Jump to content
FORUM

Recommended Posts

56 minutes ago, Barba said:

Ti takvi kao ti u životu vjerujem da nisu nikad nikom pomogli znaju samo da pričaju po socijalnim mrežama .

Ti mene nazivaš fašistom jer sam rekao za bodljikavu žicu , svagdje u svijetu migranti su u strogoj karanteni jer je to obavezno a sad sto ti to ne razumiješ . 

Pa jedan čovjek zaražen ebolom može ubiti pola Bosne u roku 10 dana .

Za vrijeme Jugoslavije mislim 70 ‘ tih godina jedan migrant iz Afrike je predsjedao u drugi avion na aerodromu u Beogradu i donio virus variola/V gdje su umrle stotine ljudi samo sto je to bilo zataškano kao i sve loše u tadašnjoj državi .

Svaki Europljanin koji putuje u Aziju ili Afriku mora biti cijepljen protiv tropskih bolesti .

Priče da u Europi vlada bijela kuga je glupost koju prezentiraju još gluplji ljudi koji nikad nisu prešli Izačić.

Ja lično imam 3 djece a većina moji prijatelja komsija ima najmanje 2 ili više , u krugu od moje kuće imaju 4 škole i tri vrtića i sve je puno djece ista situacija je svagdje u europskim gradovima .

Jedno je biti pametan pa planski organizirati porodicu i imati onoliko djece koliko možeš da im priuštiš dobar život i obrazovanje a drugo je rađati mnogo djece za koje se nećeš moći brinuti.

Ja lično nikad nisam bio izbjeglica već sam otišao poslije rata kao student i sve sto imam sam stekao vlastitom zaslugom i trudom . A naši ljudi koji su bili izbjeglice su imali više razloga od ovih terorista najzad naši ljudi su Europljani imali su legalno pravo i valjan razlog rat genocid da izbjegnu u europske zemlje ,porediti naše ljude sa ovim ološima je glupo !

a trece je kao izbjeglica u bolnici roditi cetvrto djete i faliti se kako je prosla 4 zemlje i u svakoj zemlji po jedno djete rodila.

• Like 2
  • Replies 19k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3551

• rucica1

1436

• Barba

1246

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

34 minutes ago, Ammar said:

Baš me zanima hoće li ih policija dočekati i vratiti sve nazad.

37161303_2004284169591441_75898038860686

BH VOZ TALGO Bihać-Sarajevo-Bihać je podijelio/la svoj video uživo.

9 sati · 

Eto sad ispade da Talgo voz prevozi samo migrante i da je iz tog razloga uveden u saobracaj. Žalosno da žalosnije ne može biti, pojedine političke strukture poslije izbora, vjerovatno zbog ličnih interesa i gubitka izbora, udaraju na sve moguće načine. Naravno narod, kao narod vjeruje u sve što se napiše na pojedinim portalima, a i osobno na ličnim profilima. Željeznice nemaju veze sa migrantima, niti ovaj voz. Obratite se na neke druge adrese gospodo draga! Evo Vam snimak iz prošlog mjeseca gdje se vide svi ti "samo" migranti, koji se prevoze s njim. Ne petljajte ŽFBiH i Talgo voz u te Vaše političke igre!!

Pogledajte ovog bezobrazluka, ČINJENICA JE DA NAM U BIHAĆ DNEVNO DOVEZETE BAR 100 MIGRANATA , TO SAMO SLIJEP NE VIDI. STAVLJAJU NEKE SNIMKE TAMO 20 NASIH LJUDI, NIGDJE VEZE...VOZ JE STAVLJEN U POGON IZ CILJA DOSTAVE ILEGALNIH KRIMIGRANATA ,PA VAGONI SU PUNI MIGRANATA, KOGA ONI PRAVE BUDALOM...NEKA, NJIHOVA DJECA ĆE VEČERAS MIRNO SPAVATI, A NAŠA U BIHAĆU STREPE KAD ĆE KRIMIGRANT POKUŠATI DA PROVALI.

NEĆETE DUGO...USKORO NEĆETE VIŠE NIKAKO U BIHAĆ!

Pogledajte sada  slijedeći komentar

"BH VOZ TALGO Bihać-Sarajevo-Bihać Ima šta i vidjeti, pun voz turista, a ne migranata, kako neki pišu"FB_IMG_1539729055724.thumb.jpg.ae12014bff903a14f6cfc4a5d0e1fd7c.jpg.ddd5ca0946458ebafea79b6d25f9fae8.jpg

Vodite sebi te turiste!!!!!!!! NAMA VIŠE NEĆETE

Pa šta očekivati od guba iz Željeznice. Normalno da im odgovara kad se zgrće lova. Boli njih stvar za Bihaćem i onima što su nama dovezli,šta nam rade od grada ti koje dovoze njih to briga. I baš zbog toga gradonačelnik i novi premijer USK već sutra trebaju tražiti ukidanje linije za Bihać.

Pa koja je to stoka iz Sarajeva,pa meni nikako nije jasno kakva smo mi država. Zamislite ovo,odete npr.kombijem do Sarajevo natrpate 10-15 migranta,krenete za Bihać, uhvati vas policija i vi ste krijumčar ljudi. Autobus na dva sprata natrpa 80 migranta naplati karte,voz  po 100 migranta i nikome ništa,to je sve ok za policiju,sipu,fup ...pa jel radi iko normalan u tim institucijama.

Pa naša Policija ima puno pravo zaustaviti u Kljucu buseve pa to su krijumcari pobogu

Pa DOSTA je više ljudi iživljavanja nad nama u Bihaću

Edited by Venom
  • Like 4

Stvarno nevjerovatno sta je zadesilo ovaj grad. Bihac je vjerovatno jedinstven grad u Europi po pitanju migranata. Tesko da negdje imas negdje ovakav omjer broja migranata i domaceg stanovnistva gdje migranti u ovom trenutku cine 10% gradskog stanovnistva. 

Protest u subotu treba biti masivan, ali stvarno masivan. Jer drugacije neces poslati dovoljno jak signal u Sarajevo da je ovo na ivici neke vece eskalacije. Apatija drzavnih i federalnih vlasti je sramotna i za neke nase politicke standarde. Ne da ne rade nista, nego se i ne prave da rade. Dakle, suti se kao da se nista specijalno ne desava a USK je na ivici vanredne situacije. 

Pobogu ljudi, ovo je globalni problem i pogotovo iz tog razloga nije fer da se nesto tako veliko lomi preko jednog kantona ili dijela drzave. Uglavnom, sve je bilo najavljeno dosta ranije i nista se nije poduzelo. Nije ni to problem. Problem je sto se od pocetka migrantske krize u BiH pa do ovog trenutka takodjer nista nije uradilo. Bas citam danas, kao neku kasarnu su doveli u red i primit ce prve migrante ove sedmice. Ali kapacitet kasarne je 400 ljudi, gdje ces ostale smjestiti? Jer nista pored toga nije spremno da ih odmah primi. Vremena da se nesto novo dovede u red bas i nemamo. 

Kad padne snijeg ova ruta ce stati odnosno zamrznuti ce se. Nece dolaziti ali problem je sto nece ni odlaziti. 

• Like 3
45 minutes ago, JohnQ said:

Stvarno nevjerovatno sta je zadesilo ovaj grad. Bihac je vjerovatno jedinstven grad u Europi po pitanju migranata. Tesko da negdje imas negdje ovakav omjer broja migranata i domaceg stanovnistva gdje migranti u ovom trenutku cine 10% gradskog stanovnistva. 

Protest u subotu treba biti masivan, ali stvarno masivan. Jer drugacije neces poslati dovoljno jak signal u Sarajevo da je ovo na ivici neke vece eskalacije. Apatija drzavnih i federalnih vlasti je sramotna i za neke nase politicke standarde. Ne da ne rade nista, nego se i ne prave da rade. Dakle, suti se kao da se nista specijalno ne desava a USK je na ivici vanredne situacije. 

Pobogu ljudi, ovo je globalni problem i pogotovo iz tog razloga nije fer da se nesto tako veliko lomi preko jednog kantona ili dijela drzave. Uglavnom, sve je bilo najavljeno dosta ranije i nista se nije poduzelo. Nije ni to problem. Problem je sto se od pocetka migrantske krize u BiH pa do ovog trenutka takodjer nista nije uradilo. Bas citam danas, kao neku kasarnu su doveli u red i primit ce prve migrante ove sedmice. Ali kapacitet kasarne je 400 ljudi, gdje ces ostale smjestiti? Jer nista pored toga nije spremno da ih odmah primi. Vremena da se nesto novo dovede u red bas i nemamo. 

Kad padne snijeg ova ruta ce stati odnosno zamrznuti ce se. Nece dolaziti ali problem je sto nece ni odlaziti. 

Vidiš, vraćam se kući navečer, i vidim tu grupu. Stao sam u tuđu avliju da se sakrijem od njih i uspio ih snimiti... Čuvajte se ljudi... Kroz hatinac isto idu masovno... 

Edited by Ammar

Jedan scenario koji je moguć. 

Npr nastave dolaziti i poslije subote, izbiju neredi izmedju njih i nas, grupišu se, čudnim putevima nauružaju..izbije ulični rat.. Sad ih ima oko 8000 u Bihaću, mogu korpus osnovati.  

Drugo, vojno sposobno sve i to 100% vojno sposobno a barem 60% je bilo u nekim vojnim formacijama ili u vojsci barem.

Treće, imamo na 8000 ljudi barem 2000 okorijeli kriminalaca, od broja 2000 uzmi da imaš 200 psihopata koji su spremni počiniti najgora djela, brutalne zločine..

Četvrto, za njih cilj opravdava sredstvo. To možemo vidjeti u njihovim teorirističkim grupama gdje pojedinci se aktiviraju kod od šale.. Ako su takvog mentaliteta, onda se zapitajte šta su gore spremni učiniti. 

Peto, ako se ne uključe Oružane snage ove sedmice i ne stave pod kontrolu ove imigrante u logore ili bolje rečeno imigracione centre udaljene od grada bez mogućnosti puštanja, ovdje će se dogoditi ovaj scenario koji sam rekao. Sad ih ima toliko da svaki od njih može krenuti slobodno da napadne svaku kuću i stan na područiju grada.

Ukoliko se grupišu, policija će biti nemoćna! Jedino na što možemo računati su oružane snage, a bogami i narod oružan da brani..

Jedna opcija je zatvoriti sve prilaze kantonu, osim za hitne slučajeve.. 

• Like 1
32 minutes ago, Barba said:

prema ovom gore Ispada da ljudi izmišljaju priče da su im kuće provaljene, tuče napadi na policiju , silovanja Itd to je sve laž 😂😂😂

I da dolaze sve samo starci, djeca i zene 🤔

Nevjerovatno kako ljudi jos uvijek misle da se radi o izbjeglicama koji su pobjegli od rata

Edited by Lidjo
  • Dislike 1

Ovaj komentar i stari video na fb stranici talgo voz Bihać-Sarajevo je vjerojatno reakcija na moj jučerašnji email..da li ima neko da je u mogućnosti da dočeka voz i da u krupnom planu napravi video izlaska putnika iz voza...bilo bi dobro da na videu ima datum i vrijeme...ja bih to rado učinio ali zbog mnoštva obaveza tokom dana na žalost ne mogu

Naj gore je kad ti pametuje osoba koja nit je bila u Bihaću nit je vidjela ove krimose a ako je i bila onda je toliko zlonamjerna da je više ne želim komentirati, a "ćao" stavi za uho

U subotu ultimativno tražiti zaustavljanje voza iz Sarajeva i potpunu kontrolu buseva u Ključu od strane Policije tako da sve osobe bez dokumenata ne mogu ni uči u bus.

• Like 1

Pitanje zašto ne idu u Saudijsku Arabiji isti jezik bogata zemlja Uvoze radnu snagu Itd.

Pa jasno jer tamo vlada šerijat i budeš ubijen kastriran ili ti odsječu udove ako nešto ukradeš siluješ i ostala nedjela koja vrše ovi ološi !

• Like 2
21 minutes ago, sk64 said:

Naj gore je kad ti pametuje osoba koja nit je bila u Bihaću nit je vidjela ove krimose a ako je i bila onda je toliko zlonamjerna da je više ne želim komentirati, a "ćao" stavi za uho

U subotu ultimativno tražiti zaustavljanje voza iz Sarajeva i potpunu kontrolu buseva u Ključu od strane Policije tako da sve osobe bez dokumenata ne mogu ni uči u bus.

Tako je... druga tačka MORA BITI zaustavljanje voza i autobusa. To je prioritet i mora biti ultimatum

• Like 3

Poenta je u tome što skoro niko od njih nema nikakve dokumente, normalno da će se ljudi pitati od čega bježe ako nisu iz država koje su zahvaćene ratom... Kaže i naši bježali, naši su bili rstne izbjeglice, žene, majke, djeca, stari i nemoćn. U svakoj normalnoj državi im slikaju pluća, vade krv da utvrde imaju li kakvih oboljenja i ko zna čega, kod nas svi slobodno hodaju među našom djecom. Normalno je da će prevladati strah od svega kad imaš oko 8000 ilegalnih migranata koji mogu imati neke od zaraznih bolesti i naravno da ih ima dosta sklonih činjenju krivičnih djela. U normalnoj državi su ilegalni migranti u kampovina daleko od urbanih sredina., kod nas su u centru grada. 

Zato idemo na proteste, dosta je bilo svega. 

• Like 1
  • Aferim! 1
5 minutes ago, Barba said:

Pitanje zašto ne idu u Saudijsku Arabiji isti jezik bogata zemlja Uvoze radnu snagu Itd.

Pa jasno jer tamo vlada šerijat i budeš ubijen kastriran ili ti odsječu udove ako nešto ukradeš siluješ i ostala nedjela koja vrše ovi ološi !

Pročitao sam baš jučer komentar jedne naše sugrađanke koja trenutno ako sam shvatio radi u Dubaiu...ONA tvrdi da ovi (saudijci,kuvajćani i drugi)...ne daju ovim "ni prismrditi" svojim zemljama jer je to neradnička zatucana bagra...ovo nisu moje riječi...ovo su riječi druge osobe koja živi i radi tamo i vjerojatno ima neka iskustva

• Like 2
1 minute ago, Grunf said:

Pročitao sam baš jučer komentar jedne naše sugrađanke koja trenutno ako sam shvatio radi u Dubaiu...ONA tvrdi da ovi (saudijci,kuvajćani i drugi)...ne daju ovim "ni prismrditi" svojim zemljama jer je to neradnička zatucana bagra...ovo nisu moje riječi...ovo su riječi druge osobe koja živi i radi tamo i vjerojatno ima neka iskustva

Pa ni u Europskim zemljama oni ne rade ništa korisno mislim Njemačku Švedsku Nizozemsku Itd. Samo socijala rađanje djece koji isto tako postaju socijalni slučajevi .

Većina neće da nauči samo pričaju njihov jezik . Ako se neki zaposli dobije brzo otkaz jer je nesposoban i nema radnih navika .

• Like 1

Molim sve forumaše da se ova dva dana do protesta maksimalno angažiraju u animiranju komšija rodbine poznanika kolega na poslu u cilju što većeg odziva na proteste.Sad je zadnja prilika da nešto učinimo a poslije bojim se da će već biti kasno 

• Like 2
  • Thanks 1
8 minutes ago, Sherbert said:

Opet širiš laži, poznajem ih masu u Njemačkoj koji već imaju Njemački na B2/C1 nivou, idu na raznorazne Ausbildunge. U Austriji sam ih isto dosta upoznao također su se maksimalno trudili. A naravno da će komunicirati na maternjem jeziku, nađi mi 2 Bosanca koji pričaju na njemačkom kad se sretnu

Meni samo jedno nije jasno...ako su oni tako poželjni u EU zašto ih onda EU ne pusti legalno unutar.Zašto se EU ograđuje bodljikavom žicom, zašto HR policajci ih premlaćuju i vraćaju za BiH? Ako je to do Hrvatske,Slovenije,Mađarske...zašto onda jednostavno Njemačka i Austrija ne pošalju npr. autobuse za Bihać,pokupe ih i prevezu kod sebe? Ako ih jedva čekaju

• Like 4
8 minutes ago, stacemi said:

Čitam na noj stranici Talgo voza na fb, u komentarima, veli da su to turisti, a ne migranti. Haha, vala nešto turisti podivljali :D 

Da da... Turisti, sinoć išao pjehe do binga, vraćam se kad ih 50 ide iz pravca jablanske ba bakšaiški most, ušao sam u tuđu avliju da se sklonim i snimio ih, a obda vidim i video na facebook-u 150-200 u centru pješače, a bišće spava... Iz talga tvrde turisti, pa da u pola 1 ujutro turistički obilazak.. FB_IMG_1539729055724.thumb.jpg.ae12014bff903a14f6cfc4a5d0e1fd7c.jpg.ddd5ca0946458ebafea79b6d25f9fae8.jpg.f4a03f54cbbcd01c70c8db4ba10dea2f.jpg

Edited by Ammar
29 minutes ago, Barba said:

Pa ni u Europskim zemljama oni ne rade ništa korisno mislim Njemačku Švedsku Nizozemsku Itd. Samo socijala rađanje djece koji isto tako postaju socijalni slučajevi .

Većina neće da nauči samo pričaju njihov jezik . Ako se neki zaposli dobije brzo otkaz jer je nesposoban i nema radnih navika .

evo situacija iz austrije:

oko 16 % stranaca ima u Austriji.

u austrijskim zatvorima je preko 50 % stranaca

u Becu preko 50 % onih koji zive od socijale (Mindestsicherung) su stranci.

U osnovnim skolama preko oko 50 % djece nemaju maternji jezik Njemacki!

Izvor: Statistik Austria

• Dislike 1
17 minutes ago, Sherbert said:

Opet širiš laži, poznajem ih masu u Njemačkoj koji već imaju Njemački na B2/C1 nivou, idu na raznorazne Ausbildunge. U Austriji sam ih isto dosta upoznao također su se maksimalno trudili. A naravno da će komunicirati na maternjem jeziku, nađi mi 2 Bosanca koji pričaju na njemačkom kad se sretnu

Laž je osobina loših ljudi ja iskreno uvijek govorim istinu .

Ovi ološi nemaju nivo za Europski život i europske navike rada i života i tačka pričaj ti koliko hoćeš vrijeđaj ali to je istina !

To su ljudi bez kulture obraza nivoa i higijene ja bi dodao i oni ne pripadaju u Europu jer narušavaju njene vrijednosti i dovode u opasnost živote nevinih ljudi jer su večinom ekstremni islamski teroristi !

• Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...