Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 19,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3644

• rucica1

1519

• Barba

1275

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

1 hour ago, Krajisnik2 said:

Nije to jos doreceno sve, plan je otprilike sledece po njihovom: migranata nece biti u manjem entitetu, vec uglavom u USK. Migranti u USK ce posluziti u prvoj fazi za raseljavanje bosnjaka USK-a i brojcano nadvladavanje preostalih bosnjaka koji nece biti vise nikakav faktor i vec historija na svom topraku. Potom idu neredi, sa „nuznom“ disolucijom zemlje i ogranicavanjem bosnjaka u preglednom getu u centralnoj Bosni sa mogucnostima poput palestinaca Gaze. Onda ce oni ocistiti USK od migranata - jer oni to nikada nece dozvoliti da im se ti ljudi sire pred nosom - i pripajaju se odredjeni teritoriji hrvatskoj itd.  

Do nas je, mozda sada kontate zasto kazem da ne znam ko moze biti gori od ovih koji sa  zarom psuju drzavu i kao jedva cekaju da idu iz nje. Treba o ovome javno govoriti i pozivati narod da ostane na svojoj zemlji , da radjaju djecu, da se vracaju sto prije mognu iz inostranstva te odgajaju djecu u tom duhu...

Ja tebe razumijem ali ja otvoreno kazem a i rekao sam: ja prvi napustam ovu zemlju sa svojom djecom i NEMAM se namjeru vratiti. Ovoj zemlji sam se oduzio kao 17-to godisnjak. Zapravo nisam se oduzio nego sam JE zadužio. Ali isto tako ne zelim dozvoliti da moja djeca to nanovo prozivljavaju. Kome se ostaje neka ostaje i niko me nema pravo za to prozivati

Edited by Grunf
  • Like 1
1 minute ago, Grunf said:

Ja tebe razumijem ali ja otvoreno kazem a i rekao sam: ja prvi napustam ovu zemlju sa svojom djecom i NEMAM se namjeru vratiti. Ovoj zemlji sam se oduzio kao 17-to godisnjak. Zapravo nisam se oduzio nego sam JE zadužio. Ali isto tako ne zelim dozvoliti da moja djeca to nanovo prozivljavaju. Kome se ostaje neka ostaje i niko me nema pravo za to prozivati

Što odlaziš iz BiH?

prije 3 minuta, Grunf said:

Pridruzujem ti se drug supruga je vec vani djete zavrsava skolu uskoro i ja putujem jer vidim da ne mogu obezbjediti obicnu sigurnost svojoj porodici.Ja koji sam bio komandir u ratu IDC i druge duznosti na prvim linijama nisam se krio u komandama nakon ranjavanja 3 puta.Odbacio vani stalne papire koji su me cekali na stolu  i ostao ratovati napravio kucu nakon rata i solidno zivjeli ja i moja supruga sa djecom postajem migrant jer mi porodica zivi u strahu ja se licno te garave stoke ne bojim nek jebu sebi mater od najmanjeg do najveceg bez obzira na vjeroispovjest sve je to isto govno.Otjerala me zelena SDA banda nasljednici muslimanskog bratstva koja podupire ovo sto se dogadja i nase raseljavanje.I jos kaze dobar aljo obicno kriminalno govno krepalo kao i drugi istina manje.Odbranio se od kako kazemo cetnika i ustasa al sad bjezim iz muslimanske sredine otjerase me oni pod stare dane.

• Like 3
  • Thanks 1

Nešto sam kontao prateci ovu situaciju sa racijama: mislite li ili jos bolje, znate li da li je istina da su pojedini migranti pošteđivani racije ako su imali kod sebe dokumenta, ako su bili uredno prijavljeni i u legalnim smjestajima? Cuo sam da je bilo tih slucajeva ali nisam siguran. I onda kontam mozda i odlaze ali privremeno? Cekaju dokumenta u Sarajevu npr. ili odlaze po njih? Mislim ovo su samo pitanja da razmislimo o tom i da prodiskutujemo o njima, nista od tog ne tvrdim. Haldiru kakva su tvoja najsvjezija iskustva, jesi bio ovih dana na Vucjaku i ako da kakva su njihova razmisljanja o ovoj situaciji?

23 minutes ago, Haldir said:

Što odlaziš iz BiH?

Ukratko: zbog balija, ustaša i četnika

• Like 5
prije 9 minuta, Grunf said:

Samo ti idi buraz. Najjači su mi oni sto citiraju američka sranja “ne pitaj šta ti država može dati već šta ti možeš dati za državu”. Dao sam joj sve. Uzela mi je sve. Taj je sigurno preko Enesa iz stranke uletio, uhljebio se, hoda u toku radnih vremena, ode na Džumu petkom pa ga nema dva sata. Kako je rat stao nije podigao teze od kasike, a mnogi koji nam kroje gaće su bili u rati vani. Donijeli diplome iz turske, Malezije, saudije Itd. Dosta je polupismenih koji u onoj državi nisu mogli četiri razreda srednje završiti, a sad su magistri i doktori. 

Ne znam ko je Grunf. Ali ako smo, a mislim da jesmo, istih godina onda znam koliko je sati. Dali smo im sve. E ne dam dijete svoje. Ne daj ni ti. Ko Grunfu i sličnima kaže da zbog toga sto odlaze nemaju pravo da odlučuju , ja ga lagano sportski.....

Grunf treba da ide, da ne bi bilo oftopik (da se alokventno izrazim) zato sto je profesor Sej Ramic dobio 3000 KM kaznu (jel 3000? Nebitno). 

Danas isti Šuki izjavljuje kako su građani izgubili strpljenje. MUP ne ganja danas profesora već migrante. Onaj premijer, sto izgleda ko Pupanov bratić, istraje isto u istom pravcu, kao da ga ne zanima ni IOM ni UN. Odlično. Zašto profesor dobi kaznu onda. 

Sama činjenica da je rahmetli Alija potpisao amnestiju za sve dezertere, kad god da su dezertirali, amnestiju za autonomaše i ostale dokazuje da je Grunf budala. Bio. E da Grunf ne bi bio budala...Švedska zdravo...pingvini zdravo.

Vratice se Grunf u penziju kući. Vjerovatno. A to mu nitko nit može nit smije zabraniti. Niti smije neko reci da treba da ćuti o migrantima jer planira ići. Koji Q Džeko radi u Rimu. Što se ne vrati u Želju. Nitko nije negirao da je Džeko Bosanac ?! Čovjek pobjegao vani ima godina i godina.

Kome smeta nek gleda malo Star Trek, “We Are Migrants, YOU will be assimilated. Any resistance is futile.”

• Like 3
  • Aferim! 2
  • Thanks 1
prije 18 minuta, Grunf said:

Nešto sam kontao prateci ovu situaciju sa racijama: mislite li ili jos bolje, znate li da li je istina da su pojedini migranti pošteđivani racije ako su imali kod sebe dokumenta, ako su bili uredno prijavljeni i u legalnim smjestajima? Cuo sam da je bilo tih slucajeva ali nisam siguran.

To je baš Aldijana sinoć ili preksinoć spomenula na dnevniku dok je izvještavala o tim racijama

• Dislike 1
2 minutes ago, Haldir said:

Šta je problem? Treba ih ostaviti gore da umru? 

Trebali su se prvo oduzeti silni novci bubi&co koji su ih gulili svo ovo vrijeme i koje su im bukvalno ukrali S tim novcem bi se mogli pokriti troskovi bar prehrane neko vrijeme. Poziv je humanitarnog karaktera i naravno stvar volje svakog pojedinca

• Like 3
6 minutes ago, Real said:

Netreba,problem je da se situacija ponavlja iznova.Što si bolji eto ih više.Strpati one s Vučjaka na talgo voz i pravac Sarajvo.

I da te pitam što se neuzrujavaš na ovaj link gore što sam stavio,samo vodiš brigu o migrantima.

http://antimigrant.ba/migranti-otvoreno-prijete-bosnjacima/

Iskreno, licno smatram a i vecina nas da bi pruzanje bilo kakve pomoci vratilo trenutno stanje na ono prijasnje. Najbolje im preporuciti boravak u Sarajevu jer im je tamo bolje

• Like 1
  • Thanks 1
prije 9 minuta, Haldir said:

Da bih ti odgovorio sta je problem...kaži nam koliko mjesečno zaradjujes ti licno (svakako ne znam ko si pa nemaš razloga da krijes). 

Onda napisi koliko si ti spreman da halališ, onako od srca mjesečno, u te svrhe. 

Pa ćemo zajedno na forumu da bacimo malo matematike (koliko zaradjuje prosječni bosnjo u Bihaću, koliko usta hrani, koliko je zaposlenih uopste na USK, izbijemo iz toga svega silne i presilne budžetske korisnike, telekomce, elektranu, vladu , jer njih svakako sve zaboli za ovu temu, a ne daju ni marke, pa podvučemo refu, koliko puta unese bosnjo u kuću kilu teletine bez kosti...da ne kažem kilu janjetine pečene). Tako ćemo doći do računice koliko zaposleni napaćeni bosnjo može mjesečno halaliti. Ako krenemo u priču bar 5 do 10 markica mjesečno bićemo smiješni. Da svaka kuća toliko da, oni pojedoše za dan. Nikakve fajde.

Opet ću se ponoviti...čuvajte pare za humanitarne akcije “500 KM hitno za operaciju krajnika”. Kako su doktori krenuli odlaziti, ostaće oni sto pojma nemaju pa će se operacija krajnika vršiti na guzicu a ne na usta.

• Like 3
  • Thanks 1

Neko spomenu papire koje migranti imaju. Kako to hoda? Evropa se dogovorila da uhvaćeni migrant ide Nazad u zemlju članicu EU u kojoj je prvo zatražio azil. Npr. U Grčku gdje je s broda na kopnu morao biti registriran. Šta ako sad oni odu u Sarajevo po papire. Kasnije ih uhvate u Sloveniji ili Njemačkoj. Hoće li ih moći po sili zakona vraćati nama ako su ovdje zatražili azil ili se to samo odnosi na članice EU. Jesu li to ona sranja o readmisiji? S kojim državama mi imamo taj ugovor?

(ako neko rekne da se o tome pisalo prije 200-300 stranica, ćeraću ga letvom, onom migrantskom iz kladuše 🙂

• Haha 3
3 minutes ago, NDB said:

Neko spomenu papire koje migranti imaju. Kako to hoda? Evropa se dogovorila da uhvaćeni migrant ide Nazad u zemlju članicu EU u kojoj je prvo zatražio azil. Npr. U Grčku gdje je s broda na kopnu morao biti registriran. Šta ako sad oni odu u Sarajevo po papire. Kasnije ih uhvate u Sloveniji ili Njemačkoj. Hoće li ih moći po sili zakona vraćati nama ako su ovdje zatražili azil ili se to samo odnosi na članice EU. Jesu li to ona sranja o readmisiji? S kojim državama mi imamo taj ugovor?

(ako neko rekne da se o tome pisalo prije 200-300 stranica, ćeraću ga letvom, onom migrantskom iz kladuše 🙂

Upsss. Nisam siguran ali trebali bi smo se upoznati mozda i sa Dablinskim sporazumom.Nisam siguran. Nemam sad vremena,izguglat cu ga veceras

Edited by Grunf
54 minutes ago, Haldir said:

Ma mee, mozda se Dule malo zdebljao jos pa mu trebaju nova motorna kolica, lakse ih je parkirqti ispred pizzerije sunce.. il mu se blizi rockas jednom od djece.... nesto jeste.. 

• Sad 1
15 minutes ago, Real said:

Kada je krenuo onaj prvi brod preko sredozemnog mora iz libije u italiju,kaže meni jedna osoba: ošli smo sada u PM,treba ih potopiti s vojnom mornaricom kao primjer onima što  se spremaju i čekaju na obali,ako ih propuste oni će skužiti da nije problem preći more i eto nam pola afrike.

Poslije toga su se hiljade ionako pogušile u sredozemnom moru zbog slabih čamaca.

I tako je i bilo.

Sva ova migracija po cijelom svijetu i silne (ne)profitne organizacije koje nicu su zapravo legalizacija nove grane privrede, a ta se grana zove "trgovina ljudima"! Kao sto su banke legalizirale mafijaske dugove nazivajuci ih "kreditima" sa kamatama. Ne znam otkad si tu ali molim te, ako vec nisi, odvoji malo vremena i pogledaj film Borderless

• Like 3
  • Dislike 1

Ne kontam zašto našem narodu još i braniti da se ode snaći vani.ograđeni smo mi ovdje još od 96 i prije toga naravno.nekom je odgovaralo da radnik ima 4 stoje platu i da se za taj mjesec satare ko da neće doći drugi mjesec.sad se šhefovi bune neće niko da radi ma nemoj,bolje reći džabe.tako se čuva država i ljudstvo već su političari i ostali njima slični napravili sebi dobru atmosferu i nek traje do mile volje.e neće moći ima uvijek načina da se pokažu zubi.glasačko tjelo se osipa izgleda da će izgubiti naši?koji su to?ovi svi što hapaju ovih nesretnih 20 leta?

Ostaću ovdje iz ličnih uvjerenja,svaka čast ko se snađe pa ode odavde.nisam državni uhljeb i ne pripadam ničijem glasačkom tijelu.pogotovo kad neko od naših iz inostranstva kaže da ne trebamo ići vani,pa vratite se ovdje nek vas ova naša omladina zamjeni u njemačkoj ili dalje.a vi fino u bihać kod privatnika u firmu.

• Haha 1
1 hour ago, Real said:

Netreba,problem je da se situacija ponavlja iznova.Što si bolji eto ih više.Strpati one s Vučjaka na talgo voz i pravac Sarajvo.

I da te pitam što se neuzrujavaš na ovaj link gore što sam stavio,samo vodiš brigu o migrantima.

http://antimigrant.ba/migranti-otvoreno-prijete-bosnjacima/

Dok ih ne strpaju i ne pošalju nazad u Sarajevo, niko ne treba da dovodi u pitanje rad Crvenog križa. 

Ko kaže da se ne uzrujavam? Muhamed je moj prijatelj, siguran sam da je sve što je napisao istina. I to jeste problem. Ja sam se već stotinu puta na ovoj temi osvrnuo na prevoz migranata Centrotransom i drugim prijevoznicima koji bi trebali biti kažnjeni, a rade nesmetano. 

1 hour ago, NDB said:

Da bih ti odgovorio sta je problem...kaži nam koliko mjesečno zaradjujes ti licno (svakako ne znam ko si pa nemaš razloga da krijes). 

Onda napisi koliko si ti spreman da halališ, onako od srca mjesečno, u te svrhe. 

Pa ćemo zajedno na forumu da bacimo malo matematike (koliko zaradjuje prosječni bosnjo u Bihaću, koliko usta hrani, koliko je zaposlenih uopste na USK, izbijemo iz toga svega silne i presilne budžetske korisnike, telekomce, elektranu, vladu , jer njih svakako sve zaboli za ovu temu, a ne daju ni marke, pa podvučemo refu, koliko puta unese bosnjo u kuću kilu teletine bez kosti...da ne kažem kilu janjetine pečene). Tako ćemo doći do računice koliko zaposleni napaćeni bosnjo može mjesečno halaliti. Ako krenemo u priču bar 5 do 10 markica mjesečno bićemo smiješni. Da svaka kuća toliko da, oni pojedoše za dan. Nikakve fajde.

Opet ću se ponoviti...čuvajte pare za humanitarne akcije “500 KM hitno za operaciju krajnika”. Kako su doktori krenuli odlaziti, ostaće oni sto pojma nemaju pa će se operacija krajnika vršiti na guzicu a ne na usta.

Ne znam kakve veze imaju moja primanja sa odgovorom na to pitanje? Ko hoće može donirati Crvenom križu, ako je u stanju. Ko nije, taj ni ne treba odvajati iz svojih usta. Nikoga CK nije natjerao da donira bilo šta. 

• Dislike 1

Nije problem u zavjerama, migrantima, divljacima, Dodiku i ostalom.

Za ovo sve su krivi Thomas Edison a posebno rahmetli Nikola Tesla. Od starog naroda treba učiti i poštovati. Lijepo su nam stari govorili da nekada nije bilo “svjetla” pa se navece nije imalo šta raditi pa su se mama i tata igrali mame i tate pa se  imalo po šestero i kusur djece. Zapad je pao na tome ima par decenija. Njemačka takođe. Kod njih oseka pa se preliva sve ko voda.

Mi smo poslije rata imali baby boom. BiH bila ispred svih zemalja u regiji. Čak su Bošnjaci imali veći (sram vas bilo) natalitet od Srba i Hrvata u BiH.

aaaaa ondaaa smo saznali za fejsbuuuuuk. Sad navece kasno čitamo “bijela kuga” Itd...

Treba nas sve j..... , kad već nećemo sami.

prije 13 minuta, Haldir said:

Dok ih ne strpaju i ne pošalju nazad u Sarajevo, niko ne treba da dovodi u pitanje rad Crvenog križa. 

Ko kaže da se ne uzrujavam? Muhamed je moj prijatelj, siguran sam da je sve što je napisao istina. I to jeste problem. Ja sam se već stotinu puta na ovoj temi osvrnuo na prevoz migranata Centrotransom i drugim prijevoznicima koji bi trebali biti kažnjeni, a rade nesmetano. 

Ne znam kakve veze imaju moja primanja sa odgovorom na to pitanje? Ko hoće može donirati Crvenom križu, ako je u stanju. Ko nije, taj ni ne treba odvajati iz svojih usta. Nikoga CK nije natjerao da donira bilo šta. 

Tvoja primanja imaju isto toliko veze kao i tvoj komentar “zar ih treba ostaviti da umru?”. Ni milimetar više ni milimetar manje.

• Aferim! 2
49 minutes ago, NDB said:

Nije problem u zavjerama, migrantima, divljacima, Dodiku i ostalom.

Za ovo sve su krivi Thomas Edison a posebno rahmetli Nikola Tesla. Od starog naroda treba učiti i poštovati. Lijepo su nam stari govorili da nekada nije bilo “svjetla” pa se navece nije imalo šta raditi pa su se mama i tata igrali mame i tate pa se  imalo po šestero i kusur djece. Zapad je pao na tome ima par decenija. Njemačka takođe. Kod njih oseka pa se preliva sve ko voda.

Mi smo poslije rata imali baby boom. BiH bila ispred svih zemalja u regiji. Čak su Bošnjaci imali veći (sram vas bilo) natalitet od Srba i Hrvata u BiH.

aaaaa ondaaa smo saznali za fejsbuuuuuk. Sad navece kasno čitamo “bijela kuga” Itd...

Treba nas sve j..... , kad već nećemo sami.

Tvoja primanja imaju isto toliko veze kao i tvoj komentar “zar ih treba ostaviti da umru?”. Ni milimetar više ni milimetar manje.

Problem je u dusama Bihackim prodanim!
Daj meni a ne daj njemu!

• Dislike 2
58 minutes ago, NDB said:

Opet pitam, šta je problem šta pozivom Crvenog križa da se pomogne migrantima? Kakve to veze ima sa mojim i tvojim primanjima? Ko ima i ko hoće, taj će donirati, to nema nikakve veze ni sa primanjima političara ni cijenom teletine. Tražiš problem tamo gdje ne postoji. 

• Like 1
  • Dislike 1
  • Haha 1

Check this out....

Kako su migranti krenuli nema vise misterioznih netanaka. Zasto uzeti bubreg od nekog tko je zapisan negdje. Jednostavinije je od Abumubu #123 uzeti bubreg jetru pluca kostanu srz roznjacu, ima tu rezervnih djelova.

Zasto ih registrovati i dati im broj JBMG ili OIB ili sta god. Ovako hrpa organa za bogate bankare sami dolaze u EU.

Covjek nije upisan nigdje nestane, nedostajat ce samo svojoj porodici. Koja nema snage da ganja istinu.

Da su registrovani neko bi nekada pitao gdje su nestali ljudi.

Mora biti razlog zasto mi nismo do prije par godina mogli dalje od Hrvatske i ako smo imali dokumemte. Sad milioni idu kao da nema granica....

• Like 1
  • Thanks 3

Haldire dosadan si sa svojom pričom o jadnim bolesnim i ugroženim migrosima. Što se mene tiče nek crknu na Vučjaku il nek se gube od kud su i ispuzali NJIHOV IZBOR

BIŠĆANI IM NISU NIŠTA DUŽNI DAVATI JER TO SVOJIM PONAŠANJEM NISU ZASLUŽILI JEL JASNO HALDIRE!!!!!!!

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...