Jump to content
FORUM

Recommended Posts

48 minutes ago, Fugaziii said:

Da li je neko pogledao film? Da diskutujemo?

Film se itekako tice teme ali niko se nijr izgleda ni udostojio da pogleda (i opet veze nema sa djevojkom, vec sa cinjenicom da je ekipa koja je snimala film bila na terenu i zapravo se prikazuje sta i kako sve to ide. 

• Haha 1
  • Replies 17,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3136

• Barba

1120

• rucica1

1103

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

prije 7 minuta, Fugaziii said:

Film se itekako tice teme ali niko se nijr izgleda ni udostojio da pogleda (i opet veze nema sa djevojkom, vec sa cinjenicom da je ekipa koja je snimala film bila na terenu i zapravo se prikazuje sta i kako sve to ide. 

Ja ću pogledati kasnije, dok malo vremena uhvatim. Izgleda zanimljivo. Usput, da li je poznato gdje su završili kontejneri iz Njemačke? Gdje bi mi bili da nije velikodušne Angele? Hej, ni kontejnere nismo u stanju pripremiti, da smjestimo bar još 1000 profesora... ccc

• Like 2
  • Thanks 1
11 minutes ago, Fugaziii said:

Isto cu ga pogledati veceras, nemam bas puno vremena u toku dana

Ovo sam zaboravio reći a to mi se desilo prije dva mjeseca kad sam bio u Bihaću nakon nekih 14 dana vraćam se kući nazad u NL a upošto imamo Holandske pasoše i ja i žena kaže meni granični policajac gdje sam boravio i da li sam se prijavio i to lik mrtav ozbiljan i ako sam mu rekao da imam kuću u Bihaću i da sam tu rođen on kaže da on gleda samo u pasoš i da sam ja stranac koji se treba prijaviti fakat mi je bilo smiješno Bihać pun migranata terorista koji nemaju nikakvih papira a on uvodi neko svoje pravilo . 

• Like 1
  • Aferim! 1
  • Haha 1
prije 5 minuta, Barba said:

Ovo sam zaboravio reći a to mi se desilo prije dva mjeseca kad sam bio u Bihaću nakon nekih 14 dana vraćam se kući nazad u NL a upošto imamo Holandske pasoše i ja i žena kaže meni granični policajac gdje sam boravio i da li sam se prijavio i to lik mrtav ozbiljan i ako sam mu rekao da imam kuću u Bihaću i da sam tu rođen on kaže da on gleda samo u pasoš i da sam ja stranac koji se treba prijaviti fakat mi je bilo smiješno Bihać pun migranata terorista koji nemaju nikakvih papira a on uvodi neko svoje pravilo . 

Za tebe važi:

https://www.paragraf.ba/propisi/bih/pravilnik-o-ulasku-i-boravku-stranaca.html

Za migrante ne,iza njih stoji IOM oni mogu mimo zakona zar nekontaš.

Jeste to satira ali je zaista tako.

• Thanks 1

Da je pameti ljudi bi trebali početi sa građanskim neposluhom.  Ne treba plaćati vodu, struju, komunalije itd.   Ne trebate vadit pasoš, ličnu kartu,  vozačku dozvolu... Od države ne dobivate ništa,  ništa joj ne treba ni dati. 

• Like 2
  • Thanks 1
prije 1 minuta, Sadik said:

Gdje se postavljaju ? 

Ne postavljaju se sami! Hoću stim da kažem da je u tome i problem.Dok ima naših domaći koji ove kontejnere za IOM i par KM postavljaju biće i problema.Kada bi ih svi poslali u pm nebi imao ko da im pomogne da sprovode ilegalnu migraciju.Tako i da hranom i ostalim zbrinjavanjem migranata.To je problem jer imaš uvijek kukolja koji kvari žito.

prije 3 minuta, gargamel said:

Da je pameti ljudi bi trebali početi sa građanskim neposluhom.  Ne treba plaćati vodu, struju, komunalije itd.   Ne trebate vadit pasoš, ličnu kartu,  vozačku dozvolu... Od države ne dobivate ništa,  ništa joj ne treba ni dati. 

Bravo,da u Bihaću samo 7 dana neode niko na posao,počevši od policajaca,zdravstvenog,komunalaca i svih ostalih brzo bi se riješili migranata.

29 minutes ago, Brod-u-Boci said:

Za tebe važi:

https://www.paragraf.ba/propisi/bih/pravilnik-o-ulasku-i-boravku-stranaca.html

Za migrante ne,iza njih stoji IOM oni mogu mimo zakona zar nekontaš.

Jeste to satira ali je zaista tako.

Ovo mi je bilo fakat smiješno ali lik je bio mrtav ozbiljan , ja imam dvojno državljanstvo ali mi je Bosanski pasoš istekao tako da nisam imao vremena da izvadim novi.

Ali da granična policija može meni tako nešto reči a ono par kilometara dalje Sodoma i Gomora . 

A isto tako me policajac jednom zaustavio i sad on gleda nemože ništa naći da bi me kaznio jer nisam brzo vozio i pita on mene imam li prvu pomoć reko imam a sad su prve pomoći u hermetički zatvorenoj kesi doslovno kao tetrapak hvala Bogu nisam nikad imao potrebu da je otvaram i pita on mene imam li sve od prve pomoći pitam ja njega a šta sve treba biti ?  Kaže lik ja ovdje postavljam pitanja 😂😂😂😂

• Dislike 2
  • Thanks 1
  • Haha 3
prije 8 minuta, Barba said:

Ovo mi je bilo fakat smiješno ali lik je bio mrtav ozbiljan , ja imam dvojno državljanstvo ali mi je Bosanski pasoš istekao tako da nisam imao vremena da izvadim novi.

Ali da granična policija može meni tako nešto reči a ono par kilometara dalje Sodoma i Gomora . 

A isto tako me policajac jednom zaustavio i sad on gleda nemože ništa naći da bi me kaznio jer nisam brzo vozio i pita on mene imam li prvu pomoć reko imam a sad su prve pomoći u hermetički zatvorenoj kesi doslovno kao tetrapak hvala Bogu nisam nikad imao potrebu da je otvaram i pita on mene imam li sve od prve pomoći pitam ja njega a šta sve treba biti ?  Kaže lik ja ovdje postavljam pitanja 😂😂😂😂

I mene je također jednom zaustavio mislim 2015 bili neki strani državljani sa mnom ,počeo muljati te ovo te ono,"imaš" rezervne sijalice, ( u mene LED svjetla 🤣🤣🤣)?,ja ništa totalno služben i ozbiljan.Kaže mamlaz meni "daj" vozačku i saobraćajnu.Ja mu izvadim bez riječi i dam.On otvorio i sledio se istom...izvinite puno gospodine,sretan vam put...(bez zezanja, tako je bilo).

Odosmo u off sad će grunf da kritikuje.

Tako su radili i na zapadu 2015,najbolje je bilo na autocesti iz Austrije u Njemačku ulaze kolone hiljade i hiljade ljudi pored stoji granična policija i kontroliše auta bavaraca i holanđana što se vraćaju s odmora.Paradoksna situacija totalno.

• Dislike 1
1 hour ago, Barba said:

Dobar si.Meni su tražili jednom rezervne svijećice. A dizel štekće k'o traktor :)

• Like 1
  • Dislike 1
  • saco pinned and featured this topic
On 12.05.2019. at 20:12, paša said:

Ovo su podatci koliko je gradjana bih podnijelo zahtjev za azil u 2017 god.,

20190512_200532.jpg

20190512_200414.jpg

20190512_200458.jpgod

Vise od pola tih 1.800 i nesto, su romi. Takodjer mnogi (od tih 1.800) nisu drzavljani BiH ali  su  koristili mogucnos da se na tu foru prosvercuju . 

• Dislike 1
12 hours ago, gargamel said:

Svi građani u BiH su zapravo suvereni građani samo toga još nisu svjesni. "Ustav BiH" je ustavnopravno ništav pravni akt iz barem dva razloga: 1. nametnut je od strane MZ, oktroisan, dakle protivno volji naroda, predsjednici nisu predstavnici naroda što se tiče ustavnopravne tematike, nije usvojen u redovnom parlamentarnoj proceduri 2. nikad nije oficijelno preveden na jedan od jezika BiH i objavljen u službenom glasniku, pošto engleski jezik nije oficijelni jezik u BiH ne može se ni od jednog građnina tražiti da poznaje ili poštuje ustav, slijedom toga sve i jedan zakon donesen u BiH nakon Dejtonskog sporazuma pa do sada, je neustavan jer se ne može ocjenjivati njegova ustavnost pošto je ustav na engleskom jeziku. Prema tome, Ustav BiH de jure ne postoji, a tako ne postoje ni zakoni zasnovani na njemu.

• Thanks 4

Prema informacijama koje sam jutros slučajno našao i pročitao (potražit ću linkove ponovo pa ih stavim na forum), Služba za strance je do sad registrovala oko 49000 migranata, druga informacija (koju je neko i postao ovdje čini mi se) tvrdi ta je BiH kroz Hrvatsku napustilo oko 20.000 migranata. To znači da se u BiH još uvijek nalazi oko 19.000 ilegalnih migranata ? Budući da je većina u Bihaću i Velikoj Kladuši to se poklapa sa mojoj procjeni da u Bihaću boravi minimum 10.000 tih ljudi,možda 15.000

• Thanks 1
1 hour ago, neflite said:

Svi građani u BiH su zapravo suvereni građani samo toga još nisu svjesni. "Ustav BiH" je ustavnopravno ništav pravni akt iz barem dva razloga: 1. nametnut je od strane MZ, oktroisan, dakle protivno volji naroda, predsjednici nisu predstavnici naroda što se tiče ustavnopravne tematike, nije usvojen u redovnom parlamentarnoj proceduri 2. nikad nije oficijelno preveden na jedan od jezika BiH i objavljen u službenom glasniku, pošto engleski jezik nije oficijelni jezik u BiH ne može se ni od jednog građnina tražiti da poznaje ili poštuje ustav, slijedom toga sve i jedan zakon donesen u BiH nakon Dejtonskog sporazuma pa do sada, je neustavan jer se ne može ocjenjivati njegova ustavnost pošto je ustav na engleskom jeziku. Prema tome, Ustav BiH de jure ne postoji, a tako ne postoje ni zakoni zasnovani na njemu.

U sustini ovo je tacno i sam Kasim Trnka mi je ovo jednom pricao kad smo se sreli u Brusselu ,ali medjutim medjunarodna zajednica ovo nesmatra toliko vaznim faktorom vode se onom bitno je da se nepuca . Ovakvo stanje najvise pogoduje politickim strankama iz sva tri naroda jer doslovno niko ne postuje propise ustava .

BiH je mozda jedina zemlja sa oktroisanim ustavom u XXI.stoljecu na zemaljskoj kugli,posebno mi smeta sto Bosnjacki politicari nikad nisu pokrenuli ozbiljno rjesavanje ovog problema koji se moze rijesiti veoma lako te se mogu naci ozbiljni partneri i u Bosanskim Srbima i Bosanskim Hrvatima odnosno njihovim politickim predstavnicima.

Realnost je da su upravo Bosnjacki politicari od 95 do danas najgori grobari BiH i njene drzavnosti sto zbog neznanja sto zbog licnih potreba .Vrijeme ce pokazati svoje.

• Like 1
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...