na drustvenim mrezama to i rade. Ja ne tvrdim da ti to cinis s namjerom ali cinis to mozda i slucajno. Ne prozivaj postene ljude ovog grada.BTW kaze se dedukcija a ne dedukacija ;D

Edited by Grunf
  • Like 2

16 hours ago, Barba said:

Pravi Jugosloven rođen u najboljoj i najljepšoj državi na svijetu neće vrijeđati nikad nikog posebno na osnovu vjeroispovjesti . A sad što novopečeni muslimani od 95. Pričaju laži i obmane kako se u Jugoslaviji nije moglo biti musliman ili katolik ili pravoslavac slaviti bižić bajram i slično su obične laži i izmišljotine . Posebno od ove djece sto nisu bili ni rođeni tad pa odrastaju u lažima raznih samoprozvanih šejhova vehabija po Youtubeu i Facebooku .

Bogami za vrijeme Jugoslavije ljudi su slavili bolje i božiće i bajrame i ostale praznike a ko je htio išao i u džamiju i u crkvu nije  gledao ko je ko . Moj did je išao na hadž još 80’ tih godina i ako je bio u partiji nikad mu niko ništa nije rekao a bio je još i vojno lice .

Danas ljudi za sve krive Jugoslaviju koje nema već toliko godina mislim smiješno .

U BiH su se ljudi počeli iskrivljivati islam i naši tradiciju u sklopu islama koja se gajila vjekovima . Pojedinci bi sutra uveli šerijat da mogu ali hvala Bogu to se nikad neće desiti .

Barba, moj did je bio 7ih u vojski. Njemu u vojnoj knjziici nepise "musliman", nego "neopredjelen".

Znaci nisu se muslimani uvazavali u Jugoslavili bas tako kao sto ti kazes.

• Dislike 1

15 hours ago, Haldir said:

Pretpostavljam da si ti ministar unutrašnjih poslova neke EU države kad znaš za tu informaciju? 

procitaj dananasnju izjavu Junckera, gdje navodi da je 2015 ispravno postupjeno, znaci zagovara i opravdava ovu situaciju i time i cijeli kriminal sto se desava!

• Dislike 1

Nekako nemogu a da ne pomislim , dali je iko iz tih mjesnih zajednica dolazio da podrzi prosle proteste gradjana. Sad kad nas je sviju preplavilo kukaju a da su se masovno odazvali, mozda bi danas stanje bar donekle podnosljivije bilo. Ovo treba da je pouka svima u kantonu da medjusobna solidarnost mora uvijek prisutna biti a ne cekati dok mu problem na vlastita vrata pokuca.

• Dislike 1
  • Thanks 2

1 hour ago, Haldir said:

pa i treba nam to sto rade kad nismo voljni sami sebi pomoci. IZ Sarajeva nista, macehinski odnos prema Krajini. IZ RS isto nemamo sta ocekivati.

Nismo gradili odnose sa komsijama, nemamo onu zajednicku rijec, nema nikakvih dogovora.

Hrvatska pokusava da stiti svoje granice a nasi to ocito ne cine.

Kad bi svaka zemlja radila svoj posao nebi stanje ovakvo bilo. Ali nema volje, ma mi u Bosni nemamo nista  i totalno smo ne spremni za ovakav izazov!

• Like 3
  • Dislike 1

prije 14 minuta, Lidjo said:

Barba, moj did je bio 7ih u vojski. Njemu u vojnoj knjziici nepise "musliman", nego "neopredjelen".

Znaci nisu se muslimani uvazavali u Jugoslavili bas tako kao sto ti kazes.

Tacno dao nam je mogucnost da budemo posebna grupa reci mi sta je bio slovenac koji primi islam kako ga nazvati nije nam branio da budemo islamske vjeroispovjesti niko.U ustavu 1974 nazvao nas je pravim imenom muslimani svi u jugi pripadate toj skupini islamskom ummetu ali onda dodje Alija i njegovi zeleni termiti i izdijeli nas imas sad srbe, hrvate ,makedonce islamske vjeroispovjesti ali gle cuda evropa dobi ono sto je trazila jos 80 tih da se ukine odrednica musliman problem je sto nas covjek ima kratko pamcenje.

14 minutes ago, zudox said:

Tacno dao nam je mogucnost da budemo posebna grupa reci mi sta je bio slovenac koji primi islam kako ga nazvati nije nam branio da budemo islamske vjeroispovjesti niko.U ustavu 1974 nazvao nas je pravim imenom muslimani svi u jugi pripadate toj skupini islamskom ummetu ali onda dodje Alija i njegovi zeleni termiti i izdijeli nas imas sad srbe, hrvate ,makedonce islamske vjeroispovjesti ali gle cuda evropa dobi ono sto je trazila jos 80 tih da se ukine odrednica musliman problem je sto nas covjek ima kratko pamcenje.

nije to isto. Granice su postojale, Slovenija je imala svoju, Bosna svoju. 

Ali muslimani nisu bili, pravoslavci, krscani jesu - pronadji gresku!

Ja u Austriji mogu biti Bosanac a mogu biti Austrijanac, kod moje vjere pise Islam a ne neopredjeljen!

Ali sorry, to je druga tema. Sorry za Offtopi.

24 minutes ago, Haldir said:

Ne znam kakve to veze uopće ima sa ovom činjenicom koju je Hysteria naveo vezano za Zavalje, a na koju sam se ja nadovezao. 

Ali ako tvojoj osobnosti klauna to nešto znači, ne moraš, ja ću ponoviti: Treba pucati.

Sarajevo nema maćehinski odnos prema nama, Sarajevo ima neprijateljski odnos prema nama.

Granice se štite tako što se migracije zaustave upravi tu - na granici. A prevoziti ih od Bregane do granice sa BiH, pa naoružani ući na teritoriju suverene države, nije štićenje granice, već međunarodni incident.

Granice se stite tako da EU mora odmah na granici Grcke reci stop, nema dalje. Svi koji udju u Makedoniju treba da se vrate nazad. Grcka mora vracati nazad.

Mora se ljudima dati do znanja da ne mogu prelaziti tako granice i praviti sta hoce.

Svi mi zelimo bolji zivot i letimo za boljim, ne mozemo se koristiiti takvim stvarima. Iz Maroka probavaju oni iz Afrike, iz bliskog istoka preko Grcke. Zamislimo sta da krenu Kinezi, Vietnamezi, Tailandjani preko Rusije. Dje bi to odvelo?

Rijesenje je da se to odmah u pocetku zaustavi i sviju vrati nazad.

Ali to nije direktiva, direktiva je druga, a dok god se narod ne pobuni ta direktiva ce prolazit!

• Dislike 1

3 hours ago, Haldir said:

Ne znam kakve to veze uopće ima sa ovom činjenicom koju je Hysteria naveo vezano za Zavalje, a na koju sam se ja nadovezao. 

Ali ako tvojoj osobnosti klauna to nešto znači, ne moraš, ja ću ponoviti: Treba pucati.

Sarajevo nema maćehinski odnos prema nama, Sarajevo ima neprijateljski odnos prema nama.

Granice se štite tako što se migracije zaustave upravi tu - na granici. A prevoziti ih od Bregane do granice sa BiH, pa naoružani ući na teritoriju suverene države, nije štićenje granice, već međunarodni incident.

Nevjerovatna je stvar da si ti na tom snimku utvrdio da je tu granica i da su je hrvatski policajci presli. Kao da si ti bio tu licno prisutan a ja koji par stotina metara zracne linije od navodnog mjesta sa snimke imam vikendicu i zadnjih 15 godina boravim tu- NE ZNAM . Dobit ces pulicera u najmanju ruku. Mene ne zanima stanje sa one strane granice, mene zanima moja "avlija" a morao bi uzeti u obzir da su ti ljudi koji su vraceni na toj snimci izvrsili udar na ustavni poredak RH prelazeci ILEGALNO granicu SA TERITORIJE NASE ZEMLJE. Za svoje tvrdnje nemas nikakve materijalne niti bilo kakve dokaze. Kad vec toliko vremena provodis sa tim ljudima da li ti je ikad palo na pamet da im kazes da neke stvari rade pogresno? Kazes,treba pucati,ok tvoj stav ali sta da HR policajci zapucaju na te ljude tamo? Ti kao novinar bi trebao biti i objektivan i nepristrasan. Nadalje, pokusavas od mjestana Zavalja i Žegara napraviti drzavne neprijatelje a nemas pojma da je veliki broj tih istih ljudi dao vise za ovu zemlju nego sto ti neces ni za 100 svojih bijednih zivota. Cilj tvojih izlaganja je jasan, degradirati te ljude,ocrniti ih i time delegitimirati njihove proteste istim metodama kao sto ti rade i ovi radikali. Zato sam rekao da si i ti radikalan i ti nekog nazoves klaunom, bijedni i jadni mali crve

• Like 5
  • Thanks 1

Aman, o tome mjesecima izaslo milion novinskih clanaka, kako domacih tako i stranih i kakvi ti dokazi trebaju?

Nije legalno ali im ne zamjerim, gledaju svoj interes. Da ima pameti, i nasa policija bi radila istu stvar sto i srpska. Nasi uhvate 100 migranata koji pokusaju preci granicu i vrate ih za Bihac. Ne znam jel ocekuju aplauz za postenje ili sta. 

Edited by Pavarotti
  • Like 3

Da je policija RH tako brutalna kako ovi mlatimudani govore, ne bi im vise palo na pamet ici preko grane ilegalno, ali vidi vraga, mlatimudan 5 puta pokusava preci granicu ilegalno, 5 puta mu uzmu mobitel (ima 5 mobitela?), 5 puta mu uzmu sve novce (otkud novci ako su mu prvi put sve uzeli? mozda je cijepao drva Biscanima pa zaradio?),

5 puta je popio batine i nakon svega on nosi 6-ti mobitel, opet se po 6-ti put pare stvorile odnekud i on opet ide po 6-tu porciju batina , jel bi ja u to trebao vjerovati?.

Ponavlja lik da treba pucati na Hr policiju, da li taj lik shvaca da bi nakon toga pucanja dosla vojska na granicu i u Bihacu bi za 20 dana bilo 10.000 divljaka iz kamenog doba? pretpostavljam da je ovaj koji bi pucao i iz kojeg izvire mrznja prema Hr, principjelan i dosljedan te da kad ide u Sloveniju i Austriju onda iz USK ide za Srbiju pa Mađarsku pa onda Austriju kako ne bi presao preko mrske mu Hrvatske, ako to ne cini onda je bijedni licemjer i nista drugo. 

• Like 3
  • Thanks 1

prije 14 sati, zudox said:

Treba biti i samokritičan pored svega.Da ponovim još jednom ja sam protiv islamskog vehabizma kojeg vehabije u BiH već godinama postepeno nameću i koji se nastoji s ovim ilegalnim migrantima još više podmetnuti da bi se bosanci u evropi prikazali fanaticima.

Sve više i više se Bosna u evropi spominje kao leglo vehabizma koje financira što u ljudstvu što financijski izil.(Gornja Maoča,Stijena,Bosnić itd)

Nemojte vaditi riječi iz konteksta već pročitajte moje postove iz početka od stranice broj 5 na ovoj temi.

Ako hoćeš baš istinu domaći stanovnici Bihaća su kako već neko ovdje još reče su hrvati a prije njih bogumili od Kulina bana.

Za mene je samo bitan onaj prijeratni AVNOJski Bihać,ovo poslije je sve trahana.

Lično mi je bilo koja religija suvišna,jer gdje vlada religija prestaje svaka tolerancija!

prije 12 sati, logan said:

Otvorite novu temu "Vjerska prepucavanja", pa tamo udrite jedni na druge, i muslimane i kršćane i Vatikan i križarske ratove. Mahom isti ljudi spamaju o ovome, iako je tema MIGRANTSKA KRIZA..

Neshvataš da je jedan od ciljeva katara,saudijske arabije preko ovih radikalnih migranata i bivših izilovaca provući u evropu radikalni islam.

Nije to onaj islam koji ti poznaješ u Bosni već onaj u kojem vlada šarijah.

Zato je to bitno i vezano uz ovu temu! Iza ove migrantske krize stoji više grupa i država izvana od kojih svaka želi ostvariti svoje ciljeve.Tema je veoma kompleksna.

• Dislike 2

prije 5 sati, Lidjo said:

procitaj dananasnju izjavu Junckera, gdje navodi da je 2015 ispravno postupjeno, znaci zagovara i opravdava ovu situaciju i time i cijeli kriminal sto se desava!

Junker je Rotschildov igrač,obična pijandura koja bi mamu svoju prodala za moć,a da neće prodati evropu a kamoli bosnu.

Nemože hodati koliko je pijan.

Umalo nije tapalio ženu predsjednija Ruande,totalno je tip neuračunljiv.

• Like 1

Juncker nema djece i boli ga briga sto ce biti sutra, to je jedna stara olinjala ispicutara koja najbolje oslikava svu bijedu ujedinjenje Europe kojom upravlja komisija koju biraju politicari izmedu sebe koji veze sa stvarnoscu nemaju i zavrsiti ce kao sva carstva koja su zastranila. 

• Like 3

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...