Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Malo sale. Evo vec nazire nova vlada USK, A-SDA-, DF, SDP, NB i SBB. Nermin Ogresevic postaje novi premijer USK, njegovi rigidni stavovi prema migrantima su vec poznati, sto se njega tice on bi i one familije iz Sedre izbacio vani na snijeg da spavaju, ali je privatni ugovor. USK policija bez komesara je bez strategije, a znamo da A-SDA ce prvo skociti da imenuje svog nekog koemsara. Suhret ce kao gradonacelnik imati saveznika u ovakvoj USK vladi. Ma koliko mnogi mogu biti nezadovoljni politicki sa ovakvim raspletom, ovo bi moglo dovesti do novog stava prema migrantima. A i Cazinjanima ce konacno moci vidjeti Ogresivica da ode, jer inace nikad nebi otisao. :) 

• Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3594

• rucica1

1476

• Barba

1254

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

1 hour ago, Grunf said:

Koliko mogu zaključiti iz videa jedan građanin se krenuo obračunavati sa migrantima (sigurno iz dobrog razloga jer je i policajac tu prisutan) uz povike "jel ja treba da radim vaš posao???" ili tako nekako,onda slijedi to naganjanje po ulici, ovaj građanin se malo usprotivio policiji, policajac mu upera pištolj u prsa,onda ga policajci savladavaju a sa leđa im prilazi migrant sa nožem u bijeloj majici sa namjerom da napadne ovog savladanog građanina V.K. Kakav je epilog ovog ne znam jer se video tu prekida.Ako neko ima informacija neka napiše

Zamisli policajci drze naseg a migrant s nozem koristi situaciju da ga zbode...koji je ovo apsurd  ljudi

Protesti u subotu moraju biti masovni i moraju se poslati jasni stavovi te plan kako ovo rješiti. Nikakvi više apeli i kukljavina jer od toga ništa nismo imali.

Migrante koji su već u Bihaću se mora ograditi žicomn i ograničiti kretanje ili za sve koji su i u privatnim kućama uvesti policijski sat.

Željeznicama i Centrotransu jasno reći ili zaustavite prevoz migranta ili ćemo zaustaviti voz ako treba i balvanima,a busevima skinuti ili probiti gume. 

Pozive za proteste polijepite ako ste u mogućnosti blizu škola.

Ljudi živ je i otkrio je toplu vodu, evo oglasi se i naš migrantski gradonačelnik 

Fazlić: Situacija s migrantima svakim danom sve gora

https://avaz.ba/kantoni/unsko-sanski-kanton/423280/fazlic-situacija-s-migrantima-svakim-danom-sve-gora

• Like 3

Tri krivična djela počinjena od strane migranata na području Bihaća

Dana 16.10.2018.godine, oko 06.00 sati, PS obratila se uposlenica OŠ „Prekounje“ koja je prijavila da je unutar škole zatekla nepoznato lice koji se udaljio u nepoznatom pravcu.

Uviđaj na licu mjesta obavili su istražitelji Odsjeka kriminalističke policije PS Bihać, koji su utvrdili da je nepoznato lice, upotrebom podesnog predmeta iskrivio metalne rešetke na prozoru, razbio staklo prozora a potom ušao u unutrašnjost škole, iz koje je otuđio novac, prenosno računalo te u hol škole iznio više informatičke opreme koju je pripremio  kako bi istu otuđio, čime je počinio krivično djelo iz člana 287 KZ FBiH „ Teška krađa“.

· Dana 16.10.2018.godine , oko 09.00 sati, PS obratio se H.M rođen 1947.godine koji je prijavio nasilni ulazak u porodičnu kuću u kojoj je zatekao nepoznato lice- migranta,  te je istog uspio zadržati do dolaska policijskih službenika.

Uviđaj na licu mjesta obavili su istražitelji OKP PS Bihać, koji su utvrdili da je migrant unutar kuće ispreturao stvari te da je više komada bijele tehnike pripremio za odnošenje iz kuće, čime je počini krivično djelo iz člana 287 KZ FBiH „ Teška krađa“ a u vezi člana 28 KZ F BiH „ Pokušaj“. U toku uviđajnih radnji,  policijski službenici pronašli su i predmete koji su otuđeni u OŠ „ Prekounje“.

Lice Z.B. rođen 1993 godine iz Alžira, lišeno je slobode i nad istim je od strane istražitelja  OKP PS Bihać zavedena kriminalistička obrada, zbog postojanja osnova sumnje da je počinio gore navedena krivična djela i na štetu OŠ „ Prekounje“ i stabmebnog objekta vlasništvo H.M.

Nakon kompletiranja predmeta, protiv Z.B.(1993) iz Alžira,  Kantonalnom tužilaštvu USK-a,  bit će dostavljeni Izvještaji o počinjenim krivičnim djelima.

Dana 17.10.2018.godine oko 01.00 sati, obratio se građanin koji je prijavio da dva nepoznata lica – migranta,  nasilnim putem pokušavaju ući u stambeni objakat vlasništvo F.D. Na lice mjesta upućeno je više patrola koje su zatekle jedno lice dok se drugo lice dalo u bjekstvo. Policijski službenici sustigli su lice te je isti prilikom lišenja slobode pružao aktivni otpor policijskim službenicima koji su uz upotrebu fizičke snage istog stavili pod nadzor.

Nad licima M E.G.B. rođen 1997. godine iz Libije i A.Y.rođen 1999.godine iz Tunisa, od strane istražitelja OKP PS Bihać, zavedena je kriminalistička obrada te će protiv istih Kantonalnom tužilaštvu biti dostavljen Izvještaj o počinjenom krivičnom djelu iz člana iz člana 287 KZ FBiH „ Teška krađa“ a u vezi člana 28 KZ F BiH „Pokušaj“. Policijska stanica Bihać, će za sva tri lica koja su počinala gore navedena krivična djela, podnijeti Službi za poslove sa strancima zahtjev za izmještanje u imigracioni centar u Istočnom Sarajevu.

http://www.mupusk.gov.ba/index.php/2013-03-14-12-38-25/2523-tri-krivicna-dijela-pocinjena-od-strane-migranata-na-podrucju-bihaca

Nastavlja se. Na udaru pored kuća i škole.

• Like 1
9 minutes ago, Venom said:

Tri krivična djela počinjena od strane migranata na području Bihaća

Dana 16.10.2018.godine, oko 06.00 sati, PS obratila se uposlenica OŠ „Prekounje“ koja je prijavila da je unutar škole zatekla nepoznato lice koji se udaljio u nepoznatom pravcu.

Uviđaj na licu mjesta obavili su istražitelji Odsjeka kriminalističke policije PS Bihać, koji su utvrdili da je nepoznato lice, upotrebom podesnog predmeta iskrivio metalne rešetke na prozoru, razbio staklo prozora a potom ušao u unutrašnjost škole, iz koje je otuđio novac, prenosno računalo te u hol škole iznio više informatičke opreme koju je pripremio  kako bi istu otuđio, čime je počinio krivično djelo iz člana 287 KZ FBiH „ Teška krađa“.

· Dana 16.10.2018.godine , oko 09.00 sati, PS obratio se H.M rođen 1947.godine koji je prijavio nasilni ulazak u porodičnu kuću u kojoj je zatekao nepoznato lice- migranta,  te je istog uspio zadržati do dolaska policijskih službenika.

Uviđaj na licu mjesta obavili su istražitelji OKP PS Bihać, koji su utvrdili da je migrant unutar kuće ispreturao stvari te da je više komada bijele tehnike pripremio za odnošenje iz kuće, čime je počini krivično djelo iz člana 287 KZ FBiH „ Teška krađa“ a u vezi člana 28 KZ F BiH „ Pokušaj“. U toku uviđajnih radnji,  policijski službenici pronašli su i predmete koji su otuđeni u OŠ „ Prekounje“.

Lice Z.B. rođen 1993 godine iz Alžira, lišeno je slobode i nad istim je od strane istražitelja  OKP PS Bihać zavedena kriminalistička obrada, zbog postojanja osnova sumnje da je počinio gore navedena krivična djela i na štetu OŠ „ Prekounje“ i stabmebnog objekta vlasništvo H.M.

Nakon kompletiranja predmeta, protiv Z.B.(1993) iz Alžira,  Kantonalnom tužilaštvu USK-a,  bit će dostavljeni Izvještaji o počinjenim krivičnim djelima.

Dana 17.10.2018.godine oko 01.00 sati, obratio se građanin koji je prijavio da dva nepoznata lica – migranta,  nasilnim putem pokušavaju ući u stambeni objakat vlasništvo F.D. Na lice mjesta upućeno je više patrola koje su zatekle jedno lice dok se drugo lice dalo u bjekstvo. Policijski službenici sustigli su lice te je isti prilikom lišenja slobode pružao aktivni otpor policijskim službenicima koji su uz upotrebu fizičke snage istog stavili pod nadzor.

Nad licima M E.G.B. rođen 1997. godine iz Libije i A.Y.rođen 1999.godine iz Tunisa, od strane istražitelja OKP PS Bihać, zavedena je kriminalistička obrada te će protiv istih Kantonalnom tužilaštvu biti dostavljen Izvještaj o počinjenom krivičnom djelu iz člana iz člana 287 KZ FBiH „ Teška krađa“ a u vezi člana 28 KZ F BiH „Pokušaj“. Policijska stanica Bihać, će za sva tri lica koja su počinala gore navedena krivična djela, podnijeti Službi za poslove sa strancima zahtjev za izmještanje u imigracioni centar u Istočnom Sarajevu.

http://www.mupusk.gov.ba/index.php/2013-03-14-12-38-25/2523-tri-krivicna-dijela-pocinjena-od-strane-migranata-na-podrucju-bihaca

Nastavlja se. Na udaru pored kuća i škole.

Kako reče neko to naši lopovi provaljuju da bi se okrivili migranti...evo i ovaj slučaj osnovne škole su isti počinili. A one noževe od 30 cenata nose za pasom da bi mogli otvarati argete

Šta je sad ovo?

Općinski načelnici i gradonačelnici zatražili MUP-a USK-a da zaustavi dolazak migranata na područje Unsko-sanskog kantona

Prošlo je više od pola godina kako je Unsko-sanski kanton, a najviše Grad Bihać i Općina Velika Kladuša pogođeni migrantskom krizom. Dolaskom novog vala migranata i hladnijih dana broj incidentnih situacija se svakim danom povećava, a građani se osjećaju sve nesigurnije na ulicama i u svojim domovima. U nedostatku nadležnosti i alata u rukama, te u nastojanju da po ko zna koji put skrenu pažnju institucija zaduženih za rješavanje problema s migrantima, krajiški načelnici i gradonačelnici danas su u Bihaću održali kolegij i poslali oštre poruke.

„Ukoliko se vratimo nekoliko mjeseci unazad sjetiti ćete se svih nastojanja koje sam ja, naši gradski vijećnici i kolege načelnici i gradonačelnici činili da skrenemo pažnju nadležnih institucija na ovaj problem. Sjetiti ćete se stotina mojih izjava za domaće i strane medije kojima sam se trudio da skrenem pažnju nadležnih, sjetiti ćete se sjednica Vijeća ministara BiH, posjeta ministra sigurnosti Mektića Bihaću i Unsko-sanskom kantonu, desetina sastanka kod premijera Rošića, brojnih zahtjeva našem MUP-u da reaguje, vanrednih sjednica Gradskog vijeća Bihaća i zaključaka, naših protesta u Sarajevu i protesta građana ovdje u Bihaću, sjetiti ćete se mojih posjeta visokom predstavniku Incku i ambasadoru EU Wigemarku, te svim značajnijim ambasadama u BiH“, rekao je gradonačelnik Šuhret Fazlić.

Opštinski načelnici i gradonačelnici ističu da su gotovo čitavu prošlu godinu alarmirali i upozoravali nadležne na sve moguće načine jer kao lokalne zajednice nemaju apsulutno nikakve moći niti nadležnosti da da bilo šta samostalno poduzmu. Unatoč svim nastojanjima nisu uspjeli natjerati nadležne državne institucije da urade svoj dio posla i da zaštite građane Unsko-sanskog kantona, prvenstveno Bihaća i Velike Kladuše, od posljedica migrantske krize.

„Već pola godine upozoravam da ćemo dolaskom zime doći u još veću opasnost ali niko i dalje ne reaguje. Danas smo održali kolegij načelnika i gradonačelnika jer ne planiramo odustati da upiremo prstom u one koji imaju alate u rukama da nešto poduzmu. U sve općine USK-a, a najviše u Bihać i Veliku Kladušu, priliv migranata ne prestaje. Sve je veći broj incidentnih situacija, provala, tuča, napada, gdje je sigurnost našeg stanovništva na totalno nezadovoljavajućem nivou“, dodaje Fazlić.

Osnovni zaključak kolegija načelnika i gradonačelnika jest da traže od institucija zaduženih za sigurnost, u prvom redu od MUP-a USK-a, odnosno od v.d. komesara policije da poduzmu sve što je u njihovoj moći, da potpuno zaustave dolazak migranata talgo vozom i autobusima na naš Kanton, da se ograniči slobodno kretanje lica u ilegalnom statusu, da se pojača prisustvo i stalne patrole pripadnika policije u svim dijelovima grada. Ukoliko nemaju kapaciteta, da u skladu sa zakonom hitno zatraže asistenciju Federalne uprave policije u provođenu tih aktivnosti.

https://www.facebook.com/GRADBIHACBiH/

• Like 2
25 minutes ago, Grunf said:

Kako reče neko to naši lopovi provaljuju da bi se okrivili migranti...evo i ovaj slučaj osnovne škole su isti počinili. A one noževe od 30 cenata nose za pasom da bi mogli otvarati argete

Šta je sad ovo?

Općinski načelnici i gradonačelnici zatražili MUP-a USK-a da zaustavi dolazak migranata na područje Unsko-sanskog kantona

Prošlo je više od pola godina kako je Unsko-sanski kanton, a najviše Grad Bihać i Općina Velika Kladuša pogođeni migrantskom krizom. Dolaskom novog vala migranata i hladnijih dana broj incidentnih situacija se svakim danom povećava, a građani se osjećaju sve nesigurnije na ulicama i u svojim domovima. U nedostatku nadležnosti i alata u rukama, te u nastojanju da po ko zna koji put skrenu pažnju institucija zaduženih za rješavanje problema s migrantima, krajiški načelnici i gradonačelnici danas su u Bihaću održali kolegij i poslali oštre poruke.

„Ukoliko se vratimo nekoliko mjeseci unazad sjetiti ćete se svih nastojanja koje sam ja, naši gradski vijećnici i kolege načelnici i gradonačelnici činili da skrenemo pažnju nadležnih institucija na ovaj problem. Sjetiti ćete se stotina mojih izjava za domaće i strane medije kojima sam se trudio da skrenem pažnju nadležnih, sjetiti ćete se sjednica Vijeća ministara BiH, posjeta ministra sigurnosti Mektića Bihaću i Unsko-sanskom kantonu, desetina sastanka kod premijera Rošića, brojnih zahtjeva našem MUP-u da reaguje, vanrednih sjednica Gradskog vijeća Bihaća i zaključaka, naših protesta u Sarajevu i protesta građana ovdje u Bihaću, sjetiti ćete se mojih posjeta visokom predstavniku Incku i ambasadoru EU Wigemarku, te svim značajnijim ambasadama u BiH“, rekao je gradonačelnik Šuhret Fazlić.

Opštinski načelnici i gradonačelnici ističu da su gotovo čitavu prošlu godinu alarmirali i upozoravali nadležne na sve moguće načine jer kao lokalne zajednice nemaju apsulutno nikakve moći niti nadležnosti da da bilo šta samostalno poduzmu. Unatoč svim nastojanjima nisu uspjeli natjerati nadležne državne institucije da urade svoj dio posla i da zaštite građane Unsko-sanskog kantona, prvenstveno Bihaća i Velike Kladuše, od posljedica migrantske krize.

„Već pola godine upozoravam da ćemo dolaskom zime doći u još veću opasnost ali niko i dalje ne reaguje. Danas smo održali kolegij načelnika i gradonačelnika jer ne planiramo odustati da upiremo prstom u one koji imaju alate u rukama da nešto poduzmu. U sve općine USK-a, a najviše u Bihać i Veliku Kladušu, priliv migranata ne prestaje. Sve je veći broj incidentnih situacija, provala, tuča, napada, gdje je sigurnost našeg stanovništva na totalno nezadovoljavajućem nivou“, dodaje Fazlić.

Osnovni zaključak kolegija načelnika i gradonačelnika jest da traže od institucija zaduženih za sigurnost, u prvom redu od MUP-a USK-a, odnosno od v.d. komesara policije da poduzmu sve što je u njihovoj moći, da potpuno zaustave dolazak migranata talgo vozom i autobusima na naš Kanton, da se ograniči slobodno kretanje lica u ilegalnom statusu, da se pojača prisustvo i stalne patrole pripadnika policije u svim dijelovima grada. Ukoliko nemaju kapaciteta, da u skladu sa zakonom hitno zatraže asistenciju Federalne uprave policije u provođenu tih aktivnosti.

https://www.facebook.com/GRADBIHACBiH/

Jes,jes trebaju im za argete nozevi,a iz nasih skola racunari da uče.

Možda je i Šuki progledao i vidio da je vrag odnio šalu. Komesar mora zatraziti asistenciju FUP-a da dodju u Bihac i zaustavljati buseve i voz,ako nece neka podnese ostavku. Pa necemo vise da budemo taoci jer komesar nema muda.

Ako i dalje budu dovozili mi gradjani trebamo busiti gume busevima,a balvanima voz stopirat. 

• Like 2
13 minutes ago, sk64 said:

Vlak stopirati odmah kod Bos.Novog pa neka i Policija RS ima malo posla

Nema tu šta da se stopira kod Bosanskog Novog. Ukinuti liniju i tačka. Mislim mene zanima da li se iko od bišćana vozio talgo vozom.Da li ga koristi? Meni je i jeftinije i brže automobilom za SA nego vozom

17 minutes ago, Grunf said:

Nema tu šta da se stopira kod Bosanskog Novog. Ukinuti liniju i tačka. Mislim mene zanima da li se iko od bišćana vozio talgo vozom.Da li ga koristi? Meni je i jeftinije i brže automobilom za SA nego vozom

Doci ce oni i bez voza, pa i pjesice ako treba. Nije onaj Pakistanac ulozio sve sto ima u ovaj put i presao 2000 km da bi zaglavio u Sarajevu. Doci ce on do Bihaca, ali nece ni ostati u Bihacu, zov Njemacke je neodoljiv. Doduse kad udari snijeg oni koji se zateknu u Bihacu, tu ce i prezimiti. Ako se ne rijesi Agrokomerc do snijega, doci ce i oni iz Kladuse.

10 minutes ago, Sinbad said:

Doci ce oni i bez voza, pa i pjesice ako treba. Nije onaj Pakistanac ulozio sve sto ima u ovaj put i presao 2000 km da bi zaglavio u Sarajevu. Doci ce on do Bihaca, ali nece ni ostati u Bihacu, zov Njemacke je neodoljiv. Doduse kad udari snijeg oni koji se zateknu u Bihacu, tu ce i prezimiti. Ako se ne rijesi Agrokomerc do snijega, doci ce i oni iz Kladuse.

A sinee...u bus pa ga vratiti na početak...a on onda neka hoda opet

• Aferim! 1
Just now, Ammar said:

Interesantno kad su čuli za proteste, odmah neka reakcija. Narode USK-A svi u Bihać na trg u subotu  !!!! 

Zato sam napisao "Šta je sad ovo?" Da li su namjere iskrene ili ne...u to ne treba da ulazimo...Nego SVI NA TRG ZA BIHAĆ !

3 minutes ago, Grunf said:

Zato sam napisao "Šta je sad ovo?" Da li su namjere iskrene ili ne...u to ne treba da ulazimo...Nego SVI NA TRG ZA BIHAĆ !

Upravo, u subotu se brani Bihać od ovih kriminalaca što kradu, pljačkaju i napadaju našu djecu. 

Dana 17.10.2018.godine oko 01.00 sati, obratio se građanin koji je prijavio da dva nepoznata lica – migranta,  nasilnim putem pokušavaju ući u stambeni objakat vlasništvo F.D. Na lice mjesta upućeno je više patrola koje su zatekle jedno lice dok se drugo lice dalo u bjekstvo. Policijski službenici sustigli su lice te je isti prilikom lišenja slobode pružao aktivni otpor policijskim službenicima koji su uz upotrebu fizičke snage istog stavili pod nadzor.

Nad licima M E.G.B. rođen 1997. godine iz Libije i A.Y.rođen 1999.godine iz Tunisa, od strane istražitelja OKP PS Bihać, zavedena je kriminalistička obrada te će protiv istih Kantonalnom tužilaštvu biti dostavljen Izvještaj o počinjenom krivičnom djelu iz člana iz člana 287 KZ FBiH „ Teška krađa“ a u vezi člana 28 KZ F BiH „Pokušaj“. 

Policijska stanica Bihać, će za sva tri lica koja su počinala gore navedena krivična djela, podnijeti Službi za poslove sa strancima zahtjev za izmještanje u imigracioni centar u Istočnom Sarajevu.

Dana 16.10.2018.godine , oko 09.00 sati, PS obratio se H.M rođen 1947.godine koji je prijavio nasilni ulazak u porodičnu kuću u kojoj je zatekao nepoznato lice- migranta,  te je istog uspio zadržati do dolaska policijskih službenika.

Uviđaj na licu mjesta obavili su istražitelji OKP PS Bihać, koji su utvrdili da je migrant unutar kuće ispreturao stvari te da je više komada bijele tehnike pripremio za odnošenje iz kuće, čime je počini krivično djelo iz člana 287 KZ FBiH „ Teška krađa“ a u vezi člana 28 KZ F BiH „ Pokušaj“. U toku uviđajnih radnji,  policijski službenici pronašli su i predmete koji su otuđeni u OŠ „ Prekounje“.

Lice Z.B. rođen 1993 godine iz Alžira, lišeno je slobode i nad istim je od strane istražitelja  OKP PS Bihać zavedena kriminalistička obrada, zbog postojanja osnova sumnje da je počinio gore navedena krivična djela i na štetu OŠ „ Prekounje“ i stabmebnog objekta vlasništvo H.M.

Nakon kompletiranja predmeta, protiv Z.B.(1993) iz Alžira,  Kantonalnom tužilaštvu USK-a,  bit će dostavljeni Izvještaji o počinjenim krivičnim djelima.

Uviđaj na licu mjesta obavili su istražitelji Odsjeka kriminalističke policije PS Bihać, koji su utvrdili da je nepoznato lice, upotrebom podesnog predmeta iskrivio metalne rešetke na prozoru, razbio staklo prozora a potom ušao u unutrašnjost škole, iz koje je otuđio novac, prenosno računalo te u hol škole iznio više informatičke opreme koju je pripremio  kako bi istu otuđio, čime je počinio krivično djelo iz člana 287 KZ FBiH „ Teška krađa“.

Hej ljudi ne treba čekati subotu treba odmah večeras početi vraćati voz koji ih dovozi ovamo treba se organizirati i čekati voz i vraćati svako veče do subote je li mi trebamo živjeti u strahu u svojoj državi u svom gradu za koje su se naši roditelji borili. Ljudi odmah se treba krenuti, a ne čekati subote. Nikad subota neće nestati, hajmo da vidimo koliko nas je da se voz večeras vrati nazad za Sarajevo!

Šuhret se preznojava a ovih iza njega boli briga. Očekivao sam da će svaki od njih reći evo mi ćemo pomoći Bihaću i svaki u svoju općinu primiti po 500-600 migranata  a zajedno ćemo raditi na vraćanju novih migranata tj sprečavanju ulaska u kanton. 

Ili da kažu evo stavljamo sva raspoloživa sredstva da se  odmah počne izgradnja prihvatnog centra negdje  van grada,  

Da pozovu građane iz svih gradova i naselja da pomognu u izgradnji, vjerujem da bi se mnogi odazvali kao na radnu akciju i džabe bi radili samo da se što prije  migranti izvuku iz grada

Mnogo toga su mogli predložiti a ne samo druge okrivljivati i posmatrati sa strane, to nikako nije dobro

• Like 2
12 minutes ago, Burbon said:

Hej ljudi ne treba čekati subotu treba odmah večeras početi vraćati voz koji ih dovozi ovamo treba se organizirati i čekati voz i vraćati svako veče do subote je li mi trebamo živjeti u strahu u svojoj državi u svom gradu za koje su se naši roditelji borili. Ljudi odmah se treba krenuti, a ne čekati subote. Nikad subota neće nestati, hajmo da vidimo koliko nas je da se voz večeras vrati nazad za Sarajevo!

Ja ne znam na koji način bi ti vratio voz. Voz će se vratiti ali bez migranata. Ne treba trčati pred rudo i činiti neke stvari neorganizirano i samovoljno. Treba sačekati da prodju protesti i da se vidi reakcija. Međutim ja sam odlučio pisati email direkcijama Željeznica FBiH a i Centrotransu. Ima li ovdje ko kakvih normalnih prijedloga teksta?

Edited by Grunf
  • Like 2

Nećemo ih uopšte u blizini centra grada ni gradskih naselja, neka to vlastima bude jasno! 

https://www.biscani.net/zabraniti-okupljanja-migranata-na-javnim-mjestima-video/

– Mi smo nezvanično saznali da IOM želi tvornicu BIRA u Bihaću da iskoristi za dodatnu lokaciju za smještaj migranata. Nismo zvanično o tom obaviješteni ali smatramo da je ta lokacija neprihvatljiva jer smo zahtijevali da bude van urbanih dijelova gradova USK, kazao je Rošić. 

NIKAKO U BIRU NIKAKO!

Edited by Ammar
  • Like 1
  • Aferim! 1
16 minutes ago, dobri duh said:

Šuhret se preznojava a ovih iza njega boli briga. Očekivao sam da će svaki od njih reći evo mi ćemo pomoći Bihaću i svaki u svoju općinu primiti po 500-600 migranata  a zajedno ćemo raditi na vraćanju novih migranata tj sprečavanju ulaska u kanton. 

Ili da kažu evo stavljamo sva raspoloživa sredstva da se  odmah počne izgradnja prihvatnog centra negdje  van grada,  

Da pozovu građane iz svih gradova i naselja da pomognu u izgradnji, vjerujem da bi se mnogi odazvali kao na radnu akciju i džabe bi radili samo da se što prije  migranti izvuku iz grada

Mnogo toga su mogli predložiti a ne samo druge okrivljivati i posmatrati sa strane, to nikako nije dobro

naravno svi vrte okolo I nista konketno, jedino se pokusava da se dobije na vremenu, nista drugo. Pa kad nista do sad nije uradjeno zasto da mislimo da ce sad biti nesto uradjeno?

Sta su cekali pola godine?

Svi apeli, sve neke prozivke, ostaje samo na nekoj teoriji ali NISTA KONKRETNO SE NE RADI I tu je greska!

Evo gradjani na ovom forumu su dosta konkretnih prijedloga da li. Da li mislite da ne cita niko od nadleznih ovdje? Naravno da citaju I smisljaju kako da dalje mute I peru pare a vi gradjani bocite se sa njima.

Lako je politicarima oni su daleko od onih "Hotspots" gdje borave migrant I ne daju im blizu.

• Like 3
  • Dislike 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...