Jump to content
FORUM

Recommended Posts

19 minutes ago, Lidjo said:

Salvini se spominje kao zamjenik Junckera na mjesto Europske komisije.

Tek onda bi se cijela prica okrenula I onda bi 100 % mogil iskljuciti mogucnost da ce ti ljudi preci EU-granicu.

Ti ljudi ostaju onda u Bosni, dalje nebi bilo!

Znaci ovi sto su tu oni ostaju tu I vazno je da se sprijece drugi da dolaze!

Pa mnoge zemlje su za zatvaranje granica.Data je zabrana pristupu brodova koji po moru "izbjeglice spasavaju ". Sa svojim spasavanjem potpomazu kriminal o svercovanju istih.Gledala sam prije nekih tri mjeseca reportazu njemackog reportera. Prvo je bio u Libiji i sa vodicem zalazio u izbjeglicke grupe.U Libiji ih je preko milion iz raznih zemalja koji traze mogucnost dolaska u Evropau.Kad je stigao do jedne grupe zena (sad pazi Damire evo one tvoje nade) jedna je ispre njih intervju dala. Kako je kazala da skupljaju pare jer im je za 20 hiljada € obecat prevoz za Evropu. Na pitanje kako pare zaradju kako ih sacuvaju jer im ih otimaju, odgovorile su da se prostitucijom bave a novac, da im nebi oteli, umotaju u najlon vrecice i progutaju. Kad izvrse veliku nuzdu, operu vrecice i izvade pare. Odatle,reporter je dalje do africkih zemalja nastavio (gdje je takodjer vodica imao).

Tamo su ljudi vlasnici vise kamion i to upravo za svrhe prevoza migranata.Natrpali bi ih pun kamion uzeli im novac i ne rijetko u pustinji istovarili u pjescanim pustinjama, sto se na snimcima,po ljudskim kosturima,moglo vidjeti Ali mnogi to znaju i pored toga se na put spremaju.Reporter se s tim snimcima iz pustinja vratio da njihove nadlezne organe pita zasto to dozvole. Nadlezni je sa njim do jednog parkinga,gdje je desetak kamioncica stajalo,otisao i rekao - vidis ako ja njima ovo ukinem od cega ce familije hraniti. Ta reportaza bila je na njemackoj televiziji (ne sjecam se koji program).U Spaniji radi (pretezno od migranata) kradje,prevare,..., je poceo turizam opadati tako da i oni sad strozije mjere poduzimaju. Morat cemo malo na Damira pripaziti.🤔Ja kog sam god po Bihacu kontaktirala odgovor je bio pozitivan.Rekla sam da obavezno i djecu povedu i u procelje postave.  

• Replies 19k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3551

• rucica1

1436

• Barba

1246

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Pripadnici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) jutros su na području Tuzlanskog kantona nastavili s provođenjem aktivnosti usmjerenih protiv organizovanog krijumčarenja ljudi.

Kako portal “Faktor” piše, pretresi i hapšenja provedeni su na području Kladnja, a privedeno je nekoliko osoba koje se sumnjiče za organizovanje krijumčarenja migranata

Više informacija o ovim aktivnostima trebalo bi biti poznato tokom dana.

Šta ćemo sa autobusima i vozovima punih migranata?

Edited by Ammar
57 minutes ago, Ammar said:

Pitam se samo hoće li iko iz dijaspore doći na proteste, ili će navijati za nas uz male ekrane kao 92.

Jel me oči varaju ili taj vrši nuždu na mezarje?!?!?!?

Nevaraju istina.Zena u Kladusi prica komsija do nje napuniJo kucu izbjeglicama a oni u sred dana onu svoju harbiju izvadili i sa balkona pisaju.Tuda prolazi narod,djeca, nista to njima ne smeta. 

• Dislike 1
1 hour ago, Ammar said:

Pitam se samo hoće li iko iz dijaspore doći na proteste, ili će navijati za nas uz male ekrane kao 92.

Ako misliš na ovog krajnje desno - on tipka na mobitel ako dobro vidim

Edited by Grunf
12 minutes ago, sk64 said:

Ljudi nadam se da ste svjesni da je subota presudni dan i da ako nas se skupi 5000-6000 ništa više isto biti neće zato MAKSIMALNA ANGAZIRANOST DO SUBOTE

da kupi 5000 - 6000 hiljada bilo bi to super. Ja mislim da ce se opet samo par stotina iskupiti.
nas narod je lijen kad su demonstracije I svoja prava u pitanju.

Da je ici na neku utakmicu ili na neki concert brzo bi se par hiljada naslo.

• Dislike 1
19 minutes ago, sk64 said:

Ljudi nadam se da ste svjesni da je subota presudni dan i da ako nas se skupi 5000-6000 ništa više isto biti neće zato MAKSIMALNA ANGAZIRANOST DO SUBOTE

Ja ću vjerovatno doci, ali se bojim da će više biti migranata na skupu :)

• Haha 1
29 minutes ago, Kula said:

Ok, svi smo za to. Ja ću prvi doći... ali kome upućujemo poruku ? Kome se obraćamo ? Državi ? Bakiru i onom njegovom replikantu ? ... ili ?

Ko da ih izmjesti ? Gdje ?

Nadleznim strukturama u vrhu vlade.Omah oznaciti rok od 5 dana i naglasiti ukoliko u tom roku nista ne poduzmu, da se onda od kantonalne vlade preuzme kontrola ulaza u Unsko Sanski  do tad prvi korak bez ikakvog cekanja hitno zaustavljanje vozova i autobusa. 

20 minutes ago, rucica1 said:

Nadleznim strukturama u vrhu vlade.Omah oznaciti rok od 5 dana i naglasiti ukoliko u tom roku nista ne poduzmu, da se onda od kantonalne vlade preuzme kontrola ulaza u Unsko Sanski  do tad prvi korak bez ikakvog cekanja hitno zaustavljanje vozova i autobusa. 

Voz i autobusi se moraju kontrolirati ODMAH ! Ukoliko ne dođe do prestanka dovoza novih migranata ići na blokadu pruge ali ne u Bihaću već je blokirati na ulazu u Bosansku Otoku barem... isto tako i autobusi od Ključa nema prolaza

Edited by Grunf
  • Like 2
  • Thanks 1
30 minutes ago, Grunf said:

Voz i autobusi se moraju kontrolirati ODMAH ! Ukoliko ne dođe do prestanka dovoza novih migranata ići na blokadu pruge ali ne u Bihaću već je blokirati na ulazu u Bosansku Otoku barem... isto tako i autobusi od Ključa nema prolaza

Jedna od rijetkih pametnih... protestima necemo nista postici. Ako mi kao gradjani ovog grada i kantona ne pomognemo sami sebi, nece nam niko pomoci. Zar ne mislite da bi vec neko rijesio ovu situaciju da mu je stalo? Pod tim "neko" mislim na one pri vrhu, koji to zaista i mogu. Zar mislimo smeksati njihova srca nekim protestom od 1000-2000 ljudi? Ili mozda ocekujemo da ce se prepasti kivnih gradjana Bihaca? Ja nisam toliko naivan. Realno, najprije trebamo poslati u 3pm komsije koji su prodali guzicu za € i remete rahatluk svima oko sebe praveci geto od mahale, a onda Robotu i ostalim trznim centrima koji nisu sposobni istjerati iz dvorista migrante koji maltreriraju kupce, i tako dalje... 

Ima li neko mozda kontakta sa Sejom? Sta ce se traziti protestima? Hoce li to biti pusto laprdanje ili zahtjevi u okviru realnih mogucnosti sa konkretnim prijedlozima? Razgovarao sam sa vise ljudi na ovu temu, i svi su manje vise ovakvog stajalista - ako nas ne bude barem 5 000 na trgu u subotu, moju malenkost vise nece vidjeti nijedan protest. 

Sami smo izasrali govna, i trebamo se gusiti u govnAma. Sve u zadnji cas radimo... ustvari, za ovo je vjerovatno vec i kasno.

Edited by Perovich
  • Like 2
6 minutes ago, Perovich said:

Jedna od rijetkih pametnih... protestima necemo nista postici. Ako mi kao gradjani ovog grada i kantona ne pomognemo sami sebi, nece nam niko pomoci. Zar ne mislite da bi vec neko rijesio ovu situaciju da mu je stalo? Pod tim "neko" mislim na one pri vrhu, koji to zaista i mogu. Zar mislimo smeksati njihova srca nekim protestom od 1000-2000 ljudi? Ili mozda ocekujemo da ce se prepasti kivnih gradjana Bihaca? Ja nisam toliko naivan. Realno, najprije trebamo poslati u 3pm komsije koji su prodali guzicu za € i remete rahatluk svima oko sebe praveci geto od mahale, a onda Robotu i ostalim trznim centrima koji nisu sposobni istjerati iz dvorista migrante koji maltreriraju kupce, i tako dalje... 

Ima li neko mozda kontakta sa Sejom? Sta ce se traziti protestima? Hoce li to biti pusto laprdanje ili zahtjevi u okviru realnih mogucnosti sa konkretnim prijedlozima? Razgovarao sam sa vise ljudi na ovu temu, i svi su manje vise ovakvog stajalista - ako nas ne bude barem 5 000 na trgu u subotu, moju malenkost vise nece vidjeti nijedan protest. 

Sami smo izasrali govna, i trebamo se gusiti u govnAma. Sve u zadnji cas radimo... ustvari, za ovo je vjerovatno vec i kasno.

Sej na fb profilu:"Povodom skupa u subotu 20.10. 2018. u 18 sati! Skup je miran i dostojanstven. Upućen je vlastima koje ne čine ništa po pitanju sigurnosti građana, naročito ministarstvo bezbjednosti, naročito IOM, odjel za strance, Federalni MUP koji ne pomaže MUP USK koji je zatražio pomoć građana u situaciji opšte invazije našeg grada. Postaviti ćemo rokove da se zaustavi dolazak migranata i rok da se migranti izmjeste na lokaciju van grada Bihaća. Tražimo proglašenje Vanredne situacije i angažovanje svih kapaciteta sigurnosti građana. U protivnom ćemo se sastajati svake sedmice, ako treba svaki dan!"

• Like 1
24 minutes ago, Perovich said:

I rotob I druge trgovine treba zaobiliziti I ne kupovati kod njih dok ni oni se ne dignu na noge ali vjerovatno nece jer su dobili drugu musteriju, ne trebaju im lokalci mozda?

• Like 2
  • Dislike 1
4 hours ago, Ammar said:

@Ammar mislim da nije ok nekog optuzivati, nekom se podrugivati ovako.Da nije Dijaspore pitam se gdje bi bila drzava, mozda nije lose malo pogledati procitati koliko sredstava udje u nasu zemlju od dijaspore.

Licno sam ucestvovao i u doceku nasih izbjeglica davne 92, mozes zamisliti i sad prije dvije godine i u doceku i organizaciji smjestaja ovih migranata, tako da znam odlicno sta pisem,

Ko o cemu  pojedinci negativno o nekom, necem sto je na zalost nasa stvarnost i nesto sto nam dobrim dijelom omogucuje da imamo i to malo socijlnih davanja u drzavi kakva je Bosna,

Zato nije lose ostanimo na temim i budimo sretni da postoi ta Dijsapora za BiH

8 minutes ago, saco said:

@Ammar mislim da nije ok nekog optuzivati, nekom se podrugivati ovako.Da nije Dijaspore pitam se gdje bi bila drzava, mozda nije lose malo pogledati procitati koliko sredstava udje u nasu zemlju od dijaspore.

Licno sam ucestvovao i u doceku nasih izbjeglica davne 92, mozes zamisliti i sad prije dvije godine i u doceku i organizaciji smjestaja ovih migranata, tako da znam odlicno sta pisem,

Ko o cemu  pojedinci negativno o nekom, necem sto je na zalost nasa stvarnost i nesto sto nam dobrim dijelom omogucuje da imamo i to malo socijlnih davanja u drzavi kakva je Bosna,

Zato nije lose ostanimo na temim i budimo sretni da postoi ta Dijsapora za BiH

Upravu si prijatelju... 

• Like 1

Ne mogu vjerovati svojim ocima, evo upravo saopcenje policije na onu "intervenciju" juce u Kladusi.

Dana 17.10.2018.godine, policjski službenik obavljajući redovne poslove i zadatke , na lokalitetu stare Autobusne stanice, primjetio je lice P.E. rođen 1994. godine, koji u ruci drži hladno oružje – nož te isti se obračunava sa grupom migranata. Po uočavanju policijskog službenika, neki od migranata se udaljavaju sa lica mjesta, dok lice P.E. nastavlja upućivati prijetnje prema policijskim službenicima i prema migrantima koji su ostali na licu mjesta događaja.

Policijski službenici uspjevaju od lica P.E. oduzeti hladno oružje te lice odvesti do Doma zdravlja Velika Kladuša. Obzirom da je lice poznato policijskim službenicima kao agresivno lice i lice koje se liječi u Centru za mentalno zdravlje isti je upućen u Kantonalnu bolnicu Bihać gdje je i hospitaliziran.

O događaju istražitelji OKP PS Velika Kladuša upoznali su tužioca Kantonalnog tužilaštva koji se očitovao da u navedenom dogaćaju stiču obilježja krivičnog djela „ Napad na ovlašteno službeno lice„ istražitelji nastavljaju daljnji rad na dokumnetovanju ovog krivičnog djela.

Ovim putem želimo napomenuti da je većina događaja od strane za sad nepoznatih lica neovlašteno snimljen i objavljen javno putem društvenih mreža, što je izazvalo niz komentara a da se nisu prvo utvrdile stvarne činjenice vezane za navedeni događjaj.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pa nije vise komunizam na snazi da gradjanin se mora bojati svoje sjene i da nema pravo snimiti dogadjaj na javnom mjestu. A sto se tice komentara na reakciju policije, ja cu samo reci daj boze da nikad ne budem u situaciji da me ona patrola mora braniti od nekog napadaca. OK napadac ima noz, ali kako rece onaj upravnik zatvora u Mitrovici, "pa ne nosi policija palice da se potpisuje sa njima". :)

10 minutes ago, Sinbad said:

Ne mogu vjerovati svojim ocima, evo upravo saopcenje policije na onu "intervenciju" juce u Kladusi.

Dana 17.10.2018.godine, policjski službenik obavljajući redovne poslove i zadatke , na lokalitetu stare Autobusne stanice, primjetio je lice P.E. rođen 1994. godine, koji u ruci drži hladno oružje – nož te isti se obračunava sa grupom migranata. Po uočavanju policijskog službenika, neki od migranata se udaljavaju sa lica mjesta, dok lice P.E. nastavlja upućivati prijetnje prema policijskim službenicima i prema migrantima koji su ostali na licu mjesta događaja.

Policijski službenici uspjevaju od lica P.E. oduzeti hladno oružje te lice odvesti do Doma zdravlja Velika Kladuša. Obzirom da je lice poznato policijskim službenicima kao agresivno lice i lice koje se liječi u Centru za mentalno zdravlje isti je upućen u Kantonalnu bolnicu Bihać gdje je i hospitaliziran.

O događaju istražitelji OKP PS Velika Kladuša upoznali su tužioca Kantonalnog tužilaštva koji se očitovao da u navedenom dogaćaju stiču obilježja krivičnog djela „ Napad na ovlašteno službeno lice„ istražitelji nastavljaju daljnji rad na dokumnetovanju ovog krivičnog djela.

Ovim putem želimo napomenuti da je većina događaja od strane za sad nepoznatih lica neovlašteno snimljen i objavljen javno putem društvenih mreža, što je izazvalo niz komentara a da se nisu prvo utvrdile stvarne činjenice vezane za navedeni događjaj.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pa nije vise komunizam na snazi da gradjanin se mora bojati svoje sjene i da nema pravo snimiti dogadjaj na javnom mjestu. A sto se tice komentara na reakciju policije, ja cu samo reci daj boze da nikad ne budem u situaciji da me ona patrola mora braniti od nekog napadaca. OK napadac ima noz, ali kako rece onaj upravnik zatvora u Mitrovici, "pa ne nosi policija palice da se potpisuje sa njima". :)

Cuj, neovlasteno snimljen... a da se nisu utvrdile cinjenice... cc, papir sve trpi

Kako izvjestavaju turski mediji, a medju njima i agencija Anadolija, od pocetka ovog mjeseca u Erzincanu, Izmiru, Vanu, Mersinu, Bodrumu, Marmarisu, Canakkaleu, Edirneu, Kirklareli...policija je zaustavljajuci autobuse i kamione pronasla migrante koji idu prema Grckoj i dalje uz pomoc krijumcara. Ove vijesti pokazuju da je migrantski val sve snazniji u odnosu na septembar i da se hiljade migranata krecu od Kilisa gdje su veliki migrantski kampovi. To moze znaciti da se sad u ovom trenutku prema nama krecu desetine hiljada ljudi...
Kako to izgleda, potvrđuje jutrošnja vijest AA.

Turska: U Kayseriju uhvaćena 152 neprijavljena migranta

- Pripadnici snaga sigurnosti prilikom kontrole na ulazu na cestu prema Malatyi, uočili su minibus u kojem se nalazilo 20 neprijavljenih migranata. U posljednja dva dana prilikom kontrola autobusa koji su dolazili iz Vana otkrivena su 132 migranta

KAYSERI (AA) – U Kayseriju, u Turskoj, uhvaćena su 152 neprijavljena migranta koji su u zemlju ušli ilegalnim putem, javlja Anadolu Agency (AA).
Pripadnici snaga sigurnosti prilikom kontrole na ulazu na cestu prema Malatyi, uočili su minibus u kojem se nalazilo 20 neprijavljenih migranata. U posljednja dva dana prilikom kontrola autobusa koji su dolazili iz Vana otkrivena su 132 migranta.
Migranti porijeklom iz Afganistana, Pakistana i Bangladeša predati su nadležnom Centru za vraćanje stranaca kako bi bili deportovani.

8 minutes ago, RiDaM said:

Kako izvjestavaju turski mediji, a medju njima i agencija Anadolija, od pocetka ovog mjeseca u Erzincanu, Izmiru, Vanu, Mersinu, Bodrumu, Marmarisu, Canakkaleu, Edirneu, Kirklareli...policija je zaustavljajuci autobuse i kamione pronasla migrante koji idu prema Grckoj i dalje uz pomoc krijumcara. Ove vijesti pokazuju da je migrantski val sve snazniji u odnosu na septembar i da se hiljade migranata krecu od Kilisa gdje su veliki migrantski kampovi. To moze znaciti da se sad u ovom trenutku prema nama krecu desetine hiljada ljudi...
Kako to izgleda, potvrđuje jutrošnja vijest AA.

Turska: U Kayseriju uhvaćena 152 neprijavljena migranta

- Pripadnici snaga sigurnosti prilikom kontrole na ulazu na cestu prema Malatyi, uočili su minibus u kojem se nalazilo 20 neprijavljenih migranata. U posljednja dva dana prilikom kontrola autobusa koji su dolazili iz Vana otkrivena su 132 migranta

KAYSERI (AA) – U Kayseriju, u Turskoj, uhvaćena su 152 neprijavljena migranta koji su u zemlju ušli ilegalnim putem, javlja Anadolu Agency (AA).
Pripadnici snaga sigurnosti prilikom kontrole na ulazu na cestu prema Malatyi, uočili su minibus u kojem se nalazilo 20 neprijavljenih migranata. U posljednja dva dana prilikom kontrola autobusa koji su dolazili iz Vana otkrivena su 132 migranta.
Migranti porijeklom iz Afganistana, Pakistana i Bangladeša predati su nadležnom Centru za vraćanje stranaca kako bi bili deportovani.

Kao sto sam ranije vec govorio ovdje. Vec standardno nalet migranata se pojacava pred zimu da pokusaju iskoristi teren bez snijega, zato ima sad ova navala u Bihac. Kad padne snijeg nece biti vise priliva migranata u BiH, ali doduse nece biti niti odlaska iz BiH . Ko se je gdje zadesio, to jest u kojoj drzavi, tu ce ostati do proljeca. Utopljavanje Studentskog Doma moze biti kontraproduktivno, jer tokom zime migranti nece imati razloga bas biti u Bihacu, jer nece pokusavati prelaziti granicu, tako da ce svi otici u Sarajevo i Mostar u vec opremljene kampove sa dobrim uslovima. Jedino ako se Studentski Dom dovede u vrhunsko stanje, tu ce ih dosta ostati.

Migrant arrivals in Greece for September have spiked, according to the latest data released by the UN High Commission on Refugees (UNHCR).

On this month, 5,400 migrants and refugees passed through the Aegean Sea and from the land border with Turkey.

In total, in the first nine months of 2018 35,626 people reached Greece, compared to 23,783 in the same period in 2017.

table-9.jpg

The UNHCR says that some mainland camps are overcrowded while the situation is worse in islands’ reception centres, especially those of Samos and Lesvos.

The dire conditions can have serious consequences for asylum seekers’ health, safety and protection, especially for children and other vulnerable people.

Although it acknowledges that the Greek government has increased accommodation in the mainland and transferred more people from the islands “more is needed to ease overcrowding and improve conditions.”

‘One rape per week’ at Moria, Lesvos

Meanwhile, a report at American journal Newsweek claims that sexual assault has spiked in recent months at the Moria migrant and refugee processing center on the Greek island of Lesvos.

It quotes a Medecins Sans Frontieres (MSF) coordinator saying that the group alone has received reports of 21 cases of rape and sexual assault since May, with almost half the victims being girls and boys under the age of 18 and at least two being children aged as young as 5 years old.

“One case is not acceptable, let alone one a week. And I’m sure it’s happening a lot more frequently than that,” Dr Declan Barry told Newsweek.

Ovdje ukoliko vlasti ne urade ništa, mi ćemi biti prisiljeni da se organizujemo i da mi uzmemo stvar u svoje ruke...

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...