Jump to content
FORUM

Recommended Posts

12 minutes ago, 1260 said:

Ne znam za  Broj u Biri  ali broj na livadi pored raste. 

Mislim da bi bilo bolje da se migranti s voza istovara ju u Bihaću i vode direktno na Vučijak. 

Ovako se oni kao istovara ju u Otoci i onda pješaka dolaze u Bihać. Danas kolone idu kroz kanjon. I oni ce sigurno na livadu ili u kakav Privatni smještaj 

Mislim da je to dobra ideja, da ih ceka patrola o B.Otoci i s njima vozom dodje u Bihać. Čisto ne dati im izići nigdje a onda na stanici u Bihaću ih i koloni proslijediti na Vučjak

• Replies 19,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3661

• rucica1

1534

• Barba

1276

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Jedini nacin da se ovo rijesi je zica i nedati nikome da udje u zemlju kao sto je Madjarska uradila i Slovenija priprema da se ogradi zicom.

Nije Vucijak rjesenje, ne zanima njih Vucijak, jer ce se uvijek vratiti nazad i nisu oni prosi pet ili vise zemalja da bi se zaustavili u pm negdje izmedju Bih i Hrvatske.

Milsim da je jako naivno vjerovati da ce se na Vucijaku zadrzati.

Austrijski mediji nista ne pricaju o balkanskoj ruti i problemima sa kojim se nas kanton susrce.

Desnicarski politicar Strache je probao ukazati na taj problem i odmah je proglasen fasistom, da laze, ko njega jos slusa i slicno..

Znaci odavno nije vise vazno sta se kaze, nego samo ko sta kaze!

Strasna je kako je narod slijep pored svojih ociju i uopste ne zeli da se informise i potrazi druge informacije, vec sve vjeruje sto mu mainstream mediji serviraju!

• Like 1
  • Dislike 1

Ovo sa BIROM i provođenjem odluka tzv "operativne grupe" je postala smijurija. Oni kao fol donesu nekakve zaključke koji su obvezujući (samo ne znam za koga) i naravno isti se ne provode , Policija je potpuno nemoćna i nikom ništa. Pa ovo je sprdačina od države

• Like 1
17 minutes ago, sk64 said:

Ovo sa BIROM i provođenjem odluka tzv "operativne grupe" je postala smijurija. Oni kao fol donesu nekakve zaključke koji su obvezujući (samo ne znam za koga) i naravno isti se ne provode , Policija je potpuno nemoćna i nikom ništa. Pa ovo je sprdačina od države

Ima jedna stvar koja meni nije jasna vezana za Biru...odluka je donešena da se mora zatvoriti. Kako GV tako i Vlada USK je donijela istu odluku a onda neki dan čitam kako  Sluzba za strance preuzima Boriće i Sedru a kad dodje vrijeme i steknu se uslovi za to, preuzima i Biru i Miral. WTF? I sad mi nije jasno ako se Bira i Miral zatvaraju danas-sutra kojeg vraga ih treba preuzeti Služba za strance?

• Like 1

Grunfe, jedino sto moze Vas a donekle i nas spasiti je da Slo potpuno zatvori granicu jer onda ovi iz Turske znaju da ovuda vise nema, to nam je jedina nada, jer Vi i mi nemamo drzavnika ciji ce osnovni interese dobrobit vlastitih građana, kod nas se Plenkovicu raspada vlada, on se sad bavi spletkama, granica mu je zadnja rupa na svirali.  Slo zatvara granicu, Mađarska je zatvorena, za nadati se da ce ekipa koja iz Turske pokrece sve ovo pronaci neku drugu rutu.

• Like 2
On 11. 06. 2019. at 18:41, 1260 said:

Stari most u Mostaru večeras u bojama Turske: Godišnjica neuspjelog vojnog udara
Stari most u Mostaru večeras u bojama Turske: Godišnjica neuspjelog vojnog udara
http://www.klix.ba/clanak/190715141

Slavi se turska bitka iz 1915 . Klanja se dženaza u odsustvu nekog egipatskog državnika ili šta već. Slavi se u Sanskom mostu dolazak okupatora na ove prostore.Islamska zajednica maximalno podržava migrante i pomaže ih. Bakir samo podmuklo šuti i više vremena provodi u Turskoj nego u Sarajevu.i sad ovo zadnje,proslava godišnjice neuspjelog vojnog udara u Turskoj.

Šta reći ,koju poruku poslati ? Tu je odgovor na sve i šta se želi napraviti od ovog tj dijela federacije sa bošnjačkom većinom.

• Thanks 3
2 hours ago, Alen12 said:
On 11. 06. 2019. at 18:41, 1260 said:

http://www.klix.ba/clanak/190715141

Slavi se turska bitka iz 1915 . Klanja se dženaza u odsustvu nekog egipatskog državnika ili šta već. Slavi se u Sanskom mostu dolazak okupatora na ove prostore.Islamska zajednica maximalno podržava migrante i pomaže ih. Bakir samo podmuklo šuti i više vremena provodi u Turskoj nego u Sarajevu.i sad ovo zadnje,proslava godišnjice neuspjelog vojnog udara u Turskoj.

Šta reći ,koju poruku poslati ? Tu je odgovor na sve i šta se želi napraviti od ovog tj dijela federacije sa bošnjačkom većinom.

Pa ovo sam i sam mislio napisati , ovo je tuga bosnjackog naroda kojeg Bakir Izetbegovic gura u propast tamo gdje je njegov otac stao. 

Neznanje i nepoznavanje vlastite Historije uzima danak svakodnevno a dokaz su ovakve gluposti od strane bosnjackog naroda. Turska sa diktatorom Erdoganom je postala protektorat Erdoganove politicke partije i islamskog radikalizma koju Bakir zeli prebaciti sprovesti u BiH odnosno uveliko sprovodi . 

Da moze ustati nas Husein kapetan Gradascevic i mnogi drugi nasi bosnjacki bosanski europski sinovi tacno bi nas se istog trena odrekao kad vide kako njegov narod ljudi okupatora koji je najvise nanio stete i unistavanju Bosne i Hercegovine . Prvenstveno sto su pogubili svu bosnjacku intelaktualnu elitu i sve ostalo da ne nabrajam.

Turska je najveci krivac za migrantsku krizu te za rat u Siriji . Erdogan salje migrante u BiH a Bakir ga u tome podrzava jer sva Bakirova imovina je u Turskoj taj covjek nema nikakvog osjecaja to je najveci kleptoman.

• Like 4
  • Dislike 1

Nebi reko da je Turska kriva, i Turska ima sama svoje probleme. Posto Turska granici sa Sirijom nasli su se na udaru, i oko 2 miliona izbjeglica je boravilo na Turskoj teritoriji istodobno!

Sta je Turska mogla sa tolikim izbjeglicama? EU im je dala ogromne pare, dugo su pregovarali kako dalje sa izbjeglicama. 

Medjutim nece oni da budu ni u Turskoj kao sto ni zele da budu u Bosni, tako da su put nastavili dalje.

I cak ni ne vjeujem da ih Erdogan salje, vec da izbjeglice jednostavno i tamo odu iz kampa i nastave dalje.

Nas spas je u jedinstvu da napravimo pritisak na vlasti, ali nas narod se ne moze oko nicega slozit, uvijek neko koci, zato i jesmo osudjeni na propast!

• Like 2
  • Dislike 1

Taj most je bio i u bojama Francuske, SAD, Velike Britanije, Njemačke i sad odjednom skandal. Mi smo okruženi neprijateljima sa svih strana ne vidim ništa loše u tome da se njeguju odnosi sa Turskom i drugim prijateljskim zemljama.

• Like 2
20 minutes ago, Hysteria said:

Taj most je bio i u bojama Francuske, SAD, Velike Britanije, Njemačke i sad odjednom skandal. Mi smo okruženi neprijateljima sa svih strana ne vidim ništa loše u tome da se njeguju odnosi sa Turskom i drugim prijateljskim zemljama.

Ja sa 20 godina pitam po cemu je to nama Turska prijateljska zemlja jos nikad nisam dobio odgovor ?

• Like 3
1 hour ago, Hysteria said:

Ne bih se upuštao u ovu tematiku a i išao u off međutim zbilja ne znam po čemu je nama Turska prijateljska zemlja osim na "papiru" . Ne sjećam se da je Turska uradila niti jedan potez vrijedan onog epiteta "prijateljski". Puno više za Bosnu i za Bošnjake je uradila recimo jedna Austrija nego jedna Turska (iako su svojevremeno i jedna i druga bile okupatori BiH)

• Like 2
19 minutes ago, Krajisnik2 said:

Pa skandal je zato sto se sa ovim forumom uglavnom provlaci spika protiv Islama a migranti se uglavnom koriste na toj bazi. Zar nije perverzija stalno poistovjecivanje ovih migrosa drogerasa, alkoholicara itd. sa Islamom? Zar nije perverzija nazivanje kojekakve "turske" koja postoji od 1921 okupatorom na ovim prostorima ako je poznato da su maltene svu vlast i vodece funkcije po Bosni u osmanskom devletu drzali bosnjaci, a da ne govorimo i diljem ostalog carstva? Svakako - mi treba prvenstveno da se okrenemo sebi, ali ovo blacenje turske i turaka uz istovremeno nadmecanje u slavljenju divnog mirisa austro-ugarskih i ostalih zapadnoevropskih *ovana koji su nam vise zla nanijeli nego zamisliti mozemo je ustvari glavno obiljezje ovog foruma i pojedinih aktera. Zar nije cudno zasto se takvi zale na migrante, jer hoce ljudi da sljokaju, da se *urvaju, da u praksu provode individualizam i slobodu misljenja itd, te zele u evropu koja je kolijevka te njihove ideologije à la egalitè, fraternitè, libertè - dakle nikakve veze sa Islamom, pa sto im osporavaju?  E pa zato sto im ne odgovara boja njihove koze, jer da im ovde pristizu ovi narandzasto-plavi prema kojima imaju kompleks manje vrednosti, itekako bi se nadmecali u hosgeldijama. I sasvim sigurno nije slucajnost da jedna prosjecno manja skupina takvog nastrojenja u nasem narodu ima platformu po forumima i portalima dje je jako bitno kao vaznu vijest redovno isticati koja vrsta *eksa se zenama najvise svidja i ostale teme za koje bi se po njima reklo da oslikavaju dnevnu tematiku prosjecne bosnjacke porodice na topraku Krajine i sire...  

Ti i takvi kao ti cim neko istinu kaze odmah se pozivaju da neko proziva islam i muslimane u nedostatku zdravog razuma.Kad se kaze Turska misli se naravno i na Osmansko carstvo jer je Turska njegov drzavnopravni nasljednik samo u manjim granicama. Isto sto svako zna da je Srbija izvrsila genocid zlocine agresiju u BiH i Hrvatskoj zna se sta se misli i ako je to stvarno i pravno u tom momentu bila Jugoslavija na papiru .

Ta ista AU kad se spominje treba ustati jer je od BiH napravila koliko toliko normalnu drzavu izgradila mostove pruge zeljeznicu industriju skole te sacuvala bosnjake od raznih hegemonija. Dok je Osmansko carstvo Srbiji dalo drzavnost i nezavisnost te Bosanski Sandzak a Bosnu dala AU da je aneksira.

Zato Turcoljupci mi zivimo u Europi i mi smo Europski narod a ne dosljaci kako neki pokusavaju predstaviti . Tursku i Erdoganu treba biti haram svaka kap Sirijske nafte i plina hiljade nevinih zivota koje su uzeli da bi se docepali tudjeg . 

Erdogan je znao uzeti novac za migrante u Turskoj u pocetku i onda im nije dao da mrdnu iz kampa a sad ih pustio da remete mir u drugim zemljama.

Nadam se da ce Kurdi uskoro rijesiti svoje pitanje posebno u velikom teritoriju okupiranom od strane Turske koja ih ugnjetava toliko godina. 

• Like 2
prije 3 sati, Grunf said:

Ne bih se upuštao u ovu tematiku a i išao u off međutim zbilja ne znam po čemu je nama Turska prijateljska zemlja osim na "papiru" . Ne sjećam se da je Turska uradila niti jedan potez vrijedan onog epiteta "prijateljski". Puno više za Bosnu i za Bošnjake je uradila recimo jedna Austrija nego jedna Turska (iako su svojevremeno i jedna i druga bile okupatori BiH)

Nisam ja rekao da je Turska jedini ili najbolji prijatelj, ali jedni od rijetkih sigurno jesu. 

1 hour ago, Hysteria said:

Nisam ja rekao da je Turska jedini ili najbolji prijatelj, ali jedni od rijetkih sigurno jesu. 

Ma znam šta hoćeš reći. Ja sam mislio na konkretno prijateljstvo. Turci vole Bošnje al zato ulažu u Srbiju...tim smjerom sam išao

• Like 1
17 minutes ago, Fugaziii said:

http://www.uskinfo.ba/vijest/poceo-sastanak-u-briselu-mektic-i-delegacija-usk-a-traze-pomoc-za-izgradnju-novog-prihvatnog-centra/58793

haha otisli likovi po kesh za novi centar haha... prejaki su... a mi kao nacija suckeri najzesci! hahaha

Ako im tamo mahnu kojim milionom eura sve će nas iseliti sa kantona

• Haha 1
24 minutes ago, Grunf said:

Ako im tamo mahnu kojim milionom eura sve će nas iseliti sa kantona

Samo pod uslovom da dio tih miliona iskoriste za nase uredno situiranje negdje vani, nije bed niikakav... Znamo mi sudbinu ovog kantona vec godinu dana, pravimo se naivni samo, kao nada zadnja umire i ti fazoni haha... Uglavnom, ako ce nama olaksati pronalazk posla, besplatan kurs stranog jezika i neometano iznalazenje administrativnih gehanija, onda eto nek naprave cetiri migraciona centra ako zele, ali po direktnu stetu nas i nasih domova i sigurnosti, graditi jos centara, onda zelim svakome ko se ne pobuni da mu kuca prva bude na udaru, imovina, i ostalo sta se nadje migicama na putu. Ovaj narod je toliko zblojznio da evo kao sto vidite ne mogu upotrijebiti ni smislenu neku rijec iz rjecnika koja moze opisati mentalni sklop ovog naseg gradjanstva. dizaster

UPDATE:

http://www.uskinfo.ba/vijest/ministar-mup-a-usk-a-iz-brisela-za-uskinfoba-prve-informacije-sa-sastanka-evropa-pritisce-evo-sta-se-desava/58803

Dakle, od spomenutih točkica, mogu reci da ce se ostvariti jedino one koje podrazumijevaju ukidanje Vucjaka i vracanje evila na ulice bisca, a bas neka ce da i ovi silni turisti i arapi vide svoje komsije, nek se podruze malo, ne bi li manje ratovali pa ne bi bilo ovoliko jadnih izbjeglica... e moj brate, ova Evropa nas uzima lopatom, a mi poslali delegaciju sto je programirana na klimanje glavom haha.. jadna nam majkica... i ona tacka DA SE PO BIH RAPODIJELE CENTRI ce se desiti, ah da, kad cucnemo kolektivno... dabome da cemo se nacucati haha

odavno sam govorio da je ovo sto se desava sve pozeljno i da ce ovo tek poceti i puno gore biti.

sjetimo se Marakeskog migracionog pakta, tamo je sve lijepo naruceno i zemlje EU su potpisale.

Sad je izabrana nova komisarka, van der LEyen, zena koja je lobiist za oruzje i municiju, znaci bice novih ratova, a sta to znaci znamo svi!

A narod i dalje suti...

• Dislike 1

Nesto se sasvim sigurno desava, od prije ca dvije sedmice je na Sentilju (Austrijsko - Slovenska) granica ponovo postavljen veiliki sator koi je prijed tri godine sluzio za prihvat velikog broja migranata, dugo ga nije bilo da bi ga ponovo prije nekoliko postavili kao i svu zastitnu ogradu oko istog, znaci nesto se u EU sprema ponovo vezano za migrante.

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...