Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Cisto da znate, svugdje je ta Soroseva bagra instalirala svoje, eto Salviniju bacaju klipove gdje god ide, njemacki ngo brod nasilu usao u teritorijalne vode unatoc zabrani, nasilu usao u luku pritom skoro potopivsi  mali sluzbeni brod ministarstva, Salvini poludio ali sudac potpuno oslobodio 'kapetanicu' i popisao se po talijanskim vlastima, uz to njemacko minstarstvo vanjskih poslova napalo Italiju iako je NGO prekrsio masu zakona, eto dotle vam to ide, nece ovo bez rata ici. U Italiji je kaoticna situacija, Salvini ima podrsku dobrog dijela stanovnistva ali suci, pojedini gradonacelnici rade svoje po agendi koju su dobili. Sve ide po planu, i tko god pruza otpor bude napadnut.

Eto ova regija najbolje pokazuje svu jad i bijedu, umjesto da se zajednicki odupremo svemu ovome, mi jedni drugima kajle zabijamo i na kraju cemo svi zajedno kolektivno 

popusiti.

• Like 1
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3244

• rucica1

1184

• Barba

1146

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

prije 46 minuta, Rijecanin said:

Cisto da znate, svugdje je ta Soroseva bagra instalirala svoje, eto Salviniju bacaju klipove gdje god ide, njemacki ngo brod nasilu usao u teritorijalne vode unatoc zabrani, nasilu usao u luku pritom skoro potopivsi  mali sluzbeni brod ministarstva, Salvini poludio ali sudac potpuno oslobodio 'kapetanicu' i popisao se po talijanskim vlastima, uz to njemacko minstarstvo vanjskih poslova napalo Italiju iako je NGO prekrsio masu zakona, eto dotle vam to ide, nece ovo bez rata ici. U Italiji je kaoticna situacija, Salvini ima podrsku dobrog dijela stanovnistva ali suci, pojedini gradonacelnici rade svoje po agendi koju su dobili. Sve ide po planu, i tko god pruza otpor bude napadnut.

Eto ova regija najbolje pokazuje svu jad i bijedu, umjesto da se zajednicki odupremo svemu ovome, mi jedni drugima kajle zabijamo i na kraju cemo svi zajedno kolektivno 

popusiti.

Eh... Diž se Tito...

prije 9 sati, Barba said:

Nije ovo vise ni globalizacija ni kapitalizam ovo je nesto mnogo gore od toga bolje da ne napisem sta misli, jer ce me neki smatrati ludim.

Najgora stvar u svemu sto danasnje generacije ljudi misle da je ovo vrhunac covjekovog razvoja tehnolosko i digitalno jeste to neosporavam ali moralno i duhovno medjuljudski odnosi nikad nisu bili gori ,a najgore od svega mi mislimo da su oni nasi stari bili neke zaostale budale koje nisu nista znale sto je pogresno.

Otvorim neki dan novine i to poznate u NL Telegraf i citam kupaci na bazenu  ostali zaprepasteni na zenu  koja je dojila dijete te su od osoblja trazili da je udalje  i to novinar napravio citav clanak bog te nece ljudi od neceg prirodnog odnosno od  sise imaju traumu i nezele da to njihova djeca gledaju. A sto se na ulici u parku dva cika drze za ruke i zvalje te dobiju pravo da usvoje dijete koje na kraju pretvore u seksulni objekat to je normalno i sad nek neko to kaze bice najgori covjek odmah ce se aktivirati razne udruge za ovo za ono .Jer posljednjih 10 godina se exponiraju iskljucivo nastrane bolesne stvari poput tih LGTB ili kako se zvase i oni odredjuju zivot ljudi informacije medije i sve ostalo.Danas  skoro svaki film svaka serija mora imati neku pedersku ulogu i oni su prestavljeni kao veliki dusebriznici humanisti intelektualci uspjesni ljudi sve bolje od boljeg . Sa ovim se direktno udara na porodici i ljudsku populaciju .

A ove migracije koje su smisljeno pokrenute treba da dovedu u pitanje postojanje drzave zakona i prava, sa migrantima svaku drzavu u svakom trenutku mozes uciniti nestabilnom jer imas domicilno stanovnistvo koje koje postuje zakone placa poreze i od jednom se pojave tamo neki koji unose nemir nesigurnost bezikakvog respecta tako da ce u jednom trenutku i ostatak tog drustva te drzave reci pa jebem mu majku sto cu i ja postovati zakon red sto bi radio kad mogu ici opljackati .

To su sve stvari koje neko dugorocno planski je pripremao jer covjekova psiha je cudo mi imamo milione dokazani falsovanih historijskih desavanja da neke stvari nisu bile kako smo ih ucili u skoli ali i dalje se gura po starom.

Moj Barba, nije ni tebi lako. Ja da sam ti, vratio bih se u Bosnu.

1 hour ago, NDB said:

Eh... Diž se Tito...

Moj Barba, nije ni tebi lako. Ja da sam ti, vratio bih se u Bosnu.

Đe lako brate drago🥺 tačno kad se nisam šlagiralo kad pročita da neko od sise ima traumu  majku li im pedersku . Ja bi čitav dan samo u sise mogao da gledam pa ništa ljepše Bog nije napravio 

• Haha 1

Salvini zatvorio nekad najveći migrantski centar u Europi

https://www.france24.com/en/20190709-europes-once-biggest-migrant-centre-close-italy

What was once Europe's biggest migrant reception centre, in Mineo in Sicily, is to officially close on Tuesday in the presence of its biggest critic, far-right Interior Minister Matteo Salvini.

"Promise kept," Salvini, in government also as deputy prime minister for the past year, said last week when the centre's final inhabitants were removed, to be sent to another centre in Calabria.

This reception centre, a former housing complex for the US military that resembles an American suburb, is now guarded by Italian troops who block access under a roasting Sicilian sun.

At its peak in 2014, Mineo housed more than 4,100 people.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="hr"><p lang="de" dir="ltr">Ich konnte leider nicht nach Syrien in den Urlaub, weil etwas sehr Wichtigeres dazwischen kam, und ich hoffe es sehr bald, irgenwann in den Ferien nachzuholen. Deutschland ist stressig und man braucht auch irgendwie Pause. <a href="https://twitter.com/hashtag/Urlaub?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#Urlaub</a></p>&mdash; Aras Bacho (@ArasBacho) <a href="https://twitter.com/ArasBacho/status/1146377097969111040?ref_src=twsrc%5Etfw">3. srpnja 2019.</a></blockquote>
<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Edited by toby
  • Aferim! 1
3 hours ago, Rijecanin said:

popusiti.

i odmah nakon sto je oslobodjena gosp. Raketa odmah su krenuli novi brodovi,. u roku od 2 dana stigla nova dva broda. Umjesto da ih voze nazad 20 km u Libiju oni te ljude voze 400 km do Italije!

• Dislike 1
prije 1 minuta, Lidjo said:

i odmah nakon sto je oslobodjena gosp. Raketa odmah su krenuli novi brodovi,. u roku od 2 dana stigla nova dva broda. Umjesto da ih voze nazad 20 km u Libiju oni te ljude voze 400 km do Italije!

Ima vic u vezi ovih što ih "spašavaju".

Kaže u Libiji kad djeca idu na kupanje u moru,čim odmaknu od obale nekih deset,petnaest metara počinju mame da viču ko lude:"Djecoooo vraćajte se nazad ,pokupiće vas oni soroševski brodovi što krstare ovuda".

prije 37 minuta, toby said:

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="hr"><p lang="de" dir="ltr">Ich konnte leider nicht nach Syrien in den Urlaub, weil etwas sehr Wichtigeres dazwischen kam, und ich hoffe es sehr bald, irgenwann in den Ferien nachzuholen. Deutschland ist stressig und man braucht auch irgendwie Pause. <a href="https://twitter.com/hashtag/Urlaub?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#Urlaub</a></p>&mdash; Aras Bacho (@ArasBacho) <a href="https://twitter.com/ArasBacho/status/1146377097969111040?ref_src=twsrc%5Etfw">3. srpnja 2019.</a></blockquote>
<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Ovaj šupak bacho je toliki provokator da bi mu mogao smjesta zapucati šaku u vugla bez imalo loše savjesti.

8 minutes ago, 1260 said:

Nešto se čudno dešava, Navodno policijski autobus odvozi ili dovozi kod Bire, Struje nije bilo. 

Baš u to vrijeme da skoro cijeli grad bude bez struje?? Slučajno ili ne - čudno je

OPERATIVNA GRUPA USKSituacija na Vučijaku se poboljšava, zatvaraju se Miral i Bira

M. N.
prije 1h 3m
Situacija na Vučijaku se poboljšava, zatvaraju se Miral i Bira
U Bihaću je danas zasjedala Operativna grupa za koordiniranje aktivnosti i nadzor nad migrantskom krizom. Iznesen je podatak da je od 1. januara do jula ove godine na području USK ušlo 18.000 migranata.
Na sjednici je istaknuto kako je situacija na Vučijaku poboljšana kao i to da će se raditi na zatvaranju Bire i Mirala po zahtjevu skupštinskih i gradskih vlasti.

Riječ je o pripremnom sastanku uoči sutrašnje, proširene sjednice Operativne grupe USK, na koji su pozvani i predstavnici Grada Bihaća i Općine Velika Kladuša te Službe za rad sa strancima.

"Obavili smo pripremni sastanak i pozvali Službu za poslove sa strancima da vidimo koje dokumente imaju i kako su zamislili upravljanje Sedrom i Borićima, a nakon što nam dostave dokumentaciju mi ćemo je analizirati i donijeti zaključak. Do unazad 15 dana smanjen je priliv migranata i dnevno ih je dolazilo između 40 i 60, ali sada je opet povećan taj broj na oko 100. Naš stav je da novi migranti ne mogu ući u navedene centre, ali vidimo da IOM krši taj dogovor i ukoliko to nastave raditi poduzet ćemo mjere i policija neće dozvoliti ulazak nikome", rekao je ministar unutrašnjih poslova USK Nermin Kljajić.

Kazao je kako iz dana u dan popravljaju sigurnosne i zdravstvene uslove na području Vučijaka.

Prema riječima ministrice zdravstva USK Nermine Ćemalović, od njemačkih donatora su dobili četiri kontejnera sa tušom i toaletom što će značajno doprinijeti boljim higijenskim uvjetima, a samim time i zdravstvenoj situaciji na tom području. Oni će biti u funkciji za 2-3 dana. U funkciji će uskoro biti i kontejner koji će se koristiti kao ambulanta, a jedan je već postavljen za policajce na ulazu. 

Za sada je zabilježen jedan slučaj oboljelog od tuberkloze u Miralu i ta osoba je prebačena u Kantonalnu bolnicu Bihać, te jedan na Vučijaku. Riječ je o migrantu koji se liječi već dva mjeseca. Nakon što je smješten u bolnicu njemu se izgubio svaki trag jer je pobjegao.

"Nema mu traga i to je problem jer ne možemo ih pratiti. Migrantska svijest ide do te mjere da im je bitno samo da idu na Zapad i ne zanima ih ni terapija ni liječenje bez obzira što ugrožavaju i sebe i druge. Do sada je bilo 36-37 bolesnih ali su svi pod terapijom", kazala je ministrica.

Sutrašnja, proširena sjednica Operativne grupe ima za cilj zauzimanje stava uoči sastanka sa Evropskom komisijom po pitanju migracija u BiH, koji će se održati u Briselu 17. juna, a na koji su pozvani i predstavnici USK kao kantona koji je najviše pogođen migrantskom situacijom.

"Evo objasnjenje iz prve ruke: ta grupa od 130 njih,je pohvatana veceras oko Bire,oko Cavkana,pruge,okolnih livada gdje su se pokusavali sakriti,i sad ta kolona ide na Vucjak pod pratnjom da nebi koji pokusao bjezati..tako da nista se ne taji,jednostavno su ih pohvatali na svim tim mjestima"...nestanak struje je slučajan. Ono što mi se dopalo je to da su ih natjerali pješice da idu na Vučjak. To sam neki dan govorio da bi tako trebalo postupati. Bravo za našu policiju. Mup je sila - Mup je moć

Edited by Grunf
  • Like 4
38 minutes ago, Rijecanin said:

Znaci trpaj vlakom sve u USK, kakvog li ebenog rjesenja, Sarajevo se doslovce sprda s USK. Za to vrijeme ocito se u BiH ulazi na izovlte.

Nekad su partizani imali dobro rješenje za vlakove/vozove 😈

39 minutes ago, Alen12 said:

Autor ovog teksta, Denis Kuljiš, na samom pocetku pokazuje iz koje perspektive gleda USK i njegove stanovnike.  Gospodine Kuljiš, duboko smo ubijedjeni da vasa novinarska profesionalnost i zivot na visokoj nozi dopiru jako daleko tako da sam prosto iznenadjen da ste nasli vremena da se prosto razalite na ovaj komadić zemlje susjedne ti drzave.  Nisam ljubitelj migranata i zahvaljujem se svakom objektivnom pisanju na tu temu ali takvi kao ti koji zabijaju noz u ledja radi svoje popularnosti su mi jos mrzi stoga u svoje licno ime i u ime 'jadnih i zatucanih' 300 000 Bošnjaka bi vam rekao Mars Hajvanu Jedan!!

• Like 2

Znate li čega sam se sjetio pa da i vas pitam da li vam je palo na pamet? Sjećate li se ultimatuma kojeg je Gradsko Vijeće uputilo IOM-u i nadležnim službama da u roku od 3 mjeseca iseli Biru ????  Znate kad se to desilo? 04.04.2019 godine, dakle prije više od tri mjeseca. Što se u međuvremenu dogodilo u ova tri mjeseca osim što smo dobili još jedan migrantski centar na Vučjaku? NIŠTA ! Jedno veliko NIŠTA ! Da li se ova odluka kao i ultimatum igdje spominje? Ne ! Ovim putem pozivam (i prozivam gradsko vijeće ) da ispoštuje odluku koju je donijelo i to ODMAH i bez odlaganja !

Edited by Grunf
  • Like 4
42 minutes ago, Haldir said:

Screenshot-20190710-163356.png

Pročitao cijeli tekst na indexu. Nije da branim Kolindu ali nista ona nije priznala. IMbex je izvukao "šokantan" naslov iz izjave koja je bila ako se dobro sjećam da je bilo primjene sile tamo gdje ju je moralo biti. To je normalna reakcija policije svake zemlje ukoliko uhapšenik opirući se hapšenju ili privođenju napadne službeno lice prilikom vršenja dužnosti. To smo imali i kod nas zadnji put kod Bube. 

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...