Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

prije 1 minuta, Lidjo said:

Ja sam napisao iz sopstvenog iskustva. Prosao sam par puta gradom u Kladusi oko 6 navecer, nisam vidio naseg covjeka. Pricam sa vlasnicima kafica i kazu mi da slabo posluju.

Nema one vise cija je ovo zemlja. Ti su davno otisli ili su se digli protiv Fikreta.

Kad je rijec o odlasku eto grunf sam je govorio da napusta, i fugazi sad kaze. Iz mog komsiluka ili poznanstva mi ljudi pricaju da ih Bosna vise ne interesuje i da ce sve prodati i prvom prilikom otici.

Odaziv na proteste isto pokaziva realnu sliku: nema se ko boriti za Bosnu i oni sto bi mogli, nece.

Stvar je u tome da se sad imovina teško prodaje, ako i prodaš, to ide debelo ispod cijene zbog situacije u kakvoj se nalazimo. Kopiram jedan dio sa drugog foruma i ovo će biti i kod nas ako već i nije:

Migranti u Srbiji sve nervozniji, krv će tek teći ulicama
prije 14 sati
U tuči dve grupe migranata juče je Iračanin nožem ubo Pakistanca i pobegao! To je treći incident u Karađorđevoj ulici u Beogradu za samo 15 dana od kada su klanovi migranata otvoreno zaratili zbog podele novca od krijumčarenja svojih zemljaka iz Avganistana.
Trgovina ljudima je posle prodaje oružja i droge postala najunosniji posao, a Srbija je svrstana u zemlje u kojima se stalno povećava broj žrtava koje su završile u kandžama trgovaca ljudima.
Po podacima FBI, u rukama trgovaca ljudima godišnje završi od dva do četiri miliona ljudi! Isti podaci govore da se na trgovini ljudima u svetu godišnje zaradi od sedam do deset milijardi dolara!
U ratu migranata u Beogradu u razmaku od 24 sata ubijena su dva Avganistanca, čija su tela nađena u Karađorđevoj ulici i u blizini Prihvatilišta za migrante u Krnjači.

Policija je 11. juna uhapsila Avganistanca Atikulaha Safirija (39), poznatog po nadimku Atik Mama, zbog sumnje da po ceni od po 300 evra naručio ubistvo dvojice zemljaka – Kamrana Kana (20) i Pantazaija Mubareza (17) zbog podele novca zarađenog krijumčarenjem migranata.
Mubarez je ubio Kana, ali je i njegovo telo narednog dana nađeno u šumi, u Krnjači, sa 24 ubodne rane od noža.

On se plašio da će Mubarez propevati ko je nalogodavac zločina, pa je odmah platio drugog egzekutora da ubije Kanovog ubicu!
Izvor „Alo!“ kaže da sukobi među migranatima izbijaju zbog nervoze što su zaglavljeni u Srbiji!

– Oni Srbiju smatraju prijateljskom tranzitnom zemljom koja im služi samo kao usputno stajalište za odmor. Migranti dolaze u sukobe između sebe kada osoba koja organizuje transport putnika, takozvani agent, ne ispoštuje obećan krajnji cilj. Po dolasku migranta, među njima se izdvojila jedna grupa koja se dobro organizovala sa moćnicima iz Srbije, pa je uz njihovu pomoć organizovala prevoz preko granica. Ti krijumčari su imali logističku podršku i migrante su prebacivali uhodanim kanalima. Međutim, kada je policija zatvorila poznate puteve, krijumčari su pravili nove rute, ali je cena rasla – priča naš sagovornik dobro upućen u krijumčarenje Avganistanaca.
Advokat Marko Nicović, član Svetske asocijacije šefova policije, kaže za „Alo!“ da je mafija u našem regionu od 2003. do sada samo na prebacivanju preko granice zaradila oko sedam milijardi evra!
Na prebacivanju nekog migranta od Bugarske do Mađarske uzme se od 2.000 do 15.000 evra, zavisno od zemlje u koju žele da idu, a najtraženije zemlje su Nemačka, Austrija i Švedska. Na njima najviše zarađuje italijanska, turska, albanska i ruska mafija, a srpska ih servisira jer nema logističku podršku za prijem migranata u evropske zemlje. U taj biznis uključeni su policajci, carinici i granične službe – navodi Nicović.
Tzv. migrantska mafija je dobro umrežena, pa uz prebacivanje ilegalaca švercuje drogu, eksploziv, belo roblje i arheološko blago.

– Sa migrantima su na Zapad odavno otišli i njihovi kriminalci, koji su se infiltrirali u lokalne mafije. U Evropi ima oko sedam ili osam miliona migranata, a Srbija je postala parkiralište za njih. Zbog prevlasti dolazi do čestih tuča i ubistava. Najjača je italijanska mafija jer je na udaru migranata iz zemalja severne Afrike. Sve one sklapaju razne dilove, pa ne gledaju na veru migranata – navodi Nicović.
Srbija je, prema rečima Nicovića, postala tranzitna zona za Sirijce, Irance, Pakistance i Avganistance.
Najbolji su organizovani Avganistanci, a kriminalci iz redova migranata se bogate na račun ostalih. Oni od bogatih migranata, koji imaju zakupljene ili kupljene stanove kod nas, traže veliki novac za prebacivanje na Zapad – naglašava Nicović i dodaje da u švercu migranata učestvuje bosanska i hrvatska mafija.

• Aferim! 1
  • Sad 1

5 hours ago, Fugaziii said:

Prije svega zelim dobro jutro svima (meni je jutro, samo sam progledala). Onda cu da Vas opomenem da smirite strasti, jer ce kandzija raditi!

Evo čitam šta pišete.... Da se prvo dotaknem ove teme nepomaganja ljudima iz Kladuše zbog famoznog Babe. Ako mene pitate to je grozan odnos Vlade kantona prema stanovnistvu i gradu Kladuse. Ja i dosta drugih u neku ruku razumijemo da zbog babe teze ide, ali MUP USK treba da sluzi USK a ne samo Bihacu, nije to bihacki MUP. Treba i tamo pokrenuti inicijativu jer ako prestanu dolaziti bas u Bihac zbog Vucjaka onda ce nastaviti u Kladusu jer i tamo je granica. Kao drugo narod Kladuse treba priprijetiti tom Babi da mu se pokaze da mora spustiti rep i ukljuciti se jer koliko vidim od njega ni traga ni glasa po pitanju krize. Ali imam osjecaj da on mnoge kladscane ili drzi u saci ili ga se boje ili se mentalitet autonomaske boje nije promijenio kd vecine, a vjerujte ima takvih mnogo i ovdje. Puno starijih poluobrazovanih ljudi i dalje neupitno bira SDA i ove sto udaraju na emocije. Ljudi zapravo nisu svjesni da se izbori odrzavaju radi izbora ljudi koji ce pomoci da se popravi socio-ekonomska situacija zemlje a ne zbog boga pitaj cega. Zato sam stava da poluobrazovani ili neobrazovani ljudi ne bi niti smjeli izlaziti na izbore.

Sto se tice postova  ove gdje @Ferida.... ja zapravo jednim dijelom razumijem sta zelis reci, i nije to daleko od istine, nemam a nista protiv starijih ljudi ali mislim da je mnogo starih ljudi koji ni nakon 70-80 prozivljenih godina veze nemaju od zivota i stvari bitnih za opstanak drustva. Pitajte samo te starije ljude sta je BDP, zasto se desava inflacija, zasto srednji stalez izumire - gledat ce vas kao da ste ih trazili da napisu formulu hemijskog sastava Diazepama. Znaci isto to vrijedi i za mladje, a opet kriva je vlast jer je svjesno i namjerno obrazovanje srozala da niko pojma ni o cemu nema pa na predizbornim kampanjama padaju na one velike zapetljane rijeci koje politicari govore i kazu a gle kako se izrazava, sigurno je pametan... kako kaze onaj maleni djecak: "kako brate ljudi fino pisu!" Itd itd... Ali barem pokazite malo postovanja pa na lijep nacin iznesite misljenje, jer da nije tih starijih ipak ne bi bilo ni vecine nas.

Veceras, 19 sati, lijepi nas poplocani Korzo (see ya there) 😉

Samo da dodam - onako. Ja se sjecam, na onim velikim demonstracijama u Bihacu, jedne zene (prije par godina). Iz mase je izasla  (tada, preko 70- 75 g.stara) i stala za mikrofon. Predstavila se punim imenom i prezimenom i rekla - ja sam penzioner.Imam nesto crkavice skojom na kraj izlazim.Ovdje sam dosla da podrzim nasu omladinu da im se bolja buducnost stvori (na to je veliki aplauz dobila a meni su upravo njene rijeci duboko u sjecanju ostale). Cula sam da je prije mjesec i nesto dana umrla. Nek joj rahmet dusi.:)

• Aferim! 1

prije 4 sati, Fugaziii said:

Ee kad ti stari ljudi nisu za svog zivota naucili neke stvari jel stvarno mislis da ce pod stare dane skuziti problematiku inflacije, nezaposlenosti i bezvrijednost onoga “bice bolje”? Sorry al mislim da sve starije od 75 godina osim ako nije obrazovana osoba ne bi smjeli glasati. Ne bi trebali da glasaju ni neobrazovani ljudi. Jer zasto bi meni neko ko se potpisuje sa x jer ne zna drugacije odlucivao o mojoj buducnosti. I kao trece treba raditi na podsticanju mladjih generacija da izlaze na izbore ali mladji ne izlaze jer osim ako nemaju korist od stranke neke ili obecan posao ne vide smisla u tome isto ce im biti a mozda i gore. Treba ukinuti sve stranke napraviti dvije pa neka se bira izmedju dvije a u obe staviti strucnjake iz svih oblasti. Tako je win win situacija i uvesti kazne za one stranke koje ne budu radile na zadacima koje predatave kao ono sto ce rjesavati za svoje vladavine. Tako ti ne bi sad imao situaciju da suki prica djecije price u vezi svojih ovlasti ovaj ministar ko fol neke tamo grupe za podrsku pravi dok mup ide od kuce do kuce trazi migrante. A situacija se trebala staviti pod kontrolu jos u maju prosle godine. A sto nije? Zato sto su ljudi koje su birali isti ti majke i didovi za 20 deka kafe i bice bolje majka, prebacivali sve vrijeme lopticu s jednom na drugog dok se nije digla uzbuna od strane naroda, i to jako jadna uzbuna moram priznati, i sad se kao mogu kupiti migice voditi na vucjak i sta sve ne. Kontas da je sve uvezano i nema pomoci tom starom stanovnistvu sem da ih se iskljuci iz donosenja kljucnih odluka u stvarima o kojima oni nemaju pojma. 

Na proslim izborima covjek penzioner kaze ovako meni "ja znam da su u SDA lopovi,da su sve pokrali ali glasam od 92 za njih i ja i zena i sta sad moram za njih glasati i dalje",a jos veci apsurd je taj sto sam famelijarno vezan s njim,i on direktno s tim svih ovih godina nanosi stetu meni i mojoj porodici.Tvoj prijedlog je odlican samo sto ja mislim da bi granicu trebalo spustiti na 65 god.a podici glasanje od 25 god.ne cim postane punoljetan da ima pravo glasa.I naravno samo obrazovane osobe koje ima minimalno zavrsenu osnovnu skolu

• Thanks 1

Zbunjen sam i neke stvari mi nisu jasne.  Gledam reportazu gdje migrant kaze kako je 14 puta pokusao preci granicu i kako su ga ga CRO policajci uvijek istukli, oduzeli mu pare i razbili mobitel te ga vratili u Bosnu.   Znaci da je u medjuvremenu nabavio 14 mobitela.  Znaci postoje dvije solucije.  Ili laze ili mu neko uplacuje pare.  Treceg nema.   I kako bas niko nije uspio snimit hrvatsku policiju kako ih tuce. Oni se krecu u grupama i da bas niko nije uspio snimit to nasilje nije mi jasno.  Pogotovo sto imate zvijeri od mobitela koji zumiraju sliku 50 puta sto znaci da je moguce snimat na par stotina metara. Ko da snajper imas,  a ne mobitel. Kako je moguce da ne postoje snimke brutalnosti hrvatske policije.  Ovo su sve price rekla kazala.

• Like 4
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

1 minute ago, Ferida said:

Na proslim izborima covjek penzioner kaze ovako meni "ja znam da su u SDA lopovi,da su sve pokrali ali glasam od 92 za njih i ja i zena i sta sad moram za njih glasati i dalje",a jos veci apsurd je taj sto sam famelijarno vezan s njim,i on direktno s tim svih ovih godina nanosi stetu meni i mojoj porodici.Tvoj prijedlog je odlican samo sto ja mislim da bi granicu trebalo spustiti na 65 god.a podici glasanje od 25 god.ne cim postane punoljetan da ima pravo glasa.I naravno samo obrazovane osobe koje ima minimalno zavrsenu osnovnu skolu

Ja kad to kazem mene gledaju kao da sam luda ali ljudi moji biramo one koji kroje drzavu i nasu buducnost i buducnoat nase djece. A sta imamo danas jer se najvishe glasova ubire od neobrazovanih ljudi? Imamo neobrazovane nepiamene glupe politicare koji samo uzimaju enormno visoke plate i znaju samo prebacivat probleme s jednog na drugog. Jer da mi isti ti nepiameni ljudi nisu birali vodatvo zemlje jos prosle godine pri pojavi prvih migranata zatvorila bi se granica BiH i izbjegla bi se ova gehanija, ne bi proizvodnja i privreda bile unistene i provatizirane, a ne bi nam trebala eu sa svojim mmfom da nas drzi za damu. Al hej ko menepita kad imas puna sela nepiamenih djecije povodljivih ljudi i staraca

14 minutes ago, Fap mašina said:

Ja ću sad u grad.zvali me iz stranke kažu samo dođi čeka te državni posao na kojem se ne radi ništa 

Pa hoces doci ili sta? Znaci uz mene i tebe to je dvoje. Ko ce jos doci? 

Znaci mozda ce i grunf i s njim i sa mnom jos po jedno to je pet... a koliko cita ovaj forum i ucestvuje u raspravi? I koliko na kraju ljudi bude svaki put? Meni nije tesko izaci stvarno smatram da svojim dolaskom barem pokusam napraviti nesto. Zato ne razumijem ove ljude kojima nije tesko doci u grad i sa izacica i sa vinice i otkud vec ne pa zingati uz narodnjake u bistrou ili onom svarogu ali im je tesko svima doci na trg kad treba stati i reci NECEMO OVO. takve koji ne dodju ja ne razlikujem od ovih koji rade uzasne stvari da uniste i ovo malo drzave sto nam je ostalo. Jer imali su priliku i nisu poduzeli nista. A ako vec biraju da ne dodju jer im se ne da ili je ljepse dudlati one shishe i nargile uz okolne kafice i smatraju nas budalama koji stojimo iz bunta, bolje im je da se nikada ne pozale na nesto jer njima ocigledno ne smeta nista. A ja sam In Bihac BORN AND RAISED i znam sve i znam ko bude a ko ne bude i ko gdje drugo bude i znacu kad cu nekome zapusiti usta ako kaze nesto ili se pozali. Eto mene bas sve to ljuti

• Like 1

prije 21 minuta, toby said:

Poznati šoroševsko-migrantski portal H-alter je 18.06. objavio reportažu iz jednog planinarskog doma u Gorskom kotaru u kojem je bila specijalna policija i najmanje 15 svjedoka-planinara, u koji su oko 23 sata naletjeli migranti, pa je specijalna policija ne samo mlatila migrante, nego i pucala po njima, tj. pucala im je iznad glava. Sve iz pera "slučajnog" anonimnog planinara koji se tamo zatekao, a koji je u domu boravio do 16.06. Niti jedne slike, niti jednog tonskog zapisa, apsolutno ničega. Lik je čak "vidio" spaljivanje migrantskih ruksaka i mobitela, opet bez i jedne slike. 😊

Nisu priče rekla-kazala, nego se radi o davno pročitanoj idiotskoj migrantsko-IOM-ovskoj propagandi. Sad će, nakon Vučjaka, doći na red i brutalna bosanska policija. 

Ja bi sve te portale koji prenose lažne vijesti tužio.  Ima onaj jebeni Index koji piše takve bljuvotine da mi se želudac okreće.  Da se razumijemo.  U puno slučajeva su u pravu.  Kada pišu o lopovluku u političara ili glupavim nacionalistima,  ali ove stvari nisu zajebancija.  Ako si napisao da je policija u Hrvatskoj otela dijete migrantu,  a  na kraju se ispostavi da je to laž, odnosno da taj lik nikada nije ni imao dijete onda snosi i posljedice.  Plati nekoliko miliona kuna kaznu pa onda opet seri.  To blaćenje policije, što bosanske što hrvatske mi se gadi.  Ti policajci rade težak i odgovoran posao.  Svi oni imaju obitelji i prehranjuju ih.   Znači svaki puta kada se na nekom portalu pojavi vijest o tome kako je policija pretukla migrante,  a ako nemaju dokaze tužba.  I onda javno objavit imena tih novinarčića govnarčića koji blate tvoje ljude i tvoju zemlju.  Ne davat inicijale i pseudonime nego ime i prezime.

• Like 2

4 minutes ago, Fap mašina said:

U bihaću je svima dobro 2000Eplata,penzija 500E,školstvo i zdravstvo na visokom nivou korupcije niđe ma sve cvjeta.najzanimljivije se noćas desilo to da su omi policajci pokupili 4-5 migranata valjda centar grada mora biti strogo čist tako da oni koji nisu bili imaju frišku vijest.

Ovom narodu je predobro. Ja ne znam sta kukaju. Ko mi se pozali ikad vise i na sta cu stvarno da ga pljusnem preko usta da zacepi. Ovaj narod je bezobrazan i lijen i nista nije bolji od ljudi koje biraju. Ne treba nama nista. Od nas svjesnih sto nas ima, reci cu bolje da bjezimo odavde jer ovdje ne vlada mentalitet svjesnih pametnih ljudi, ovdje vlada seljakljuk levela pro. Nek pocrkaju brate sto se mene vise tice. Ja samo znam da mi nijedan migica ne moze nista jer ce biti bivsi dirne li u mene ili moje, isto vrijedi i za ove ljude s kojima sam trenutno primorana dijeliti zrak u ovom gradu. Ljuta sam i najradije bi sad i ja uzela letvu i isla tuci ih po vugli ne bi li sta proradilo u tim lobanjama.. cc

• Like 2
  • Aferim! 2
  • Thanks 2
  • Sad 1

prije 8 minuta, Fugaziii said:

Ovom narodu je predobro. Ja ne znam sta kukaju. Ko mi se pozali ikad vise i na sta cu stvarno da ga pljusnem preko usta da zacepi. Ovaj narod je bezobrazan i lijen i nista nije bolji od ljudi koje biraju. Ne treba nama nista. Od nas svjesnih sto nas ima, reci cu bolje da bjezimo odavde jer ovdje ne vlada mentalitet svjesnih pametnih ljudi, ovdje vlada seljakljuk levela pro. Nek pocrkaju brate sto se mene vise tice. Ja samo znam da mi nijedan migica ne moze nista jer ce biti bivsi dirne li u mene ili moje, isto vrijedi i za ove ljude s kojima sam trenutno primorana dijeliti zrak u ovom gradu. Ljuta sam i najradije bi sad i ja uzela letvu i isla tuci ih po vugli ne bi li sta proradilo u tim lobanjama.. cc

Ljudi su u globalu tupave ovce i tu nema pomoci.  Prije izbora daju dupe za 10 KM i ocekivat od tog soja da imaju svijest i savjest je iluzorno.

• Like 1
  • Aferim! 1

1 hour ago, Fugaziii said:

Jel ovo neka uzimacina?? Hahaha 🤯Mislim na trg i ljude kojih nema. I posmatram ja tako i nigdje nikoga i pitam se koji smo mi debilan narod. A hej ozbiljno neka mi neko kaze da mi uopste zasluzujemo bolje?!!!!

Ja koliko znam niko nije rekao da će biti protesta osim na ovom forumu 

Nova tura iz Kladuše

FB_IMG_1561316990280.jpg

Slovenci i Talijani pojacavaju granicne patrole, nasi konstantno dovoze novu tehniku i sad vidim iz nekih zupanija dolaze policijska pojacanja, jos uvijek ilegalci prolaze ali granica se vise stisce, za pretpostaviti je da ce do zime biti sve teze proci, ako USK ne rijesi to do zime, mogla bi se situacija opet pogoršati, jos uvijek stvar nije riješena a građani USK to ne kuže. 

• Like 2

31 minutes ago, paša said:

Ja koliko znam niko nije rekao da će biti protesta osim na ovom forumu 

A ja koliko znam tebe niko nije nista pitao! Valjda se podrazumijeva da se izlazi i valjda preko hiljade ljudi koji citaju i pregledaju ovaj forum dnevno je moglo bar 500 biscana vidjeti i nek je to prenijelo bar jednoj osobi jel to 1000?? Znaci haj razligu!

• Like 1
  • Thanks 2

11 minutes ago, Fugaziii said:

A ja koliko znam tebe niko nije nista pitao! Valjda se podrazumijeva da se izlazi i valjda preko hiljade ljudi koji citaju i pregledaju ovaj forum dnevno je moglo bar 500 biscana vidjeti i nek je to prenijelo bar jednoj osobi jel to 1000?? Znaci haj razligu!

Nije uredu da kao moderator napadaš članove.

Protest nije bio ni organizovan  ni najavljen u medijima. Sumnjam da bi bilo drugačije i da jeste, a pogotovo da nije medijski popraćen.

Jesu prošle najavili svi mediji i portali pa došlo jedva 100 ljudi

• Aferim! 2
  • Thanks 2

3 minutes ago, 1260 said:

Nije uredu da kao moderator napadaš članove.

Protest nije bio ni organizovan  ni najavljen u medijima. Sumnjam da bi bilo drugačije i da jeste, a pogotovo da nije medijski popraćen.

Jesu prošle najavili svi mediji i portali pa došlo jedva 100 ljudi

Je li mora biti tako? Svi citaju ovaj forum i svi znaju da se treba izaci. Pa jos gore je to sto i kad je bilo najavljeno niko nije dosao. Zato sam ljuta i zato me je sramota svog naroda. I to sto sam moderator ne znaci da ne smijem reci sta mislim i nisam offtopic i pasi sam rekla sta sam trebala jer provocira sa svim i svacim i totalno od starta baca s jedne na drugu stranu. Nidje veze

i nije protest vec okupljanje. Pocnite baratati pojmovima kako treba. 

1 minute ago, Fugaziii said:

Je li mora biti tako? Svi citaju ovaj forum i svi znaju da se treba izaci. Pa jos gore je to sto i kad je bilo najavljeno niko nije dosao. Zato sam ljuta i zato me je sramota svog naroda. I to sto sam moderator ne znaci da ne smijem reci sta mislim i nisam offtopic i pasi sam rekla sta sam trebala jer provocira sa svim i svacim i totalno od starta baca s jedne na drugu stranu. Nidje veze

Pa evo ja čitam forum ali nisam nigdje  pročitao  poziv na proteste. Možda iz razloga što je pun o kilometarskih postova koje preskočim u šrokom luku pa možda između njih preskočim i taj poziv,

Druga stvar Bihać a i čitava BiH bi trebala da protestuje iz mnogo razloga: korupcija, korupcija u pravosuđu, odlasci mladih, neformiranje vlasti, .... ne mi šutimo i čekamo slijedeće izbore kada ćemo opet istim dati glas

Noćas u Pragu kažu: "Briga nas što ekonomski odlično stojimo, mi želimo pravnu državu. Brine nas propast moralnih vrijednosti!"

62579477_737381576678253_4009655079542980608_n.jpg

• Like 4
  • Thanks 3

Tesko da neka sira masa cita ovaj forum a nije ni ovdje bilo neke jace reklame. Masa je na fb grupi i tamo sem par komentara izgubljenih u milion objava nije bilo nekog jaceg poziva na proteste. Dakle, kao da nije ni zakazan. 

Ali ajd, ne bih ja opravdavao kmetski mentalitet ovdasnjeg naroda. Poenta je da protest mora imati glavu i rep. I prosli put je to krenulo sa "ocemol u nedjelju" pa "hajde". Oni prvi protesti su i licili na nesto. Vise je ljudi bilo ujutro u Boricima na hladnoj kisi nego proslu nedjelju..

Zapravo su samo ono i bili protesti. Sve poslije su samo neki ljudi koji sat vremena stoje na korzu i gledaju u nebo. 

Svakako se samom pojavom tamo salje poruka ali da sve moze ozbiljnije, moze i to neuporedivo ozbiljnije. 

Edited by Pavarotti
  • Like 3

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...