Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Drzava preuzima prihvatne centre u Bihacu, znaci preuzima upravljanje centrima, kako drzava BiH nije ucinila apsolutno nista da zaustavi ilegalne ulaske u zemlju, broj ilegalaca nece se smanjivati a novih prihvatnih centara nema, znaci ovi ilegalci koji dnevno dolaze u Tuzlu i Banja Luku mogu samo za Biru ili  Sarajevo.

Ovo je sve iz supljeg u prazno, nikakva ravnomjerna preraspodjela dugorocno nece rijesiti nista ako nisi zaustvio dotok ilegalaca, ta preraspodjela znaci da ce jos vise ilegalaca doci u BiH nego sto ih je sada jer ce biti vise prihvatnih centara i to ce pokrenuti jos veci broj ovih koji su sada u Grckoj i Turskoj. Kako dodo neda vojsku na granicu, trebalo bi mu vracati ilegalce u rs bez obzira sto ce netko reci da mu se tako daje legitimitet otcjepljenju, to je samo verbalna gimnastika, ako ti on svakodnevno salje ilegalce onda mu necete nista dati na vaznosti ako mu ih vracate nazad a dobiti ce problem s kojim ce se morati zehebavati.

• Like 2
  • Replies 19k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3556

• rucica1

1442

• Barba

1246

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Meni se osobno cini da se Sarajevo nema nista protiv ovih dolazaka, jos nisam cuo niti jednu izjavu Sarajeva da su protiv ovih ilegalnih migracija, da je to opasnost po drzavu i slicno, Ocekivao sam da ce Sarajevo dizati galamu i radili pritisak  prema Srbiji  koja ih liferuje u BiH  i konstatno pritiskati medunarodnu zajednicu, a oni potpuno suprotno, ono malo sto se bune, bune se na HR jer vraca ilegalce.

• Like 3
11 hours ago, Barba said:

Sve mi se čini da bi ubrzo mogla pasti mrtva glava . Nekom je očito stalo da se ušuti svaki oblik protesta i zdravog razuma u Bihaću .

Bihać je nekad bio siguran grad i ovakve stvari se nisu dešavala .

Bihać je i sad siguran grad, ovo su privatni obračuni. U Bihaću su ne tako davno bili bombaški napadi na pojedince sa smrtnim posljedicama te više drugih ubistava. Ni tad nismo zaključili da je bihać nesiguran grad.

• Dislike 2
  • Haha 2
  • Confused 1

Pa sta drugo nego napad na Seja... Malo prevelika slucajnost ako mene pitate. Tako to rade Skupstine i Vlade, podmecu bombu pod auto pravdeeee... lol

i dajte neka se vise maknu ove glupe izazivacke provokatorske slike. Fkt je jadno i nema smisla. Sta je IOM zakupio prostor javni da nam pokaze gdje ce biti migice jbm im!!! 

A i jos nesto, migica opet ima dosta po gradu, kao nesto ih zaustavljaju policajci ali slabo je to. I sva su nova lica (zapamti covjek kad je stalno po gradu)! Zaustavlja policajac jednog sa stvarima kao govori mu nesto Vucjak, Vucjak, a ovaj njemu nesh prica Za Tuzlu, Tuzlu! Hahaha sve sve vilenoooooo

F2E9AFCE-C749-4ED5-95C8-A51277CB00EA.jpeg

• Like 4

Dok se na hiljade nepoznatih, ilegalaca bez ikakvih dokumenata kreću ulicama našeg grada i kantona a oni koji i počine neku kriminalnu radnju ili čak ubistvo budu oslobođeni jer im se ne zna identitet dotle će nas kažnjavati zbog isteklih ili zaboravljenih dokumenata koje smo ostavili kući:

http://www.rtvusk.ba/vijest/mup-usk-upozorenje-gradana/31337?fbclid=IwAR3pfP8o9YYZjtNVI0vI2z3z0sFCA0uTiwXzX7AXo16l4ZYZHPiI-2CEJgI

Edited by Grunf
  • Aferim! 1
  • Thanks 2
  • Angry 1
11 minutes ago, Grunf said:

Dok se na hiljade nepoznatih, ilegalaca bez ikakvih dokumenata kreću ulicama našeg grada i kantona a oni koji i počine neku kriminalnu radnju ili čak ubistvo budu oslobođeni jer im se ne zna identitet dotle će nas kažnjavati zbog isteklih ili zaboravljenih dokumenata koje smo ostavili kući:

http://www.rtvusk.ba/vijest/mup-usk-upozorenje-gradana/31337?fbclid=IwAR3pfP8o9YYZjtNVI0vI2z3z0sFCA0uTiwXzX7AXo16l4ZYZHPiI-2CEJgI

pa sta si ocekivao? AliBabe popisu, oni ubiju covjeka, odmore se u pritvoru, odu na sudjenje, vide kako to sve lijepo izgleda i kako su nam tuzioci, advokati i sudioci lijepo sredjeni i nasminkani, puste ih vanka, jer gle cuda niko ne zna ko su, ali kad ih uhvate na hrvatskoj teritoriji odjednom se zna ko je i da je registrovan u BiH i da ga se tamo mora vratiti.... A ti ne daj boze sjedi na naslonjac od klupe dobices 300,00 KM kazne kaze unistavanje javne imovine hahaha.... a pogledajte iomove klupe po trim stazi vec su polomljene... pogledajte sta su od vucjaka napravili? pa ja mislim da i kad je deponija bila da je manje smeca bilo nego kad se njih gore smjestilo... smece na otpad, staces...

• Like 2
  • Thanks 2

SUKOB KOD PLITVICA

Najmanje sedmorica migranata iz Afganistana i Pakistana sinoć su se obračunala u Gornjem Babinom Potoku te na željezničkoj pruzi u mjestu Rudopolje.

Jedan je Pakistanac teško ozlijeđen i bori se za život, a nekoliko muškaraca koji su pritvoreni u Gospiću zadobilo je lakše ozljede.

– Sinoć su policijski službenici prilikom pojačanog postupanja u suzbijanju nezakonitih migracija u mjestu Gornji Babin Potok uhvatili jednog muškarca, bez osobnih dokumenata, s vidljivim ozljedama na tijelu, te ubrzo u mjestu Rudopolje šest muškaraca bez osobnih dokumenata, od kojih su trojica imali vidljive ozljede na tijelu, priopćila je policija.

– U Općoj bolnici u Gospiću pružena je liječnička pomoć trojici muškaraca, te su zadobili lakše ozljede, dok je teško ozlijeđeni muškarac zadržan na liječenju u Općoj bolnici u Zadru.

– S obzirom da je utvrđeno da su svi muškarci nezakonito prešli državnu granicu, u tijeku je utvrđivanje njihovog identiteta, te daljnje postupanje sukladno nacionalnom i europskom zakonodavstvu i kriminalističko istraživanje, stoji zaključno u priopćenju policije.

Edited by Grunf
  • Sad 1
17 minutes ago, Grunf said:

SUKOB KOD PLITVICA

Najmanje sedmorica migranata iz Afganistana i Pakistana sinoć su se obračunala u Gornjem Babinom Potoku te na željezničkoj pruzi u mjestu Rudopolje.

Jedan je Pakistanac teško ozlijeđen i bori se za život, a nekoliko muškaraca koji su pritvoreni u Gospiću zadobilo je lakše ozljede.

– Sinoć su policijski službenici prilikom pojačanog postupanja u suzbijanju nezakonitih migracija u mjestu Gornji Babin Potok uhvatili jednog muškarca, bez osobnih dokumenata, s vidljivim ozljedama na tijelu, te ubrzo u mjestu Rudopolje šest muškaraca bez osobnih dokumenata, od kojih su trojica imali vidljive ozljede na tijelu, priopćila je policija.

– U Općoj bolnici u Gospiću pružena je liječnička pomoć trojici muškaraca, te su zadobili lakše ozljede, dok je teško ozlijeđeni muškarac zadržan na liječenju u Općoj bolnici u Zadru.

– S obzirom da je utvrđeno da su svi muškarci nezakonito prešli državnu granicu, u tijeku je utvrđivanje njihovog identiteta, te daljnje postupanje sukladno nacionalnom i europskom zakonodavstvu i kriminalističko istraživanje, stoji zaključno u priopćenju policije.

Stanje medijskih sloboda u Bih je puno bolje nego u Hr, eto ovo klanje nozevima je prakticki totalno ispot radara iako se radi o klanju izmedu dvije skupine šljama koji je ilegalno doplazio u Hr i tamo se nozevima poklao u Plitivicama, vlada glasna sutnja, znaci krimosi se ilegalno presetavaju po Hr, kolju se nozevima i kao takvi prolaze kroz Hr sela i mjesta i nitko od usljivih novinara da gurne mikrofon pod nos ministru Mup i da mu kaze da je situacija totalno van kontrole i da on moj k kontrolira a ne granicu, ali hebiga, vodeca novinarska g ovna uredno ce odsutiti ovaj slucaj  i 'cuvati' javnost od istine.

8 minutes ago, Rijecanin said:

Stanje medijskih sloboda u Bih je puno bolje nego u Hr, eto ovo klanje nozevima je prakticki totalno ispot radara iako se radi o klanju izmedu dvije skupine šljama koji je ilegalno doplazio u Hr i tamo se nozevima poklao u Plitivicama, vlada glasna sutnja, znaci krimosi se ilegalno presetavaju po Hr, kolju se nozevima i kao takvi prolaze kroz Hr sela i mjesta i nitko od usljivih novinara da gurne mikrofon pod nos ministru Mup i da mu kaze da je situacija totalno van kontrole i da on moj k kontrolira a ne granicu, ali hebiga, vodeca novinarska g ovna uredno ce odsutiti ovaj slucaj  i 'cuvati' javnost od istine.

Pa prenio ti je index

• Dislike 1

Lidjo, vijest u kojoj saznas da ti ilegalci naoruzani nozevima ulaze u zemlju i jos se stignu medusobno klat nestane nakon 30 min je manipulacija građanima, eto ja sam prije 5 min provjerio glavne stranice index-a, jutarnjeg,vecernjeg,hrt-a, novatv, rtl, 24 sata, nemozes to na glavnoj stranici naci, ali zato mozes naci masu potpuno nevaznih stvari, u HR je na djelu tesko obmanjivanje i zaglupljivanje javnosti, novinari su najvece zlo danasnjeg doba.

• Thanks 2
2 hours ago, Rijecanin said:

Šuki je za to vrijeme  zaprepasten dugim cijevima kod HR policije, mozda bi pistolje na vodu trebali imati. 

Pistolje na vodu ne ali kao policija zemlje  evropske unije, treba u najmanju ruku te vrijednosti postovati. Uci u susjednu zemlju pod oruzjem bez icijeg znanja ili odobrenja - haaaalooo.Pa nek u neku drugiu susjednu zemlju tako udju pa da vidis kako bi po guzi dobili.Izvini, ovo si izvadio iz konteksta i okrenu po svom. Ovaj dio dialoga (kao pokazatelj) usmjeren je na nerad ministarstva sigurnosti i presjednistva  BiH a ujedno ukazuje i u licemjerstvo i podlost nasih susjeda. Covjek fino kaze - imamo granicne prelaze zasto ih tu ne predaju.Ne gotivim ga samo jer je u pocetku krize merhametli bio (kao i gradjani isto) i stim nacinom jos vise su se te horde privukle.U pocetnim postovima ove teme, mi koji smo vani upozoravali smo i dokazivali na zloupotrebu necije dobrote, od strane ovih hordi ali neki su to kao radikalni cin gledali.Smatram da je odmah u pocetku s nastupima bio blag i previse emocije pokazao ( kako ilegalcima tako i nadleznim u vrhu vlade). Stim je ostavio sliku da su mu njegovi gradjani i njihova sigurnust (po prioritetu) u drugom redu.       

Rucice sto se tice dugih cijevi, to sam rekao u kontekstu toga da su ilegalci sljam koji se kolje nozevima i protiv kojih treba svakako imati duge cijevi, sto se tice navodnih krsenja granicne crte  to naravno UOPCE nije u redu, kao sto nije u redu da ti iz Bihaca dnevno krecu stotine ilegalaca prema granici i da nitko ne poduzima nista da to zaustavi nego se jos rade dokumentarci o tome. Dnevno ih vise stotina krene preko grane prema Hr, zna se tocno gdje ide i kuda ce ici , ja mogu razumijeti da je BiH interes da ih se tako najlakse rjesi i da se micu ilegalcima s puta ali onda ne ocekuj nista drugo do vracanje nazad kako su i dosli.

• Thanks 1

Da ali za kretanje, nismo zato mi biscani i kladuscani krivi .Zasto Hrvatska po ovoj temi ne uspostavi kontakte i pregovora sa ministrima BiH.To bi po svim standaria bio pravilan i civilizovan nacin dviju zemalja. I lijepo se zna da ih RS  u zemlju pusta a to slobodno mozemo na adress Dodik - Covic  i njihovi ciljevi adresirati i naravno uz podrsku Beograda i Zagreba. Ova bolesna politika gradjanima sve tri zemlje nikakvo dobro ne donosi.

APSOLUTNO se slazem da bi se dogovorom puno toga rijesilo, ali s kim to Hr da uspostavi kontakt ?, tu i tamo netko iz Sarajeva pocne nesto govoriti o  vojsci na granici, dodik kaze ne, oni to jedva docekaju i mirna Bosna do sljedece ture. Kako je moguce da rs uz pratnju policije proslijedi ilegalce k vama u USK i da na to do dana dansnjega nitko iz Sarajeva ni da zucne?, s kim to onda govoriti kao o problemu ako za Sarajevo to problem nije ?.

• Thanks 1
prije 13 minuta, Rijecanin said:

APSOLUTNO se slazem da bi se dogovorom puno toga rijesilo, ali s kim to Hr da uspostavi kontakt ?, tu i tamo netko iz Sarajeva pocne nesto govoriti o  vojsci na granici, dodik kaze ne, oni to jedva docekaju i mirna Bosna do sljedece ture. Kako je moguce da rs uz pratnju policije proslijedi ilegalce k vama u USK i da na to do dana dansnjega nitko iz Sarajeva ni da zucne?, s kim to onda govoriti kao o problemu ako za Sarajevo to problem nije ?.

Zato sto su u Sarajevu mafijasi-pokvareni-zadrti, od Izetbegovic talibanskog klana i pa do ono nesto malo cetnicijade mesarske-laktaske-pokvarene-mafijaske.

Sarajevo nikada, ali stvarno nikada nisu bili prijateljski nastrojeni prema Bihacu i USK! Nema nijedan pozitvan primjer! Ponasaju se macehinski i duskanski prema Krajini. Bez njih bi mi bili puno uspjesniji, ali nas bas mnogo koce u svemu!

Mi smo svi direktno ugrozeni vise od Sarajeva, nego od migranata!

• Like 1
2 hours ago, Rijecanin said:

Lidjo, vijest u kojoj saznas da ti ilegalci naoruzani nozevima ulaze u zemlju i jos se stignu medusobno klat nestane nakon 30 min je manipulacija građanima, eto ja sam prije 5 min provjerio glavne stranice index-a, jutarnjeg,vecernjeg,hrt-a, novatv, rtl, 24 sata, nemozes to na glavnoj stranici naci, ali zato mozes naci masu potpuno nevaznih stvari, u HR je na djelu tesko obmanjivanje i zaglupljivanje javnosti, novinari su najvece zlo danasnjeg doba.

Ne znam vala, to bi zaista bila farsa kad bi to radili!

Radi li ti ovaj link od vijesti?

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2098467

• Dislike 1

Paša, potpuno krivo, to je pobjeda tvoga financijera soroša i njegove vojske  kvazihumanitaraca koji ste uspjesno blokirali vlasti svih drzava da obrane svoje građane, tako umjesto da je HR policija pobila bagru koja nadire u dzravu noževima i zatrpala ih bagerom, mi trosimo novce na lijecenje najgoreg olosa kako bi sutra mogli nastaviti dalje ugrozavati sve oko sebe a Hr zdravstveni sustav je 2 mlrd eura u minusu. Ja sam davnih dana prelomio, imam djecu i unucad, jedan rat sam odgulio, ocito me ceka jos jedan, rađe ja nego moja djeca i unucad, medutim takoder sam prelomio, kad krene konacni obracun a biti cega, prije nego sto krenem na divlju hordu posjetiti cu par domacih kvazihumanitaraca cisto da vidim koje serije na netflixu prate.

• Like 1
  • Haha 1
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...