Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

1 hour ago, Grunf said:

Šta sam ja ovdje tvrdio još prije pola godine? Da će Srbija, manji bh entitet i ustaška vlast u Hrvatskoj iskoristiti migrantski val za svoje podle ciljeve,da će ih gomilati ovdje i raditi na rušenju naše jedine domovine pokušavajući dovršiti poslove koje nisu uspjeli Tuđman i Milošević uz aminovanje domaćih poltrona. 

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2105143

Ali izgleda da je Izraelci ne uzimaju za ozbiljno. Malo je pobrkala lončiće dovodeći Iran u kontekst sa selefijama i vehabijama znajući odnose Izraela i Irana. Bilo tko imalo ozbiljan uvidio bi ovo pri prvom čitanju teksta, međutim kako je ovo zapravo poruka njenim zatucanim glasačima stvar je više nego ozbiljna. Nadam se bar da će je Komšić opet "išamarati"

Bio si u pravu. Ne treba sporiti da militantnog islama u Bosni ima. Primjer su brojni Krajišnici koji su pali pod uticaj Bilala Bosnića. Ali te njene izjave samo potvrđuju teze Žurnalovog novinara Avde Avdića koji je objavio priču o SOA-i i podmetanju oružja "islamistima" u BiH. Najveći neprijatelj Bosne i Hercegovine sjedi u Zagrebu, ne Beogradu i Banjaluci, već isključivo u Zagrebu, odakle HDZ preko Čovića vuče konce za destabilizaciju BiH. 

Stoga nije lako ni zaključiti da "štitenjem" granice, "legalno", što znači vraćanjem migranata u BiH, čak i onih koji su uhvaćeni na predjelima granica sa Slovenijom i Srbijom, Hrvatska i na taj način nastoji sprovesti Tuđmanov cilj podjele i cijepanja BiH. Jer ako iko profitira od toga, to će biti HDZ. 

Predsjednica države sa izraženom fašističkom ideologijom, u kojoj turiste svakodnevno napadaju, brutalno premlaćuju, ubijaju, trebala bi da se pokrije ušima, jer ta je zemlja stotinu puta nesigurnija od BiH. 

• Like 3

1 hour ago, Alen12 said:

Uz te kao što navodite rušitelje BiH dodajte  i Bakira Izetbegovića i SDA i onda donekle ta priča pije vodu . Oni ne vole BiH. Da je vole ne bi potencirali izraze kao što su UZP i genocidna tvorevina. Oni bi BiH ali bez Hrvata I Srba.Bakir više voli Tursku nego USK . Ni riječ nije rekao o migrantskoj krizi a predstavlja se kao zaštitnik Bošnjaka. I sam je dio te svjetske politike kao i njegov rahmetli otac.I dalje je na djelu islamska dekleracija uz sve vise obilježavanja turskih praznika i čak slavljenja godišnjice neuspjelog puča na Erdogana i organiziranja maratona u vezi s tim . Da vole BiH ne bi dali ulicu Hasanu paši Predojeviću ,zločincu koji je pobio 2 hiljade Bišćana i slavili dolazak Turaka na ove prostore.Prema tome nije pošteno prozivati druge a i sam si rušitelj BiH kao zajednice svih naroda.

Ja sam naveo u svom postu i domaće poltrone... To se i odnosi prvenstveno na Bošnjake iz vladajuće elite. Ocjenjivanje historije prvenstveno u predosmanskom i osmanskom periodu je diskutabilno i ne bih u tome na ovoj temi jer odosmo u off. Za mene je to i historija. Gaj Julije Cezar je bio osvajač i ne stavlja se u većini slučajeva u negativan konktekst. Napoleon je bio osvajač ali i njega slave kao historijsku ličnost. To je historija. Pa i Ban Josip Jelačić je bio pripadnik osvajačke vojske a ima spomenik na sred trga u centru Zagreba. Nedvojbeno je da je u kasnijem periodu  imao velike zasluge prema hrvatskom narodu . Eugen Savojski se  slavi kao spasilac iako je napao Bosnu, pobio na hiljade civila i spalio Sarajevo. No to je historija.

Neki dan sam gledao reportažu na RTL-u (zaboravio sam grad u Hr - možda Sisak?) u kom se u danima hrvatsko-turskog prijateljsva obilježavaju bitke i događaji iz osmanskih osvajanja s obje strane i u pozitivnom svjetlu. Ono što hoću reći a spomenuo sam već - to je historija čiji tijek ne možemo promjeniti. Ali trebamo mijenjati budućnost naše djece u pozitivnom smislu naravno. Lizanje guzice za ostvarivanje fašističkih ciljeva od strane predsjednice jedne države je i licemjerno i opasno. Kao što sam rekao ne želi nam dobro niti jednim niti drugim niti trećim. Ja i dalje opravdavam želju i težnje hrvatske za zaštitom svog teritorija, granice i naroda od ove najezde ali petljanje u politiku susjedne države a pogotovo jednog njenog naroda ne donosi dobro. Svako razuman će se složiti sa mnom. Pogotovo znajući činjenično stanje u politici Hrvatske, koja stranka je na vlasti, koje je njeno političko opredjeljenje i kakav je stav te politike bio prije 80 godina na tlu bivše Jugoslavije a koji je dijelom doveo do holokausta i Jasenovca. Zato kažem lizanje guzice u ovom trenutku je i previše smiješno znajući kakve probleme jevrejska zajednica ima u Zagrebu u ovom trenutku sa aktualnom politikom HDZ-a a samim tim i trenutnim vlastima RH te odnosima na relaciji Izrael - Iran a sama predsjednica je zaboravila (namjerno ili slučajno) ko su zapravo Iranci. Zaboravila je i jadna da je Iran bio jedina zemlja u svijetu koja je svijesno kršila embargo na uvoz oružja u bivšu Jugoslaviju te isto nesebično doturala i Hrvatskoj vojsci i Armiji BiH i zahvaljujući Iranu uspjeli smo se odbraniti. Zaboravila ili uošte nije bila 90-tih na ovom području ? Kao što  sam rekao dovođenje i izjednačavanje Irana sa npr. selefijama ili vehabijama u istom kontekstu zvuči presmješno gledajući sa vjerske strane jer je riječ o dva različita pravca u islamu koja se više ne podnose nego podnose. Razumio bih da je spomenula Saudijce npr. ali kao su isti "saveznici" SAD-a a i samog Izraela preostalo joj je ovo jadno lamprdanje. Morate razlučiti moj stav koji se odnosi ISKLJUČIVO na aktualnu politiku trenutnih vlasti HR-a za razliku od mog odnosa naspram same Hr ili hrvatskog naroda uopšte jer smatram hrvatski narod bratskim narodom koji je sa bošnjačkim narodom historijski povezan i u simbiozi u pozitivnom smislu više nego i sa jednim drugim narodom na tlu bivše Jugoslavije kroz čitavu našu historiju. Ovisimo jedni o drugima bilo da je riječ o odnosima na samom tlu BiH ili u ovom slučaju USKa i Krajine bilo da je riječ između dvije zemlje. Ovisimo i tako treba ostati - uprkos ovom zadnjem nesretnom ratu  koji nam je bio po mom mišljenju nametnut od treće strane da bi nas oslabio a koji je odnio velik broj žrtava na obje strane iako to nije slučaj sa našim kantonom. Naravno kako se ne slažem sa trenutnom politikom sadašnjih vlasti u Hr ne slažem se ni sa trenutnom politikom vlasti u BiH (ni jedne strane na vlasti) ali moramo tražiti promjene i težiti ka promjenama na bolje. Malo sam bio opširniji ali morao sam...

Edited by Grunf
  • Like 4

Zena strmoglavo srlja u teski populizam. Ja stvarno ne znam ko tu prikazu moze ozbiljno shvatiti.

Ja bih joj poručio da odyebe od BiH. Nije ovo prvi put da bez ikakvog pokrica izadje u javnost, laje i stvara losu sliku o državi. Valja imati obraza i pricati o radikalnom islamu nakon sto je obicni novinar iz BiH raskrinkao i povezao drzavu Hrvatsku sa radikalnim islamom u BiH.

@toby  Ček što hoćeš da kažeš ?  Da sam ja terorista? Da dovodim ove migrante namjerno da bih destabilizirao Evropu i Hrvatsku? Naravno da migrantska kriza nije regionalna ili teritorijalna ali se koristi u te svrhe. Ne možeš krivicu za najezdu svaliti na Bosance i Hercegovce ili ti samo na Bošnjake nego upravo na srbe iz rs-a (u prvom redu Dodika)  koji ne dozvoljavaju kontrolu granice van institucija RS-a. Greška domaćih poltrona kako sam ih nazvao (jer u pravom smislu to i jesu) je u njihovoj inertnosti i nezainteresiranosti naspram ove situacije. Naravno ćutanje je znak odbravanja. Dakle, tvojom logikom Grčka (koja je članica EU), Srbija, Crna Gora i BiH su ti koji ruše sigurnost cijele EU? Granice EU se treba da štite na Grčko-Turskoj granici a nikako isključivo na  Hr-BiH ili Hr-Sr

• Like 1
  • Thanks 1

@toby čisto logičan slijed koji proizilazi iz tvog posta. Naravno, razumio sam baš onako kako si mislio. Ali je logično ako vlasti u BiH puštaju migrante na svoj teritorij iz razloga koji si naveo, šta je onda razlog u slučaju Srbije i drugih zemalja koje sam pomenuo?

prije 2 sati, Real said:

Upravo je tako Alene.Samo što je narod retardiran i pada na nacionalističke priče iz Sarajeva koje važe samo za srednju bosnu.USK je ispao odavno iz te priče tj. nikad nije ni bio dio nje što se Sarajeva tiče.Čak ni u ratu,jer sve što su 5-i korpus i narod USKa postigli i odbranili se postigli su zahvaljujući lavovskoj borbi,hrabrosti i jakoj dijaspori USKa (svaka druga do treća kuća je imala nekoga vani od Hrvatske do Australije)koja je za vrijeme rata poslala milijarde maraka da bi se 1metak=1 marka njemačka platio neprijatelju 1 vreća brašna=1000maraka njemačkih.USK je i u to vrijeme bio maćehinski tretiran od Sarajeva i otpisan.U srednjoj bosni i Sarajevu nine bilo malo dijaspore,znači morao se je USK opet musti ko jrava simentalka.Sarajevo he uzimalo koliko he htjelo a nama  USKu mrvice.Da je sav novac dijaspore došao u prave ruke kod Irfana Ljubijankića i Izeta Nanića USK nebi bio 1200 dana u opsadi već 12 dana,imali bi najmodernije opremljenu vojsku u evropi. Pošto se narod pored svih tih prepreka ipak sam odbranio onda Sarajevu nije preostalo ništa nego da okrene ploču počne da se hvali 5im korpusom i uvrsti te iste otpisane u BiH sastav,ali samo zbog jedne stvari a to ne da bi krali glasove na izborima i pljačkali opet USKu dijasporu poslije rata.

Poznajem lično ljude koji su mi pokazali priznanice do čak 40.000 njemačkih maraka koje su uplatili za vojsku u četiri godine,da imaju za uniforme,čizme oružje i hranu.Primjer je da je kod takvog jednog čovjeka koji je dao veliki novac brat poginuo zimi u patikama i civilnoj odjeći na prvoj liniji.Gdje je novac nestao to zna izmetbegovic i "daj jednu vreću zlata za Bakira"

https://m.youtube.com/watch?v=1V3vwKWy7Cc&t=224s

Drug teško će narod shvatiti ko je SDA kukavicje jaje podmetnuto muslimanima.Sjecas li se 94 jesen zima 5 ķorpus napadnut sa svih strana a stariji smrdibegovic vrši demobilizaciju 40000 vojnika u centralnoj bosni.Sracunao smrad koliko će para ostati za ukrasti svojima a krajišnik ko jebe. 

• Like 2

8 minutes ago, toby said:

Zato što iz tih zemalja mogu dalje. Što misliš da bi Srbija glumila humanista da je ona zadnja zemlja u koju se može normalno ući? Mađarska je jedina zemlja u Europi koja nema licemjernu politiku.

Ne radi se o licemjernoj politic, vec se radi o tome da Madjarska nema duga prema MMF i prema tome je slobodna. Sve ove druge su duzen kape sa glave i govre tako kako im se naredjuje u Wasingtonu

A i Orban nije bas zlato, on mrzi sve sto nije Madjarsko, mada i same Madjare mrzi, jer im je promijenio ugovore o poslu, pa tako moraju raditi godisnje preko 200 sati prekovremenih besplatno!

Edited by Lidjo
  • Like 1
  • Dislike 1

25 minutes ago, toby said:

Zato što iz tih zemalja mogu dalje. Što misliš da bi Srbija glumila humanista da je ona zadnja zemlja u koju se može normalno ući? Mađarska je jedina zemlja u Europi koja nema licemjernu politiku.

Problem u BiH je u istom kao i sa Srbijom..jer oni mogu i dalje ići ovom rutom, htjeli mi to priznati ili ne. Po mojoj procjeni ih 50% prođe Hr a sigurno 30% Slo i do krajnjeg odredišta. Ja bih bio najsretniji kada ne bi mogao niti jedan ni ući u HR ali to za sada nažalost nije tako

41 minutes ago, toby said:

Mađarska ima valjda 15 puta veći vanjski dug po glavi stanovnika od BIH i gotovo dva puta veći javni dug u udjelu BPD od BiH, tako da to nema veze s vezom. Osim toga, u Washingtonu više nitko ne naređuje ljubav prema terorističkoj ekipi.

Madjarska ima manje vanskog duga od Austrije i Hrvatske, i jedna je od zemalja koja najbrze smanjiva svoj dug. Dug imaju prema drugim udruzenjima i vise su orijentisani prema Kini i Rusiji.

Vidi

https://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=742787

http://www.koreni.rs/madarska-pozvala-mmf-da-isprazni-kancelarije-u-budimpesti-i-napusti-zemlju/

Kao sto sam naveo, prema MMF nemaju duga, a vidi za Bosnu:

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/mmf-drzavna-preduzeca-u-bih-duguju-vise-od-cetiri-milijarde-eura

• Dislike 1

Just now, toby said:

Kada bi ih BiH vracala u Srbiju i CG onda bi ih i Srbija i CG vracale u Albaniju i Makedoniju, sigurni se ne bi ponasale kao BiH danas, a ove u Grcku i ruta bi nestala. To je jedini nacin, nemoguce ih je samo odvracati s granice. Dakle najveci problem je u BiH trenutno.

Pa to je nemoguće uraditi iz prostog razloga što RS ima apsolutnu kontrolu granice sa Srbijom i kako sam rekao Dodik ne dozvoljava kontrolu granice sa Srbijom nikom osim institucija RS-a. Pa znaš to i sam ne moram ti to napominjati

• Like 2

Klasicna ballanska prica gdje ti kao pripadnik jednog naroda ne smijes kritikovati politicara iz reda drugog naroda jer si odmah neobjektivan iz nacionalnih razloga. Sad svi pojedinacno trebaju trabunjati kako su politicari iz njihovog naroda najodgovorniji, samo da bi se zadovoljila politicka korektnost iako je recimo u BiH Dodik izriciti krivac zasto vojska nije na granici, zasto vise policije nije na granici i da je njegova stranka blokirala svaku ubogu sjednicu parlamenta na kojoj bi se migrantska kriza stavila na dnevni red.

Sto ne opravdava ni druge, pa ni bosnjacke kvazipoliticare ali nemoj te idiotske klasicne balkanske price - svi smo ista gov.na bogati.

• Like 2

26 minutes ago, Real said:

Toby,to bi bilo tako da BiH i Izmetbegović i njegovi vazali nisu pokrali 4.000.000.000 Eura i strpali ih na vlastite račune u Švici.

https://hamdocamo.wordpress.com/2017/07/13/otkrivamo-koliko-novaca-ima-obitelj-izetbegovic-na-tajnim-racunima/

Sada oni (nama vaze da država duguje) duguju Rothschildu i moraju raditi što im on naredi ,inače bi ih narod da je pametan davno svrgnuo s vlasti.Oni su u BiH samo marionete i nemaju što protuvječiti dinastiji Rothschilda koja već odavno vlada s 500 nacionalnih banaka i 95% svijeta (osim rusije,kine,mađarske i jos dvije tri zemlje).

http://derwaechter.net/komplette-liste-von-banken-im-besitz-und-unter-kontrolle-der-rothschilds

Da ako nemaš što skrivati kao BiH političari,inače bi ih MMF po nalogu Rotschilda odmah raskrinkao i desilo bi im se ko Gadafiju od sopstvenog naroda slijedi im likvidacija.

https://antimigrant.ba/organizirana-linija-prebacivanja-migranata-na-relaciji-tuzla-bihac-dobro-funkcionira/

Đubre migrantsko:

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/njemacka-u-soku-nakon-atentata-u-frankfurtu-monstrum-pod-jureci-vlak-gurnuo-majku-i-njezinog-sincica-8-djecak-na-mjestu-izgubio-zivot/9180335/

Ne mora znaciti da su pokrali ili ne sve, nego zamisli odkud su pare dosle za rat Bih? Tu je Amerika odigrlaa veliku ulogu i nakon rata dolazi naplata.

Sjeti se kad je Dudakovic govorio nema veze koliko kosta metak, ja njega trebam. Dijaspora nije mogla sve financirati, znaci potrebni su bili krediti.

Tako se to radilo stalno vec od 18 stoljeca kad su Rotschildi financirali obe strane (Francusku i Englesku)...

I nije jednostavno ni uzeti od nekog drugog pare ako su ti kamata ogromne. Vjerovanto MMF daje jeftinije kamate ali zato te na drugu stranu dere

• Dislike 1

Kakav je uistinu život azilanata u hotelu u Dugavama prenamijenjenom za njihov prihvat, najbolje nam je opisao bivši djelatnik zaštitarske tvrtke koji je ondje proveo dvije, po njegovim riječima, paklene godine:

“Za mene je vrlo bolno to što prava priča o Dugavama teško nalazi put do javnosti. S obzirom na to da sam potpisao UGOVOR O TAJNOSTI, izuzetno mi je žao što vam neke zapise i snimke ne mogu ustupiti jer biste tako najbrže shvatili o kakvom profilu ljudi je riječ. No, svakako imam pravo iznijeti svoje dojmove stečene u te dvije 
godine, a dat ću vam i par fotografija koje potvrđuju da se u tom hotelu događaju pravi masakri”, izjavio je naš sugovornik.

“Prvi dojam kad uđete je nepodnošljiv smrad. Ne shvaćam je li riječ o drugačijoj kulturi ili samo bahatosti, ali ti ljudi, primjerice, uopće ne izbacuju smeće. No, nehigijena je, zapravo, najmanji problem. Da ne duljim, kriminal, oružje i međusobni fizički sukobi događaju se na dnevnoj bazi, a nerijetko su napadali i nas. Iako se smiju koristiti samo plastičnim priborom za jelo, upravo kako bi se izbjegla opasnost od ozljeđivanja, mi im u pretresu pronađemo barem 50-60 noževa i sjekirica. Kradu po kolodvoru, pa im tako pronalazimo velike količine novca, parfema i slično”, doznajemo od bivšeg zaštitara ovog azila.

‘Pedofile puštaju nakon mjesec dana pritvora’

“Lovili smo i pedofile… Na nadzornim kamerama vidimo muškarce koji seksualno uznemiravaju djecu, a takve slučajeve, naravno, prijavljujemo policiji. Zovemo ih i kod težih ozljeđivanja, no azilanti napadaju i njih. Konkretno 09. svibnja 2017. policija je morala upotrijebiti suzavac, a taj su incident zasigurno morali zabilježiti. No, za to nitko ne zna jer se sve gura pod tepih.”

Bivši zaštitar koji je radio u hotelu u kojem su smješteni tražitelji azila najviše se ljuti na nevladine udruge koje po svaku cijenu žele očuvati sliku azilanata kao nesretnih ljudi u nesretnim okolnostima, pa zato najhitrije reagiraju kada se bilo tko od problematičnih azilanata pritvori:

Udruge ih štite, a krivci uvijek ispadamo – mi

“Izuzetno mi je krivo jer nakon što počinitelja ulovimo, nakon što se s njim najčešće moramo sukobiti, svladati ga, riskirati svoj život, i nakon što on završi u zatvoru, zbog apela takvih udruga koji se žale na ‘nehumane postupke’, azilant ubrzo bude pušten. Tako je bilo i s pedofilima koje sam naveo, i s ljudima zbog kojih je upotrijebljen suzavac… Osjećam da su udruge poput ‘Are You Syrious’ u stanju učiniti sve za dobrobit stranog kriminalca, i to na našu štetu… Nije se dogodilo jednom da u hotel u kojem je ulaz dopušten samo do 23 sata pokušavaju ući pijani, drogirani i naoružani. Mi smo tada u neprilici… Ne smijemo ih pustiti, a ako ih ne pustimo, opet udruge stupaju na scenu i prozivaju nas jer ih nismo pustili. Ponavljam, čuvanje prihvatilišta za tražitelje azila u Dugavama jedan je od najtežih poslova koje sam radio, a za koji sam osjetio najmanje zahvalnosti.

• Thanks 2

59 minutes ago, Haldir said:

Ispade da fašistoidna predsjednica ipak nije.izjavila ono što misli. P.s. pogledajte naslovnicu Klixa. Vlada USK dobila 4 miliona za rješavanje migrantske krize. Novac preusmjeravaju u zgradu policije.

Laže milfača. Imam screenshot na pc-u sa jerus.posta a kako vidim rečenica je sad obrisana. No nije joj prvi put da kaze ovako nešto i zato joj ne vjerujem niti sam ikad vjerovao.

• Like 1

28 minutes ago, toby said:

😁

Pa autorica clanka je povukla lazno prenesenu izjavu. Nekom moras vjerovati.😂

Slušao sam izjavu autorice članka. Ugledan novinar sa 35 godina (cini mi se) iskustva. Cisto sumnjam da bi se upustila u takvu avanturu. Zanimljiva izjava koju prepričavam ukratko: "ako ona kaže da nije to rekla onda nije. Ne zelim izazvati diplomatski skandal " tako nekako. U zadnjoj rečenici sve je jasno :)

• Like 1

53 minutes ago, toby said:

S tim padaju u vodu sve tvoje teorije o Hrvatskoj kao glavnom krivcu za situaciju u Bihacu i Kladusi, ili ne? Ne mozes govno pojesti do pola, s tim nitko ne dobija nista, ti ostajes gladan, a govno i dalje smrdi. Prijatno.😁 Ovo drugo, pa tako i treba, policija treba imati vrhunske uvjete za rjesavanje problema s hrpom kriminalaca i terorista, ja bih tu jos dodao i sorosevske teroristicke govnare koje treba prve rijesiti.

Pa autorica clanka je povukla lazno prenesenu izjavu. Nekom moras vjerovati.😂

Zašto prosječni štovatelji Ante Pavelića uvijek imaju problem sa čitanjem i skloni su izvlačenju iz konteksta?

24 minutes ago, Grunf said:

Slušao sam izjavu autorice članka. Ugledan novinar sa 35 godina (cini mi se) iskustva. Cisto sumnjam da bi se upustila u takvu avanturu. Zanimljiva izjava koju prepričavam ukratko: "ako ona kaže da nije to rekla onda nije. Ne zelim izazvati diplomatski skandal " tako nekako. U zadnjoj rečenici sve je jasno :)

Zašto se ne bi upustila? Maravno da je slagala i izmislila izjavu. Ali svi znamo zapravo šta fašistoidna članica kriminalne organizacije misli o BiH.

1 hour ago, toby said:

Pa zato sto je tvoj poremeceni sorosevski teroristicki placenicki kontekst etiketiranje Hrvatske i Hrvata fasistima na temelju izjave za koju si sam rekao da je lazna. Umjesto da pojedes cijelo govno koje si ovdje ispustio, ti si ga samo malo liznuo, i tek si sad napravio sr**e. Tvoje sorosevsko govno i dalje smrdi, forum je i dalje us**n, ti se nisi najeo, a svejedno ti smrdi iz usta. Ajde, probaj jos jednom pocistiti iza sebe.😂 Znam da si placen vrsiti propagandu u korist ove bagre koja sere po parkovima i tudjim kucama i vikendicama, ali probaj zadrzati distancu.😂

Eto vidiš. Prvo što ne čitaš, zajebeš se pa okreneš temu. Malo više pažnje i biće ti lakše, nećeš se morati pravdati vrijeđanjem.

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...