Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

prije 26 minuta, Brod-u-Boci said:

@ručica daj budi dobra sljedeći put i prevedi nine svako u stanju čitati i razumjeti njemački.

Evo ja ću sad to prevesti a drugi put napravi sama.Interesantno je ovo što sam boldirao!

Tvoj post:

Ukupno 36 kontejnera putuje od Diedorfa do 16 kamiona za 800 kilometara. Jer: Na Balkanu se sprema sledeća humanitarna katastrofa.
Jutta Kaiser-Wiatrek

Neobičan transport počeo je juče iz Diedorfa u pravcu Bosne. Kontejneri izbegličkih skloništa u Oggenhofu, koji su upražnjeni od septembra, biće transportovani na Balkan do kraja nedelje na 16 kamiona za 800 kilometara. Oni su tu da pomognu da se smanji položaj migranata.

U srijedu u 8 sati počela je demontaža, u 9 sati već je prvi kamion pun spreman za polazak. I tako u Oggenhofu, vrlo poseban konvoj bavarskog Crvenog križa poletio je za Bihać, oko 800 kilometara, u sjeverozapadnoj Bosni.
Već četvrta isporuka pomoći

"Ovo je četvrta isporuka pomoći u Bosnu", obradovao se Günther Geiger, "šef" operacije pomoći i dugogodišnji upravnik okružnog udruženja Augsburg-Land u Crvenom krstu. Nakon povratka iz humanitarne posjete Bosni i Hercegovini, Diedorfov gradonačelnik Peter Högg pomislio je na prazan kontejnerski objekt u Oggenhofu.

Kontejneri su nekada bili smješteni radnici za proširenje A8. Tada ih je na tržištu Diedorf kupio 2016. godine kako bi smjestili ljude na visini izbjegličkog vala u Njemačku. U međuvremenu, mnogi ljudi se vraćaju u Evropu preko takozvane balkanske rute. U prva četiri mjeseca ove godine Bosna i Hercegovina je već primila što više izbjeglica kao i cijele prethodne godine.
Ljudi tamo žive u šatorima

"Ljudi tamo žive u šatorima i mi ne znamo kuda da idemo sa kontejnerima", objašnjava gradonačelnik Diedorf Högg korakom svoje zajednice. "Dolazimo do izbjeglica uz našu pomoć", rekao je Högg ponosno na svoju zajednicu, koja je postavila znak s ovom donacijom koja je jedinstvena u Bavarskoj, u smislu održive pomoći izbjeglicama.

Hitno je potrebna pomoć, naglasio je muškarac Crvenog krsta Geiger. "Tu je humanitarna katastrofa. Svako ko vidi slike na sajtu zna koliko je važno da pomogne. Možda će to pomoći da se spriječi jedan ili drugi tok izbjeglica “, rekao je on.
Ogromno logističko dostignuće

Fabrika kontejnera u vrednosti od pet cifara sastoji se od 36 kontejnera uključujući sanitarne čvorove. Finansijska podrška za projekat pomoći sa ogromnim logističkim rezultatima takođe je došla iz okruga. Na inicijativu okružnog administratora Martina Sailera, okrug je učestvovao sa 20.000 eura u troškovima humanitarnog projekta. Pored toga, trgovinska i poslovna banka i Crveni krst doprinose finansiranju. "Projekat projekta izvrsnosti BRK ima neposredni cilj da ublaži teškoće mnogih ljudi i zaslužuje našu punu podršku", rekao je Sailer Okružnog administratora. Dolazak kamionske posade na Balkan i transfer tereta Crvenom krstu Bosne i Hercegovine zakazan je za kraj ove sedmice.

Odredište prvog kamiona je grad Bihać. U najskorijem prostoru iu nekim slučajevima nehumanim uslovima, nekoliko stotina ljudi trenutno živi u stalnom obezbjeđenju na sjeverozapadu Bosne, prema kompetentnom centru za međunarodni rad u BRK.
Prostor za dječje krevete i sanitarije

Konačno, stambeni kontejneri iz Diedorfa obezbeđuju prostor za kamping krevete, imaju sanitarne čvorove i imaju za cilj trajno poboljšanje postojeće infrastrukture za kratkotrajni i dugoročni smještaj mnogih izbjeglica na ukupno šest lokacija za smještaj.

Dolazak kamionske posade na Balkan i transfer tereta Crvenom krstu Bosne i Hercegovine zakazan je za kraj ove sedmice.

On će sad opet promijenuti nik i nastaviti rabotati za njegove nalagodavce.

Moze mijenjat nikove do sudnjeg dana. Tu je IP adresa i policija bez ikakvog problema moze naci onoga koga trazi.  Stvar je u tome sto ovo nije zajebancija.  Sta je sljedece sta ce napisat? Da mozda policajcima koji rade svoj posao treba odrubljivat glave 

Edited by gargamel
..

Svabe kazu da se u Bosni sprema migrantska humanitarna katastrofa.  Gunter vam salje kontejnere.  Ljudi morate biti srecni. Dobit cete kontejnere i usput ce Svabo da vam u BiH iz Njemacke vrati problematicne migrante koji oni ne zele.  Do kraja godine ocekujte bar 100 000 inzenjera, doktora, programera ird.  koji ce od Krajine da naprave novu silicijsku dolinu.

• Thanks 1

Just now, toby said:

Pa svi prisutni su mogli vidjeti tvoje kapacitete. Kad je Grunf istaknuo problem ispuštanja fekalnih voda u podzemlje, ti si dao "rješenje" da će se iste propisno zbrinuti. Kad sam ti ja napisao da je to realno nemoguće jer za to treba kupiti 35 novih cisterni i zaposliti 45 vozača (za izračun toga ti ne treba neko znanje, samo malo pameti), onda si nazvao prijatelja bauštelca koji je rekao da nije nikakav problem sagraditi kanalizaciju do grada i da se to može za 20 dana, na što sam ti ja napisao da je to glupost, da bi gradnja kanalizacije trajala 2-3 godine i koštala 2 milijuna eura. Onda više nisi rekao ništa. Dakle, bahato si i bezobrazno tvrdio jedno, iako o tome nisi imao pojma, niti si bio u stanju gledanjem i razmišljanjem doći do ispravnog zaključka o tako jednostavnoj stvari, a ovdje bi raspravljao o aspektima globalne migrantske krize? 🙄

Pa sta sam trebao, traziti od njega blueprint rjesenja i postaviti ga ovdje samo da dokazem da ima povoljnije rjesenje od onoga koje si ti naveo? Mada sam i dalje skeptik u pitanju tog problema na toj lokaciji. I vi ste meni ostali par pitanja kratki pa nista, idemo dalje.

Dalje, ne treba niko pucati u nikoga vise. Dosta se pucalo. Medjutim,  kako sam rekao vec, ako se stvarno desavaju takvi slucajevi da uniformisana lica naoruzana ulaze na teritorij druge suverene drzave, makar i dobronamjerno bilo, to nije dobra praksa i od toga treba odustati. To se moze diplomatski rijesiti ukoliko ima volje.

• Dislike 1

Neko je u više navrata spomenuo zašto se B.Izetbegović neoglasi i osudi ovu migrantsku krizu?

Pokušat ću da to najjednostavnije objasnim da bi konačno svako mogao razumjeti zašto.

Mega-banke svijeta!

Postoje dvije mega-banke koje nude kredite svim zemljama širom svijeta, a to su Svjetska banka i MMF. Prva je u zajedničkom vlasništvu najvećih svetskih bankarskih porodica, sa Rothschildima na vrhu, dok drugi MMF pripada samo Rothschildima.

Vrh političara u BiH među kojima su u stvari najveći jarani.Ti tipovi su uzeli silne kredite od MMFa ( "međunarodnog" monetarnog fonda) u visini milijardi i milijardi, ko fol za dobrobit BiH,društva i obnovu.

Političari su pokrali i otuđili novac,što IWF zna i zbog toga rado im daje kredite,jer ih ima u šaci.Političari su dio sistema.

Ako ih MMF provali znaju što ih čeka( sudbina Sadama,Gadafija,Mubaraka i ostalih). Kao zalog političari njima faktički prepuštaju zemlju pod kontrolu.Oni imaju samo ulogu vazala koji nastoje da sprovedu ciljeve IWFa tj Rotschilda. Njegov konačni cilj je jedan svijet jedna vlast,tj. Rotschild.

Ko je ustvari MMF . MMF je Rotschildova tvorevina koja je najmoćnija financijska organizacija na svijetu.Sada vidite šta pripada MMFu tj Rotschildu.To moram navesti da bi vi mogli vidjeti da taj čovjek ustvari iza kulisa vlada svijetom.Radi se na tome da dođe vrijeme da se to još samo legalizuje.

Sve veći broj ljudi postaje svjestan činjenice da 99% svjetske populacije kontrolira elita ostatka posto - ali jeste li znali da postoje teorije o zavjeri da su majstori porodice Rothschild čak elita od 1%?

Iza kulisa dinastije Rothschild je nesumnjivo najmoćnija porodica na svijetu i njihova cijenjena (tj. Prema nepotvrđenom, nezvaničnom izvoru) bogatstvo se procjenjuje na 500 trilijuna dolara.

Zbog toga se mora prvo riješiti koruptnih političara pa će se tek onda moći riješiti migrantska kriza.

prije 28 minuta, gargamel said:

Svabe kazu da se u Bosni sprema migrantska humanitarna katastrofa.  Gunter vam salje kontejnere.  Ljudi morate biti srecni. Dobit cete kontejnere i usput ce Svabo da vam u BiH iz Njemacke vrati problematicne migrante koji oni ne zele.  Do kraja godine ocekujte bar 100 000 inzenjera, doktora, programera ird.  koji ce od Krajine da naprave novu silicijsku dolinu.

Bravo,to sam već pisao prošle godine,ali ljudi su se smijali.

Edited by Brod-u-Boci
  • Dislike 2
  • Haha 1

prije 7 minuta, Brod-u-Boci said:

Kao zalog političari njima faktički prepuštaju zemlju pod kontrolu.Oni imaju samo ulogu vazala koji nastoje da sprovedu ciljeve IWFa tj Rotschilda. Njegov konačni cilj je jedan svijet jedna vlast,tj. Rotschild.

Zbog toga se mora prvo riješiti koruptnih političara pa će se tek onda moći riješiti migrantska kriza.

Ti si samome sebi kontradiktoran. U istom postu tvrdis kako niko nema nacina da utjece na Rotshildove ciljeve a onda pozivas na neki sveopci narodni ustanak?!

Stvarno mislim da bi trebao otvoriti drugu temu i pisati o teorijama zavjere jer na ovoj temi tvoji postovi ne pomazu nikome. Ja koliko sam shvatio, cilj ove teme jeste da se prica o konkretnim problemima, a ne o bajkama.

• Like 1
  • Dislike 1

prije 1 sat, toby said:

Pa svi prisutni su mogli vidjeti tvoje kapacitete. Kad je Grunf istaknuo problem ispuštanja fekalnih voda u podzemlje, ti si dao "rješenje" da će se iste propisno zbrinuti. Kad sam ti ja napisao da je to realno nemoguće jer za to treba kupiti 35 novih cisterni i zaposliti 45 vozača (za izračun toga ti ne treba neko znanje, samo malo pameti), onda si nazvao prijatelja bauštelca koji je rekao da nije nikakav problem sagraditi kanalizaciju do grada i da se to može za 20 dana, na što sam ti ja napisao da je to glupost, da bi gradnja kanalizacije trajala 2-3 godine i koštala 2 milijuna eura. Onda više nisi rekao ništa. Dakle, bahato si i bezobrazno tvrdio jedno, iako o tome nisi imao pojma, niti si bio u stanju gledanjem i razmišljanjem doći do ispravnog zaključka o tako jednostavnoj stvari, a ovdje bi raspravljao o aspektima globalne migrantske krize? 🙄

Ma ništa od toga kao ni od:

BiH-KfW:Potpisan sporazum o finansiranju projekta "Tretman prikupljanja otpadnih voda Bihać"

Saopćenje, 09.12.2009 

KfW_Bihac_9_1209.JPGSporazumi, koji se odnose na finansiranje i implementaciju Projekta prikupljanja i tretmana otpadnih voda na području općine Bihać, potpisani su, danas u Sarajevu  -  Sporazum  o finansiranju i projektu između KfW, Frankfurt na Majni i Bosne i Hercegovine kao i Federacije Bosne i Hercegovine i Općine Bihać za projekat Prikupljanja i tretmana otpadnih voda, Bihać.//Supsidijarni sporazum o finansiranju  i projektu između  Bosne i Hercegovine i Federacije Bosne i Hercegovine  za projekat Prikupljanja i tretmana otpadnih voda, Bihać. //Posebni Sporazum  o implementaciji  Sporazuma o finansiranju i projektu između KfW, Frankfurt na Majni i Bosne i  Hercegovine kao i Federacije BiH i  Općine Bihać za projekat Prikupljanja i tretmana otpadnih voda, Bihać.

Sporazum, vrijedan 17,5 miliona evra  potpisali su - zamjenik predsjedavajućeg  Vijeća ministara i ministar finansija i trezora  Dragan Vrankić, federalni dopremijer i ministar finansija Vjekoslav Bevanda, gradonačelnik Bihaća Hamdija Lipovača,  direktor Vodovoda Bihać  Mirsad Demirović   i  vicepotpredsjednica Njemačke razvojne banke (KfW )  Doris Köhn  te  direktor KfW-ovog Ureda u BiH Gerald Kuehnemud.

čitav iznos je omogućen u obliku donacije Vlade Savezne Republike Njemačke  a kroz aktivnosti finansijske saradnje KFW-a.

-Zadovoljstvo mi je da ova darovnica ide u jedan od najljepših gradova BiH, kazao je ministar Vrankić  naglasivši -Projekat će uključivati izgradnju postrojenja za obradu otpadnih voda sa kapacitetom koji je dovoljan za čitavu općinu i u ovoj fazi  36.900 domaćinstava  će biti povezano sa postrojenjem za obradu voda. Ministar Vrankić  je istakao,  kako je    s Njemačkom razvojnom bankom, do sada realizirano  projekata u vrijednosti od oko 225 miliona eura. Dodao je da se, uglavnom, radi o projektima u oblasti zaštite okoliša, otpadnih voda, vodosnabdijevanja  te u energetskom sektoru. Ministar Vrankić je  izrazio zahvalnost Njemačkoj vladi, i KfW-u, na  ovom grantu ali i dosadašnjoj pomoći BiH.    

Köhn je kazala da Njemačka podržava izgradnju postrojenja za preradu otpadnih voda u Bihaću zajedno sa aktivnostima na sanaciji i proširenju kanalizacione mreže. Naglasila je značaj održivog korištenja vodnih resursa. Iako BiH obiluje vodnim resursima, već se bliske susjedne države suočavaju sa nedostatkom vode. Pažljiva obrada tih resursa će sada imati značajnu ekonomsku vrijednost za BiH u budućnosti.

1 hour ago, Brod-u-Boci said:

Neko je u više navrata spomenuo zašto se B.Izetbegović neoglasi i osudi ovu migrantsku krizu?

Pokušat ću da to najjednostavnije objasnim da bi konačno svako mogao razumjeti zašto.

Mega-banke svijeta!

Postoje dvije mega-banke koje nude kredite svim zemljama širom svijeta, a to su Svjetska banka i MMF. Prva je u zajedničkom vlasništvu najvećih svetskih bankarskih porodica, sa Rothschildima na vrhu, dok drugi MMF pripada samo Rothschildima.

Vrh političara u BiH među kojima su u stvari najveći jarani.Ti tipovi su uzeli silne kredite od MMFa ( "međunarodnog" monetarnog fonda) u visini milijardi i milijardi, ko fol za dobrobit BiH,društva i obnovu.

Političari su pokrali i otuđili novac,što IWF zna i zbog toga rado im daje kredite,jer ih ima u šaci.Političari su dio sistema.

Ako ih MMF provali znaju što ih čeka( sudbina Sadama,Gadafija,Mubaraka i ostalih). Kao zalog političari njima faktički prepuštaju zemlju pod kontrolu.Oni imaju samo ulogu vazala koji nastoje da sprovedu ciljeve IWFa tj Rotschilda. Njegov konačni cilj je jedan svijet jedna vlast,tj. Rotschild.

Ko je ustvari MMF . MMF je Rotschildova tvorevina koja je najmoćnija financijska organizacija na svijetu.Sada vidite šta pripada MMFu tj Rotschildu.To moram navesti da bi vi mogli vidjeti da taj čovjek ustvari iza kulisa vlada svijetom.Radi se na tome da dođe vrijeme da se to još samo legalizuje.

Sve veći broj ljudi postaje svjestan činjenice da 99% svjetske populacije kontrolira elita ostatka posto - ali jeste li znali da postoje teorije o zavjeri da su majstori porodice Rothschild čak elita od 1%?

Iza kulisa dinastije Rothschild je nesumnjivo najmoćnija porodica na svijetu i njihova cijenjena (tj. Prema nepotvrđenom, nezvaničnom izvoru) bogatstvo se procjenjuje na 500 trilijuna dolara.

Bravo,to sam već pisao prošle godine,ali ljudi su se smijali.

Problem je u tome da se nema izbora, sve stranke propagiraju isto. Evo sutra su izbori za EU, nemam pojma koga da biram jer mogu samo da biram izmedju manjeg zla. Znaci ne daju nam izbor!

• Dislike 1

@Krajisnik koliko ti je to trebalo da smislis comeback, koji je by the way so lame, da si me doslovno samo nasmijao. Sta je, zastekaoti gugl?

A istorija ti je jel tako lazna kad se spomene zlo koje cini ono za sta si se opredijelio. 

Aj ti vozdra, ja ti dam cinjenice, srusim ono sto si ti rekao, i ne mozes nista bolje smisliti? Ne mozes, jer nemas fakte, jer sam u pravu. 

Caoo!

• Thanks 1

4 hours ago, Brod-u-Boci said:

@ručica daj budi dobra sljedeći put i prevedi nine svako u stanju čitati i razumjeti njemački.

Evo ja ću sad to prevesti a drugi put napravi sama.Interesantno je ovo što sam boldirao!

Ma na ovo sam kasno u noc naletila (bila pospana) pa kontala, hajd da skratim a "Brod u Boci " ili mozda neko drugi moze u detalje i nisam se prevarila.😀 Neka,neka ti to odlicno odradis i ja ti se na tome zahvaljujem. 👍 Vi mladji imate vise strpljenja, ne zamjeri ako i dalje ostanem zlocEsta. 🤗  

• Dislike 1

prije 4 sati, Brod-u-Boci said:

I još jednom bosanski islam nije isto kao islam koji propagira saudijska arabija.Taj radikalni islam je došao ovdje 92 sa mudžahedinima zahvaljujući A.Izetbegoviću koji ih je pustio ovdje da truju narod i unište bosanski islam koji je po svojoj liberalnosti,naprednosti i toleranciji i suživotu bio jedinstven u svijetu.To je radikalnim arapima bio trn u oku jer su se bojali da se takav napredan islam ne pročuje do njih i stim sruši njihov vehabijski i unazadno tumačenje islama koji su oni koristili da ugnjetavaju vlastiti narod primjenjujući šarijah tl religijsku diktaturu kao jednu vrstu fašizma.

Ovde je stoljecima bio „seriah“ i po tim neki, tvojim arsinima bio daleko neliberalniji od tog nekog „vehabizma“ kojeg nikako konacno da definisete. Primjera radi je svaki nemusliman iliti vlah i latin kako se u narodu koristi bio prisiljen da sjase sa jahalice ako bio prolazio kraj muslimana.  Eno imas emisiju o Malom i Velikom Radicu dje ti pricaju koje godine tek su se usudjivali praviti kuce blize raskrsnica i puteva - o carsijama da ne pricamo, jer im nije bilo dozvolito. To niti je „seriah“ bio a ponajmanje „bosanski Islam“.  Tvoj „napredni“ Islam kojeg pominjes je ustvari onaj pokusaj izopacenog titinog Islama koji je svakako propao. A taj titin Islam je ustvari najvise odgovoran za „vehabizam“ kojeg pominjes, jer je odvojio par generacije od vjere a s tim i od adeta i tradicije i kulture koja je svakako vezana prvenstveno za vjeru. Danas kada se ljudi vracaju vjeri uz - sasvim pozitivne i potrebne - ispravke pogresnih vjerskih shvatanja i pitanja nazalost preuzimaju i neke  nepotrebne stvari ko sto je npr dzelabija u sred Bosne, sto je arapski obicaj a ne bosanski bez da je to ikakva vjerska obaveza. Ljudi se vracaju vjeri koja vise nije nikla iz porodicnog a tim i obicajnog ambijenta vec uglavnom budu stranci u vlastitim familijama. A glavni krivac za to nije vehabizam vec ko sto rekoh upravo oni koji su takvih shvatanja ko ti....

prije 1 sat, Lidjo said:

Problem je u tome da se nema izbora, sve stranke propagiraju isto. Evo sutra su izbori za EU, nemam pojma koga da biram jer mogu samo da biram izmedju manjeg zla. Znaci ne daju nam izbor!

Nije baš tako...pročitaj programe tih stranaka.Probaj se izvući iz omče mainstream medija. Biraj one koji su kontra i u manjini da bi se uspostavila ravnoteža.Ja bih birao trenutno desnicu, u Italiji Salvinija, u Austriji Vilimskyja, u Holandiji Wildersa u Francuskoj Le Pen u Njemačkoj Meuthena itd.

Ukoliko padneš pod uticaj ovih što zagovaraju globaöizaciju prije ćeš i tvoja pokoljenja postati njihovi  čipovani robovi.

Oni žele jednostavno da zaustave ovo globalno ludilo koje zagovara jednu svjetsku politiku tj. moć. Ona o kojoj sam prije par postova pisao.

• Haha 2

prije sat vremena, Fugaziii said:

@Krajisnik koliko ti je to trebalo da smislis comeback, koji je by the way so lame, da si me doslovno samo nasmijao. Sta je, zastekaoti gugl?

A istorija ti je jel tako lazna kad se spomene zlo koje cini ono za sta si se opredijelio. 

Aj ti vozdra, ja ti dam cinjenice, srusim ono sto si ti rekao, i ne mozes nista bolje smisliti? Ne mozes, jer nemas fakte, jer sam u pravu. 

Caoo!

Da zelim da te vredjam znam da bi najefikasnij i najbolji nacin bio da te citiram, vjeruj golubice... Konstruktivna kritika i razmjena misljenja ima svoje preduslove i pravila, pa se potrudi da malo saznas oko toga.  Uzdravlje , nadam se da si skontala u kom grmu lezi zec... (pssst!—>u tacki broj II. ...) ;) 

prije 6 minuta, Brod-u-Boci said:

Ja bih birao trenutno desnicu, u Italiji Salvinija, u Austriji Vilimskyja, u Holandiji Wildersa u Francuskoj Le Pen u Njemačkoj Meuthena itd.

To nije desnica, to je extremna desnica sacinjena od radikalnih partija koje zagovaraju sve ono sto je protiv europskih vrijednosti i protiv tekovina antifasistickih vrijednosti. Doduse, upravo to ogovara tvojoj licnosti.

• Like 2

prije 6 minuta, Krajisnik said:

Ovde je stoljecima bio „seriah“ i po tim neki, tvojim arsinima bio daleko neliberalniji od tog nekog „vehabizma“ kojeg nikako konacno da definisete. Primjera radi je svaki nemusliman iliti vlah i latin kako se u narodu koristi bio prisiljen da sjase sa jahalice ako bio prolazio kraj muslimana.  Eno imas emisiju o Malom i Velikom Radicu dje ti pricaju koje godine tek su se usudjivali praviti kuce blize raskrsnica i puteva - o carsijama da ne pricamo, jer im nije bilo dozvolito. To niti je „seriah“ bio a ponajmanje „bosanski Islam“.  Tvoj „napredni“ Islam kojeg pominjes je ustvari onaj pokusaj izopacenog titinog Islama koji je svakako propao. A taj titin Islam je ustvari najvise odgovoran za „vehabizam“ kojeg pominjes, jer je odvojio par generacije od vjere a s tim i od adeta i tradicije i kulture koja je svakako vezana prvenstveno za vjeru. Danas kada se ljudi vracaju vjeri uz - sasvim pozitivne i potrebne - ispravke pogresnih vjerskih shvatanja i pitanja nazalost preuzimaju i neke  nepotrebne stvari ko sto je npr dzelabija u sred Bosne, sto je arapski obicaj a ne bosanski bez da je to ikakva vjerska obaveza. Ljudi se vracaju vjeri koja vise nije nikla iz porodicnog a tim i obicajnog ambijenta vec uglavnom budu stranci u vlastitim familijama. A glavni krivac za to nije vehabizam vec ko sto rekoh upravo oni koji su takvih shvatanja ko ti....

U tako kratkom postu nepročita više mržnje,diskriminacije prema nemuslimanima, i primjera ugnjetavanja,nebuloza i gluposti odkako sam na ovom forumu!

I takvoj "vjeri" koju ti uzdižeš se trebaju ljudi vraćati.

Meni je islam od 45 do 92 bio liberalan i tolerantan.

Što se "Tite" kako ti kažeš tiče, ja kažem Tita,to je bio jedan od onih pravih vođa kojima je uspijevalo upravo ovakve radikale ( sve tri religije) kao tebe strpati u zatvor ili goli otok da bi 95% ljudi živjeli u slozi i miru.Šteta što nije mogao živjeti 1000 godina.

Ovdje neki nemaju pojma o desnici i što pišu.To su sve patriotske stranke koje stavljaju svoju zemlju i svoje građane na prvo mjesto što tako i treba!

Ili ti hraniš svoje komšije pa onda svoju djecu?

Ako ljudi kao Trump kažu recimo "Amerika first" onda ga nazivaju extremnim.

Pa ja bih volio kada bi bosanski političari isto tako govorili "Bosna i Hercegovina first".

Ili ako njemci kažu njemačka njemcima pa neće reći njemačka eskimima.

Što je tu problem? Problem je u tome da paraziti (pogotovu stranci koji koriste socijalu)u tim zemljama  kao ti imaju strah da neće više moći musti te zemlje kao krave muzare i zato su najglasniji.

prije 13 minuta, Krajisnik said:

Da zelim da te vredjam znam da bi najefikasnij i najbolji nacin bio da te citiram, vjeruj golubice... Konstruktivna kritika i razmjena misljenja ima svoje preduslove i pravila, pa se potrudi da malo saznas oko toga.  Uzdravlje , nadam se da si skontala u kom grmu lezi zec... (pssst!—>u tacki broj II. ...) ;) 

Pa ti u svom poslu spuštaš i vrijeđaš sve nemuslimane na nivo robova.A ovdje glumiš finoću.Tvoja parola je kao Erdoganova"koristimo voz demokratije dok nedođemo na svoj cilj,a poslije ga neće biti više".

Citat:

"Primjera radi je svaki nemusliman iliti vlah i latin kako se u narodu koristi bio prisiljen da sjase sa jahalice ako bio prolazio kraj muslimana".

• Like 1

Prema toj tvojoj teoriji onda su Seselj, Milosevic, Karadzic, Plavsic i slicni isto veliki patrioti. Po tome je onda i Dodik patriota jer upravo od tih ljudi koje si nabrojao dobija podrsku za svoje secesionisticke ideje.

Posto je ionako sve u OT otislo rekao bih da o Islamu ne trebaju mnogo pricati oni koji ga nisu izucavali. Te floskule: ja procitao Kur'an, procitao Bibliju, mozete okaciti macku o rep jer to nema nikakve tezine. Kur'an se cita studiozno uz zivot Muhammeda a.s, njegove hadise i uz komentare islamskih skolarika koji su svoj zivot posvetili toj nauci. Knjigu koja je objavljivana postepeno u periodu od 23 godine, cijim su stihovima povod bili mnogi dogadjaji u tom preiodu, ne moze jedna osoba procitati za 5/10/15 dana i reci: ja shvatio. To je laz i samoobmana jer nisi nista shvatio. 

Islam je ziva religija, koja popravlja sva vremena i stanja koja nailaze. Islama nema umjerenog, nema ga extremnog, nema ga bosanskog niti arapskog. Islam je univerzalan, jedan i on se sastoji od Kur'ana i sunneta. Sve sto nije od toga dvoje nije Islam. Islam isto nije: ja gledao svoga dida; pricala mi moja majka; jedna komsinica kod nas, ucena; itd. Islam nije samo uz bajram, rakijicu i baklavu, nije uz pjesmu. Islam nije "ja imam dobro srce", "ja ne mislim nikome lose", "ja nisam los" i sl. Odsustvo zla i losih osobina kod jednog covjeka ne cini ga po defaultu dobrim, da bi bio dobar covjek moras ciniti dobro. Sobom, svakodnevno. 

• Aferim! 1

56 minutes ago, Krajisnik said:

Ti apsolutno dajes sve znakove nekoga ko je pod doktrinom ekstremista. Znas, citala sam dosta o toj psihologiji i zao mi te je. Vama je nalozeno da govorite ljudima sto zele cuti dok im se ne priblizite a onda pocinjete svoje price i djela. Najgore od svega je sto onalovazavate sve sto nije islamsko, i radite i govorite onda uzasne stvari. Obicno pod takvu doktrinu najlakse potpadnu oni sa slabim karakterom i sa odredjenim psihickim problemima i slabostima. Voljela bi da ti mogu nekako pomoci, ali moras sam to najprije shvatiti. 

To je jako ozbiljna problematika, ali nije za ove teme. Zelim ti da se sto prije oslobodis okova toga! To nije dobro! Oslobodi se!!!

Ovako to izgleda svakodnevnica i svakonocnica na novoj cetvrti, every day all day.... 

FF09B1E8-ADDB-4336-8F70-912D2E0E347E.jpeg

• Like 3
  • Sad 3

7 minutes ago, Fugaziii said:

Ti apsolutno dajes sve znakove nekoga ko je pod doktrinom ekstremista. Znas, citala sam dosta o toj psihologiji i zao mi te je. Vama je nalozeno da govorite ljudima sto zele cuti dok im se ne priblizite a onda pocinjete svoje price i djela. Najgore od svega je sto onalovazavate sve sto nije islamsko, i radite i govorite onda uzasne stvari. Obicno pod takvu doktrinu najlakse potpadnu oni sa slabim karakterom i sa odredjenim psihickim problemima i slabostima. Voljela bi da ti mogu nekako pomoci, ali moras sam to najprije shvatiti. 

To je jako ozbiljna problematika, ali nije za ove teme. Zelim ti da se sto prije oslobodis okova toga! To nije dobro! Oslobodi se!!!

Ovako to izgleda svakodnevnica i svakonocnica na novoj cetvrti, every day all day.... 

FF09B1E8-ADDB-4336-8F70-912D2E0E347E.jpeg

Turistička najezada ... 😂😂😂😂   #VisitBihac 

• Like 2
  • Haha 2

1 hour ago, Brod-u-Boci said:

Nije baš tako...pročitaj programe tih stranaka.Probaj se izvući iz omče mainstream medija. Biraj one koji su kontra i u manjini da bi se uspostavila ravnoteža.Ja bih birao trenutno desnicu, u Italiji Salvinija, u Austriji Vilimskyja, u Holandiji Wildersa u Francuskoj Le Pen u Njemačkoj Meuthena itd.

Ukoliko padneš pod uticaj ovih što zagovaraju globaöizaciju prije ćeš i tvoja pokoljenja postati njihovi  čipovani robovi.

Oni žele jednostavno da zaustave ovo globalno ludilo koje zagovara jednu svjetsku politiku tj. moć. Ona o kojoj sam prije par postova pisao.

Haha vala i ti stvarno. U Austriji ima jedina stranka koja tezi manje EU i da se vise odluka donesu u drzavi samoj i zagovara kulturu je desnicarska FPÖ koja iz jednog skandala u drugi pada. Stranka iz koje je u zadnjih sedmica morali x politicara dati ostavku jer su manipulirali izbore i odali se da su korumpirsni i primali mito od raznih klubova i htjeli kupovati novine za svoju korist. Davati javne naticaije na politicki podobne firme i csk je i javno prizno koje firma tu stranku sponzoriraju. 

Sa druge strane ta stranka je u zadnje dvi godine od kako je  u vlasti donijela zakone kao sto su radni dan od 12 sati, smanjila poreze za firme, zagorsala nam zdravstvwni i penzioni sistem, uvela da se studiranje mora placati, djeciji vrtic se nije plqco u austriji za one sto su radili, i to su promijenili!

I najgore u tome svemu sto hoce da privatiziraju vodu, najvece prirodno bogatsvo austrije. I te da biram?

Druge ozbiljne opcije koja ne zagovara eu u austriji nema, sve druge stranke zagovaraju politiku junckera i merkelove. Cak ima stranka koja zeli zajednicku europsku vojsku, jedan pasos...

Pa bujrum glasacki idiote biraj samo izmedju manjeg zla ili onog koga zwlis da te dokrajci!

• Dislike 1

prije 39 minuta, sk64 said:

Alooo otvorite temu islam i na njoj raspredajte do mile volje,a ovu temu oslobodite nebuloza i vehabijske propagande

Idu dečki na špicu😂😂😂

Ako ko ovde vrsi neku propagandu i vrijedjanje, onda su to takvi ko ti sa „vehabizmom“ i ostalim nebulozama koje sve vise poprimaju oblike klasicnog „jugobalijanderskog kompleksasa“ - ukoliko se uzvrati istim rijecnikom. Emocije na stranu, pa necete vise glabati oko „vehabizma“. Ko sto rekoh , koriste se migranti ovde samo za blacenje Islama kod vecine, i nicem drugom. Jer su ujedno ti uglavnom i oni koji u istom dahu psuju drzavu i zemlju i pozivaju na selidbu. Otvorite sebi temu „Balijanderizam“ pa tamo naglbajte. 

prije 49 minuta, Fugaziii said:

Savladaj emocije i oslobodi se slijepe mrznje prema Islamu. Pokusaj potkrijepiti svoje stavove argumentovano bez uvreda i optuzivanja na licnoj osnovi, jer ti to argumentaciju ne cini nuzno ispravnom. Hajde napisi koju valjanu na temu, kako sa migrosima itd. - evo kada bi se ja vec spustio iskljucivo na to da trazim nekog krivca za migrose itd, poceo bih npr. prvo s tim da su vecina migrosa olicenje bas tvoga svjetonazora kako izgleda, jedino sto vas razdvaja je obicajno pravilo i izgled, t.j. boja koze - ali u sutini tu ste vi...

• Like 1
  • Dislike 1
  • Confused 1

prije 29 minuta, Lidjo said:

Haha vala i ti stvarno. U Austriji ima jedina stranka koja tezi manje EU i da se vise odluka donesu u drzavi samoj i zagovara kulturu je desnicarska FPÖ koja iz jednog skandala u drugi pada. Stranka iz koje je u zadnjih sedmica morali x politicara dati ostavku jer su manipulirali izbore i odali se da su korumpirsni i primali mito od raznih klubova i htjeli kupovati novine za svoju korist. Davati javne naticaije na politicki podobne firme i csk je i javno prizno koje firma tu stranku sponzoriraju. 

Sa druge strane ta stranka je u zadnje dvi godine od kako je  u vlasti donijela zakone kao sto su radni dan od 12 sati, smanjila poreze za firme, zagorsala nam zdravstvwni i penzioni sistem, uvela da se studiranje mora placati, djeciji vrtic se nije plqco u austriji za one sto su radili, i to su promijenili!

I najgore u tome svemu sto hoce da privatiziraju vodu, najvece prirodno bogatsvo austrije. I te da biram?

Druge ozbiljne opcije koja ne zagovara eu u austriji nema, sve druge stranke zagovaraju politiku junckera i merkelove. Cak ima stranka koja zeli zajednicku europsku vojsku, jedan pasos...

Pa bujrum glasacki idiote biraj samo izmedju manjeg zla ili onog koga zwlis da te dokrajci!

Vidiš i oni imaju sličan problem kao u BiH da imaju standardne stranke spd,liberale,konzervativce,zelene i ljevicu.

Ali ima jedna mala-velika razlika između Österreich i BiH.Österreich ima jednu patriotsku stranku a to je FPÖ.Sviđalo se to tebi kao strancu, doseljeniku ili migrantu ili ne oni žele da Austrija ostane Austrija i nežele globalno razvodnjavanje austrijske nacije koje zagovaraju ove standardne stranke.

Reci mi jeli tvojim pretcima ako su bili kao gastarbejteri u Austriji u 70,80 ili 90 godinama bilo loše! Ja mislim da nije jer se je znalo ko je "gazda u kući" i oni su to poštovali i ponašali se kako gostima dolikuje.

Danas bi svaki došljo ili ilegalni migrant da tebi takoreći komanduje u tvoj kući ili državi,pozivajući se na neka univerzalna izmišljena prava.Da je tako nebi se trebalo imati lična imovina ili brave na kućama ako svako ima pravo na tuđe.

FPÖ neželi ništa drugo osim onih vremena iz 70,80 ili 90- tih i to je to.Austrija austrijancima!Ako kažeš da imaš pravo glasati onda nerazumijem tvoj problem kao austrijanac biti za državu koja ti je legalno dala da budeš dio te države.

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...