Jump to content
FORUM

Recommended Posts

19 minutes ago, logan said:

http://www.uskinfo.ba/vijest/video-kantonalni-odbor-sda-odrzao-konferenciju-za-medije-evo-sta-su-rekli-o-migrantskoj-krizi-u-usk-a/57631

Rak rana države. Grobari Bosne i Hercegovine i odgovorni za nestanak ove države. Na stranu migrantska kriza na momenat, tužno je gledati kako zemlja polako nestaje. Pored odnosa nataliteta i mortaliteta, zabrinjavajući je trend odlaska i očekujem da u narednih 20-30 godina ova zemlja nestane, odnosno njeno ime. Doći će do raspodjele zemlje i očekivati je da pripadnemo Hrvatskoj, možda tad pojačaju granicu na USK i neće biti migranata ako ništa. :P

Znaci li to da cemo dobit domovnice da mozemo di hocemo? 🤣

Paša, moram po tko zna koji put ponoviti, nema presumpcije nevinosti kod onih koji cine kaznena djela pri tome skrivajuci identitet a posjeduju mobitele s gps-om na koje non stop kenjaju, cak i za pakistanske prilike ovi koji dolaze su talog tog društva, uz to traziti empatiju za mlatimudane kojima je ilegalni upad u državu ' igra'  je suludo a jos gore podguzivati 20 godisnje mlatimudane dok ti pola drzave zivi ispod razine dostojne covjeka, ovo treba silom rastjerati, valjda je prioritet vlastito stanovnistvo ili nije?.

• Like 2

1 hour ago, paša said:

Najmanje tri forumaša tvrde da su to sve teroristi, to tvrde svaki dan. Nijedna državna institucija ni domaća a ni strana nisu okvalikofali migrante kao teroriste. Ja se samo protivim da se genarilizuje i sve ljude trpa u isti koš.

Dalje, tvrdim da je pravom teroristi mnogo lakše da kupi pasoš neke zemlje i legalno avionom odleti u Evropu i učini to što je zamislio.

Migranti ulaze u BiH nelegalno bez papira ali onda legalno borave ovde, takav je stav ureda u našoj zemlji

Paša pa ti si Manitu jbte sve vidiš, sve čuješ i sve znaš. Ja se samo pitam: pored toliko znanja koje posjeduješ, poznavanja Zakona BiH ali i EU,onda tvojih kognitivnih sposobnosti,pored tvoje sposobnosti behaviorističke analize i sposobnosti ti radiš kao noćni čuvar.Zbunjen sam... Ja tvrdim da ih je 10% silovatelja,40% pripadnici Isila,20% pripadnici Al kaide,20% lopova i drugih oblika kriminala i 10% izbjeglica. Nisam rekai da su svi teroristi. Dokazi da nije ovako

• Like 1

14 minutes ago, Grunf said:

Paša pa ti si Manitu jbte sve vidiš, sve čuješ i sve znaš. Ja se samo pitam: pored toliko znanja koje posjeduješ, poznavanja Zakona BiH ali i EU,onda tvojih kognitivnih sposobnosti,pored tvoje sposobnosti behaviorističke analize i sposobnosti ti radiš kao noćni čuvar.Zbunjen sam... Ja tvrdim da ih je 10% silovatelja,40% pripadnici Isila,20% pripadnici Al kaide,20% lopova i drugih oblika kriminala i 10% izbjeglica. Nisam rekai da su svi teroristi. Dokazi da nije ovako

Dokazivanje spada na teret onih koji optužuju, a ne na teret onih koji se drže presumpcije nevinosti. Dakle, ti si taj koji treba dokazati da većinu njih čine silovatelji, pripadnici terorističkih skupina i lopovi. Obzirom da to ne možeš, 99,99% migranata i dalje je slobodno u suverenoj državi, nisu iza rešetaka i nemaju pravomoćne presude u Bosni i Hercegovini. 

S druge strane, šprdati se sa njim tezom "Pa ti si Manitu jebo te, sve čuješ i sve znaš", a onda sve svoje argumentirati rečenicom "Dokaži da nije ovako", nije rasprava, već mizeran pokušaj omalovažavanja neistomišljenika. 

• Dislike 2

I ona djeca... Kako se to pati bog ti jadan.... Paša kraljuu!!! Kuš na nas, bog te ubio 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

• Haha 2

1 hour ago, Fugaziii said:

Kao prvo, najmanje tri forumaša misle da si full of s*it i da zapravo ne posjeduješ dovoljno znanja i informacija da bi bilo kredibilno to sto kazes.

Kao drugo, ti tvrdis da znas kako je pravom teroristi mnogo lakse kupiti pasos i legalno doletjeti u Evropu. Otkud ti to znas? I zar nisu nasli odbacene turske pasose koje su migranti u Sloveniji ostavili iza sebe? 

Po čemu se vrednuje znanje i koja je to količina informacija potrebna da bi njegov stav imao kredibilitet? Zbog čega je tvoj stav kredibilan, tj. šta je pokazatelj tvog znanja? 

4 minutes ago, Haldir said:

Po čemu se vrednuje znanje i koja je to količina informacija potrebna da bi njegov stav imao kredibilitet? Zbog čega je tvoj stav kredibilan, tj. šta je pokazatelj tvog znanja? 

Moramo li stalno ponavljati i verifikovati postojanje sati i sati video materijala i izjava o onome o čemu većina nas priča sve vrijeme? I po tko zna koji put, @Haldir svi koji su ilegalno prešli drzavnu granicu i nemaju identifikacijske dokumente uz sebe automatski su počinili krivično djelo, sto ih automatski svrstava u grupu kriminalaca.

Haldire i ti si legenda, majke mi! Nabaci!

Edited by Fugaziii

2 minutes ago, Fugaziii said:

Moramo li stalno ponavljati i verifikovati postojanje sati i sati video materijala i izjava o onome o čemu većina nas priča sve vrijeme? Haldire i ti si legenda, majke mi! Nabaci!

Kojih informacija? Onih koje tebi odgovaraju a koje plasiraju Fatmir Alispahić i slični, ili onih koje deklarativno odbijate kao Sorošev pokušaj destabilizacije i uništenja Evrope? 

Kojom je metodologijom moguće utvrditi, a na osnovu tih videozapisa, koliki je broj migranata dio ISIL-a, Al Qaide i Al Nusre? 

Edited by Haldir

2 minutes ago, Haldir said:

Kojih informacija? Onih koje tebi odgovaraju a koje plasiraju Fatmir Alispahić i slični, ili onih koje deklarativno odbijate kao Sorošev pokušaj destabilizacije i uništenja Evrope? 

Kojom je metodologijom moguće utvrditi, a na osnovu tih videozapisa, koliki je broj migranata dio ISIL-a, Al Qaide i Al Nusre? 

Ja dodala jos teksta pa reko da ti skrenem paznju.... I znas sta jos?! Ja sam u pravu!

6 minutes ago, Fugaziii said:

Moramo li stalno ponavljati i verifikovati postojanje sati i sati video materijala i izjava o onome o čemu većina nas priča sve vrijeme? I po tko zna koji put, @Haldir svi koji su ilegalno prešli drzavnu granicu i nemaju identifikacijske dokumente uz sebe automatski su počinili krivično djelo, sto ih automatski svrstava u grupu kriminalaca.

Haldire i ti si legenda, majke mi! Nabaci!

Ja dodala jos teksta pa reko da ti skrenem paznju.... I znas sta jos?! Ja sam u pravu!

On ne priča o kriminalcima koji su ilegalno prešli granicu. Priča o teroristima. 

Edited by Haldir

1 minute ago, Haldir said:

On ne priča o kriminalcima koji su ilegalno prešli granicu. Priča o teroristima. 

Pa mnogi od njih su kao prvo teroristi, a kao drugo sami ilegalni migranti su tvrdili da su medju njima vojnici isila, pa eto ako ne vjerujes meni, vjeruj svojim migicama 🤗

Just now, Fugaziii said:

Pa mnogi od njih su kao prvo teroristi, a kao drugo sami ilegalni migranti su tvrdili da su medju njima vojnici isila, pa eto ako ne vjerujes meni, vjeruj svojim migicama 🤗

Dobro i daj mi onda podatke ili barem metodologiju kojom se utvrdio broj ISIL-ovaca među migrantima u Bosni i Hercegovini i Evropi. Dokaz koji će pokazati da su oni većina među milionima migranata koji su ušli u Evropu ili desetinama hiljada koji su ušli u BiH. 

Dakle, kad si se već ubacila u moj reply Gunfu, valjda imaš odgovor na ovo pitanje. 

26 minutes ago, Haldir said:

Dokazivanje spada na teret onih koji optužuju, a ne na teret onih koji se drže presumpcije nevinosti. Dakle, ti si taj koji treba dokazati da većinu njih čine silovatelji, pripadnici terorističkih skupina i lopovi. Obzirom da to ne možeš, 99,99% migranata i dalje je slobodno u suverenoj državi, nisu iza rešetaka i nemaju pravomoćne presude u Bosni i Hercegovini. 

S druge strane, šprdati se sa njim tezom "Pa ti si Manitu jebo te, sve čuješ i sve znaš", a onda sve svoje argumentirati rečenicom "Dokaži da nije ovako", nije rasprava, već mizeran pokušaj omalovažavanja neistomišljenika. 

To nije omalovazavanje neistomisljenika nego ga vracam tamo gdje mu je i mjesto. Pa jbte nisam se ja skolovao 20 godina (imam dva faksa zavrsena) da mi svaki čoban drži vaz.  O tom je rijec.Samo sam to rekao na lijep i kulturan nacin. Samo izgleda vama treba direktno pucati istinu u oči. Nego da te pitam gdje si ti to studirao žurnalistiku?

Edited by Grunf
  • Like 1
  • Thanks 2

Čitam već duže vrijeme i ne znam ko je ovdje od vas veći manipulator. Trenutno šta sam shvatio jeste:

-paša i haldir su možda plaćeni od strane IOM-a, nemamo nikakve dokaze to su samo pretpostavke

-na ovom forumu većina vas potencira da su svi migranti kriminalci i teroristi. Hajmo sad na sekundu izostaviti činjenicu da su ilegalno prešli granicu(jer, koliko znam, "oprašta" im se to kad zatraže azil, iako shvatam da nisu svi zatražili azil), šta su oni sad? Jesu li i dalje svi kriminalci? Onda opet, grupisete ih kao da su svi teroristi a kad vam se ukaže na to odjednom kažete "...govorimo o teroristima a svi migranti su kriminalci..."

-da ne bi bilo da sam IOMov plaćenik(a možda i jesam :o ), primjetio sam da paša i haldir izbjegavaju određena pitanja. Možda zato što ih IOM plaća a možda zato što ljudi jednostavno smatraju da nije vrijedno raspravljati sa pojedincima više

-za sve pro-migrante: nemojte misliti da će nas ovi migrići maziti i paziti jer činjenica jeste da je porastao kriminal kako kod nas tako i u drugim državama nakon što su se oni pojavili. 

Da još dodam: IOM me plaća da ovo pišem i kod kuće držim 10 migranata. Isto tako, Trump mi je rodjak, Merkelova mi je majka a Bakir je moj dobar prijatelj.

*Za one koji nisu skontali još uvijek, to boldovano je sarkazam :)

• Haha 2

@Haldir ti jelde bas volis ici sam protiv svih. Nije nas par jedinih na forumu koji sumnjaju i to s pravom da se upravo medju milionima tih kako kazes migranata (a uvijek zaboravis staviti ispred ono 'ILEGALNIH') kriju borci ugasenih isilovih celija. Citas ti ista osim ovog foruma gospodine novinaru? Isto tako objasni gdje nestadose onda toliki isilovi borci? Jel osporavas izjave istrazivackih novinara poput Valdeca i Aljose koji su za razliku od tebe presli sav taj nazovimo ga migrantski put i bili u zizi svih desavanja i koji su tamo bukvalno licem u lice razgovarali sa bivsim vojnicima isila, objasnili po cemu ih se moze prepoznati, i svjedocili svemu? 

I kakav si ti tip novinara? Za sta si se ti specijalizirao? Za forumsko novinarstvo opovrgavanja video uradaka i dokaza onih pravih novinara koji su bili i prosli cijelu rutu kojom nama sad neidentifikovana lica dodjose u Bosnu i lijepi, najljepsi nam Bihac??? Give me a break, please!

• Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 1

prije 2 sati, paša said:

Najmanje tri forumaša tvrde da su to sve teroristi, to tvrde svaki dan. Nijedna državna institucija ni domaća a ni strana nisu okvalikofali migrante kao teroriste. Ja se samo protivim da se genarilizuje i sve ljude trpa u isti koš.

Dalje, tvrdim da je pravom teroristi mnogo lakše da kupi pasoš neke zemlje i legalno avionom odleti u Evropu i učini to što je zamislio.

Migranti ulaze u BiH nelegalno bez papira ali onda legalno borave ovde, takav je stav ureda u našoj zemlji

Baš si sladak kad se zaboraviš da po zadatku moraš glumiti dobroćudnu naivčinu, pa se pretvoriš u Haldira. 

I te kako ih je cijela Europa okarakterizirala kao teroriste, zato ih ni ne puštaju više kod sebe. 

A u svezi kvalifikacija tko je, a tko nije terorist, svi smo mi potencijalni teroristi. Zato i moramo prije leta doći na aerodrom sat i pol, da bi nas protuterorističke službe mogle skinuti s liste potencijalnih terorista prije leta. Zato moramo i prije nego što uđemo u avion proći detektor metala, a prtljaga rentgen. Zato moramo ostaviti i osobnu iskaznicu/putovnicu u hotelu nakon što se prijavimo, da bi je dobili natrag nakon par sati, ili čak slijedeći dan. Zato moramo imati biometrijsku osobnu iskaznicu/putovnicu kad ulazimo u zonu Schengena, SAD, ili bilo gdje drugdje gdje se o tome vodi računa. Dakle, svi smo potencijalni teroristi, a to prestajemo biti tek kad nas provjere. Tako su i tvoji prijatelji migranti svi potencijalni teroristi, a obzirom da nema mogućnosti da se provjeri da to nisu, i to ne zbog objektivnih razloga, nego su to sami odabrali skrivanjem/odbacivanjem dokumenata, ostaju teroristi, i ostaju u Bihaću i Kladuši. 

Terorist koji kupi pasoš, i što, zalijepi selotejpom svoju sliku, daj prestani trabunjati gluposti. 

• Like 4
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

prije 37 minuta, Haldir said:

Kakva presumpcija nevinosti? Zašto onda svi kad ulazimo u banku moramo proći detektor metala i sigurnosna vrata, zašto tu ne vrijedi presumpcija nevisnosti da nismo pljačkaši? Zašto u dućanu moramo izvaditi robu iz kolica i staviti je na traku, zašto tu ne vrijedi presumpcija nevinosti da nismo lopovi? Eto, idem ja sutra u dućan, natrpat ću kolica i kad dođem na blagajnu lijepo ću reći da sam kupio robe za 20 kuna i da je se nema potrebe vaditi iz kolica i skenirati, časna šoroševska, baš me zanima što bi se dogodilo.

Da netko nije terorist se dokazuje posjedovanjem važećih ispravnih dokumenata pomoću kojih nadležne službe provjeravaju je li ta osoba terorist, ili nije. Ako ih nema, a mora ih u toj prilici imati, npr. da prelazi granicu, ulazi u avion itd. onda je terorist.

• Like 3
  • Aferim! 1

50 minutes ago, Fugaziii said:

I ona djeca... Kako se to pati bog ti jadan.... Paša kraljuu!!! Kuš na nas, bog te ubio 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Ne mogu da vjerujem ! I onda kaze haldir da ga ja omalovazavam. Pa sam je sebe ovim videom diskreditovao. Aaaa lipi moj paša....

Edited by Grunf
  • Dislike 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

6 hours ago, Grunf said:

Zna li neko što se događa? Jedno kratko vrijeme je bilo skoro pa idealno stanje u gradu nakon onih racija i izmještanja na Vučjak ali evo s vremena na vrijeme pogledam stanje i primjetio sam opet ogroman broj migranata na ulicama koji se doduše ne šetaju na onaj način kao i do sad ali su vidljive kolone istih po gradu sa opremom na leđima. Samo sinoć, u periodu od 22:00 - 00:00 iz pravca Bire prema centru grada a pored moje kuće su prošle su prošle 4 grupe migranata od po 20-30 ljudi.  Da li netko zna da li onaj policijski sat od 22:00-06:00 za migrante je na snazi ili je to bilo samo razmišljanje o istom? Jer očigledno je da se u tom periodu intenzivno kreću. 

Ma puštaju ove iz Bire koji hoce preko granice i to je dobro. Ove koji krenu u setnju bez torbi ili ako se pojave novi trpaju i voze na  Vucjak. 

prije 20 minuta, rizvanaga said:

Čitam već duže vrijeme i ne znam ko je ovdje od vas veći manipulator. Trenutno šta sam shvatio jeste:

-paša i haldir su možda plaćeni od strane IOM-a, nemamo nikakve dokaze to su samo pretpostavke

-na ovom forumu većina vas potencira da su svi migranti kriminalci i teroristi. Hajmo sad na sekundu izostaviti činjenicu da su ilegalno prešli granicu(jer, koliko znam, "oprašta" im se to kad zatraže azil, iako shvatam da nisu svi zatražili azil), šta su oni sad? Jesu li i dalje svi kriminalci? Onda opet, grupisete ih kao da su svi teroristi a kad vam se ukaže na to odjednom kažete "...govorimo o teroristima a svi migranti su kriminalci..."

-da ne bi bilo da sam IOMov plaćenik(a možda i jesam :o ), primjetio sam da paša i haldir izbjegavaju određena pitanja. Možda zato što ih IOM plaća a možda zato što ljudi jednostavno smatraju da nije vrijedno raspravljati sa pojedincima više

-za sve pro-migrante: nemojte misliti da će nas ovi migrići maziti i paziti jer činjenica jeste da je porastao kriminal kako kod nas tako i u drugim državama nakon što su se oni pojavili. 

Da još dodam: IOM me plaća da ovo pišem i kod kuće držim 10 migranata. Isto tako, Trump mi je rodjak, Merkelova mi je majka a Bakir je moj dobar prijatelj.

*Za one koji nisu skontali još uvijek, to boldovano je sarkazam :)

Prilično bijedan sarkazam. Tko si da si, pročitat ćemo te za par upisa.  😊

prije 49 minuta, Haldir said:

Metodom zdravog razuma!

Pogledaj samo ovaj jedan video i ako opet neskontaš onda ti nemogu pomoći.

Zašto se ovi izilovci skrivaju od kamere? Pa da ih nebi prepoznali u državama kroz koje su prošli i u koje su došli!

Jelda sada razoružani izgledaju svi nevinašca i dobri ljudi sada bi ih kako se kod nas kaže "na ranu stavio". 

A bili su najbrutalnije ubice,koljači,silovatelji i kri,inalci što postoje na kugli zemaljskoj.

Siguran sam milion posto da je samo recimo iz ovog konvoja njih dobar broj prošao ili je u Bihaću.

Zar nečitaš postove ljudi koji ih uvijek primjećuju onako vojnički jedan za drugim idu sa maskirnim rancima u sitne sate kroz grad!

Zaista nemoraš biti mnogo inteligentan da ih provališ,pogotovu kada su sami prije 5 godina u video zapisu rekli da će u liku izbjeglica doći i u evropu da je pokore.

Ništa ti ih i dalje brani dok im budeš trebao,poslije ćeš biti prvi koji će im smetati i onda ćaos.

Edited by Real
  • Aferim! 1
  • Haha 1

Treba poslati mail Kulturnom centru i traziti da se ukloni ona izlozba sa trga. Jedva docekali da migrante deportiraju iz grada,a ovi nam slike stavili.

Evo hvali se da je situacija na Vucjaku sve bolja pa mi se cini da bi mogao transfer iz Bire jako brzo.

prije 1 minuta, toby said:

Prilično bijedan sarkazam. Tko si da si, pročitat ćemo te za par upisa.  😊

Kratak odgovor, znaci vjerovatno mi je svaka na mjestu. Toby, pratim ja forum već duže vrijeme i vidim da voliš druge spustiti ali odgovaranje na moj komentar baš nema smisla. Mislim, nema mi smisla to da trosis vrijeme na moj komentar a s tim nista korisno nisi rekao. Nemoj mi se samo naljutiti sad ❤️

• Like 1

prije 1 minuta, toby said:

Oka tvoja dva...

Paša, ti bi trebao raditi kao vodič za migrante, popneš se na Plješivicu i u isto vrijeme vidiš situaciju s obje strane granice. 😂

Ti pokusavas biti smijesan ili? To što čovjek ima različito mišljenje ti ne daje za pravo da ga ismijavas. @Fugaziii jesi li ti ovdje moderator ili ja? 

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...