Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

prije 5 sati, Lidjo said:

Barba, moj did je bio 7ih u vojski. Njemu u vojnoj knjziici nepise "musliman", nego "neopredjelen".

Znaci nisu se muslimani uvazavali u Jugoslavili bas tako kao sto ti kazes.

Zato što se je pitalo za nacionalnu pripadnost a ne vjeroispovijest!

Kod srbina piše da je srbin jer se on osjeća da pripada srpskoj naciji a ne bosanskoj ,kod hrvata piše hrvat jer se on osjeća kao pripadnik hrvatske nacije a ne kao bosanske, kod bosanca bi trebalo pisati bosanac.

Mješate već decenijama nacionalnu pripadnost sa vjeroispovijesti!

Kada bi se pitalo o vjeroispovijesti onda bi se on (bosanac) mogao izjasniti kao musliman,srbin iz Bosne kao ortodoksni kršćanin a hrvat iz Bosne kao katolik.

Svi oni koji žive u Bosni bi se trebali pozivati na bosansku naciju ali nažalost je kroz međuvjekovne sukobe hrvatske i srpske nacije na tlu Bosne je nacionalna pripadnost bosanske nacije ta koja je patila poslije smrti Tvrtka prvog i nije se uspjela oduprijeti ovim dvijema.

Primjera radi u sjevernoj americi imaš 16 različitih vjeroispovijesti protestanti,katolici,mormoni,židovi,muslimani,budisti,hinduisti,ottodoksni kršćani,jehovini svjefoci,ateisti itd.itd. 

Kada se pitaju koje su nacije svi će reći da su amerikanci.

• Dislike 5

37 minutes ago, Brod-u-Boci said:

Zato što se je pitalo za nacionalnu pripadnost a ne vjeroispovijest!

Kod srbina piše da je srbin jer se on osjeća da pripada srpskoj naciji a ne bosanskoj ,kod hrvata piše hrvat jer se on osjeća kao pripadnik hrvatske nacije a ne kao bosanske, kod bosanca bi trebalo pisati bosanac.

Mješate već decenijama nacionalnu pripadnost sa vjeroispovijesti!

Kada bi se pitalo o vjeroispovijesti onda bi se on (bosanac) mogao izjasniti kao musliman,srbin iz Bosne kao ortodoksni kršćanin a hrvat iz Bosne kao katolik.

Svi oni koji žive u Bosni bi se trebali pozivati na bosansku naciju ali nažalost je kroz međuvjekovne sukobe hrvatske i srpske nacije na tlu Bosne je nacionalna pripadnost bosanske nacije ta koja je patila poslije smrti Tvrtka prvog i nije se uspjela oduprijeti ovim dvijema.

Primjera radi u sjevernoj americi imaš 16 različitih vjeroispovijesti protestanti,katolici,mormoni,židovi,muslimani,budisti,hinduisti,ottodoksni kršćani,jehovini svjefoci,ateisti itd.itd. 

Kada se pitaju koje su nacije svi će reći da su amerikanci.

Nemaš ti pojma o tom,kolega.Odustani ili molim te kreiraj novi topic pa da raspravljamo

• Like 1
  • Dislike 1

Evo danas citam da je migracioni sporazum koji je potpisan prosle godine i gdje lezi cijeli problem ove krize od 2016 u tajansvenom pregovaran i kreiran, skrivan od javnosti. I htjeli su ga do zadnjeg dana peije potpisivanja kriti od javnosti, ali nisu uspjeli. Sve novime koje su doznale nesto i trazile informacije od odgvornih nisu nikakve informacije dobili. Svi koji su ista o tome pisali i pitali nazivani su svakakvim nadimvima pa od desnicara, ekstrwmista, pa kao teorije zavjera. Sad se pise da smo prevareni kad je ujo vuk magare i ugovor potpisan.

UNO i cijela europska unija je jedna velika laz koja ne radi u korist naroda nego iskljucivo za ekobomiju i korist par mocnih ljudi!

• Dislike 1

prije 19 minuta, Lidjo said:

Evo danas citam da je migracioni sporazum koji je potpisan prosle godine i gdje lezi cijeli problem ove krize od 2016 u tajansvenom pregovaran i kreiran, skrivan od javnosti. I htjeli su ga do zadnjeg dana peije potpisivanja kriti od javnosti, ali nisu uspjeli. Sve novime koje su doznale nesto i trazile informacije od odgvornih nisu nikakve informacije dobili. Svi koji su ista o tome pisali i pitali nazivani su svakakvim nadimvima pa od desnicara, ekstrwmista, pa kao teorije zavjera. Sad se pise da smo prevareni kad je ujo vuk magare i ugovor potpisan.

UNO i cijela europska unija je jedna velika laz koja ne radi u korist naroda nego iskljucivo za ekobomiju i korist par mocnih ljudi!

Ako ti je to tek danas jasno onda nemam riječi .To se događa onimo koji samo vjeruju u ono što im se servira!

Taj sporazum je poznat već od aprila 2017,ali džaba vama pričati kada vam se kaže napadate na istog i nazivate ga krojačem teorija zavjere itd.

Kada sam vam ovo dole u septembru pisao ovdje,o tome vi ste me prozivali:

"Ja se bavim ovom temom već 4 godine i upoznat sam s ciljevima NGOs i posmatram već godinama kako oni iluminati koriste političare kao marionete da bi uspostavili jednu superiornu vlast koja će vladati cijelim svijetom.Radi se na tome da će svakom ljudskom biću biti ugradjeni RFID Chipovi koji ce vas učinuti modernim robovima.

Sve vlade u evropi do jedne su umiješane u ovaj cilj,neki jer su zatupljeni komunisti i ideolozi,neki jer primaju masnu lovu da vam pričaju bajke a neki jer su pod ucjenom zbog nelegalnih stvari koje su činili.Oni koji su još normalni u većini i uspijevaju se oduprijeti unatoč represalijama koje NGOs provode prema njima su mađari,slovaci,česi,poljaci ostali su pod totalnom ideološkom kontrolom koja se diktira iz najvećeg birokratskog aparata svijeta koji proždire stotine milijardi eura godišnje tj evropske unije.

Čitajte malo druge stvari osim onih koje vam serviraju vaše vlade putem medija,dnevnika i štampe.Svi su involvirani u vaše porobljavanje loje je konačni cilj,bićete kao roboti s čipovima koji će morati biti produktivni,bićete skenirani preko čipova, vaš minimalni novac koji vam treba za preziviti će biti u čipovima,stim čipovima će te biti u mogućnosti da se identifikujete,vaš novac kojeg će biti samo imaginarno,zdravstveno i penziono osiguranje će biti preko čipova i nećete bez čipova moći da obavljate absolutno ništa.Ukoliko probudite svijest i postanete politički nepodobni osuđeni ste na smrt s tim sto će vam jednostavno ugasiti čipove,onda nemate pristup ničemu jer je sve u tom čipu.

Pogledajte na YouTube jeste na njemačkom ali ima i na engleskom.

So wirst Du manipuliert - RFID Chip - Nicolas Rockefel

Tema je zaista opširna i mogao bih danima pisati ali za sada toliko,čitajte sami.Spremajte se za D-Day"

Edited by Brod-u-Boci
  • Dislike 1
  • Haha 3

27 minutes ago, Brod-u-Boci said:

Ako ti je to tek danas jasno onda nemam riječi .To se događa onimo koji samo vjeruju u ono što im se servira!

Taj sporazum je poznat već od aprila 2017,ali džaba vama pričati kada vam se kaže napadate na istog i nazivate ga krojačem teorija zavjere itd.

Kada sam vam ovo dole u septembru pisao ovdje,o tome vi ste me prozivali:

"Ja se bavim ovom temom već 4 godine i upoznat sam s ciljevima NGOs i posmatram već godinama kako oni iluminati koriste političare kao marionete da bi uspostavili jednu superiornu vlast koja će vladati cijelim svijetom.Radi se na tome da će svakom ljudskom biću biti ugradjeni RFID Chipovi koji ce vas učinuti modernim robovima.

Sve vlade u evropi do jedne su umiješane u ovaj cilj,neki jer su zatupljeni komunisti i ideolozi,neki jer primaju masnu lovu da vam pričaju bajke a neki jer su pod ucjenom zbog nelegalnih stvari koje su činili.Oni koji su još normalni u većini i uspijevaju se oduprijeti unatoč represalijama koje NGOs provode prema njima su mađari,slovaci,česi,poljaci ostali su pod totalnom ideološkom kontrolom koja se diktira iz najvećeg birokratskog aparata svijeta koji proždire stotine milijardi eura godišnje tj evropske unije.

Čitajte malo druge stvari osim onih koje vam serviraju vaše vlade putem medija,dnevnika i štampe.Svi su involvirani u vaše porobljavanje loje je konačni cilj,bićete kao roboti s čipovima koji će morati biti produktivni,bićete skenirani preko čipova, vaš minimalni novac koji vam treba za preziviti će biti u čipovima,stim čipovima će te biti u mogućnosti da se identifikujete,vaš novac kojeg će biti samo imaginarno,zdravstveno i penziono osiguranje će biti preko čipova i nećete bez čipova moći da obavljate absolutno ništa.Ukoliko probudite svijest i postanete politički nepodobni osuđeni ste na smrt s tim sto će vam jednostavno ugasiti čipove,onda nemate pristup ničemu jer je sve u tom čipu.

Pogledajte na YouTube jeste na njemačkom ali ima i na engleskom.

So wirst Du manipuliert - RFID Chip - Nicolas Rockefel

Tema je zaista opširna i mogao bih danima pisati ali za sada toliko,čitajte sami.Spremajte se za D-Day"

Sve se to znalo ali niko to nije javno reko ili se nije dalo procitati u masonim medijama. Medjutim interesantno je da sad sve vise i vise javno i mass medije pisu o tome sto je prije bilo nezamisljivo

• Dislike 1

prije 11 minuta, Lidjo said:

Sve se to znalo ali niko to nije javno reko ili se nije dalo procitati u masonim medijama. Medjutim interesantno je da sad sve vise i vise javno i mass medije pisu o tome sto je prije bilo nezamisljivo

Kako niko nije rekao?

Što sam ja ovdje trubio cijelo vrijeme?

Ali koliko vidim tebi je to smiješno!

Dečko,dečko uozbilji se malo.

Edited by Brod-u-Boci
  • Dislike 2

4 minutes ago, Brod-u-Boci said:

Kako niko nije rekao?

Što sam ja ovdje trubio cijelo vrijeme?

Ali koliko vidim tebi je to smiješno!

Dečko,dečko uozbilji se malo.

Ti i ja smo ovdje totalno nebitni a i opet brkas. Kazem da su ovi veliki mediji poceli vise u javnosti iznositi nego prije i time te informacije postaju dostupne vecoj masi. To peije nije bilo. Znaci sve vise ispliva u javnosti kroz regularne novine sto je svakako za podrzati. Medjutim pitanje je sta nam se sljedece sprema.

• Dislike 1

Je li se sjeca ko Megasessiona u Zagrebu prije 10 godina. Nakon 3 godine plivanja u vodama u kojima se sada Brod u boci gusi, odlucim uzeti slobodno i pilnuti do Zagreba. To je tada bilo kao hodocasce, ko ne dodje tu i ne dobije dio Svjetlosti propustio je veliko dobro. U subotu nisam mogao uci u salu jer nije bilo mjesta,  pa sam se druzio sa rajom vani. Razmjenjivali smo misljenja o mnogim temama, upravo se iscitalo dopunjeno izdanje Ra materijala. Kasiopejski transkripti su bila osnova. Svi se osjecamo superiorniji od drugih jer smo, kao, proniknuli u istinu i sada smo i mi Donosioci svitanja. Male cestice, jedinke, nebitne svepostojanju ali se u masi tih zaludjenika ne osjecas tako.

Da skratim, u nedjelju sam uspio uci u salu. Bilo je, kazu, oko 2.000 ljudi u ta dva dana  iz raznih krajeva. Icke je odrzao maratonsko 7satno predavanje. To je bio zadnji put kada sam dodirnuo i vidio ista vezano za teorije zavjere, novi svjetski poredak, iluminate, Trilateralnu komisiju, Rimski klub itd.

Trebalo mi je vise od pola godine da se psihicki vratim u realan svijet, da pocnem stvari posmatrati onakvima kakve jesu, da pojavama i likovima dajem dimenziju kojoj pripadaju, a ne nesto iluzorno. 

Citirao bih samo Muhammeda a.s: Boze, sacuvaj me znanja koje mi nece koristiti.

• Dislike 2
  • Thanks 1

prije 3 minuta, Lidjo said:

Ti i ja smo ovdje totalno nebitni a i opet brkas. Kazem da su ovi veliki mediji poceli vise u javnosti iznositi nego prije i time te informacije postaju dostupne vecoj masi. To peije nije bilo. Znaci sve vise ispliva u javnosti kroz regularne novine sto je svakako za podrzati. Medjutim pitanje je sta nam se sljedece sprema.

Čitao sam danas šta se sprema.

Bilderbergovi i jezuiti pripremaju se za posljednje izbore u EU prije III svjetskog rata.

Normalno trezan, jasan i promišljen političar koji je ključni član Bilderberškog kluba šokirao je mnoge s ovom turobnom izjavom. Postaje sve jasnije iz dana u dan da će evropski Iluminati učiniti sve što je u njihovoj moći da zaustave rastući antievropski populistički ustanak na starom kontinentu i da ih učine očajnim.

Cilj SAD i Bilderberger: Kontaminirana i spaljena zemlja u Evropi (Nuklearni rat)

Cijela politika svjetske situacije ukazuje na rat. SAD tragaju za razlozima svuda da konačno napadnu Rusiju i Putina. Otrovni gas je tako popularan razlog da se američka administracija bori protiv Rusije. Već u ratu protiv Iraka navodni napadi otrovnim gasom imali su važnu ulogu.

Ponovo, prvo navodni napad ruskog otrova na dvostrukog agenta u Engleskoj, a zatim navodni napad otrovnih gasova u Siriji. U saznanju o stalnoj laži masovnih medija i politike, dok su potpuno lojalni NATO-u, EU i SAD-u, navodni, naređenje Assada, napad otrovnih gasova u Siriji se smatra veoma sumnjivim.

Znajući da će se SAD pojaviti relativno neoštećene od trećeg svjetskog rata, SAD grade ogromnu prijetnju Rusiji. Još 1962. Kennedy je prijetio Rusiji zbog nuklearnog svjetskog rata kada je Hruščov instalirao nuklearne rakete na Kubi. Nijedan američki predsjednik ne odustaje od trećeg svjetskog rata, nego se Hruščov povukao (pripreme za rat protiv SAD-a protiv Irana i američko-europski sukob)

Danas se svet ponovo suočava sa izbijanjem trećeg svetskog rata, jer vojno-industrijski kompleks nije zaostao za očekivanjem. Do sada je Putin uvijek radio razumno. Ono što su SAD želele 1962. godine, postavile su nuklearne rakete na pragu SAD-a, SAD su već izvršile protiv Rusije. Sa proširenjem NATO-a na istok, vojna prijetnja Zapadu u odnosu na Rusiju prodrla je direktno na rusku granicu.

Putin je dobro svjestan destruktivne moći koja potiče iz SAD-a, jer treći svjetski rat znači atomsko uništenje Evrope. Evropa, uključujući i ruski deo Evrope, ostat će neuseljiva stoljećima. To znači kraj evropske civilizacije koja uključuje Rusiju. Prednosti su očigledno u SAD-u, one vraćaju apsolutnu svjetsku dominaciju.

A sada moj post dole iz septembra 2018 i povuci paralele.Sve je uvezano kao što sam rekao i migranti i EU Kriza i treći svjetski rat,ali onaj ko nečita svakodnevno slobodne medije,wilileaks itd. nema jednostavno prefstavu što mu se sprema i nemože da uveže sve stvari:

"Kada su migranti koji su 99% ilegalni svi do jednog poceli pojedinacno dolaziti u Bihac,vi ste pali na foru "jadna braca muslimani" treba im pomoci.Niste shvatili da su "izvidjaci štakori koji testiraju hranu u ovom slučaju teren da bi drugi štakori mogli biti pozvani na gozbu.Sto je najveci fazon vecina tih ilegalni migranata je analfabet ali smartphone znaju u snu tipkati.Najveći fazon nijedan nema pasoš ali svaki od njih ima Smartphone ili Iphone od 1000€.Jeste li se zapitali ikad ,odkud im?Dobili su ih od Soroša i NGOs koji navigiraju te kriminalce da bi destabilizirali evropu,počeli napokon treći svjetski rat i riješili se kroz njega svojih dugova prema evropi tj. Njemačkoj,Švici,Austriji,Benelux zemljama itd. Primjera radi svaki amer ima dug od 1.000000$ dok svaki njemac samo 24.000€.

Najlakši način je kroz treći svjetski rat napraviti reset i vratiti na zero dugove koje nisu bili u miru nikad u stanju vratiti."

• Like 2
  • Dislike 2
  • Haha 3

prije 36 minuta, toby said:

Čekaj malo, tolika si neznalica da nisi uspio sam zaključiti da postoji potencijalni problem s onečišćenjem izvorišta vode za piće ako se izgradi migrantski centar na Vučjaku, do te mjere da si morao nazvati nekog bauštelca i pitati ga za savjet, 😂 dakle nisi u stanju povezati super jednostavne stvari, a s druge strane ti je odmah sve jasno kad su u pitanju komplicirani globalni geostrateški i geopolitički procesi?

Vrati se na moj post pa ponovo procitaj sta sam pisao. Budi pravedan. Pitao sam ukoliko to bude problem, koje je eventualno rjesenje. Sta je tu problem? Ja se ne stidim reci da ne znam nesto, dok ste, s druge strane, vas par ovdje sveznalice. Znate sve, od susenja sljiva do "kompliciranih globalnih geostrateskih i geopolitickih procesa". (Iskreno, sumnjam uopce da znas znacenja termina koje si upotrijebio)

• Like 1
  • Dislike 1

prije 3 minuta, sk64 said:

JOŠ JEDNOM POZIVAM SVE DA SUTRA U 10 DOĐEMO NA ZAVALJE I DAMO PODRŠKU NAŠIM SUGRAĐANIMA PROTIV CENTRA U VUČJAKU

MOTO:

1. MIGRANTI PRIPADAJU CENTRU, NE PERIFERIJI GRADA

2. NE DAMO SVOJE MIGRANTE

3. NEKA IH GDJE JESU

• Like 1
  • Dislike 3
  • Confused 1

Migranti su samo glupo korisno oruzje da znaju sta im se priprema zbrisali bi iz evrope navrat nanos.Evropi treba neko zrtveno jagnje umjetno stvorena opasnost da bi se ujedinila  u jednu super drzavu.Kako ono rece orson vels ljudi ce naposljetku zahtjevati vlastitu sigurnost a to ce znaciti apsolutno ropstvo.

• Like 1
  • Thanks 1

Insgesamt 36 Container reisen von Diedorf auf 16 Lastwagen 800 Kilometer weit. Denn: Auf dem Balkan braut sich die nächste humanitäre Katastrophe zusammen.
Von Jutta Kaiser-Wiatrek

Ein ungewöhnlicher Transport startete gestern Vormittag von Diedorf aus in Richtung Bosnien. Die Container der seit September leer stehenden Flüchtlingsunterkünfte in Oggenhof werden bis Ende der Woche auf 16 Lastwagen 800 Kilometer weit auf den Balkan gebracht. Sie sollen dort die Not von Migranten lindern helfen.

Am Mittwoch wurde um 8 Uhr mit dem Abbau begonnen, um 9 Uhr stand bereits der erste Lastwagen voll beladen zur Abfahrt bereit. Und so setzte sich in Oggenhof ein ganz besonderer Konvoi des Bayerischen Roten Kreuzes ins rund 800 Kilometer entfernte Bihac im Nordwesten Bosniens in Bewegung.
Bereits die vierte Hilfslieferung

„Dies ist die vierte Hilfslieferung nach Bosnien “, freute sich Günther Geiger, „Kopf“ der Hilfsaktion und langjähriger Geschäftsführer des Kreisverbands Augsburg-Land im Roten Kreuz. Er hatte mit seinen eindrücklichen Erzählungen nach seiner Rückkehr von einer Hilfsreise nach Bosnien-Herzegowina den Diedorfer Bürgermeister Peter Högg an die leer stehende Containeranlage in Oggenhof denken lassen.

Die Container hatten einst Arbeiter für den Ausbau der A8 beherbergt. Dann hatte der Markt Diedorf sie 2016 gekauft, um auf dem Höhepunkt der Flüchtlingswelle nach Deutschland Menschen unterzubringen. Mittlerweile kommen wieder viele Menschen über die so genannte Balkan-Route nach Europa. In den ersten vier Monaten des Jahres hat Bosnien-Herzegowina schon so viele Flüchtlinge aufgenommen wie im gesamten Vorjahr.
Menschen dort hausen in Zelten

„Die Menschen dort hausen in Zelten und wir wissen nicht wohin mit den Containern“, begründet Diedorfs Bürgermeister Högg den Schritt seiner Gemeinde. „Wir kommen mit unserer Hilfe zu den Flüchtlingen“, zeigte Högg sich stolz auf seine Gemeinde, die mit dieser in Bayern einmaligen Spende, ein Zeichen hinsichtlich nachhaltiger Flüchtlingshilfe setze.

Dringend nötig ist die Hilfe, unterstrich Rot-Kreuz–Mann Geiger. „Es herrscht dort eine humanitäre Katastrophe. Wer die Bilder vor Ort sieht, weiß wie wichtig es ist Hilfe zu leisten. Vielleicht kann man damit auch den ein oder anderen Flüchtlingsstrom verhindern“, so seine Überlegung.
Eine riesige logistische Leistung

Die Containeranlage im Wert eines hohen fünfstelligen Betrags besteht aus 36 Container inklusive sanitären Anlagen. Finanzielle Unterstützung für das Hilfsprojekt mit riesiger logistischer Leistung kam auch vom Landkreis. Auf Initiative von Landrat Martin Sailer beteiligte sich der Landkreis mit 20.000 Euro an den Kosten des humanitären Projekts. Zudem tragen Handels- und Gewerbebank sowie Rotes Kreuz zur Finanzierung bei. „Das Projekt des BRK-Kompetenzzentrums hat das unmittelbare Ziel, die Not vieler Menschen zu lindern und verdient unsere volle Unterstützung“, sagte Landrat Sailer. Die Ankunft der Lastwagenkolonne auf dem Balkan und die Übergabe der Fracht an das Rote Kreuz von Bosnien und Herzegowina ist für Ende dieser Woche geplant.

Das Ziel der ersten Lastwagen ist die Stadt Bihac. Auf engstem Raum und unter teils menschenunwürdigen Bedingungen leben dort im Nordwesten Bosniens derzeit mehrere hundert Menschen in Dauerprovisorien, teilt das Kompetenzzentrum für die Internationale Arbeit im BRK mit.
Platz für Feldbetten und sanitäre Einrichtungen

Die Wohncontainer aus Diedorf bieten immerhin Platz für Feldbetten, verfügen über sanitäre Einrichtungen und sollen die bestehende Infrastruktur zur Kurz- und Langzeitaufnahme von vielen Flüchtlingen an insgesamt sechs Unterbringungsorten dauerhaft verbessern.

Die Ankunft der Lastwagenkolonne auf dem Balkan und die Übergabe der Fracht an das Rote Kreuz von Bosnien und Herzegowina ist für Ende dieser Woche geplant. 
----------------------------------------------------------------------------------------------
Na put od 800 kilometara putuju 16 kamiona sa 36 kontenera iz Diendorfa - Njemacka.Na Balkanu se zakuhava  slijedeca humanutarna katastrofa. 
Cilj prvih kamiona je grad Bihac. Nakon dolazka kolone kamiona na Balkan, krajem nedelje, konteneri ce biti predati Crvenom krizu BiH.
Za one koji ne vladaju njemackim, ovo bi ukratko bio prevod (znacenje teksta).
  • Like 1
  • Dislike 1

Insgesamt 36 Container reisen von Diedorf auf 16 Lastwagen 800 Kilometer weit. Denn: Auf dem Balkan braut sich die nächste humanitäre Katastrophe zusammen.
Von Jutta Kaiser-Wiatrek

Ein ungewöhnlicher Transport startete gestern Vormittag von Diedorf aus in Richtung Bosnien. Die Container der seit September leer stehenden Flüchtlingsunterkünfte in Oggenhof werden bis Ende der Woche auf 16 Lastwagen 800 Kilometer weit auf den Balkan gebracht. Sie sollen dort die Not von Migranten lindern helfen.

Am Mittwoch wurde um 8 Uhr mit dem Abbau begonnen, um 9 Uhr stand bereits der erste Lastwagen voll beladen zur Abfahrt bereit. Und so setzte sich in Oggenhof ein ganz besonderer Konvoi des Bayerischen Roten Kreuzes ins rund 800 Kilometer entfernte Bihac im Nordwesten Bosniens in Bewegung.

„Dies ist die vierte Hilfslieferung nach Bosnien “, freute sich Günther Geiger, „Kopf“ der Hilfsaktion und langjähriger Geschäftsführer des Kreisverbands Augsburg-Land im Roten Kreuz. Er hatte mit seinen eindrücklichen Erzählungen nach seiner Rückkehr von einer Hilfsreise nach Bosnien-Herzegowina den Diedorfer Bürgermeister Peter Högg an die leer stehende Containeranlage in Oggenhof denken lassen.

Die Container hatten einst Arbeiter für den Ausbau der A8 beherbergt. Dann hatte der Markt Diedorf sie 2016 gekauft, um auf dem Höhepunkt der Flüchtlingswelle nach Deutschland Menschen unterzubringen. Mittlerweile kommen wieder viele Menschen über die so genannte Balkan-Route nach Europa. In den ersten vier Monaten des Jahres hat Bosnien-Herzegowina schon so viele Flüchtlinge aufgenommen wie im gesamten Vorjahr.

„Die Menschen dort hausen in Zelten und wir wissen nicht wohin mit den Containern“, begründet Diedorfs Bürgermeister Högg den Schritt seiner Gemeinde. „Wir kommen mit unserer Hilfe zu den Flüchtlingen“, zeigte Högg sich stolz auf seine Gemeinde, die mit dieser in Bayern einmaligen Spende, ein Zeichen hinsichtlich nachhaltiger Flüchtlingshilfe setze.

Dringend nötig ist die Hilfe, unterstrich Rot-Kreuz–Mann Geiger. „Es herrscht dort eine humanitäre Katastrophe. Wer die Bilder vor Ort sieht, weiß wie wichtig es ist Hilfe zu leisten. Vielleicht kann man damit auch den ein oder anderen Flüchtlingsstrom verhindern“, so seine Überlegung.

Die Containeranlage im Wert eines hohen fünfstelligen Betrags besteht aus 36 Container inklusive sanitären Anlagen. Finanzielle Unterstützung für das Hilfsprojekt mit riesiger logistischer Leistung kam auch vom Landkreis. Auf Initiative von Landrat Martin Sailer beteiligte sich der Landkreis mit 20.000 Euro an den Kosten des humanitären Projekts. Zudem tragen Handels- und Gewerbebank sowie Rotes Kreuz zur Finanzierung bei. „Das Projekt des BRK-Kompetenzzentrums hat das unmittelbare Ziel, die Not vieler Menschen zu lindern und verdient unsere volle Unterstützung“, sagte Landrat Sailer. Die Ankunft der Lastwagenkolonne auf dem Balkan und die Übergabe der Fracht an das Rote Kreuz von Bosnien und Herzegowina ist für Ende dieser Woche geplant.

Das Ziel der ersten Lastwagen ist die Stadt Bihac. Auf engstem Raum und unter teils menschenunwürdigen Bedingungen leben dort im Nordwesten Bosniens derzeit mehrere hundert Menschen in Dauerprovisorien, teilt das Kompetenzzentrum für die Internationale Arbeit im BRK mit.

Die Wohncontainer aus Diedorf bieten immerhin Platz für Feldbetten, verfügen über sanitäre Einrichtungen und sollen die bestehende Infrastruktur zur Kurz- und Langzeitaufnahme von vielen Flüchtlingen an insgesamt sechs Unterbringungsorten dauerhaft verbessern.

Die Ankunft der Lastwagenkolonne auf dem Balkan und die Übergabe der Fracht an das Rote Kreuz von Bosnien und Herzegowina ist für Ende dieser Woche geplant. 
----------------------------------------------------------------------------------------------
Na put od 800 kilometara putuju 16 kamiona sa 36 kontenera iz Diendorfa - Njemacka.Na Balkanu se zakuhava  slijedeca humanutarna katastrofa. 
Cilj prvih kamiona je grad Bihac. Nakon dolazka kolone kamiona na Balkan, krajem nedelje, konteneri ce biti predati Crvenom krizu BiH.

P.S. posto je vijest tokom ove nedelje objavljena mislim da bi ti konteneri u ova dva dana trebali stici pa da vas ne iznenadi.Zacudjujuce da Crveni kriz o ovom ni slovce ispustio nije.Znaju li Suki i premijer za ovo - nece valjda te kontenere pred Biru postaviti ?🙁😠
  • Dislike 1

1 hour ago, rucica1 said:
Von Jutta Kaiser-Wiatrek

P.S. posto je vijest tokom ove nedelje objavljena mislim da bi ti konteneri u ova dva dana trebali stici pa da vas ne iznenadi.Zacudjujuce da Crveni kriz o ovom ni slovce ispustio nije.Znaju li Suki i premijer za ovo - nece valjda te kontenere pred Biru postaviti ?🙁😠

Ovi kontejneri bi trebali poboljsati situaciju na 6 mjesta. Na koja 6 mjesta se ovo odnosi? Nova mjesta jer u Bihacu nema 6 mjesta gdje borave migranti. Znqci li ovo jos novih prihvatnih centara ili da ta infrastruktura poboljsa situaciju na postojecim mjestima?

• Dislike 1

On 23. 05. 2019. at 17:52, Brod-u-Boci said:

Pričas gluposti graničaru,sam u svom postu vršiš podjelu na muslimane i nemuslimane.Ja vršim na ljude i neljude,ti spadaš očito u ovu drugu grupu!

Ja nigdje nisam napisao ono što ti tvrdiš,okrećeš riječi onako kako ti paše,e pa neće moći!

Nazivaš se krajišnikom i zagovaraš ovdje islamski fašizam (vehabizam) a i neznaš značenje riječi krajišnik!Krajisnik je bio graničar austrougarske koji je imao zadatak da odbrani evropu od turske okupacije! Sjedi 1 iz istorije.

Krajišnik je zajednički naziv za stanovnike Vojne Krajine, koji obuhvata dijelove Bosanske Krajine, Like, Korduna, Banije i Dalmacije. U vrijeme austro-ugarske vladavine bila je jedna od strateških lokacija za obranu Osmanlija, u kojoj je carstvo gazilo svoje trupe, pa je došla riječ Vojna. Danas se ime Krajišnik najčešće koristi za stanovnike regije Banja Luka (Bosanska Krajina) u Bosni i Hercegovini.

Sto se tice historije i znanja o nazivu „Serhat-Krajina“ ti otprilike imas znanja ko eskimosi o piramidima u misiru. Tvoja izlaganja ponajvise lice onim koji se pozivaju na srpski „emanet“ i „adet“ uz cilime, jeleke i torbe sarenice, onima koji ce ako ovako nastave Kara Murata poceti slaviti ko srpskog heroja. Onako usput - dok su moji preci bili na svom topraku na sred Udbine nije ni postojala nikakava „vojna krajina“ , za nju niti je cuo Licki Mustaj-Beg niti Licanin Tale, pa malo skopcaj... A o besmislicama za kojekakav „vehabizam“ itd. ne bi dalje komentarisao, jer takvima ko tebi i snimci od prije 70-80 godina iz Bihaca znaci pokazuju vehabizam. Ti si ideoloski dosljo na ove prostore, te ti i tvoji ste u zadnjim trzajima ovde - jer sta nema duboko ukorijenitu, temeljitu podlogu nemere ni opstati. Normalan insan ne vjeruje u „0+0=0“ , pomiri se s tim. Za ostalo - ja nista ne okrecem , ti si dostu moj rasista po svom vlastitom priznanju i uz to si reko da se ponosis s tim. Vidjas, nismo mi razliciti u tome da smatramo migrante problemompo Bihac i nas narod , vec se mi razlikujemo u pristupu i rasudjivanju. Oni koji su za pleske opali im plesku a oni koji nisu prema njima se ophodi onako da budes dostojan toga da se zoves insanom. Pa ako u Bihac stigne 100000 migranata i postanemo stranci u vlastitom gradu onda je to odredba Onoga Kome pripada i Bihac , mi i migranti, a ponajprije nasom zaslugom. Molim lijepo - pa ovde se vecina ne stidi pljuvati po svojoj domovini i isticati kako treba icivani i sta ja znam - pa niko nama nece pokloniti drzavu i zajednicu. Za nju se se bori na razne nacine i krvari ako treba, na ispravan nacin a ne rasizmom...

prije 5 sati, Brod-u-Boci said:
Čitao sam danas šta se sprema.

Bilderbergovi i jezuiti pripremaju se za posljednje izbore u EU prije III svjetskog rata.

Normalno trezan, jasan i promišljen političar koji je ključni član Bilderberškog kluba šokirao je mnoge s ovom turobnom izjavom. Postaje sve jasnije iz dana u dan da će evropski Iluminati učiniti sve što je u njihovoj moći da zaustave rastući antievropski populistički ustanak na starom kontinentu i da ih učine očajnim.

Cilj SAD i Bilderberger: Kontaminirana i spaljena zemlja u Evropi (Nuklearni rat)

Cijela politika svjetske situacije ukazuje na rat. SAD tragaju za razlozima svuda da konačno napadnu Rusiju i Putina. Otrovni gas je tako popularan razlog da se američka administracija bori protiv Rusije. Već u ratu protiv Iraka navodni napadi otrovnim gasom imali su važnu ulogu.

Ponovo, prvo navodni napad ruskog otrova na dvostrukog agenta u Engleskoj, a zatim navodni napad otrovnih gasova u Siriji. U saznanju o stalnoj laži masovnih medija i politike, dok su potpuno lojalni NATO-u, EU i SAD-u, navodni, naređenje Assada, napad otrovnih gasova u Siriji se smatra veoma sumnjivim.

Znajući da će se SAD pojaviti relativno neoštećene od trećeg svjetskog rata, SAD grade ogromnu prijetnju Rusiji. Još 1962. Kennedy je prijetio Rusiji zbog nuklearnog svjetskog rata kada je Hruščov instalirao nuklearne rakete na Kubi. Nijedan američki predsjednik ne odustaje od trećeg svjetskog rata, nego se Hruščov povukao (pripreme za rat protiv SAD-a protiv Irana i američko-europski sukob)

Danas se svet ponovo suočava sa izbijanjem trećeg svetskog rata, jer vojno-industrijski kompleks nije zaostao za očekivanjem. Do sada je Putin uvijek radio razumno. Ono što su SAD želele 1962. godine, postavile su nuklearne rakete na pragu SAD-a, SAD su već izvršile protiv Rusije. Sa proširenjem NATO-a na istok, vojna prijetnja Zapadu u odnosu na Rusiju prodrla je direktno na rusku granicu.

Putin je dobro svjestan destruktivne moći koja potiče iz SAD-a, jer treći svjetski rat znači atomsko uništenje Evrope. Evropa, uključujući i ruski deo Evrope, ostat će neuseljiva stoljećima. To znači kraj evropske civilizacije koja uključuje Rusiju. Prednosti su očigledno u SAD-u, one vraćaju apsolutnu svjetsku dominaciju.

A sada moj post dole iz septembra 2018 i povuci paralele.Sve je uvezano kao što sam rekao i migranti i EU Kriza i treći svjetski rat,ali onaj ko nečita svakodnevno slobodne medije,wilileaks itd. nema jednostavno prefstavu što mu se sprema i nemože da uveže sve stvari:

"Kada su migranti koji su 99% ilegalni svi do jednog poceli pojedinacno dolaziti u Bihac,vi ste pali na foru "jadna braca muslimani" treba im pomoci.Niste shvatili da su "izvidjaci štakori koji testiraju hranu u ovom slučaju teren da bi drugi štakori mogli biti pozvani na gozbu.Sto je najveci fazon vecina tih ilegalni migranata je analfabet ali smartphone znaju u snu tipkati.Najveći fazon nijedan nema pasoš ali svaki od njih ima Smartphone ili Iphone od 1000€.Jeste li se zapitali ikad ,odkud im?Dobili su ih od Soroša i NGOs koji navigiraju te kriminalce da bi destabilizirali evropu,počeli napokon treći svjetski rat i riješili se kroz njega svojih dugova prema evropi tj. Njemačkoj,Švici,Austriji,Benelux zemljama itd. Primjera radi svaki amer ima dug od 1.000000$ dok svaki njemac samo 24.000€.

Najlakši način je kroz treći svjetski rat napraviti reset i vratiti na zero dugove koje nisu bili u miru nikad u stanju vratiti."

Sve to stoji, ko se malo potrudi naci ce dovoljno informacija omtome sta se i kako se sprema u evropi a i u svijetu. No Bilderberg i ostale barabe upravo racunaju na takve poput tebe i njihovu reakciju. Cudi me kako uocavas neke igre a ne uocavas da svojim stavom postajes jedna od glavnih marioneta u toj igri...onako usput - Putin nije u toj igri nikom opozicija... imas na youtube „podcast inkubator“ onoga Franciskovica neki dan u emisiji 2,5h prica o tome. Naravno da ima stvari i za filtera ali u biti dosta vrednih informacija...

On 23. 05. 2019. at 18:07, Fugaziii said:

Kao prvo, ne kaze se 'mores' vec 'mozes'.

Kao drugo, ne kaze se "u tom zecu lezi grm", vec "u tom grmu lezi zec".

Kao trece, kakve argumente ti trebas, i za sta? Ja sam argumenata more navela zasto ovoliki broj migranata ne bi smio da boravi na ovom naseljenom malom podrucju grada Bihaca, pa i Kantona. Ako je tvoj argument humanost, onda nemas sta trazii ovdje. U ovoj situaciji i na stanje kakvo je trenutno ta 'humanost' je odlika glupog, neobrazovanog covjeka nesvjesnog svoje okoline, odnosno covjeka koji je pod tudjim uticajem, najvishe pod stegom pogresnih kvaziislamskih stajalista. A kad je rijec o tom porobljavanju kojeg spominjes, malo procitaj dalju historiju, edukuj se, pa ces doci do saznanja da su crnce prvi poceli porobljavati arapi i muslimani sa bliskog istoka, a o zidovima da i ne pricam.

I naposljetku, kao cetvrto, ja mislim da ti nisi dovoljno kompetentan da sa mnom ulazis u rasprave i da ti ja iznosim, odnosno po ko zna koji put ponavljam jedno te isto po pitanju migranata i njihovog boravka ovdje.

Prijatan ostatak dana ✌️

A ja mislio da tebi ne treba crtati... koju posluku porati? Mores ti to i bolje... trebas se kaniti orijentalista, „historija je niz ugovorenih lazi“ je reko jednom tamo neko. Ti da pricas o kompetenciji nako onoga grma u zecu je malo smijesno :) .

Rece golubica orlu : „Dje znanje prestaje tu nastaje vjera!“. „Da“, rece orao, „ali dje ti vjerujes, tu ja jos znam“!

Prema tome, golubice, dvi su tacke bitne:

I. Ne obznanjuj drugima vaik sve sta znas.

prije 10 sati, Brod-u-Boci said:

Treba biti i samokritičan pored svega.Da ponovim još jednom ja sam protiv islamskog vehabizma kojeg vehabije u BiH već godinama postepeno nameću i koji se nastoji s ovim ilegalnim migrantima još više podmetnuti da bi se bosanci u evropi prikazali fanaticima.

Sve više i više se Bosna u evropi spominje kao leglo vehabizma koje financira što u ljudstvu što financijski izil.(Gornja Maoča,Stijena,Bosnić itd)

Nemojte vaditi riječi iz konteksta već pročitajte moje postove iz početka od stranice broj 5 na ovoj temi.

Ako hoćeš baš istinu domaći stanovnici Bihaća su kako već neko ovdje još reče su hrvati a prije njih bogumili od Kulina bana.

Za mene je samo bitan onaj prijeratni AVNOJski Bihać,ovo poslije je sve trahana.

Lično mi je bilo koja religija suvišna,jer gdje vlada religija prestaje svaka tolerancija!

Neshvataš da je jedan od ciljeva katara,saudijske arabije preko ovih radikalnih migranata i bivših izilovaca provući u evropu radikalni islam.

Nije to onaj islam koji ti poznaješ u Bosni već onaj u kojem vlada šarijah.

Zato je to bitno i vezano uz ovu temu! Iza ove migrantske krize stoji više grupa i država izvana od kojih svaka želi ostvariti svoje ciljeve.Tema je veoma kompleksna.

Totalno si inkonsistentan. Cas su migranti pijanice, drogerasi, prljavi, nekulturni a istovremeno sada „vehabijski islamisti“ - To ti je ko kad das izreku „oni trizni alkoholicari“... nidje veze. Znaci ko sto sam i slutio - tebi se uopste ne radi toliko o migrosima u biti koliko ti sluze da napadas Islam...

• Dislike 1

@ručica daj budi dobra sljedeći put i prevedi nine svako u stanju čitati i razumjeti njemački.

Evo ja ću sad to prevesti a drugi put napravi sama.Interesantno je ovo što sam boldirao!

Tvoj post:

Ukupno 36 kontejnera putuje od Diedorfa do 16 kamiona za 800 kilometara. Jer: Na Balkanu se sprema sledeća humanitarna katastrofa.
Jutta Kaiser-Wiatrek

Neobičan transport počeo je juče iz Diedorfa u pravcu Bosne. Kontejneri izbegličkih skloništa u Oggenhofu, koji su upražnjeni od septembra, biće transportovani na Balkan do kraja nedelje na 16 kamiona za 800 kilometara. Oni su tu da pomognu da se smanji položaj migranata.

U srijedu u 8 sati počela je demontaža, u 9 sati već je prvi kamion pun spreman za polazak. I tako u Oggenhofu, vrlo poseban konvoj bavarskog Crvenog križa poletio je za Bihać, oko 800 kilometara, u sjeverozapadnoj Bosni.
Već četvrta isporuka pomoći

"Ovo je četvrta isporuka pomoći u Bosnu", obradovao se Günther Geiger, "šef" operacije pomoći i dugogodišnji upravnik okružnog udruženja Augsburg-Land u Crvenom krstu. Nakon povratka iz humanitarne posjete Bosni i Hercegovini, Diedorfov gradonačelnik Peter Högg pomislio je na prazan kontejnerski objekt u Oggenhofu.

Kontejneri su nekada bili smješteni radnici za proširenje A8. Tada ih je na tržištu Diedorf kupio 2016. godine kako bi smjestili ljude na visini izbjegličkog vala u Njemačku. U međuvremenu, mnogi ljudi se vraćaju u Evropu preko takozvane balkanske rute. U prva četiri mjeseca ove godine Bosna i Hercegovina je već primila što više izbjeglica kao i cijele prethodne godine.
Ljudi tamo žive u šatorima

"Ljudi tamo žive u šatorima i mi ne znamo kuda da idemo sa kontejnerima", objašnjava gradonačelnik Diedorf Högg korakom svoje zajednice. "Dolazimo do izbjeglica uz našu pomoć", rekao je Högg ponosno na svoju zajednicu, koja je postavila znak s ovom donacijom koja je jedinstvena u Bavarskoj, u smislu održive pomoći izbjeglicama.

Hitno je potrebna pomoć, naglasio je muškarac Crvenog krsta Geiger. "Tu je humanitarna katastrofa. Svako ko vidi slike na sajtu zna koliko je važno da pomogne. Možda će to pomoći da se spriječi jedan ili drugi tok izbjeglica “, rekao je on.
Ogromno logističko dostignuće

Fabrika kontejnera u vrednosti od pet cifara sastoji se od 36 kontejnera uključujući sanitarne čvorove. Finansijska podrška za projekat pomoći sa ogromnim logističkim rezultatima takođe je došla iz okruga. Na inicijativu okružnog administratora Martina Sailera, okrug je učestvovao sa 20.000 eura u troškovima humanitarnog projekta. Pored toga, trgovinska i poslovna banka i Crveni krst doprinose finansiranju. "Projekat projekta izvrsnosti BRK ima neposredni cilj da ublaži teškoće mnogih ljudi i zaslužuje našu punu podršku", rekao je Sailer Okružnog administratora. Dolazak kamionske posade na Balkan i transfer tereta Crvenom krstu Bosne i Hercegovine zakazan je za kraj ove sedmice.

Odredište prvog kamiona je grad Bihać. U najskorijem prostoru iu nekim slučajevima nehumanim uslovima, nekoliko stotina ljudi trenutno živi u stalnom obezbjeđenju na sjeverozapadu Bosne, prema kompetentnom centru za međunarodni rad u BRK.
Prostor za dječje krevete i sanitarije

Konačno, stambeni kontejneri iz Diedorfa obezbeđuju prostor za kamping krevete, imaju sanitarne čvorove i imaju za cilj trajno poboljšanje postojeće infrastrukture za kratkotrajni i dugoročni smještaj mnogih izbjeglica na ukupno šest lokacija za smještaj.

Dolazak kamionske posade na Balkan i transfer tereta Crvenom krstu Bosne i Hercegovine zakazan je za kraj ove sedmice.

prije 19 minuta, gargamel said:

Prijavio sam upis onog nesretnika koji kaze kako treba pucat na hrvatske granicare mup-u Hrvatske.   Da znaju koga trazit ako bude neko jace sranje na granici.  Hvala dovidjenja. 😀

On će sad opet promijenuti nik i nastaviti rabotati za njegove nalagodavce.

prije 4 sati, Krajisnik said:

Totalno si inkonsistentan. Cas su migranti pijanice, drogerasi, prljavi, nekulturni a istovremeno sada „vehabijski islamisti“ - To ti je ko kad das izreku „oni trizni alkoholicari“... nidje veze. Znaci ko sto sam i slutio - tebi se uopste ne radi toliko o migrosima u biti koliko ti sluze da napadas Islam...

Ti graničaru da čitaš moje postove kako treba bi znao da sam rekao da ima više grupa koje ovu krizu nastoje da iskoriste za svoje ciljeve.Jedna od tih grupa su islamisti,bivši izilovci potpomognuti kroz saudijsku arabiju,katar i druge koji nastoje ovdje sprovesti šarijah( al neće moći).

I još jednom bosanski islam nije isto kao islam koji propagira saudijska arabija.Taj radikalni islam je došao ovdje 92 sa mudžahedinima zahvaljujući A.Izetbegoviću koji ih je pustio ovdje da truju narod i unište bosanski islam koji je po svojoj liberalnosti,naprednosti i toleranciji i suživotu bio jedinstven u svijetu.To je radikalnim arapima bio trn u oku jer su se bojali da se takav napredan islam ne pročuje do njih i stim sruši njihov vehabijski i unazadno tumačenje islama koji su oni koristili da ugnjetavaju vlastiti narod primjenjujući šarijah tl religijsku diktaturu kao jednu vrstu fašizma.

Kad to shvatiš onda ćeš možda skužiti o čemu cijelo vrijeme zborim.

• Like 1
  • Dislike 1

prije 7 sati, zudox said:

Migranti su samo glupo korisno oruzje da znaju sta im se priprema zbrisali bi iz evrope navrat nanos.Evropi treba neko zrtveno jagnje umjetno stvorena opasnost da bi se ujedinila  u jednu super drzavu.Kako ono rece orson vels ljudi ce naposljetku zahtjevati vlastitu sigurnost a to ce znaciti apsolutno ropstvo.

Ti pričaš ono što sam ja opširno pisao u svojim postovima i tvrdiš isto a meni daješ minuse? Kontradiktoran si kolega.

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...