Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

prije 14 minuta, Grunf said:

Niti ja ne kontam...ali pazi logike...lakse im povjerovati da se gazda Mirala u rane jutarnje sate (cca pet ujutro) ušuljao među 800 ljudi i podlozio vatru zbog osiguranja nego da se neka isfrustrirana budala razbjesnila i sve zapalila...meni je to neshvatljivo i zato si pokusavam to objasniti vjerskim fanatizmom ili ekonomskim interesom jer profiterima na ovoj krizi je jedino u interesu da ovo traje sto duze. A ovim prvim dosla braca.Sve drugo mi neshvatljivo

Ne treba biti bukvalac. Ne mora on licno. Uostalom, ovo je forum na kojem ljudi mogu iznijeti svoje misljenje (makar bilo i pogresno). Meni licno, je logicnije (ponavljam logicnije, ne mora znaciti da je ispravno) da je hala izgorila zbog odstete jer realno, nit Vucjak kao centar jos postoji nit je 100% sigurni da ce se graditi. Sve i da ce biti na tom mjestu centar za migrante, nece se u ovoj godini zavrsiti. Ne nikne zgrada za 5000 ljudi preko noci. 

24 minutes ago, Grunf said:

Niti ja ne kontam...ali pazi logike...lakse im povjerovati da se gazda Mirala u rane jutarnje sate (cca pet ujutro) ušuljao među 800 ljudi i podlozio vatru zbog osiguranja nego da se neka isfrustrirana budala razbjesnila i sve zapalila...meni je to neshvatljivo i zato si pokusavam to objasniti vjerskim fanatizmom ili ekonomskim interesom jer profiterima na ovoj krizi je jedino u interesu da ovo traje sto duze. A ovim prvim dosla braca.Sve drugo mi neshvatljivo

Za ove što se pozivaju na novac od osiguranja treba napomenuti da osiguranje nigdje na svijetu ne plaća štetu izazvatu namjerno te osiguranje briga da li su ga zapalili migranti ili vlasnik .Danas je lahko utvrditi uzrok .

A druga stvar ni jedno osiguranje neće pružiti svoje usluge objektima gdje su migranti hoće ali sa tim da premija mjesečno bude 20000 KM 

Ja znam par Bosanaca u NL kupili dobra kola od 30000 € takvo auto dok se istjera iz trgovine izgubio si 5000 na vrijednosti kao krenuli na odmor u auto natrpali razne tehnike kamera mobitela poklona zlata svega i kao idemo mi auto zapaliti i dobiti silne novce od osiguranja zapale auto ali prevariti osiguranje je malo teže oni izvršili svoju istragu našli čoku na snimku kako sipa gorivo u kanistar te našli molekule drugog goriva nego sto auto koristi za pogon . Amaterizam ih koštao novog auta plus troškovi istrage plus kazna za paljenje  izazivanje opće opasnosti na javnom mjestu plus nesmiju osigurati auto u većini  osiguranja u NL a samim tim nemozes ni voziti auto .

Osiguranja boli briga za par stoti zbog mobitela ili tableta sto ljudi varaju na razne načine ali Bogami auto je druga priča .

prije 1 minuta, Barba said:

Za ove što se pozivaju na novac od osiguranja treba napomenuti da osiguranje nigdje na svijetu ne plaća štetu izazvatu namjerno te osiguranje briga da li su ga zapalili migranti ili vlasnik .Danas je lahko utvrditi uzrok .

A druga stvar ni jedno osiguranje neće pružiti svoje usluge objektima gdje su migranti hoće ali sa tim da premija mjesečno bude 20000 KM 

Ja znam par Bosanaca u NL kupili dobra kola od 30000 € takvo auto dok se istjera iz trgovine izgubio si 5000 na vrijednosti kao krenuli na odmor u auto natrpali razne tehnike kamera mobitela poklona zlata svega i kao idemo mi auto zapaliti i dobiti silne novce od osiguranja zapale auto ali prevariti osiguranje je malo teže oni izvršili svoju istragu našli čoku na snimku kako sipa gorivo u kanistar te našli molekule drugog goriva nego sto auto koristi za pogon . Amaterizam ih koštao novog auta plus troškovi istrage plus kazna za paljenje  izazivanje opće opasnosti na javnom mjestu plus nesmiju osigurati auto u većini  osiguranja u NL a samim tim nemozes ni voziti auto .

Osiguranja boli briga za par stoti zbog mobitela ili tableta sto ljudi varaju na razne načine ali Bogami auto je druga priča .

Hahah, svaka tebi cast na idealizmu. Gdje je NL a gdje je BiH 😀 Druze, ovde kucu osiguras za 400maraka godisnje, kakva hala za 20000mjesecno, to izade preko 200000 godisnje. A vezano za isplatu, nije polica Mirala glasila na migranta nego na vlasnika. To je kao da kazes da npr nece osiguranje isplatiti tebi stetu ako ti podstanar zapali kucu/stan. Normalno da mora, jedino ako se istragom dokaze da si ti kao vlasnik namjerno zapalio onda nece. Ne kazem da sam u pravu, ali ni ti nisi ovim svojim strucnim objasnjenjem 🤗.

Uostalom, nije ni bitno ko je zapalio, nego ce oni sad biti prebaceni u Bihac. Gdje li ce biti smjesteni, Bog zna. 

Ljudi na RTLu kao razlog pozara navode kao elektricni kvaarrr. Nas mup daje izjavu za rtl... haha nidje vezeee.  Sta lik pricaaaa. A kaze u roku odpar sati su dobili nove krevete i madrace... ljudi ja ne vjerujem da ovi ovo toliko uljepsavaju haha treba sr napusiti dobro pa pustiti sebi ove medijske izjave haha... ono da se iscipaaamooo haha

13 minutes ago, Abdulvehhab said:

Hahah, svaka tebi cast na idealizmu. Gdje je NL a gdje je BiH 😀 Druze, ovde kucu osiguras za 400maraka godisnje, kakva hala za 20000mjesecno, to izade preko 200000 godisnje. A vezano za isplatu, nije polica Mirala glasila na migranta nego na vlasnika. To je kao da kazes da npr nece osiguranje isplatiti tebi stetu ako ti podstanar zapali kucu/stan. Normalno da mora, jedino ako se istragom dokaze da si ti kao vlasnik namjerno zapalio onda nece. Ne kazem da sam u pravu, ali ni ti nisi ovim svojim strucnim objasnjenjem 🤗.

Uostalom, nije ni bitno ko je zapalio, nego ce oni sad biti prebaceni u Bihac. Gdje li ce biti smjesteni, Bog zna. 

Ja nisam ni rekao da je polica glasila na migrante

Nisi svatio šta sam napisao ali nema veze očito nisi upoznat sa postupkom osiguravanja imovine . Ako ja osiguram kuću na svoje ime osiguranje vrijedi samo za mene i moje članove koji sa mnom žive znači nikakvi podstanari nemogu biti predmet osiguranja ako oni nemaju svoje osiguranje . Ako vlasnik firme osigura firmu to vrijedi samo za zaposlenike osoblje ali i ne za treća lica.

Niti jedna osiguravajuća kuća neće pružiti usluge objektima gdje su ljudi bez dokumenata odnosno migranti po uobičajenom cjenovniku po kvadratu površine već po posebnom tarifama koje se ne isplate zbog visine cijene po mjesecu . 

Edited by Barba

4 hours ago, GenY said:

Pa o tome ja trubim cijelo vrijeme. Otkud sad ovi neki trolovi koji ljude dijele po boji koze, po rasi, po vjerskoj pripadnosti itd. Pisao sam davno da ja takve biscane ne poznajem. Nisam odrastao s njima. Otislo sve upm

Na ovoj temi se ne gleda i ne spominje ko je sta,tj koje je vjere vec koji su kriminalci dosli da naprave ruglo od nekada najljepšeg grada u BiH.Ti isti krimimigrosi ne postuju pravila i zakone drzave u koju su dosli,zato nemoj gluposti pricati...

• Like 3

prije 1 minuta, Barba said:

Nisi svatio šta sam napisao ali nema veze očito nisi upoznat sa postupkom osiguravanja imovine . Ako ja osiguram kuću na svoje ime osiguranje vrijedi samo za mene i moje članove koji sa mnom žive znači nikakvi podstanari nemogu biti predmet osiguranja ako oni nemaju svoje osiguranje . Ako vlasnik firme osigura firmu to vrijedi samo za zaposlenike osoblje ali i ne za treća lica.

Niti jedna osiguravajuća kuća neće pružiti usluge objektima gdje su ljudi bez dokumenata odnosno migranti po uobičajenom cjenovniku po kvadratu površine već po posebnom tarifama koje se ne isplate zbog visine cijene po mjesecu . 

Ti si meni stvarno kralj, jedan od onih ljudi sto se razumiju u sve, sport, osiguranje, pravo, zakone... Bas si mi drag. Heheh .

Ovo boldano ti je pogresno skroz. Ja imam iznajmljena 2 stana (ne migrantima da se razumijemo) i oba su uredno osigurana od stete. Cime je uzrokovana steta nije ni najmanje bitno, jel to vremenska nepogoda, udar groma, izljev vode itd. Ja bas mislim da su objekti s migrantima osiguravajucim firmama posebno zanimljivi jer ce svaki vlasnik obavezno osigurati taj prostor, makar pod cijenu vece premije. 

Evo npr da mjesecno dobijes 100000 (sto hiljada) za rentu. Pa isplati ti se i 10000 placati mjeecnu premiju. A u slucaju stete dobit ces isplatu. Veci je rizik osiguranjima osigurati praznu kucu jer postoji veci rizik od provale, razvaljivanja vrata, pucanja cijevi itd nego prostor koji je popunjen migrantima, imaju osiguranje, zastitu itd.

• Like 1

8 minutes ago, Abdulvehhab said:

Ti si meni stvarno kralj, jedan od onih ljudi sto se razumiju u sve, sport, osiguranje, pravo, zakone... Bas si mi drag. Heheh .

Ovo boldano ti je pogresno skroz. Ja imam iznajmljena 2 stana (ne migrantima da se razumijemo) i oba su uredno osigurana od stete. Cime je uzrokovana steta nije ni najmanje bitno, jel to vremenska nepogoda, udar groma, izljev vode itd. Ja bas mislim da su objekti s migrantima osiguravajucim firmama posebno zanimljivi jer ce svaki vlasnik obavezno osigurati taj prostor, makar pod cijenu vece premije. 

Evo npr da mjesecno dobijes 100000 (sto hiljada) za rentu. Pa isplati ti se i 10000 placati mjeecnu premiju. A u slucaju stete dobit ces isplatu. Veci je rizik osiguranjima osigurati praznu kucu jer postoji veci rizik od provale, razvaljivanja vrata, pucanja cijevi itd nego prostor koji je popunjen migrantima, imaju osiguranje, zastitu itd.

I ti si rekao u osiguranju da će tu biti podstanari i oni to naveli u polici sa tobom .

Moli boga samo da ne budeš imao nikakve štete uzrokovane ljudskim faktorom jer teško da će ti osiguranje ista podmiriti .

A štete od elementarnih nepogoda su opća kvalifikacija i sastavni dio svake police za objekat .

Tri godine sam radio u jednoj od najvećih svjetskih osiguravajućih kuća tako nemoj misliti da neznam šta pričam . 

Mislim da u BiH je ista politika osiguranja jer su većinom strana osiguranja tako da nema razlike u politici .

Ja sam ljetos osigurao vikendicu koja se nalazi oko 35 km. od grada i mogu reći da je premija skuplja od kuće u gradu koja je po površini veća i pitam ja one djevojke Lipovača mislim da se zove kako to može kaže jer se vatrogasna ispostava nalazi dalje od objekta kao i policija .

Ali sad nebitno mislim da ljudi nisu u dosta stvari upoznati oko osiguranja niti čitaju police kako treba .

Nije mi jasno što se čudite i razglabate o uzroku požara.Kako su već neki primijetili radi se najvjerovatnije o požarima koji su prouzrokovali sami ilegalci,jer im je objekt "odslužio".Kako će se ovi ilegalci najbrze i najjednostavnije premjestiti sa tačke A na tačku B. Jednostavno, pod impresijom humaniterne katastrofe ( izgorjeli migracioni centar) će se odvijati brzo i sa razumijevanjem od strane građana ( "moraju se jadnici negdje smjestiti").

To je tipični njihov postupak od Grčke pa do Švedske ( možete u internetu naći u svakoj zemlji na desetine takvih požara) kada  se treba promijenuti mjesto boravka i pokrenuti novi korak u procesu ilegalne migracije jer je "status quo" već duže vremena ( nepromijenjeno stanje) talo se to malo vještački ubrza.Onda se desi odjednom obično "električni kvar" u objektu koji je desetinama godina bez problema funkcionisao ( u ovom slučaju migranata)kojeg narod kao neobjašnjiv razlog obično uvijek proguta.

Pošto veliki dio građana preko zekata financira IZ BiH,a ovi taj novac očigledno i "simbolično" prosvjeđuju kako izgleda direktno u dalje širenje migracije na području BiH onda moraš biti prilično naivan da neskontaš da IZ tj islam u BiH ima itekako veze sa ovim migracionim strujama.Pitanje se postavlja zašto?Ja znam odgovor a vi ga morate sami za sebe pronaći.

http://antimigrant.ba/novi-salto-mortale-islamske-zajednice-u-bih/

"Gotovo nezapaženo je prošla vijest da je Islamska zajednica u Bosni i Hercegovini uručila Merhametu finansijsku pomoć u iznosu od 300.000 KM za pomoć izbjeglicama i migrantima  u našoj državi.

Ugovor o donaciji  potpisali su direktor Uprave za ekonomske i finansijske poslove Rijaseta IZ zajednice u BiH Zejnil Rebihić i predsjednik MDD Merhamet Kenan Vrbanjac.

Treba napomenuti da to nije prva donacija i prva pomoć koju je Islamska zajednica u BiH izdvojila kao pomoć izbjeglicama i migrantima. U više navrata donirana je pomoć u hrani i lijekovima organizacijama koje u zakonskim okvirima pomažu migrantima (Mehramet i Crveni Krst), a reisu-l-ulema Husein ef. Kavazović je obišao migrante u Bosanskoj Krajini.

Muhamed Jusić, savjetnik reisu-l-uleme za medije i glasnogovornik IZ u BiH,  rekao je kako su sredstva u iznosu od 300.000 KM koje je donirala IZ u BiH simbolična, te kako se na ovaj način šalje poruka međunarodnim organizacijama i vlasti u BiH da pomognu više, kako bi se gradovi i dijelovi BiH, prije svega Bosanska Krajina, lakše nosili s izazovom migrantske krize.

Prema istraživanju Eurostata, preko 20% stanovnika BiH živi na rubu siromaštva. Otud je zapanjujuća izjava glasnogovornika IZ u BiH, Muhameda Jusića, kako je donirana pomoć migrantima  ”simbolična”.

U vezi sa navedenim postavljavamo Islamskoj zajednici u BiH nekoliko pitanja:

– Zašto Rijaset IZ u BiH nije u Bosanskoj Krajini instalirao svoju stalnu kancelariju koja bi radila na razrješenju migrantske krize, na način da radi na iseljavanja ilegalnih migranata sa cijelog prostora BiH i vraćanja u prvobitno stanje. Ta bi kancelarija pružala pravnu pomoć i sigurnost Bošnjacima koji su uznemireni i u strahu jer svakodnevno imaju probleme sa migrantima?

– Da li IZ u BiH ima poseban plan kada pomaže migrantima kako bi oni ostali na prostoru sa bošnjačkom većinom i kako bi se na taj način amortizovao svakodnevni odlazak Bošnjaka u dijasporu?

– Da li je IZ svjesno otpisala Bošnjake i prihvatila migrate od kojih mnogi od njih nisu uopšte muslimani?

– Da li IZ u BiH zna da među migrantima ima veliki broj narkomana, imajući u vidu činjenicu da mnogi dolaze iz država kao što su Afganistan i Pakistan (čiji su državljani veliki uzgajivači i uživaoci narkotičkih sredstava), što bi u konačnici moglo povećati broj narkomana među našom omladinom na prostorima gdje su stacionirani migranti?

– Da li IZ u BiH zna da među migrantima vjerovatno ima i bivših boraca koji su pripadali raznim ekstremističkim pokretima u Siriji, šta bi moglo  dovesti do pojave terorizma, izazivanja međuetničkih sukoba, a u najmanju ruku do pojave novih paradžemata van okrilja IZ?

– Da li je IZ u BiH svjesna da halal novac troši na migrante koji su na bezobrazan i haram način ušli u BiH, kršeći njene zakone i svakodnevno praveći incidente od kojih su neki završili sa smrtnim ishodom?"

Edited by Brod-u-Boci
  • Like 2
  • Thanks 1

Ovdje dole je sve rečeno i nema se što dodati!Toliko o "teorijama" zavjere!Nisu to teorije već praksa od 2007 godine.

http://antimigrant.ba/masoni-su-zapovjedili-evropi-uvoz-migranata/

"HRVATSKA MASONSKA LOŽA ZAPOVIJEDILA UVOZ ‘IZBJEGLICA’- evo kako je 2007. član Trilaterale najavio pripajanje Bliskog istoka Europi!

Ako izbjeglice ne dođu – propada projekt – NOVI SVJETSKI POREDAK.

O useljavanju je svatko već rekao svoje mišljenje. Razlika je doduše u tome da to neki mogu činiti u velikom stilu u mas-medijima, a drugi samo u ograničenom dosegu formalno bezgraničnog interneta. I dok je javnost, kako hrvatska tako i europska, brutalno podijeljena, činjenica je da masovni mediji rade sve kako bi manipulirali ljudskim osjećajima. Pa se vijesti kroje na principu najjeftinijeg marketinškog trika koji je daleko od realnosti. I koliko god mi mislili srcem te suosjećali s ovim ljudima (odnosno slikama koje mediji daju javnosti), činjenica je da je ova izbjeglička kriza pokazala pravo lice svijeta. Odnosno, drugim riječima, vrhuška svijeta itekako se povezala, ali i prokazala. Potrebno je samo povezivati kockice u slagalicu!

Masoni zapovijedili Europi uvoz izbjeglica

Na površinu su isplivali oni koji su ZA, kao i oni koji su PROTIV. Tako je uz masovne medije, Ujedinjene narode i ostale organizacije svoj glas za izbjeglice dalo i masonsko društvo diljem svijeta.

Naime, čak 28 velikih loža slobodnih zidara potpisali su službenu izjavu u kojoj rijetko viđenom otvorenošću razjašnjavaju fenomen useljavanja bez ograničenja i bez pravila koji upravo paralizira Europu. Fenomen koji očituje sve veći jaz između elita i naroda.

Jedinstvo loža od Turske do Portugala, od Italije do Irske i Poljske

Među potpisnicima nalaze se Veliki orijent Francuske, Velika loža Austrije, Veliki orijent Švicarske, Velika loža Francuske, Veliki orijent Belgije, Velika loža Belgije, Veliki orijent Hrvatske, Veliki orijent Irske, Velika loža Italije, Veliki orijent Luksemburga, Veliki orijent Poljske, Veliki orijent Portugala, Veliki orijent Grčke, Ženska velika loža Turske i još mnoge druge.

Masoni od europskih vladara ne zahtijevaju samo prihvat svih useljenika, nego puno više od toga. Od europskih vladara masoni očekuju masovno primanje i implementiranje njih u društvo – dugoročno. Masoni svijeta tako su pokazali začuđujuće jedinstvo koje se očituje kroz faktičku konvergenciju sa službenim strategijama Europske unije i većine članica EU-a. Potpuna jednakost između slobodnog zidarstva i političkih dužnosnika i čelnika rijetko je ovako očito iskazana.

Pojedinačan slučaj? Čisto sumnjamo. ‘Suglasje ima jedan cilj: podrivanje temeljnih elemenata naše društvene zajednice kao što su domovina, identitet, narod, piše Corrispodenza Romana.

Službeni dokument masonskih loža obrazložio je zahtjev za useljavanjem bez ograničenja nadvladavanjem ,’nacionalnih egoizama’ i davanjem prednosti ,’općim interesima’ koji nisu pobliže definirani i koji zahtijevaju, ‘inovativnu politiku dobrodošlice’.

Lože ne spominju samo uzvišene namjere, nego izriču i opomenu. Ako vlade ne budu držale otvorenima svoje granice i time ne budu ispunile slobodnozidarski zahtjev, doći će do ‘podjela i konflikata’ te do ‘ponovnog oživljavanja nacionalizama’ u Europi, a to je nešto što se po njima mora ‘satrati’.

Europske slobodnozidarske lože ne kažu kako treba postići kvadraturu kruga, kako se interesi izbjeglica i sve više rastuće bujice useljenika mogu uskladiti s interesima europskih naroda. Slobodnim zidarima je dovoljno javno definirati fiksnu točku kao conditio sine qua non. ‘Useljavanje iznad svega, piše Corrispodenza Romana.

S obzirom na to da je masonerija u izravnom sukobu s Katoličkom Crkvom koju je Katolička Crkva protjerala još 1738. godine kada je katolicima zabranjeno ulaziti u masonska društva, jasno je kao dan tko je ZA, a tko PROTIV planske i ljudskom mišlju potaknute migracije naroda! Danas vi imate masonske zapovijedi koje mora provoditi katolička Europa! Cilj je jednostavan, uništenje Katoličke Crkve, kršćanstva, ali i svih drugih naroda te uspostava MINIONS države jednoumlja.
Sve najavio 2007. godine član Trilateralne komisije

‘Europska unija mora biti model buduće svjetske države – ona mora obuhvatiti zemlje Bliskog istoka i sjevernu Afriku’ izjavio je davne 2007. godine David Miliband za BBC. Rijetko tko zna tko je Miliband, iako je ovaj čovjek lice koje bi trebali zapamtiti. On je konzultant mnogih svjetskih konzorcija, vlada itd. Član je Rockefellerove Trilateralne komisije koju je dijelio i s hrvatskim licima, hrvatskom predsjednicom Kolindom Grabar Kitarović koja nonšalantno za vrijeme izbjegličke krize razgovara na temu Novog svjetskog poretka, ali i Marijanom Hanžekovićem, masonom 33. stupnja koji je ujedno, kako se nedavno saznalo, i Veliki meštar Hrvatske. Njegov profil je profil globalnog menadžera – bio je najmlađi ministar vanjskih poslova u Velikoj Britaniji, brat mu je vođa laburističke stranke u Engleskoj, glavni u vrhu svijeta za oceanografiju i održivi razvoj. Osim toga, kao bivši ministar vanjskih poslova u Velikoj Britaniji rekao je još neke zastrašujuće stvari! Osim što je 2007. jasno najavio da je Europa Novi svjetski poredak u malom, on je rekao kako se u ostvarenju tog cilja mora i smije upotrijebiti i meka i tvrda sila – dakle, ako treba uvesti i teror države nad građanima i na silu provoditi integraciju ako drukčije ne ide, to je dopušteno državama Europske unije. Milband je neki dan bio na otoku Lesbosu i poslao u svijet par namještenih fotografija koje svom silinom urgiraju na emocije Europljana, on koji je izjavio da je potrebno Bliski istok ako treba i silom uvesti u Europu, i on koji zarađuje više od milijun funti godišnje na ‘savjetovanjima’. On otvara ‘svijest’ Europe, prisiljavajući je da učini ono što je sam najavio prije deset godina!
Nakon svega ovoga jasno je da ovdje nije riječ o izvanrednim događajima koji su zatekli Europu, već o pomno planiranoj stvarnosti. Dakle, to je proces uništenja jedinstvenosti naroda koji predvodi masonerija te vrhuška svijeta koja provodi masonsku politiku (bratstva, jedinstva). Naglasak i problem je u tome da je naseljavanje Europe ljudima s Bliskog istoka i Afrike zamišljen kao proces, a ne nešto izvanredno – a to ljudi ne razumiju. To nije nikakva kriza nego planirana evakuacija u svrhu izjednačavanja i jednoobraznosti svijeta u globalu, koja je zamišljena puno prije nego mi to uopće možemo pojmiti.

Čak su i televizijski novinari u utorak na granici u Tovarniku jasno rekli dok su čekali autobuse da su se u Šidu kod hrvatske granice izgradili prihvatni centri još prije godinu dana, što je samo dokaz da nemamo mi što tu misliti, već će biti onako kako su masoni gore zapovijedili! Prihvatite izbjeglice i budite na pravoj strani, globalizacije svijeta. Nemojte ih prihvatiti i bit ćete proglašeni nacionalistom – ekstremistom – naposljetku i teroristom! Da, da ne mijenja se samo lice planeta, već i lice vaše svijesti koja zna isključivo ono što vam daju znati!"

Da li vam je sada jasno zašto "državna vlast" ne reagira,ćuti i potpomaže migracije?

Otpisan je vlastiti narod!!!

https://youtu.be/I8yaiN6ew_g

Sarkozy potvrđuje prije 11 godina ovo gore navedeno.

• Like 1

10 hours ago, Barba said:

Daj molim te poštedi me te spike , eto zapalio se Miral sam zapalila se neki dan kuća sama od sebe .

Pa policija je već utvrdila da je požar podmetnut sa obzirom na brzinu koju se širio nemoguće da se požar izazvan peglom ili fenom odnosno slučajno tako brzo širi a da ga niko od 500 i više ljudi ne primjeti . 

Nemoj samo pričati da su teorije zavjera i slično jer ispadaš glup . 

A najzad svaki forenzičar može utvrditi prema boji dima te pepelu čestice tekućih goriva to je jednostavan proces . 

Lažeš ko pas. I ti i Avaz koji na teritoriji kantona uopće nema terenskog novinara. Policija je potvrdila da je požar nesretan slučaj. 

Samo jedan razlog mi treba zašto bi neko zapalio prihvatni centar? 

Edited by Haldir
  • Haha 1

Haldire sad mi je jasno da si ipak prirodno glup. Pa normalno je da će policija nastali požar proglasiti nehatno izazvanim požarom i cjeli događaj okarakterizirati kao nesretni događaj jer bi u suprotnom da su konstatirali da je namherno izazvan morali obavljati krim istraživanje u cilju utvrđivanja NN pičinitelja a što bi bilo nemoguće utvditi tko je pa je ovako puno elegantnije rješeno. 

• Like 3

Absurdno totalno,ko snosi te troškove za ove migrante koji su prebačeni u Sarajevo na dalje liječenje,možda još helikopterom?Jedan ima povrede kičme,šta ako ostane nepokretan? Ko će se brinuti dalje o njemu,ko će snositi troškove za doživotno liječenje,to su mlade osobe koje mogu još da žive 50 ili više godina!?

Za naše građane i liječenje se nema i neda novac ako nisi platio zdravstveno nemožeš ni flastera dobiti,nego se žica po internetu što nije nikad bilo od 45-92 godine, onda se liječilo besplatno pa čak i ako je trebalo s vojnim helikopterom je prebacivan narod u Beograd na VMA.Lično znam dva slučaja iz normalnih građanskih familija koji nisu bili nikakvi funkcioneri u KPJ.

Drugi paradoksu: centru skoro 3 puta više migranata nego kreveta,što govori da lažu narod o broju migranata na USKu.Naime njih je daleko više ,kao što se da primjetiti po ulicama grada.Ali građanima se servira valijum u medijima i od strane IOMa da se smire.

Treći paradoks: kažu ovo će biti brzo riješeno kažu iz IOMa.Pa ljudi to je već riješeno kontejneri su tu i sada samo ide raspored,dok nedobiju svojih 30 kvadrata.

http://antimigrant.ba/dvojica-migranata-iz-bihacke-bolnice-prebacena-u-sarajevo-zbog-tezine-povreda/

"Dvojica migranata od njih 19 koliko ih je hospitalizovano u kantonalnoj bolnici Dr. Irfan Ljubijankić zbog težih povreda koje su zadobili tokom požara u centru Miral u Velikoj Kladuši prebačena su u Sarajevu na dalje liječenje.
Kako saznajemo, riječ o povredi kičme i kostiju glave, ali su van životne opasnosti. Podsjetimo, požar je jutros oko 6:20 sati izbio u privremenom prihvatnom centru Miral u Velikoj Kladuši.

U bihaćkoj bolnici je na liječenju ostalo još šest migranata, a ljekari su pružili pomoć i pregledali ukupno 28 osoba koje su imale povrede.

SAOPĆENJE IOM-A 7h 5m

U Miralu u kojem se nalazilo 247 migranata bilo 30 aparata za gašenje požara

Migranti su povrede zadobili najvećim dijelom nakon skakanja sa prozora u trenutku kada su bježali od vatrene stihije. Najviše ih je stiglo sa frakturom stopala ili potkoljenice, a bilo je i onih s opekotinama i frakturama drugih dijelova tijela.

U ovom centru smješteno je oko 670 migranata. Nažalost, u požaru su izgorjele prostorije sa 247 kreveta koje su koristili migranti. Nadležni su kazali da će za njih biti vrlo brzo osiguran drugi smještaj dok se ovaj dio ponovo ne osposobi."

4 hours ago, Haldir said:

Lažeš ko pas. I ti i Avaz koji na teritoriji kantona uopće nema terenskog novinara. Policija je potvrdila da je požar nesretan slučaj. 

Samo jedan razlog mi treba zašto bi neko zapalio prihvatni centar? 

Avaz ima novinara na teritoriji USK. Lično ga poznajem. Policija jeste potvrdila da je požar uzrokovan ljudskim faktorom a kako se pretpostavlja onaj upaljen rešo. Jos nije utvrđeno, samo se pretpostavlja. BTW nisam znao da oni sami sebi kuhaju hranu mislio sam da to ide preko IOMa i CK.Ja sam ti vec napisao zasto bi neko zapalio prihvatni centar. Mislim, to je jedna mogucnost. Pa zasto pale kuće,vikendice i druge objekte. Do sad su ih spalili na desetine. Ti nisi glup ti si retardiran jbte

19 minutes ago, Grunf said:

Avaz ima novinara na teritoriji USK. Lično ga poznajem. Policija jeste potvrdila da je požar uzrokovan ljudskim faktorom a kako se pretpostavlja onaj upaljen rešo. Jos nije utvrđeno, samo se pretpostavlja. BTW nisam znao da oni sami sebi kuhaju hranu mislio sam da to ide preko IOMa i CK.Ja sam ti vec napisao zasto bi neko zapalio prihvatni centar. Mislim, to je jedna mogucnost. Pa zasto pale kuće,vikendice i druge objekte. Do sad su ih spalili na desetine. Ti nisi glup ti si retardiran jbte

Ima, u pravu si, moja greška. 

Pretpostavljam na onu mogućnost da je to urađeno kako bi se neko predstavio žrtvom? Vjerujem da se sjajnim žrtvama predstavljaju kad zapale vikendicu. 

3 minutes ago, Haldir said:

Ima, u pravu si, moja greška. 

Pretpostavljam na onu mogućnost da je to urađeno kako bi se neko predstavio žrtvom? Vjerujem da se sjajnim žrtvama predstavljaju kad zapale vikendicu. 

Pa rekao sam ti. To je jedan od razloga.Onaj sto je spalio vikendicu na Plandistu je to uradio upravo iz tog razloga.Neke spale slucajno,neke namjerno. Spaljivanje objekata namjerno je ratna vojna doktrina i taktika. 

• Thanks 1

prije sat vremena, Brod-u-Boci said:

Absurdno totalno,ko snosi te troškove za ove migrante koji su prebačeni u Sarajevo na dalje liječenje,možda još helikopterom?Jedan ima povrede kičme,šta ako ostane nepokretan? Ko će se brinuti dalje o njemu,ko će snositi troškove za doživotno liječenje,to su mlade osobe koje mogu još da žive 50 ili više godina!?

Za naše građane i liječenje se nema i neda novac ako nisi platio zdravstveno nemožeš ni flastera dobiti,nego se žica po internetu što nije nikad bilo od 45-92 godine, onda se liječilo besplatno pa čak i ako je trebalo s vojnim helikopterom je prebacivan narod u Beograd na VMA.Lično znam dva slučaja iz normalnih građanskih familija koji nisu bili nikakvi funkcioneri u KPJ.

Drugi paradoksu: centru skoro 3 puta više migranata nego kreveta,što govori da lažu narod o broju migranata na USKu.Naime njih je daleko više ,kao što se da primjetiti po ulicama grada.Ali građanima se servira valijum u medijima i od strane IOMa da se smire.

Treći paradoks: kažu ovo će biti brzo riješeno kažu iz IOMa.Pa ljudi to je već riješeno kontejneri su tu i sada samo ide raspored,dok nedobiju svojih 30 kvadrata.

http://antimigrant.ba/dvojica-migranata-iz-bihacke-bolnice-prebacena-u-sarajevo-zbog-tezine-povreda/

"Dvojica migranata od njih 19 koliko ih je hospitalizovano u kantonalnoj bolnici Dr. Irfan Ljubijankić zbog težih povreda koje su zadobili tokom požara u centru Miral u Velikoj Kladuši prebačena su u Sarajevu na dalje liječenje.
Kako saznajemo, riječ o povredi kičme i kostiju glave, ali su van životne opasnosti. Podsjetimo, požar je jutros oko 6:20 sati izbio u privremenom prihvatnom centru Miral u Velikoj Kladuši.

U bihaćkoj bolnici je na liječenju ostalo još šest migranata, a ljekari su pružili pomoć i pregledali ukupno 28 osoba koje su imale povrede.

SAOPĆENJE IOM-A 7h 5m

U Miralu u kojem se nalazilo 247 migranata bilo 30 aparata za gašenje požara

Migranti su povrede zadobili najvećim dijelom nakon skakanja sa prozora u trenutku kada su bježali od vatrene stihije. Najviše ih je stiglo sa frakturom stopala ili potkoljenice, a bilo je i onih s opekotinama i frakturama drugih dijelova tijela.

U ovom centru smješteno je oko 670 migranata. Nažalost, u požaru su izgorjele prostorije sa 247 kreveta koje su koristili migranti. Nadležni su kazali da će za njih biti vrlo brzo osiguran drugi smještaj dok se ovaj dio ponovo ne osposobi."

Pitas ko ce platit lijecenje ovih kriminalaca.  Platit ce narod.  Sve mi se vise cini da za narod USK nema puno nade.  Ljudi su se pomirili sa novonastalom situacijom.  Ostavljeni su od vlasti na cjedilu,  a kod domaceg stanovnistva ne postoji kriticna masa koja bi pokrenula bunt.   Bihac ce postati bosanski Calaise.  Pogranicni grad u kojem ce ostat zaglavljeno pola Afrike i Azije.  U narednom periodu se moze ocekivat kako ce Hrvatska jos jace pojacat granice.  Imaju 7500 policajaca naoruzanih dugim cijevima. Imaju pse, dronove, termovizijske kamere.  Sto je najbolje imaju svijest da ne zele Ove na svojoj zemlji.  Da se razumijemo,  neki ce vjerovatno uspjet preci granicu, ali to ce se mjerit u promilima.  Glavnina ovih kriminalaca ce ostat zaglavljena u USK.  Banditi ce biti frustrirani sto ne mogu preci granicu i onda ce svoj bijes iskaljivat na domacem stanovistvu i to ce trajat sve dok se narod ne opameti, ne uzme stvari u svoje ruke i ne potjera ovu gamad iz grada skupa sa NVO olosem.  Sumnjam da ce se to dogodit, ali treba zivjet u nadi

• Like 3
  • Thanks 3

prije 16 minuta, gargamel said:

Pitas ko ce platit lijecenje ovih kriminalaca.  Platit ce narod.  Sve mi se vise cini da za narod USK nema puno nade.  Ljudi su se pomirili sa novonastalom situacijom.  Ostavljeni su od vlasti na cjedilu,  a kod domaceg stanovnistva ne postoji kriticna masa koja bi pokrenula bunt.   Bihac ce postati bosanski Calaise.  Pogranicni grad u kojem ce ostat zaglavljeno pola Afrike i Azije.  U narednom periodu se moze ocekivat kako ce Hrvatska jos jace pojacat granice.  Imaju 7500 policajaca naoruzanih dugim cijevima. Imaju pse, dronove, termovizijske kamere.  Sto je najbolje imaju svijest da ne zele Ove na svojoj zemlji.  Da se razumijemo,  neki ce vjerovatno uspjet preci granicu, ali to ce se mjerit u promilima.  Glavnina ovih kriminalaca ce ostat zaglavljena u USK.  Banditi ce biti frustrirani sto ne mogu preci granicu i onda ce svoj bijes iskaljivat na domacem stanovistvu i to ce trajat sve dok se narod ne opameti, ne uzme stvari u svoje ruke i ne potjera ovu gamad iz grada skupa sa NVO olosem.  Sumnjam da ce se to dogodit, ali treba zivjet u nadi

Absolutno korektno i meni lično je to sve jasno već godinama,ali pitanje je postavljeno narodu da malo razmisli i počne da koristi sinapse.Spavaju snom uspavane ljepotice i kad se probude biće u agoniji...

Na portalima Sarajeva je glavna tema danas pobjeda Liverpula i ostale manje više bitne stvari.Uporno se stanje u Bihaću i USKu prešutkuje,ignorira i stavlja u deseti plan.

Zar svima nije jasno da je USK postao izolirana enklava kao i Srebrenica koju je onda prodao Alija a danas USK prodaje sin Bakir.

Pitanje je zbog čega su onoliki ljudi uopšte izginuli?Jel da bi se odranili od velikosrpske agresije danas bili pogaženi od velikosvjetskomigrantskosoroševske invazije bez ikakvog otpora.

Otkazati poslušnost sistemu,vlastima,svi uposleni u javnim poduzećima u štrajk i svi do jednoga na mirne proteste,ali svi do jednoga bez izuzetaka! Ljudi probudite se!

• Like 4
  • Thanks 2

Jedan od glavnih bandita iz IOM-  je onaj Peter Van Der Quratz sto nosi odijela od par hiljada evra.  Cim taj pederko, picopjevac i hohstapler hvali narod Krajine znajte da ste ga najebali.  Kad NVO pedercine budu ljuti i cim pocnu lajat o krsenju ljudskih prava znajte da ste na pravom putu 

prije 4 minuta, Brod-u-Boci said:

Absolutno korektno i meni lično je to sve jasno već godinama,ali pitanje je postavljeno narodu da malo razmisli i počne da koristi sinapse.Spavaju snom uspavane ljepotice i kad se probude biće u agoniji...

Na portalima Sarajeva je glavna tema danas pobjeda Liverpula i ostale manje više bitne stvari.Uporno se stanje u Bihaću i USKu prešutkuje,ignorira i stavlja u deseti plan.

Zar svima nije jasno da je USK postao izolirana enklava kao i Srebrenica koju je onda prodao Alija a danas USK prodaje sin Bakir.

Pitanje je zbog čega su onoliki ljudi uopšte izginuli?Jel da bi se odranili od velikosrpske agresije danas bili pogaženi od velikosvjetskomigrantskosoroševske invazije bez ikakvog otpora.

Otkazati poslušnost sistemu,vlastima,svi uposleni u javnim poduzećima u štrajk i svi do jednoga na mirne proteste,ali svi do jednoga bez izuzetaka! Ljudi probudite se!

Tesko da ce biti ista od otkazivanja poslusnosti sistemu jer je narod u vecini izuzetno zatupljen i glup

• Like 2
  • Thanks 1

prije 11 minuta, gargamel said:

Tesko da ce biti ista od otkazivanja poslusnosti sistemu jer je narod u vecini izuzetno zatupljen i glup

Tu si u pravu,da nisi već bi odavno bili na ulici i protestima ama baš svi.

Van Der Q. je samo njihov terenac i sitna riba.On radi po nalozima svojih gospodara.

• Like 1

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...