Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije 1 minuta, zudox said:

Koji si ti pacenik hranis svoj ego provokacijama,cccccc

A nije bog ga stvori. Vrati se na onaj post sto sam pisao.

Svi ljudi mole boga bilo kakvog investitora dovesti ( pošto nas zaobilaze svi u širokom luku zbog nestabilnosti tržišta i korupcije čak u pravosuđu) i nađe se budala rasistički rant tući ovdje prema i onih 4 turista što nam dođu.

Kad lijepo spomeneš da ljudi imaju pare i ulažu trilione u americi, njemackoj, japanu i da ih briga na zalost za nas region onda ljude zaboli. Zašto ?

Jer MI smo ( bošnjak sam i ja ne zaboravi) smo glup a arogantan narod i to je teška mješavina. Mislimo da imamo nešto ko fol.

Imamo osobu ovdje koja poredi narod sa paščadima i bude podržana od ljudi.

Samo nek pljuju. Zato San Francisco , Silicon valley fino primi ljude:

https://www.vox.com/2018/10/24/18020282/saudi-arabia-silicon-valley-investors-venture-capital-money

a ti se Muzafere kupaj. 😚

Dok nase budale shvate neke stvari ode zivot. Meni roditelje jadnici spominju jer ne mogu  argumentovato nista reci.

Boli al j... ga al nije u meni problem. Mene ne interesuje cije su pare dok narod dobija posao.

• Dislike 5

31 minutes ago, Grunf said:

@Almoravid  ko se to naljutio??? Hahhaahaha

Grunfe ljuti se sto sam procitala njega i njegovu vrstu. Vidi kako se nalozio i kako se pravda. A recimo on je mene skroooz pogresno vidio, jer sam sve suprotno. Znaci da je vruce, nije hladno, ove reakcije su mi mile jer znam da sam u pravom smjeru. I znam zasto sam rekla svaku rijec i kome je namijenjena, i znam da i ti a i drugi forumasi znate da sam u pravu. Bas sam ubola, ubodem svaki put hihi 🤙🏼

Da vam mama pokaze. Ja nikad ne govorim stvari bezveze vec zato sto imam dokaz. I glup je onaj ko me vidi sta radi moster bakir i bloddy arapi koji kaao sto bi rekli u lud zbunjen normalan: IMAJU VELIKE PLANOVE ZA NAS... ali zato imaju ljudi poput mene koji ce da odbiju to i odbace kao slinu

• Thanks 1
  • Haha 1

EU je sada otvoreno rekla da ne zeli te ljude na svojoj teritoriji.  Sto opet znaci da su Bosanci najebali.  Nista konkretno nije rijeseno osim tog policijskog casa. I sta onda,  opet ce imat slobodu kretanja po danu.   Kad prebace ove na livadu kako ce sprijecit priliv migranata u grad. Postoji li rijesenje za to, za priliv migranata u grad

• Like 3

1 minute ago, gargamel said:

EU je sada otvoreno rekla da ne zeli te ljude na svojoj teritoriji.  Sto opet znaci da su Bosanci najebali.  Nista konkretno nije rijeseno osim tog policijskog casa. I sta onda,  opet ce imat slobodu kretanja po danu.   Kad prebace ove na livadu kako ce sprijecit priliv migranata u grad. Postoji li rijesenje za to, za priliv migranata u grad

Kažu da će ograničiti kretanje. Jutros je baš fino bilo  u gradu. Neobično, kao neki drugi grad

• Like 2
  • Thanks 1

41 minutes ago, Fugaziii said:

Gradnja tih stambenih kompleksa radi se za isključivo bogate arapske zemlje, tj. njihove stanovnike. Prije dvije godine sam bio u jednoj od tih država i primijetio sam na ulici hrpu skupocjenih auta prekrivenih prašinom. Domaćina, koji je oženio našu prijateljicu, pitali smo šta je sa autima. Odgovorio je da većina vlasnika pere novac kupovinom automobila koje prijavljuju kao darove, a onda ih šalju u Evropu gdje ih i prodaju debelo ispod cijene. Nekoliko takvih auta pojavilo se i na ulicama našeg kantona. To je jedan od načina na koji zadržavaju dio ilegalno stečenog novca. 

Mene stoga ni ne čudi da isto to rade i van granica svojih država, pogotovo u BiH. 

Oni će privatizirati prirodne ljepote u BiH. Uvesti svoje zakone u okviru tih kompleksa i raditi šta god požele. Na jednom od najljepših mjesta u BiH već rade na kompletnoj privatizaciji, kupovini imovine i zatvaranju prirodnog blaga - Prokoškog jezera. Ko god je bio na Vranici zna kakav potencijal to mjesto ima. 

Saudijska Arabija i Emirati su veći problem za BiH od migranata koji će tu provesti nekoliko godina. Neki možda i čitav život. 

• Like 3
  • Thanks 1

prije 26 minuta, logan said:

Zudox opet pitam, dokle se stiglo sa peticijom i protestima?

Ima enver munjakovic na fb stranicu gdje prikuplja potpise nešto je u oopstini na znam šta .Nešto čudno se dogadja migice se ne vide danas nešto počeli zadnji dana dobivati batine pošteno rečeno pokušali napasti i policiju  leleleeee kako su prošli.Povalja ih jedan pandur trojicu ko  brus li

• Thanks 2

Ok jutros je bilo jutros kako ce biti ubuduce.  Bas me zanima kako ce ograniciti kretanje.  Ne vjerujem u to nista

prije 47 minuta, Fugaziii said:

Grunfe ljuti se sto sam procitala njega i njegovu vrstu. Vidi kako se nalozio i kako se pravda. A recimo on je mene skroooz pogresno vidio, jer sam sve suprotno. Znaci da je vruce, nije hladno, ove reakcije su mi mile jer znam da sam u pravom smjeru. I znam zasto sam rekla svaku rijec i kome je namijenjena, i znam da i ti a i drugi forumasi znate da sam u pravu. Bas sam ubola, ubodem svaki put hihi 🤙🏼

Da vam mama pokaze. Ja nikad ne govorim stvari bezveze vec zato sto imam dokaz. I glup je onaj ko me vidi sta radi moster bakir i bloddy arapi koji kaao sto bi rekli u lud zbunjen normalan: IMAJU VELIKE PLANOVE ZA NAS... ali zato imaju ljudi poput mene koji ce da odbiju to i odbace kao slinu

😂 nikad bratija  nikad odustala nije

• Dislike 1

Sinoć su naše dvije sugrađanke inače sestre fizički napadnute i opljačkane od strane migranata. Kako vidim sreća je bila što su neki naši sugrađani priskočili u pomoć a počinioc kako sam razumio je uhvaćen. Ovo je tekst jedne od njih:

"Sinoc, 09.06 nesto malo iza ponoci u mom rodnom gradu, u centru grada, na mjestu gdje su se nekad okupljali nasi mladi,omladina grada Bihaca, ljudi s djecom, staro i mlado .. dozivjela sam neprijatnu situaciju, napad od strane nepoznate osobe, upravo jedne od osoba zbog kojih se gradjani ovog grada u strahu zakljucavaju u svojim domovima gdje su se nekad ranije bezbrizno njihova djeca mogla igrati, a oni sami setati ulicama naseg lijepog,prelijepog Bisca do kasnih vecernjih sati .. naime,vracajuci se u drustvu svoje sestre kuci iz sasvim normalnog subotnjeg izlaska, dozivjela sam scenu i napad koji ce dozivotno ostaviti urezan trag u mom sjecanju ..Po samom izlasku iz kluba bistro .. primjetile smo dvije nepoznate osobe kako nas prate dva koraka iza nas .. dobacivali su i smijali se cijelo vrijeme .. o cemu su pricali naravno da nismo znale jer su govorili na samo njima poznatom jeziku .. u strahu koji nas je obuzeo nismo znale kako da reagiramo pa smo odlucile stati kako bi nas oni prosli te smo usporile medjutim i dalje su nastavili isto i pratili su nas kako bi na kraju sjeli na stepenice kod djevojke sa une .. tim njihovim odustanjem sestra i ja smo pomislile da se nece nista lose desiti .. medjutim prava nevolja nas je snasla na parkingu u centru grada pored poslovnog objekta Agram ..Taj isti koji nas je pratio prisao nam je uzurbanim koracima s ledja, neocekivano i sve se odigravalo u sekundama .. prvo je skocio na moju sestru koja je odmah potom bila bacena na pod.Tom prilikom je zadobila lakse tjelesne povrede,a slike cu okaciti zajedno s ovim tekstom.Ja, onako prestravljena nerazmisljajuci i neznajuci sta nas je snaslo skacem na njega nadajuci se da cu uspjeti spasiti sestru iz njegovih ruku medjutim tu i ja dobijam lakse tjelesne povrede ..Bivaju nam otudjene nase licne stvari (dva mobilna telefona, moja torbica ) ... zahvaljujuci ljudima iz obliznjih lokala flash i 35 i naravno brzom intervencijom nase policije prosle smo dobro s obzirom kako se sve moglo zavrsiti ... posebno hvala momku *** koji je uspio da ‘uhvati’ tog monstruma i uspije nam vratiti stvari koje je otudjio .. Sad se ja pitam ...dokle ?? Nisu u pitanju materijalne stvari nisu u pitanju telefoni i moja torbica s bankovnom karticom i odredjenom sumom novca koja se nalazila u novcaniku ..nije ljudi .. telefoni se kupe novac se zaradi ... sta da su bila dvojica sta da su nas presreli u nekoj mracnoj neosvjetljenoj ulici,kakvih u nasem gradu ima koliko hocete. Sta da nije bilo tih dobrih ljudi koji su culi vrisku i odreagovali ..Jucer smo to bile mi sutra neko drugi ??? Nije samo jedan takvih je trenutno na stotine. Sta nam se to dogodilo s nasim rodnim krajem ..nema vise bezbriznih odlazaka u setnje, kupovinu ..sve je nestalo zavladala tama i strah nasim ulicama.Iskreno poslije ovog dogadjaja ja kao osoba koja je dozivjela licno na svojoj kozi sve ono sto sam do jucer s nevjericom citala po portalima se pitam do kad ?? "

blma.jpg

• Like 1
  • Sad 3

Boji se i turista i migranata i svih drugih stranaca iz EU i USA a ljuti se kad joj neko kaže da je ksenofob

• Dislike 5

Znojite se hejteri, trudite se previse da me diskriminisete, jako neuspjesno. Nemate argumente, ali za trud dajem Vam dvicu. 

Nadalje, da se zapravo radi o turistima, spavali bi u hotelima, ne bi pokupovali pola Bosne u vukojebini, da bi se njih pola miliona turisticki provodili. Nemojte se prosipati, pogledajte agrumentovane i dokumentovane i dokazane cinjenice. 

• Like 4
  • Thanks 3

Ovaj tekst sam napisao i poslao mejlom, te kao post na stranici Grada,gradonačelnika a i poslan je "službeno" putem pošte isti dan kada se desilo ono u parku pored vrtića (odmah nakon tog). Ja ne znam da li je on (tekst) uticao na ovaj razvoj događaja od danas ( pročitajte i ovdje na biscanima tekst o Šukijevoj reakciji oko seljenja migranata sa livade kod Bire na livadu na Vučjaku bla,bla,bla) ali se nadam da je bar malo potakao ili bar ga dotaknuo da razmisli,iako smatram da je kasno i za njega kao političara i za Grad. Nisam imao namjeru da to stavim i ovdje ali tek sad sam vidio post od  @Haldir u kojem kaže kako ovdje niko ništa javno ne smije reći pa samo da ga opovrgnem. Pisao sam ja i ambasadama Pakistana, Irana...u toku ovih 18 mjeseci.

"Gospodine gradonacelnice,

Ovim putem a kasnije i putem sredstava informisanja Vam se obracam
kao prvom covjeku ovog Grada a povodom zadnjeg incidenta koji se dogodio danas
oko 13:00 u Gradskom parku pored samog djecijeg vrtica ali i u njegovom samom 
dvorištu i koji je u mom slucaju, ona zadnja kap koja je prelila cašu.

Pored djecijeg vrtica kojeg pohadaju NAŠA djeca. 
NAŠA BIHACKA DJECA !!! 
Ocigledno ne i Vaša.

Obracam Vam se kao savjesni gradanin ovog grada, pod svojim imenom i prezimenom
i ZAHTJEVAM od Vas (ne molim Vas i ne apeliram Vam nego ZAHTJEVAM od Vas) i Gradskog vijeca
samo dvije stvari, koje od Vas ocekuje i traži najmanje 90% stanovnika ovog Grada 
ali nikad nije imalo i nema petlju to da kaže javno.

Tražim od Vas i od kompletnog Gradskog vijeca ako imate u sebi još imalo morala i osjecaja krivice:

1. da odmah i neodloživo pocistite nered i kaos koji ste svojim neradom ucinili u ovom Gradu
2. da kolektivno i neopozivo nakon što ispunite tacku jedan podnesete ostavke na sve svoje funkcije

Što prije to ucinite - prije cete pasti u zaborav

Lijep pozdrav"

• Like 3
  • Aferim! 1
  • Thanks 5

prije 6 sati, Grunf said:

Pa sad sam bio kod Bire...nema mrdanja iz nekog razloga

Taj je razlog trebo biti od samog pocetka. Koja je to samo logika da dozvoljavas nepoznatim licima bez moguce identifikacije slobodno kretanje po gradovima - to i jeste jedan od glavnih razloga sto su ovako koptisali svi preko Bihaca. Iskreno se nadam da ovo vise nece izmjeniti i da nece biti slobode kretanja vise...

• Like 4
  • Dislike 1

prije 36 minuta, zudox said:

Ima enver munjakovic na fb stranicu gdje prikuplja potpise nešto je u oopstini na znam šta .Nešto čudno se dogadja migice se ne vide danas nešto počeli zadnji dana dobivati batine pošteno rečeno pokušali napasti i policiju  leleleeee kako su prošli.Povalja ih jedan pandur trojicu ko  brus li

900 komentara od kojih je 99% spremno doci na proteste. Moglo bi biti nešto od ovog, iskreno se nadam.

Drago mi je da se situacija koliko toliko smirila, i nadati se da će ih ovaj policijski sat natjerati na pokret, s obzirom da neće moći noću pokušavati preći granicu. U svim drugim situacijama je ni ne mogu preći. Uz pritisak i nezadovoljstvo stanovništva, nadam se da će se problem što prije riješiti. 

• Like 2

prije 45 minuta, Grunf said:

Sinoć su naše dvije sugrađanke inače sestre fizički napadnute i opljačkane od strane migranata. Kako vidim sreća je bila što su neki naši sugrađani priskočili u pomoć a počinioc kako sam razumio je uhvaćen. Ovo je tekst jedne od njih:

Ljudi , ja vam kazem da je jedina pomoc za ove stvari da se zna od Pakistana do Kanade sta ceka nekoga ko se usudi i cudno pogledati neku nasu zenu ili djevojku, kamo li da se ko usudi dobacivati kojesta. A to ce se znati kada svaki takav prodje sve i jednog skrsenog rebra kada ga ko vidi. O ovim stvarima ja svo vreme govorim - nema tolerisanja ovih stvari, i to od strane naroda! Ali kada smo mi tu osobinu o kojoj pricam nazalost vec bekih 5-6 decenija posve ukopali i povlasili se haman. Cak sta vise danas je nekima ponos da im drugi ljudi pare oci na njihovim zenama i da citavom svitu pokaze kako mu je zena „dobra“. Ovo su osobine svinja a ne ljudi... zao mi je zbog izrazavanja, ali tako je nazalost...

• Like 1
  • Dislike 1

prije 7 minuta, Krajisnik said:

Ljudi , ja vam kazem da je jedina pomoc za ove stvari da se zna od Pakistana do Kanade sta ceka nekoga ko se usudi i cudno pogledati neku nasu zenu ili djevojku, kamo li da se ko usudi dobacivati kojesta. A to ce se znati kada svaki takav prodje sve i jednog skrsenog rebra kada ga ko vidi. O ovim stvarima ja svo vreme govorim - nema tolerisanja ovih stvari, i to od strane naroda! Ali kada smo mi tu osobinu o kojoj pricam nazalost vec bekih 5-6 decenija posve ukopali i povlasili se haman. Cak sta vise danas je nekima ponos da im drugi ljudi pare oci na njihovim zenama i da citavom svitu pokaze kako mu je zena „dobra“. Ovo su osobine svinja a ne ljudi... zao mi je zbog izrazavanja, ali tako je nazalost...

Razjasni malo oko ovoga koliko treba biti obucena i tako to da ne bi bio svinja jer ims=a ovdje i nekih novokomponovani muslimana kojinisu zamotane rado poturili ovoj svojoj braci da se nasladjuju sa nevjernicima.

• Like 1

prije 10 minuta, zudox said:

Razjasni malo oko ovoga koliko treba biti obucena i tako to da ne bi bio svinja jer ims=a ovdje i nekih novokomponovani muslimana kojinisu zamotane rado poturili ovoj svojoj braci da se nasladjuju sa nevjernicima.

Zena kad bi potpuno gola hodala ne bi mogla od nikog biti definisana kao "nevjernica" zbog tog a niko ni ove drogerase, pedere, alkoholicare, narkomane ne smatra bracom ni u snovima tako da nemoj pretjeravati tim populistickim sranjima.

• Dislike 1

prije 2 minuta, Almoravid said:

Zena kad bi potpuno gola hodala ne bi mogla od nikog biti definisana kao "nevjernica" zbog tog a niko ni ove drogerase, pedere, alkoholicare, narkomane ne smatra bracom ni u snovima tako da nemoj pretjeravati tim populistickim sranjima.

Nema problema za tvoj odgovor vec pitanje sam postavio krajisniku da vidimo koliko je rastezljiv njegov pojam da druge moze nazvati svinjama

• Like 1

prije 33 minuta, Krajisnik said:

Ne treba biti uopste ni rodbinska veze ili cak familija uopste da se na to brutalno reaguje. Dovoljno je sto su nasi gradjani a sto drzava ne brine adekvatno o njima. Mi u ulici nikad nismo imali problem sa kriminalom i da je meni ili komsiji od ovih pedera problem napravljen sigurno bi reagovali. Hodaju nam po ulici zbog blizine centra ali za sad je mirno.

Da ne kaze sad da neku zenu/curu napadnu. Treba pucati u njih odmah. Ha-oni-ha cetnici koji su u ratu zvjerstva radili. Nikakva razlika

Edited by Almoravid
  • Like 2
  • Dislike 1

Preuzeto sa fb od direktora naselja Sumatac, gosp. Hasana Brkica:

I mi u Velikoj Kladuši smo građani ovog kantona, ove federacije, ove države, zar ne? Mislim da jako opasno i uznemirujuće, od strane vlasti na Unsko - sanskom kantonu i koordinacionih tijela, da nas se zaobilazi po pitanju problema sa migrantima ( slobodno se može reći opasnim i neidentificiranim licima ) kad su u pitanju iznalaženja adekvatnih rješenja.
Evo, ja kao direktor javne ustanove, škole na području Velike Kladuše, kroz čije mjesto, kraj škole, dnevno proputuje blizu tri stotine sumnjivih i opasnih tipova vas otvoreno pitam, gospodo iz vlasti Unsko - sanskog kantona i koordinacionih tijela, a još  da vam kažem, ako vam je bitno, da nisam " babin ", da li ste  uputili poziv općinskim vlastima općine Velika Kladuša za prisustvo na današnjem vanrednom sastanku kod premijera? 
Pozivam vas da nas ne smatrate građanima drugog reda, pozivam vas da na sastanke pozovete i predstavnike naše općine, pozivam vas u ime mojih sugrađana da ovaj problem shvatite kao problem svih građana Unsko - sanskog kantona..., a Velika Kladuša je sastavni dio tog kantona. Hoćemo li mi, kad se dese neugodnosti, samo tad vidjeti kantonalne organe za uspostavu reda ili?
Kantonalne vlasti se osjećaju zapostavljeno od strane federalnih i državnih organa, a kako onda da se mi, građani Velike Kladuše, osjećamo kad nas nema na mapi ni kod jednih ni kod drugih? Nismo svi isti, zaista nismo, nikad nismo ni bili...

• Like 1
  • Thanks 3

9 minutes ago, Lidjo said:

Preuzeto sa fb od direktora naselja Sumatac, gosp. Hasana Brkica:

I mi u Velikoj Kladuši smo građani ovog kantona, ove federacije, ove države, zar ne? Mislim da jako opasno i uznemirujuće, od strane vlasti na Unsko - sanskom kantonu i koordinacionih tijela, da nas se zaobilazi po pitanju problema sa migrantima ( slobodno se može reći opasnim i neidentificiranim licima ) kad su u pitanju iznalaženja adekvatnih rješenja.
Evo, ja kao direktor javne ustanove, škole na području Velike Kladuše, kroz čije mjesto, kraj škole, dnevno proputuje blizu tri stotine sumnjivih i opasnih tipova vas otvoreno pitam, gospodo iz vlasti Unsko - sanskog kantona i koordinacionih tijela, a još  da vam kažem, ako vam je bitno, da nisam " babin ", da li ste  uputili poziv općinskim vlastima općine Velika Kladuša za prisustvo na današnjem vanrednom sastanku kod premijera? 
Pozivam vas da nas ne smatrate građanima drugog reda, pozivam vas da na sastanke pozovete i predstavnike naše općine, pozivam vas u ime mojih sugrađana da ovaj problem shvatite kao problem svih građana Unsko - sanskog kantona..., a Velika Kladuša je sastavni dio tog kantona. Hoćemo li mi, kad se dese neugodnosti, samo tad vidjeti kantonalne organe za uspostavu reda ili?
Kantonalne vlasti se osjećaju zapostavljeno od strane federalnih i državnih organa, a kako onda da se mi, građani Velike Kladuše, osjećamo kad nas nema na mapi ni kod jednih ni kod drugih? Nismo svi isti, zaista nismo, nikad nismo ni bili...

Pa iskreno lik je u pravu. Mi kao nešto govorimo tamo Sarajevu da ne misli na Krajinu da ne misli na Bihac, a ne zovnemo ljude iz Kladuse da sujeluju u rjesavanju, pogotovo jer ce i migranti otamo za Bihac. Mozda neko otamo ima i bolje eko rjesenje i mislim da trebaju i vlasti otamo sujelovati u svim ovim ghanijama jer jesu dio USK!

• Like 3
  • Thanks 1

Iskreno, mislio sam da laburisti ne želi učestvovati u ovim sjednicama. Ako je istina da ne dobijaju poziv, onda je to zabrinjavajuće.

Jedino optimizam baziram na ovim mogućim protestima u VK. Iskreno ukoliko bi se pojavilo 1000-2000, bez obzira kako malo zvuci, lijepa je to cifra. 

Inače protest bih organizirao direktno ispred Mirala.

• Like 3

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...