Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Opet obračun, u Kladuši.

21 minutes ago, 1260 said:

Prođoh maloprije preko mosta i vidim veliku grupu od možda 60 - 70 migranata s torbama, a u ribiću vidim tek dolazi autobus Centrotrans na sprat. Šta će ih tek vozom doći. Sve turisti, blago nama

Ukoliko MUP ne blokira njihov dolazak, bojim se da ćemo mi građani biti primorani da napravimo živi blok.

• Like 1
  • Replies 17,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3136

• Barba

1120

• rucica1

1104

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

24 minutes ago, sk64 said:

E PA NEĆETE RAZBOJNICIIIII NE DAM BIHAĆ

AKO SUTRA NE BUDE RJEŠENJA DOČEKATI BUSEVE I VOZ PA DA VIDIMO ŠTA ĆE ONDA BITI!!!!

Bez saglasnosti GV Bihać: IOM želi sjeći drva u Borićima da bi postavio kontejnere za migrante?!

OVO SE NE SMIJE DOZVOLITI NARODE MOJ NIKAKO!!!! MILOM ILI SILOM! NEKA IH VODI U AUSTRIJU TAMO!!!!!!!!!

https://usn.co.ba/usn-novosti/bez-saglasnosti-gv-bihac-iom-zeli-sjeci-drva-u-boricima-da-bi-postavio-kontejnere-za-migrante/125911/

• Like 1
  • Thanks 1
2 minutes ago, Hræzlyr said:

Bilo je priče od nekih evropskih političara, posebno austrijskih, o ideji migrantskog prihvatilišta i kampova van EU. Ne žele da u Eu dođu pa da se riješava problem. Bilo je ideja čak Egipat da bude ali je otpalo iz nekih razloga.

Sve se bojim da nama uvaljuju takvo nešto, blizu, ali van EU, jer znaju da su se krajišnici masovno iselili.

Iskreno da vam kažem, NIŠTA im ne vjerujem, jer oni nas i onako ne smatraju evropskim narodom.

Možda i zbog toga žele prekinuti vizni režim sa Njemačkom poslije prvog! Da nas što više legalno isele i što brže nasele ovu bagru ovdje....Više me ništa ne bi čudilo...

Ali idemo se dići sutra, ne damo naš Grad !

Edited by Ammar
  • Thanks 2
28 minutes ago, Ammar said:

Bez saglasnosti GV Bihać: IOM želi sjeći drva u Borićima da bi postavio kontejnere za migrante?!

OVO SE NE SMIJE DOZVOLITI NARODE MOJ NIKAKO!!!! MILOM ILI SILOM! NEKA IH VODI U AUSTRIJU TAMO!!!!!!!!!

https://usn.co.ba/usn-novosti/bez-saglasnosti-gv-bihac-iom-zeli-sjeci-drva-u-boricima-da-bi-postavio-kontejnere-za-migrante/125911/

Ma ni slucajno se ne smije dozvoliti da se i jedno drvo u Boricima posjece! Kakve politicare imamo neki ce to jedva docekati.

Naime prije par godina slucajno sam prisustvoval razgovoru ljudi koji su pricali kako u Boricima ima vrlo skupcjene vrste drveca koje su politsverceri imali namjeru prodati ali naslo se par ljudi koji su to sprijecili. Nesmije se dozvoliti da i jedno drvo posjecu.To bi bila teska kradja gradjana Bihaca.😧

Ljudi ja sam među prvima rekao da je IOM glavni problem,ponasaju se kao da je Bihać njihovo privatno vlasnistvo. Gradonacelnik i vijece moraju hitno reagovati. Obustaviti sve radove,pa sjebali su trim stazu,sad bi sjekli i drvece,pa sta je naredno,kontejneri na stadion Jedinstva. 

• Like 3
2 minutes ago, 1260 said:

Mnogima je ova kriza prilika za zaradu. Talgo voz, Centrotrans uveo autobs na sprat. Smješno je samo to što admin te stranice kaže da su to turisti. Ne znam jel' on misli da je neko glup.

Pa tako je jer naš čovjek zbog sitnog ličnih interesa bi žrtvovao kolektivni interes!

• Like 1
6 minutes ago, Grunf said:

Evo do sada nikakve reakcije nije bilo na "protestni" email koji sam uputio u ime građana Bihaća i USK željeznicama FBiH i Centrotransu izuzev onog teksta i starog videa na fb stranici talgo voza. I još nas ismijavaju.

U oktobru su dolasci još intenzivniji. Sada se uključio i talgo-voz koji ponajviše služi za prijevoz migranata iz Sarajeva do Bihaća, a Centrotrans je uveo autobuse na sprat. Čak naši putnici moraju moliti vozače da imaju mjesto za sjesti kada idu za Bihać. S druge strane, Centrotrans ne izdaje karte migrantima koji putuju iz Bihaća u Sarajevo, dok iz Sarajeva mogu regularno kupiti kartu, čak imaju prioritet u odnosu na domaće putnike”, kaže Ramić.

Sta se više ima reći,Zaustavljanje bus linije od strane vlasti ili busenje guma od strane građana. Drugi opcija nema

• Like 3
11 minutes ago, Venom said:

U oktobru su dolasci još intenzivniji. Sada se uključio i talgo-voz koji ponajviše služi za prijevoz migranata iz Sarajeva do Bihaća, a Centrotrans je uveo autobuse na sprat. Čak naši putnici moraju moliti vozače da imaju mjesto za sjesti kada idu za Bihać. S druge strane, Centrotrans ne izdaje karte migrantima koji putuju iz Bihaća u Sarajevo, dok iz Sarajeva mogu regularno kupiti kartu, čak imaju prioritet u odnosu na domaće putnike”, kaže Ramić.

Sta se više ima reći,Zaustavljanje bus linije od strane vlasti ili busenje guma od strane građana. Drugi opcija nema

Koliko sam shvatio Seja tražit će se prekid dovoza migranata od pomenutih prevoznika.Navodno će se dati rok od 10 dana.Tako sam shvatio,možda griješim. Ali 10 dana je puno.Za deset dana ih može doći i 2000. Zahtjev za prestankom prevoza mora biti ULTIMATIVAN i prevoz mora prestati u roku od 24h

Edited by Grunf
  • Thanks 1
9 minutes ago, Grunf said:

Koliko sam shvatio Seja tražit će se prekid dovoza migranata od pomenutih prevoznika.Navodno će se dati rok od 10 dana.Tako sam shvatio,možda griješim. Ali 10 dana je puno.Za deset dana ih može doći i 2000. Zahtjev za prestankom prevoza mora biti ULTIMATIVAN i prevoz mora prestati u roku od 24h

Ma nikakvih 10 dana,pa sad nam upravo stize zahvaljujuci njima 200-300 novih. Dati 24 sata da stanu sa linijom do daljnjeg ili ide busenje guma,rokove smo davali od marta i za to dobili hiljade migranata

Edited by Venom
  • Like 2
3 minutes ago, Venom said:

Ma nikakvih 10 dana,pa sad nam upravo stize zahvaljujuci njima 200-300 novih. Dati 24 sata da stanu sa linijom do daljnjeg ili ide busenje guma,rokove smo davali od marta i za to dobili hiljade migranata

12 minutes ago, Grunf said:

Svi apeli i rokovi prolaze sutra...Rok koji je MUP dao da se državne vlasti uključe ističe za pola sata! 

Nikakvi više apeli ni saopštenja.  Mi smo prisiljeni da fizički zaustavimo centrotrans i Talgo ukoliko to MUP ne uradi...U  pitanju je naša sigurnost i naši životi, ovo nisu ekonomski protesti već sigurnosni!

• Like 2
  • Thanks 2

Nisam se htio uključivati dok nije došlo do toga da su najavili sječu stabala u Borićima, što je bilo samo pitanje vremena i da li će uopće najaviti. Sad kad jesu, vrijeme je da se odupremo. Ne treba nasjesti na laži da ne postoji adekvatna lokacija za smještaj, to što je neko lijen to je njegov problem. Smatram da blokiranje željezničkog ili nekog drugog putničkog saobraćaja nije rješenje, više bi smo postigli blokiranjem zgrade vlade pa da gospoda ne mogu kući. 

Pitanje je, kad bi se desio neki veći incident (izgleda da par ubistava ne znači ništa), da li bi se nešto promijenilo. Recimo da se usele u zgradu (ruglo) Kantonalnog suda ili da se desi neki veći okršaj sa policijom.

Ne mogu a da ne spomenem odnos policije prema migrantima. Tu premijer, ministar, komesar nemaju ništa. To je čisto bezobrazluk. Znači ta stoka, bagra, prelazi cestu kad i gdje hoće, kroz crveno, pod auto, ne gleda, jebe mu se. Ne bih ovo spomenuo da nisam se sporio sa policijom na sudu zbog ovakvih situacija. 

Dakle, ti divljaci imaju veća prava nego mi! Kratko i jasno!

migranti_23512512512-810x456.jpeg

• Like 3

Nadati se jakom odazivu sutra. Par hiljada gradjana barem, inace je to poraz grada. I reklama je ok. Objavu profesora Seja je podijelilo 600 ljudi a i svi ozbiljni portali su prenijeli vijest o protestima. 

Profesor Sej je rekao jednu bitnu stvar a to je da su migranti vec upoznati sa nasim gradom i da je Bihac ukucan na njihovom GPS-u. Naravno, svi smo to znali jer je Bihac postao "atraktivna" lokacija za migrante. Ogroman broj migranata koji su sad u Grckoj imaju ucrtanu rutu do Zapada a ta ruta ide izmedju ostalog i preko Bihaca. 

Da, evo neki rekose i da rok koji je MUP dao visim nivoima vlasti istice sutra. Sto se mene tice, saopstenje bi bilo malo drugacije. 8 dana inace ce MUP otkazati poslusnost visim nivoima vlasti i poduzeti radikalne mjere. Jer takva su vremena, pa da vidimo. 

Moje misljenje je da se sutra nece rijesiti nista veliko odnosno sutra je pocetak eventualnog rjesenja. Dakle, treba biti uporan i okupiti se opet. Biti uporan i udariti na sistem ako treba kao Dragicevic u Banja Luci. Jer drugacije neces dobiti potrebnu pozornost drzave. 

Sutra u 18.00. Ko moze a ne dodje i ne zasluzuje bolje. 

• Like 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...