Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije 12 minuta, Fugaziii said:

Brodee sta je bilo? Da mi nije ko sta rekao? Haha jos ce fatvu baciti na mene, onda sam ledena haha.... Ta je bilo?

Ako je u vezi videa pa ljudi zahtijevase dokaze sto sam protiv ilegalnih imigranata, ja im dadoh iste!!! Their will has been done! 😊

Pusti to kraju nemaš šanse oni su vakcinisani,mijenjaju nickove isti tipovi i uvijek ista priča...Gubiš s njima samo vrijeme.

• Like 1

3 minutes ago, Brod-u-Boci said:

Pusti to kraju nemaš šanse oni su vakcinisani,mijenjaju nickove isti tipovi i uvijek ista priča...Gubiš s njima samo vrijeme.

Ma na ignore su mi pa mi ne prikazuje, zato pitam. Haha vidim da su pisali i vidim tvoj komentar al mi moj forumcic ne prikazuje gluposti vise hehe. Pomaze da znas 😁. Evo citam clanak radila se anketa po evropi u vezi ovih glupih migracija, pa kaze nece ih evropljani ali ih vlasti ne slusaju uopste, iako je volja naroda u sistemu demokratije najbitnija, kuzis? Nisam sama u svom stavu, ako bjezite iz afganistana, pakistana, svega sto nije sirija (a nie ni sirija vise, jer su ucerali isilovcima haha), nemojte ovamo donosit taj smet svoj, nek vam se sva ova sredstva uloze u vase zemlje pa se tamo izivljavajte. Jos je ovo iz 03/2018 clanak, zamisli sta sad misle haha. Da citiram clanak : "Fully 81 per cent of the European public agree that immigrants should be helped in their own countries, with almost half (48 per cent) saying that the EU should provide ‘substantial financial support’ to the countries where they are currently residing, like Lebanon, Jordan and Turkey. The public are also supportive of temporary migration, with two-thirds of Europeans agreeing that immigrants should be sent back to their home countries after the war in Syria ends."

https://www.spectator.co.uk/2018/03/why-do-politicians-refuse-to-tell-it-how-it-is-on-immigration/

I link 😊

• Like 1

prije 9 minuta, Fugaziii said:

Ma na ignore su mi pa mi ne prikazuje, zato pitam. Haha vidim da su pisali i vidim tvoj komentar al mi moj forumcic ne prikazuje gluposti vise hehe. Pomaze da znas 😁. Evo citam clanak radila se anketa po evropi u vezi ovih glupih migracija, pa kaze nece ih evropljani ali ih vlasti ne slusaju uopste, iako je volja naroda u sistemu demokratije najbitnija, kuzis? Nisam sama u svom stavu, ako bjezite iz afganistana, pakistana, svega sto nije sirija (a nie ni sirija vise, jer su ucerali isilovcima haha), nemojte ovamo donosit taj smet svoj, nek vam se sva ova sredstva uloze u vase zemlje pa se tamo izivljavajte. Jos je ovo iz 03/2018 clanak, zamisli sta sad misle haha. Da citiram clanak : "Fully 81 per cent of the European public agree that immigrants should be helped in their own countries, with almost half (48 per cent) saying that the EU should provide ‘substantial financial support’ to the countries where they are currently residing, like Lebanon, Jordan and Turkey. The public are also supportive of temporary migration, with two-thirds of Europeans agreeing that immigrants should be sent back to their home countries after the war in Syria ends."

https://www.spectator.co.uk/2018/03/why-do-politicians-refuse-to-tell-it-how-it-is-on-immigration/

I link 😊

Problem je u tome što vlade rade mimo naroda,već za nalogodavce koje smo ovdje 1000x spominjali.Dok nedođe do masovne pobune ništa od toga.Pod okriljem demokracije parlamentarci biraju sasvim suprotno od onog što narod želi.

Edited by Brod-u-Boci
  • Like 3

2 hours ago, Brod-u-Boci said:

Vidim ovi plaćeni jedan nick se odjavi a onda ista priča pod drugim nickom.

Forum postaje naporan jer se uplićete u diskusiju s njima.Tu nemate šanse sa racionalnim argumentima bilo što da postignete.To ti je kao kad uzmeš fosnu staviš je pred sebe i pokušavaš s njom diskusovati.

Mali je broj korisnika na ovom forumu, posjeti neku od grupa na facebooku, tamo se vise komentarise 

Haha nas treba proglasiti daleko najglupljim stanovnistvom jednog grada, opcine i kantona, na svijetu! I dati nam kakav pehar da stoji na trgu da nas zauvijek podsjeca na to kako smo se pokenjali na sve zrtve i borbe vodjene da nam se osigura sloboda i buducnost!! A sta smo mi dopustili i napravili????? I komee??? Zalosno!

Edited by Fugaziii
  • Like 2

https://www.klix.ba/vijesti/bih/grabar-kitarovic-voljela-bih-vjerovati-da-bih-ne-stvara-probleme-hrvatskoj-s-migrantima/190604064

Sta ti imas vjerovati, tvoji prave probleme BiH jer hinjski prebacujete migrante u BiH!

Ako ista, Bihac je veceras pokazao da je Grad u EUROPSKOM, SVJETSKOM smislu 🤗🤗🤗

Bar na kratko da grad bude pun, onako kako nam je svima nedostajalo odavno

• Dislike 1

prije 6 sati, Abdulvehhab said:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/grabar-kitarovic-voljela-bih-vjerovati-da-bih-ne-stvara-probleme-hrvatskoj-s-migrantima/190604064

Sta ti imas vjerovati, tvoji prave probleme BiH jer hinjski prebacujete migrante u BiH!

Ako ista, Bihac je veceras pokazao da je Grad u EUROPSKOM, SVJETSKOM smislu 🤗🤗🤗

Bar na kratko da grad bude pun, onako kako nam je svima nedostajalo odavno

Ne spominje se ovo iako svakog kojeg uhvate na svom prostoru vrate ilegalno  u Bihać.

Ova pijana kuja je po svijetu pokušala ukaljati ugled naše države izmišljajući priču o 10 000 nekakvih terorista na našem prostoru, sluzbe im vrbovale vehabije na granici da rade prljav posao kako bi opravdali svoje laži, koriste naše naše Buško jezero za energetiku a feninga nisu platili, nedaju nam državnu imovinu iz Hrvatske - trajno je ukrali i još gore od svega tog, preko svoje produžne ruke škutora domaćih su ukrali cijelu dokumentaciju ARBiH !

https://www.google.com/amp/izdvojeno.ba/amp/izdajice-medju-nama-kako-je-hrvatska-ukrala-kompletnu-dokumentaciju-armije-r-bih-sda-patriotske-lige/

Na forumu mi riječi o ovim udarima jer su bišćani u dobroj mjeri iskompleksirani hrvatima i imaju mentalitet duhovno poraženog naroda. A ko god se izdvoji iz tog ambijenta im je trn u oku.

Čak niko nije ni spomenuo Dodika koji neda vojsci da iziđe na istočnu granicu , da prestane njihovo guranje migranata u FBiH u dogovoru sa Srbijom.

Nego, tuci po onoj migrantskoj sirotinji i svoje nje-sra istresaj na njih. 

Screenshot_20190605-055604.jpg

• Like 3
  • Dislike 4

Kolinda na ovaj način pravda činjenicu da Hrvatska već godinu dana krši EU zakone i međunarodne konvencije a na štetu Bosne i Hercegovine.  To što smo tampon zona između Srbije koja ih gura prema EU i Hrvatske koja ih gura dalje od EU, znači da ćemo snositi najveću odgovornost kada su u pitanju migracije. 

Čak i oni najveći zagovornici otvorenih granica i protoka migranata kroz BiH prema EU dosad su morali shvatiti da će se javno mnijenje po pitanju migracija u BiH uskoro promijeniti, i da će oni pasovni posmatrači ove krize u velikoj većini početi zagovarati zatvorene granice. I tu će se stvoriti problem zbog činjenice da mi nemamo kapacitete da se nosimo sa nadolazećim valom migranata. Nemamo državničku vlast u USK. Vlada kantona sve što je obećala dosad je slagala. Gradonačelnik Bihaća svu odgovornost prebacuje na druge. 

Imamo i problem EU u kojoj se politika otvorenih granica sve više dovodi u pitanje. A to znači da će kroz nekoliko godina EU, kako to obično i radi, svu odgovornost spustiti na leđa vlasti u Bosni i Hercegovini i da ćemo se naći u situaciji da će migranti zaglaviti u BiH.

Mislim da je to i migrantima to jasno. 6 dana sam bio na terenu u Bihaću i Kladuši i velik dio njih želi kući. Prošle sedmce je skupina od 12 migranata iz Pakistana napustila BIRA-u i zaputila se prema Sarajevu, gdje će u ambasadi pokušati pronaći način da se vrate kući. 

Zanimalo me da li je IOM ikad imao razgovore sa lokalnim vlastima oko uspostavljanja zatvorenih prihvatnih centara, u kojima bi kretanje i napuštanje centara bilo ograničeno. To što na takve razgovore nikad nisu pozvani dovoljan je pokazatelj da se ovdašnja vlast polako gubi u potencijalnim rješenjima i da uopće ne znaju  šta da rade osim da pozivaju Sarajevo na odgovornost. Pogotovo u zadnja dva mjeseca kada se u Skupštini USK najmanje razgovaralo o migrantskoj krizi, a najviše o uspostavljanju nove vlasti koju će činiti SDA-DF-SBB-LS.

• Like 2

prije 45 minuta, Haldir said:

Kolinda na ovaj način pravda činjenicu da Hrvatska već godinu dana krši EU zakone i međunarodne konvencije a na štetu Bosne i Hercegovine.  To što smo tampon zona između Srbije koja ih gura prema EU i Hrvatske koja ih gura dalje od EU, znači da ćemo snositi najveću odgovornost kada su u pitanju migracije. 

Čak i oni najveći zagovornici otvorenih granica i protoka migranata kroz BiH prema EU dosad su morali shvatiti da će se javno mnijenje po pitanju migracija u BiH uskoro promijeniti, i da će oni pasovni posmatrači ove krize u velikoj većini početi zagovarati zatvorene granice. I tu će se stvoriti problem zbog činjenice da mi nemamo kapacitete da se nosimo sa nadolazećim valom migranata. Nemamo državničku vlast u USK. Vlada kantona sve što je obećala dosad je slagala. Gradonačelnik Bihaća svu odgovornost prebacuje na druge. 

Imamo i problem EU u kojoj se politika otvorenih granica sve više dovodi u pitanje. A to znači da će kroz nekoliko godina EU, kako to obično i radi, svu odgovornost spustiti na leđa vlasti u Bosni i Hercegovini i da ćemo se naći u situaciji da će migranti zaglaviti u BiH.

Mislim da je to i migrantima to jasno. 6 dana sam bio na terenu u Bihaću i Kladuši i velik dio njih želi kući. Prošle sedmce je skupina od 12 migranata iz Pakistana napustila BIRA-u i zaputila se prema Sarajevu, gdje će u ambasadi pokušati pronaći način da se vrate kući. 

Zanimalo me da li je IOM ikad imao razgovore sa lokalnim vlastima oko uspostavljanja zatvorenih prihvatnih centara, u kojima bi kretanje i napuštanje centara bilo ograničeno. To što na takve razgovore nikad nisu pozvani dovoljan je pokazatelj da se ovdašnja vlast polako gubi u potencijalnim rješenjima i da uopće ne znaju  šta da rade osim da pozivaju Sarajevo na odgovornost. Pogotovo u zadnja dva mjeseca kada se u Skupštini USK najmanje razgovaralo o migrantskoj krizi, a najviše o uspostavljanju nove vlasti koju će činiti SDA-DF-SBB-LS.

Od postanka ljudi migracije su postojale.  Cijeli regioni su se gradili ili umirali. Uvjek je dinamično bilo. I slaveni su došli na Balkan isto sa razlogom.

Rumunski trash ciganluke zadaje po evropskim parkovima a u drzavi svojoj mogu posao naci.

KRIZA RADNE SNAGE Rumunija spremna da uveze POLA MILIONA Pakistanaca

https://www.google.com/amp/s/www.blic.rs/a-m-p-article%3fuuid=99a69cb7-6d65-4a47-af91-d60eb880b61b&type=article&id=PULS_CMS-Article-99a69cb7-6d65-4a47-af91-d60eb880b61b&gem_id=ctJAtAeiM8JktN2_8A_G_.UJ7zYpqALmfFI1fRi3Pi3.47

Edited by Almoravid
  • Dislike 2

Potpuno mi je nejasno sto to pojedini forumasi ocekuju od Hrvatske, BiH ne cini nista da sprijeci ilegalne prelaske granice i zapadno i istocno, u BiH se ulazi i izlazi na izvolte van granicnih prijelaza, dokle god je tako Hrvatskoj ne ostaje nista drugo ne da radi ovo sto radi, problem ce za BiH postati jos veci kad se granica jos stegne, onda ce se smanjiti protocnost i onda ce u BiH tek biti pravih problema, samo tupan ne vidi da situacija neminovno ide u tom smjeru, Slovenci su nedavno stavili vojsku na granicu, Hrvatska ukoliko ne zeli postati hot spot, morati ce koliko god je to moguce zatvoriti granicu i smanjiti protocnost na minimum, ne vidim da se itko u BiH priprema na takav scenarij, pljuvanje po Hrvatskoj i rjesavanje situacije na nacin da se pusta masovan ilegalan prelaz granice prema Hr nije nikakvo rjesenje, to je okretanje glave od problema.

• Like 4
  • Aferim! 1
  • Thanks 4

21 minutes ago, Rijecanin said:

Potpuno mi je nejasno sto to pojedini forumasi ocekuju od Hrvatske, BiH ne cini nista da sprijeci ilegalne prelaske granice i zapadno i istocno, u BiH se ulazi i izlazi na izvolte van granicnih prijelaza, dokle god je tako Hrvatskoj ne ostaje nista drugo ne da radi ovo sto radi, problem ce za BiH postati jos veci kad se granica jos stegne, onda ce se smanjiti protocnost i onda ce u BiH tek biti pravih problema, samo tupan ne vidi da situacija neminovno ide u tom smjeru, Slovenci su nedavno stavili vojsku na granicu, Hrvatska ukoliko ne zeli postati hot spot, morati ce koliko god je to moguce zatvoriti granicu i smanjiti protocnost na minimum, ne vidim da se itko u BiH priprema na takav scenarij, pljuvanje po Hrvatskoj i rjesavanje situacije na nacin da se pusta masovan ilegalan prelaz granice prema Hr nije nikakvo rjesenje, to je okretanje glave od problema.

Pa to je najveći problem što su u BiH vrata granice na Drini otvorena a pojedinci zamjeraju HR policiji što radi svoj posao .

Hrvatska policija radi dobar posao i čuva svoje granice od invazije Barbara i divljaka koji su prijetnja za čitavu Europu .

Vidim jutros opet igraju kriket kod Mirala njih 20 i vise letvama tuču par migranata koji leže na zemlji , fini neki ljudi .

• Like 8

14 minutes ago, Barba said:

Pa to je najveći problem što su u BiH vrata granice na Drini otvorena a pojedinci zamjeraju HR policiji što radi svoj posao .

Hrvatska policija radi dobar posao i čuva svoje granice od invazije Barbara i divljaka koji su prijetnja za čitavu Europu .

Vidim jutros opet igraju kriket kod Mirala njih 20 i vise letvama tuču par migranata koji leže na zemlji , fini neki ljudi .

Hahahahah....ovo naganjanje štapovima desetina migranata postala sportska disciplina

• Like 1
  • Haha 1

23 minutes ago, Grunf said:

Hahahahah....ovo naganjanje štapovima desetina migranata postala sportska disciplina

Pa jeste to je njihov sport divljaštvo maltretiranje 20 na jednog da ga tuču do smrti i još mnogo toga, to su vrijednosti koje pojedinci brane na forumu a pljuju po europskim vrijednostima i civilizaciji u našem narodu .

Narod koji ima takve pojedince je osuđen na propast !

• Like 2

prije 2 sati, Rijecanin said:

Šta se očekuje od Hrvatske ? Da se drži međunarodnog zakona. Ljude koje duboko u svojoj teritoriji kada nađe (koji su bog zna gdje prošli), ukoliko zatraže azil da ih procesuiraju - a ne da traže šumarke kod Šturlića da ih ILEGALNO guraju sve u naš kanton ! Makar da im ne lome kosti jer pune naše bolnice. Koliko je naš narod poražen pokazuje i likovanje ovog djela koji na njihov racun ide.

Iskreno sad, da sam u politici, zbog ovog agresivnog, bezobraznog odnosa HDZ-a i njihovih satelita prema nama ( spomenuo sam samo neke stvari u ranijem postu), SVE JEDNOG  migranta bi gurnuo u Hrvatsku, Razbio bi ih u 100 grupa po 5 6 ljudi i sviju od jednom slao sa vodičima duž granice. Pošto nas vode lizoguzice i posto smo puni mlakonja i munafika ovo se neće ni desiti.

BIHAĆ NIJE NIKAD BIO NA RUTI

Cijela Posavina i gradovi tipa Šamac, Srbac graniče sa Hrvatskom ! Stotine kilometara od Srbije su prolazili i mogli su i te kako u tim mjestima čekati svoje preskakanje granice. Ako Dodik hoće majci Srbiji da pomogne, onda mora biti na njegov račun. Kad je okupiran istočni dio Bosne i nedaju zaštitu granice, onda policiju na entitetskoj liniji staviti i nedati im izići iz prostora koji je problem nam i napravio. Čak danan bi ih slao u rs , u pogranične gradove.

Ako je ovoliki haos, u Ivan Sedlu su blokirani i preusmjereni nama, onda treba svako svoj interes gledati i na isti nacin gurati njima problem.

Najveći deo sredstava od 30 miliona evra, koliko je nedavno Evropska komisija iz MADAD fonda izdvojila za Srbiju i Makedoniju kao pomoć u migrantskoj krizi, biće upotrebljen za prihvat migranata i njihov dobrovoljni povratak u zemlju porekla, rečeno je u Ministarstvu za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja

Srbija lijepo ubire pare a onda jednostavno gurnu nama problem. O ovom ni riječi nema na ovom forumu punom luzera koji su apsolutno sav belaj pripisali ovom krdu sirotinje.

Nemoj, biće da titova raja nije multikulti, 🐖

Edited by Almoravid
  • Dislike 1

Ovako proslavljaju Bajram... Hajmo standardna ekipica koja je zamijenila Genya i ostalu bagru, nek se oglasi malo i kaze kako nisu svi takvi itd itd..

• Like 2

38 minutes ago, logan said:

Ovako proslavljaju Bajram... Hajmo standardna ekipica koja je zamijenila Genya i ostalu bagru, nek se oglasi malo i kaze kako nisu svi takvi itd itd..

To su fini neki ljudi igraju kriket sa preponama💩💩💩💩

A sutra će ovako tući i naše ljude a već ih i tuku kao onog starca što su ga istukli halo tući starijeg čovjeka koliki divljak trebaš biti za to?

• Like 2

prije 40 minuta, logan said:

prije 40 minuta, logan said:

Najzalosnije je to sto tvrdim da je i policija nemocna pored nij pa kako da nas zastite vidite kako nemocno promatraju ovu teroristicku bandu.

• Like 4

Čekamo oglašavanje Mektića, IOM-a, Ružnića i ostalih koji su krivi za ovu situaciju. Volio bih i da neko iz Sarajeva kaže neku riječ o ovome, ima li kraja, nazire li se rješenje? Kad će novi centar, kad će ići iz grada? Kad će specijalne jedinice doći da garantuju sigurnost? Policajci su jadni i nemoćni, na videu možete vidjeti da se uopšte ne obaziru na njih..

• Like 5

Almoravid, nadam se da ce hrvatska policija biti jos zesca, granicu treba cuvati a sve koji ilegalno uđu treba silom nazad, koliko god mrzis Hrvatsku, dobro znas da ona nije bit ovog problema. bit su vlasti BiH koje ne kontroliraju granicu i dozvoljavaju da iz Srbije ude tko god hoce. Nadam se da ce vojska uskoro na granicu pa onda mozda oni u Sarajevu pocnu rjesavati problem kako treba a ne poput tebe, gurnuti ih susjedima i proterstirati kad ih vrate.   Usput ,molim te nemoj mi prodavati bozu o tome kako ih hrvatska policija brutalno tuce a oni jos par puta odu po porciju batina ?, da su stvarno dobili zestoke batine ne bi im vise palo na pamet ici preko.

• Like 2
  • Thanks 2

14 minutes ago, logan said:

Čekamo oglašavanje Mektića, IOM-a, Ružnića i ostalih koji su krivi za ovu situaciju. Volio bih i da neko iz Sarajeva kaže neku riječ o ovome, ima li kraja, nazire li se rješenje? Kad će novi centar, kad će ići iz grada? Kad će specijalne jedinice doći da garantuju sigurnost? Policajci su jadni i nemoćni, na videu možete vidjeti da se uopšte ne obaziru na njih..

Iz grada neće nikad. To je valjda svima jasno. 

• Like 1

prije 12 minuta, Rijecanin said:

Almoravid, nadam se da ce hrvatska policija biti jos zesca, granicu treba cuvati a sve koji ilegalno uđu treba silom nazad, koliko god mrzis Hrvatsku, dobro znas da ona nije bit ovog problema. bit su vlasti BiH koje ne kontroliraju granicu i dozvoljavaju da iz Srbije ude tko god hoce. Nadam se da ce vojska uskoro na granicu pa onda mozda oni u Sarajevu pocnu rjesavati problem kako treba a ne poput tebe, gurnuti ih susjedima i proterstirati kad ih vrate.   Usput ,molim te nemoj mi prodavati bozu o tome kako ih hrvatska policija brutalno tuce a oni jos par puta odu po porciju batina ?, da su stvarno dobili zestoke batine ne bi im vise palo na pamet ici preko.

Vrati se na moj post i vićeš da sam precizno napisao HDZ i sateliti, a ne hrvatsko cijelo društvo. Čitaj kaoo piše.

Napisao sam stvari koje pomenuti rade na štetu ove države i sa razlogom sam ovako nastrojen kako jesam.

do sutra da nabrajam ?

https://www.klix.ba/biznis/hrvatska-je-jedina-drzava-u-eu-koja-nije-glasala-za-izvoz-piletine-iz-bih/190206062

Edited by Almoravid
  • Dislike 3

Almoravid, izmedu BiH i Hrvatske ima problema, ali ova situacija nije problem s hrvatske strane, ilegalci ti ulaze s istoka, Hrvatska cini ono sto bi svaka normalna zemlja cinila, vraca ih nazad na sve nacine, to je ono sto bi BiH trebala ciniti a ne cini, BiH ne cini APSOLUTNO NIŠTA da rijesi osnovni problem a to je granica na istoku preko koje ulaze dnevno stotine ilegalaca i onda panika kako ih zbrinuti. Meni nije jasno sto Sarajevo mislli, kako misle da ce se to rjesiti, zar stvarno misle da ce se to sve samo od sebe, ili ce po starom receptu svih politicara napaliti raju na nekog drugog da dobiju na vremenu.

Ove danasnje snimke su izuzetno zabrinjavajuce, iskreno žalim ljude u USK, kako osigurati sigurnost familiji kad ti se  stotine barbara valja po gradu puni agresive, policija USK sama ne moze stati na kraj ovog bagri jer ih ima previse, kako po noci spavati mirno ?. Kako nazvati sutnju vlasti BiH na ovakvo nesto?.

• Like 5
  • Thanks 1

Šta možeš uraditi kada na nas petoricu nasrne grupa od 20 ljudi koji nemaju nikakvu odgovornost i koji su spremni ubiti za svoj cilj? Nemaju dokumente, nemaju identitet - riječi su jednog policajca iz Cazina od prošlog petka, kada je u ''Miralu'' izbio požar.' Nakon ovoga mozes spakirati familiju i poslati ih negddje drugdje jer policija ne moze sebe obraniti.

• Like 3
  • Sad 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...