Jump to content
FORUM

Recommended Posts

1 hour ago, Haldir said:

Opet pitam, šta je problem šta pozivom Crvenog križa da se pomogne migrantima? Kakve to veze ima sa mojim i tvojim primanjima? Ko ima i ko hoće, taj će donirati, to nema nikakve veze ni sa primanjima političara ni cijenom teletine. Tražiš problem tamo gdje ne postoji. 

Problem je sto mi imamo dosta svoje sirotinje, ali bas sirotinje, koja kopa po kontejnerima. Nasu sirotinju niko ne vidi, nase penzionere koji zive od 350-400 KM penzije , a radili su 35-40 godina niko ne vidi, kad dodje u pekaru i trazi kruh od juce ako ima. Mnogi odd njih jedu jednom dnevno, sjede u mraku, ne pale TV, nemaju drva, nego za jednu vatricu dnevno, mnogi ne idu doktoru, jer nemaju za lijekove koje im prepisu. Bolesnu djecu lijecimo SMS porukama, skupljamo za operacije, mnogi umiru jer se nije na vrijeme stiglo skupiti  sumu, potrebnu za operaciju ili za lijekove. O kojoj vi pomoci pricate i kome ? Onima koji  nosaju najmodernije telefone, locu po citav dan, puse,drogiraju se, kradu, otimaju, napadaju ? A kazete bjeze zbog teske ekonomske situacije u svojoj zemlji ! Kome pomoci ? Kriminalcima, siledzijama, teroristima ? Zar vas nije sramota vasih sugradjana, zar vas nije sramota nase bijede, nasih boraca sto ni krova nad glavom nemaju, zar vas nije sramota nasih sugradjana sto po supama spavaju, sto pokunjeno mole za komad kruha ? Mene jeste ! I Pomozite one iz svoga okruzenja, koje vidjate svaki dan, pomozite svog komsiju, obradujte ih sa kilom voca, pola kg fasiranog, dva luka, jednim paradajzom ! I ne zaboravite osmjeh , on ugrije dusu ! 

• Like 5
  • Aferim! 2
  • Thanks 2

13 minutes ago, telefon said:

Haldir ti si izgleda pravo dobar sa Selamom i Dulom

O Duli se zna svasta i prije migrantske krize, ovo im je samo kasika upala u jos sladji med... mozda Duletu treba jaci motoric od ovog kojeg vozi sad... joj samo se iznerviram kad pocnem o takvim ljudima pricati... napuse se a ne zna dvije postene sastaviti... nit je njega briga da ikome pomogne, bitno je kojim se kolima vrti kesh... pfff danasnji narod.. 

Nisam znao na koju od dvije teme da stavim post pa sam se odlučio za ovdje. Na žalost mislim da je ovo kratkog daha i da će biti sve po starom. Čak mislim da su i ovi koji odlaze navodno za Sarajevo otišli privremeno u Sarajevo i da će se vrlo brzo kroz par dana vratiti opet ovamo sa dokumentima ili pasošima ili papirima od naših vlasti. Nisu prvi koji to rade, već se dešavalo kad su imali problem sa podizajem novca preko WU. Dalje, da li sam zadovoljan radom policije ? Jesam, osjeti se razlika i to ogromna. Da li sam sretan zbog toga ? Nisam. Znam da smo unesrećili treća lica zbog toga. Tješi me samo rezultat toga - malo se vratila ona prijašnja sigurnost, pa makar i prividno. U neku ruku nije pravedno, oni bez dokumenata su završili na Vučjaku - oni sa dokumentima su ostali u svojm smještajima ali i jedni i drugi u zemlji su ILEGALNO !!! Nije pravedna ni druga stvar,  tamo gdje su racije bile i gdje su pronađeni migranti bez papira sramotno male kazne pogotovo za one koji su masno naplaćivali već neuslovni smještaj. Za jedan   slučaj koji znam čovjek nema ni dozvolu za rad i ima nekoliko migranata u svojoj kući i dalje. Ne znam da li imaju dokumente ili ne ali čovjek nema dozvolu za rad niti registrovan obrt. Ali zato ima sestru u Poreznoj Upravi pa mislim da ipak od tud vjetar puše ali nisam siguran i ne mogu to tvrditi. Čovjek se nalazi i na našoj listi i na listi sa fb a u najmanju ruku ja sam ga prijavljivao nekoliko puta i to bez uspjeha.

• Like 2
  • Thanks 2

I ako nema puno veze sa temom moram se nadovezati na "NDB" o uhljebima..........

Kao prvo ja radim na jednom od prozvanih mjesta od 96.kada sam pozivao da ljudi rade svi su govorili ti si lud ja kod ESFOR-a OHR-a itd platu 1500-2000 km tada,auto idem gdje hocu ili na pijaci to zaradim za 2-3 dana a kolika je plata kod tebe,kazem 120km prva plata.Ima uhljeba to se slazem citav rat bio ovdje,supruga mi u ratu bila vise od nekih muskaraca i to na prvoj liniji,sada neradi a ja odvajam za pio-mio,zdravstveno ,nezaposlenost oko 500-600 km tako da ti "NDB" ne stoji ona opaska,i pitam sta da se to ne uplacuje kako bi bilo penzija isl. a takodjer kad odem doktoru sve placam."NDB" malo se zapitaj,i sigurno se slazem sa dosta izlaganja na forumu,i za to sam da se situacija rijesi.

Jutros u Kladusi migranti ima ih jedno 2 auutobusa htjeli za bihać i dalje za sarajevo ali vozaci centrotransa ih nisu htjeli povesti Treba pohapsiti te vozače što krše ljudska prava ej tužilaštvo ljudi hoće da idu  ali autoprevoznicka mafija izgleda vozi po naređenju samo prema USK 

• Like 7
  • Angry 1

prije 9 minuta, zudox said:

Jutros u Kladusi migranti ima ih jedno 2 auutobusa htjeli za bihać i dalje za sarajevo ali vozaci centrotransa ih nisu htjeli povesti Treba pohapsiti te vozače što krše ljudska prava ej tužilaštvo ljudi hoće da idu  ali autoprevoznicka mafija izgleda vozi po naređenju samo prema USK 

Znaci ipak ne drizi vodu ona izjava "karta je karta" Samo prema USK karta je karta.

A ovi sto su iz USK a dovode ih u svoje dvoriste, imam prjedlog kako da zarade jos vise, mozda da im svoje zene izdaju na noc, puno bi vise zaradili nego na nocenju ili na transportu.

• Like 2
  • Aferim! 3

37 minutes ago, okolonaokolo said:

I ako nema puno veze sa temom moram se nadovezati na "NDB" o uhljebima..........

Kao prvo ja radim na jednom od prozvanih mjesta od 96.kada sam pozivao da ljudi rade svi su govorili ti si lud ja kod ESFOR-a OHR-a itd platu 1500-2000 km tada,auto idem gdje hocu ili na pijaci to zaradim za 2-3 dana a kolika je plata kod tebe,kazem 120km prva plata.Ima uhljeba to se slazem citav rat bio ovdje,supruga mi u ratu bila vise od nekih muskaraca i to na prvoj liniji,sada neradi a ja odvajam za pio-mio,zdravstveno ,nezaposlenost oko 500-600 km tako da ti "NDB" ne stoji ona opaska,i pitam sta da se to ne uplacuje kako bi bilo penzija isl. a takodjer kad odem doktoru sve placam."NDB" malo se zapitaj,i sigurno se slazem sa dosta izlaganja na forumu,i za to sam da se situacija rijesi.

Za ovo sto kazes si upravu to je tako kod nas .

Najveca greska kod nas u sistemu cijele drzave sto su penzionisali doslovno zdrave ljude od 30-tak godina samo na osnovu ucesca u ratu a vise od polovine tih je itekako radnosposobno ali su na osnovu laziranih papira od doktora i komisije proglaseni invalidima.Pa tako imamo ljude danas od 50 i kusur godina bez dana radnog staza a redovno primaju invalidnine. Na osnovu ovog drzava je ostecena u svakom pogledu jer se srestva doslovno bacaju u nepovrat a najzalosnija stvar u svemu sto se istinskim invalidima nemoze omoguciti dovoljno srestava za njihove potrebe . Neko ce reci lako je paraplegicaru on ima 1800 KM. invalidnine a niko ne kaze da su troskovi njegovog zivota 50% skuplji i tezi od zdravog covjeka .

Sto je rekao moj stric nakon sto je bio na borackim protestima sine dragi Bosna je jedina zemlja koja je u miru ima vise vojske nego u ratu a sto je istina.

A za ta srestva bolje da su se otvorile fabrike u kojima bi ti tvz. ratni invalidi radili i zaradili vise nego sto imaju invalidnine. Kaze psihicki bolestan pa kako neces biti psihicki bolestan kad si se naucio na penziju nek je i 370 maraka ti ces namazati radije pastete 7 dana ali da zivis u gradu i neradis nista. 

Moj kosija 100% invalid od njegove 29 godine zivota prima invalidninu preko 20 godina redovno bilda znaci malonogometni turniri fitnes maratoni biciklizam znaci sve moze fizicki ali samo raditi nemoze pa o cemu mi pricamo ali nije on kriv kriv je sistem i vlast koja je to dozvolila na stetu istinskih invalida koji zbilja nemogu nista.

Boracka udruzenja su leglo najveceg lopovluka.

Koliko se da primjetiti prica se sad svodi na izvjestavnje oko loseg postupanja policije u USK na nacin kako se izvjestavalo o Hrvatskoj policiji kao da su najbrutalniji i najgori.

Sacekaj malo neko se usudi reci nesto za policajca koji obavlja svoj posao znaci policija treba pustiti da ih ovi teroristi islamske drzave tuku i da rade sta hoce.

Pa svak normalan vidi da su to islamski teroristi i obuceni vojnici koji se krecu vojnicki i koji imaju svog zapovjednika.

• Like 5

Malo se sa ovim skrece sa teme,ali nisam ravnodusan prema izlaganjima nekih sa foruma,gadi mi se na nepravdu.lopovluk,razne malverzacije ali tako je to kod nas u BiH.

Odavno govorio da se migrantska kriza mora rijesavati na nacin ogradjeni prostor sa ogranicenim kretanjem+slika+registar(tj.broj)svakom migrantu+otisak prsta isl. tako da se ima uvid bilo kakav u pocinjenju kakvih krivicnih djela,tipa napada,silovanja,kradja,provala itd.Sve one koje R Hrvatska "vrati" nama u USK vidjeti jesu li bili kod nas u taj tzv.registar i ako ga nema reci izvolite gospodo ti migranti nisu bili kod nas itd da ne umaram puno.Puna podrska nasoj policiji i njih treba razumjeti,pomoc u svakom vidu,cak sam govorio da se dobrovoljno organizuje neki "rezervni sastav" na podrucju USK-a da bi se pomoglo tim ljudima,svoje slobodno vrijeme stavljam na raspolaganje ako treba,patrola jedan redovni policajac+2 iz  "rezervnog sastava" itd.

• Like 5

prije 5 sati, Krajisnik2 said:

pa tu garanciju za sigurnost djece nemas ni u zemljama EU, reko bih cak ponajmanje tamo ako uzmemo u obzir trenutni razvoj prilika. Svi zapadnoevropski narodi su se visestruko kroz historiju pokazali vise nego brutalnim i krvolocnim prema neistomisljnicima, manjinama itd. Koliko su se oni izmedju se iskrvili ovi ratovi na Balkanu su mala maca. A u ostalom su genocidi na Balkanu tek postala pojava odkad je nestalo osmanske vladavine. U 500 godina ostadose svi manastiri i crkve citave i sve i jedna balkanska zemlja koja je bila pod osmanskom upravom je i danas dan naseljena domicilnim krscanskim zivljem. A 90-ih za samo 2 godine potpune vlasti druge strane biva poruseno oko 800 dzamija po Bosni uz ubijanja, silovanja i istrebljenja. 

Svako ima pravo na svoje misljenje i razumim nezadovoljstvo ljudi, ali je iluzorno uzdati se u vecu sigurnost u austriji, njemackoj itd. nego u Bosni. Ono sto je mjerodavno za odlazak mnogih je nefunkcionalno drzavno uredjenje na nivou obicnog covjeka, sto je u evropskim zemljana bar za sada uglavnom garantovano. Nema korupcije na najnizem nivou kao kod nas, ali je itekako ima kao i u ostalim krajevima svijeta na visim nivoima. Taj osjecaj da se ne mozes osloniti na osnovno funkcioniranje drzavnih institucija itd. je po meni primarni razlog iseljavanja, a ne visina standarda zivota. 
Sto se tice nekih koji argumentuju nesigurnoscu zbog migranata - i to je iluzorno, jer nista drugo ih ne ceka u zapadnoevropskim zemljama. Tek ovde nije moguce dijete pustiti bezbrizno na ulicu, kako zbog svakakve mrake iz svih krajeva svijeta tako i zbog domicilnih. A ni skole nisu bolje: sto se tice tih bolesnih mentalnih sklopova koji drze vlastitu kcerku 25 godina zakljucanu u podrumu, sve oblike i forme nenormalnosti ces naci upravo ovde. Evo samo podatak za njemacku da u prosjeku u svakom skolskom razredu!!!!! imas seksualno 1-2 zlostavljano dijete i to uglavnom od vlastitog oca, porodice itd. , a polazi se od toga da je stvarni broj veci. Evo, to su njihove statistike: https://beauftragter-missbrauch.de/fileadmin/Content/pdf/Pressemitteilungen/2017/05_Oktober/6_Fact_Sheet_Zahlen_Ausmaß_sex_Gewalt.pdf . 
O temi asimilacije itd nema potrebe pricati, osjecaj po tom pitanju ili nemas ili imas, iako je to pitanje vezano za druga kljucna pitanja. Naravno ako odes u jedan Graz dje imas dosta naseg naroda mozes haman pa ko i u Bosni da si da zivis, samo jedan dzemat od tri broji preko 1000 porodica. To je po meni najbolja opcija, ali vjerujte da ima i onih koji kazu "kakav Graz, ima previse nasih, necu da imam posla s njima". 
Sve sto mogu reci za buducnost je to da pametni u zapadnoevropskim zemljama spavaju jednog oka, da bi opasnost mogao uociti na vreme. Ovo sto se desava u njemackoj po pitanju "AFD" itd. je prije 10-15 godina bilo nezamislivo - ne zbog toga sto je falilo potencijala, vec sto je falilo smjelosti. Pa ako bi dosao taj dan da nam svabe pruze ruku i kazu "hvala vam, ali sada brisite okle ste i dosli" , i ja bi njima pruzio ruku i rekao "svaka cast ljudi, do vidjenja" . Problem je sto to obicno bude na manje lijep nacin, pa valja pratiti situaciju. 
Imaju oni to i crno na bijelo: https://www.welt.de/politik/deutschland/article162426337/UN-Experten-werfen-Deutschland-institutionellen-Rassismus-vor.html 

S dosta toga tj ovim boldovanim se prilično slažem.

S ovim podvučenim ne baš,zašto.Evo počeću od početka realno onako kako sam mogao pročitati u literaturi i dokumentima.Neslažem se da su svi zapadnoevropski narodi bili krvoločniji od drugih.U ime islama je u svijetu do danas pogubljeno 270 miliona ljudi,to se da pročitati na netu i nešto oko 500 ratova je vođeno,čak između svoje religije kao primjer sada SA protiv Jemena dosad poginulih skoro ko u BiH,Irak-Iran milioni mrtvih,itd.itd..

Crkve porušene u Turskoj kršćani protjerani tj Armenijci počinjen genocid od strane turaka nad 1.500.000 ljudi.U Egiptu koptički hrišćani u Etiopiji isto itd.itd.U Turskoj su kršćani još samo u promilima a bilo ih je preko deset miliona.

Prema osmanskom popisu, kršćanska manjina u Turskoj je 1914. godine činila gotovo 20 posto. Godine 1927., samo 13 godina kasnije, manje od 2,5 posto stanovništva bilo je kršćansko. ... Prema zvaničnom popisu, udio islama iznosi 99,8 posto, a 0,2 posto "drugi" (posebno kršćani i jevreji)

Danas u svijetu je 200.000.000 kršćana prognano.

https://www.opendoors.de/christenverfolgung

Da se razumijemo,neopravdavam ničije nasilje i potom pitanju treba biti realan,ljudski život je život i tu nema razlike.Kad se rodiš ti si insan,čovjek ljudsko biće i religiozno si neoprijeljen.Ali se mora biti pravedan i spomenuti obje strane medalje.

Ovo sa AfD je ništa drugo nego zabrinutost njemačkih normalnih građana kao sada uzabrinutost normalni građana danas u Bihaću.Zemlja im se poplavila od 2015 sa oficijalno 1.500.000 (inoficijalno ih ima oko 4.000.000 već jer njemci nesmiju da priznaju svojim građanima istinu)azylanata puni gradovi istih kao ovih gore na Vučjaku,koji samo otvore ruke traže i zahtijevaju,nehebu zakone,kriminalci su itd.Svaki mjesec ulazi u njemačku toliko migranata kao što je jezgro grada Bihaća.

Ti si vjerovatno u njemačkoj pa izađi preko dana na Ulice i vidi koga ćeš sresti samo afrikanci,arapi turci i azilanti koji imaju na pretek vremena dok švabe rade da bi mogli da financiraju njihove azilante.Vidi primjer u Münchenu u kojim još nije situacija ko u drugim gradovima:

https://youtu.be/AyxQn6JNyYI

U Švicarskoj isto tako:

https://youtu.be/ga2TO5YgUf0

U Austriji također,pa da negovorim o Švedskoj,Francuskoj,ili Nizozemskoj u kojoj su radikalni islamisti uspijeli kroz trikove da naprave sopstvenu partiju u parlamentu DENK čiji je cilj radikalno islamiziranje Holandije i odbacivanje svega onoga što im je ta zemlja dala,posao,zdravstvenu i socijalnu skrb i život dostojan čovjeka.Oni žele šerijah kao konačni cilj.

I sad treba zamjeriti njemcima koji se boje za sigurnost svoje djece,svoju ličnu kao što si i sam rekao.To je ista ona bojazan kao nas ovdje na forumu koji se kritično i sa opravdanim pitanjima pitamo kud ide ovako dalje! Ali pošto mi nismo počeli drugi svjetski rat kao njemačka nama nemogu da kažu da smo nacisti kao što govore otvoreno njemcima danas u AfDu da su oni nacisti,jer je bilo nacista prije 80 godina u njemačkoj.Ali drugi svjetski rat je završio prije skoro 75 godina i svi oni su skoro pomrli,možda ima još neki starac s pelenama u staračkom domu ali on nije opasnost ni za koga više.To se uvijek koristi kad se kritična mada želi ućutkati i onesposobiti da je nacist,rasist,homofob itd.

Da je to tako nebi Njemačka,Austrija,Nizozemska i cijela evropa bile pune stranaca već desetljećima,al to se koristi uvijek kad oni evropljani nedaju svoje blagostanje,novac i svoju socijalu drugima.Lično imam primjer u familiji kada je rođak radno sposoban u dvadesetim, godinama muzao austrijsku državu i narod i bio na štemplanju,digne novac i pravo bosna godinama napravio kuću od tog novca u bosni nije godinama radio dana,Austrija ga izdržavala i familiju u bosni a on uvijek vikao kako su "švabe" loši,govna neznaju živjeti u rahatluku i samo znaju da rade,zamisli paradoksa i idiota.Varao ljude,muzao i još trabunja gluposti.To je upravo problem ti nezahvalni migranti koji samo zahtjevaju kao ovi na Vučjaku što nemogu napuniti sada najnoviji Smartphone,džaba napuniti kartice,džaba dići novac sa blanko UN karticom,džaba sjediti u kafićima na račun onih koji crnče da bi oni dangubili kako u evropi tako u Bihaću.Onda od silnog slobodnog vremena smišljaju kako da porobe i osvoje domaće stanovništvo koje ionako radi za njihovu socijalu.

Ako si u Njemačkoj,Austriji ili bilo gdje u evropi i ponašaš se normalno kao i oni,neglumiš frajera koji štempla u socijalnom i birou, i privređuješ državi,dobijaš sigurno istu platu,plaća ti se osiguranje kao i njima i živiš kao čovjek.Ti nemaš vremena ni volje za bilo kakvom radikalizacijom jer si okupljen s drugim problemima,kako normalno živjeti,platiti stanarinu odmoriti se u svojoj kući da bi bio početkom sedmice spreman za posao.

Tako je bilo bar do 2015, danas nije lako proći kroz gradove u Njemačkoj,Austriji kao prije noću u dva,tri sata,nisi bio siguran, kao što to nije bilo u Bihaću prije ove naše policijske racije bilo.Prošao sam mnogo zemalja u evropi uzduž i poprijeko i pričao i s domaćim i našim bosancima.I svi kažu i istog su mišljenja da to nisu više one zemlje što su bile prije 11. Septembra kada su moćnici odlučili da promijenu svijet iz temelja.Nema više one bezbrižnosti,sigurnog osjećaja,planiranja u budućnost sve je prilično napeto kao da visi nešto opasno u zraku,upravo kao kod nas u Bihaću od prošle godine.I to si također upravu da ima i stranaca koji nežele da se previše druže sa zemljacima jer su upravo pobjegli od istog teškog mentaliteta koji je vladao u domovini i pun im je klinac međunacionalne mržnje i stranačkih nahuškavanja jednih prema drugima.To su racionalni ljudi koji žele normalan život i dosta im je prepucavanja,brzo su se uklopili u društvo koje im domaći političari nisu mogli tj. htjeli otvoriti a to je bilo samo primjena zakona,otvaranje radnih mjesta i stop korupciji koja je kod nas i na najnižim nivoima svakodnevna.Dosta im je te negative i nežele da ih ti isti zemljaci koji su tu samo zbog € ojra vraćaju u ono od čega su ustvari pobjegli,svakodnevna huškačka stranačka politika o balijama,četnicima i ustašama.

To je moje viđenje ove situacije i treba biti objektivan.

• Like 2
  • Dislike 1
  • Aferim! 1

12 hours ago, toby said:

Odnosi se samo na EU. Ali to je po običaju neprovedivo kao sve što ima veze s EU. Možda migranti prvo iz Turske ulaze u Grčku koja je u EU, ali onda izlaze iz EU kad napuštaju Grčku. Teorijski mogu iz Grčke otići  Makedoniju, pa u Čile, pa u Kinu, pa u Angolu, pa u Njemačku, i od tamo bi ih trebali vratiti u Grčku jer su tamo prvo zatražili azil, glupost. Do danas je preko Grčke prošlo bar 1,5 milijuna ljudi, zar bi ih Grčka trebala sve primiti, zato što ima nesreću što je prva na ruti i što je zemljopisno složena da ni nije u stanju spriječiti ulazak migranata koji mogu doplivati do grčkih otoka? To je birokratska debilana pisana za pojedinačne slučajeve, a ne za situacije masovne provale stotina tisuća divljaka. Primjerice, Hrvatska 2015. godine upravo zbog tog sporazuma nije u EU slala nikakve podatke o broju primljenih migranata, niti njihove podatke, da nam ih ne bi vraćali natrag, a Slovenija je glumila dobrog briselskog ćatu i sve je uredno popisivala i slala u Bruxelles.

Ovo je izvanredno stanje i nikakvi sporazumi realno ne vrijede, ali očito postoje tajni sporazumi i tajna postupanja.

Mogu oni njih vratiti. Vraca ih i Austrqlija pa niko nista ne pregovara Australiji. Znqci da je volja i naredjeno da se sprovodi vrscanje nazad svima bi nam olaksali i nebi imali ovih problema. Moze EU poslati vojnike na granicu sa Spanijom i Grckom i tako sprijeciti ovaj kaos. Ali shvati da se ovo desvaa pod komandom UN

• Like 3

Možemo o Cvijanovićki misliti šta želimo i ja je osobno nepreferiram ni pišljiva boba, ali zašto mi nemamo političare koji imaju jasan stav o ilegalnoj migraciji.Rekla je onako kako i mi već pričamo mjesecima ovdje.Neznam što je u toj izjavi sporno.Oni neće i nežele jednostavno migrante i tu su ujedinjeni po tom pitanju dok se kod nas niko od vlade neoglašava.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/118024/cvijanovic_cinichno_odgovorila_inzku_rs_nema_prostora_za_migrante.html

"-  Ako oni nama govore šta treba da radimo, postavlja se pitanje zašto ih ne rasporede u svoje zemlje, nego su odlučili da se ograde zidovima, a da mi zadržimo migrante - istakla je Cvijanovićeva za RTRS.

Naglasila je da je Republika Srpska bila jasna i da nema prostora za smještaj migranata.

- Ne možemo da ih zbrinemo u Srpskoj. Problem je bezbjednosni. Takođe, uz njihovo prisustvo, dolazi i do pojačanog kriminala, a i zdravstvena bezbjednost bila bi ugrožena. Naš stav po tom pitanju je jasan - zaključila je  Cvijanović."

• Like 3

2 hours ago, zudox said:

Slikaj to brate, imaš pravo slikati sve što možeš "dohvatiti" sa javne površine. Slobodno... Inspektori MUP-a prate ovaj Forum (provjereno) sigurno su im korisne informacije pored onih direktnih prijava putem telefona 224 224.

• Like 3

6 hours ago, Krajisnik2 said:

pa tu garanciju za sigurnost djece nemas ni u zemljama EU, reko bih cak ponajmanje tamo ako uzmemo u obzir trenutni razvoj prilika. Svi zapadnoevropski narodi su se visestruko kroz historiju pokazali vise nego brutalnim i krvolocnim prema neistomisljnicima, manjinama itd. Koliko su se oni izmedju se iskrvili ovi ratovi na Balkanu su mala maca. A u ostalom su genocidi na Balkanu tek postala pojava odkad je nestalo osmanske vladavine. U 500 godina ostadose svi manastiri i crkve citave i sve i jedna balkanska zemlja koja je bila pod osmanskom upravom je i danas dan naseljena domicilnim krscanskim zivljem. A 90-ih za samo 2 godine potpune vlasti druge strane biva poruseno oko 800 dzamija po Bosni uz ubijanja, silovanja i istrebljenja. 

Svako ima pravo na svoje misljenje i razumim nezadovoljstvo ljudi, ali je iluzorno uzdati se u vecu sigurnost u austriji, njemackoj itd. nego u Bosni. Ono sto je mjerodavno za odlazak mnogih je nefunkcionalno drzavno uredjenje na nivou obicnog covjeka, sto je u evropskim zemljana bar za sada uglavnom garantovano. Nema korupcije na najnizem nivou kao kod nas, ali je itekako ima kao i u ostalim krajevima svijeta na visim nivoima. Taj osjecaj da se ne mozes osloniti na osnovno funkcioniranje drzavnih institucija itd. je po meni primarni razlog iseljavanja, a ne visina standarda zivota. 
Sto se tice nekih koji argumentuju nesigurnoscu zbog migranata - i to je iluzorno, jer nista drugo ih ne ceka u zapadnoevropskim zemljama. Tek ovde nije moguce dijete pustiti bezbrizno na ulicu, kako zbog svakakve mrake iz svih krajeva svijeta tako i zbog domicilnih. A ni skole nisu bolje: sto se tice tih bolesnih mentalnih sklopova koji drze vlastitu kcerku 25 godina zakljucanu u podrumu, sve oblike i forme nenormalnosti ces naci upravo ovde. Evo samo podatak za njemacku da u prosjeku u svakom skolskom razredu!!!!! imas seksualno 1-2 zlostavljano dijete i to uglavnom od vlastitog oca, porodice itd. , a polazi se od toga da je stvarni broj veci. Evo, to su njihove statistike: https://beauftragter-missbrauch.de/fileadmin/Content/pdf/Pressemitteilungen/2017/05_Oktober/6_Fact_Sheet_Zahlen_Ausmaß_sex_Gewalt.pdf . 
O temi asimilacije itd nema potrebe pricati, osjecaj po tom pitanju ili nemas ili imas, iako je to pitanje vezano za druga kljucna pitanja. Naravno ako odes u jedan Graz dje imas dosta naseg naroda mozes haman pa ko i u Bosni da si da zivis, samo jedan dzemat od tri broji preko 1000 porodica. To je po meni najbolja opcija, ali vjerujte da ima i onih koji kazu "kakav Graz, ima previse nasih, necu da imam posla s njima". 
Sve sto mogu reci za buducnost je to da pametni u zapadnoevropskim zemljama spavaju jednog oka, da bi opasnost mogao uociti na vreme. Ovo sto se desava u njemackoj po pitanju "AFD" itd. je prije 10-15 godina bilo nezamislivo - ne zbog toga sto je falilo potencijala, vec sto je falilo smjelosti. Pa ako bi dosao taj dan da nam svabe pruze ruku i kazu "hvala vam, ali sada brisite okle ste i dosli" , i ja bi njima pruzio ruku i rekao "svaka cast ljudi, do vidjenja" . Problem je sto to obicno bude na manje lijep nacin, pa valja pratiti situaciju. 
Imaju oni to i crno na bijelo: https://www.welt.de/politik/deutschland/article162426337/UN-Experten-werfen-Deutschland-institutionellen-Rassismus-vor.html 

Klage gegen Geräuschimmissionen, die von der Nutzung einer Gemeinschaftsunterkunft für Flüchtlinge ausgehen, erfolgreich

Datum: 11.06.2019

Kurzbeschreibung: PRESSEMITTEILUNG vom 11.06.2019

Das Verwaltungsgericht Stuttgart hat auf Grund der mündlichen Verhandlung vom 11.06.2019 (vgl. die Pressemitteilung des Verwaltungsgerichts vom 05.06.2019) der Klage zweier Eigentümer eines Grundstücks in Beuren im Landkreis Esslingen stattgegeben, mit der diese sich gegen die von einer Flüchtlingsunterkunft ausgehenden Geräuschimmissionen gewandt haben. Das Landratsamt Esslingen als Vertreter des Landes Baden-Württemberg wurde dazu verurteilt, geeignete Maßnahmen zu ergreifen, um Lärmbelästigungen in Form von lauter Musik, übermäßig lauten Unterhaltungen und Geschrei zur Nachtzeit (22:00 - 06:00 Uhr), welche durch die Bewohner der Unterkunft verursacht werden, zu unterbinden (Az.: 2 K 6575/16).

In einer Kurzbegründung führt die 2. Kammer des Verwaltungsgerichts aus, das Landratsamt Esslingen sei zum Ergreifen geeigneter lärmmindernder Maßnahmen verpflichtet, weil es sich die von den Bewohnern der Flüchtlingsunterkunft ausgehenden Störungen zurechnen lassen müsse. Dies liege in einer unglücklichen Standortentscheidung und dem Unterbleiben eines Baugenehmigungsverfahrens begründet, welches gerade dem Erkennen von Konfliktpotentialen und dem Ergreifen eventuell erforderlicher lärmmindernder baulicher Maßnahmen diene. Auf dem Grundstück der Unterkunft sei allein die Nutzung eines Zweifamilienwohnhauses genehmigt. Die durchgeführte Beweisaufnahme habe jedoch ergeben, dass es jedenfalls zu Beeinträchtigungen der Kläger komme, die über die bei einem Zweifamilienwohnaus üblicherweise auftretenden Beeinträchtigungen hinausgingen.

Die vollständigen Entscheidungsgründe liegen noch nicht vor.

Gegen das Urteil steht den Beteiligten die Berufung zu, wenn sie vom Verwaltungsgerichtshof Baden-Württemberg zugelassen wird. Der Antrag auf Zulassung der Berufung ist innerhalb eines Monats nach Zustellung der vollständigen Entscheidungsgründe, die noch nicht vorliegen, zu beantragen.

Kammersitzung-VG-Stuttgart.jpg

Samo da se nadovezem (isti izvor informacija) 
Ukratko 
Na osnovu tuzbe vlasnika od dvije dvofamilijarne kuce, po pitanju izbjeglickog centra koji je uz njihov posjed (koji tim centrom granici) napravit, donesena je odluka suda, da je opstina, s tom gradnjom donijela nesretnu  odluku, te da mora naci rijesenje (izolaciju objekta kako bi komsije imale svoj mir).Vlasnici kuca podnijeli su tuzbu protiv opstine  jer od glasne muzike i deranjem do ponoci nisu svoj mir imali (a naravno ujutro moraju na posao a djeca takodjer u skolu). Ovamo bar  pravnim putem moze se nesto i postici.

• Like 4
  • Dislike 1

Ogromna hipoteka na budućnost prije svega naše djece.

Treba imati na umu da, zbog postojeće pravne situacije, svaki imigrant bez obzira koliko mu je godina ima doživotno pravo na određene beneficije koje se moraju pružiti bez obzira na ekonomsku situaciju u zemlji. Ako država nema novca zbog recesije i kolapsa poreznih prihoda, onda samo mora da ga apsorbuje i napravi nove dugove ili povećava i dalje porez onima koji u sve manjem doprinose razvoju zemlje i samim tim ih dodatno opterećuju. Znači natovari im na grbaču dok ne pokleknu i oni.

Dobri oblaci na ekonomskom nebu se trenutno značajno smanjuju. Industriji, a samim tim i njihovim dobavljačima prijeti ista sudbina kao i proizvođačima energije koja će dodatno poskupjeti zbog ekološko-energetske histerije danas.Dobra vremena se definitivno približavaju kraju. Dobro je poznato da će nezanemarljiv broj izbjeglica biti ovisan o cjeloživotnim transferima zbog nedostatka kvalifikacija na evropskom tržištu rada. Postoji i veliki broj nesigurnih radnih odnosa, koji moraju biti također subvencionirani. To se kasnije odnosi i na penziju ovih istih migranata. Pored toga, svakom migrantu je potreban krov nad glavom. I to sa visokim zakupninama i nestašicom stambenog prostora koji prevladava u mnogim dijelovima evrope.Stanovanje će drastično, pogotovu u gradovima, poskupjeti.Zbog velikih poreza oni koji bi mogli više neće imati želju da grade stanove jer im se neisplati pošto prave minus zbog poreza. Nemože se ni pomisliti na predstojeću reakciju mladih imigranata iz nasilnih kultura kasnije kada bude potreban rez u beneficijama i primanjima od koji neće biti u stanju živjeti.Nasilje,otimačina,pljačke i ubojstva će biti na dnevnom redu.Dolaze teška vremena ukoliko budemo dalje ovo stanje pasivno promatrali kao skamenjeni zec pred anakondom koja ga je vizirala.Zato se moramo i dalje aktivno i edukativno uključiti u buđenje svijesti kod domaćih čija je svijest zamagljena i mirnim ali dostojanstvenim protestima pokazati vlastima da neželimo migracije i ovakav scenarij.

Nego da pitam,hoće li opet biti korzo u nedelju na trgu?Hoće li biti šetnje?

• Like 3

prije 24 minuta, rucica1 said:

Samo da se nadovezem (isti izvor informacija) 
Ukratko 
Na osnovu tuzbe vlasnika od dvije dvofamilijarne kuce, po pitanju izbjeglickog centra koji je uz njihov posjed (koji tim centrom granici) napravit, donesena je odluka suda, da je opstina, s tom gradnjom donijela nesretnu  odluku, te da mora naci rijesenje (izolaciju objekta kako bi komsije imale svoj mir).Vlasnici kuca podnijeli su tuzbu protiv opstine  jer od glasne muzike i deranjem do ponoci nisu svoj mir imali (a naravno ujutro moraju na posao a djeca takodjer u skolu). Ovamo bar  pravnim putem moze se nesto i postici.

To je ono što sam pisao,kad migranti iz drugog (ne)kulturnog područja dođu u civiliziranu sredinu i gurneš im sve u gujcu džaba,zbog tkz. ljudskih prava koje UN propagira,oni nemaju niti su je kad imali, volje ni želje da rade( čast izuzetcima).Stim imaju vremena da spavaju cijeli dan i na pretek lumpuju noćima i teroriziraju one koji za njih moraju u 5 ujutro ustati da bi njima platili socijalu.

Pošto si s njemačkog govornog područja pogledaj ovaj video kako ilegalni i kriminalni,nezaposleni i oni koji žive od socijale,palestinci teroriziraju njemce u zgradi,jer žele da ih isele i te stanove jeftino ( kad niko neće da ih više kupi) pokupuju za svoje klanove.

https://youtu.be/InlGoZpmQYQ

I daj prevedi to drugi put neznaju svi dojče šprahe.

Edited by Real
  • Like 2

prije 3 sati, zudox said:

Neka idu pješice, nije im strano! A slažem se da ove autobuse treba presretati i ogromne kazne pisati.

Ipak, MUP još uvijek nije počeo to raditi na području VK. Policajci su se malo angažovali i rastjerali ih iz parka, a evo Šiljedić je rekao da uskoro počinju takve akcije i kod nas. 

Zanimljivo da migranti uporno ignoriraju sva pravila ponasanja ,zakona i sveg ostalog a vrlo dobro znaju i inzistiraju na svojim pravima na koja se pozivaju kao azilanti .

• Like 5

9 minutes ago, Real said:

To je ono što sam pisao,kad migranti iz drugog (ne)kulturnog područja dođu u civiliziranu sredinu i gurneš im sve u gujcu džaba,zbog tkz. ljudskih prava koje UN propagira,oni nemaju niti su je kad imali, volje ni želje da rade( čast izuzetcima).Stim imaju vremena da spavaju cijeli dan i na pretek lumpuju noćima i teroriziraju one koji za njih moraju u 5 ujutro ustati da bi njima platili socijalu.

Pošto si s njemačkog govornog područja pogledaj ovaj video kako ilegalni i kriminalni,nezaposleni i oni koji žive od socijale,palestinci teroriziraju njemce u zgradi,jer žele da ih isele i te stanove jeftino ( kad niko neće da ih više kupi) pokupuju za svoje klanove.

https://youtu.be/InlGoZpmQYQ

I daj prevedi to drugi put neznaju svi dojče šprahe.

Pa znacenje teksta,sam, prevela, ukratko.Original sam prilijepila da nebi (ovdje prisutni dobrodusnici rekli da iz palca izvlacim).:)

Ko ce sve u cijelini ili detaljno prevotiti - ma bJaaazi bolan.:( Nego nek Suhro vidi da i tekako gradjani imaju prava i ti protesti mu mogu samo od koristi biti.U njegovom kabinetu valjda ima neko ko njemackim vlada, pa neka na ovakvim primjerima (a ovakvih a i gorih po cijeloj Njemackoj ima),  kad razgovora sa von klincom Peterom, stupi u odbranu gradjana. Jer u prvom redu, gradjani i njihova djeca imaju pravo na slobudu kretanja (koja im je bila oduzeta, - da sve ne nabrajam) pa tek onda peterovi sticenici.

Ovih Klanova ima (po Njemackoj a najvise Berlin,Köln) vise.Njemci su ih dugo ignorilali. Tek sad kad su gradjani s medijima nastupili,poceli su nesto, po tom pitanju i raditi.Da nebude gradjana i medija jos bi oni to samo posmatrali.Zato ponavljam, narod je vlast i ima puno pravo da od svojih izabranika, koji gradom a i drzavom vladaju, da traze svoja prava i osude njihov nerad.Zato sluze protesti i to ne samo u Bihacu, nego i V.Kladusi ai   ostali gradovi kantona pa i drzave trbaju biti svjesni da je i njihova solidarnost neophodan. Sa svojom solidarnoscu (solidarni protesti u njihovim gradovima) nebi samo krajisnicima pomogle vec bi stim sprijecili da se isti problem i kod njih prelije. 

• Like 1
  • Dislike 1

prije 25 minuta, Barba said:

Zanimljivo da migranti uporno ignoriraju sva pravila ponasanja ,zakona i sveg ostalog a vrlo dobro znaju i inzistiraju na svojim pravima na koja se pozivaju kao azilanti .

Stara migrantska finta,ovi ilegalni se prvo uhinje dok nedođu do svog cilja i io nda izgovore čarobnu formulu a to je riječ  azil.Ta čarobna riječ je bolja od one : sezame otvori se.Ona otvara sva vrata u evropi,vrata socijalne skrbi od a do ž,s njom su obskrbljeni do kraja života.Svaki parazit bi im mogao pozavidjeti na tako jednostavnoj metodi.(zahvaljujući UN i tkz. Ljudskim pravima koja samo za njih postoje izgleda).

Da upravo tako veoma dobro su informisani,skupljaju pavlaku ostalo prosipaju.

Uvijek uzimaju traže potraživaju,kad im odbiješ onda dolazi ono potrošeno: nedaš zato što sam stranac? Ti si naci ,rasista itd. 100 puta sam prisustvovao takvim scenama između migranata i domaćih. Oni tj. nekulturni migranti su to izvježbali do perfekcije,mislim da je to prvo što im njihovi roditelji koji su isti takvi utuve u glavu poslije majčinog mlijeka.To zasad uvijek prolazi pogotovu u austriji i njemačkoj.Onda ljudi ovi domaći pokupe rep da se nebi čula galama,jednostavno idu linijom manjeg otpora (pametniji popusta) i na kraju im popuste.A ovi to onda uzmu za još veće ili bezobraznije zahtjeve.

To je jedan začarani krug i dok se nerazbije neće se ni pokušati integrisati a kamoli asimilirati u zemlje u koje su vršili invazije,tj. migracije.

• Like 2

17 minutes ago, Real said:

Stara migrantska finta,ovi ilegalni se prvo uhinje dok nedođu do svog cilja i io nda izgovore čarobnu formulu a to je riječ  azil.Ta čarobna riječ je bolja od one : sezame otvori se.Ona otvara sva vrata u evropi,vrata socijalne skrbi od a do ž,s njom su obskrbljeni do kraja života.Svaki parazit bi im mogao pozavidjeti na tako jednostavnoj metodi.(zahvaljujući UN i tkz. Ljudskim pravima koja samo za njih postoje izgleda).

Da upravo tako veoma dobro su informisani,skupljaju pavlaku ostalo prosipaju.

Uvijek uzimaju traže potraživaju,kad im odbiješ onda dolazi ono potrošeno: nedaš zato što sam stranac? Ti si naci ,rasista itd. 100 puta sam prisustvovao takvim scenama između migranata i domaćih. Oni tj. nekulturni migranti su to izvježbali do perfekcije,mislim da je to prvo što im njihovi roditelji koji su isti takvi utuve u glavu poslije majčinog mlijeka.To zasad uvijek prolazi pogotovu u austriji i njemačkoj.Onda ljudi ovi domaći pokupe rep da se nebi čula galama,jednostavno idu linijom manjeg otpora (pametniji popusta) i na kraju im popuste.A ovi to onda uzmu za još veće ili bezobraznije zahtjeve.

To je jedan začarani krug i dok se nerazbije neće se ni pokušati integrisati a kamoli asimilirati u zemlje u koje su vršili invazije,tj. migracije.

Sestro slatka danas je takvo vrijeme u EU izaslo sto vise radis i sto se vise trudis sve vise manje vrijedis prvo drzava te gleda iskljucivo kao poreznog obaveznika jer za svakih euro vise zaradjeni vise poreza placas neki bi rekli to je logicno ali nije pravedno.

Schijf

Belastbaar inkomen

Percentage

1

t/m € 20.142

18,65%

2

Vanaf € 20.143 t/m € 33.994

22,95%

3

Vanaf € 33.995 t/m € 68.507

40,85%

4

Meer dan € 68.507

51,95%

Ja kad kazem nekom da godisnje platim preko 33000  eura poreza ljudi u Bosni se smiju a milioni ljudi placaju i vise od mene a gdje jos porez na auto na imovino na psa i ostalo. A onaj sa socijale redovno dobije svoje i niko ga ne tjera da radi niti ima mehanizam da ga moze natjrati da radi.

• Like 2

11 minutes ago, Barba said:

Sestro slatka danas je takvo vrijeme u EU izaslo sto vise radis i sto se vise trudis sve vise manje vrijedis prvo drzava te gleda iskljucivo kao poreznog obaveznika jer za svakih euro vise zaradjeni vise poreza placas neki bi rekli to je logicno ali nije pravedno.

Schijf

Belastbaar inkomen

Percentage

1

t/m € 20.142

18,65%

2

Vanaf € 20.143 t/m € 33.994

22,95%

3

Vanaf € 33.995 t/m € 68.507

40,85%

4

Meer dan € 68.507

51,95%

Ja kad kazem nekom da godisnje platim preko 33000  eura poreza ljudi u Bosni se smiju a milioni ljudi placaju i vise od mene a gdje jos porez na auto na imovino na psa i ostalo. A onaj sa socijale redovno dobije svoje i niko ga ne tjera da radi niti ima mehanizam da ga moze natjrati da radi.

...i kod mene ubi porez ali za 80 kermi u bolinci ti 'Nasade' novu glavu.

• Dislike 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...