Jump to content
FORUM

Recommended Posts

4 minutes ago, Lidjo said:

evo situacija iz austrije:

oko 16 % stranaca ima u Austriji.

u austrijskim zatvorima je preko 50 % stranaca

u Becu preko 50 % onih koji zive od socijale (Mindestsicherung) su stranci.

U osnovnim skolama preko oko 50 % djece nemaju maternji jezik Njemacki!

Izvor: Statistik Austria

Sada će te opet neki od ovih citirati i reći da kažeš i širiš dezinformacije !

Lično mislim da je i Austriji i Švedskoj najgora situacija pored Njemačke .

Ljetos sam bio u Parizu i mogu reći da je ono strašno doslovno seru po ulicama grad smrdi od migranata .

• Like 1
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3252

• rucica1

1189

• Barba

1147

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

1 minute ago, Sherbert said:

To me ne zanima, niti sam gdje napisao da ih jedva čekaju. Moja replika je bila na one izmišljotine da su SVI isti, možda bih i povjerovao u to da živim u manjoj sredini ali iz iskustva znam da nije

Onda dodji iz velike sredine u ovu malu sredinu i uvjeri se sam

• Thanks 1
5 minutes ago, Hræzlyr said:

Kod nas je jedan odmah po dolasku otvorio restoran koji i dan danas radi i ima jako dovre ocjene i posjećenost. Sretao sam i magistre farmacije koji su radili po apotekama.

Trebaš znati da iz jedne male civilizacijske zàbiti kakva je Bihać i mogu dolaziti ovakve isključive ksenofobne izjave, međutim nemoj da te imalo obeshrabre ovi ljudi. Treba im jasno reći kako stoje stvari da vide gdje su i smijati se pisanjima ovim. Ne vole ni sami sebe pa je i prije ovih migranata Bihać bio shithole iz kojeg domocilni narod biježi. I ovo sa pravom mogu kao bišćan reći a ne neko sa strane.

Vidiš pitanja "zašto u Saudijsku Arabiju ne idu "? - još jedna malograđanska floskula. Zašto bi išli kad su ih ovi " naručili ? 

Pa u Emiratima ih ima više nego domaćeg stanovništva ! Da , možda čak 80% su stranci koji rade. Pitajte bošnjake koji u Kataru rade koliko ih ima

Amerika samo iz Nepala uzima 5000 taksista godišnje i to ugovor na državnim nivou.

Eto onda da tebe pitam:ako su ih "naručili" zašto im se onemogućava dolazak?...Ako je Bihać civilizacijska zabit..ja ne razumijem što ti radiš na forumu..tu si da provociraš i da se qrčiš svojom civilizacijskom i europskom vrijednosti...o...u troskocima onda

• Like 2
27 minutes ago, Barba said:

To su ljudi bez kulture obraza nivoa i higijene ja bi dodao i oni ne pripadaju u Europu jer narušavaju njene vrijednosti i dovode u opasnost živote nevinih ljudi jer su večinom ekstremni islamski teroristi !

Nemoj biti ovoliko radikalan, ne možeš generilzovati naciju i vjeru u ovo. Islam nema veze sa ovim dešavanjima, nemoj povezivati islam sa terorizmom!

Ološ je ološ bez obzira na vjeru i naciju!

Edited by Ammar
  • Like 2
13 minutes ago, Hræzlyr said:

Kod nas je jedan odmah po dolasku otvorio restoran koji i dan danas radi i ima jako dovre ocjene i posjećenost. Sretao sam i magistre farmacije koji su radili po apotekama.

Trebaš znati da iz jedne male civilizacijske zàbiti kakva je Bihać i mogu dolaziti ovakve isključive ksenofobne izjave, međutim nemoj da te imalo obeshrabre ovi ljudi. Treba im jasno reći kako stoje stvari da vide gdje su i smijati se pisanjima ovim. Ne vole ni sami sebe pa je i prije ovih migranata Bihać bio shithole iz kojeg domocilni narod biježi. I ovo sa pravom mogu kao bišćan reći a ne neko sa strane.

Vidiš pitanja "zašto u Saudijsku Arabiju ne idu "? - još jedna malograđanska floskula. Zašto bi išli kad su ih ovi " naručili ? 

Pa u Emiratima ih ima više nego domaćeg stanovništva ! Da , možda čak 80% su stranci koji rade. Pitajte bošnjake koji u Kataru rade koliko ih ima

Amerika samo iz Nepala uzima 5000 taksista godišnje i to ugovor na državnim nivou.

Mi inace pisemo Evropa, evropski itd. A ovaj forsira eUropa, a navalio je jos na "islamske teroriste" tako da sve sumnjam da je neki NDH podmladak medju nama, neki Čovićev dječak... ako me kontaš 🙄

ti ne mozes porediti Ameriku koja je prave Amerikance poubijala I od samog pocetka sa susrecala sa razlicitim nacijama.

Bihaca kao sredina nije navikla da tu dodju strain ljudi I to odjednom. Za godinu dana par hiljada, to je za ovu sredinu previse.

Ovdje se radi o tome, da Bosna se sa takvim izazovima ne moze nositi. Vecina stanovnstva su stari ljudi, koji ne poznaju ni jedan strani jezik, tako da se sa tim ljudima ne mogu sporazumiti I nisu navikli da im strani ljudi hodaju po gradu.

Ja tvrdim da su ovo iskljucivo ekonomski migrant, koji su culi da se u Njemackoj I Austriji dobijaju pare a ne treba se nista raditi.

Sta kazes na teroristicki napad neki dan u Kelnu? Zasto toga nema u Poljskoj, Madjarskoj, Ceskoj?

• Like 2
  • Dislike 1
6 minutes ago, Hræzlyr said:

Onemogućava se jer je ojačala drugačija politika u srednjoevropskim državama, u italiji i djelimično u njemačkoj kao reakcija na onaj val iz 2014-2015. I sad je borba između te 2 evropske politike.

Napisao sam već bio. Ili ne čitaš ili nemaš sposobnosti da shvatiš, a nisam ni dužan da ti crtam.

Radim na forumu šta hoću. Rođeni sam bišćan i to mi niko ne može uzeti. Rađe se osvrni na druge stvari od kojih si pobjegao.

Ne shvataju oni da će te stvari pokositi i njihovu dijasporu a njihov prelazak preko grane o kojem sanjaju dovesti na nivo sna 🙄

Srećom eto, nije Merkel bišćanka pa iz potrebe za migracijom i njima sve viš olakšava.

Onda ne živiš u Bihaću? Onda ne možeš razumijeti...zanima me od čega si ti to pobjegao

• Like 1
22 hours ago, Sherbert said:

Zanimljivo je svakako čitati šta ljudi misle da su pogledali. Fake news

Jedna činjenica je tačna. Građani Bihaća se osjećaju nesigurno. Nešto se mora preduzeti da se stanje u gradu Bihaću normalizuje. Problemi će nastati tek dolaskom prave zime. Ukoliko se nešto ne preduzme u narednim danima bojim se da će biti kasno. 

• Like 1
1 minute ago, fišer said:

Jedna činjenica je tačna. Građani Bihaća se osjećaju nesigurno. Nešto se mora preduzeti da se stanje u gradu Bihaću normalizuje. Problemi će nastati tek dolaskom prave zime. Ukoliko se nešto ne preduzme u narednim danima bojim se da će biti kasno. 

Pa problemi već sad počinju eskalirati... Zima kad dođe, samo Bog zna kako će sve to biti... 

22 minutes ago, Hræzlyr said:

Mi inace pisemo Evropa, evropski itd. A ovaj forsira eUropa, a navalio je jos na "islamske teroriste" tako da sve sumnjam da je neki NDH podmladak medju nama, neki Čovićev dječak... ako me kontaš 🙄

Iz koje si ti   civilizirane sredine ? Ako je Bihać " civilizacijska zabit "  a ti nisi bišćanin ,  ne znam  ni šta radiš na ovom forumu i ovoj stranici biscani.net !?

Mi ovdje  govorimo i pišemo EUROPA  , europski , euro ! Niko u Bihaću ne  kaže eVro !

• Like 1

Ovaj Serbe rece da se vise nece javljati a evo ga i dalje *ere.😕 

Danas u Briselu EZ zasjeda - tema Izbjeglicka politika. Nebi bilo lose i njima javni apel (na medije u Njemackoj,Austriji,Svizarskoj,...),APEL o rijesavanju problema zastite EU granica kako bi se ukinula balkanska ruta.Odprilike u ovom smislu.Adrese njihovi medija su na internetu pristupacne.

Balkan koji je ionako nestabilan izbjeglice propusta u BiH, zemlju koja ima probleme svih oblika.Bihac i V.K. su manji gradovi gdje se veliki broj izbjeglica naglo povecao a i dalje povecava.Incidenti raznih oblika i nemoc vladajucih politicara, iz siguronosnih razloga za sebe i svoju djecu,dovela je narod na ocajnicke korake.Mi jesmo evropljani  i zelimo i dalje evropske vrijednosti njegovati ali vas molimo da probleme Evropske zajednice po izbjeglickom pitanju na sebe preuzmete.

Gradjuni Bihaca i Velike Kladuse,  (iz ratnog perioda, koji je nasom zemljom vladao)i sami su jednim djelom  izbjeglice bili, pokazali su svoju humanost.Od onog malo sto imaju dijelili su i na razne nacine migrante pomagali.Iscrpljeni smo kako materijalno tako i psihicki.Porast incidenata raznih vrsta,nemoc policije koja po svom kapacitetu nema mogucnost zastite gradjana a dalji dolazak migranata ne prestaje.Kako medju gradjanima jos veci strah izazvali nebi,mnogi incidenti se u javnosti precute. Mi gradjani, za zastitu  sigurnosti nase djece i nas na sve smo spremni. Ovo su posljedice propusta zastite granica EU.Pomozite nam da sacuvamo evropske vrijednosti koje njegujemo.

Nebi bilo lose ovaj koncept urediti i na njemackom i engleskom jeziku u javnost (gore navedenih zemalja) poslati.Vjerujem da bi to mnoge zainteresovalo. Ovo je samo prijedlog a vi kako hocet. Takodjer prijedlog da se na njemackom jeziku na protestima izlozi veci transparent u vidu - EU OVO JE VAS PROBLEM. Morate malo i provokativni biti.

• Like 3

Ljudi vratimo se na glavni cilj,a to su protesti i jasni zahtjevi. Rasprava sa pojedincima koji očigledno imaju fincijsku korist migranta je besmislena i treba je ignorisati. Ovdje neko spmenuo gdje stanu u Đački,pa niđe. Stigli sinoć i odmah u potragu i provale. 

Subota,18h gradski trg Bihać

Izmještaj migranta iz centra - HITNO

Zaustavljanje linije voza - HITNO

Zaustavljanje autobusa - HITNO

• Like 2
47 minutes ago, Hræzlyr said:

Znam ja o čemu ti govoriš. Moja mati cijeli život spava otključanih vrata i nikad lopovlukom nismo imali problema u okolini. Nikad. I među ovim ljudima se i nađe neka mraka i kriminalac ali na kantonu se radi o hiljadama ljudi i ODBIJAM i gadi mi se ova dehumanizacija tih ljudi. Gade mi se izjave malograđana. Nema šta nisam čuo zbog nekih kriminalaca. Ko od njih je kriminalan odmah ga protjerati i to je to.

Nas prije treba biti sramota što ova država domocilnom stanovništvu ne može ništq priuštiti, kamo li da ovaj kulturološki kraj može nekog ugostiti i dati čovjeku sa strane dostojan život kakav neka druga država može dati. Nahraniti ljudsko biće, obući ga i obrazovati ga.

Ne možemo upasti u rasizam zbog nekih kriminalaca niti opravdati tim mržnju. To je to.

Država neka daje azil ili ih avionom vraća ukoliko EU trenutno neće te ljude. Nema šta da se čeka.

Pobjegao od svog naroda nakon što sam rat preživio. Pobjegao od stranačkih uhljeba, kriminalnih politicara koji se na sudu provlace,  lizaca guzica i nepravde i pokvarenjaštva koje se ukorijelo. Za ikog poštenog i ambicioznog tesko da ima hajra vise.

Čovječe ti nikako ne shvataš...od do sad prispjelih migranata istina možda je 10% kriminalaca,možda manje,možda više...NIKOM NE PIŠE NA ČELU a dokumenata nemaju. ONO ŠTO JA ZAHTJEVAM A TI NEMAŠ NA TO PRAVO JER JA SAM TAJ KOJI ŽIVI OVDJE,RADI I PLAĆA POREZE KOJIM SE PLAĆAJU I POLITIČARI I POLICIJA je da isti ti migranti moraju poštovati zakone koje sam i ja MORAM poštovati. Ja se ne smijem kretati gradom bez lične karte, smijem ai ću imati problema ako me ovlašteno lice legitimiše.Oduvijek je tako bilo. Ja ne smijem provesti večer (kao i svaki drugi građanin ovog grada navečer na betonu i opijati se), ja ne smijem lunjati gradom pijan i drogiran, ja ne smijem prosijačiti, ja ne smijem stati pred trgovački centar i "žicati", ja ne smijem vući za ruku prolaznike, ja ne smijem se ušetati u bilo koje doba dana u bilo čiju kuću ne pozvan, ja ne smijem provaliti nečiju kuću i pokrasti ga, ja ne smijem staviti nož od 30 cm za pojas i slobodno se tako kretati gradom.Smijem ja to sve ali ću snositi posljedice.JA ZAHTJEVAM ISTO TAKVO PONAŠANJE I OD STRANE MIGRANATA.

Možda oni nisu svi kriminalci ali je 90% njih alkoholičara.Postavi pitanje bilo kojem našem policajcu za mišljenje o MIGRANTIMA  u Bihaću - globalno jer oni imaju najviše posla sa njima.

Ako isti ti migranti nemaju identifikaciona dokumenta MORAJU imati ograničeno kretanje ti kao "velegrađanin" bi to trebao onda znati da je tako svugdje u svijetu.

• Like 4
  • Aferim! 1
  • Thanks 1
45 minutes ago, Hræzlyr said:

Znam ja o čemu ti govoriš. Moja mati cijeli život spava otključanih vrata i nikad lopovlukom nismo imali problema u okolini. Nikad. I među ovim ljudima se i nađe neka mraka i kriminalac ali na kantonu se radi o hiljadama ljudi i ODBIJAM i gadi mi se ova dehumanizacija tih ljudi. Gade mi se izjave malograđana. Nema šta nisam čuo zbog nekih kriminalaca. Ko od njih je kriminalan odmah ga protjerati i to je to.

Nas prije treba biti sramota što ova država domocilnom stanovništvu ne može ništq priuštiti, kamo li da ovaj kulturološki kraj može nekog ugostiti i dati čovjeku sa strane dostojan život kakav neka druga država može dati. Nahraniti ljudsko biće, obući ga i obrazovati ga.

Ne možemo upasti u rasizam zbog nekih kriminalaca niti opravdati tim mržnju. To je to.

Država neka daje azil ili ih avionom vraća ukoliko EU trenutno neće te ljude. Nema šta da se čeka.

Pobjegao od svog naroda nakon što sam rat preživio. Pobjegao od stranačkih uhljeba, kriminalnih politicara koji se na sudu provlace,  lizaca guzica i nepravde i pokvarenjaštva koje se ukorijelo. Za ikog poštenog i ambicioznog tesko da ima hajra vise.

O.M.G

Dobro, predpostavajamo ne živiš u Bihaću, al kako sam skontao braniš ImIgRaNtE? 

Ok razumijem te.. Da ti kažem, ne znam jel ti ko rekao ali 50% takvih neće da radi, već radi da žive na socijali.  Drugo, prijatelju, zašto bi mi siromšana država primila čovjeka, hranila ga i obrazovala kad o svom ne možemo brinuti? SHVATI!  Mi o azilima za pse ne možemo birnuti kamoli o njima. Vrijedan i pošten mladić pakistanac, marokanac, indijac neće napustiti svoju zemlju koji imaju kakvu takvu ekonomiju. Zašto bježe ustvari na zapad?  Dio ih bježi od šerijata , drugi dio jer je na netu vidio "savšren život" a malo rada, najmanje je onih koji bježe od rata. Stotinama godina ovda hodaju moji preci, od Like do Banja Luke, od Kladuše do Petrovca. To nisu pakistanci, turci, indijci, marokanci, nego bosanci.. Nedamo mješanje čiste Krajiške krvi sa krvlju nekog sa istoka, kojem nije mjesto ovdje. Njegova kultura i običaji su daleko drugačiji od naših.

Moje dijete je vidjelo tuču među njima, od tada strahuje ići samo u školu. U Kantonu našem 300 000 živi, pa je stopa sitnog kriminala jako mala, a kako su oni došli 200% gore. Ako će njih 10 000 napraviti ovoliko kriminala, šta onda da ih je 50 000?  Nisu to divna bića kako ti misliš.

• Like 4
  • Confused 1
12 minutes ago, RiDaM said:

O.M.G

Dobro, predpostavajamo ne živiš u Bihaću, al kako sam skontao braniš ImIgRaNtE? 

Ok razumijem te.. Da ti kažem, ne znam jel ti ko rekao ali 50% takvih neće da radi, već radi da žive na socijali.  Drugo, prijatelju, zašto bi mi siromšana država primila čovjeka, hranila ga i obrazovala kad o svom ne možemo brinuti? SHVATI!  Mi o azilima za pse ne možemo birnuti kamoli o njima. Vrijedan i pošten mladić pakistanac, marokanac, indijac neće napustiti svoju zemlju koji imaju kakvu takvu ekonomiju. Zašto bježe ustvari na zapad?  Dio ih bježi od šerijata , drugi dio jer je na netu vidio "savšren život" a malo rada, najmanje je onih koji bježe od rata. Stotinama godina ovda hodaju moji preci, od Like do Banja Luke, od Kladuše do Petrovca. To nisu pakistanci, turci, indijci, marokanci, nego bosanci.. Nedamo mješanje čiste Krajiške krvi sa krvlju nekog sa istoka, kojem nije mjesto ovdje. Njegova kultura i običaji su daleko drugačiji od naših.

Moje dijete je vidjelo tuču među njima, od tada strahuje ići samo u školu. U Kantonu našem 300 000 živi, pa je stopa sitnog kriminala jako mala, a kako su oni došli 200% gore. Ako će njih 10 000 napraviti ovoliko kriminala, šta onda da ih je 50 000?  Nisu to divna bića kako ti misliš.

Kao što znate jer sam o tom pisao ja sam imao više slučajeva provale u moju kuću i moje auto.Zadnji put moja djeca su bila tu-prisutna...Da li možeš da si predočiš sliku hrpe pijanih i drogiranih migranata (ne nužno migranata - bilo koga) kako ti se u 17 sati poslije podne vrzmaju po dvorištu, provaljuju u auto i urliču i vrište bez ikakve bojazni da će ih neko čuti ? A ti imaš 10 godina i stojiš na par metara od njih...igrao se u svom dvorištu.Da li može neko da shvati TAJ ŠOK jednog desetogodišnjaka ? Da li neko može da shvati bojazan od tih ljudi nakon toga? Ja moram svako jutro otići kući sa posla odvesti dijete u školu ja moram svaki dan poslije škole otići po dijete u školu sa posla i odvesti kući pa se opet vratiti na posao - JER SE DIJETE BOJI IĆI SAMO.Sreća moja da imam razumnog šefa. MENE NE ZANIMA NITI JEDAN ILEGALNI MIGRANT,NAKON TOG NEMAM NIKAKVE EMPATIJE PREMA BILO KOJEM. MENI SU MOJA DJECA NAJVAŽNIJA !!!

Edited by Grunf
  • Like 7
10 minutes ago, Grunf said:

Kao što znate jer sam o tom pisao ja sam imao više slučajeva provale u moju kuću i moje auto.Zadnji put moja djeca su bila tu-prisutna...Da li možeš da si predočiš sliku hrpe pijanih i drogiranih migranata (ne nužno migranata - bilo koga) kako ti se u 17 sati poslije podne vrzmaju po dvorištu, provaljuju u auto i urliču i vrište bez ikakve bojazni da će ih neko čuti ? A ti imaš 10 godina i stojiš na par metara od njih...igrao se u svom dvorištu.Da li može neko da shvati TAJ ŠOK jednog desetogodišnjaka ? Da li neko može da shvati bojazan od tih ljudi nakon toga? Ja moram svako jutro otići kući sa posla odvesti dijete u školu ja moram svaki dan poslije škole otići po dijete u školu sa posla i odvesti kući pa se opet vratiti na posao - JER SE DIJETE BOJI IĆI SAMO.Sreća moja da imam razumnog šefa. MENE NE ZANIMA NITI JEDAN ILEGALNI MIGRANT,NAKON TOG NEMAM NIKAKVE EMPATIJE PREMA BILO KOJEM. MENI SU MOJA DJECA NAJVAŽNIJA !!!

Mah lako je sad ići u Njemačku, što ti isti imigranti nisu išli 1939, 1940,1941 itd? Sad se našli ići, a Hitler bi ubio za takvu pješadiju.

• Haha 2
53 minutes ago, Kula said:

Strašno. Pa gdje uspiju svi stati ? Nemoguće da su svi u Đačkom domu... mngo je privatnih kuća koji iznajmljuju dan 10 KM po osobi, borave po 20 osoba u jednoj kuci.

Pa na brdima, u harmanim,ozimicama sve u grupama prolaze i u grad odose.

Tamo ima idiota koji ih u kuce natrpa - po glavi 20€. Sto komsije njihov pesinluk trpiti moraju, to ih nije briga.😟   

• Like 3
1 hour ago, rucica1 said:

Ovaj Serbe rece da se vise nece javljati a evo ga i dalje *ere.😕 

Danas u Briselu EZ zasjeda - tema Izbjeglicka politika. Nebi bilo lose i njima javni apel (na medije u Njemackoj,Austriji,Svizarskoj,...),APEL o rijesavanju problema zastite EU granica kako bi se ukinula balkanska ruta.Odprilike u ovom smislu.Adrese njihovi medija su na internetu pristupacne.

Balkan koji je ionako nestabilan izbjeglice propusta u BiH, zemlju koja ima probleme svih oblika.Bihac i V.K. su manji gradovi gdje se veliki broj izbjeglica naglo povecao a i dalje povecava.Incidenti raznih oblika i nemoc vladajucih politicara, iz siguronosnih razloga za sebe i svoju djecu,dovela je narod na ocajnicke korake.Mi jesmo evropljani  i zelimo i dalje evropske vrijednosti njegovati ali vas molimo da probleme Evropske zajednice po izbjeglickom pitanju na sebe preuzmete.

Gradjuni Bihaca i Velike Kladuse,  (iz ratnog perioda, koji je nasom zemljom vladao)i sami su jednim djelom  izbjeglice bili, pokazali su svoju humanost.Od onog malo sto imaju dijelili su i na razne nacine migrante pomagali.Iscrpljeni smo kako materijalno tako i psihicki.Porast incidenata raznih vrsta,nemoc policije koja po svom kapacitetu nema mogucnost zastite gradjana a dalji dolazak migranata ne prestaje.Kako medju gradjanima jos veci strah izazvali nebi,mnogi incidenti se u javnosti precute. Mi gradjani, za zastitu  sigurnosti nase djece i nas na sve smo spremni. Ovo su posljedice propusta zastite granica EU.Pomozite nam da sacuvamo evropske vrijednosti koje njegujemo.

Nebi bilo lose ovaj koncept urediti i na njemackom i engleskom jeziku u javnost (gore navedenih zemalja) poslati.Vjerujem da bi to mnoge zainteresovalo. Ovo je samo prijedlog a vi kako hocet. Takodjer prijedlog da se na njemackom jeziku na protestima izlozi veci transparent u vidu - EU OVO JE VAS PROBLEM. Morate malo i provokativni biti.

Salvini se spominje kao zamjenik Junckera na mjesto Europske komisije.

Tek onda bi se cijela prica okrenula I onda bi 100 % mogil iskljuciti mogucnost da ce ti ljudi preci EU-granicu.

Ti ljudi ostaju onda u Bosni, dalje nebi bilo!

Znaci ovi sto su tu oni ostaju tu I vazno je da se sprijece drugi da dolaze!

• Dislike 1

Raspravljati sa individuama (namjerno ne kažem ljudima) koji nemaju nikakvog razumjevanja za svoje bivše sugrađane a istovremeno opravdavaju i relativiziraku ponašanje ovih u 90% slučajeva krimosa nema apsolutno nikakvog smisla te stoga njihove objave na ovom forumu treba u potpunosti ignorirati i pustiti ih da žive u svim svijetu

• Like 3
  • Aferim! 1
7 minutes ago, sk64 said:

Raspravljati sa individuama (namjerno ne kažem ljudima) koji nemaju nikakvog razumjevanja za svoje bivše sugrađane a istovremeno opravdavaju i relativiziraku ponašanje ovih u 90% slučajeva krimosa nema apsolutno nikakvog smisla te stoga njihove objave na ovom forumu treba u potpunosti ignorirati i pustiti ih da žive u svim svijetu

Pitam se samo hoće li iko iz dijaspore doći na proteste, ili će navijati za nas uz male ekrane kao 92.

1 minute ago, Grunf said:

mig.thumb.jpg.f7f5e7ab804b41e757bee1dd2ccb3bd1.jpg

Jel me oči varaju ili taj vrši nuždu na mezarje?!?!?!?

Kriza je sama po sebi uzasna ali jos otezavajuca okolnost je ta da je dosla u najgore moguce vrijeme - postizborno vrijeme. Formiranje vlasti ce biti dugo i mukotrpno. Evo danas primjera: HDZ-ovi ministri ne dolaze na sjednicu Vijeca ministara iz poznatog razloga (izborni zakon ili blokada) i naravno sjednica se odgadja. Vijece ministara je danas trebalo raspravljati o krizi i donijeti odluku o stavljanju u funkciju kasarne "Usivak" u Hadzicima. Dakle, ocekivati neku veliku pomoc od visih organa vlasti nije pretjerano realno. 

Obustaviti linije Bihac - Sarajevo je prvi korak. To je minimum minimuma. 

• Like 4
5 minutes ago, JohnQ said:

Kriza je sama po sebi uzasna ali jos otezavajuca okolnost je ta da je dosla u najgore moguce vrijeme - postizborno vrijeme. Formiranje vlasti ce biti dugo i mukotrpno. Evo danas primjera: HDZ-ovi ministri ne dolaze na sjednicu Vijeca ministara iz poznatog razloga (izborni zakon ili blokada) i naravno sjednica se odgadja. Vijece ministara je danas trebalo raspravljati o krizi i donijeti odluku o stavljanju u funkciju kasarne "Usivak" u Hadzicima. Dakle, ocekivati neku veliku pomoc od visih organa vlasti nije pretjerano realno. 

Obustaviti linije Bihac - Sarajevo je prvi korak. To je minimum minimuma. 

Pored migranatske krize koja prelazi sve mjere i ustaškog orgijanja  u vijecu ministara, pogledaj sad ovo u rs-u 
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/naoruzani-clan-snsd-a-zoljom-prijeti-dragicevicu-po-rao-si-se-po-rs-i-svima-nama-ljudima-su-ginuli-i-po-troje-djece-ali-nikad-nisu-psovali-r-srpsku-i-pravoslavnu-crkvu-401942

Ma zatrovana politicka situacija da bi se nesto ovako krupno rijesilo. Kad je bila prica o mogucem rasporedjivanju Oruzanih snaga na istocne granice da ih logicno cuvaju, prvo su se Dodikove podguzne muhe digle sa pricom kako to nije nadleznost Oruzanih snaga. Pa da imate pameti, otisli bi u Parlament i nasli mehanizam kako da se pobrinete da to bude nadleznost vojske. Ima zakon pa ga promijeni. Ima u najgorem slucaju proglasiti vanrednu situaciju pa ih salji. 

Ili prica o pojacanju Federalne policije. I to se ispolitiziralo i pretvorilo u satro neku invaziju na RS.  

Krizi se treba prilagoditi i mijenjati propise u svoju korist kako bi sebi olaksao. To citava Europa radi. Hrvatska je donijela novi zakon o azilu kako bi migrantima ogranicili kretanje. 

E da, i to pojacanje MUP-a RS nije dalo nikakvog bitnog efekta jer je priliv nikad veci. Radije te policajce posaljite kuci jer im ionako nista nije placeno. 

Nesposbnost je preblaga rijec za politicke elite u BiH. Ministar Mektic nedavno izjavi kako ih u citavoj drzavi ima izmedju 1500-2000 i da se broj drasticno smanjuje. To je izjavio krajem septembra a u septembru je u Krajinu pristigao rekordan broj od 2700. Dakle, nesto se ne poklapa. 

• Like 2
  • Thanks 1
7 minutes ago, JohnQ said:

Ma zatrovana politicka situacija da bi se nesto ovako krupno rijesilo. Kad je bila prica o mogucem rasporedjivanju Oruzanih snaga na istocne granice da ih logicno cuvaju, prvo su se Dodikove podguzne muhe digle sa pricom kako to nije nadleznost Oruzanih snaga. Pa da imate pameti, otisli bi u Parlament i nasli mehanizam kako da se pobrinete da to bude nadleznost vojske. Ima zakon pa ga promijeni. Ima u najgorem slucaju proglasiti vanrednu situaciju pa ih salji. 

Ili prica o pojacanju Federalne policije. I to se ispolitiziralo i pretvorilo u satro neku invaziju na RS.  

Krizi se treba prilagoditi i mijenjati propise u svoju korist kako bi sebi olaksao. To citava Europa radi. Hrvatska je donijela novi zakon o azilu kako bi migrantima ogranicili kretanje. 

E da, i to pojacanje MUP-a RS nije dalo nikakvog bitnog efekta jer je priliv nikad veci. Radije te policajce posaljite kuci jer im ionako nista nije placeno. 

Nesposbnost je preblaga rijec za politicke elite u BiH. Ministar Mektic nedavno izjavi kako ih u citavoj drzavi ima izmedju 1500-2000 i da se broj drasticno smanjuje. To je izjavio krajem septembra a u septembru je u Krajinu pristigao rekordan broj od 2700. Dakle, nesto se ne poklapa. 

Moje skromno mišljenje je (iako je migranstska kriza tu i ne može se na nju uticati) da Dodik i Vučić igraju opasnu smišljenu igru kojoj bi cilj bio rasteretiti Srbiju migrantima, propuštanje migranata na granici sa Srbijom  i njihovo slanje na dio FBiH,onemogućavanje zaštite granice sa Srbijom što bi moglo dovesti do toga da vlasti FBiH onda pokušaju zaštititi entitetske linije i samim tim dovesti i do fizičkog razdvajanja RS i FBiH

• Like 3
  • Thanks 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...