Jump to content
FORUM

Recommended Posts

9 minutes ago, w12a3d said:

Nisam se htio uključivati dok nije došlo do toga da su najavili sječu stabala u Borićima, što je bilo samo pitanje vremena i da li će uopće najaviti. Sad kad jesu, vrijeme je da se odupremo. Ne treba nasjesti na laži da ne postoji adekvatna lokacija za smještaj, to što je neko lijen to je njegov problem. Smatram da blokiranje željezničkog ili nekog drugog putničkog saobraćaja nije rješenje, više bi smo postigli blokiranjem zgrade vlade pa da gospoda ne mogu kući. 

Pitanje je, kad bi se desio neki veći incident (izgleda da par ubistava ne znači ništa), da li bi se nešto promijenilo. Recimo da se usele u zgradu (ruglo) Kantonalnog suda ili da se desi neki veći okršaj sa policijom.

Ne mogu a da ne spomenem odnos policije prema migrantima. Tu premijer, ministar, komesar nemaju ništa. To je čisto bezobrazluk. Znači ta stoka, bagra, prelazi cestu kad i gdje hoće, kroz crveno, pod auto, ne gleda, jebe mu se. Ne bih ovo spomenuo da nisam se sporio sa policijom na sudu zbog ovakvih situacija. 

Dakle, ti divljaci imaju veća prava nego mi! Kratko i jasno!

migranti_23512512512-810x456.jpeg

Ovdje treba da se uključi  cijeli grad, a ne da strepimo u rođenom gradu od bagre!

• Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3304

• rucica1

1236

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Između ostalog danas sam imao zanimljiv razgovor sa jednim migrantom kojeg sam upoznao prije jedno mjesec dana bio sam se sažalio na njegovu situaciju jer me bukvalno na koljenima na cesti molio za bilo što da jede.Tako sam mu u par navrata,svaki put kad bih ga sreo dao senvić ili kupio nešto od namirnica.Zadnjih 15 dana ga nisam vidio do danas.Kaže mi sa par riječi engleskog jezika Slovenija, 4 dana zatvora. ja azil oni meni Bosnia. I veli evo me opet tu...Znači i iz Slovenije ih šalju za BiH ne samo iz Hrvatske.Pitam se onda zašto mi iste ne vratimo tamo od kud su ušli u BiH

• Like 2

Svi apeli i rokovi prolaze sutra...Rok koji je MUP dao da se državne vlasti uključe ističe za pola sata! 

Nikakvi više apeli ni saopštenja.  Mi smo prisiljeni da fizički zaustavimo centrotrans i Talgo ukoliko to MUP ne uradi...U  pitanju je naša sigurnost i naši životi, ovo nisu ekonomski protesti već sigurnosni!  

Biti uporan i udariti na sistem ako treba kao Dragicevic u Banja Luci.

Oba prijedloga usvojiti ali prvi - zaustaviti novi priljev migranata, pa dalje - sistem Dragicevic. 

14 minutes ago, Grunf said:

Između ostalog danas sam imao zanimljiv razgovor sa jednim migrantom kojeg sam upoznao prije jedno mjesec dana bio sam se sažalio na njegovu situaciju jer me bukvalno na koljenima na cesti molio za bilo što da jede.Tako sam mu u par navrata,svaki put kad bih ga sreo dao senvić ili kupio nešto od namirnica.Zadnjih 15 dana ga nisam vidio do danas.Kaže mi sa par riječi engleskog jezika Slovenija, 4 dana zatvora. ja azil oni meni Bosnia. I veli evo me opet tu...Znači i iz Slovenije ih šalju za BiH ne samo iz Hrvatske.Pitam se onda zašto mi iste ne vratimo tamo od kud su ušli u BiH

Zato sto Mektic nece da se Srbijom zamjera a Dodik Vucku pomaze kako bi se Srbija migranata rijesila.Imamo vladajuce koji od BiH plate primaju a u korist druge zemlje rade.Posto najvise preko RS ulaze trebalo bi i kod njih kontenere bar za hiljadu ljudi postaviti.

26 minutes ago, Grunf said:

To o vraćanju sam pisao od početka, to je jedino rješenje, sve ih potrpati u busove i vratiti na granicu na Drini, 99% ih je iz Srbije ušlo u BiH. Ako su Sarajlije skupljali pare za karte za Bihać mislim da i mi možemo skupiti pare za gorivo prevoznicima da ih odvezu nazad od kud su ušli u Bihać ili da IOM plati te troškove prevoza, natjerati ih na to.

Bilo kojem političaru zabraniti obraćanje na protestu jer onda od svega ništa neće biti, sastaviti  zahtjeve prema vlastima i prema IOM-u, dati što kraći rok i biti uporan do kraja.

• Like 1
  • Thanks 2
6 hours ago, Grunf said:

Hrvatska policija prebaciva migrante ilegalno na USK najvise na potezu izmedju Sturlica i Donje Vidovske. Znaju ljudi koji zive jer oni prvi zateknu te migrante ujutro oko svojih kuca, a migranti izbezumljeni jer ne znaju gdje su. Neki cak nisu nikad ni bili u BiH, ali buduci da je to ilegalna aktivnost od strane HR policije, tu pravila nema.

Edited by Sinbad

Treba poslati obavjest Željeznici da Talgo vozi sada samo do Bos. Novog da u USK neće ući pa nek se misle šta će se desiti. Isto tako Centotransu poslati obavjest da u buseve ne mogu osobe bez dokumenata a ako ih puste o svom trošku će ih vraćati natrag u Sarajevo. MORA SE ODMAH POSTAVITI OŠTRO I ODLUČNO ILI NAS NEĆE BITI

• Like 4

DANAS PUNA MOBILIZACIJA ZA PROTESTE I NEMA IZGOVORA DA NEKO NE DOĐE, JER AKO DANAS NE USPIJEMO, GRAD SE PRETVARA U JEDAN VELIKI MIGRANTSKI CENTAR IZ KOJEG SAMO MOŽEMO POBJEĆI ŠTO PRIJE.

Što se tiče vraćanja migranata iz Slovenije to je tako Slovenija u HR, a HR u BiH a BiH mjesto u srbiju ništa zadržava ih u Bihaću i još se ovo đubre Peter smije u facu cijelom Bihaću da on određuje gdje će migranti. 

Pitanje sječe Borića je nešto nevjerojatno. Za vrijeme rata nije bilo drva ljudi su 3 godine se smrzavali ali Borići nisu posječeni i sad ĐUBRE Peter kaže radi postavljanja kontejnera posjeći Boriće. AJDE DA VIDIMO KO ĆE DOĆI MOTORKOM SJEĆI sve ih treba potjerati otkuda su i došli pa tamo neka uređuju hortikulturu. Pa kako na Prateru ne poravnaju malo pa da se postave konejneri ili možda u Amsterdamu koji kanal nezaspu da bi se postavio koji konejner. STOKA

A posebna su priča naša đubrad iz Sarajeva 

• Like 3
2 hours ago, 1260 said:

Screenshot_20181020-082741.jpg

Ja mislim da je neko iz Bihaća ko radi u Željeznici admin i vlasnik ove grupe. 

5 minutes ago, Ammar said:

Orljani, dolaze iz Pritoke... 

Screenshot_20181020-102826.jpg

Mislim da ove dovoze autoprevoznici sa kombijem i kako sam cuo istrpaju ih u klancu i kažu im da idu pješke za Bihać

• Like 1
6 minutes ago, Venom said:

Ja mislim da je neko iz Bihaća ko radi u Željeznici admin i vlasnik ove grupe. 

Mislim da ove dovoze autoprevoznici sa kombijem i kako sam cuo istrpaju ih u klancu i kažu im da idu pješke za Bihać

Hrgar,Dubovsko, klanac, gorjevac. 

Edited by Ammar

Danas ako Bihać i Bišćani ne naprave nešto možemo zaboraviti na svoju slobodu i svoj grad. Ovo je otišlo predaleko i možda se trebalo mnogo ranije poduzimati nešto po ovom pitanju, ali nije kasno ni sada. Ljudi su se 4 godine borili, grad nije pao iako je bio opkoljen sa svih strana, a sada ga dajemo bez ispaljenog metka. Otimaju nam grad uz potporu države. 

Progovorite danas ili zauvijek šutite!!!

• Like 3
  • Thanks 1

Ja ako budem došao na skup samo da čujem "Kako je ružno ovo što se dešava" ja istog momenta odoh kući.

Jeste li vi uopšte normalni? 

Pa ljudi palili zgrade u Sarajevu tokom februarskih protesta, vlade kamenovane, sva stakla porazbijana.. NIKO PRSTOM NIJE MRDNO... NIKO SE OKRENUO NIJE.. NIŠTA!!!

Jel vi stvarno mislite izaći na proteste i reći: "Dajte poduzmite nešto".... NEMA OD TOGA NIŠTA!!!! 

Ja vam garantujem da kad bi 10.000 Ljudi izašlo ništa se ne bi promjenilo i neće se ništa promjeniti doći će ih još 20.000 ako ne i više i vi tu ne možete ništa. 

NE MOŽETE NIŠTA.

IOM je ko BOG u Bosni...iza kojeg stoji sva zapadnjačka administracija, oni će nama sjeći glave ako budu htjeli a ne drva u boriću I OPET NEBI MOGLI NIŠTA. 

To je zato što se pitaš samo onoliko koliko dugih cjevi imaš... a ne pravo i pravda... to ne postoji. 

• Like 1
3 minutes ago, Brko said:

Ja ako budem došao na skup samo da čujem "Kako je ružno ovo što se dešava" ja istog momenta odoh kući.

Jeste li vi uopšte normalni? 

Pa ljudi palili zgrade u Sarajevu tokom februarskih protesta, vlade kamenovane, sva stakla porazbijana.. NIKO PRSTOM NIJE MRDNO... NIKO SE OKRENUO NIJE.. NIŠTA!!!

Jel vi stvarno mislite izaći na proteste i reći: "Dajte poduzmite nešto".... NEMA OD TOGA NIŠTA!!!! 

Ja vam garantujem da kad bi 10.000 Ljudi izašlo ništa se ne bi promjenilo i neće se ništa promjeniti doći će ih još 20.000 ako ne i više i vi tu ne možete ništa. 

NE MOŽETE NIŠTA.

IOM je ko BOG u Bosni...iza kojeg stoji sva zapadnjačka administracija, oni će nama sjeći glave ako budu htjeli a ne drva u boriću I OPET NEBI MOGLI NIŠTA. 

To je zato što se pitaš samo onoliko koliko dugih cjevi imaš... a ne pravo i pravda... to ne postoji. 

Bolje je i pokušati nešto napraviti, nego sjediti u kući prekrštenih ruku i govoriti kako imamo probleme s migrantima! 

• Like 3
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...