Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

prije 3 sati, zudox said:

Jutros u Kladusi migranti ima ih jedno 2 auutobusa htjeli za bihać i dalje za sarajevo ali vozaci centrotransa ih nisu htjeli povesti Treba pohapsiti te vozače što krše ljudska prava ej tužilaštvo ljudi hoće da idu  ali autoprevoznicka mafija izgleda vozi po naređenju samo prema USK 

Neka idu pješice, nije im strano! A slažem se da ove autobuse treba presretati i ogromne kazne pisati.

Ipak, MUP još uvijek nije počeo to raditi na području VK. Policajci su se malo angažovali i rastjerali ih iz parka, a evo Šiljedić je rekao da uskoro počinju takve akcije i kod nas. 

9 minutes ago, Real said:

To je ono što sam pisao,kad migranti iz drugog (ne)kulturnog područja dođu u civiliziranu sredinu i gurneš im sve u gujcu džaba,zbog tkz. ljudskih prava koje UN propagira,oni nemaju niti su je kad imali, volje ni želje da rade( čast izuzetcima).Stim imaju vremena da spavaju cijeli dan i na pretek lumpuju noćima i teroriziraju one koji za njih moraju u 5 ujutro ustati da bi njima platili socijalu.

Pošto si s njemačkog govornog područja pogledaj ovaj video kako ilegalni i kriminalni,nezaposleni i oni koji žive od socijale,palestinci teroriziraju njemce u zgradi,jer žele da ih isele i te stanove jeftino ( kad niko neće da ih više kupi) pokupuju za svoje klanove.

https://youtu.be/InlGoZpmQYQ

I daj prevedi to drugi put neznaju svi dojče šprahe.

Pa znacenje teksta,sam, prevela, ukratko.Original sam prilijepila da nebi (ovdje prisutni dobrodusnici rekli da iz palca izvlacim).:)

Ko ce sve u cijelini ili detaljno prevotiti - ma bJaaazi bolan.:( Nego nek Suhro vidi da i tekako gradjani imaju prava i ti protesti mu mogu samo od koristi biti.U njegovom kabinetu valjda ima neko ko njemackim vlada, pa neka na ovakvim primjerima (a ovakvih a i gorih po cijeloj Njemackoj ima),  kad razgovora sa von klincom Peterom, stupi u odbranu gradjana. Jer u prvom redu, gradjani i njihova djeca imaju pravo na slobudu kretanja (koja im je bila oduzeta, - da sve ne nabrajam) pa tek onda peterovi sticenici.

Ovih Klanova ima (po Njemackoj a najvise Berlin,Köln) vise.Njemci su ih dugo ignorilali. Tek sad kad su gradjani s medijima nastupili,poceli su nesto, po tom pitanju i raditi.Da nebude gradjana i medija jos bi oni to samo posmatrali.Zato ponavljam, narod je vlast i ima puno pravo da od svojih izabranika, koji gradom a i drzavom vladaju, da traze svoja prava i osude njihov nerad.Zato sluze protesti i to ne samo u Bihacu, nego i V.Kladusi ai   ostali gradovi kantona pa i drzave trbaju biti svjesni da je i njihova solidarnost neophodan. Sa svojom solidarnoscu (solidarni protesti u njihovim gradovima) nebi samo krajisnicima pomogle vec bi stim sprijecili da se isti problem i kod njih prelije. 

• Like 1
  • Dislike 1

17 minutes ago, Real said:

Stara migrantska finta,ovi ilegalni se prvo uhinje dok nedođu do svog cilja i io nda izgovore čarobnu formulu a to je riječ  azil.Ta čarobna riječ je bolja od one : sezame otvori se.Ona otvara sva vrata u evropi,vrata socijalne skrbi od a do ž,s njom su obskrbljeni do kraja života.Svaki parazit bi im mogao pozavidjeti na tako jednostavnoj metodi.(zahvaljujući UN i tkz. Ljudskim pravima koja samo za njih postoje izgleda).

Da upravo tako veoma dobro su informisani,skupljaju pavlaku ostalo prosipaju.

Uvijek uzimaju traže potraživaju,kad im odbiješ onda dolazi ono potrošeno: nedaš zato što sam stranac? Ti si naci ,rasista itd. 100 puta sam prisustvovao takvim scenama između migranata i domaćih. Oni tj. nekulturni migranti su to izvježbali do perfekcije,mislim da je to prvo što im njihovi roditelji koji su isti takvi utuve u glavu poslije majčinog mlijeka.To zasad uvijek prolazi pogotovu u austriji i njemačkoj.Onda ljudi ovi domaći pokupe rep da se nebi čula galama,jednostavno idu linijom manjeg otpora (pametniji popusta) i na kraju im popuste.A ovi to onda uzmu za još veće ili bezobraznije zahtjeve.

To je jedan začarani krug i dok se nerazbije neće se ni pokušati integrisati a kamoli asimilirati u zemlje u koje su vršili invazije,tj. migracije.

Sestro slatka danas je takvo vrijeme u EU izaslo sto vise radis i sto se vise trudis sve vise manje vrijedis prvo drzava te gleda iskljucivo kao poreznog obaveznika jer za svakih euro vise zaradjeni vise poreza placas neki bi rekli to je logicno ali nije pravedno.

Schijf

Belastbaar inkomen

Percentage

1

t/m € 20.142

18,65%

2

Vanaf € 20.143 t/m € 33.994

22,95%

3

Vanaf € 33.995 t/m € 68.507

40,85%

4

Meer dan € 68.507

51,95%

Ja kad kazem nekom da godisnje platim preko 33000  eura poreza ljudi u Bosni se smiju a milioni ljudi placaju i vise od mene a gdje jos porez na auto na imovino na psa i ostalo. A onaj sa socijale redovno dobije svoje i niko ga ne tjera da radi niti ima mehanizam da ga moze natjrati da radi.

• Like 2

11 minutes ago, Barba said:

Sestro slatka danas je takvo vrijeme u EU izaslo sto vise radis i sto se vise trudis sve vise manje vrijedis prvo drzava te gleda iskljucivo kao poreznog obaveznika jer za svakih euro vise zaradjeni vise poreza placas neki bi rekli to je logicno ali nije pravedno.

Schijf

Belastbaar inkomen

Percentage

1

t/m € 20.142

18,65%

2

Vanaf € 20.143 t/m € 33.994

22,95%

3

Vanaf € 33.995 t/m € 68.507

40,85%

4

Meer dan € 68.507

51,95%

Ja kad kazem nekom da godisnje platim preko 33000  eura poreza ljudi u Bosni se smiju a milioni ljudi placaju i vise od mene a gdje jos porez na auto na imovino na psa i ostalo. A onaj sa socijale redovno dobije svoje i niko ga ne tjera da radi niti ima mehanizam da ga moze natjrati da radi.

...i kod mene ubi porez ali za 80 kermi u bolinci ti 'Nasade' novu glavu.

• Dislike 2

Agenda 21.... Uzimacina brate.... EU je evil creation....

----------------------------------------------------------------------------------------

http://www.uskinfo.ba/vijest/foto-zapecacen-i-dio-objekta-u-harmanskoj-ulici-vlasnik-rjesenje-imao-za-9-osoba-a-zateceno-13-migranata/57138

Ja prolazila maloprije tuda, jorgani nei i majice na balkonu s one strane prema mezarju vise... otvoreni prozori na obrliht.... i bas virila da vidim, nisam vidjela migrante, ali vidim robu na balkonu.... a mozda je poslije mene upala marica jer ja prolazim i bas govorim kolegici eee kako ovdje nisu upali... i vidi bas....

2 minutes ago, Grunf said:

to je brate premalo....nek su u svakom nasli po 1 migranta, opet su kazne ispod 1000 KM.-... znaci on to vrati veceras odma.... jos pali pola ako odma plati.... jes' glupa ova inspekcija...nek radi sebe rokaju ogromne kazne i zatvora par dana i vidjeces...al ne pase njima da sad pecate to skroz...zatos u male kazne.... rade oni to samo da smire ljude pazite sta vam ja govorim.... zato su male kazne i zato nema zatvora ni optuzbi na racun krijumcarenja ljudima.... ovo je da nam zaguse okupljanja... haha jesu mustre

• Like 4

19 minutes ago, Real said:

Pa po jednom kazna treba i da bude,za njih 15 treba da bude 15.000

mislis 15x15.000,00 KM??? ako je tako onda OK.... al ne bni ja njima ni novcane, ja bi njima tvorze i da se zauvijek u dosjeu nalazi KRIJUMCARENJE LJUDI,..... te gnjide treba zigosati do kraja zivota.... i dati ih za primjer buducim narastajima ako im sta slicno padne na pamet, ali obzirom da je sva ova situacija puno veca od nas, od nase kvazidrzavice, najbolje da se mi zasad borimo iskljucivo za ciscenje kantona od migica, a gdje ce i kako ce, who da fak cares... nije ni nas niko pitao zelimo li ih vec ih se smjestalo mimo bilo koje volje naroda, a posto sad mi na sva zvona iskazujemo volju da ih ne zelimo red bi bio da se postupi po nasoj volji, jer mi smo ih birali mi cemo im odredjivati i sta ce da rade.... u takvom sistemu zivimo pa makar i na papiru ali tako je

• Like 2

Vodovod im uredno dovozi vodu bas lijepo od njih! Valjda ne misle da cu im ja placati tu vodu otkud god da im je dovoze. A znamo kako Vodovod dere i obracunava vodu i kako odokativno zimi vrse fakturisanje a onda te prvi februar il mart klapnu po dzepu okrene ti se (za one sto nisu na pausalu). Trebas bit inzinjer da bi pohvatao tu gamad sta rade! 

• Haha 2

37 minutes ago, Fugaziii said:

Vodovod im uredno dovozi vodu bas lijepo od njih! Valjda ne misle da cu im ja placati tu vodu otkud god da im je dovoze. A znamo kako Vodovod dere i obracunava vodu i kako odokativno zimi vrse fakturisanje a onda te prvi februar il mart klapnu po dzepu okrene ti se (za one sto nisu na pausalu). Trebas bit inzinjer da bi pohvatao tu gamad sta rade! 

Nebi ih  valjda ostavila bez vode

• Dislike 2

Sta meni zappada za oko na onoj listi sto ilegalcima izdaje smjestaj, je i onaj Albin.Pa, ako je istina, kako ga nije sramota.Treba mu iz svi zastupnistva gradjana dati nogu.Pa zar mu je malo sto su ga biscani placali i placaju pa se i ovim lopovlukom bavi. Opet kazem ako je istina. >:( 

• Dislike 1

31 minutes ago, rucica1 said:

Sta meni zappada za oko na onoj listi sto ilegalcima izdaje smjestaj, je i onaj Albin.Pa, ako je istina, kako ga nije sramota.Treba mu iz svi zastupnistva gradjana dati nogu.Pa zar mu je malo sto su ga biscani placali i placaju pa se i ovim lopovlukom bavi. Opet kazem ako je istina. >:( 

Pa ne znam. Ja sam ovdje pitao zna li neko sta o njemu i ima li informacije o tome a onda se pojavio i na listi na fb.

Sad je jasno, da su za policiju migranti, koji su došli v BiH ILEGALNO, s čamcem preko reke, neregistrirani,  bez vize,  bez granicne kontrole pasoša, u stvari legalni, ako imaju neki dokumenat! A gde se vrsi identifikacija i registracija tih kao legalnih ilegalno usvercanih osoba po apartmanima? Svi koji su dosli u drzavu ilegalno, su ilegalci!!  Pa onda sva ta strasna policijska akcija nema nikakvog smisla, ringlšpil sa migrantima vrti novi krug.

prije sat vremena, Real said:

Oni to ionako naplaćuju od naroda tako što dignu cijenu kad bude obračun i opet moraš platiti još i prevoz ektra.

Koliko mi je poznato najveći broj ovih kod nas su iz Pakistana,Bangladeša,Afganistana,Indije itd. Iz Sirije malo a i oni što bježe su napravili neki veći belaj inače nebi bježali pošto je Asad amnestirao sve koji se predali.

Vidjeo sam ja njih kako su drilani,vojnički sa maskirnim ruksacima kad idu pored ceste ili iskaču iz autobusa kao da vrše desant.Nisu to kuhari s kruzera što su ostali bez posla,već oni dobro znaju što bježe iz Sirije.

islamisticke teroristicke grupe  iz Alepa i drugih gradova, koje je zauzela sirska armada, su strpali v Idlib, sad nemaju kuda, pa idu u EU. 

prije 3 sati, paša said:

Idlib, pun teroristickih grupa, poslednja bitka Asada in Rusov v Siriji

• Like 1
  • Dislike 1
  • Thanks 1

prije 14 sati, okolonaokolo said:

I ako nema puno veze sa temom moram se nadovezati na "NDB" o uhljebima..........

Kao prvo ja radim na jednom od prozvanih mjesta od 96.kada sam pozivao da ljudi rade svi su govorili ti si lud ja kod ESFOR-a OHR-a itd platu 1500-2000 km tada,auto idem gdje hocu ili na pijaci to zaradim za 2-3 dana a kolika je plata kod tebe,kazem 120km prva plata.Ima uhljeba to se slazem citav rat bio ovdje,supruga mi u ratu bila vise od nekih muskaraca i to na prvoj liniji,sada neradi a ja odvajam za pio-mio,zdravstveno ,nezaposlenost oko 500-600 km tako da ti "NDB" ne stoji ona opaska,i pitam sta da se to ne uplacuje kako bi bilo penzija isl. a takodjer kad odem doktoru sve placam."NDB" malo se zapitaj,i sigurno se slazem sa dosta izlaganja na forumu,i za to sam da se situacija rijesi.

Prijatelju, tvoje ustavno i ljudsko pravo na vlastito mišljenje nije zagarantovano niti ustavom niti poveljom o ljudskim pravima već mojim kućnim vaspitanjem i poimanjem ljudskosti i imaš pravo da se ne slažeš sa mnom (dok god tako kulturno pišeš kao sto si i pisao, Hvala ti na tvom tonu, za razliku od “nekih vatrenih” koji se počaste ovdje fino). 

Imam i ja jarana koji je na banderi od 96 i zvao je električare da rade (tada 96) i nisu htjeli, za platu od (slagaću sada) negdje 260 KM. Nisu htjeli. Ta jaranova “Agonija u elektrani” nije bas trajala decenijama... a nisu niti (E)SFOR niti OHR , gdje su ljudi bili svjesni da će to kratko trajati. Tako da ti usporedba s njima i nije nešto.

Sam si u svom tekstu naveo “ima uhljeba” sto znaci da se slažeš sa mnom pa ne znam zašto reagujes onda jer znamo i ja i ti na koga se tu misli. Jedino ako te ne peče savjest sto si u jednoj od navedenih firmi. Ako je tako, onda poštujem tvoj karakter i integritet. 

Što se tiče uplata doprinosa od strane uposlenika na budžetima...mogao bih sad napisati jednu basnu ili skraćenu priču “Ekonomija for Dummies, Bosanski Edition”, po uzoru na kolegu koji nam je pojasnio cijelom lekcijom rješavanja sistema jednacina kako se izračunava 13-9=4, ali bilo bi previše dugo “jedno ekran i po” pa se ne bi ljudima dalo čitati. Zato ću samo kratko napisati dvije rijeci “Realni Sektor”.

Još da pročitam da je elektrana ili telekom primio nekog od inžinjera sa Vučjaka, eto me u Bihać da se spalim ko Jan Palah i to u onoj fontani na Hamdinom Trgu, da “‘Kandžija” može i treću fleku na fontanu udariti.

Selam

• Aferim! 1

prije 1 sat, Grunf said:

A ko tebe istjera iz šume? 😂😂😂

Citam ja komentare na ovom forumu jos od samog pokretanja teme,znas kako corba kaze "za ideale ginu budale"sta bi od profesora Sej,skupise li se pare da plati covjek kaznu,a prvi je pokrenuo pitanje migranata i bio najglasniji,da se problem rjesi,veceras po gradu ne hodaju oni koji su bili na prvim protestima,koji se za malo rastjerase i to pazi sad "FUP SPECIJALCIMA",ne hoda ni profesor Sej,ne hoda ni ona normalna omladina jer je nema,otisla preko grane,ne hodamo ni mi sumari.

Ko dojavi sojicu da mu ide inspekcija u motel Rio mare,pa on izbaci migrante na prugu.

• Dislike 1

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...