Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Evo ovako ja sam skitio tekst emaila koji bih poslao pod svojim imenom Željeznici FBIH a u ime građana USK. Da li je pametno da šaljemo isti i što o njemu mislite? Što bi trebalo izbaciti,zamjeniti ili dodati:

Poštovani,
ovim putem Vas želim informirati o stanju na Unsko Sanskom kantonu koje je zbilja teško i kritično u pogledu sigurnosti i bezbijednosti po građane USK izazvane migrantskom krizom
kojoj i sam Vaš kolektiv doprinosi. Naime svaku noć talgo voz doveze u Bihać između 50 i 100 migranata. Domaće stanovništvo ga skoro i ne koristi. Tako su na primjer sinoć stigla dva talgo vagona sa migrantima (slike u prilogu).
Detalje možete pročitati i u saopštenju gdina Fazlića gradonačelnika Bihaća:
Za subotu,20.10.2018 godine u 18:00 h su zakazani protesti građana Bihaća i USK zbog teške sigurnosne situacije na ovom području uzrokovane migrantskom krizom a jedan od zahtjeva građana je i upravo prestanak vršenja usluga od strane Vašeg kolektiva u pogledu prevoza ilegalnih migranata u Bihać. Građani će tražiti ili izvršiti, ukoliko se Vaš kolektiv ogluši o njihove zahtjeve ili ih ignorira, blokadu željezničkog saobraćaja prema Bihaću ili samo ukidanje linije Sarajevo-Bihać
Kolika je ozbiljnost loše sigurnosne situacije u Bihaću i na USK uopšte govori i činjenica o svakodnevnom kriminalu koji čine pojedini ilegalni migranti a to su provale u stambene i poslovne objekte, provale u škole, razbojništva u trgovačkim objektima, prijetnje građanima hladnim oružjem....
Više o svemu možete pročitati na službenoj stranici MUP-a USK:
Ja sam Vas ovim putem kontaktirao ispred građana Bihaća i USK koji će u subotu izići na prosvjede i zahtijevati ono što sam i naveo u ovom emailu. Razvojem situacije u Bihaću i na USK danas vjerojatno će Vas iz istog razloga (ako već nisu) i kontaktirati ispred Grada Bihaća, Vlade USK-a i MUP-a USK

U nadi da ćete ozbiljno razmisliti o našim zahtjevima kao i da ćete ih promptno ispuniti  i bez odlaganja a zatim građane Bihaća i USK obavijestiti u medijima o rezultatima istih,

S poštovanjem,
građani i građanke USK
Edited by Grunf
  • Thanks 3
  • Replies 19k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3551

• rucica1

1436

• Barba

1246

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

2 minutes ago, Grunf said:

Evo ovako ja sam skitio tekst emaila koji bih poslao pod svojim imenom Željeznici FBIH a u ime građana USK. Da li je pametno da šaljemo isti i što o njemu mislite? Što bi trebalo izbaciti,zamjeniti ili dodati:

Poštovani,
ovim putem Vas želim informirati o stanju na Unsko Sanskom kantonu koje je zbilja teško i kritično u pogledu sigurnosti i bezbijednosti po građane USK izazvane migrantskom krizom
 kojoj i sam Vaš kolektiv doprinosi. Naime svaku noć talgo voz doveze u Bihać između 50 i 100 migranata. Domaće stanovništvo ga skoro i ne koristi. Tako su na primjer sinoć stigla dva talgo vagona sa migrantima (slike u prilogu).
Za subotu,20.10.2018 godine u 18:00 h su zakazani protesti građana Bihaća i USK zbog teške sigurnosne situacije na ovom području uzrokovane migrantskom krizom a jedan od zahtjeva građana je i upravo prestanak vršenja usluga od strane Vašeg kolektiva u pogledu prevoza ilegalnih migranata u Bihać. Građani će tražiti ili izvršiti, ukoliko se Vaš kolektiv ogluši o njihove zahtjeve ili ih ignorira, blokadu željezničkog saobraćaja prema Bihaću ili samo ukidanje linije Sarajevo-Bihać
Kolika je ozbiljnost loše sigurnosne situacije u Bihaću i na USK uopšte govori i činjenica o svakodnevnom kriminalu koji čine pojedini ilegalni migranti a to su provale u stambene i poslovne objekte, provale u škole, razbojništva u trgovačkim objektima, prijetnje građanima hladnim oružjem....
Ja sam Vas ovim putem kontaktirao ispred građana Bihaća i USK koji će u subotu izići na prosvjede i zahtijevati ono što sam i naveo u ovom emailu. Razvojem situacije u Bihaću i na USK danas vjerojatno će Vas iz istog razloga (ako već nisu) i kontaktirati ispred Grada Bihaća, Vlade USK-a i MUP-a USK

U nadi da ćete ozbiljno razmisliti o našim zahtjevima kao i da ćete ih promptno ispuniti  i bez odlaganja a zatim građane Bihaća i USK obavijestiti u medijima o rezultatima istih,

S poštovanjem,
građani i građanke USK

Samo je treba malo ispraviti da bude gramatički i pravopisno ispravna, zatim je dostaviti medijima, željeznici i autobusima također koji idu na toj liniji. Dakle još malo korigovati i to je to 

Just now, stacemi said:

Samo je treba malo ispraviti da bude gramatički i pravopisno ispravna, zatim je dostaviti medijima, željeznici i autobusima također koji idu na toj liniji. Dakle još malo korigovati i to je to 

Dobro to se podrazumijeva da je moram ispraviti jer sam pisao na brzinu a problem mi je i njemačka tastatura na koju nikako da se prviknem

• Aferim! 1
10 minutes ago, Grunf said:

Poštovani,

S poštovanjem,
građani i građanke USK

Sriktaj šta još treba i šalji. Pa da vidimo samo šta će odgovoriti profiterska bagra iz Sarajeva. 

U subotu treba tražiti ukidanje linije voza za Bihać i to hitno jer ovo nam nije donijelo ništa dobrog. A onda i autoprevoznicima koji imaju linije Bihać - Sarajevo isto poslati upozorenje i jasno poručiti ili će te prestat dovozit ili ćemo mi vaše autobuse zaustaviti probijanjem guma  

• Like 1
  • Aferim! 1
9 minutes ago, Venom said:

Sriktaj šta još treba i šalji. Pa da vidimo samo šta će odgovoriti profiterska bagra iz Sarajeva. 

U subotu treba tražiti ukidanje linije voza za Bihać i to hitno jer ovo nam nije donijelo ništa dobrog. A onda i autoprevoznicima koji imaju linije Bihać - Sarajevo isto poslati upozorenje i jasno poručiti ili će te prestat dovozit ili ćemo mi vaše autobuse zaustaviti probijanjem guma  

Ja sam malo korigovao tekst u pogledu pravopisa i izbacio rečenicu "Domaće stanovništvo ga skoro i ne koristi" nema potrebe za tim.Email namjeravam poslati direkcijama ŽBIH u cc staviti možda redakcije klix.ba avaz.ba ??? Što mislite o tome. Ja mislim da je ovo sasvim dovoljno

Ipak sam otvorio email [email protected] i sa njega ću poslati dopis...nije to iz nekog posebnog razloga ili ne daj bože straha nego da bi izgledao uvjerljivije

Edited by Grunf
  • Like 2
  • Aferim! 1
13 minutes ago, Grunf said:

Ja sam malo korigovao tekst u pogledu pravopisa i izbacio rečenicu "Domaće stanovništvo ga skoro i ne koristi" nema potrebe za tim.Email namjeravam poslati direkcijama ŽBIH u cc staviti možda redakcije klix.ba avaz.ba ??? Što mislite o tome. Ja mislim da je ovo sasvim dovoljno

Ipak sam otvorio email [email protected] i sa njega ću poslati dopis...nije to iz nekog posebnog razloga ili ne daj bože straha nego da bi izgledao uvjerljivije

Poslano,tokom dana ću isti email proslijediti prvenstveno centrotransu uz dodatnu korekciju i slike sa autobusne stanice.Obavjestit ću vas o tmoe.Ukoliko dobijem bilo kakav odgovor stavit ću ga ovdje da isti svi pročitate.

• Like 1
  • Thanks 1
1 hour ago, Grunf said:

Trebas i mupu i nacelniku u cc poslati. Hvala ti puno. Bravo. Za svaku si pohvalu

• Like 1
  • Dislike 1
2 hours ago, Grunf said:

Dobro to se podrazumijeva da je moram ispraviti jer sam pisao na brzinu a problem mi je i njemačka tastatura na koju nikako da se prviknem

Ovo promptno - mozda bi bilo bolje, po hitnom postupku. 

3 minutes ago, rucica1 said:

Ovo promptno - mozda bi bilo bolje, po hitnom postupku. 

Pardon! Sad vidjeh da je poslato. Za svaku pohvalu. 👍 

32 minutes ago, Hræzlyr said:

Ovi ljudi će kad tad otići, ali ostat će izjave nekih fašističkih umova ovdje koji su pali na ispitu, koji bi ljude žicom bodljikavom ogradili a sami 90-tih bježali, imali samo dijete u rukama i ništa više.

Šta se dešava zapravo ?

Imaju dvije politike u Evropi.

Jedna, koja vidi masivni pad nataliteta evropskih zemalja i nuznost migracije da se ikako odrzi zivot, i druga , koja zeli zanemariti ovaj problem i zeli ocuvati cist etno prostor pokusavajuci domocilno stanovnistno nagovarati da ima vise djece.

Prva je pomognuta elitama i financijskim krugovima a druga narodom u velikoj mjeri.

Borba između ova dva pravca je i dovela do ovog, da ovi ljudi koji su na jedan ili drugi način natjerani da idu ka zapadu zaglave ovdje, dok jedan od dva pravca Evrope ne pobjedi.

Ovi ljudi dolaze iz zemalja koje su pod nametnutnim vazalskim odnosom prema zapadu ili su im kao u Siriji nametnuti ratovi i sankcije, kuće porušene i prostor uništen.

Koja glupost. Pad nataliteta se ne moze kroz migraciju rijesiti vec kao sto je salvini reko da se moraju uslovi uspostaviti da bi europljani pravili djecu. Trenutna situacija je takva da dvoje moraju raditi da bi mogli sebi priustiti zivot. Ostane li jedno bez posla teze se zivi. 

Kroz masivnu migraciju se gubi vlastita vjera, sigurnosna stopa pada.

• Like 1
  • Dislike 1

I Sta Hoces da kazes ti HRAEZLYR sa ovim tvojim zadnjim postom? Da im (migrantima) to daje za pravo da rade to Sto rade ne samo po bihacu nego cijeloj evropi... istina je da smo i mi Bili u slicnoj situaciji pocetkom 90ih, Ali ne istoj... nasi ljudi su stvarno bjezali od rata, mahom zene sa djecom, muskarci su vecinom ostajali i borili se za svoju zemlju... Koliko ja vidim i kuzim, 90% migranata dolazi iz zemalja koje nisu pogodjene ratom... a Vidim i jedno 95% vojno sposobnih muskaraca... Zato Nemoj porediti njih danas sa nama tamo neke ‘92.  A to Sto su u nekom „vazalskom“ odnosu prema zapadu... Pa Zar Bosna Nije u istom takvom odnosu prema zapadu, mozda Jos i vise? I ne sjecam se da su nasi ljudi pocetkom 90ih palili kampove, rusili ograde na granicama, napadali policiju (ekvivalentno napad na drzavu), sto rade kolektivno, Pa Sve do individualnih kriminalnih delikata koji ce na zalost biti Sve cesci i Sve brutalniji... Ali neka si ti polozio ispit iz humanosti, dobro ce ti doci    

• Aferim! 1
2 hours ago, Grunf said:

Obavezno pošalji i medijima, kako u USK tako i klix, faktor, vijesti.ba itd 

1 hour ago, Hræzlyr said:

Nisi upucen tako da i ne treba nesto posebno ni obrazloziti post.

U istim uslovima zive i porodice sa migrantskom pozadinom pa zbog nacina zivota imaju vise djece, tako da i te kako rijesava natalitet zbog cega su te zemlje i prihvatile migraciju.

na kraju krajeva ne moze se nadvije stolice sjediti. Ili ce pustiti afrikance ili ce  im doci kuci

Naravno da u tolikoj grupi ljudi se i nađe pokoji kriminalac, tebi je načelnik grada sa titulom doktora bio - kriminalac !

Problem vas neukih je što vam je dovoljan ispad 1 od njih 1000 pa da iskazujete vaše želje kako bi ih u žice vezali. Ne znam je li iko od vas ikako čitao vijesti da su ljudi umirali u rijekama ili zatvoreni u kamionima htijevši preći granicu.

Znači ljudi pod cijenu života idu iz mjesta odakle su istjerani, u lafo obećanu zemlju, gdje će raditi najgore poslove koje niko od domaćih neće, za neku mizernu paru, i trpiti fašiste poput ovog što bi ih u žice stavljao cijeli život.  Kao da bi novi Jasenovac pravio.

Ali šta čovjek i da očekuje od brđanskog balkanca jednog nego i ovakve stvari.

Napisao sam već, ljudi će kad tad otići ali će ostati gorak ukus od onog što su od nekih neljudi doživjeli kad su na dnu bili.  ;)

Ali hvala bogu većina našeg naroda nije takvo nego i hrani i pomaže dostojno shodno svojim mogućnostima u ovom bijednom društvu. 

momčino, odakle si ti ako nisi brđanski balkanac

smiri strasti, piši na forumu bez vrijeđanja drugih ili drugačije neće moći

ovdje se ne radi o 1:1000 provaljenih kuća i vikwendica već se radi na hiljade provala, hiljade razbojništava i provala, desetinama tuča itd

mi to najbolje znamo jer smo tu i sve vidimo, 

nigdje nemaju veću slobodu a onda to koriste u negativnom kontekstu, u kamp pa neka čekaju odlazak u bolju budućnost a ne da ko banditi lutaju pijani noću po gradu i prave belaje

• Like 3
  • Aferim! 1
3 hours ago, Hræzlyr said:

Ovi ljudi će kad tad otići, ali ostat će izjave nekih fašističkih umova ovdje koji su pali na ispitu, koji bi ljude žicom bodljikavom ogradili a sami 90-tih bježali, imali samo dijete u rukama i ništa više.

Šta se dešava zapravo ?

Jedna, koja vidi masivni pad nataliteta evropskih zemalja i nuznost migracije da se ikako odrzi zivot, i druga , koja zeli zanemariti ovaj problem i zeli ocuvati cist etno prostor pokusavajuci domocilno stanovnistno nagovarati da ima vise djece.

Prva je pomognuta elitama i financijskim krugovima a druga narodom u velikoj mjeri.

Borba između ova dva pravca je i dovela do ovog, da ovi ljudi koji su na jedan ili drugi način natjerani da idu ka zapadu zaglave ovdje, dok jedan od dva pravca Evrope ne pobjedi.

Ovi ljudi dolaze iz zemalja koje su pod nametnutnim vazalskim odnosom prema zapadu ili su im kao u Siriji nametnuti ratovi i sankcije, kuće porušene i prostor uništen.

Da li si ti ikad vidio kako izgleda i jedan migrantski centar bilo gdje u svijetu pa i Evropi?  Sve i jedan je ograđen i nema slobodnog kretanja. Pa to ti je sasvim normalno što iz sigurnosnih razloga što iz zdravstvenih. 

• Like 1
13 minutes ago, Sepra said:

Maloprije ih je sislo 100tinjak sa buseva a Talgo je pun, nije dezinformacija.

9 minutes ago, sk64 said:

JEDINO JE OHRABRUJUĆE DA SU SE LJUDI NAPOKON POKRENULI I DA SHVAĆAJU OZBILJNOST SITUACIJE

Ovo sa vlakom i busevima nadam se da će biti SAMO DO SUBOTE

Pitam se gdje je savjest tim ljudima....Mislim nije da su svi u cjelini migranti isti, ima sigurno onih kojima je pomoc neophodna, ali bojim se da je velika većina njih sklona činjenju krivičnih djela..

5 hours ago, Hræzlyr said:

Šta se dešava zapravo ?

Ti takvi kao ti u životu vjerujem da nisu nikad nikom pomogli znaju samo da pričaju po socijalnim mrežama .

Ti mene nazivaš fašistom jer sam rekao za bodljikavu žicu , svagdje u svijetu migranti su u strogoj karanteni jer je to obavezno a sad sto ti to ne razumiješ . 

Pa jedan čovjek zaražen ebolom može ubiti pola Bosne u roku 10 dana .

Za vrijeme Jugoslavije mislim 70 ‘ tih godina jedan migrant iz Afrike je predsjedao u drugi avion na aerodromu u Beogradu i donio virus variola/V gdje su umrle stotine ljudi samo sto je to bilo zataškano kao i sve loše u tadašnjoj državi .

Svaki Europljanin koji putuje u Aziju ili Afriku mora biti cijepljen protiv tropskih bolesti .

Priče da u Europi vlada bijela kuga je glupost koju prezentiraju još gluplji ljudi koji nikad nisu prešli Izačić.

Ja lično imam 3 djece a većina moji prijatelja komsija ima najmanje 2 ili više , u krugu od moje kuće imaju 4 škole i tri vrtića i sve je puno djece ista situacija je svagdje u europskim gradovima .

Jedno je biti pametan pa planski organizirati porodicu i imati onoliko djece koliko možeš da im priuštiš dobar život i obrazovanje a drugo je rađati mnogo djece za koje se nećeš moći brinuti.

Ja lično nikad nisam bio izbjeglica već sam otišao poslije rata kao student i sve sto imam sam stekao vlastitom zaslugom i trudom . A naši ljudi koji su bili izbjeglice su imali više razloga od ovih terorista najzad naši ljudi su Europljani imali su legalno pravo i valjan razlog rat genocid da izbjegnu u europske zemlje ,porediti naše ljude sa ovim ološima je glupo !

• Like 6
6 hours ago, Grunf said:

Svaka čast. Baš me zanima imaju li obraza ovi iz Željeznica. Vidio sam da i večeras stiže nova tura vozom i da su vagoni puni migranta. Linija Bihać-Sarajevo mora biti suspendovana,zaustavljena ma sve sto treba samo da stane.

Vidio sam da je jedan vijećnik iz GV Bihać napisao na facebook da ce podnijeti zahtjev za vanrednu sjednicu. Nova vlast na kantonu je. Narod se trgnuo. Protest mora poslati jasnu poruku DOSTA je više.

Pogledajte migrantsku makljazu u Sarajevu danas,preko 30 osoba se usred dana tuče i sve će to nama u Bihać vozom ili busem.

VRIJEME Kraj natprosječno toplom vremenu

Dolazi nam val ledenog arktičkog zraka, moguć i snijeg u nizinama

Moguć snijeg u nizinama?

Od petka će hladna fronta dominirati istočnom Evropom i Balkanskim poluotokom, a hladna masa zraka će se ubrzano nastaviti kretati ka jugu te će vjerovatno stići do sjeverozapadne Turske tokom dana. Ipak, očekuje se kako će od subote hladna fronta oslabjeti, i to brzim tempom, javlja "Severe Weather Europe". 

Tako je, prema trenutnom modelu prognoze, najvjerovatnije da će novi hladni val zraka s Arktika zahvatiti istočnu Evropu i Balkanski poluotok sljedeće sedmice i tako prekinuti neobično toplo jesensko razdoblje.

Budući da se radi o modelu prognoze, "Severe Weather Europe" javlja da će ova prognoza biti preciznija od vikenda, ali svejedno napominje da je, prema trenutnom modelu, moguće da u nizinama mjestimice padne snijega.

https://avaz.ba/vijesti/bih/423471/dolazi-nam-val-ledenog-arktickog-zraka-moguc-i-snijeg-u-nizinama

7 minutes ago, Venom said:

Evo za nekih sat vremena stiže nova tura krimigranata

Clipboard01.jpg

Baš me zanima hoće li ih policija dočekati i vratiti sve nazad.

37161303_2004284169591441_75898038860686

BH VOZ TALGO Bihać-Sarajevo-Bihać je podijelio/la svoj video uživo.

9 sati · 

Eto sad ispade da Talgo voz prevozi samo migrante i da je iz tog razloga uveden u saobracaj. Žalosno da žalosnije ne može biti, pojedine političke strukture poslije izbora, vjerovatno zbog ličnih interesa i gubitka izbora, udaraju na sve moguće načine. Naravno narod, kao narod vjeruje u sve što se napiše na pojedinim portalima, a i osobno na ličnim profilima. Željeznice nemaju veze sa migrantima, niti ovaj voz. Obratite se na neke druge adrese gospodo draga! Evo Vam snimak iz prošlog mjeseca gdje se vide svi ti "samo" migranti, koji se prevoze s njim. Ne petljajte ŽFBiH i Talgo voz u te Vaše političke igre!!

Pogledajte ovog bezobrazluka, ČINJENICA JE DA NAM U BIHAĆ DNEVNO DOVEZETE BAR 100 MIGRANATA , TO SAMO SLIJEP NE VIDI. STAVLJAJU NEKE SNIMKE TAMO 20 NASIH LJUDI, NIGDJE VEZE...VOZ JE STAVLJEN U POGON IZ CILJA DOSTAVE ILEGALNIH KRIMIGRANATA ,PA VAGONI SU PUNI MIGRANATA, KOGA ONI PRAVE BUDALOM...NEKA, NJIHOVA DJECA ĆE VEČERAS MIRNO SPAVATI, A NAŠA U BIHAĆU STREPE KAD ĆE KRIMIGRANT POKUŠATI DA PROVALI.

NEĆETE DUGO...USKORO NEĆETE VIŠE NIKAKO U BIHAĆ!

Pogledajte sada  slijedeći komentar

"BH VOZ TALGO Bihać-Sarajevo-Bihać Ima šta i vidjeti, pun voz turista, a ne migranata, kako neki pišu"FB_IMG_1539729055724.thumb.jpg.ae12014bff903a14f6cfc4a5d0e1fd7c.jpg.ddd5ca0946458ebafea79b6d25f9fae8.jpg

Vodite sebi te turiste!!!!!!!! NAMA VIŠE NEĆETE

Edited by Ammar
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...