Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Ono sto je sigurno je da je njih preeeeeeevise, sad je gore nego kad je prosle godine bilo najgore haha.. znaci sad je preocito da ih skupljaju i zadrzavaju ovdje, i jako su drski i preslobodni u mnogocemu, a mozda i jednim dijelom zato sto ih skoro ima vise nego nas, a kada ih doista i bude onda im mozda dodje da pocnu i da zauzimaju grad, nije da vec ne pokusavaju i ne koriste silu. Meni je licno ova situacija strasna, posebno ovdje gdje zivim....

• Thanks 1
  • Sad 1

prije 6 minuta, Fugaziii said:

Ono sto je sigurno je da je njih preeeeeeevise, sad je gore nego kad je prosle godine bilo najgore haha.. znaci sad je preocito da ih skupljaju i zadrzavaju ovdje, i jako su drski i preslobodni u mnogocemu, a mozda i jednim dijelom zato sto ih skoro ima vise nego nas, a kada ih doista i bude onda im mozda dodje da pocnu i da zauzimaju grad, nije da vec ne pokusavaju i ne koriste silu. Meni je licno ova situacija strasna, posebno ovdje gdje zivim....

Sve je to nista u odnosu na to kako ce biti za par mjeseci.  

• Like 3
  • Sad 1

Dont I know it... Fkt je strasno ici kroz grad pogotovo tamo kroz centar i pored poste, kraj sata oko cetiri pola pet, bude ih miliooon tu, i neugodno je zato sto se medju njima kriju svakakvi ljudi i nikad ne znas. Ne treba nigdje ici sam, kao sto ni oni vecinom ne idu samo nikuda

• Like 3

Nisam čitao ovaj forum 24 časa i sad kada sam se ulogao vidim ustvari koliko su uspješni ovi trolovi sa spamanjem i skretanjem s teme.Tema gubi poslije dvije stranice kompletan smisao.Trolovi sputavaju svaku konstruktivnu i ozbiljnu diskusiju u jednom besmislenom pravcu koji nema svrhu da pokrene nešto pozitivno već da sruši temu.

Vi trošite previše energije upuštajući se u prepiranje s trolovima koji misle da su najhumaniji,najinteligentniji i najsuperiorniji u odnosu na sve druge religije i nacije.

• Like 1
  • Dislike 1
  • Thanks 1

2 hours ago, paša said:

Možel ova avio linija imati veze sa migrantima

Screenshot_20190529-192349_Klixba.jpg

Kako ne može? Pa iz Irana su cijelo vrijeme stizali direktnim letom za Beograd. Sad za Banja Luku i iz Banja Luke direkt zaBihać. Zato se potencira i krenulo ubrzano sa aerodromom u Golubiću. Tad će biti direktan let za Bihać

8 minutes ago, Pavarotti said:

Cuj avion. Kao da je doci avionom isto kao kupiti bus kartu Sarajevo-Bihac. Kako ce doci u Banja Luku bez vize? To je jel maciji kasalj. Srbija je imala bezvizni rezim sa Iranom koji je pod pritiskom EU ukinula upravo zbog migranata. 

"Izdavanje vize na granici 

U izuzetnim slučajevima ako to zahtijevaju razlozi sigurnosti BiH, humanitarni, ozbiljni profesionalni ili osobni razlozi, vizu za kratkoročni boravak (Viza C) za jedan ulazak do 15 dana ili zrakoplovno tranzitnu vizu (Viza A) može na granici izdati Granična policija BiH.   Viza na granici može se izdati samo pod uvjetom da stranac:   

-          ispunjava opće uvjete za ulazak u BiH iz članka 19. stavak (1) i stavak (3) Zakona o strancima,   

-          dokaže da nije bio u mogućnosti unaprijed podnijeti zahtjev za vizu i  

-          predoči dokument ili više njih kojima dokazuje nepredvidiv i neodgodiv razlog za ulazak u BiH, te garantira povratak u državu podrijetla ili uobičajenog mjesta boravka.   

Detaljnije o izdavanju vize na granici možete vidjeti ovdje - članak 14. Pravilnika o ulasku i boravku stranaca. 

Detaljnije informacije o produljenju vize možete vidjeti ovdje - članak 36. Zakona o strancima i članak 20. Pravilnika o ulasku i boravku stranaca. 

Za izdavanje vize na granici plaća se administrativna taksa u iznosu od 100KM. 

Međunarodni granični prijelazi na kojima se mogu izdati vize na granici su: zračne luke Sarajevo, Banja Luka, Tuzla i Mostar, te kopneni granični prijelazi: Orašje, Gradiška, Izačić, Kamensko, Gorica, Bijača, Brod, Rača, Karakaj, Hum i Klobuk.

Radno vrijeme ovih graničnih prijelaza je od 0-24 sata. Više informacija možete naći na internet stranici Granične policije BiH www.granpol.gov.ba"

Granični prelazi su i međunarodni aerodromi. na isti način se traže i azili. Doleti avionom u BL i umjesto vize zatraži azil. Dobije onih famoznih 14 dana roka za dobijanje/odbijanje azila a do tad može se kretati gdje hoće, odbaciti identitet i pridružiti se ovim već postojećim u prelasku granice sa Hr. Jesi ikad letio avionom u međunarodnom saobraćaju?

• Like 1

9 minutes ago, Pavarotti said:

Hahaha o Boze. Stvar je tako jednostavna. Izvini ali o nekim stvarima mi je suvisno raspravljati. 

Bas si cudan. Postavis tako glupo pitanje dobijes odgovor u formatu kakav zahtjevas dakle sa dokazom i onda ti smiješno. Baš mi nije jasno što nije u redu sa tobom. 

Druze, neke teorije se kose sa zdravim razumom. Jesu dosli ti migranti na slican nacin u Sarajevo, da pocnemo sa BiH? Ili u neku drugu drzavu koja ima slican ili isti mehanizam? Ljudi su dolazili iskljucivo kad je valjda jedina europska drzava ukinula vizni rezim. Stvar je daleko komplikovanija nego sto se misli. 

Ali ok, zivi bili pa vidjeli ko sleti na taj aeorodrom. Ko i sleti, vratice se vrlo brzo sto je obaveza prijevoznika i tu nema pregovora. Nije stvar poznavanja zakona i propisa nego vidis da ovo nije prva linija u drzavi, regiji, kontinentu i vidis da nemas sta novo ocekivati. 

prije 13 sati, Abdulvehhab said:

Kobilaziii, nisam ti se htio obracati al stvarno pretjerujes s tim isilovcAma. Svaki post ti se bazira na tom. Haj bona malo protestuj protiv cetnickih pokreta koji su dokazano klali ovaj narod. Ah da, neces na svoje 😀 . U tebi ima zaista previse mrznje. Napadas i vrijedas svakog ko se ne slozi s tvojim laprdanjima. Sta ocekivati od osobe kojoj su wikipedia i niskobudzetni dokumentarci izvor spoznaje, a damir niksic vrh inteligencije 🤨 ???

Od tvojih 99999999 postova apsolutno nista pametno, cak je brodic u svom naglabanju ubo bar 10% istine. 

On topic, ima li ikakvih naznaka za nove proteste? Ili da se bar odrzi neka tribina na kojoj bi suhretu, premijeru, komesaru ili nekom od njih obicni narod mogao javno postaviti konkretna pitanja a da oni konkretno odgovore? Jer ovo po medijima je vecinom rekla/kazala. 

Ma ignorisi to dite, vidjas da im ovo samo sluzi da pjene na sva usta protiv Islama, ne stignu ni obrisati oko njuske. Ko kanama brinu se kako ce nas migranti napadati itd, a vjeruj oni jedva cekaju da dignu ruku  na „svoj“ narod isto kao i autonomasi i gore cak, i to s migrantima zajedno ako im koristi. Ovu sortu ljudi je greska tolerisati kada se usude brabonjati ovakve bljuvotine, izdajice treba za takve ispade po labrnji jugobalijanderskoj...

prije 12 sati, Grunf said:

Lezi i pokopaj se odmah, istog momenta. Zagovaraš mir, toleranciju, slogu tamo neku a u istom postu nazivaš pripadnike srpske nacionalnosti servima. I onda kažeš od kud nekom ideja da te nazove nekim vehabijom. Pa sam je svojim upisima ističeš

Posto smo mi s tim narodom u ratu sve do danas, ne znam kako bi ih ti nazivao? Dobrim Jaranima mozda? Servi nego sta, u Prijedoru decenijama zive kraj Tomasice a ni muka o njoj , uz pjesme poput „moj je tata zlocinac iz rata , vi se potrudite pa ga osudite“... , sav narod kolektivno. I sada ti trazis od nas da se pravimo majmuni radi tvoje jugonostalgije i trazimo onih 2% medju njima sto imaju nesto ljudsko? Takvi ko ti su u sluzbi pravljenja ovaca za klanje od bosnjaka. Servi servi , a jos gori su servini servi...

• Dislike 3
  • Haha 2

@Pavarotti ja sam ti samo ukazao na rupu u našem zakonu. Mozda se to nece desiti ali ako se dosjete i hoce. 

2 hours ago, Krajisnik said:

Ma ignorisi to dite, vidjas da im ovo samo sluzi da pjene na sva usta protiv Islama, ne stignu ni obrisati oko njuske. Ko kanama brinu se kako ce nas migranti napadati itd, a vjeruj oni jedva cekaju da dignu ruku  na „svoj“ narod isto kao i autonomasi i gore cak, i to s migrantima zajedno ako im koristi. Ovu sortu ljudi je greska tolerisati kada se usude brabonjati ovakve bljuvotine, izdajice treba za takve ispade po labrnji jugobalijanderskoj...

Posto smo mi s tim narodom u ratu sve do danas, ne znam kako bi ih ti nazivao? Dobrim Jaranima mozda? Servi nego sta, u Prijedoru decenijama zive kraj Tomasice a ni muka o njoj , uz pjesme poput „moj je tata zlocinac iz rata , vi se potrudite pa ga osudite“... , sav narod kolektivno. I sada ti trazis od nas da se pravimo majmuni radi tvoje jugonostalgije i trazimo onih 2% medju njima sto imaju nesto ljudsko? Takvi ko ti su u sluzbi pravljenja ovaca za klanje od bosnjaka. Servi servi , a jos gori su servini servi...

Šta pričaš ti? O čemu ti? Balavac jedan nepismeni.Kako te nije sramota?..Ti znas nesto o ratu.Znas li ti koliko je bilo Srba u V korpusu? Koliko ih je poginulo, koliko ostalo invalida? Iz mog tadašnjeg voda je jedan poginuo,dečko od svojih 20 godina tad. I ti znas da smo mi ratovali i ratujemo protiv tog naroda? Lijepo te uce kod kuce, treba ti dobro izvuci usi magare jedno!

• Like 1
  • Thanks 2

34 minutes ago, sk64 said:

Krajišniku jel se to terapija preskočila? 

Skrećeš sa teme na međunacionalne odnose izgleda u cilju opravdavanja ove bagre koja zauzima grad 

Tih par trolova ili namjerno skreću temu ili pojma nemaju da to rade. Prije će biti ovo prvo

• Like 3

Tesko se nama ako se i sami okrecemo jedni protiv drugih... Zalosno je... Pricam jucer sa suprugom, sta ako krene neka gehanija? Kako bi se mi ovdje odbraniti? Znate kako? NIKAKO! Zato sto se brat bratom fajta za komadic zemlje glupe, zato sto se i dalje u mnogim kucama odgoj odvija na balijsko/ustasko/cetkickom principu, zato sto izgleda vole ljudi gledatii komsiju da pati, kaze nek njemu umre krava nek je moja dobro,  zato sto je puno zavisti, ljubomore i nemanja muda da se zastiti svoje. Mnogi hrabri ljudi danas ovdje nisu vise s nama, eno ih gore na humcima i na slicnim mjestima kao tim, snivaju vjecni san i niko ih ne pita i nije tad pitao sta si ti koje boje i koje vjere, mnogi su danas hvala bogu medju nama, ali su im sva prava oduzeli upravo oni cije su guzice stitili, i ovo se naziva zemljom???? mjesto gdje prodajes mater rodjenu za hrpu krimosa dole iz guzistana i tunguzije za sacicu love koja ti ionako nece vrijediti kad ti ovdje pokose sve zivo??? ccc... i dodju mi ovi jadnici vrijedjati mene i vrijedjato vrijednosti koje su bitne i koje treba braniti.... sta god kaze neko oni okrecu na te svoje zamisli, ali s obzirom sta pisu mislim da su toliko glupi da im sigurno neko mora pisati postove, a oni samo otkucaju ovdje... jadnost.... ja cu braniti svoju kucu i svoje ljude i svoj grad dok god i koliko god mogu od ove invazije terora i kamenodobskog mentaliteta. DA ZNATE SVI!

Edited by Fugaziii
  • Like 2
  • Thanks 2

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...