Jump to content
FORUM

Recommended Posts

39 minutes ago, Alen12 said:

Autor ovog teksta, Denis Kuljiš, na samom pocetku pokazuje iz koje perspektive gleda USK i njegove stanovnike.  Gospodine Kuljiš, duboko smo ubijedjeni da vasa novinarska profesionalnost i zivot na visokoj nozi dopiru jako daleko tako da sam prosto iznenadjen da ste nasli vremena da se prosto razalite na ovaj komadić zemlje susjedne ti drzave.  Nisam ljubitelj migranata i zahvaljujem se svakom objektivnom pisanju na tu temu ali takvi kao ti koji zabijaju noz u ledja radi svoje popularnosti su mi jos mrzi stoga u svoje licno ime i u ime 'jadnih i zatucanih' 300 000 Bošnjaka bi vam rekao Mars Hajvanu Jedan!!

• Like 2
  • Replies 19,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3662

• rucica1

1534

• Barba

1276

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Znate li čega sam se sjetio pa da i vas pitam da li vam je palo na pamet? Sjećate li se ultimatuma kojeg je Gradsko Vijeće uputilo IOM-u i nadležnim službama da u roku od 3 mjeseca iseli Biru ????  Znate kad se to desilo? 04.04.2019 godine, dakle prije više od tri mjeseca. Što se u međuvremenu dogodilo u ova tri mjeseca osim što smo dobili još jedan migrantski centar na Vučjaku? NIŠTA ! Jedno veliko NIŠTA ! Da li se ova odluka kao i ultimatum igdje spominje? Ne ! Ovim putem pozivam (i prozivam gradsko vijeće ) da ispoštuje odluku koju je donijelo i to ODMAH i bez odlaganja !

Edited by Grunf
  • Like 4
42 minutes ago, Haldir said:

Screenshot-20190710-163356.png

Pročitao cijeli tekst na indexu. Nije da branim Kolindu ali nista ona nije priznala. IMbex je izvukao "šokantan" naslov iz izjave koja je bila ako se dobro sjećam da je bilo primjene sile tamo gdje ju je moralo biti. To je normalna reakcija policije svake zemlje ukoliko uhapšenik opirući se hapšenju ili privođenju napadne službeno lice prilikom vršenja dužnosti. To smo imali i kod nas zadnji put kod Bube. 

Na ovoj fb grupi najveci intelektualni talog interneta. Sto ne mogu kuknjave i apokalipticnih predvidjanja kad policija radi isti posao kao prije 15 dana kada je to bilo ok i pohvalno, samo sto sad to rade na drugi način odnosno pjesice a ne autobusom. 

2 minutes ago, Pavarotti said:

Na ovoj fb grupi najveci intelektualni talog interneta. Sto ne mogu kuknjave i apokalipticnih predvidjanja kad policija radi isti posao kao prije 15 dana kada je to bilo ok i pohvalno, samo sto sad to rade na drugi način odnosno pjesice a ne autobusom. 

Pa i treba da rade i da ih sprovode pjesice. Sviđa mi se kako su ih ustrojili na onom videu kao da se igraju vozića - talgo vozića 😂

29 minutes ago, Grunf said:

Pročitao cijeli tekst na indexu. Nije da branim Kolindu ali nista ona nije priznala. IMbex je izvukao "šokantan" naslov iz izjave koja je bila ako se dobro sjećam da je bilo primjene sile tamo gdje ju je moralo biti. To je normalna reakcija policije svake zemlje ukoliko uhapšenik opirući se hapšenju ili privođenju napadne službeno lice prilikom vršenja dužnosti. To smo imali i kod nas zadnji put kod Bube. 

Nije stvar u nasilju. Ona je priznala ono što su svi drugi cijelo ovo vrijeme pokušavali negirati - da hrvatska ilegalno vrši pushback migranata na teritoriju druge države, u ovom slučaju u BiH.

7 minutes ago, 1260 said:

I onda ce ih nakon kontrole za Bihac. Kazu da je ovo treća tura od sinoc koju sprovode gore na Vucjak u svakoj cca 100 ljudi i mislim da su novopridosli. Prema onom kako sam cuo preko 1000 ih ceka talgo voz u Sarajevu

6 minutes ago, Haldir said:

Nije stvar u nasilju. Ona je priznala ono što su svi drugi cijelo ovo vrijeme pokušavali negirati - da hrvatska ilegalno vrši pushback migranata na teritoriju druge države, u ovom slučaju u BiH.

Ne moze pushback biti ilegalan ako su u pitanju ilegalni migranti. Nadalje, interesantan je i Dablinski sporazum koji naravno nema nikakve veze sa ovim ali me asocira. Jedino nelegalno je u tom da nam vracaju i one koji su usli preko Srbije u HR ali talijani i slovenci vracaju ilegalce na isti nacin Hrvatskoj i onda smo si sami krivi zbog svega toga.

• Like 1
  • Thanks 2
25 minutes ago, Grunf said:

I onda ce ih nakon kontrole za Bihac. Kazu da je ovo treća tura od sinoc koju sprovode gore na Vucjak u svakoj cca 100 ljudi i mislim da su novopridosli. Prema onom kako sam cuo preko 1000 ih ceka talgo voz u Sarajevu

Ne moze pushback biti ilegalan ako su u pitanju ilegalni migranti. Nadalje, interesantan je i Dablinski sporazum koji naravno nema nikakve veze sa ovim ali me asocira. Jedino nelegalno je u tom da nam vracaju i one koji su usli preko Srbije u HR ali talijani i slovenci vracaju ilegalce na isti nacin Hrvatskoj i onda smo si sami krivi zbog svega toga.

Evo da ti ne pišem detalje: https://www.theguardian.com/world/2018/dec/17/croatia-violating-eu-law-by-sending-back-asylum-seekers-to-bosnia

19 minutes ago, Haldir said:

Mogu mediji pisati šta hoće ali pročitaj tekstove vezane za Njemačku,Dablinski sporazum, Mađarsku u periodu 2016-2017. Ukratko Njemačka je počela vraćati ilegalne migrante u Mađarsku na isti način kao i Hrvatska (po dablinskom sporazumu trazitelji azila koji nemaju osnova za dobijanje azila se vracaju u prvu zemlju iz koje su usli a ranije smo utvrdili da ekonomski migranti nemaju osnov za azil) jer su u nju ulazili preko Mađarske teritorije. Praksa je naglo prekinuta jer se u Mađarskoj sve izdešavalo sa Orbanom i blablabla...i postojala je zabrinutost za samu sigurnost migranata koje bi vratili Mađarima. Stoga su SLO,ITA i HR dobile zadatak da štite Šengenske granice. Za HR je to izuzetno vazno kao za buducu clanicu sengena jer ce ista granica biti i njena granica prema BIH. Sasvim logican zakljucak ako malo razmislis o tome. Drugim rijecima HR je dobila zadatak da obavi taj prljavi posao umjesto Njemacke a oni se onda snalaze na razne nacine. Mozemo mi trubiti o moralnim nacelima ali pravila su ta koja jača sila nalaže a ne moral. Ukratko, na kraju ćemo mi biti "donji" jer nemamo ni pravnog tj zakonskog niti bilo kog drugog osnova da ih vratimo u Srbiju a da bi iza naseg čina neko stojao

Edited by Grunf
  • Like 1
41 minutes ago, Grunf said:

Mogu mediji pisati šta hoće ali pročitaj tekstove vezane za Njemačku,Dablinski sporazum, Mađarsku u periodu 2016-2017. Ukratko Njemačka je počela vraćati ilegalne migrante u Mađarsku na isti način kao i Hrvatska (po dablinskom sporazumu trazitelji azila koji nemaju osnova za dobijanje azila se vracaju u prvu zemlju iz koje su usli a ranije smo utvrdili da ekonomski migranti nemaju osnov za azil) jer su u nju ulazili preko Mađarske teritorije. Praksa je naglo prekinuta jer se u Mađarskoj sve izdešavalo sa Orbanom i blablabla...i postojala je zabrinutost za samu sigurnost migranata koje bi vratili Mađarima. Stoga su SLO,ITA i HR dobile zadatak da štite Šengenske granice. Za HR je to izuzetno vazno kao za buducu clanicu sengena jer ce ista granica biti i njena granica prema BIH. Sasvim logican zakljucak ako malo razmislis o tome. Drugim rijecima HR je dobila zadatak da obavi taj prljavi posao umjesto Njemacke a oni se onda snalaze na razne nacine. Mozemo mi trubiti o moralnim nacelima ali pravila su ta koja jača sila nalaže a ne moral. Ukratko, na kraju ćemo mi biti "donji" jer nemamo ni pravnog tj zakonskog niti bilo kog drugog osnova da ih vratimo u Srbiju a da bi iza naseg čina neko stojao

Ma nije ni u tome stvar, već u vraćanju migranata u tzv zelenim zonama gdje ne postoje granični prelazi, bez da im se uopće da mogućnost da podnesu zahtjev za azil. Zna se kako i na koji način idu te procedure. Kroz šumu sigurno ne. Pogotovo ne dok su naoružani i bez ovlasti.

Toby opet pišeš nebuloze. Saberi se

Edited by Haldir
21 minutes ago, Haldir said:

Ma nije ni u tome stvar, već u vraćanju migranata u tzv zelenim zonama gdje ne postoje granični prelazi, bez da im se uopće da mogućnost da podnesu zahtjev za azil. Zna se kako i na koji način idu te procedure. Kroz šumu sigurno ne. Pogotovo ne dok su naoružani i bez ovlasti.

Toby opet pišeš nebuloze. Saberi se

Ma naravno, ali i zna se gdje se prelazi granica. Kroz šumu sigurno ne... Ali nećemo dalje jer se zapravo razumijemo

1 hour ago, toby said:

A ja sam te već par puta zamolio da navedeš konvenciju, direktivu, zakon, pravilnik, uredbu, odluku i točne članke i stavke po kojima je postupanje hrvatske policije, protukonvencijski, protudirektivno, protuzakonito, protuuredbovno, produodlučno ili po bilo čemu ilegalno. Gle, svaka budala može staviti debilni naslov da je nešto ilegalno i protuzakonito, isto kao što svaka budala može prenijeti i ponoviti da je nešto ilegalno i protuzakonito, malo je veći problem to i dokazati. Evo, npr. ti, ne sumnjam da bi ti i tvoja iomovsko-šoroševska ekipa terorističkih logističara odavno podnijeli gomilu kaznenih prijava pred hrvatskim, BiH ili europskim sudovima da imate ikakvo uporište u tome što govorite, stvar je u tome da sve što trenutno možete jest lagati u javnosti i vršiti proterorističku propagandu u korist ISIL-a i ekipe. 

Što uostalom od takvog stručnjaka kao što si ti, a koji je toliki stručnjak za EU zakonodavstvo da uopće nije imao pojma da EU zakoni ne postoje. 😉

Eto, sam si sebi skočio u usta. Daj se malo saberi. Niti jedan tražitelj azila nije vraćen iz Hrvatske u BiH, teroristi i kriminalci koji su zatečeni u RH nisu tražitelji azila. 

Pa ni ne pričam o vraćanju onih koji su predali zahtjev za azil, već o migrantima općenito, uključujući i ilegalne, vrati se pa pročitaj šta pišem. Naslov tog članka Guardiana nema veze sa temom o kojoj smo raspravljali, već jedan dio istog u kojem je jasno navedeno da Hrvatska mimo zakona migrante vraća u BiH. Čak i da one koji nisu predali zahtjev za azil, ili su dobili odbijenicu po osnovu zahtjeva za azil, vraća ih ilegalno. Ne znam kakva ti odredba, ustav, zakon, ili bilo šta treba da bi ti dokazalo činjenicu da vraćanje migranata kroz šume u drugu državu, sa vlastite teritorije, predstavlja ilegalne radnje? 

Just now, toby said:

Pa u raspravi koja se tiče migranata ti si dao link na nekakav članak koji govori o tražiteljima azila kao argument, sad po običaju tvrdiš da o tome ne pričaš. Stvarno sam mislio da si se sabrao, ali uzalud. Sve je to lijepo što ti govoriš, ali moraš imati argumente. Eto, sad opet kažeš da Hrvatska mimo zakona vraća migrante vraća u BiH. Eto, po 100-put te pozivam da navedeš točno o kojim se zakonima radi, kojim člancima, stavcima, točno, s brojevima. 100 puta tvrdiš jedno te isto, 100 puta nisi u stanju argumentirati svoje tvrdnje.

Ali kod tebe se radi o tome da si klasična šoroševska papiga koja zna samo ponavljati "nezakonito, nezakonito", koristeći psihologiju urlanja i beskonačnog ponavljanja u cilju propagande, bez da na sekundu uključi mozak i pokuša sam sebi objasniti što je točno nezakonito.

Dakle, po 101-put: navedi članak i stavak nekog hrvatskog zakona i naziv zakona (Hrvatska je EU, što znači da su njeni zakoni usuglašeni s EU pravnom stečevinom) prema kojem je postupanje hrvatske policije nezakonito.

Nisam. Ja sam samo odgovorio Grunfu na opasku da ne postoji ilegalni pushback kada su u pitanju ilegalni migranti, i to sa naglaskom "da ti ne pišem detalje". U linku je sadržan jasan dio koji kaže: 

“Although Croatia has signed a re-admission agreement with Bosnia, expulsions over the green border [the area in the woods where there are no official crossing points] do not follow any formal return procedures, so they cannot be justified by the agreement,” BVM said.

Zaista mi ne pada na pamet da tebi stavljam bilo koju regulativu koja će potvrditi da se vraćanje lica mimo graničnih prelaza, bez prisustva nadležnih države u koju se lica vraćaju, tretira nezakonitim postupkom. Samo glup čovjek može tvrditi suprotno. 

Mislim da sporazum između BiH i HR o re-admisiji koji se pominje u tekstu ne vrijedi odavno. Ali to je moj zaključak jer je ratificiran ako se ne varam 2002 godine kad Hrvatska nije bila članica EU te umjesto toga bi na snazi trebao biti sporazum BiH - EU ali to je samo moje mišljenje. Budem ih pogledao kad budem imao i vremena. Jedini spas za nas je proglašenje vanrednog stanja i pridržavanja pravila u takvim situacijama. Ne mogu da vjerujem da naši gradski oci rađe žrtvuju cijeli grad da bi održali regatu....

Edited by Grunf
  • Like 1
21 minutes ago, toby said:

Što nisi? Na Grunfovu opasku da ne postoji ilegalni pushback kada su u pitanju ilegalni migranti, ti si kao protuargument dao link na članak koji govori o vraćanju tražitelja azila iz Hrvatske u BiH, mada Hrvatska u BiH nije vratila niti jednog tražitelja azila. Sad opet tvrdiš ono što si tvrdio prvi put, iako si sam sebe u međuvremenu demantirao. 

Gle, ne trebaš staviti meni ništa, ja znam da regulativa za koju ti tvrdiš da postoji ne postoji, ali budi dobar pa pokušaj to što tvrdiš argumentirati čitateljima foruma, pa onda i sam sebi. Apsolutno je sve po hrvatskim zakonima, a hrvatski zakoni su usklađeni s EU pravnom stečevinom, što znači da je sve po EU pravnoj stečevini. 

Eto, po 102-put: tvrdiš da je nešto protuzakonito? Navedi naziv, članak i stavak zakona po kojem si zaključio što je točno protuzakonito. Papagajsko šoroševsko ponavljanje kod mene ne pali.

Dakle, ti tvrdiš da je sasvim zakonito da policija jedne države, u ovom slučaju Hrvatske, naoružana do zuba vraća ljude na teritoriju druge države, u ovom slučaju Bosne i Hercegovine, mimo graničnih prelaza i bez prisustva nadležnih iz institucija Bosne i Hercegovine? 

15 minutes ago, Grunf said:

Mislim da sporazum između BiH i HR o re-admisiji koji se pominje u tekstu ne vrijedi odavno. Ali to je moj zaključak jer je ratificiran ako se ne varam 2002 godine kad Hrvatska nije bila članica EU te umjesto toga bi na snazi trebao biti sporazum BiH - EU ali to je samo moje mišljenje. Budem ih pogledao kad budem imao i vremena. Jedini spas za nas je proglašenje vanrednog stanja i pridržavanja pravila u takvim situacijama. Ne mogu da vjerujem da naši gradski oci rađe žrtvuju cijeli grad da bi održali regatu....

Čak i u slučaju da ne vrijedi, a vrijedi, pored toga što na ilegalan način, mimo procedura propisanih zakonom, u BiH vraćaju migrante, to isto rade i protivno Evropskoj konvenciji o ljudskim pravima, koju su potpisale i BiH i Hrvatska. 

Sasvim jasno sam ti ranije odgovorio na tvoju molbu. Na tebi je da, ako želiš, odgovoriš na moje pitanje, da li smatraš legalnim prebacivanje ilegalnih migranata iz jedne u drugu državu, mimo graničnih prelaza i bez prisustva službenih lica države u koju se ilegalni migranti prebacuju. 

Evropsku konvenciju o ljudskim pravima sam otvori i pročitaj. 

• Dislike 2

Ja samo jedno neću shvatiti kod ovih ljudi koji imamo i na našem forumu. Prodali su domovinu, prodali su svoj identitet, prodali su na hiljade poginulih branitelja Krajine, na hiljade invalida, prodali su svu svoje najmilije, patriotizma vjerojatno nisu nikad ni imali, za šaku IOM-ovih Eura ili za naklonost i identifikaciju sa poludivljim plemenima afrike i azije u ime vjere ili zbog vjere. Najbitnije je da ih znamo i imenom i prezimenom i doci ce dan kad cete biti prozvani od ovog naroda. Sram vas bilo

• Like 1
  • Thanks 2
1 hour ago, Grunf said:

Ja samo jedno neću shvatiti kod ovih ljudi koji imamo i na našem forumu. Prodali su domovinu, prodali su svoj identitet, prodali su na hiljade poginulih branitelja Krajine, na hiljade invalida, prodali su svu svoje najmilije, patriotizma vjerojatno nisu nikad ni imali, za šaku IOM-ovih Eura ili za naklonost i identifikaciju sa poludivljim plemenima afrike i azije u ime vjere ili zbog vjere. Najbitnije je da ih znamo i imenom i prezimenom i doci ce dan kad cete biti prozvani od ovog naroda. Sram vas bilo

LOPOVSKA TVOREVINA

• Dislike 1
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...