Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

4 minutes ago, Venom said:

Mene malo zabrinjava što se naša vlast ušutala na temu zatvaranja Bire. Vučjak je kao što vidimo upalio i gore je sve ok,ali šta se čeka sa Birom tj.zašto se odluka GV Bihaća odbija provesti. Vijeće je jasno donijelo odluku i našlo novu lokaciju.

Jer ako je tokom ljeta ostave i dalje punu migosa, bojim se da će sa dolaskom hladnijeg vremena pod tim izgovorom opet ih vratiti u Biru. 

Manimo se priča o nekavim video prilozima,nego trazimo da se Bira zatvori dok nije kasno.

Potpuno isti mišljenje dijelim u pogledu Bire. Treba se sto prije isprazniti a MUP bi trebao kontrolirati ulaz i izlaz iz Bire kao i izdavanje iskaznica jer ovi iz IOM-a mogu raditi sto hoce jer nema te vrste kontrole

• Like 2

Vidim ovdje se raspravlja o svemu osim o onom što je tema.

Mi možemo do sutra raspravljati o stanju nemorala pedofilije u tim zemljama iz koje dolaze migranti ali to je sve bez svrhe .

Siromaštvo i bijeda dovode ljude do najnižeg stepena morala u svakom pogledu a tu najviše ispaštaju djeca. 

• Like 3

prije 8 minuta, toby said:

Čuo sam za tu priču, sin je pisao tati u Anfganistan da mu ne treba žena jer je u sretnoj vezi s kolegom s posla, jest da s jednim okom gleda na Schwartzwald, a s drugim na Sjeverno more, ali je inače prava momčina, tata odlijepio od bijesa.

Koliko god da se ja ne slažem sa svime što on napiše, ovo je krajnje jadno i djetinjasto napisati. Vrijeđati na ovaj način, vrati se u osnovnu školu gdje se djeca ovime služe.

• Like 3

IMAJU OVLASTI
 | 

Ministarstvo odbrane o Komšićevom prijedlogu: Vojska može na granicu, ali to zahtijeva dodatna sredstva

Autor: Er. M.
19.6.2019. u 15:59

Ministarstvo odbrane o Komšićevom prijedlogu: Vojska može na granicu, ali to zahtijeva dodatna sredstvaFoto: D. S./Klix.ba
Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić nedavno je predložio da se pripadnici Oružanih snaga BiH angažuju na bh. granici zbog migrantske krize. Iz Ministarstva odbrane BiH odgovaraju da Predsjedništvo BiH može donijeti takvu odluku, ali da bi se za te svrhe morala osigurati dodatna finansijska sredstva.
Nakon što je Komšić predložio angažovanje pripadnika Oružanih snaga BiH na bh. granici zbog migrantske krize od Ministarstva odbrane BiH tražili smo informacije o kapacitetima Oružanih snaga BiH u smislu raspoređivanja pripadnika Oružanih snaga BiH na granici. 

Iz Ministarstva odbrane BiH rekli su nam da je način odobravanja, angažovanja i upotrebe Oružanih snaga Bosne i Hercegovine definisan Zakonom o odbrani BiH, kojim su određeni zadaci Oružanih snaga BiH, nadležnosti Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, Predsjedništva Bosne i Hercegovine i Ministarstva odbrane Bosne i Hercegovine.

"Konkretne odluke nadležnih institucija o upotrebi Oružanih snaga Bosne i Hercegovine u izvršenju bilo kojeg zadatka podrazumijevaju prethodnu procjenu opravdanosti i usklađenosti sa ciljevima određenim u članu 6. Zakona o odbrani BiH, Poglavlja II Prava i dužnosti institucija BiH, kojim se definišu ciljevi zbog kojih se razvija i održava vojni kapacitet Oružanih snaga. U konkretnom slučaju koji se odnosi na upotrebu Oružanih snaga Bosne i Hercegovine za potrebe kontrole granice u slučaju migrantske krize, uslov za izdavanje ovlasti ministru odbrane Bosne i Hercegovine da naredi upotrebu i razmještaj Oružanih snaga je procjena
nadležnih institucija o stepenu ugroženosti vrijednosti koje po Zakonu o odbrani BiH štite Oružane snage, koja jasno ukazuje na potrebu angažovanja Oružanih snaga", rekli su nam iz Ministarstva odbrane BiH.

Ističu da ovlasti za upotrebu i razmještaj može izdati Predsjedništvo Bosne i Hercegovine na osnovu člana 12. stav d) Zakona o odbrani BiH. 

"Ministarstvo odbrane BiH nije planiralo sredstva za odgovor na migrantsku krizu, ali ukoliko bi nadležni donijeli odluku o angažiranju OS BiH te dali ovlasti ministru odbrane za uoptrebu OS BiH, onda bi se za te svrhe morala osigurati dodatna finansijska sredstva, sve u zavisnosti od intenziteta i dužine trajanja tog angažmana", zaključuju iz Ministarstva odbrane BiH.

18 hours ago, Kljukusa said:

and also btw, posto vidim da volis samarati engleskim, stop undermining people and drawing conclusions based on no or minimal facts, there are always two sides to a story... approach it with the open mind :)

Na zalost tempo teme foruma se polako stisava, nadam se samo da se masa nije lagano pocela navikavati na sva ova sranja i prihvatati kao neizbjeznu realnost.... ili je mozda neko zatisje prije oluje

Kljuki, ja volim da ubacim engleskog jer tako mi je kul, i ja ne podcjenjujem ljude, ja procjenjujem da nisu dovoljno se informisali, ili da misle inside the box jer je tako lakse nego da sirom otvore oci avemu sto se desava, a nista se ne desava bez nekog razloga. To sto mnogi nece da prihvate velike promjene u svijetu koje ce se about to happen (😉) to je njihov problem kojeg im nastojim pomoci da shvate.

Ovi ljudi iz ovih videa su medju nama i ne znaci da ce odma poceti s tim cekaj da se negdje ustabile pa ces da vidis. Klasicni, da klasicniji i bolji primjeri ne mogu biti su ti recimo Engleska i Svedska. Gledaj tamo migica kako su se integrirali, haha jesu al kad svi ovdje cucnemo. Znaci generacije i generacije migranata u tim zemljama ne samo da se nisu akomodirali na taj nacin zivota, ili da su prakticirali svoje ali za sebe, vec bukvalno su agresivniji i otvoreniji sa losim stvarima nego oni koji su ih tu izrodili.

To hocu da kazem i ne mogu dovoljno da naglasim koliko je bitno da to shvate i oni koji ih potpomazu u njihovim namjerama a koji su zasljepljeni s malo kesha pa ne vide dugorocne posljedice desavanja, a zasto? Zato sto ne vide i ne znaju, i zato ih moramo educirati o tome. Veoma jednostavna logika kojom se vodim. Nije to tjeranje ljudi s foruma, to je njihova nesposobnost i odbijanje da shvate, jer masi je lakse prihvatiti stvari koje im se namecu nego se boriti jer borba zahtijeva akciju i rad i angazman svakog pojedinca, a vidjeli smo bosanskohercegovacku kriticnu masu, gerijatrija i par osvijestenih mladih i srednjovjecnih ljudi koji ionako vec spremaju svoj odlazak odavde jer vide da nema im pomoci, ali kad je dzabe koncert ili manifestacija onda ti se saliju sva brda i doline, sve zgrade i gradske kuce i svi u velikoooooom broju dzabe uzivaju truncicu zabave sto im je data da ih zavede i odvrati od radnji iza kulisa nase velike bosanskohercegovacke politicke elite. 

Eto to 😇

56 minutes ago, paša said:

Moderatori, jestel pročitali vrijedjanja prema meni

Pasa obrisala sam, ne daj na sebe 😉

• Like 1
  • Thanks 1

8 hours ago, Grunf said:

Potpuno isti mišljenje dijelim u pogledu Bire. Treba se sto prije isprazniti a MUP bi trebao kontrolirati ulaz i izlaz iz Bire kao i izdavanje iskaznica jer ovi iz IOM-a mogu raditi sto hoce jer nema te vrste kontrole

Pa uzimajući da IOM nikad nije ni pomislio da posluša naredbu vlade i policije pa uvede kućni red,ovdje se nema više šta čekati nego se treba prazniti i zatvoriti Bira dok je još ljeto.

Pa ovdje se radi trenutno o kršenju odluke GV i na taj način neko zloupotrebljava poziciju,a to je materijal za prijavit tuzilastvu.

• Like 4

23 minutes ago, Grunf said:

Kakvi su sad ovo migranti po gradu? Nešto novo? Pun ih je grad i (ne bih htio da ovo zvuči rasistički) kosooki su

vrvi od novih, raznih, onih 10 dana akcije proslo, sad opet bez ikakve kontrole, nema gdje ih nema, i bahati samo vise i vise, rade sta hoce, planski sve, u sve upuceni, doslovno zajebavanje nas gradjana, nece nas pojesti mrak, nego mraka. 

• Like 1

3 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

vrvi od novih, raznih, onih 10 dana akcije proslo, sad opet bez ikakve kontrole, nema gdje ih nema, i bahati samo vise i vise, rade sta hoce, planski sve, u sve upuceni, doslovno zajebavanje nas gradjana, nece nas pojesti mrak, nego mraka. 

Vidim te migrante danas, kreću se Ozimicama 2 sa ruksacima i nestaju negdje iza Konzuma u pravcu one nove zgrade što se gradi...znači neko ih smješta tamo ili u kućama ili stanovima

Edited by Grunf

Izgleda da invaziju niko nemoze da sprijeci kazem ja odavno nista bez mrtve straze pa ti predji ako imas muda.

Najaci su mi ovi sorosovci i razne organizacije koje se bore za prava migranata u zemljama cije domicilno stanovnistvo kao u BiH zivi 20 godina bez ikakvih prava srestava uslova.

Citav svijet je okrenut u pogresnom smijeru nezna se gdje je gore ili u siromasnim ili u bogatim zemljama svi imaju ozbiljne probleme koji ozbiljno utjecu na unazadjenje istinskih i moralnih vrijednosti covjeka.

Ja sebi sredio onu IPTV da mogu gledati utakmice kad Bosna igra i tako da mogu pratiti desavanja pa jebo majku kad sam vidio one parove ,farme,vile  ja neznam na sta je televizija spala ono je najnizi oblik morala. Pa i kurve su nekad imale koliko toliko srama i obraza a ove danas nemaju ni to. 

Sve zaglupljivanje ljudi u svakom pogledu .

• Like 3

1 hour ago, Barba said:

Izgleda da invaziju niko nemoze da sprijeci kazem ja odavno nista bez mrtve straze pa ti predji ako imas muda.

Najaci su mi ovi sorosovci i razne organizacije koje se bore za prava migranata u zemljama cije domicilno stanovnistvo kao u BiH zivi 20 godina bez ikakvih prava srestava uslova.

Citav svijet je okrenut u pogresnom smijeru nezna se gdje je gore ili u siromasnim ili u bogatim zemljama svi imaju ozbiljne probleme koji ozbiljno utjecu na unazadjenje istinskih i moralnih vrijednosti covjeka.

Ja sebi sredio onu IPTV da mogu gledati utakmice kad Bosna igra i tako da mogu pratiti desavanja pa jebo majku kad sam vidio one parove ,farme,vile  ja neznam na sta je televizija spala ono je najnizi oblik morala. Pa i kurve su nekad imale koliko toliko srama i obraza a ove danas nemaju ni to. 

Sve zaglupljivanje ljudi u svakom pogledu .

dobro doso u globalizaciju, kapitalizam. Sve samo da udovolji i pomogne bogatima da budu jos bogatiji, tj politika samo za bogate i ogromne firme (koncerne)..

Dobit bogatima a dugove cemo socijalizirati. 

Pare bogatima a sirotinji izbjeglice...

• Dislike 1

1 hour ago, Fugaziii said:

pa obidjite oko bire tamo, cujem d aih opet ima po livadi onoj..... ovo je sve novo..... odmore se u sarajvu i merhametnoj tuzli, i pravac usk... ccc.. koje smo mi budale i levati.....

Pa sta radi policija? Ako je prestala sa ciscenjem grada onda je to krajnje neozbiljno a i neodgovorno.Ovim kriminalcima sto im izdaju sobe treba papreno kazne podignuti i to preko radija i tv objaviti ( ujedno gradjane zamoliti da takve obavezno prijavljuju ). 

1 hour ago, rucica1 said:

Pa sta radi policija? Ako je prestala sa ciscenjem grada onda je to krajnje neozbiljno a i neodgovorno.Ovim kriminalcima sto im izdaju sobe treba papreno kazne podignuti i to preko radija i tv objaviti ( ujedno gradjane zamoliti da takve obavezno prijavljuju ). 

Ma kakve kazne ne smiju se ni i spektori zamjerati svakome haha. Naprimali su i oni mita za svog staza pa su kazne minimalne, kako kome. Isto tako treba u tvorzu, kakve novcane kazne... danas migranata pun grad pun konzum dva policajca oko pola sest setnjica laganini kroz gradic, djevojcica u odori policajke zaustavlja sama trojicu migranata kao da im baci oko u dokumente, oni je okruzili, ona se jadna izmice neugodno joj, ali pokusavala zadrzati autoritet.... kako bi ih ja postrojila.... mozda da promjenim profesiju... 

Došlo je nažalost do popuštanja od strane policije tj. kupe ih i dalje ali samo sa jednim vozilom. Neke pokupe a neke samo isprate pogledom prema gradu.

Naravno da je gamad to ispitala i munjevito se raširilo između njih da je "čist zrak" i da se može u jahanje,počela je opet ona dernjava kada hodaju u grupama i vidi se da nema onog straha od policije.

Opet se vraćam na to da je ključ da ih otjeramo iz grada u zatvaranju Bire. Sve dok je Bira u funkciji imaju izgovor za dolaziti u Bihać,a mislim da nam opet dolazi doba nervoze,sukoba,protesta i ko zna čega sve jer ovo je izgleda kratko trajalo a kantonalna vlast se izgleda bori za fotelje pa digli ruke

• Like 2
  • Thanks 1

7 hours ago, neznamnija said:

Sta je ovo sto je Sej izjavio za tu neku zapaljivu materiju u Biri? Prvi put cujem za to, moze li neko malo bolje pojasniti o cemu se tu radi

Ja sam za taj slucaj da ga ima na samom ulazu u halu u Biri jos prije par mjeseci od ljudi koji su radili tamo. Ne mogu ti to potvrditi ali cinjenica je da ga je bilo u vecim kolicinama. Rijec je o ciklopentanu koji je zapaljiv i opasan po zdravlje ljudi i okolinu

17 hours ago, Lidjo said:

dobro doso u globalizaciju, kapitalizam. Sve samo da udovolji i pomogne bogatima da budu jos bogatiji, tj politika samo za bogate i ogromne firme (koncerne)..

Dobit bogatima a dugove cemo socijalizirati. 

Pare bogatima a sirotinji izbjeglice...

Nije ovo vise ni globalizacija ni kapitalizam ovo je nesto mnogo gore od toga bolje da ne napisem sta misli, jer ce me neki smatrati ludim.

Najgora stvar u svemu sto danasnje generacije ljudi misle da je ovo vrhunac covjekovog razvoja tehnolosko i digitalno jeste to neosporavam ali moralno i duhovno medjuljudski odnosi nikad nisu bili gori ,a najgore od svega mi mislimo da su oni nasi stari bili neke zaostale budale koje nisu nista znale sto je pogresno.

Otvorim neki dan novine i to poznate u NL Telegraf i citam kupaci na bazenu  ostali zaprepasteni na zenu  koja je dojila dijete te su od osoblja trazili da je udalje  i to novinar napravio citav clanak bog te nece ljudi od neceg prirodnog odnosno od  sise imaju traumu i nezele da to njihova djeca gledaju. A sto se na ulici u parku dva cika drze za ruke i zvalje te dobiju pravo da usvoje dijete koje na kraju pretvore u seksulni objekat to je normalno i sad nek neko to kaze bice najgori covjek odmah ce se aktivirati razne udruge za ovo za ono .Jer posljednjih 10 godina se exponiraju iskljucivo nastrane bolesne stvari poput tih LGTB ili kako se zvase i oni odredjuju zivot ljudi informacije medije i sve ostalo.Danas  skoro svaki film svaka serija mora imati neku pedersku ulogu i oni su prestavljeni kao veliki dusebriznici humanisti intelektualci uspjesni ljudi sve bolje od boljeg . Sa ovim se direktno udara na porodici i ljudsku populaciju .

A ove migracije koje su smisljeno pokrenute treba da dovedu u pitanje postojanje drzave zakona i prava, sa migrantima svaku drzavu u svakom trenutku mozes uciniti nestabilnom jer imas domicilno stanovnistvo koje koje postuje zakone placa poreze i od jednom se pojave tamo neki koji unose nemir nesigurnost bezikakvog respecta tako da ce u jednom trenutku i ostatak tog drustva te drzave reci pa jebem mu majku sto cu i ja postovati zakon red sto bi radio kad mogu ici opljackati .

To su sve stvari koje neko dugorocno planski je pripremao jer covjekova psiha je cudo mi imamo milione dokazani falsovanih historijskih desavanja da neke stvari nisu bile kako smo ih ucili u skoli ali i dalje se gura po starom.

• Like 3
  • Aferim! 1

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...