Jump to content
FORUM

Recommended Posts

4 hours ago, Haldir said:

Kako će ovi novinari fasovati USKinfo.ba fasovati tužbe od ovih šupaka što su ilegalno smještaj davali, i to zbog neovlaštenog snimanja na tuđem posjedu. 

Kakvo neovlasteno snimanje ? Na cijem posjedu ? Snimaju sa ulice uz dopustenje policije  i nemoj ti prosipati pamet , kad od prava i zakona nemas pojma .

• Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3251

• rucica1

1188

• Barba

1147

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

30 minutes ago, Donald said:

Da se upisem, i ja cu na protest s porodicom. Zovem i poznanike, medutim kad me pitaju koja je svrha protesta ne znam odg. 

Ima li neko konkretan odgovor? Dakle koja je svrha protesta? 

Drago mi je da cete doci sutra, a razlog je sve sto vam smeta u drzavi. Ne izlazite samo da izadjete, osim ugrozene sigurnosti usljed navale migranata  sigurno ste nezadovoljni i drugim stvarima! Sta god zamjerate sutra je prilika da to iskazete! 

prije 19 minuta, Donald said:

Da se upisem, i ja cu na protest s porodicom. Zovem i poznanike, medutim kad me pitaju koja je svrha protesta ne znam odg. 

Ima li neko konkretan odgovor? Dakle koja je svrha protesta? 

Izražavanje nezadovoljstva trenutnim stanjem na kantonu i podrska Kantonalnoj policiji. To je moje misljenje.

Ali i mene zanima da li neko ima elaborat na tu temu. Kod izražavanja nezadovoljstva najbolje je imati nekakvo rjesenje problema. Da se ponude smjernice eventualnim ucesnicima skupa iz odredjenih nivoa vlasti.

1 hour ago, Sadik said:

Kakvo neovlasteno snimanje ? Na cijem posjedu ? Snimaju sa ulice uz dopustenje policije  i nemoj ti prosipati pamet , kad od prava i zakona nemas pojma .

O čemu pričaš ti Sadik? Kakva ulica? Kome na ulici treba bilo čije dopuštenje? SadiČE uozbilji se. 

• Dislike 1
47 minutes ago, Haldir said:

O čemu pričaš ti Sadik? Kakva ulica? Kome na ulici treba bilo čije dopuštenje? SadiČE uozbilji se. 

Pa snima Hayat, a i Avaz ima "patrolu... snimaju po Sarajevskom kantonu privođenja iz saobraćaja i uznemiravanje jabnog reda i mira i sve ostale nocne intervencije policije... jeste da kriju identitete ljudi, sto u ovome nije slucaj... ali dobro. 

Gledam onaj snimak gdje migrant kaze kako mu ne odgovara da bude na Vucjaku zato sto ne moze da dize novac u Bihacu koji mu neko uplacuje preko Western Uniona.  Pitanje je ko mu daje novac.  Koliko je samo takvih slucajeva i ko su finansijeri.  Sve mi se cini da odredjene skupine migranata (ne svi naravno)  imaju jaku logistiku u teroristickim organizacijama koje raspolazu ogromnim kolicinama novca.  Idu od drzave do drzave, od grada do grada i tamo ih ceka uplacen novac.  Ako su cisti zar nije jednostavnije da sjednu na avion i da otputuju gdje god zele?  

• Like 4
41 minutes ago, gargamel said:

Gledam onaj snimak gdje migrant kaze kako mu ne odgovara da bude na Vucjaku zato sto ne moze da dize novac u Bihacu koji mu neko uplacuje preko Western Uniona.  Pitanje je ko mu daje novac.  Koliko je samo takvih slucajeva i ko su finansijeri.  Sve mi se cini da odredjene skupine migranata (ne svi naravno)  imaju jaku logistiku u teroristickim organizacijama koje raspolazu ogromnim kolicinama novca.  Idu od drzave do drzave, od grada do grada i tamo ih ceka uplacen novac.  Ako su cisti zar nije jednostavnije da sjednu na avion i da otputuju gdje god zele?  

Šta ti misliš da su oni krenuli grlom u jagode tek tako bez ikakve logistike .

Dok drugi migrant kaže sa mu trebaju prodavnice i kafići .

Nas budžet nek ih hrani a njima kafići nedostaju .

• Like 3

Dobrovoljci koji zele pomoci policiji uz adekvatne ovlasti,a Vlada USK-a da ih plati iz masno naplacenih kazni od ovih sto su nelegalno iznajmljivali prostor,kao i one sto im podizu lovu u bankama,pa pravac B.Otoka na granicu sa RS i nedozvoliti dolazak novih migranata neka ih malo u RS.

• Like 1

Ovi nemaju skoro nikakve sanse za schengen (ili CRO) vizu i da tek tako sjednu na avion i slijete na nekom EU aerodromu. Sredjivao sam prosle godine vizu C (turisticka viza) za drzavljanina "trece zemlje" i siguran sam, da niko od ovih ne ispunjava bar nekoliko uslova za njeno izdavanje. U svakom slucaju, viza C vazi tek 3 mjeseca, a ovi se zele zakaciti na EU socijalu na duzi vijek. Viza D, koja omogoucava zivot u EU na duzi vijek, za njih je potpuna naucna fantastika.

9 minutes ago, ST11 said:

Ovi nemaju skoro nikakve sanse za schengen (ili CRO) vizu i da tek tako sjednu na avion i slijete na nekom EU aerodromu. Sredjivao sam prosle godine vizu C (turisticka viza) za drzavljanina "trece zemlje" i siguran sam, da niko od ovih ne ispunjava bar nekoliko uslova za njeno izdavanje. U svakom slucaju, viza C vazi tek 3 mjeseca, a ovi se zele zakaciti na EU socijalu na duzi vijek. Viza D, koja omogoucava zivot u EU na duzi vijek, za njih je potpuna naucna fantastika.

Pa nece traziti vizu nego azil. To su dva razlicita pojma

Ne dodju toliko daleko, jer kod ukrcanja na avion vec traze vizu za konacnu destinaciju (ako se presjedaju). Ako nekako prevare one tetke na salteru prije ukrcanja i slijete na EU aerodrom bez vize, policajci na kontroli ih ne pustaju iz medjunarodnog dijela aerodroma, tako da nemaju gdje traziti azil. Tako ih samo salju prvim avionom natrag u svoju zemlju, a avio kompanija placa 5000$ kazne zbog nepaznje.

Da ne bude izgledalo, kao da pricam sam sa sobom.

Gore je nestalo pitanje, koje se priblizno glasilo; zasto ne slijete na EU aerodrom, "izgube dokumente" i onda zatraze azil.

Edited by ST11
47 minutes ago, ST11 said:

Ne dodju toliko daleko, jer kod ukrcanja na avion vec traze vizu za konacnu destinaciju (ako se presjedaju). Ako nekako prevare one tetke na salteru prije ukrcanja i slijete na EU aerodrom bez vize, policajci na kontroli ih ne pustaju iz medjunarodnog dijela aerodroma, tako da nemaju gdje traziti azil. Tako ih samo salju prvim avionom natrag u svoju zemlju, a avio kompanija placa 5000$ kazne zbog nepaznje.

Da ne bude izgledalo, kao da pricam sam sa sobom.

Gore je nestalo pitanje, koje se priblizno glasilo; zasto ne slijete na EU aerodrom, "izgube dokumente" i onda zatraze azil.

Nemogu u avion bez vize u svojoj zemlji

Protesti večeras moraju proci bez hrpe govorancija i sa jasnim zahtjevom.

- SVI migranti ( Bira,Đački dom,privatni smjestaj) u roku 10 dana moraju biti izmjesteni van Bihaća ili će ih građani izmjestiti silom

Ako se izađe sa pricom kao i prije tipa "nismo mi protiv migranata,ali treba ih izmjestiti ..." protesti su propali. Nema vise i jesmo i nismo. Jasno reci svi moraju van grada.

• Like 3
  • Thanks 1
6 minutes ago, Venom said:

- SVI migranti ( Bira,Đački dom,privatni smjestaj) u roku 10 dana moraju biti izmjesteni van Bihaća ili će ih građani izmjestiti silom

Ako se izađe sa pricom kao i prije tipa "nismo mi protiv migranata,ali treba ih izmjestiti ..." protesti su propali. Nema vise i jesmo i nismo. Jasno reci svi moraju van grada.

Ne znam ni ko će govoriti, kada ne postoji organizator

• Haha 1

@1260 fkt.... Ne mora ni biti samo se okupljamo, imamo pravo na to... Kako moze onoliko ljudi biti na trgu kad su mature?? Ili kad puste utakmicu na velikom ekranu?? N treba nam dozvola za izlazak u grad...

Aaa i ono sto je neko spomenuo za sugu u Kortu, ja sam dobila info da je to fkt istina i da su neke od radnica fasovale... Tako da sam ja eto prekrizila i kort sa svog spiska.

prije 15 minuta, Venom said:

Rok od 10 dana je previše dug,za tih 10 dana će se glave ohladiti,promigrantski nastrojeni će smišljati kako da se to smiri i zataška,narod brzo zaboravlja( svakog čuda tri dana dosta).

Bolje je 48 ili čak 24 sata.48 sati je realnije,zavisi od policije dali su u stanju to sprovesti.

Što se tiče priče,tu si u pravu nema više popuštanja,svi ko jedan uglas moraju biti složni.

• Dislike 1

Ja neznam da li je nas netko hipnotizovao.

Po kojem osnovu grad kanton policija ne smije zatvoriti lice koje nema licne ili putne isprave. 

Gospoda iz IOM-a neka organizuju autobuse da se migranti koji i tako zele u EU prihvate u svojoj zemlji tj. u zemlji u kojoj djeca od gospode idu u skolu.

Zbog par kanti za smece i zbog rasvjete ovi iz IOM-a se ponasaju ko kauboji.

Zahtjevati registraciju migranata uzeti biobetrijske podatke od svih. Ako mi moramo dati biometrijske podatke neka i to izvole i lica koja zele hodati gradom.

• Like 1
prije 12 minuta, 1260 said:

Ne znam ni ko će govoriti, kada ne postoji organizator

Just now, Fugaziii said:

@1260 fkt.... Ne mora ni biti samo se okupljamo, imamo pravo na to... Kako moze onoliko ljudi biti na trgu kad su mature?? Ili kad puste utakmicu na velikom ekranu?? N treba nam dozvola za izlazak u grad...

Aaa i ono sto je neko spomenuo za sugu u Kortu, ja sam dobila info da je to fkt istina i da su neke od radnica fasovale... Tako da sam ja eto prekrizila i kort sa svog spiska.

Tako je @Fugaziii, netreba pojedince izdvajati koji bi opet eventualno bili obstruisani i novčano kažnjavani od promigrantski nastrojenih pomagača koji se još nisu osvijestili.

Svi su organizatori koji izađu na ulice,pa neka onda oni koji misle da mogu i dalje građane ugnjetavati,pišu kazne cijelom Bihaću.Podrška policiji je najbitnija, kad su dečki pokazali da imaju sada damu do poda i da idu na čak na one koji su dosad bili nedodirljivi.Policija je bila za sve građane Bihaća ,pogotovu one najranjivije koji nemaju statuse profitera i imperatora u gradu, spremna stati na kraj ovoj bandi kako domaćoj tako onoj izvana otkazujući im neposlušnost i konačno radeći ono zašto su namijenjeni naime za zaštitu svih građana i sprovođenje zakona koji je dosad bio stavljen od Sarajeva izvan snage.Policija mora znati da građani stoje iza njih,i njima je puna ona stvar bakljanja sa kriminalcima i njihovim pomagačima.

Policija sprovodi zakon po ustavu i štiti stim narod Bihaća i USKa.

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...