Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Jedino riješenje je da Vlada USK da dozvolu za veći prihvatni centar na duži period i da organizacije poput IOM-a i dr. investiraju u njega na području kantona. Lokaciju odrediti prema granici sa RH ali dovoljno udaljenom da zadovolji standarde i zahtjeve  EU. Lokaciju odrediti i prema "granici" sa Livanjskim kantonom što bliže a tačnu lokaciju odrediti na način da bude što lakše obezbjediti električnu energiju,vodu i ostale komunalije pa neka Hrvatska vraća migrante koliko hoće a Hrvati iz Livanjskog kantona neka protestiraju Kolindi zbog toga koliko im drago. U Velečevu kod Ključa formirati manji prihvatni kamp u kojem bi se novo pristigli migranti mogli zadržati do 48 sati i gdje bi bili dežurni koji bi ih registrovali i upućivali migrante prema novom centru kao i o njihovim pravilima kojih se moraju pridržavati. Zauzvrat zabraniti licima koja nemaju ODOBREN azil ili koji nemaju turističku vizu da iznajmljuju bilo kakve objekte koji služe za smještaj. Mogu isključivo biti smješteni u tom centru. Naći sistem kažnjavanja onih koji se tih pravila ne pridržavaju ili borave na otvorenom. Isti slučaj uraditi ako treba na potezu oko Bosanske Otoke, granice sa Hr i administrativne granice entiteta.Ukratko

Edited by Grunf
  • Like 2
  • Replies 19,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3662

• rucica1

1534

• Barba

1276

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Koja bi bila procedura za jednog migranta iz zemlje u kojoj se ne ratuje, da je legalnim putem iz svoje drzave ganjao vizu za npr. Njemacku (ili dr. zemlje EU)? Da li postoje diplomatski odnosi npr. Pakistana i Njemacke, tj. Njemacke ambasade u Pakistanu, te procedura za podnosenje zahtjeva za vizu? 

9 minutes ago, jokesOnYou said:

Koja bi bila procedura za jednog migranta iz zemlje u kojoj se ne ratuje, da je legalnim putem iz svoje drzave ganjao vizu za npr. Njemacku (ili dr. zemlje EU)? Da li postoje diplomatski odnosi npr. Pakistana i Njemacke, tj. Njemacke ambasade u Pakistanu, te procedura za podnosenje zahtjeva za vizu? 

Ni sam nisam siguran ali znam jednu stvar da je jako puno Pakistanaca legalno se iselilo u zemlje EU a naročito SAD i Kanadu ali su mahom naučnici, doktori i inžinjeri (oni stvarni školovani ljudi) pa možda je tu kvaka

Meni stvarno nije jasno šta Policija radi ?Ovo je sada postalo tragikomično migranata pun grad taksiji i ostali "prevoznici" razvoze kud se kome prahne, niko ništa ne kontrolira ovo je opći javašluk a Vučjak sa 1000 migrosa pao na 300 a Bira se stalno puni. Pa kome oni mažu oči da će Biru zatvoriti. Zapamtite NEĆE NIKAD SVE JE ŠUPLJA PRIČA JER ĆE SAD I TUZLA DA JE PUNI

• Like 2
23 minutes ago, sk64 said:

Ovo ko da se neko zajebava sa nama!?!? Granična policija dobila najnoviju opremu za kontrolu dokumenata😂😂😂😂😂😂

Pa da ti provjere jel lazni pasos ili nije kad budes izlazio iz BiH :D

12 hours ago, toby said:

Nisi nikad dao nikakav odgovor, odnosno nikada nisi citirao niti jedan zakon, članak, stavak, alineju, apsolutno ništa čime bi dokazao da se radi o bilo kakvom ilegalnom postupanju hrvatske policije prema kriminalcima i teroristima koji ilegalno prelaze granicu, jedino što radiš je šoroševsko papagajsko ponavljanje da je nešto ilegalno. Onda, po 105-put, napisao si da je policajac (anonimno, po običaju)  priznao ono što hrvatska policija godinu dana negira: ilegalno protjerivanje u BiH po naredbi. Što je ilegalno, po kojem zakonu, konvenciji, članku, točno, precizno itd.

Eto, baš je lijepo pročitati kako si odjednom "progovorio" čistim hrvatskim jezikom, i to savršenom sa upućenošću u marginalne hrvatske šoroševske teme, što znači da ti je netko iz Hrvatske ovo napisao, a što opet znači da si uvezan s regionalnom šoroševskom ekipom terorističkih propagandista.

Problem sa šoroševskim medijima je da rade po šoroševskoj agendi, za šoroševsku lovu, a ovdje imaju konkretni cilj (jedan od) ubaciti što više terorista u Europu, izazvati što više terorističkih napada, napraviti što veći kaos, srušiti vrijednost obveznica i dionica, izazvati krah burzi i onda sve to jeftino pokupovati, kao što to šoroševci rade desetljećima.

Jašta, apsolutno je marginalno to što su tzv. "Soroševski mediji" smijenili hrpu krimogenih ministara i uradili za hrvatsko društvo više nego ijedan portal Željke Markić. Onog trenutka kad prihvatite činjenice o tim medijima, biće vam lakše prihvatiti i spoznaju da ne postoji opća zavjera medija spram društva a s ciljem naseljavanja Evrope migrantima. Sama tvrdnja da je moj post plod uvezanosti i zajedničkog rada, dovoljno govori koliko si zapravo pogubio konce. 

I jesam ti dao odgovor. Vrati se par stranica unazad. 

Da IOM nije sponzor i Una regate uzimajući da je grad pun migranata. Vjerovatno će sutra skakati sa mosta i onog balona,a migrantski gradonačelnik Fazlić se slikati sa njima. Vlast zadovoljno trlja ruke jer ljeto prolazi a Bira je i dalje puna,voz ih na stotine dovozi,Vučjak se prazni,građani su ušutkani i nikome na pameti više nije da organizuje bilo kakve proteste.

• Like 1
10 hours ago, Grunf said:

Jedino riješenje je da Vlada USK da dozvolu za veći prihvatni centar na duži period i da organizacije poput IOM-a i dr. investiraju u njega na području kantona. Lokaciju odrediti prema granici sa RH ali dovoljno udaljenom da zadovolji standarde i zahtjeve  EU. Lokaciju odrediti i prema "granici" sa Livanjskim kantonom što bliže a tačnu lokaciju odrediti na način da bude što lakše obezbjediti električnu energiju,vodu i ostale komunalije pa neka Hrvatska vraća migrante koliko hoće a Hrvati iz Livanjskog kantona neka protestiraju Kolindi zbog toga koliko im drago. U Velečevu kod Ključa formirati manji prihvatni kamp u kojem bi se novo pristigli migranti mogli zadržati do 48 sati i gdje bi bili dežurni koji bi ih registrovali i upućivali migrante prema novom centru kao i o njihovim pravilima kojih se moraju pridržavati. Zauzvrat zabraniti licima koja nemaju ODOBREN azil ili koji nemaju turističku vizu da iznajmljuju bilo kakve objekte koji služe za smještaj. Mogu isključivo biti smješteni u tom centru. Naći sistem kažnjavanja onih koji se tih pravila ne pridržavaju ili borave na otvorenom. Isti slučaj uraditi ako treba na potezu oko Bosanske Otoke, granice sa Hr i administrativne granice entiteta.Ukratko

Rjesenje je zastiti granicu sa Srbijom, nikakvo drugo. Sve drugo okaci macku o rep. Dok god nebude zice bice ih i teror ce se nastaviti. Eto sad je Komsic predsjedavajuci pa cemo vidjeti mozda nekog pomaka. Ako i on zakaze onda laku noc Bosno i H!

8 hours ago, jokesOnYou said:

Amerika svake godine ima ugovore sa odredjenim zemljama, cini mi se da imaju sa pakistanom i indijom u vezi taksista, i svake godine odredjen broj osoba dobije green card na osnovu koje moze otici u ameriku i tamo raditi. 

U Njemackoj imaju odredjene kvote za svaku zemlju. Te se kvote mjenjaju, i znaci kad predas za vizu onda se popunjava kvota pa kad dodjes na red

Znam da je jedan prijatelj tjeo ozeniti jednu tajlandjanku iz kataloga pa kad je vidio koliko se dufo ceka na vizu u tajlandu brzo odustao 🙂

• Dislike 1
  • Thanks 2
6 hours ago, Haldir said:

To što si sebi umislio da ovdje neko koristi "zdravohrvatske" izraze koji se u BiH ne koristi, ide u prilog mojoj tezi da zaista gubiš konce iz dana u dan. I ne samo to. Tvoje konstantno vrijeđanje, nazivanje nekoga terorističkim propagandistom, logističarem, govnetom, kokošarom, u krupni plan donosi jasnu sliku o tebi. Apsolutno sve upućuje na to da imaš problema sa zdravim razumom. 

Da ne pričam o teorijama zavjere po kojima je Sorošev cilj masovni pokolj, građanski ratovi i slično. Da si imalo pametniji, pomislio bih da ste ti i Brod u boci ista osoba. 

Kako ti gledas na Sorosa i tu "teoriju zavjera" oko tog lika? 

Dali to tebi nema nimalo smisla sto je do sad receno o tom covjeku i tim planovima?

• Dislike 1
58 minutes ago, toby said:

Upis ti je prijavljen jer se ni jednim slovom ne držiš teme, nego se nekulturno, primitivno, bezobrazno i klasično šoroševski baviš psihoanalizom i etiketiranjem sugovornika, u nedostatku bilo kakvih argumenata, kao svaki pravi ideološki propagandist.

No, vratimo se na temu. 

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/jedan-od-osumnjicenih-terorista-8-listopada-prosao-registraciju-u-opatovcu-20151115

2015. godine je u Europu balkanskom rutom prošao jedan jadni napaćeno-ispaćeni dragi i dobri izbjeglica po imenu Ahmed Almuhamed, koji je na svom putu od strane velikih humanista nahranjen, napojen, previjeni su mu žuljevi, napunjen mu je mobitel, osiguran mu je WIFI i još je besplatno prevezen do zapadne Europe. I onda je nekoliko mjeseci kasnije. I onda je tamo skupa s prijateljima u terorističkim napadima ubio 130 ljudi, a 300 ranio.

Apsolutno svi koji su mu pomogli da dođe na cilj i napravi to što je napravio su njegovi suradnici, nema tu vađenja na neuračunljivost tipa "Mi smo retardirani šoroševci i mislili smo da se radi o jadnom izbjeglici", svi su odgovorni i krv nevinih parižana je na njihovim rukama. Isto tako, za bilo što naprave ovi koji sada prolaze balkanskom rutom, masovno silovanje, klanje noževima, pucanje, bacanje bombi, biti ćete odgovorni svi vi koji im aktivno pomažete, od Crvenog križa, do šoroševskih novinarskih govnara koji kriminalce i teroriste lažno prikazujete jadnim napaćenim migrantima i izbjeglicama i vršite pritisak na legalne institucije zemalja koje se trude provoditi zakone i osigurati sigurnost vlastitih građana. 

Daj čovječe, saberi se. Pa ti si sinonim na ovom forumu za to boldano. 

44 minutes ago, Lidjo said:

Kako ti gledas na Sorosa i tu "teoriju zavjera" oko tog lika? 

Dali to tebi nema nimalo smisla sto je do sad receno o tom covjeku i tim planovima?

Fondu otvoreno društvo najčešće se protive Vlade pod čijom je palicom prisutna autoritarnost, korupcija, nepotizam... Postaje malo čudno gledati da te teorije zavjera uvijek temelje imaju u jednoj od takvih zemalja - recimo Mađarske, Italije ili Makedonije, pa čak i Srbije. Nevladine organizacije će uvijek u takvim sredinama biti etiketirane i povrgnute medijskom linču. 

Međutim, kada su u pitanju migracije i George Soroš, te taj navodni plan o naseljavanju afro-azijske populacije na teritoriju Evrope i Sjeverne Amerike, to je populistička retorika. Soroš je najavio 2015. godine pomoć od 500 miliona eura organizacijama koje pomažu migrantima, što je recimo minorno naspram izdvajanja Njemačke koja će po planu budžeta do 2022. godine na migracije potrošiti ukupno 80 milijardi eura. Da je Soroševa organizacija kojim slučajem planski počela naseljavati Evropu, to bi značilo da je time nanijela štetu Njemačkoj u visini od 80 milijardi eura. I umjesto da ih Njemačka zabrani, kako se to nastoji u Mađarskoj, ta ekonomska sila je Soroševoj organizaciji dala okrilje i mogućnost premještanja centralnog ureda Otvorenog društva na njeno tlo. 

Otvoreno društvo, evo recimo u Bosni i Hercegovini, skoro desetljeće ulaže u fiskalnu transparentnost, javno zdravstvo, obrazovanje, prevenciju diskriminacije i zaštitu žrtava iste, romski program, osnaživanje nezavisnih medija poput Centra za istraživačko novinarstvo - CIN.ba. 

4 minutes ago, Haldir said:

Daj čovječe, saberi se. Pa ti si sinonim na ovom forumu za to boldano. 

Fondu otvoreno društvo najčešće se protive Vlade pod čijom je palicom prisutna autoritarnost, korupcija, nepotizam... Postaje malo čudno gledati da te teorije zavjera uvijek temelje imaju u jednoj od takvih zemalja - recimo Mađarske, Italije ili Makedonije, pa čak i Srbije. Nevladine organizacije će uvijek u takvim sredinama biti etiketirane i povrgnute medijskom linču. 

Međutim, kada su u pitanju migracije i George Soroš, te taj navodni plan o naseljavanju afro-azijske populacije na teritoriju Evrope i Sjeverne Amerike, to je populistička retorika. Soroš je najavio 2015. godine pomoć od 500 miliona eura organizacijama koje pomažu migrantima, što je recimo minorno naspram izdvajanja Njemačke koja će po planu budžeta do 2022. godine na migracije potrošiti ukupno 80 milijardi eura. Da je Soroševa organizacija kojim slučajem planski počela naseljavati Evropu, to bi značilo da je time nanijela štetu Njemačkoj u visini od 80 milijardi eura. I umjesto da ih Njemačka zabrani, kako se to nastoji u Mađarskoj, ta ekonomska sila je Soroševoj organizaciji dala okrilje i mogućnost premještanja centralnog ureda Otvorenog društva na njeno tlo. 

Otvoreno društvo, evo recimo u Bosni i Hercegovini, skoro desetljeće ulaže u fiskalnu transparentnost, javno zdravstvo, obrazovanje, prevenciju diskriminacije i zaštitu žrtava iste, romski program, osnaživanje nezavisnih medija poput Centra za istraživačko novinarstvo - CIN.ba. 

Interesantno da sam ja prvi put za otvoreno drustvo u Bosni, odnosno Bihacu cuo prosle godine, kad je prva donacija pala. I tad je nekako gradonacelnik promijenio misljenje i pricu o migrantima.

• Dislike 1

Sorosevaca u Madarskoj nema pa nemaju niti problema s olosom koji nadire sa svih strana, kad je vec otvoreno drustvo i kad ti isti zagovaraju otvorene granice, zasto ne otvore vrata svjoih domova ?, bijedni licemjeri i prokleti lazljivci, Madarska je za nas i Vas u ovom trenutku nedostizna po pitanju ekonomije a nemaju 'otvoreno drustvo' mi i Vi imamo otvoreno drustvo , a Haldir kaze 'Fondu otvoreno društvo najčešće se protive Vlade pod čijom je palicom prisutna autoritarnost, korupcija, nepotizam' znaci kod nas i Vas toga nema i puno je bolje nego u Mađarskoj ????? koliko glup moras biti za popusiti takvu foru.

• Like 2
1 hour ago, Haldir said:

Interesantno, a ja mislio da naši ljudi bježe iz BiH upravo zbog nabrojanih stvari...blago nama

• Confused 1
59 minutes ago, toby said:

U posljednje vrijeme smo u Hrvatskoj imali tri totalno debilna slučaja anonimnih prijava za nasilje nad migrantima, a sva tri slučaja su povezana sa šoroševskim terorističkim propagandistima zakamufliranih u medije. Sad, u kojem točno slučaju neki medij bez provjere objavljuje anonimno pismo, i još ga tretira kao dokaz? Niti jedan medij koji jest medij to ne radi, to je politička propaganda. Bi li ti mediji npr. objavili anonimimno pismo u kojem netko piše da je Šoroš pedofil i diler droge, ili da hrvatska policija svakom migrantu kojeg uhvati naruči pizzu i pokloni mu tri sata jacuzzija? Naravno da ne bi, nego se objavljuju debilna anonimna pisma u svrhu propagande, odnosno političke agende za koju navedeni odrađuju posao. U ovom konkretnom slučaju se radi o otvorenom kriminalu, otvorenom švercu ljudima i otvorenom kršenju svih mogućih zakona o nadzoru državne granice i sigurnosti. Kratkoročni cilj je vršenje pritiska na Hrvatsku kako bi propustila teroriste i kriminalce dalje u zapadnu Europu, dugoročni cilj je izazivanje sukoba i građanskih ratova po Europi. To je prastara strategija za bogaćenje, što je više krvi na ulicama, to se oni koji to kontroliraju brže i lakše bogate. Eto, je li Šoroš danas siromašniji ili bogatiji nego 2015., kad su migranti čiji je dolazak u Europu on pomagao napravili krvave masovne pokolje?

Mislim da to pismo koje ti pominjes je potpisano od tih policajaca, cak ima i jedna vrsta pecata, ali to nije objavljeno zbog anonimnosti i zbog mozda otkaza koji bi mogo uslijediti tim piscima.

Sa drugim djelom tvog teksta se slazem

• Dislike 1
  • Thanks 1
7 minutes ago, Hysteria said:

Nema nikakve sumnje da hr. policija prvo isprebija migrante a potom ih vrati na bh. teritoriju. Ali koga ovdje boli k.... za tim ili bilo čim drugim hrvatskim 

Pa neka ih prebija. I oni mi djeluju k'o mazohisti...idu po batine jer znaju šta ih čeka. Loše je što ih vraćaju k nama. Zato sam rekao treba otvoriti migi centar na administrativnoj granici sa Livanjskim kantonom i RH...i sve ih tamo slati

• Like 1
prije 9 minuta, Hysteria said:

Nema nikakve sumnje da hr. policija prvo isprebija migrante a potom ih vrati na bh. teritoriju. Ali koga ovdje boli k.... za tim ili bilo čim drugim hrvatskim 

Tebe je mama umjesto baba-roge izgleda plašila hrvatima kad si bio mali :)

• Dislike 1
  • Aferim! 1
  • Haha 4

Hysteria, naravno da to nije istina i muka mi se ponavljati, netko tko je dobio dobrih batina NE IDE PO JOŠ!. Hrvatska ih vraca od kud su dosli, to bi svakako trebala raditi BiH ali ona ne cini nista, apslutno nista cekajuci da se sve ovo rjesi samo od sebe, ako ih ne mozete do Drine, onda preko u Rs jer su otamo dosli ali pravo je pitanje

ZAŠTO TO VAŠI NE ČINE ???????? koji su razlozi? kome je to u interesu? sto vlasti u Sarajevu planiraju s ovom ekipom ?, ocito netko ima neke planove s njima inace bi se to vec davnih dana rjesavalo.

• Like 5

Prodani smo.Prodao nas i sokolački mulac. Danas gledam mapu grada u rukama jednog migija,isprintanu. Onako na brzinu vidim oznake na njoj posta na ozimicama 2 sa WU, Biru, Vucjak,Borice... par apartmana (sigurne kuće????) tekst na engleskom koji nisam uspio procitati i tekst na arapskom cini mi se. Lik se orijentira i trazi Poštu vjerojatno zbog WU. Sve lijepo oznaceno, napisano i sa nekim upozorenjima. Neko im daje detaljne instrukcije ?

• Like 2
prije 7 minuta, Grunf said:

Prodani smo.Prodao nas i sokolački mulac. Danas gledam mapu grada u rukama jednog migija,isprintanu. Onako na brzinu vidim oznake na njoj posta na ozimicama 2 sa WU, Biru, Vucjak,Borice... par apartmana (sigurne kuće????) tekst na engleskom koji nisam uspio procitati i tekst na arapskom cini mi se. Lik se orijentira i trazi Poštu vjerojatno zbog WU. Sve lijepo oznaceno, napisano i sa nekim upozorenjima. Neko im daje detaljne instrukcije ?

Daje im instrukcije Mektic i njegovi obavještajci.Dok shvatimo da je naša IZ i vrh SDA u stvari cionisticki isprdak bice kasno.

• Like 2
9 hours ago, Rijecanin said:

Sorosevaca u Madarskoj nema pa nemaju niti problema s olosom koji nadire sa svih strana, kad je vec otvoreno drustvo i kad ti isti zagovaraju otvorene granice, zasto ne otvore vrata svjoih domova ?, bijedni licemjeri i prokleti lazljivci, Madarska je za nas i Vas u ovom trenutku nedostizna po pitanju ekonomije a nemaju 'otvoreno drustvo' mi i Vi imamo otvoreno drustvo , a Haldir kaze 'Fondu otvoreno društvo najčešće se protive Vlade pod čijom je palicom prisutna autoritarnost, korupcija, nepotizam' znaci kod nas i Vas toga nema i puno je bolje nego u Mađarskoj ????? koliko glup moras biti za popusiti takvu foru.

Zapravo ne znači. Dedukcija ti je loša. 

• Haha 1
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...