Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Gdje su sad naši Bihaćki humanitarci i eksperti sa svojim glupim postovima "neka,pomozimo to su izbjeglice,sirotinja,nahranimo ih..." ,kako su se sad miševi posakrivali i prvi se navečer zaključavaju. 

Migranti uništavaju ovaj grad,uništavaju turizam,građani više nisu sigurni... pa šta nam je ljudi,nema na protestima slati nikakve apele

Clipboard01.jpg

• Like 3
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3252

• rucica1

1189

• Barba

1147

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

12 minutes ago, Venom said:

Gdje su sad naši Bihaćki humanitarci i eksperti sa svojim glupim postovima "neka,pomozimo to su izbjeglice,sirotinja,nahranimo ih..." ,kako su se sad miševi posakrivali i prvi se navečer zaključavaju. 

Migranti uništavaju ovaj grad,uništavaju turizam,građani više nisu sigurni... pa šta nam je ljudi,nema na protestima slati nikakve apele

Clipboard01.jpg

ma to je samo jedan takav. I ako se desi sljedeci incident onda je isti taj bio :D

nisu svi takvi, vecina su divni, krasni, fini, ekonomisti, inzinjeri, doktori ;-)

• Dislike 1
  • Haha 1
53 minutes ago, Ammar said:

U nas policija se posvetila izdavanju saopštenja. Pozovu ih prvo političari da se blokira voz i autobusi oni šute i iznose statistike. Isto će biti i u subotu kad mi građani zatražimo blokadu.

Stvarno već treba zatražiti hitnu smjenu Komesara i Komandira policijske stanice,pa nećemo više saopćenja,statistike,kukljavinu ... rješavaj te problem za koji primate platu.

Ako nema kapaciteta,volje,želje onda ostavka brate

• Like 3
28 minutes ago, Venom said:

U nas policija se posvetila izdavanju saopštenja. Pozovu ih prvo političari da se blokira voz i autobusi oni šute i iznose statistike. Isto će biti i u subotu kad mi građani zatražimo blokadu.

Stvarno već treba zatražiti hitnu smjenu Komesara i Komandira policijske stanice,pa nećemo više saopćenja,statistike,kukljavinu ... rješavaj te problem za koji primate platu.

Vala baš samo apel za apelom... Sutra 18:00 moramo svemu stati u kraj

• Like 1
28 minutes ago, Venom said:

Zato treba u što većem broju doći na proteste i uzeti stvar u svoje ruke. Blokirati kompletan grad sve dok se ne počne nešto poduzimati. Ne sutra, ne prekosutra, nego odmah. Onaj ko ne dođe na proteste a bude u mogućnosti da dođe, treba ga protjerati iz ovog grada. 

• Like 1

Sutra treba dati ultimatum gradskoj i kantonalnoj vlasti da u roku od 24 sata se ukine voz iz Sarajeva te potpunu kontrolu putnika u autobusnom prometu u smislu da svi putnici moraju imati dokumente inače ne mogu u bus a ako ih iz Sarajeva puste Policija u Bihaću ih prvim busem vraća za Sarajevo . Kad ovakav režim bude 7 dana osmi dan više neće ni dolaziti već će tražiti drugi put gdje mogu lakše doći i proći.                     I JOS JEDNOM SVI SUTRA NA TRG u 18

• Like 3

Predsjedavajući Općinskog vijeća Općine Velika Kladuša Fikret Bašić povodom migratske krize u Velikoj Kladuši pismeno se obratio javnosti.

Basic_rvk_2002-1-1024x915.jpg

Obraćanje prenosimo u cjelosti:

Kao predsjedavajući Općinskog vijeća Općine Velika Kladuša, ovim putem informišem javnost o stanju i djelovanju migrantske krize koja već mjesecima traje na području Općine Velika Kladuša.

Naime, već dolaskom prvih migranata početkom 2018. godine na područje Općine Velika Kladuša, isti su samovoljno zauzeli gradski park, gdje su razapeli veliki broj svojih šatora, uništavajući zelenilo grada, cvijeće, vršeći nuždu i šireći nehigijenu po cijelom gradu, bacali smeće mimo korpi i kontenjera po trotoarima i raznim mjestima, prosijačili, te su građani naše Općine bili izloženi opasnosti od oboljenja od raznih zaraznih bolesti, a zbog čega su migranti privremeno premješteni na livadu u šatorsko naselje od najlona u mjestu Trnovi do rješavanja ovog pitanja od strane nadležnih institucija.

Imajući u vidu činjenicu da livada na koju su privremeno premješteni migranti je sklona plavljenju i da će pri prvim jesenjim kišama doći do navedenog problema, a naročito nakon dolaska zime i hladnijeg vremena i zbog opasnosti da će migranti u takvim uvjetima u potrazi za skloništem neovlašteno ulaziti u privatne objekte naših građana i zbog opasnosti od sukoba između migranata i lokalnog stanovništva, naše Općinsko vijeće Općine Velika Kladuša je još u martu mjesecu 2018. godine na svojoj redovnoj sjednici razmatralo i Informaciju o stanju migranata na području Općine Velika Kladuša i donijelo zaključak kojim se traži od nadležnih institucija da odgovore na problem migranata na području Općine Velika Kladuša i o tome informišu javnost i isti proslijedili nadležnim institucijama, ali kako mjesecima nikakav odgovor nismo dobili od nadležnih institucija, naše Vijeće je održalo u junu mjesecu ove godine tematsku sjednicu po pitanju migrantske krize na području Općine Velika Kladuša i također donijelo nekoliko bitnih zaključaka, od kojih je najvažniji onaj da se od nadležnog Ministarstva sigurnosti BiH traži hitno izmještanje migranata sa područja Općine Velika Kladuša uz ravnomjernu raspodjelu migranata na ostale Općine u BiH.

Međutim, ni nakon održavanja tematske sjednice, nadležne institucije ne samo da su zanemarile zaključke Općinskog vijeća, nego nisu ništa poduzeli u pogledu daljeg dolaska migranata na područje Općine Velika Kladuša i Unsko-sanskog kantona uopšte, zbog čega svaki dan na područje naše Općine pristiže veliki broj novih migranata a gdje se  samim tim i broj provala i sukoba svakim danom povećava, a sigurnost po život i imovinu naših građana je sve manja a što i naša lokalna policija zbog nedostatka ljudstva svakim danom sve teže to kontrolira pa je i strah naših građana svakim danom sve veći kada je u pitanju sigurnost njih i njihovih porodica.

Imajući u vidu gore navedeno i situaciju u kojoj se već mjesecima Općina Velika Kladuša nalazi, ovim putem apeliram na sve nadležne institucije a naročito nadležnom Ministarstvu sigurnosti BiH, da sukladno Zaključcima Općinskog vijeća Općine Velika Kladuša hitno izmjesti migrante sa područja Općine Velika Kladuša, jer mi nemamo više ni ljudskog ni financijskog kapaciteta da se sami nosimo sa ovim jako ozbiljnim problemom, kao i da poduzmu sve potrebne radnje da se spriječi dalji ilegalni ulazak migranata u Bosnu i Hercegovinu.

Isto tako apeliram Ministarstvu unutrašnjih poslova USK-a, da zajedno sa Policijskom stanicom Velika Kladuša, preduzmu sve potrebne radnje u cilju pojačane kontrole i sigurnosti građana na području Općine Velika Kladuša, a kako bi se spriječile dalje provale i ilegalni ulasci migranata u privatne objekte naših građana.

Predsjedavajući Općinskog vijeća Općine Velika Kladuša

Fikret Bašić, prof.

• Like 2
  • Dislike 1

Svjedoci smo da je migrantska kriza na području grada Bihaća svaki dan sve ozbiljnija. Naime, nijedna institucija u Unsko-sanskom kantonu nema informaciju o tačnom broju migranata, što znači da je ova situacija van kontrole.

Procjenjuje se da je čak više onih koji koriste privatni smještaj. Ipak, ovu, kao nijednu drugu informaciju, niko ne potvrđuje.

Inspektori Uprave za inspekcijske poslove USK-a u saradnji sa pripadnicima Policijske stanice Bihać više od mjesec dana vrše inspekcijske nadzore vezano za iznajmljivanje privatnih objekata migrantima. Tačnije, od 27.augusta do 12. oktobra izvršena je 91 inspekcijska kontrola.

Postavlje se pitanje koliko je onih koji nemaju dozvolu za iznajmljivanje, a takve stvari su u nadležnosti Uprave za inspekcijske poslove, koji će u skladu sa propisima utvrditi da li građanii imaju dozvolu i u tom pravcu i postupati.

Podsjećamo, Ministarstvo unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona uputilo je apel svim građanima koji imaju saznanja o nezakonitom iznajmljivanju objekata migrantskoj populaciji da ih prijave inspekciji ili policiji kako bi takvi pojedinci mogli biti sankcionisani.

Iz MUP-a ističu da takva pojava dodatno usložnjava sigurnosnu situaciju na području USK i predstavlja potencijalni rizik za narušavanja javnog reda i mira.

https://www.biscani.net/iznajmljivanje-privatnih-smjestaja-migrantima-usloznjava-sigurnosnu-situaciju-u-kantonu/

• Like 2

Nastavlja se migrantski kriminal i ludilo. Zanimljivo je da jučerašnjeg napada na autobusnoj, pljačke ispred hotela Park i evo ovih provala u picerije i napada na radnice nema u izvještajima. Šta se sve onda tek skriva od nas građana.

Clipboard01.jpg

• Like 4
3 minutes ago, Venom said:

Nastavlja se migrantski kriminal i ludilo. Zanimljivo je da jučerašnjeg napada na autobusnoj, pljačke ispred hotela Park i evo ovih provala u picerije i napada na radnice nema u izvještajima. Šta se sve onda tek skriva od nas građana.

Clipboard01.jpg

Da,ovo je istina...znam o kojoj je piceriji riječ i znam vlasnika osobno...gdje vidite ovakve objave...najavite protest za sutra u 18:00

Edited by Grunf
  • Like 2

Ljudi moji mi smo ostavljeni sami tj. jedino kome se izgleda možemo obratiti su Grad Bihać i Vlada USK. Državna vlast se raspala jer hrvati više neće dolaziti nikako na sjednice,a Federalnoj je bitnije zakazati sjednicu raspravljati i prihvatati incijative da se pederi i lezbejke mogu ženiti nego zakazati sjednicu o migrantskoj krizi u Bihaću.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-fbih-prihvatila-inicijativu-za-usvajanje-zakona-o-istospolnim-zajednicama/181019074

Čini mi se da smo dobili još jedan migrantski centar, jer veliki broj migranata se vratio u zgradu Penzionerskog doma ili poznatu građevinu. Sve oko đačkog je već prenapučeno tako da možemo očekivati da IOM kaže da će pored Đačkog,Bire i Penzionerski biti kamp

• Like 1
  • Sad 1

Želim samo da kažem da sam primjetila da migranti koji borave u rozoj kući u harmanima- u blizini harmani 1 skole) redovno stoje na balkonima, ispred kuće i gledaju za djevojcicama koja idu u školu iz škole. Roditelji čuvajte svoju djecu, pogotovo curice, strašno. 

• Like 2
51 minutes ago, Venom said:

Ljudi moji mi smo ostavljeni sami tj. jedino kome se izgleda možemo obratiti su Grad Bihać i Vlada USK. Državna vlast se raspala jer hrvati više neće dolaziti nikako na sjednice,a Federalnoj je bitnije zakazati sjednicu raspravljati i prihvatati incijative da se pederi i lezbejke mogu ženiti nego zakazati sjednicu o migrantskoj krizi u Bihaću.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-fbih-prihvatila-inicijativu-za-usvajanje-zakona-o-istospolnim-zajednicama/181019074

Čini mi se da smo dobili još jedan migrantski centar, jer veliki broj migranata se vratio u zgradu Penzionerskog doma ili poznatu građevinu. Sve oko đačkog je već prenapučeno tako da možemo očekivati da IOM kaže da će pored Đačkog,Bire i Penzionerski biti kamp

Narod je prepusten sam sebi! Nikakva mirna okupljanja nece donijeti rezultat. Sutra treba poceti obracun sa migrantima ali i sa ovom bezobraznom i nesposobnom policijom koja za najbanalnije sitnice vrsi razne psiholoske a i fizicke torture nad nasim gradanima pod izlikom " kome se ne svida nek ide u  Njemacku". Migrantima samo smiju i znaju reci " go go ..." dok ovi nabijaju skillove u divljastu i vandalizmu. Mi ih debelo placamo da nas terorisu ali evo sad jos i njihove poslove moramo raditi. Ko nas pita kako je izlaziti sa posla u realnom sektoru i gubiti vrijeme odvozeci i dovozeci djecu jer ih same vise ne mozemo pustiti na ulicu a murija nas nacekuje,  pise nam kazne za neupaljena svijetla dok migrant 50m nize provaljuje u tudi dom ili "mjeri" biscanku od 12 godina?!?!?! Treba to sutra sve napasti i potjerati, pa nek idu svi skupa u Njemacku ili u 3 PM idiotske.... SUTRA SVI NA TRG!!! Sutra se brani dom i Bihac za kojeg su nasi ocevi i braca zivote i dijelove tijela dali. Hvala Bogu ostalo nas je jos uvijek vise i od migranata i od MUPova, FUPova i ostalih prolivinstitucija koje zive od nas poreskih obveznika.

• Like 2
  • Thanks 1

Sutra moramo uraditi nešto, jednostavno moramo!!!! Okupljaju se u sitne sate pred školom u koju idu djeca od prvog do petog razreda, ujutro se samo vide prazne flaše pive, limenke, vino... Sutra se mora svemu stati u kraj! 

Ovaj iz IOM neka ih smjesti u Austriju kad je ovoliko "human" smješta nam ilegalne migrante po gradu kako hoće, a niko se ne obazire na sigurnost naše djece!!! Sutra narode, pozivajte sve koje znate,, bišćane, kladuščane, cazinjane, bužimljane, krupljane i sve druge sa USK...

Ciljevi.jpg

44313027_143191479973842_5971307063286956032_n.jpg

Edited by Ammar
  • Like 1
2 hours ago, Sepra said:

Narod je prepusten sam sebi! Nikakva mirna okupljanja nece donijeti rezultat. Sutra treba poceti obracun sa migrantima ali i sa ovom bezobraznom i nesposobnom policijom koja za najbanalnije sitnice vrsi razne psiholoske a i fizicke torture nad nasim gradanima pod izlikom " kome se ne svida nek ide u  Njemacku". Migrantima samo smiju i znaju reci " go go ..." dok ovi nabijaju skillove u divljastu i vandalizmu. Mi ih debelo placamo da nas terorisu ali evo sad jos i njihove poslove moramo raditi. Ko nas pita kako je izlaziti sa posla u realnom sektoru i gubiti vrijeme odvozeci i dovozeci djecu jer ih same vise ne mozemo pustiti na ulicu a murija nas nacekuje,  pise nam kazne za neupaljena svijetla dok migrant 50m nize provaljuje u tudi dom ili "mjeri" biscanku od 12 godina?!?!?! Treba to sutra sve napasti i potjerati, pa nek idu svi skupa u Njemacku ili u 3 PM idiotske.... SUTRA SVI NA TRG!!! Sutra se brani dom i Bihac za kojeg su nasi ocevi i braca zivote i dijelove tijela dali. Hvala Bogu ostalo nas je jos uvijek vise i od migranata i od MUPova, FUPova i ostalih prolivinstitucija koje zive od nas poreskih obveznika.

Protesti nemaju za cilj  obracun sa migrantima, nego  su prvenstveno usmjereni protiv vladajucih struktura i necinjenjena, tj. ne poduzimanja nista da se razrijesi ova situacija. Nase vlasti su kao nojevi : gurnu glavu u pijesak i  misle da  je sve rijeseno . Ne smije se ici na izazivanje sukoba i obracun sa migrantima, jer to nije nikome cilj. Cilj je trazenje djelovanja vladajucih struktura u iznalazenju rjesenja i izmjestanju migranata van grada. 

Edited by Sadik
  • Like 3
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...