Jump to content
FORUM

Recommended Posts

6 minutes ago, Venom said:

Protesti večeras moraju proci bez hrpe govorancija i sa jasnim zahtjevom.

- SVI migranti ( Bira,Đački dom,privatni smjestaj) u roku 10 dana moraju biti izmjesteni van Bihaća ili će ih građani izmjestiti silom

Ako se izađe sa pricom kao i prije tipa "nismo mi protiv migranata,ali treba ih izmjestiti ..." protesti su propali. Nema vise i jesmo i nismo. Jasno reci svi moraju van grada.

Ne znam ni ko će govoriti, kada ne postoji organizator

• Haha 1
  • Replies 19,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3645

• rucica1

1523

• Barba

1276

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

@1260 fkt.... Ne mora ni biti samo se okupljamo, imamo pravo na to... Kako moze onoliko ljudi biti na trgu kad su mature?? Ili kad puste utakmicu na velikom ekranu?? N treba nam dozvola za izlazak u grad...

Aaa i ono sto je neko spomenuo za sugu u Kortu, ja sam dobila info da je to fkt istina i da su neke od radnica fasovale... Tako da sam ja eto prekrizila i kort sa svog spiska.

Ja neznam da li je nas netko hipnotizovao.

Po kojem osnovu grad kanton policija ne smije zatvoriti lice koje nema licne ili putne isprave. 

Gospoda iz IOM-a neka organizuju autobuse da se migranti koji i tako zele u EU prihvate u svojoj zemlji tj. u zemlji u kojoj djeca od gospode idu u skolu.

Zbog par kanti za smece i zbog rasvjete ovi iz IOM-a se ponasaju ko kauboji.

Zahtjevati registraciju migranata uzeti biobetrijske podatke od svih. Ako mi moramo dati biometrijske podatke neka i to izvole i lica koja zele hodati gradom.

• Like 1
6 minutes ago, Real said:

Tako je @Fugaziii, netreba pojedince izdvajati koji bi opet eventualno bili obstruisani i novčano kažnjavani od promigrantski nastrojenih pomagača koji se još nisu osvijestili.

Svi su organizatori koji izađu na ulice,pa neka onda oni koji misle da mogu i dalje građane ugnjetavati,pišu kazne cijelom Bihaću.

Pa normalno. I prosli put su svi "utekli" kad je Sej i ko jos dobio kaznu. Ovako e moraju pisati svima pffff citavom kantonuu ako bas dodju i iz drugih gradova kako su rekli.

19 minutes ago, Fugaziii said:

@1260 fkt.... Ne mora ni biti samo se okupljamo, imamo pravo na to... Kako moze onoliko ljudi biti na trgu kad su mature?? Ili kad puste utakmicu na velikom ekranu?? N treba nam dozvola za izlazak u grad...

Aaa i ono sto je neko spomenuo za sugu u Kortu, ja sam dobila info da je to fkt istina i da su neke od radnica fasovale... Tako da sam ja eto prekrizila i kort sa svog spiska.

Ne kažem ništa za izlazak,

8 minutes ago, 1260 said:

Ne kažem ništa za izlazak,

Eee i sam znas da ljudi od uzbudjenja pocnu ici predaleko i preduboko i omakne se pokoja skakljiva recenica za koju se mediji i vlasti zakace i eto ti problema, bar kad je nas narod u pitanju. Svi smo isfrustrirani i svi smo ljuti, i vrlo lako moze dodji do eskalacie, pogotovo ako bas budde puno ljudi. I sam dolazak velikog broja ljudi je velik pokazatelj jer znaju svi asto smo na trgu, i ne treba dodatno pojasnjavati. Znaju oni sve i ko smo mi i sta smo mi i zasto govorimo ovdje i svugdj drugo sto govorimo.

7 minutes ago, 1260 said:

Daj prijedlog ti imaš iskustva s migrantima

Fotografija korisnika/ce Denis Dani TurniÄ.

Negdje iz Irana,. Negdje iz Iraka haha... A mozda mu je to evil twin brother 😂😂😂

10 hours ago, Donald said:

Da se upisem, i ja cu na protest s porodicom. Zovem i poznanike, medutim kad me pitaju koja je svrha protesta ne znam odg. 

Ima li neko konkretan odgovor? Dakle koja je svrha protesta? 

Napravite transparent (na kartonu flamaserom ispisati i na letvice pricvrstiti) "ZAHTJEVAMO OD VLADE SIGURNOST ILI ZATVARANJE GRANICA SRBIJE I C.G" ili Osigurajte granice inace sve izbjeglice nazad u RS, Vladinim neradnicima OTKAZ..., i t.d. Budite krativni, vi ste vlast a ne oni neradnici u Vladi !   

• Like 1
  • Dislike 1

Postoji li ijedna institucija koja gradskoj vlasti ne daje podršku za ovu katastrofalnu politiku? Gradonačelnik bi to trebao podignuti na viši nivo, bar državni. Ako ne može ili ne zna, neka ode. Ne može Bihać podnijeti sam teret krize. Pored ugrožavanja snabdjevanja vodom iz izvora Klokota za građane Bihaća dolaze još gori dani ako se migranti nasele na Vučjak. Blizina granice s Hrvatskom znači da će migranti pokušavati nelegalno preći granicu preko podplješevičkog platoa, a onda će ih biti puna šuma. Tada ćete vidjeti kako je ostati bez šopingholičara iz Gospića, Dalmacije... Fis, BINGOOO! Da ne govorim o svim ostalim problemima s preseljenjem, kršenjem konvencija o zaštiti izbjeglica i sve ostalo. Pitate se gdje je IOM sada. Pa, valjda su jasno rekli da ne namjeravaju učestvovati. Nemojte samo poslije govoriti "nismo znali". 

• Dislike 1
  • Confused 1

Upravo njih trideaetak ide niz Novu cetvrt izgledaju kao da su naglo istjerani iz ovih kuca koja im se iznajmljuju. Sigurno je pala neka dojava ili su se vlasnici htjeli osigurati. Uglavnom izgledaju zbunjeni i pogubljeni. Prvo su sisli niz ulicu sa svim stvarima, a sad evo gledam vracaju se nazad prema tim kucama, mozda i prema Boricima. Uglavnom something weird is happening

update: ovo su izgleda povratnici s Vucjaka, koji su dosli u razgledanje jer su se zadrzali ispred kuce koja je napustena (ona kuca iz ranije price gdje ih je proslw godine bilo 30ak). Po nacinu ponasanja ocigledno su je razmatrali kao opciju upada, ali vidim li ijednog blizu zovem odmah policiju.   🤔

• Like 2
  • Thanks 1
26 minutes ago, Marko Ogrizović said:

Postoji li ijedna institucija koja gradskoj vlasti ne daje podršku za ovu katastrofalnu politiku? Gradonačelnik bi to trebao podignuti na viši nivo, bar državni. Ako ne može ili ne zna, neka ode. Ne može Bihać podnijeti sam teret krize. Pored ugrožavanja snabdjevanja vodom iz izvora Klokota za građane Bihaća dolaze još gori dani ako se migranti nasele na Vučjak. Blizina granice s Hrvatskom znači da će migranti pokušavati nelegalno preći granicu preko podplješevičkog platoa, a onda će ih biti puna šuma. Tada ćete vidjeti kako je ostati bez šopingholičara iz Gospića, Dalmacije... Fis, BINGOOO! Da ne govorim o svim ostalim problemima s preseljenjem, kršenjem konvencija o zaštiti izbjeglica i sve ostalo. Pitate se gdje je IOM sada. Pa, valjda su jasno rekli da ne namjeravaju učestvovati. Nemojte samo poslije govoriti "nismo znali". 

I ti si padobranac. Ovdje se mjesecima raspravlja o odnosu državne vlasti prema ovom djelu BiH i sad nas ti došao učiti šta treba da radimo. Šume Plješevice su 1,5 godinu svaku noć pune, sad im je samo bliže. Prije su morali pješaka iz grada

• Like 1
  • Haha 1

Upravo je marica proletila ulicom, i dva migrantska su sprint niz ulicu uhvatili, jedno je auto policijsko nastavilo gore prema boricima dok je kombi brzo niz cestu sletio. Oooo izgleda ce biti akcije i na Novoj cetvrti napokon 🤗

• Like 2
  • Aferim! 1
  • Haha 1
4 minutes ago, Marko Ogrizović said:

vidim, Ručice, iskusna si! Nije da pametujem, samo mi se gadi sve što vidim pa ne mogu odoljeti. Nemam ni neki privatan interes, osim onog da ne mogu ostati nijem na nepravdu.

Vidim da poredis one koji u soping dolaze (ako sam dobro skuzila oni te vise, od gradjana Bihaca i Velike Kladuse i njihove djece, brinu).Pa ti isti su ili ce, na ovakvo stanje ,prestati dolazit.Oni hrabriji imaju prelaz, Izacic ,V.Kladusa. Takodjer, kad se vidi i procuje, da su van grada, da je zakon i narod prestao merhametluk prosipati (a oni su medjusobno povezati i jedni druge obavjestavaju), umanji ce se i njihov dolazak na ova podrucja.Gadi ti se? A sta mislis kako je onda domicilnom stanovnistvu koji za djecu i zene pa sad i policiju koju su poceli tuci, strahuju.Da IOM-u sve ovo nije drago, to treba razumjeti jer ovakvi budala koji su svasta dozvoljavali, trpili i trpe, nece vise naci .

• Dislike 1
prije 2 minuta, 1260 said:

I ti si padobranac. Ovdje se mjesecima raspravlja o odnosu državne vlasti prema ovom djelu BiH i sad nas ti došao učiti šta treba da radimo. Šume Plješevice su 1,5 godinu svaku noć pune, sad im je samo bliže. Prije su morali pješaka iz grada

Nisam, samo pitam. Gledao sam gradonačelnikovu izjavu na skupu na Zavalju gdje traži od ljudi da urgiraju kod svojih prijatelja u Hrvatskoj da se migrante šverca tamo i nisam mogao vjerovati što sam čuo od obrazovanog čovjeka. Istina, ne živim u Bihaću jako dugo, ali mi puno znači. 

• Dislike 1
prije 35 minuta, Marko Ogrizović said:

Kakva konvencija ljudi prelaze granice bez dokumenata. 

Krenuli su EU prelaze tamo pojedinacno mi sada trebamo glumiti da ce ostati u Bihacu.

EU nesmije reci da prima ove ljude jer bi imali pobunu u svojoj zemlji.

Samo ih sto blize granici da ljudi ne pjesace od bire do granice. Sada nek se EU malo brne da zadtiti granicu.

Da hermeticki zatvore granicu oko USK niti jedan migrant vise nece doci u USK.

Dok god prolaze u EU do tad ce i dolaziti.

Simple as that.

• Like 1
  • Dislike 1

Svaka čast za našu policiju koja za malu platu rizikuje.nadam se da će sigurnosna situacija do jeseni kad naša djeca pođu u školu biti bolja.i da mi bišćani nećemo morati ostavljati posao da bi djecu koja su pa i malo veća morali voziti u školu i nazad.zato izlazim večeras u grad i dajem podršku našoj policiji.

• Like 2
  • Thanks 2
prije 4 minuta, brko.brkic_26 said:

Kakva konvencija ljudi prelaze granice bez dokumenata. 

Krenuli su EU prelaze tamo pojedinacno mi sada trebamo glumiti da ce ostati u Bihacu.

EU nesmije reci da prima ove ljude jer bi imali pobunu u svojoj zemlji.

Samo ih sto blize granici da ljudi ne pjesace od bire do granice. Sada nek se EU malo brne da zadtiti granicu.

Da hermeticki zatvore granicu oko USK niti jedan migrant vise nece doci u USK.

Dok god prolaze u EU do tad ce i dolaziti.

Simple as that.

niti blizu tako jednostavno. Živi ljudi ne zaslužuju biti potrpani na odlagalište smeća. A EU je primila puno više migranata nego što možeš zamisliti, Ti koji strahuješ od ovih 5000. Sve propuste bihaćke gradske vlasti, koje su uzrokovane nebrigom i smišljenim djelovanjem centralne državne vlasti, ne mogu ispraviti građani. Pritisnite svoje političare, oni su odgovorni, a vi ste za njih glasali

• Like 2

Ova Al Jazeera je najvece go*no od televizije. Takve gluposti valjaju i tako okrecu price i prikazuju ove krimose kao jdnike i optuzuju hrvatsku policiju i svi govore iste identicne recenice sto znaci da su naucene napamet. To da je istina oni bi svaki ponaosob iz svog licnog isukustva rekao drugacije. Ovako to ne pije vode. Isto tako kuda ces koje vrazje matere sam preko Pljesavice i odakle tebi pravo da ilegalno prelazia granice bjezeci od policije. Ja ne znam je li ljudima crk’o dio mozga za zdrav razum. Znaci PRELAZIS ILEGALNO DRZAVNE GRANICE GLUPANE GLUPI!!!! Ne mozeees!!! Ne ide takooo!!! 

• Like 3
prije 33 minuta, Fugaziii said:

Upravo njih trideaetak ide niz Novu cetvrt izgledaju kao da su naglo istjerani iz ovih kuca koja im se iznajmljuju. Sigurno je pala neka dojava ili su se vlasnici htjeli osigurati. Uglavnom izgledaju zbunjeni i pogubljeni. Prvo su sisli niz ulicu sa svim stvarima, a sad evo gledam vracaju se nazad prema tim kucama, mozda i prema Boricima. Uglavnom something weird is happening

update: ovo su izgleda povratnici s Vucjaka, koji su dosli u razgledanje jer su se zadrzali ispred kuce koja je napustena (ona kuca iz ranije price gdje ih je proslw godine bilo 30ak). Po nacinu ponasanja ocigledno su je razmatrali kao opciju upada, ali vidim li ijednog blizu zovem odmah policiju.   🤔

mislim da bi Ian McKay bio oduševljen pozivanjem policije 🙂

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...