Jump to content
FORUM

Recommended Posts

https://www.klix.ba/vijesti/bih/akcija-mup-a-u-sarajevu-nece-biti-okupljanja-migranata-na-javnim-povrsinama-i-mjestima/190625062

Kad zaigra mecka, pa glavesinama zasmeta, pa se pokrenu u svom dvoristu kao malo uvesti reda. Nasi trebaju biti jos rigorozniji sad kad su se i drugi poceli zaliti. Mozda Sarajevu jedna od mjera bude jos koji vagon prikacit za Talgo, pa da se rasciste od problema brze.

• Like 4

21 minutes ago, telefon said:

Barba ISIL je uzeo taktiku nacista poslije 45g kada su Hicini preselili u Juznu Ameriku sa pokradenim parama i infiltracijom u tadasnje drzave JAmerike kao normalni gradjani .Taj plan njihovoga preseljenja i pravljenja podloge za normalizaciju njihovoga zivota u Evropi i okolnim zemljama,a najvise u Evropi(znaci pravljenje firmi trazenje zaposlenja i svega ostaloga za normalan zivot tih ISIL_ovaca sa opranim novcem traje vec 5_6 godina )tako da ovi sada dolaze na pripremljen tere i ti sto dolaze isto kao nacisti 45 g nevode zene i djecu jer su balast.Nego ih ostavljaju po razno raznim kampovima.

Tacno tako to je jedan od najboljih primjera .

1 minute ago, Fap mašina said:

Sad će ih i besplatno trpati u voz za bihać.

Pa bice i to jer od sarajlica me nista necudi

• Haha 1

I šta su zaključci sa današnje sjednice? Apsolutno ništa, opet ponavljanje, opet neke prijetnje, opet je angažovano neko tijelo koje će raditi na pronalasku nove lokacije za migrante u cilju zatvaranja Bire, Mirala i Vučjaka. Pa nudi vam lik besplatnoo halooo, udaljeno dovoljno, kad ih tu strpaš neće im pasti na pamet da više dolaze ikad. Pokupit će se i otići odavde. Jedino pozitivno što se u rad napokon uključuje i neko iz Velike Kladuše, s obzirom da do ovog momenta nismo imali nikog. Ono što je pozitivno jeste da ih je manje u gradu, barem ono što sam ja uspio vidjeti sinoć u 23h. Naš narod šeta, tek par migranata sa sreo, ali se srela i jedna veća grupa izvan grada koja trči na bus za Sarajevo. Da li su otišli do Sarajeva ili samo do Bihaća to stvarno ne znam. Da li je iko danas na sjednici spomenuo onu lokaciju u Medenom Polju, zašto ih tu ne voziti sve, pa ne mogu se odatle prebaciti u Bihać, jer 45km je puno i to se ne ide tek tako prepješačiti. Druga stvar to je otvoren teren i bilo koja grupica je uočljiva i može biti odmah vraćena ukoliko se odluči na put prema Bihaću. U okviru kampa slažem se da je potrebno obezbijediti adekvatne uslove. Sve ove mjere bi dovele do njihovog odlaska, ubijeđen sam. Ono što je sigurno jeste da je iz Kladuše gotovo nemoguće proći. U razgovoru sa mještanima saznao sam da svaku noć patrolira helikopter + nova termo oprema kojom registruju osobe na 4-5 km udaljenosti. Svi koje se ne vrate u kamp do 19h tu noć nemaju pravo boravka u kampu i zbog toga mnogo njih odluči se da ostane u kampu osim onih naravno koji idu u "game". Šteta je što se danas nisu poduzele neke represivnije mjere, već je opet završilo na nekim prijetnjama da će se ići u neku represiju ako ne bude odgovora nadležnih institucija. Tih odgovora naravno neće biti, istočna granica neće biti zatvorena, migranti se neće rasporediti na prostor čitave Federacije ili BiH. Opet se išlo na smirivanje građana. I dalje ne želim dizati paniku pričama o Isilu, i vjerujem da su tu zbog geografskog položaja. 

• Like 2

prije sat vremena, logan said:

I šta su zaključci sa današnje sjednice? Apsolutno ništa, opet ponavljanje, opet neke prijetnje, opet je angažovano neko tijelo koje će raditi na pronalasku nove lokacije za migrante u cilju zatvaranja Bire, Mirala i Vučjaka. Pa nudi vam lik besplatnoo halooo, udaljeno dovoljno, kad ih tu strpaš neće im pasti na pamet da više dolaze ikad. Pokupit će se i otići odavde. Jedino pozitivno što se u rad napokon uključuje i neko iz Velike Kladuše, s obzirom da do ovog momenta nismo imali nikog. Ono što je pozitivno jeste da ih je manje u gradu, barem ono što sam ja uspio vidjeti sinoć u 23h. Naš narod šeta, tek par migranata sa sreo, ali se srela i jedna veća grupa izvan grada koja trči na bus za Sarajevo. Da li su otišli do Sarajeva ili samo do Bihaća to stvarno ne znam. Da li je iko danas na sjednici spomenuo onu lokaciju u Medenom Polju, zašto ih tu ne voziti sve, pa ne mogu se odatle prebaciti u Bihać, jer 45km je puno i to se ne ide tek tako prepješačiti. Druga stvar to je otvoren teren i bilo koja grupica je uočljiva i može biti odmah vraćena ukoliko se odluči na put prema Bihaću. U okviru kampa slažem se da je potrebno obezbijediti adekvatne uslove. Sve ove mjere bi dovele do njihovog odlaska, ubijeđen sam. Ono što je sigurno jeste da je iz Kladuše gotovo nemoguće proći. U razgovoru sa mještanima saznao sam da svaku noć patrolira helikopter + nova termo oprema kojom registruju osobe na 4-5 km udaljenosti. Svi koje se ne vrate u kamp do 19h tu noć nemaju pravo boravka u kampu i zbog toga mnogo njih odluči se da ostane u kampu osim onih naravno koji idu u "game". Šteta je što se danas nisu poduzele neke represivnije mjere, već je opet završilo na nekim prijetnjama da će se ići u neku represiju ako ne bude odgovora nadležnih institucija. Tih odgovora naravno neće biti, istočna granica neće biti zatvorena, migranti se neće rasporediti na prostor čitave Federacije ili BiH. Opet se išlo na smirivanje građana. I dalje ne želim dizati paniku pričama o Isilu, i vjerujem da su tu zbog geografskog položaja. 

U tom boldovanom i jeste stvar.IOM ih želi u gradu jer su mu u preriji beskorisni,nema navikavanja na njih i uvijek će ostati gore ilegalni migranti i nema stim mješanja stanovništva što IOM ima za cilj.Zato IOM neda novac.

A i oni nisu došli iz svakakvih uslova vjerovatno boljih bego ba Vučjaku ili medenom polju da bi gore bili za stalno,to nije ni njihov cilj.Zato neće ni oni gore jednostavno.Gore nemaju koga pljačkati,silovati,ići mu na živce,čakijati i biti prema domaćim ljudima kojih gore nema bahat,drzak i bezobrazno kriminalan.Pričali smo o tom 100 puta.

• Like 4

Nakon godinu i pol dana patnje sa migrantkom gamadi,a koju smo sami prošli Vučjak je postigao odličan rezultat. Prije svega migosima je poručeno da nisu više dobrodošli u Bihać i da ih čeka samo šuma,a ta informacija se među njima širi jako brzo i počinju mjenjati rutu. Druga stvar sad problem imaju i Sarajevo a i Tuzla tj. isti oni koji su nam svakodnevno slali na stotine migranta jer migosi više ne žele da idu u Bihać jer znaju unaprijed šta ih čeka pa ostaju tamo.

Vučjak je tako ispao ključ da svi shvate i vide kako je prije svega nama,a i da se trgnu i počnu raditi svi na rješavanju ovoga problema. Da bi se ova ruta preko Bihaća zatvorila skroz mora se prije sveg forsirati zatvaranje Bire i transfer sve na Vučjak,zabraniti bilo kakve isplate novca  tj jednostavno ogaditi im boravak ovdje.

Druga stvar treba biti protiv i Medenog polja. Kamp treba da bude na granici između USK i Kantona 10 (Livno) a ne da nama opet se uvali kamp ovdje.

Kako god naša vlast više nema alibi,ovo sa Vučjakom je upalilo i grad je prodisao,vratila se sigurnost građanima,nema divljanja migranata. Bilo kakav pokušaj povratka u grad migranata je autogol.

• Like 8

35 minutes ago, Zmiugaloma said:

Pa ako nesto ne razumijes i nemas pojma od toga, nemoj ni pricati o tome. Prvo procitaj i skontaj sta je blockchain i cemu sluzi. Citava bit Bitcoina je da je to decentralizovana i transparentna kriptovaluta, kojoj mozes uci u trag svakoj transakciji koja je obavljena, nema da nestanu pare u nebo. Sve se vidi. Ne kazem da nema i prljavih para tu, ali reci da su isilovci zasluzni za bull run u marketu je vise nego smijesno. 😂

Pa vidi se da nemaš pojma kriptovalutama  se danas rade najveće terorističke i mafijaške akcije doslovno sav kriminal se tako financira . Pa nenose teroristi više žake para na leđima koje policija kasnije uzme sebi .

Pa šta ti misliš da su isilovci tamo neki čobani pa oni imaju svoje ljude koji legalno  trguju kriptovalutama tako što su oprali novac stečen pljačkom i največim zločinima . 

Raspitaj se malo pa onda možeš sa mnom o tome pričati a reći da je ovo transparentno je najveća glupost . 

prije 14 sati, Barba said:

Pa to naši ljudi nevide da je Turska generator nemira i da je ratom u Siriji nastojala oslabiti Kurdsko pitanje i rješavati druge interese .

Ali naši ljudi u Turskoj vide majku a nesvaćaju da je ona najgora maćeha i da je najviše kriva za stogodišnju patnju bosanskih muslimana odnosno Bošnjaka .

Situacija kakva je danas u državi je isključivo zbog Turske .

Slazem se s tobom da je Turska bila agresor. I za onog tko misli drugacije neka procita tekstove o Husein Kapetanu Gradascevicu, to je bio bosanac, ali ga izdase poturice.

Elem Turske nema vec 100 godina mi da smo malo valjaniji narod mogli smo za sto godina uraditi dosta toga.

Ovdje vazi ona od jednog gospodina kojeg postujem "Nemoj kriviti roditelje za svoje vlastite neuspjehe"

Nama je uvjek netko drugi kriv.

Edited by brko.brkic_26
  • Like 3

prije 10 minuta, Fugaziii said:

http://www.rtvusk.ba/vijest/kamp-vucjak-niti-na-nebu-niti-na-zemlji-prolazi-jos-jedan-dan-u-podpljesevickom-neverlandu/30988

minuta 2:08 na videu... kakav komentar.... u koliko cemo se kladiti da ce ta osoba veceras nastupati u cilju podrske migrantima u centru grada? U 50€ eto posto ima i vas iz inostranstva :) 

Ma dobro je tebi u Bosni čim imaš extra 50€ za klađenje,kakva njemačka sjedi tu gdje jesi tamo neš vidjeti 50€ na kraju mjeseca tj. 25-og 🤣🤣🤣

12 minutes ago, brko.brkic_26 said:

Slazem se s tobom da je Turska bila agresor. I za onog tko misli drugacije neka procita tekstove o Husein Kapetanu Gradascevicu, to je bio bosanac, ali ga izdase poturice.

Elem Turske nema vec 100 godina mi da smo malo valjaniji narod mogli smo za sto godina uraditi dosta toga.

Ovdje vazi ona od jednog gospodina kojeg postujem "Nemoj kriviti roditelje za svoje vlastite neuspjehe"

Nama je uvjek netko drugi kriv.

dok je nama god dytona i ovih nacionalistickih sranja nema nam napredka, ne samo u postizanju dogovora i pronalazenju resenja oko migrantske krize vec ni u jednoj drugoj vaznoj tocki nase zemlje!

• Haha 1

1 minute ago, Zmiugaloma said:

Sto mi brises komentare, botcino, da ne vide ljudi koliko se prosipas. Nemas pojma o kriptu k'o ni o migrantskoj krizi, nasao se ti iz Holandije objasnjavati situaciju u Bihacu. 

Ja sam pobrisao, bez uvreda i teme se drzi 

Kome nedostaju migice u centru grada, moze doci na trg gledati njihove slike...

• Aferim! 1

prije 23 minuta, Lidjo said:

dok je nama god dytona i ovih nacionalistickih sranja nema nam napredka, ne samo u postizanju dogovora i pronalazenju resenja oko migrantske krize vec ni u jednoj drugoj vaznoj tocki nase zemlje!

Naravno vidiš kako Ronhill danas podhebava i kaže neće armija dok je njega na granicu s srbijom i neće dozvoliti da BiH ide u nato.Jednostavno uvijek udara kontru i doprinosi razbijanju zemlje,kad se nemože tj. Neće dogovoriti(namjerno).

• Like 1
  • Dislike 1

27 minutes ago, Grunf said:

Kome nedostaju migice u centru grada, moze doci na trg gledati njihove slike...

Haha ukrade mi rijec iz usta! I ovaj pjevac je bas glascina perzijska nema sta. 

ee ja mislila u Bihacu nema ljudi, da su otisli, meni ovo veceras djeluje drugacije.... al et mozda ja ne vidim dobro....

• Aferim! 1
  • Haha 1

7 minutes ago, Fugaziii said:

Haha ukrade mi rijec iz usta! I ovaj pjevac je bas glascina perzijska nema sta. 

ee ja mislila u Bihacu nema ljudi, da su otisli, meni ovo veceras djeluje drugacije.... al et mozda ja ne vidim dobro....

Al eto izmamili su ljude van sa perpetum jazzile pa i mene. Sutra cekam vijest kako je hiljade biscana izislo aplaudirati pjevacu sa vucjaka

• Aferim! 1

Van den prdac je dobio dobre vijesti danas, eu mu upravo odobrila 13 milijuna eura, od tih para barem milijun ce satrati na razne usluge, citaj dodatak na placu, za Bihac to mozda i nije dobra vijest, ovakvo ih bas nije privlacio Vucjak, a ako im opet pocne podguzivati pojacati ce se dolasci u USK. 

Ovakav Vucjak je bio idealan za odvraćanje od dolazaka, valjda ga nece sada srediti?. 

• Like 1

Ne funcinalnost,nesposobnost,javasluk,lopovluk je stvorio problem migrantske krize u Bihacu.Vucjak je jedan ocajnicki potez,protest visim nivoima vlasti za konacni pokusaj rjesavanja problema.Prestanite se diciti,ismijavati i navijati,razmislite samo da azili za pse imaju puno bolje uslove,Bihac ima 700 OSOBA citajte LJUDSKIH BICA,u sred sume.Opet kazem mozda vlasti kantona nisu imali drugo rjesenje,ali da mi sad ovdje na portalu nesto to uzdizemo,ne sluzi nam na cast.sad me popljujte kako branim migrante,svakako to vec znate,Barba brisi mi post i blokiraj me.Pusa.

prije 10 minuta, Ferida is back again said:

Ne funcinalnost,nesposobnost,javasluk,lopovluk je stvorio problem migrantske krize u Bihacu.Vucjak je jedan ocajnicki potez,protest visim nivoima vlasti za konacni pokusaj rjesavanja problema.Prestanite se diciti,ismijavati i navijati,razmislite samo da azili za pse imaju puno bolje uslove,Bihac ima 700 OSOBA citajte LJUDSKIH BICA,u sred sume.Opet kazem mozda vlasti kantona nisu imali drugo rjesenje,ali da mi sad ovdje na portalu nesto to uzdizemo,ne sluzi nam na cast.sad me popljujte kako branim migrante,svakako to vec znate,Barba brisi mi post i blokiraj me.Pusa.

Milosti su imali dovoljno a sada mi ih nije zao vodi ih sve kuci al na svoj trosak.Nevoljnik ide tiho zahvali za pomoc i ne dira domacine  a ova divljacka rulja radi sve suprotno.Nije mi ih zao od najmanjeg do najveceg.

• Like 7

RTL direkt reportaza sa Vucjaka

Heh...pogledao ovu reportažu. Prilično licemjerno od RTL 

• Like 2
  • Haha 1

1 hour ago, Grunf said:

RTL direkt reportaza sa Vucjaka

Heh...pogledao ovu reportažu. Prilično licemjerno od RTL 

Pa HR mediji su uvijek licemjerni 

• Like 2

RTL je stari hrvatski medij, od stoljeća sedmog ga gledamo. 😂

• Like 2

RTL reportaza zabiljezilja prvi dolazak medicinskog tima na Vucijak, cijeg tima? Direktorica? KB-a izjavila putem medija da u onakve uslove nece slati medicinare, timove -_-. Gradjani Bihaca dijelom izbjegavaju odlazak u Dom zdravlja i KB, ne zele u kontakt sa zarazama ilegalaca i nasih, samo tiho tise ;). Kad susti u ruci papir sve pada u vodu.

• Like 3

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...