Jump to content
FORUM

Recommended Posts

3 minutes ago, logan said:

Neće njih ništa pokrenuti, jedino ostaje da se mi pokrenemo i da dođe do nekih ozbiljnijih protesta, ostao sam zatečen jednostavno nakon ovoga. Toliko kritična situacija: dvojica predlažu OSBiH na granici sa Srbijom, Dodik odbija, predlažu Frontex na granici sa Hrvatskom Dodik odbija, predlažu ravnomjernu rasporedu migranata, Dodik odbija centre na području RS, i sve se svelo da su niži nivo vlasti zaduženi za rješavanje ovog problema. Ovi sa nižih nivoa vlasti, kao što su ovi naši hajvani od Šuhreta, Ružnića i onog trećeg ćelavog, kažu da su odgovorni oni sa viših i dvije godine se dobacuju, a ništa da se uradi. Maksimalno sam uz Hrvatsku, pa neka ih vraćaju jer im je barem stalo do njihove države, za razliku od polumrtvaca ovdje kako političara, tako i građana. Potpuno zatvoriti i ugasiti bilo kakve pokušaje migracije iz Bihaća ili Kladuše u Hrvatsku i nadati se da će ih to uz hladno vrijeme nakon ljeta natjerati na pokret. 

Šta nam preostaje onda ovdje? Pokupiti sve migrante u kolonu i jedan po jedan pravac granica entiteta i zaputiti ih prema Banja Luci i reći im da se ne vraćaju ako im je život mio? Mislim, nemojte me shvatiti bukvalno nego samo pitam što nam preostaje? Glumeći dobrotvore uništit ćemo sami sebe, što je Dodiku i cilj

Edited by Grunf
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Replies 19,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3617

• rucica1

1497

• Barba

1266

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

24 minutes ago, Krajisnik said:

Ti zivis u svojim snovi a i zeljama. Rijetkost je vidjati zene iz muslimanskih zemalja sa zapadnjacima, sem kurve i onih koji jemaju identiteta bas nikakvog, kao ona sa berlusconijem kojeg pominjes a koji je i sam potomak arapa i svjernoafrickih plemena kao i velika vecina juzne italije. Pa eno na Malti cak do danas im se jezik sastoji oko 70% od arapskog. Jedan obican razlog je odnos prema higijeni, upravo tih istih holandjana o kojima pricas, poput primata do danas nisu naucili koristiti vodu nakon nuzde , kako za ruke tako i za ostalo, evo ti njihove ankete o tome: 

https://www.watson.ch/wissen/karten/814672419-beim-haendewaschen-sind-wir-schweizer-nur-mittelmass

desnicarima po evropi je upravo to trn u oku sto se mnoge njihove zene zabavljaju sa - muslimanima ;) - ne smeta ih talijan ili grk koliko god oni licili na arape i turke. 

Ljudi su do prije 150 godina vrsili nuzdu po ulicama i sokacima svojih gradova, i to pod sirokim haljinama zena koje su nosale kante za nuzdu po ulicama. Sasvim normalno su vrsili nuzdu za hastalom za vreme jela, prali se nisu i mecali pri spavanju oko vrata futrole sa smolom da se skupljaju paraziti u njima itd. Ko misli da ja ovo izmiljam evo neka pogleda kratki snimak o tome, njihovi kanali:

Ja tebi prica realnost i licna iskustva od stvarnih ljudi sa kojima sam odrastao i isao u skolu a ti pricas bajke koje je neko davno napisao na internetu pa se toga sad drze kao pijan plota . Jaro moj muslimanki po rodjenu a koje su udate za holandjane ili njemce imas vise slucajeva nego obrnuto  svacas nije mi cilj da te uvjeravam u suprotno kad ocito nisi vidio nista u zivotu ,najzad mene boli briga ko se sa kim zeni i radi kojeg interesa jos manje ko koga jebe . 

Ja sam samo dao do znanja da nije tacna tvrdnja da europljanke zude za tamo nekim divljacima sto je morbidna laz kao i da se u europi neradjaju djeca i slicne gluposti na koje nasjedaju maloumne budale .

A sto se tice higijene pa kod nas kad prodjes kroz grad ili u prodavnici vecina ljudi smrdi na znoj boze sacuvaj i ljeti i zimi i odgovorno tvrdim da kod nas ima vise pesina prljavih ljudi kojima je higijena zadnja rupa na svirali nego u Holandiji .Ti pricas nesto sto je bilo prije 200 godina a kod nas ljudi nisu u stanju danas odrzavti higijenu posebno ovi iznad 50 godina. Pa kod nas je ljudima luksuz dati novac za kaladont ili antiperspirant ili dobru kupku . Pa ljudi iz BiH imaju najgoru higijenu usta te su najlosijeg dentalnog zdravlja o cemu ti pricas ? de premotaj se boga ti koliko je mladica i djevojaka iznad 25 godina starosti krezavo.

Ja dok sam momak bio znao sam dzigere nekad ispovracati kad sam bio sa nekim nasim curama gore se namontira a kad jos skines gace u predigri ono nit je obrijana niti ima ciste gace a bogami to sa holandjankom mi se nioje nikad desilo a vjeruj imao sam zavidan broj zena.

Nemojte temu voditi u OFF mislim da sam bio jasan i decidan .

• Dislike 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1
prije 9 minuta, Grunf said:

Šta nam preostaje onda ovdje? Pokupiti sve migrante u kolonu i jedan po jedan pravac granica entiteta i zaputiti ih prema Banja Luci i reći im da se ne vraćaju ako im je život mio? Mislim, nemojte me shvatiti bukvalno nego samo pitam što nam preostaje? Glumeći dobrotvore uništit ćemo sami sebe, što je Dodiku i cilj

Istocna granica je nezasticena jer cetnici drze i olaksavaju Srbiji na nas racun.

Jedo preosaje na entitetsku liniju staviti policiju a i ove im gurnuti nazad. Ako zeliepropustiti ih i ako ne zeli vojsku onda nek se oni bore sa problemom.

Koliko je Dodik kriv toliko i Bakir i Dzaferovic da makar pitaju "kako ste" kamo li da dođu i vide SVOJ narod 🤢

Ovo samo oslikava kakav smo narod. Ne moze jak vodja doci iz naroda koji je talašika

• Dislike 1
prije 14 minuta, Grunf said:

Pa ne znam koliko će imati strpljenja ovaj narod, ali mislim da je na izmaku. Zaustaviti njihov dolazak ovdje, zar to nije u nadležnosti naše vlade? Okej, istočna granica je porozna, da li mora biti i granica kantona? Zašto ne blokirati Talgo voz i njihovo iskrcavanje, poslati jasnu poruku Željeznicama BiH, jer očigledno vapaje naroda ne razumiju? Jer u svakom slučaju, ako moramo birati između dva zla, birajmo manje, jer mislim da je bolje imati i ovih 8000 nego 12000 migranata koliko će ih biti kroz mjesec dva.. Uz kritičnu masu od 3000-5000 ljudi ove stvari se veoma brzo mogu riješiti, ali letargija će nas pokopati.

• Like 1

1 minute ago, logan said:

Pa ne znam koliko će imati strpljenja ovaj narod, ali mislim da je na izmaku. Zaustaviti njihov dolazak ovdje, zar to nije u nadležnosti naše vlade? Okej, istočna granica je porozna, da li mora biti i granica kantona? Zašto ne blokirati Talgo voz i njihovo iskrcavanje, poslati jasnu poruku Željeznicama BiH, jer očigledno vapaje naroda ne razumiju? Jer u svakom slučaju, ako moramo birati između dva zla, birajmo manje, jer mislim da je bolje imati i ovih 8000 nego 12000 migranata koliko će ih biti kroz mjesec dva.. Uz kritičnu masu od 3000-5000 ljudi ove stvari se veoma brzo mogu riješiti, ali letargija će nas pokopati.

Mislim da MIle Ronhil jedva čeka da se blokira "granica" kantona ili još bolje entiteta Tako bi smo mi sami razdvojili entitete i niko njega ne bi mogao optužiti za seperatizam. I o ovom sam davno govorio i pisao ovdje

• Like 2
Just now, Grunf said:

Mislim da MIle Ronhil jedva čeka da se blokira "granica" kantona ili još bolje entiteta Tako bi smo mi sami razdvojili entitete i niko njega ne bi mogao optužiti za seperatizam. I o ovom sam davno govorio i pisao ovdje

I ti si zbog te agende spreman živjeti sa 20000-30000 migranata koliko bi ih moglo biti do kraja godine. Mislim nemoj me krivo shvatiti, možda oni svi odu uskoro i ne budu tu uopšte, ali ni ova moja opcija nije isključena. Šta onda, hoće li ti i tada biti u glavi integritet države koja za tebe nije uradila ništa od kraja rata na ovamo?

2 minutes ago, Grunf said:

Pa to je cilj od samog pocetka ove price da mi ucinimo prvi korak i legalizujemo granice stecene na genocidu i etnickom ciscenju nesrba sa podrucja koje se naziva manji entitet. Nazalost nasi politicari su sami sebe doveli u ovakav polozaj mislim na bosnjacke politicare jer su poletili za silnim milionima koji su brzo isparili a ostali stvarni problemi sa migrantima. Ja sam vec rekao da je Bihac smisljeno odabran a pokusava se prodati prica da je ovdje najlakse migrantima preci granicu sto je najveca laz .

DoDick vec duze vremena napada kurvanjski na Bihac pocevsi od gradnje spomenika na Garavicama parastosa i genocidnih zastava kilometar od mezarja gdje leze hiljade bosanskih sehida i poginulih boraca .

Samo nek Hrvatska na nasu stranu prebaci teziste cuvanja granice a oslabi preko Save migranti ce lako promjeniti rutu. 

• Like 3
2 minutes ago, Almoravid said:

blokiranje migranata da idu u fbih nikako ne odvaja entitete to su gluposti. sve ostalo bi neometano bilo

Pa na taj način ih već blokiramo i nema efekta.Mislim na kanton ne na federaciju

Edited by Grunf

22 minutes ago, logan said:

I ti si zbog te agende spreman živjeti sa 20000-30000 migranata koliko bi ih moglo biti do kraja godine. Mislim nemoj me krivo shvatiti, možda oni svi odu uskoro i ne budu tu uopšte, ali ni ova moja opcija nije isključena. Šta onda, hoće li ti i tada biti u glavi integritet države koja za tebe nije uradila ništa od kraja rata na ovamo?

Nisam spreman.Naravno. Nego mora biti drugo riješenje. Bez integriteta države kakva god bila - neće biti niti nas

1 minute ago, Almoravid said:

Dodik ubjedljivo na izborima vec deceniju pobjeđuje. Ko glasa za taku politiku nek se ljudi pitaju !

Meni je jasno... nek zivi u snovima ko zeli.

Pa kad ovi nasi koji su izbjegli iz manjeg entiteta i vec 30 godina zive po Njemackoj i ostalim zemljama nemaju nikakav interes za izbore u BiH a boga mi mogli bi promjeniti sliku ozbiljno i uzdrmati DoDicka posteno i vlast u manjem entitetu.

Veoma je jednostavno se registrirati za glasanje u inozemstvu uredno se na vrijeme dobije postom glasacki materijal a postarina ne kosta 3 eura. 

Ali ljudi nemogu od raznih drugih gluposti da obavljaju gradjansku duznost.

Ja i moja zena koja je holandjanka a bosanka naturalizacijom redovno glasamo vec trece izbore u BiH bez ikakvih problema cak sam za vrijeme popisa sve postom odradio za nas sviju. 

Kad ljudi budu svatali ozbiljnost izbora i izlaska na iste onda ce se stvari poceti mjenjati a ne samo srati po facebooku za moj pojam ko god ne glasa a moze legalno  nema pravo da komentira politicku situaciju u zemlji 

• Like 3
2 hours ago, Almoravid said:

ne blokira se kako treba. trebaju polukrug praviti. odmah nazad koji prodju a i postojece. oruzjem natjerati oa nek dodiku 

E pa to su te represivnije mjere koje sam pomenuo danas. Međutim niko na to od vlasti USK niti od gradskih vlasti neće pristati a mislim da niti tehnički to ne bi mogli odraditi. I ove nove mjere koje su najavili (bezuslovno preseljenje na Vučjak, zatvaranje svih privatnih smještaja,policijski sat - još bolje totalna zabrana kretanja van novog centra na Vučjaku osim prema granici Hr i još ako Hr policija uspije pokrpati rupe u poroznosti svoje granice i ako se u svemu tome istraje) bi vrlo brzo obeshrabrile i ove migrante koji su sad prisutni i svake nove koji namjeravaju doći i mislim da bi ih to natjeralo da traže novu rutu - van našeg kantona. Za druga mjesta van kantona koja bi doživjela istu sudbinu kao sad Bihać i Velika Kladusa nije me briga jer niti on ne mare za nas

prije 4 minuta, Barba said:

Pa kad ovi nasi koji su izbjegli iz manjeg entiteta i vec 30 godina zive po Njemackoj i ostalim zemljama nemaju nikakav interes za izbore u BiH a boga mi mogli bi promjeniti sliku ozbiljno i uzdrmati DoDicka posteno i vlast u manjem entitetu.

Veoma je jednostavno se registrirati za glasanje u inozemstvu uredno se na vrijeme dobije postom glasacki materijal a postarina ne kosta 3 eura. 

Ja i moja zena koja je holandjanka a bosanka naturalizacijom redovno glasamo vec trece izbore u BiH bez ikakvih problema cak sam za vrijeme popisa sve postom odradio za nas sviju. 

Kad ljudi budu svatali ozbiljnost izbora i izlaska na iste onda ce se stvari poceti mjenjati a ne samo srati po facebooku za moj pojam ko god ne glasa a moze legalno  nema pravo da komentira politicku situaciju u zemlji 

Srebrenicu si izgubio na izborima kud ćeš daljr. gledaj nacelnika

Mladen-Grujicic-Glavna-Copy.jpg

prije 12 minuta, rucica1 said:

U Sarajevo bi trebali na zeljeznickoj i autobuskoj granici imati par ljudi koji bi dijelili (a i po raznim mjestima ljepili) letke sa natpisom na engleskom  da je ruta Bihac - V.Kladusa - Hrvatska zatvorena. 

+ da su banjalučanke radodajke

• Dislike 1
15 minutes ago, rucica1 said:

U Sarajevo bi trebali na zeljeznickoj i autobuskoj granici imati par ljudi koji bi dijelili (a i po raznim mjestima ljepili) letke sa natpisom na engleskom  da je ruta Bihac - V.Kladusa - Hrvatska zatvorena. 

Nikad niti jednom od humanitarnih radnika sa kantona (mislim na ove stvarne ne kvazihumanitarce/profitere) to ili nešto slično nije palo na pamet. Da ode na autobusnu i željezničku stanicu u Sarajevo i da migrante upozna sa stanjem na kantonu. 

10 minutes ago, Almoravid said:

ne blokira se kako treba. trebaju polukrug praviti. odmah nazad koji prodju a i postojece. oruzjem natjerati oa nek dodiku mater jebu

Blokirati talgo na entitetskoj granici , uz prethodno upozorenje Zelejznicama F BiH , da talgo nece proci entitetsku granicu niti iskrcati svoje putnike. Vracati sve autobuse sa migrantima nazad  uz pratnju policije. Zabraniti bilo koju vrstu prevoza taxistima , privatnim licima. Zabraniti privatni smjestaj migrantima, bez obzira, da li su ti koji im pruzaju uslugu nocenja registrirani ili ne, da li migranti imaju dokumente ili nemaju. Zabraniti bilo kakvo kretanje po gradu, tj. van migrantskih centara. Zatvoriti centre visokim ogradama i krenuti sa slanjem u Sarajevo . 

prije 20 minuta, Sadik said:

Blokirati talgo na entitetskoj granici , uz prethodno upozorenje Zelejznicama F BiH , da talgo nece proci entitetsku granicu niti iskrcati svoje putnike. Vracati sve autobuse sa migrantima nazad  uz pratnju policije. Zabraniti bilo koju vrstu prevoza taxistima , privatnim licima. Zabraniti privatni smjestaj migrantima, bez obzira, da li su ti koji im pruzaju uslugu nocenja registrirani ili ne, da li migranti imaju dokumente ili nemaju. Zabraniti bilo kakvo kretanje po gradu, tj. van migrantskih centara. Zatvoriti centre visokim ogradama i krenuti sa slanjem u Sarajevo . 

Tačno, ovo kantonalna vlast ima pravo da uradi, sve osim zadnje stavke oko slanja za Sarajevo. 

U takvim uslovima, oni bi otišli sami, tako da svakako ne bi bilo potrebe.

prije 10 minuta, toby said:

Nestat će vode u Bihaću pokraj ovoliko novopristiglih čistunaca. 🤣 

I ono što nosaju nisu letve, nego četke za pranje leđa. 🤣

Navikli smo mi na to. Ima svinjaca u Kraljama pa kad zapuše vjetar ubi nas. I gore po međudražju.

• Dislike 1

Kod tebe u njemačkoj nema svinjaca tamo je sve šerijetski čisto.ljudi mogu u svojoj avliji držati i međeda ako hoće al nek to ne nameću meni.ko što vi hoćete šerijet da preporučujete drugima.o tome negdje možete otvoroti novu temu ovdje to ne prolazi.

• Thanks 1
1 hour ago, Barba said:

Baci,

Kako ti punac Bosanac!?!

prije 11 minuta, Fap mašina said:

Kod tebe u njemačkoj nema svinjaca tamo je sve šerijetski čisto.ljudi mogu u svojoj avliji držati i međeda ako hoće al nek to ne nameću meni.ko što vi hoćete šerijet da preporučujete drugima.o tome negdje možete otvoroti novu temu ovdje to ne prolazi.

Ima al je uređeno, u kompaniji van naselja ali ima nešto još bitnije.

Oni su se oprali od fašizma pa ne tuknu. Nećeš viditi političara da se slika ratnim zločincem, da pjeva o tuđoj teritoriji kao svojoj i da slusa nacisticke izvođače. 🙄

fapko nejasnoća mnogo imas. ne znas ni zasto si me citirao izgleda. 

prije 17 minuta, Sadik said:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-tuzlu-stize-sve-vise-migranata-policija-prati-situaciju/190611078

brace-yourself-winter-is-coming.jpg

• Sad 1
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...