Jump to content
FORUM

Recommended Posts

LJUDI, DA VAM KAŽEM:

Naše vlasti neka samo nastave raditi šta rade, neka samo se drže ovog sistema koji trenutno primjenjuju, koga briga šta meidji kažu i koliko su plaćeni da kažu. Koliko znam, a i video snimci pokazuju površinu koja se pripremala na Vučjaku gdje uopće nije bilo papirića nijednog kada su njih doveli, a potom za dva dana mini deponija, a kontejner prazan, znači oni su otpad nagomilali, šta treba za njima da se čisti i pere i pta već? Vlada ne smije odustati od ovoga što trenutno primjenjuje, inače se i Vlada i Gradske vlasti i svi mogu preseliti u Sarajevo, a tamo će tek da budu smećari i deponisti, jer su oni za onaj dio niko i ništa. Mislili su i oni i Dodik, i onaj kako mu ime Čović, IOM i EU da će Krajina opet pasti ali neće.... Hajte i vi svi s migicama na vučjak, pa čistite za njima...-.. Tamo deponije ni smeća nije bilo dok migrante nisu odveli. Zašto se naši sad javno ne očituju i ne prikažu da ih se u očišćeno odvelo.. Uostalom šta koji qrac se žale oni jeste Vi uopće vidjeli ulice Pakistana, Avganistana, Indije, Alžira, Maroka... Pa tamo ni svalta nema, smeća na sve strane, koze i krave po cestama hodaju, nemaju semafora, nemaju saobraćajnih traka, saobraćaj se odvija u svim mogućim smjerovima, kome oni prosipaju priču o uslovima života... E što se od ove teme baš iznerviram...

De Šuki, de Ružniću, de malo.... Okuražite se, pokažite zube, Vaš je narod uz Vas ako budete učinili pravu stvar, a u dobrom ste smjeru napokon krenuli. Nemojte se prepasti ovih jadnika, i vijesti, napravite svoje vijesti i plasirajte ih svuda, OFICIJELNA KONFERENCIJA I zovnete sve novine, televizije, mame, tate, strine, dajdze i neko vam slozi lijepi video, timeline, kako se sve odvijalo, i pokazete napokon narodu zasto su ilegalni migranti bez poznatog porijekla odvezeni na Vucjak. I kraj price. i još dođe komesar uzme mikrofon, nabroji sva zlodjela njihova, i sa stilom zada I REST MY CASE, i baci mikrofon i izađe... ou jeaaaa

giphy.gif

• Like 5
  • Dislike 1

Čestitke organizacionom timu Bihaćkog ljeta na uvrštavanju Zvukova migracija u njihov program. Nastup oca i sina iz Afganistana pred bihaćkom publikom koja im je aplaudirala je pokazatelj međusobnog uvažavanja, poštivanja. Ovo je snažna poruka nesretnim ljudima da su u Unsko-sanski kanton uvijek dobrodošli.

• Dislike 4
  • Haha 3
  • Sad 1

34 minutes ago, Haldir said:

Čestitke organizacionom timu Bihaćkog ljeta na uvrštavanju Zvukova migracija u njihov program. Nastup oca i sina iz Afganistana pred bihaćkom publikom koja im je aplaudirala je pokazatelj međusobnog uvažavanja, poštivanja. Ovo je snažna poruka nesretnim ljudima da su u Unsko-sanski kanton uvijek dobrodošli.

Bišćani su aplaudirali članovima haman jazz banda a ne migicama.... da se razumijemo.... vrsnim bihaćkim muzičarima, a ne ilegalnim migrantima bez dokumenata.

U svakom slučaju dobrodošlicu bi svakako dobili da su u Bihaću kao turisti s urednim dokumentima, prijavljeni u neki od gradskih hotela. ;)

• Like 3

Hoće li biti neka predstava na bihaćkom ljetu sa čakijama i toljgama.da migranti bolje približe svoju kulturu bihaćkim naivčinama.

• Like 5
  • Haha 3

4 minutes ago, Fap mašina said:

Hoće li biti neka predstava na bihaćkom ljetu sa čakijama i toljgama.da migranti bolje približe svoju kulturu bihaćkim naivčinama.

ahahaha možda ako bude neka rekonstrukcija kamenog doba za mladju populaciju kao čas historije hahaha

prije 50 minuta, Haldir said:

Čestitke mladom Afganistancu Mohammadu Aliju, rođenom 01.01.2002. godine, a također i njegovom ocu, isto Mohammadu Aliju, također rođenom 01.01.2002., na prekrasnoj izvedbi starog južnoafganistantskog napjeva koji govori o zabranjenoj ljubavi mladog migranta i sredovječnog novinara/NGO aktivista iz Cazina, čiju su ljubav okončali fašistički dušmani prebacivši sina mladog Alija i tatu isto mladog Alija na Vučjak. 

• Like 1
  • Haha 6

Ne zelim ureci, ali ako ovako ostane migrant-free-city-center, mozemo se vratiti svojoj svakodnevnici, a to je blacenje opce politike, entiteta, nasih kantonalnih mafijasa, niskih plata i penzija i standarda u Apsurdistanu.

Btw. Oz1, Centar i Harmani su zbilja prodisali. Svako dobro. :) 

• Like 1
  • Thanks 1

33 minutes ago, toby said:

Čestitke mladom Afganistancu Mohammadu Aliju, rođenom 01.01.2002. godine, a također i njegovom ocu, isto Mohammadu Aliju, također rođenom 01.01.2002., na prekrasnoj izvedbi starog južnoafganistantskog napjeva koji govori o zabranjenoj ljubavi mladog migranta i sredovječnog novinara/NGO aktivista iz Cazina, čiju su ljubav okončali fašistički dušmani prebacivši sina mladog Alija i tatu isto mladog Alija na Vučjak. 

Napokon barataš pravim podacima.

http://www.uskinfo.ba/vijest/foto-put-na-privatnoj-parceli-nova-blokada-bire-vaze-li-za-vlasnike-iz-sarajeva-zakoni-i-sudovi-ove-zemlje/57458

haj šta fali, ionako će svi na mnogo poznaju popularnu lokaciju zvanu Vučjak :D

3 minutes ago, Haldir said:

Napokon barataš pravim podacima.

a ja mis'la novinari ne smiju izvlačiti stvari iz konteksta radi izvrtanja činjenica... a i mene....

Grunfe, bilo bi posteno da je  na klupi s ovim olosem i merkelica, jer da ih nije zvala ovog slucaja ne bi bilo, roditelji trebaju privatnom tuzbom na zlu gaduru 'Wir schaffen das'.

• Like 3
  • Thanks 2

E moj @Haldir ti da imaš karaktera imalo i da ti je zbilja stalo do tih ljudi na Vucjaku rekao bi im da je tu loše i da ne mogu tako lako preći na drugu stranu granice i da je najbolje za njih da odustanu i traže prolaz negdje drugdje, da idu tamo gdje će se pobrinuti za njih npr. Banja Luku ili Sarajevo a ne držati ih u neizvjesnosti i u takvim nehumanim uvjetima jer nisu oni u tom polozaju zbog mene i ljudi sa slicnim stavovima mojim nego zbog tebe i tebi slicnima

• Like 7
  • Thanks 1

Danas sam palo "patrolirao" oko Bire i mogu reći da Vučjak postiže odličan efekat. Prije svega vidljivo je da migranti više nemaju love da vise po marketima jer nema više u pošti kolona da se dižu pare. Drugo svi koji su izišli iz Bire sa torbama su se uputili pravo na autobusnu stanicu,a što je odlično jer bježe iz Bihaća.

Mislim da nam je najveći problem i dalje Privilica i Nova četvrt jer očigledno je da gore nije dobro počišćeno jer imamo priliku vidjeti grupice od 4-5 migranata koje uvijek sprovodi već neki migos koji se smjestio gore u nekoj od kuća.

Također mislim da MUP treba prekontrolisati i Đački dom da se vidi jesu tamo samo porodice i maloljetnici,jer IOM-u nije za vjerovati.

Uzimajući da je BIRA zrela za zatvoranje prije svega zbog odluke GV a i zbog ovih ljudi koji svoja prava moraju tražiti blokadom i tamo treba vidjeti koliko ih je ostalo i početi premještaj na Vučjak.

• Like 6

28 minutes ago, Venom said:

Mislim da nam je najveći problem i dalje Privilica i Nova četvrt jer očigledno je da gore nije dobro počišćeno jer imamo priliku vidjeti grupice od 4-5 migranata koje uvijek sprovodi već neki migos koji se smjestio gore u nekoj od kuća.

E pa HVALAAA.... jeste nova cetvrt problem zato sto oni i dalje idu ulicom, i dole u Bingu ih ima ovom malom dosta, i oko pekareee... i bulje u ljudeeee drako su pvi novi. Valjda im krivo sto moraju ma Vucjaaak!! Hahaha. Za Vucjak ✊🏼

2 hours ago, Grunf said:

E moj @Haldir ti da imaš karaktera imalo i da ti je zbilja stalo do tih ljudi na Vucjaku rekao bi im da je tu loše i da ne mogu tako lako preći na drugu stranu granice i da je najbolje za njih da odustanu i traže prolaz negdje drugdje, da idu tamo gdje će se pobrinuti za njih npr. Banja Luku ili Sarajevo a ne držati ih u neizvjesnosti i u takvim nehumanim uvjetima jer nisu oni u tom polozaju zbog mene i ljudi sa slicnim stavovima mojim nego zbog tebe i tebi slicnima

Pa normalno da im je loše, kad se neko igra Boga po vijećima i skupštinama. Znaju oni to i bez da im ja govorim. 

• Dislike 1

4 minutes ago, Haldir said:

Pa normalno da im je loše, kad se neko igra Boga po vijećima i skupštinama. Znaju oni to i bez da im ja govorim. 

Joj sto si ti ustrajan... ako nista svaka cast na ustrajnosti... samo sto vise ne prolazi prica o humanitarnosti prema likovima za koje se ne zna ni tko su ni otkud su, niti bilo sta drugo, a ono sto se zna je da konce vuce mnogo visa instanca, ali da se mi kao gradjani ovog grada, od pocetka prepusteni sami sebi, moramo odbraniti od najezde ovih neidentifikovanih lica. A kad vec govorimo o njima, njih je ‘digla’ na pokret prica kako ce kad dodju do EU dobiti kuce, pare, blagostanje.... to samo govori o njihovom mentalnom sklopu... a kada su se jednom pokrenuli, to je za sobom kroz svaki njihov naredni korak nosilo dodatne komplikacije i involviranost sve vise drzava i ngo-ova i medija i ljudi ali ponajvise kriminalnih organizacija, i dovelo do toga da se mi sad kao jedan prigranicni lijepi gradic moramo braniti sami od legalnih ngo-ova koji u saradnji sa svakim ko hoce, rade krijumcarenje ljudi i ugrozavaju sigurnost domicilnog stanovnistva. Neka trpi ta njihova sranja onaj ko im je rekao da mogu u Bosnu. Gdje treba dati kesh da se skupe pare da se ovim ilegalnim migrantima bez poznatog identiteta kupi karta za Banja Luku i Sarajevo?? Ahaaaa kolo srece se okrenulo za neke

• Like 2

prije 7 sati, jokesOnYou said:

Ne zelim ureci, ali ako ovako ostane migrant-free-city-center, mozemo se vratiti svojoj svakodnevnici, a to je blacenje opce politike, entiteta, nasih kantonalnih mafijasa, niskih plata i penzija i standarda u Apsurdistanu.

Btw. Oz1, Centar i Harmani su zbilja prodisali. Svako dobro. :) 

Ima ih jos u tragovima..uglavnom ko razbijena vojska i kuzni kako zikaju oko sebe da nema pandura slucajno

Vidim u otvorenom na HRT bila tema migranti. Zašto su prebačeni na Vučijak. Nisam gledao

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...