Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Nemojte mijesat vjeru u ovo.  Medju migrantima ima svakakvih ljudi.   Nije problem da li je covjek Zidov,  Katolik ili Musliman.  Mene zivo zaboli ko se kojem Bogu moli.  Stvar je u tome sto na ilegalan nacin dolaze u BiH ne postujuci zemlju u kojoj se nalaze.  Da li se nazire neko rjesenje ili ce ih stvarno za par mjeseci biti vise od domaceg stanovnistva.

• Like 4
  • Replies 19,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3607

• rucica1

1491

• Barba

1264

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

prije 23 minuta, Krajisnik said:

Pa seli iz Bosne, ko ti je kriv sto ne znas muhabetiti nasim jezikom. Sikter, ili i to ne razumis? Za tebe ova tema ne treba da igra nikakvu ulogu, takve ko tebe prve treba istribiti iz Bihaca. P tek onda migrante...

Poštovana moderacijo, nadam se da ćete reagirati na otvorene prijetnje progonom i istrebljenjem.

• Dislike 1
  • Thanks 1

Nisam  Bišćanin, pratim situaciju, novi sam na forumu. Ovo što rade ovi trolovi sa teme je samo za bana.

Da pridodam temi, OSA je dala procjenu prije mjesec-dva, da se možemo smatrati sretnim ako ih dođe samo sto hiljada.  Nažalost vidimo da vlast ne radi ništa, morat ćemo se sami organizovat i zaštiti. Vidim da je u Bihaću najkritičnije, pa tek onda u ostalim opštinama ? 

• Like 1
  • Dislike 1
prije 12 minuta, black swans said:

Nisam  Bišćanin, pratim situaciju, novi sam na forumu. Ovo što rade ovi trolovi sa teme je samo za bana.

Da pridodam temi, OSA je dala procjenu prije mjesec-dva, da se možemo smatrati sretnim ako ih dođe samo sto hiljada.  Nažalost vidimo da vlast ne radi ništa, morat ćemo se sami organizovat i zaštiti. Vidim da je u Bihaću najkritičnije, pa tek onda u ostalim opštinama ? 

Kako se organizovat.  Vec je napisano da su ti migranti spremni na sve.  Svi migranti su vojno sposobni muskarci koji su presli nekoliko granica. Kada ih bude 50 000 ko im se moze suprostavit?  Najgore od svega je sto ce oni sve svoje frustacije istresat na domacem stanovnistvu.  Znaju da je hrvatska policija brutalna i da se sa njima ne mogu kacit jer kad dodje stani pani Hrvati ce pucat bez pardona.  Ne postoji rijesenje nazalost. Ja sam bio optimista prije neko vrijeme jer sam mislio da ce narod na vrijeme shvatit neke stvari medjutim pogrijesio sam gadno

• Like 1

Stičete li vi dojam kako vrijeme prolazi po pitanju Vučjaka da je neko htio pripremiti teren sa ulaganjima za neko buduće vikend naselje  ili slično za svoju ličnu korist kad jednog dana ova migrantska kriza prođe? Ili se varam?

• Like 2
1 hour ago, Grunf said:

Stičete li vi dojam kako vrijeme prolazi po pitanju Vučjaka da je neko htio pripremiti teren sa ulaganjima za neko buduće vikend naselje  ili slično za svoju ličnu korist kad jednog dana ova migrantska kriza prođe? Ili se varam?

Necu reci kako, gdje, ali sam lijepo cula za razgovor izmedju necu reci koga da Medeno polje kao lokacija ni slucajno nikad ne dolazi u obzir i nikad nije, da se priprema organizacija za satore na vucjaku ali lome koplja oko toga ko ce to raditi, jer burgija dobra se vrti oko organizacije kampa. Cim se dogovore ko ce i sta ce i kad krene lova uradice se. I ove migrante tretiraju cisto kao inventar s kojim ce napuniti satore. Ovo sve je orkestracija paredzija radi sopstvenog profita. Cisti dokaz da film Borderless ne prica suplju pricu. Migranti su namamljeni na ovo sve, sta ces kad ih je vecina neobrazovana i naivna, a s druge strane oportunista na sve strane i sve se sad otelo kontroli. Naisli na najvecu balkansku mafiju od srbije prko crne gore do bosnice i hrvatske. Haha djes u zelen

• Dislike 1

Zašto se ništa ne dešava na novoj lokaciji ? Zar ovi migranti već nisu trebali biti deportovani iz grada ? Danas nisam mogao prošetati kroz Harmane. Eno ih na igralištu kod Hard Rock-a, djeca vire sa balkona dok se oni izležavaju na svakom kvadratu šljunka.

• Like 1
  • Sad 1

Danas ih je pun centar bio, sve novi, pomalo je fkt zastrasujuce iz dana u dan vidjeti stalno nova lica s hepom stvari kako hodaju kroz grad znajuci da kad pomisle da su ugrozeni ili izradjeni da su spremni na svasta. Kao sto smo se dosad i mnogo puta uvjerili. Ja flt ne kontam kao prvo ovu nasu vlast otkud im obraz toliki i prije svega hrabrost da nas gradjane ovako levate, a kao drugo sta rade ove uspavane ljepotice od nasih sunarodnjaka? Je li njima bas sve u zivotu krasno i bajno i svejedno im je sto ce se ovdje desiti nova Francuska, Njemacka ili ne daj boze Svedska? Jos na ovakvu funkcionalnost muppva, fupova, ministarstava i ostalih sazvijezdja ovog naseg bosanskohercegovaclog  svemira.... 

• Like 1
  • Thanks 2
prije 17 sati, ovajonaj said:

Za sve učesnike foruma koji ne znaju kulturno diskutovati do sada su išla samo upozorenja, a od sada idu banovi.

Molim da se držite teme!

Ovo je bilo prvo i posljednje upozorenje.

Hvala

Vide vide ko nam ide....napokon moderator. 

Posto u pravim zemljama oni na vlasti služe narodu / javnosti a ne “državi” , deder da ti dadnem zadatak. Neko je nalijepio ranije nekakav link koji vodi na antimigrant.ba . A na tom sajtu su umjetnici nacrtali nekakvu zastavu, u sredini ljiljani, a sa obe strane kukasti krst Hitlerov (treba malo po stranici pregledati). Ja sam dovoljno stariji od mnogih koji kake ovdje i imam pravo da tražim da se banuje bilo koje govno koje linka stranicu koja ljiljan spaja sa kukastim križem,  pravo ne zbog foruma i koliko pluseva sam nakakio ovdje već zbog ljiljana (onaj trokut i zvjezdice toleriram samo zbog reprezentacije).

Hvala

Dana 12.06.2019. u večernjim satima, tačnije oko 22:30 više od 20 migranata sjedilo je na zelenim površinama, asfaltu, kao i dječijem igralištu ispred Robota pijući RedBull, razna alkoholna pića, cigarete i naravno telefonirali su skoro svi jer tu su mogli da se konektuju na otvoren Wi-fi.

Da ne govorim da izlaze iz one livade oko Robota u to doba noći samo iznenada, jako oprezni u svakom koraku.

Tako da o tome da ih u to doba ima manje jer je uveden navodno policijski sat je čista laž.

To su ljudi koji se ne plaše nikoga i ničega, koji su po svim dijelovima grada rasporedjeni planski i organizovano.

Za njih ne postoji "ne" niti pravila!

• Like 1
1 hour ago, RiA said:

Dana 12.06.2019. u večernjim satima, tačnije oko 22:30 više od 20 migranata sjedilo je na zelenim površinama, asfaltu, kao i dječijem igralištu ispred Robota pijući RedBull, razna alkoholna pića, cigarete i naravno telefonirali su skoro svi jer tu su mogli da se konektuju na otvoren Wi-fi.

Da ne govorim da izlaze iz one livade oko Robota u to doba noći samo iznenada, jako oprezni u svakom koraku.

Tako da o tome da ih u to doba ima manje jer je uveden navodno policijski sat je čista laž.

To su ljudi koji se ne plaše nikoga i ničega, koji su po svim dijelovima grada rasporedjeni planski i organizovano.

Sjedili su i preko puta Mupa, tačnije preko puta VUK kafića na zelenoj površini kao i na oba igrališta u Harmanima. Niko im ništa... a imam osjećaj da ja sjednem ili legnem na zelenu površinu da bi se izmislio ispred mene kakav "eko policajac" sa tefterom da mi iščita koji sam zakon prekršio i šta i kada sam dužan platiti.

1 hour ago, RiA said:

Mislite li da je jedno od rjesenja i konstantno prijavljivanje ukoliko se vide migranti navece van kampova kao sto se prijavljuje nelegalno iznajmljivanje?

@NDB morat ćete biti malo precizniji kod toga. Nadjite post, i imate u gornjem desnom uglu opciju da prijavite post. Ukoliko se bude smatralo da treba regulisati, bit ce uradjeno.

Ovo  je vec davno izmaklo kontroli. Fazlic govori da smo izdani od drzave, niko nista ne poduzima.

Dodik javno kaze da nece poslati vojsku na granicu i nece je zatvoriti.

Znaci politika BIH nije spremna da rijesi ovu situaciju, EU pritisce sa parama u ruci samo da zadrzimo te izbjeglice.

Nije ni EU cilj da te izbjeglice dodju do Njemacke, cilj je da se drze najdalje pred  Hrvatskom.

Da je volja medjunarodne zajednice to bi bilo davno rijeseno. Medjutim sjetimo se Marakeskom sporazuma, tu je sve izdiktirano i ide po planu.

Ovo sto EU im neda dalje je samo malo dobijanje na vremenu (bili su izbori za EU parlament).

Na izborima su zeleni kao veliki pobjednici izisli. Sta to znaci vecina populacije uopste nije svjesna.

Pod izgovorom da trebamo paziti na zelenilo i klimu i opcenito okolis zeleni su dobili izbore ali ce to znaciti otvorene granice i novi val izbjeglica na europu!

• Dislike 1

Sa druge strane sto se tice iznjamljivanja prostora i soba na migrante je malo komplikovana stvar.

Zasto bi kritikovali ove sto iznajmljuju prostor i time nesto zarade, vjerovatno im je to jedan dobar izvor financiranja.

Turisticka sezona je tako i tako propala. Dosta tih ljudi je podiglo kredite i te iste moraju sad vracati.

Bez prihoda (kakvih bilo) je to nemoguce.

Ostaje samo solucija da ti ljudi iznajmljuju migrantima ili da prodaju i odu iz zemlje (a kome ces i prodati kad nema nikoga).

I druga stvar, kad Centrotrans i Zeljeznice mogu prevoziti migrante i time ogromnu lovu zarajdivati zasto nebi male firme poput taksista i ovih sto iznajmljivaju prenociste?

Imamo jako neurednu drzavu gdje svako ocito radi sta hoce i oni sto imaju pare uvijek izvuku deblji kraj.

Ne zelim da pravdam ove ljude ali trudim se da ih koliko toliko razumim.

Znaci ako se zeli sankcionisati firme koje izdaju smjestaj izbjeglicama onda moramo i sankcionisati i sve ostale radnje koje im pruzaju usluge, od trgovina, buregdzinica, taksija i ostalih.
Ali to mozemo tek uraditi kad i drzave firme poput Centrotransa i drugih autobus prevoznika i zeljezare budu sankcionisane!

• Like 1
  • Dislike 1
37 minutes ago, NEO2k said:

Sjedili su i preko puta Mupa, tačnije preko puta VUK kafića na zelenoj površini kao i na oba igrališta u Harmanima. Niko im ništa... a imam osjećaj da ja sjednem ili legnem na zelenu površinu da bi se izmislio ispred mene kakav "eko policajac" sa tefterom da mi iščita koji sam zakon prekršio i šta i kada sam dužan platiti.

Prije nisi mogao mirno niti sjesti u sred dana na klupu u parku a da ti ne priđe policajac (uvijek isti mi je prilazio) i meni i društvu (bili na pauzi dok smo studirali) traži lične karte i upisuje u svesku. I tako svaki božiji dan isti policajac dok se nisam prebacio u SA. Na kraju mi je prilazio i govorio "Jel'da pa nabroji ime i prezime,broj lične karte,ime oca,matični broj,adresu...sve znao na pamet a zadnjih dana nije ni prilazio, samo pogleda i popuni u tekicu. A danas????? Danas ove ignoriraju kao da nisu tu, ali zato primjete našeg penzionera koji je nepažljivo prešao cestu i kazne ga sa 50 KM

• Like 1
  • Sad 1
21 minutes ago, Dajdza said:

Ovo je izgleda postao nerijesiv problem za kanton a druge mi ne interesujemo. Jednostavno nema ulice u gradu gdje ih nema bar 20. I izdaju se kuce jedni se bogate jedni kukaju tako da Boga mi bice zestoko ljeto

Pa ovo je bilo za ocekivati jer se jednostavno radi o velikom broju ljudi ,sto bi rekli puno krokodila a bara mala.

Ja se nadam da ce se uskoro pronaci adekvatno rijesenje koje ce zadovoljiti sve strane a najvise radi sigurnosno situacije najugrozenijih populacija.

A sto se tice Vucijaka mislim da nista nece rijesiti jer ipak migranti moraju prolaziti kroz grad da bi dosli do tamo.

Dragi ljudi pa zar vi još uvijek vjerujete našem gradnačelniku i premijeru. Pa nista što su rekli nisu ispunili. Zegarska aleja je puna migranata koji su izbaceni iz privatnih kuca,nikakva kontrola kretanja nije uvedena. Sve je ovo repriza prosle godine kada se citavo ljeto govorilo da ce migranti na Lipu,a otisli u Biru. Tako ce biti i sa Vucijakom,lagat ce nas citavo ljeto,pa ce na godisnje odmore i puf eto jeseni,kisa,hladnoce i reci ce neka ih u Biri,jer draga je lova od  IOM-a,a mi sjedimo i sutimo

• Like 2
prije 3 minuta, Venom said:

Dragi ljudi pa zar vi još uvijek vjerujete našem gradnačelniku i premijeru. Pa nista što su rekli nisu ispunili. Zegarska aleja je puna migranata koji su izbaceni iz privatnih kuca,nikakva kontrola kretanja nije uvedena. Sve je ovo repriza prosle godine kada se citavo ljeto govorilo da ce migranti na Lipu,a otisli u Biru. Tako ce biti i sa Vucijakom,lagat ce nas citavo ljeto,pa ce na godisnje odmore i puf eto jeseni,kisa,hladnoce i reci ce neka ih u Biri,jer draga je lova od  IOM-a,a mi sjedimo i sutimo

Sitne su oni ribe da bi napravili ista po tom pitanju. Puno je tu vanjskih faktora na koje se ne moze utjecati.

Počela je i upotreba vatrenog oružja od strane migranata. Ovu osobu smatram krajnje ozbiljnom i vjerujem od riječi do riječi njenu izjavu

image.png.f3828706b3a03a6cdc85ef12fa2418f9.png

image.png.2a96a36bd173322006ace832cf0ccd7d.png

Šta bi tek bilo da nije ovog policijskog sata za migrante?

Edited by Grunf

Ja sam uvjeren da ima mozda 50ak vrlo problematicnih migranata, uvjeren sam da nisu svi, jer da jesu, ne bi nas nigdje bilo. Treba stati u kraj ovim ulicarima-drogerasima-narkomanima, tih je sakica i to treba ostro sankcionisati. Gotovo sam uvjeren da policija i ima tu informaciju ko su ti. 

Ovi sto chillaju po parku ne bi trebali biti problem.

Treba krenuti po kafanama redaljku napraviti i naravno na Oz1 (na neosvjetljenom parkingu kod Binga) i Harmanima navece, oni koji su najglasniji, sto se ganjaju i deru jedni na druge te koji prilaze i traze novac jer su navodno upleteni u razne tuce i pokradeni (a na faci vidis da laze i da je nevolja!).

Policija bi tome mogla stati vrlo lako u kraj.

Edited by jokesOnYou
  • Like 1
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...