Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

1 minute ago, Brod-u-Boci said:

Odnio đavo šalu,treba se zaista organizovati.Pa može svaka mahala po 10 ljudi mobilizirati da patroliraju noću,ili je to problem,Grunfe?

Pa problem i jeste. Evo tek sad sam se sjetio mog posta ovdje nedavno u kom sam čuo da su se mozda u Golubiću organizirale neke straže. Pa možda zato sad idu preko Sokoca i obilaze Golubić. Ali eto ni dan danas nisam siguran u tu info iz Golubića. A zašto sam rekao da je problem? Velik broj mještana bi pristao na straže ali pod uslovom da bas oni budu online generali :D

5 minutes ago, Brod-u-Boci said:

Odnio đavo šalu,treba se zaista organizovati.Pa može svaka mahala po 10 ljudi mobilizirati da patroliraju noću,ili je to problem,Grunfe?

Vama samoprozvanim ekspertima koji danonoćno gledaju teorije zavjere na Youtubeu je vjerovatan stran pojam "rad". To je ono kad rano ustaješ.

Fugazii, ljudi su prenijeli sluzbeni izvjestaj nakon sjednice VM. Dakle, nije bitan klix. Razumijes? Ili da nadjemo portal po tvom ukusu i ako su prenijeli istu sjednicu VM, naci cemo isti broj. 

Ili mozes kontaktirati SPS i licno ih pitati. Usput nazoves zamjenika direktora SPS i upitas da li je davao izjave za klix.ba. 

IOM uzima podatke od drzave a mi smo pricali iskljucivo o sluzbenim podacima. 

Malo smo se provalili. 

"Koordinator američke obavještajne službe upozorava: "ISIS" brane borce među izbjeglicama. Džihadisti su takođe bili "prilično pametni" kada su lažirali pasoše.

Islamska država ("ISIS") džihadske milicije šalje begunce prerušene u izbeglice u Evropu, kaže šef američke obaveštajne službe James Clapper. Clapper je u utorak na saslušanju američkog Senata izjavio da milicija ISIS-a "eksploatiše poplavu izbjeglica". Osim toga, džihadisti su “prilično vješti u izradi lažnih pasoša kako bi opremili svoje borce."

• Thanks 1

prije 6 minuta, Grunf said:

Pa problem i jeste. Evo tek sad sam se sjetio mog posta ovdje nedavno u kom sam čuo da su se mozda u Golubiću organizirale neke straže. Pa možda zato sad idu preko Sokoca i obilaze Golubić. Ali eto ni dan danas nisam siguran u tu info iz Golubića. A zašto sam rekao da je problem? Velik broj mještana bi pristao na straže ali pod uslovom da bas oni budu online generali :D

Pristaće oni kad budu sami meta postali,ali bi moglo biti kasno!

Just now, Fugaziii said:

Legendo podaci koje drzava objavljuje makar bili o vremenakoj prognozi su frizirani... provali to! 🙄

Ja znam jedno a to je da IOM barata svojim podacima iz migrantskih centara a koliko sam primjetio vlasti su te koje onda barataju podacima IOM-a. Bar takav sam ja dojam stekao, mozda grijesim

• Like 1

prije 1 minuta, Fugaziii said:

Legendo podaci koje drzava objavljuje makar bili o vremenskoj prognozi su frizirani... provali to! 🙄 Ovo ti ja okrecem ocima!

Ok. 

Samo sto to nema veze sa onim o cemu smo mi pricali a doduse ni sa tvojim tragikomicnim pokusajem ismijavanja dva izvora. Kakve gluposti.

• Like 2

11 minutes ago, Pavarotti said:

Ok. 

Samo sto to nema veze sa onim o cemu smo mi pricali a doduse ni sa tvojim tragikomicnim pokusajem ismijavanja dva izvora. Kakve gluposti.

Kako nema? Iom izdaje podatke kakve oni smatraju da treba da izdaju. I kako tvoji izvori mogu biti vjerodostojni i ja tu ne amijem reci nista, dok ovdje niko nece da pogleda prilog niti film iako je sa neke po njima zavjernicke stranice. Pa hajde da onda svacije bude bitno i da se gleda bit i sadezaj a ne izvor.  Kad to bude obostrano onda nece biti ovoh glupavih prepucavanja. 

• Like 1

2 minutes ago, Brod-u-Boci said:

Pristaće oni kad budu sami meta postali,ali bi moglo biti kasno!

Pa to je to. Niko se ne buni dok ne dobije po guzici a kad dobije po guzici onda se buni a tad je vec kasno. Ne može to shvatiti niko ko nije doživio. Bit ću najiskreniji i sam sam takav bio ali ne u pogledu ove krize na našem kantonu vec puno prije, kada je ruta išla preko Bugarske pa kada sam čitao kako ih Bugari love po šumama. I zgražao sam se na postupke Bugara. Pa onda situacija na srbijansko-mađarskoj granici opet sam zgrožen bio na Mađare, pa kad je krenula iz Srbije kroz Hrvatsku opet sam se zgražao gledajuci kolone tih ljudi i pitajuci se pa zasto ih ne prime u voz,autobus.Gledao sam na sve to iz drugog ugla,sa strane i nisam realno gledao na tu situaciju. Bas poput pojedinaca i na ovom forumu. Nisam shvatao da ih nisu prevozili javnim prevozom zbog zdravstvenih razloga a što naši mulci rade. Tek kasnije je Hrvatska mislim uvela vanredni prevoz tih ljudi koji je bio pod kontrolom. Nisam shvatao i zgražao sam se na neljudskost. A onda je došao red na Bihać i tek tada sam sve shvatio, koje probleme ti ljudi donose sa sobom, direktno ili indirektno, od kriminala samih pojedinih migranata do organiziranog kriminala i korupcije koju takve situacije i takve krize povuku sa sobom: od šverca ljudima,krijumčarenja ljudi, trgovine ljudima, prostitucije, dilanja narkotika. Ispranim mozgovima putem raznih organizacija  koje i same također direktno ili indirektno učestvuju u tom kriminalu je teško to shvatiti.

• Like 3
  • Thanks 1

prije 12 minuta, Grunf said:

Pa to je to. Niko se ne buni dok ne dobije po guzici a kad dobije po guzici onda se buni a tad je vec kasno. Ne može to shvatiti niko ko nije doživio. Bit ću najiskreniji i sam sam takav bio ali ne u pogledu ove krize na našem kantonu vec puno prije, kada je ruta išla preko Bugarske pa kada sam čitao kako ih Bugari love po šumama. I zgražao sam se na postupke Bugara. Pa onda situacija na srbijansko-mađarskoj granici opet sam zgrožen bio na Mađare, pa kad je krenula iz Srbije kroz Hrvatsku opet sam se zgražao gledajuci kolone tih ljudi i pitajuci se pa zasto ih ne prime u voz,autobus.Gledao sam na sve to iz drugog ugla,sa strane i nisam realno gledao na tu situaciju. Bas poput pojedinaca i na ovom forumu. Nisam shvatao da ih nisu prevozili javnim prevozom zbog zdravstvenih razloga a što naši mulci rade. Tek kasnije je Hrvatska mislim uvela vanredni prevoz tih ljudi koji je bio pod kontrolom. Nisam shvatao i zgražao sam se na neljudskost. A onda je došao red na Bihać i tek tada sam sve shvatio, koje probleme ti ljudi donose sa sobom, direktno ili indirektno, od kriminala samih pojedinih migranata do organiziranog kriminala i korupcije koju takve situacije i takve krize povuku sa sobom: od šverca ljudima,krijumčarenja ljudi, trgovine ljudima, prostitucije, dilanja narkotika. Ispranim mozgovima putem raznih organizacija  koje i same također direktno ili indirektno učestvuju u tom kriminalu je teško to shvatiti.

https://www.24sata.hr/lifestyle/opasna-tuberkuloza-jedan-oboljeli-moze-zaraziti-15-ljudi-411545

@GRUNF,

Zato ni bugari ni mađari nemaju ove probleme što ih ima USK.

prije 9 minuta, Fugaziii said:

Kako nema? Iom izdaje podatke kakve oni smatraju da treba da izdaju. I kako tvoji izvori mogu biti vjerodostojni i ja tu ne amijem reci nista, dok ovdje niko nece da pogleda prilog niti film iako je sa neke po njima zavjernicke stranice. Pa hajde da onda svacije bude bitno i da se gleda bit i sadezaj a ne izvor.  Kad to bude obostrano onda nece biti ovoh glupavih prepucavanja. 

Da zavrsimo jer su stvarno glupa prepucavanja. Raspravlja se oko jedne vrlo jednostavme stvari samo zato jer ovdje valjda ponos nekome ne da da kaze "pogrijesio sam i ok, move on".

Prica krece o 49 000 registrovanih na sta sam samo ispravio krivi navod i naveo stvaran broj. Onda je valjda problem reci ok, my bad ili sam u minuti naci podatke nego dolazimo do "dokazi, izmisljas" (lol) iz cega se i razvilo nepotrebno prepucavanje. 

Nije kaze niko da ne smijes nista reci nego ovdje uopce nije bitna vjerodostojnost izvora jer klix ne daje svoje podatke, ne daje svoj osvrt na krizu pa da mi ispitujemo neciju objektivnost nego prenose podatke sa sjednice na kojoj je utvrdjen broj . Obicni copy paste.

IOM ima svoje podatke ali se i poziva na sluzbene podatke koje država izbaci sto pise na linku. Zato sam to naveo. Zamisli da nisam stavio iom i opet je ista poenta. 

2 minutes ago, Brod-u-Boci said:

https://www.24sata.hr/lifestyle/opasna-tuberkuloza-jedan-oboljeli-moze-zaraziti-15-ljudi-411545

@GRUNF,

Zato ni bugari ni mađari nemaju ove probleme što ih ima USK.

Ne zelim se miješati u problem Bugara ili Mađara tj diskutirati jer SAD znam da nisam dovoljno kompetentan da govorim o tom problemu jer je to mač sa dvije oštrice: toliko nužan ali isto toliko radikalan potez

19 minutes ago, Fugaziii said:

Podaci koje je on objavio kroz linkove su službeni podaci nadležnih državnih institucija. Da bi migrant dobio smještaj u prihvatnom centru, potrebno je prvo da bude prijavljen kod nadležnih institucija. Dakle, u vezi s tim, država barata pravim podacima o broju prijavljenih migranata, i ovi izvještaji nemaju nikakve veze sa izvještajima IOM-a koji javnosti ionako ni ne daje te podatke.

• Haha 1

70% postova su ovdje ciste spekulacije. Ja ne mogu da shvatim nikako kako ovih par forumasa to ne kuzi. Znaci, pausalno se ocjenjuje, procjenjuje, pausalni zaključi, pausalne ocjene. Jbte, sve neke cifre na steroidima. Generaliziranja vise u zivotu nisam procitao sto ovdje. Pa, jbte, ko' da ste po mrvama svu noc hodali.

Pa ovdje par vas zasluzuje permanentni ban (izuzimam Grunfa iz ovoga zato sto je on naspram ovih drugih skoro pa pacifista).

Ja te ljude zovem Psihovatelji. 

• Dislike 2

prije 1 minuta, Grunf said:

Ne zelim se miješati u problem Bugara ili Mađara tj diskutirati jer SAD znam da nisam dovoljno kompetentan da govorim o tom problemu jer je to mač sa dvije oštrice: toliko nužan ali isto toliko radikalan potez

Opet ponavljam oni nemaju problem,već BiH!

Upravo zbog toga što su na silu odgovorili silom!To je jedini jezik koji ovi ilegalci razumiju ( sam si postao nasilan video s migrosima u glavnoj ulozi).

BiH zato i ima problem jer su građani "fini" i "razumni" i misle da će pomoći drugima dok ih ti isti uništiše.Ponekad je prevetivna sila bolja od milion argumenata ako je argumetacija vođena jezikom koji ovi drugi negovore.

1 hour ago, Pavarotti said:

Ako pricamo iskljucivo o sluzbenim podacima, onda saopstenja sluzbenih organa nisu 'rekla-kazala'.

Kad je vec tesko izguglati: https://www.klix.ba/vijesti/bih/sluzbi-za-poslove-sa-strancima-prijavljen-23-541-nezakoniti-migrant/181221070

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sluzba-za-poslove-sa-strancima-nema-dovoljno-kapaciteta-za-smjestaj-migranata/190513085

te ovdje blizu 6000 za prva cetiri mjeseca.

mada imas i ovdje gdje su sluzbeni podaci drzave glavni izvor: https://migration.iom.int/europe?type=arrivals

Tako bratw postavi nesto konkretno a ne samo ono rekla kazala, ja mislim..

Hvala ti!

1 hour ago, Brod-u-Boci said:

Kako mislis to izvesti? I zasto je onda policija i vojska tu? Onda otpustimo vojsku i policiju i dobro dosli u divlji zapad. Dajmo svakom dedi i babi po pustu u kucu.. svasta

• Like 1
  • Dislike 1

31 minutes ago, Pavarotti said:

Da zavrsimo jer su stvarno glupa prepucavanja. Raspravlja se oko jedne vrlo jednostavme stvari samo zato jer ovdje valjda ponos nekome ne da da kaze "pogrijesio sam i ok, move on".

Prica krece o 49 000 registrovanih na sta sam samo ispravio krivi navod i naveo stvaran broj. Onda je valjda problem reci ok, my bad ili sam u minuti naci podatke nego dolazimo do "dokazi, izmisljas" (lol) iz cega se i razvilo nepotrebno prepucavanje. 

Nije kaze niko da ne smijes nista reci nego ovdje uopce nije bitna vjerodostojnost izvora jer klix ne daje svoje podatke, ne daje svoj osvrt na krizu pa da mi ispitujemo neciju objektivnost nego prenose podatke sa sjednice na kojoj je utvrdjen broj . Obicni copy paste.

IOM ima svoje podatke ali se i poziva na sluzbene podatke koje država izbaci sto pise na linku. Zato sam to naveo. Zamisli da nisam stavio iom i opet je ista poenta. 

Pa to i ja govorim samo drugacijeee i zapravo isto govorimo na svoje nacine. Kuzis ti? Gle na to sto si rekao moram reci da iom i drzava friziraju izvjestaje i da treba sa rezwrvom uzimati bilo cije procjene broja migranata jer zapravo niko ne zna koliko ih ima i gdje. Al fkt niko tacno ne zna. I gdje da znaju kad ti u bihacu samo imas dva inspektora u agenciji za rad sa strancima. Gdje da oni pookriju ovolike ljude zahtjeve i utvrdjivanja identiteta. 

prije 24 minuta, Lidjo said:

Kako mislis to izvesti? I zasto je onda policija i vojska tu? Onda otpustimo vojsku i policiju i dobro dosli u divlji zapad. Dajmo svakom dedi i babi po pustu u kucu.. svasta

Jedno pitanje:

Vidiš li ti policiju u pojačanoj prezenciji a kamoli vojsku?I policija i vojska imaju nalog iz Sarajeva da se prave mutavi,kao da ih se to netiče.

Divlji zapad je mala maca što će ovdje još biti,na divljem zapadu imaš bar dvojicu vjernih prijatelja onog Smith-a & Wessona što te brane ako te neko "barne"!

U svakoj mahali imaš par desetina odraslih ljudi ili mladića i u čemu je problem ako njih recimo 5-10 skupa "korzira"po dva tri sata po svojoj mahali.

Samo vi tjerajte "finoću", ona Titova milicija i ona (kakva je takva bila) komunjarska partija i to samo ona bihaćka bez pomoći bi ovaj problem riješila u roku 24 sata.

Edited by Brod-u-Boci

Dajte ljudi ko još vjeruje tim podacima koji se smišljeno umanjuju tačnu brojku nezna niko jer migrante niko nije ni brojao .

Bolje pitajte pekare koliko kruhova na dan prodaju i posebno ove pekare pod ugovorom sa IOm .

Pa samo u Februaru je u Bihaću bilo najmanje 15 000 a sad ih ima i vise .

To može odokativno reći svaki čovjek koji je ikad bio na nekom stadionu poslije utakmice kad se ljudi razilaze po gradu .

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

Pa jesam li ja govorio prije 2 mjeseca da se treba samoorganizirati po ulicama? Mi smo se u ulici organizirali da dok neko primjeti stoku u ulici zove ostale i 4-5 ponekad 7  ljudi se u roku 5 minuta skupi i potjera stoku. Uglavnom odu milom a par puta je bila šamarčina dvije i onda je bila crta. Kad osjete da je tvdo i kad vide silu bježe. Ništa drugo osim samopomoći nam ne preostaje TO MORATE LJUDI VEĆ JEDNOM SHVATITI

• Like 5
  • Dislike 1

9 hours ago, Brod-u-Boci said:

Jedno pitanje:

Vidiš li ti policiju u pojačanoj prezenciji a kamoli vojsku?I policija i vojska imaju nalog iz Sarajeva da se prave mutavi,kao da ih se to netiče.

Divlji zapad je mala maca što će ovdje još biti,na divljem zapadu imaš bar dvojicu vjernih prijatelja onog Smith-a & Wessona što te brane ako te neko "barne"!

U svakoj mahali imaš par desetina odraslih ljudi ili mladića i u čemu je problem ako njih recimo 5-10 skupa "korzira"po dva tri sata po svojoj mahali.

Samo vi tjerajte "finoću", ona Titova milicija i ona (kakva je takva bila) komunjarska partija i to samo ona bihaćka bez pomoći bi ovaj problem riješila u roku 24 sata.

To je druga situacija ukoliko gradjani ne osjecaju sigurnost i prisustvo nadleznih organa za sigurnost.

Ali ako do toga dodje znas sta to znaci? To moze odvesti u gradjanski rat!

Druga stvar, sta ako neko od te zastite napravi neki incident, dodje do nekog sukoba, sta ako dodje do mrtve glave?

Gradjan kao gradjan nema pravo da izigrava serifa, iako je situacija doista kriticna..

• Dislike 1

1 minute ago, Lidjo said:

To je druga situacija ukoliko gradjani ne osjecaju sigurnost i prisustvo nadleznih organa za sigurnost.

Ali ako do toga dodje znas sta to znaci? To moze odvesti u gradjanski rat!

Druga stvar, sta ako neko od te zastite napravi neki incident, dodje do nekog sukoba, sta ako dodje do mrtve glave?

Gradjan kao gradjan nema pravo da izigrava serifa, iako je situacija doista kriticna..

U potpunosti se slažem s tvojom konstatacijom, međutim sam početak čina samoorganiziranja građana bi konačno možda potaknuo vlasti na reakciju. Na kraju i početkom 90-tih smo imali upravo samoorganiziranje građana jer da tog nije bilo i da se čekala vlast odnosno država na reakciju nas ovdje više ne bi bilo. Ali se slažem da stihijsko i neorganizirano samoorganiziranje građana je vrlo opasno

• Like 3

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...