Jump to content
FORUM

Recommended Posts

1 minute ago, juhalo said:

pozdrav iz zagreba..zanima me koje točno vijesti su lažirane jel broj ljudi ili njihova djela po gradu i ako netko može reći nešto o onim tučnjavama..pozdrav građanima

sve je frizirano...... govore da ih ima 3000 od augusta prosle godine, jedino komesar Koricic je par puta rekao prave brojke krivicnih i kaznenih djela ali nista odavno ne pricaju, poceli su se lemaciti izmedju se, napadali su djecu, djevojke, jedni druge, krali otimali mobitele i pare, silovali su jednu djevojku s posebnim potrebama i to migrant sa hivom, velik broj njih je zarazen hivom, hepatitisom b i c, sugom i ko zna jos kakvim bolestima, postaju sve agresivniji, slobodniji i drskiji...... to je ukratko sto ti mozemo reci

• Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3251

• rucica1

1188

• Barba

1147

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Mene su malo Kladuscani razocarali jer se nisu odazvali na proteste u Bihacu, kad je trebalo ici u Rijeku slaviti Babin rodjendan znalo ih je otici po 50 autobusa nisam znao da je Rijeka bliza od Bihaca .Nemoj da sutra zazale kad svi migranti zavrse kod njih u Kladusi nakon ciscena po Bihacu .

A moglo bi biti svasta 

Dragi moj Juhalo, ne trebas pitati kako je u Bihacu, u Hrvatskoj npr. traje totalna šutnja medija po pitaju migranta, sutnja na nadljudske napore policije koja se cijele dane naganja s tim ološem po šumama zato jer briselska podguzna muha nema muda poslati vojsku na granicu jer mu to neda njegov gazda ĐŽUNKER, ta šutnja je ustvari nesto poput lazne vijesti, jer mediji ne rade svoj posao istinitog obavjestavanja javnosti o stvarnom stanju u kojem se staracad u Lici i pogranicnom podrucju s USK zatvara navecer i ne izlazi, o steti koju rade cujes na kapaljku, a to je tek vrh sante leda.

prije 4 minuta, Rijecanin said:

Dragi moj Juhalo, ne trebas pitati kako je u Bihacu, u Hrvatskoj npr. traje totalna šutnja medija po pitaju migranta, sutnja na nadljudske napore policije koja se cijele dane naganja s tim ološem po šumama zato jer briselska podguzna muha nema muda poslati vojsku na granicu jer mu to neda njegov gazda ĐŽUNKER, ta šutnja je ustvari nesto poput lazne vijesti, jer mediji ne rade svoj posao istinitog obavjestavanja javnosti o stvarnom stanju u kojem se staracad u Lici i pogranicnom podrucju s USK zatvara navecer i ne izlazi, o steti koju rade cujes na kapaljku, a to je tek vrh sante leda.

a znam pratim dugo situaciju i ovo je tek početak..ovdje u hr. ljudi nemaju pojma kaj se dešava..vele samo ih treba integrirati da odlično je integracija prošla u švedskoj..a policiji svaka čast kaj moraju radit i trpit 

Edited by juhalo
  • Like 2
32 minutes ago, Rijecanin said:

Ne mogu vise gledati ove reportaze pojedinih tv-a, jednostavno nemam zivaca vise za slusati te bljuvotine, osim nezavisnih novinara koji naravno nemaju pristup vecim medijima nego ih moras traziti na youtube ili kakvom podcast-u , svi ostali novinari ocito imaju napisana pitanja i znaju sto NE SMIJU pitati 'jadnike', eto npr. sto novinara sprijecava da postavi pitanje jednom od ovih mlatimudana koji se zali da nema tusa da hrana nije dobra, koliko sigurnih zemalja treba proci da bi bio 'siguran', te da li je slucajno trazio posao u tih 10-ak drzava koje je ilegalno presao?,  to bi bilo dovoljno za pocetak.

Kad se budete sljedeci put okupljali, glavni moto po mome bi morao biti puna podrska Policiji u uspostavi reda u kantonu, mislim da je podrska jako bitna jer u pozadini vjerovatno traju snazni pritisci da se olabavi stvar.

To sam bio i sam naglasio i neki dan prije ovog sinoćnjeg okupljanja

• Like 1
38 minutes ago, juhalo said:

a znam pratim dugo situaciju i ovo je tek početak..ovdje u hr. ljudi nemaju pojma kaj se dešava..vele samo ih treba integrirati da odlično je integracija prošla u švedskoj..a policiji svaka čast kaj moraju radit i trpit 

Hrvatski mediji su u većem q od naših bosanskih - ovi naši pojedini se još uvijek ne daju i "otimaju" pa procuri negdje neka vijest. Ali hrvatski - rijetko kad možeš nešto čuti o problemima sa migrantima naročito u Gorskom Kotaru i Lici

• Like 1
prije 23 minuta, Grunf said:

Hrvatski mediji su u većem q od naših bosanskih - ovi naši pojedini se još uvijek ne daju i "otimaju" pa procuri negdje neka vijest. Ali hrvatski - rijetko kad možeš nešto čuti o problemima sa migrantima naročito u Gorskom Kotaru i Lici

u Gorsko Kotarru i Lici se svakondnevno pljačkaju vikendice, ostaju tamo prenočiti ostave nered iza sve porazbijaju vrata prozore, ukradu ako ima nekaj vrijednog, a sami vlasnici nemaju jednostavno novaca da sve to sami renoviraju, također i planinarski domovi..a kako stoje stvari sa tamošnjim antifama pošto sam vidio da naše znaju razrezati ograde na granici i onda ih tamo upute 

Ovo kod nas na Novoj cetvrti je bila neka uzimacina cigledno, jer glavne kuce koje su iznajmljivane migrantima su i dalje IZNAJMLJENE! Oni su pokupili par migranata koji su bili u napustenoj nekoj kuci, uopste nisui upali u kuce u kojima se naplacuje smjestaj. Migranti su pored sve te policije ulazili u kucu u kojoj placaju smjestaj....... dizazster.. sta rade oni

prije 14 minuta, Fugaziii said:

Hahaha cuj na parkingu 😀😀😀 E ovo je stvarno vrijedanje inteligencije. Je li ijedan policajac ili inspektor usao u objekat da vidi stanje? I kaze podrzi drzavu, kako da je podrzim kad dojavi da ide akcija i tjeraj ljude na parking??? 

I sve i jednu kucu u kojoj su ih nasli naredio bih, mimo kazne, da ude inspekcija i naredi dezinfekciju i ciscenje. Ili nek posalju strucnjake da pbave posao, a racun ispostave vlasniku objekta. 

• Like 2

@Fugaziii kod Nerke na Lukama slab ulov bio ali čuo sam već još jučer da ih je istjerala, bar sam tako čuo od njenih komšija. Ne znam što je sa onim Nerkinim polovnim prostorom u centru kod Krajine gdje je imala butik nekad. I tamo su bili migranti jedno vrijeme. Mislim da MUP radi po nalogu, doći će na red i te kuće

Al što jest,jest fakat kod Zlaje u onoj šupi je katastrofa šta im je taj čovjek iznajmljivao...fuj,fuj

Edited by Grunf
  • Like 1
4 minutes ago, Fap mašina said:

Ha ha ovaj alin izvještaj mi zvuči ko da neko od političara štiti ilmiće ma đe bi oni nelegalno zarađivali.

Treba kamera ići kod sviju bili mali ili veliki lopvi.

Meni je čudno da uskinfo nije snimao tu akciju

Edited by Grunf
prije 24 minuta, Fugaziii said:

Dok je ovakvih bišćana biće i problema s migrantima u gradu.Kazne maksimalne udariti,tužbe zbog krijumčarenja ljudi, i DDD zbog opasnosti zaraze komšiluka o trošku iznajmljivača.

• Like 4

Da li je moguce da bas NIKO od njih nema ikakve dokumente?

Ili mozda ipak oni migranti koji su ostali u odredjenim kucama nakon racija mozda i imaju neke ID-dokumente? Mislim, po zakonu, ako se mozes identificirati i ako nemas zabiljezenih krivicnih djela, takav migrant moze iznajmiti kucu i ostati i dalje u njoj, zar ne?

• Like 1
1 minute ago, jokesOnYou said:

Ili mozda ipak oni migranti koji su ostali u odredjenim kucama nakon racija mozda i imaju neke ID-dokumente? Mislim, po zakonu, ako se mozes identificirati i ako nemas zabiljezenih krivicnih djela, takav migrant moze iznajmiti kucu i ostati i dalje u njoj, zar ne?

Imao dokumente ili nemao ako je u BiH ilegalno, odlukom Vlade USK takvi prostori (legalni ili ilegalni) se zatvaraju i pečate. Bar bi tako trebalo biti jer slušao sam i Ružnića koji je rekao "ilegalni migranti" dakle svi i bez razlike. Moguće je da se jedino da se kasnije neko vratio i provalio nakon racije. Bar tako mislim. Imaš neke kontra informacije? Ako da podjeli ih sa nama

• Like 1
prije 3 minuta, jokesOnYou said:

A kako ce kao stranac, bez obzira imao dokumente ili ne biti u drgoj drzavi a da se ne prijavi u Mup, ured sa strancima, biti neograniceno.... 

Hajte ljudi razmislite malo. Jeste li ikad isli u goste kod nekog van drzave? Imas rok dan/dva da se prijavis i ostanes koliko ti zakon te drzave dopusta (a nikad nije neograniceno). 

Nema opravdanja za ove iznajmljivace, nema. Cine kriminal, ugrozili su sigurnost svih gradana i turista, UNISTILI turizam, ppmogli u sirenju zaraznih bolesti... Zbog njihovih tuca i povreda, a lijecili su se u nasim javnim bolnicama, zavod nema para itd. 

Milijonski kriminal je pocinjen, zanima me hoce li iko odgivarati u toj mjeri. Budu li kazne 500-1000KM nema od toga nista. Opali ga po dzepu, nek mu i djeca placaju kazne koliko su unazadili drustvo za ovih 600 dana! 

• Like 6

Danas Americka ambasada govori o potrebi jacanja policije i njihovoj odgovornosti građanima i sve je to ok i lijepo ali niti jednom rjecju nisu naglasili da treba zaustaviti ulazak ilegalaca u BiH, spominju dislokaciju i ravnomjerno rasporedivanje ali kakvo je to rjesenje ako ti ekipa masovno ulazi u zemlju? znaci opet se govori o stvaranju uvjeta za humani boravak ilegalaca, o sigurnosti građana itd..itd,bla bla bla, i oni kazu da je to globalni problem, ali kako to nije problem za Mađarsku? znaci trpaj ekipu do čepa, napravi im smjestaj i pojacaj policiju da raja ne popizdi previse, eto to su oni rekli.

• Like 4
  • Thanks 1
prije 21 minuta, jokesOnYou said:

http://msb.gov.ba/inf_za_strance/default.aspx?id=14555&langTag=bs-BA

@Grunf eeee to su te kuce... Kazem ja vama da su im rekli da izadju da ih se ne zatekne u kuci..... te crvene kuce breche od migranata inace, sta su mislili ako izadju iza ne zateknu ih unutra da nece imati posljedice, sve su te migice boravile u tim kucama.... ima i jedna s lijeve strane prije njih, samo ne znam ime... M eni je samo godra da ih snimaju i da se objavljuje da svi znamo koji nasi sugradjani doprinose ugrozavanju nase sigurnosti...... sve su to debilne moroncine bez imalo svijesti i savjesti, koji se ne brinu ni za svoju rodjenu djecu, a kako ce za tudju... fuj

• Like 3
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

BIHAĆKI SUPERPOLICAJAC: ČOVJEK KOJI JE SAVLADAO MIGRANTE U MIDŽIĆ-MAHALI, DANAS ''ZAROBIO'' DVADESETORICU U BORIĆIMA

"Bihaćki policajac Elvir Piralić poznatiji kao Eli, prije nekoliko dana postao je poznat široj javnosti tako što je ispred porodične kuće savladao nekoliko migranata koji su se fizički sukobili. Tom prilikom kod migranta iz Libije pronađen je i plinski pištolj koji je upotrijebljen u sukobu, a razbijeno je i staklo na obližnjem objektu. 

Isti policajac je danas prilikom intervencije u naselju Nova četvrt u Bihaću napravio nesvakidašnju scenu. Prilikom prilaska kući za koju se sumnjalo da se koristi kao smještajni objekat za ilegalne migrante, grupa od dvadesetak lica je krenula bježati u pravcu šume Borići. Elvir je "iskočio" iz policijskog vozila i krenuo u potjeru za njima dok su ostale kolege krenule drugim pravcem. 

Nakon nekoliko trenutaka policajac je mahnuo novinaru USKinfo.ba koji se nalazio u blizini, a kada smo prišli vidjeli smo grupu migranata kako se sama vraća prema Elviru, dok je on prije toga uspio zadržati njih nekoliko. "

3 minutes ago, Fugaziii said:

@Grunf eeee to su te kuce... Kazem ja vama da su im rekli da izadju da ih se ne zatekne u kuci..... te crvene kuce breche od migranata inace, sta su mislili ako izadju iza ne zateknu ih unutra da nece imati posljedice, sve su te migice boravile u tim kucama.... ima i jedna s lijeve strane prije njih, samo ne znam ime... M eni je samo godra da ih snimaju i da se objavljuje da svi znamo koji nasi sugradjani doprinose ugrozavanju nase sigurnosti...... sve su to debilne moroncine bez imalo svijesti i savjesti, koji se ne brinu ni za svoju rodjenu djecu, a kako ce za tudju... fuj

Javi nam info kad budeš kući jesu li i te kuće zapečaćene...Vidim Eli ih je stigao

Edited by Grunf
  • Like 2
  • Aferim! 1

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao:

Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama treba bolji smještaj od ovog na Vučjaku" 

Pitam se da li oni shvataju da su kao neprijateljska vojska ušli u BIH te da jedno mjesto koji njima pripada je ZATVOR. 

Kaže jedan migrant: "Vi se iživljavate na meni, ja sam čovjek hoću samo da imam to što vi imate". 

Oprosti molim te ali za to se RATUJE, tek kad OSVOJIŠ SILOM nečiju tuđu imovinu i teritoriju e onda možeš da uzmeš to što hoćeš. 

Jer po logici ilegalnih migranata 400 miliona Kineza samo treba da se ušeta u Evropu i kažu: "Oprostite molim vas i mi smo ljudi smaknite se da mi sjednemo"

"I MI SMO LJUDI" nije apsolutno nikakav argument. To je apsurdan argument. To je smješan argument. Kaže "Ali ti imaš više daj i meni", nedam! što nisi radio više.. baš me briga, mi radimo za sebe. 

Ako je on čovjek, što nije došao ovdje kad je bio drugi svjetski rat, kad su bili ratovi? Ne oni hoće da sprovode HUMANIZAM preko tuđih leđa!!!! Ne nego oni su LJUDI samo kad treba jesti nešto tuđe zarađeno teškim i krvavim radom. 

Što ja ne odem u ABU DABI i kažem: "Dajte mi platu 15.000 dolara i Ja sam čovjek" e tamo to ne može jer kažu: "Ali ti nisi naš čovjek", u Arabiji kažu: "Pa ti nisi Arap" u Izraelu kažu "Ti nisi židov"

SAMO SE PO BALKANCIMA MOŽE PIŠATI i pričati o lažnom humanizmu.

Nisu oni došli ovdje raditi i naseljavati, već pljačkati i iživljavati se, jer nisu oni ni u Pakistanu željeli da reade za 300 - 400 eura, ovo je došao samo Ološ!

• Like 7
  • Aferim! 2
  • Thanks 4
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...