Jump to content
FORUM

Recommended Posts

10 minutes ago, Grunf said:

Ja želim reći da se ne smije pozivati NA NASILJE prema tim ljudima. Nisu nam oni krivi što smo se doveli i što su nas naši političari doveli u tu situaciju. 

1.MIGRANTI MORAJU BITI IZMJEŠTENI IZVAN BIHAĆA

2.MORAJU BITI U OGRAĐENOM PROSTORU I OGRANIČENOG KRETANJA

3.TALGO VOZ I CENTROTRANS MORAJU SMJESTA PRESTATI SA PREVOZOM MIGRANATA

4.USPOSTAVITI KONTROLNE PUNKTOVE NA ULAZU U USK (KLJUČ) AUTOBUSI KOJI BI PREVOZILI ISTE BI TREBALI BITI VRAĆENI POD PRATNJOM NA POČETNU TAČKU INAČE ĆE IH ISKRCATI TU A OVI DOĆI PJEŠICE.

5.TALGO VOZ NE SMIJE UĆI U BOSANSKU OTOKU SA MIGRANTIMA,TAMO IZVRŠITI KONTROLU

nastavite niz...

6. TREBA ZATVORITI GRANICE SA SRBIJOM I ZABRANITI ULAZAK U BiH SVE DOK SE NE RIJEŠI TRENUTNA SITUACIJA.

7. OSIGURATI SE OD ILEGALNIH ULAZAKA U BiH, POJAČANJEM KONTROLE GRANIČNE POLICIJE.

8. SVE VRAĆENE MIGRANTE IZ SLOVENIJE I HRVATSKE, VRATITI U SRBIJU PA NEKA SE ONI DALJE BORE S NJIMA (NEDAVNO SU UKINULI BEZVIZNI REŽIM IRANU, A SVE MIGRANTE SU UREDNO SMJESTILI U BiH).

Edited by Jasmin Rakić
  • Like 1
  • Thanks 3
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3253

• rucica1

1189

• Barba

1147

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

3 hours ago, Brko said:

Pa šta ti onda očekuješ? Fizički obračun? Naravno da nisu krivi direktno jer su iskoristili sve slabosti našeg sistema. Da nemamo tolike rupe u zakonu,nerad i nebrigu...oni bi ostali iza granice BiH. Oni su samo to iskoristili

• Like 1

MENI NIKAKO NIJE JASNO ZAŠTO FEDERALNA POLICIJA RECIMO U GORAŽDU KAD ZATEKNU MIGRANTE ISTE NE VRATE U ZVORNIK NEGO IM DOPUSTE DA IDU DALJE PUT SARAJEVA A ONDA I BIHAĆA. SVIMA NAM JE JASNO ŠTA RS I DODIK RADE AL ŠTA OVI NAŠI TO MI NIJE JASNO 

ZATO JEDNA OD TOČAKA BI TREBALA BITI 

POLICIJA FEDERACIJE SVE ZATEČENE MIGRANTE VRAĆATI U RS OD KUDA SU I DOŠLI KAO ŠTO I HR VRAĆA NAMA

Just now, sk64 said:

MENI NIKAKO NIJE JASNO ZAŠTO FEDERALNA POLICIJA RECIMO U GORAŽDU KAD ZATEKNU MIGRANTE ISTE NE VRATE U ZVORNIK NEGO IM DOPUSTE DA IDU DALJE PUT SARAJEVA A ONDA I BIHAĆA. SVIMA NAM JE JASNO ŠTA RS I DODIK RADE AL ŠTA OVI NAŠI TO MI NIJE JASNO 

Ovdje je jako dobro poznato da se sve može kupiti novce, pa tako i političari koji su nam trenutno na vlasti (lokalni nivo). Čiste samo svoja dvorišta, našima daju novac da se ne bune i da ubjeđuju narod kako je sve u najboljem redu. Što to rade ovi iz RS-a i ovi iz Sarajeva, nego su sad i Kladuščani počeli sa tom politikom pa svakog dana šalju migrante iz Kladuše u Bihać. Živim u Bihaću, radim u Cazinu i ponekad putujem autobusom. Još nisam ušao u autobos da nije bio pun migranata.

Dakle, svima im je krajnji cilj da smjeste migrante u Bihać i da uspust zarade nešto! Silni novac koji je došao iz EU nije iskorišten za pomoć migrantima, osim što su im plaćene vozne i autobusne karte za Bihać!

Slazem se za sve zahtjeve ali to oko deportacije je tesko moguce. Ja znam jednu osobu koja radi u Sluzbi za poslove sa strancima i koja mi je objasnila kako to tesko funkcionise. Prva stvar, tesko je utvrditi pravi identitet osobe. Druga stvar, i kad utvrdis identitet saljes zahtjev u drzavu odakle dolazi. E sad, problem je taj sto te osobe uglavnom dolaze iz propalih drzava i nekih banana republika, pa im mjeseci trebaju da odgovore. Npr. onaj slucaj kad je ubijen migrant. Dobio rjesenje o deportaciji, nasi poslali njegovoj maticnoj drzavi na odgovor ( jel ono Alzir, Libija, sta je vec nije narocito bitno) i tek nedavno je odgovoreno na taj zahtjev. Znaci, nakon nekoliko mjeseci. Ozbiljna drzava odgovara odmah i to ide puno brze. 

45 minutes ago, rucica1 said:

Ja sam starija i dobrana rat osjetila, porodicnih i rodbinskih zrtava imala i naravno da me boli sta vladajuce garniture BiH, od drzavnog, kantonalnog pa i opstinskog vrha rade ali jos vise me boli i zabrinjava ta pasivnost naroda.U prijasnjim postovima, izmedju ostalog, pisala sam o centralnim bonskim demonstracijama.Ono nije radi hvalisanja bilo nego bi kao primjer,posluziti trebalo.Pa kad smo se mi u stranoj zemlji mogli organizovati i nista nam tesko, niti skupo bilo nije, da izadjemo na ulice i dignemo glas protiv agresije na nasu domovinu, zasto to gradjani BiH (protiv drzavnih vladavina) nemogu.Pa protiv tih mafijaskih nacina vladavine svih nivoa, trebalo se davno ustati.Narod treba da zna da je to njihovo pravo i nesmiju dozvoliti da mu ga iko ponisti ili zabrani (od kukanja, psovanja i sjedenja kod kuce, nemoze se nista promjeniti). Narod ih je izabrao na vlast ali narod ih moze i sa vlasti skinuti. Zato vi mladja generacija trebate biti motor koji ce i starce pokrenuti.Prije preko 25 godina nismo kao danas, imali tehniku i mogucnost komunikacije i informisanja a u tome vi mladje generacije imate bolju mogucnos i trebate je iskoristiti. 🙂

Odgajanje djece po principu ti si musliman i voliš ovu državu, ali u Njemačkoj je bolje i uči medicinu pa ćeš lakše otići, nikada se ovdje neće napraviti ništa. Moji roditelji su mojih godina ostajali bez prijatelja i rodbine, u vrijeme rata, a ja u istim godinama ostao bez prijatelja i rodbine, u miru, otišli svi, oni koji nisu otišli, spremaju se. S kim i sa čim stvarati državu koju su nam uništili do temelja, kako za vrijeme rata, tako i poslije rata ovim pljačkanjem i prevarama. Žalosno je ali perspektive ovdje nema jer više niko ne vidi ništa osim Njemačke. 

Što se tiče sredstava komunikacije, mladi su jako dobri na riječima na društvenim mrežama, ali kad treba nešto napraviti onda nema nikog. Baš me zanima koliko će mladih Bišćana i Bišćanki danas protestovati za svoje bolje!

• Like 1
1 hour ago, Brko said:

Protesti su protiv migranta, oni su ilegalno ušli u BIH što je teško krivično djelo za koje trebaju biti procesuirani i da izdržavaju zatvorske kazne. 

Treba tražiti da im se sudi za ilegalni ulazak u BIH, kao i da se procesuiraju graničari koji su odgovorni za tako strašne propuste. 

"Protiv ovakvog postupanja sa njima" u pravu si... trebali su već biti u zatvoru. 

Bihać nema migracioni centar, njihovo boravište u Đačkom domu je MIMO SVIH PROPISA I ZAKONA, oni u ovakvom stanju ne bi smjeli NOGOM zakoračiti na teritoriji grada Bihaća a ostalom da ne govorim.

VOZE SE VOZOM, AUTOBUSOM što je van svake pameti... možda prevozimo stranu vojsku a da toga nismo ni svjesni. 

Protesti nisu protiv migranata , nego situacije u koju smo dovedeni zbog necije politike interesa i zbog nezainteresiranosti ili nesposobnosti vladajucih struktura i na kantonalnom i na federalnom nivou, a takodje i na nivou gradske uprave. Mjesecima imamo ovaj problem , smjestaja migranata, koje neko liferuje po kratkom postupku u Bihac , otvara jos nove linije i uvodi talgo voz,  destabilizira namjerno Unsko-sanski kanton, Bihac, a vlasti nase sute, u gradskom vijecu nije se nasao niko da postavi vjecnicko pitanje, da zatrazi hitnu intervenciju u zaustavljanju ovog, odnosno da  blokira svaki dalji priliv migranata,  a jos gore od toga prepustili da im gradom i kantonom upravlja IOM i odredjuje lokacije . Ako nemaju rjesenja, ako nece, ako ne znaju, ako su nesposobni, neka odstupe, stave svoje mandate na raspolaganje. Ne moze se igrati dvostruka igra , pred narodm lijepa obraza , a iza ledja klimoglavom odobravati sve ovo sto se radi.  Rjesenje smjestaja migranata i stvaranje azilantskog centra van urbane sredine je jedino rjesenje, a ne Djacki dom ili BIRA ili hosteli i to je ono sto se trazi.

Grad je zapisan, zasran, pun smeca,  treba pod hitno izvrsiti dezinfekciju i ciscenje svih zelenih povrsina. 

Boravak 5-7-10000 migranata u samom centru grada je direktno ugrozavanje domaceg stanovnistva, kako  bezbjednosno, tako i zdravstveno. 

• Thanks 2
1 minute ago, Sadik said:

Protesti nisu protiv migranata , nego situacije u koju smo dovedeni zbog necije politike interesa i zbog nezainteresiranosti ili nesposobnosti vladajucih struktura i na kantonalnom i na federalnom nivou, a takodje i na nivou gradske uprave. Mjesecima imamo ovaj problem , smjestaja migranata, koje neko liferuje po kratkom postupku u Bihac , otvara jos nove linije i uvodi talgo voz,  destabilizira namjerno Unsko-sanski kanton, Bihac, a vlasti nase sute, u gradskom vijecu nije se nasao niko da postavi vjecnicko pitanje, da zatrazi hitnu intervenciju u zaustavljanju ovog, odnosno da  blokira svaki dalji priliv migranata,  a jos gore od toga prepustili da im gradom i kantonom upravlja IOM i odredjuje lokacije . Ako nemaju rjesenja, ako nece, ako ne znaju, ako su nesposobni, neka odstupe, stave svoje mandate na raspolaganje. Ne moze se igrati dvostruka igra , pred narodm lijepa obraza , a iza ledja klimoglavom odobravati sve ovo sto se radi.  Rjesenje smjestaja migranata i stvaranje azilantskog centra van urbane sredine je jedino rjesenje, a ne Djacki dom ili BIRA ili hosteli i to je ono sto se trazi.

Grad je zapisan, zasran, pun smeca,  treba pod hitno izvrsiti dezinfekciju i ciscenje svih zelenih povrsina. 

Boravak 5-7-10000 migranata u samom centru grada je direktno ugrozavanje domaceg stanovnistva, kako  bezbjednosno, tako i zdravstveno. 

Nije bitno kako nego gleda na ove proteste, da li su protiv migranata, protiv politike, protiv profitera koji ih prevoze, stvarno nije bitno. Bitno je da što više ljudi izađe na ulicu i svojim prisustvom učestvuje u (pokušaju) rješavanja ovog problema. Razlog protesta i samog dolazka nije bitan, u suštini svi razlozi su međusobno povezani. Ne treba ih smjestiti nigdje na području BiH, treba dati ultimatum, ili neka ih puste dalje ili neka se vrate nazad od kud su došli!

• Like 1

Uz duzan respekt prema krajiskom junastvu, hrabrosti i dicnoj proslosti ne treba umisljati da se ovaj problem moze rijesiti krajiskim merhametlukom ili silom. Krezube Sarajlije su problem shvatile i ispravno (s njihove interesne pozicije) reagirale, na nacin da su zastitile svoju djecu, svoju imovinu i svoj grad. Izvinite dragi Biscani ali su nas jos jednom nadmudrili i ispali pametniji od nas i zbog toga s pravom zbijaju viceve o krajiskoj inteligenciji. NALETI MIGRANATA SE MOGU POREDITI SA VODENIM BUJICAMA. ONI KOJI IMAJU ISKUSTVA U BORBI PROTIV POPLAVA ZNAJU DA SUPROSTAVLJANJE BUJICI NEMA SMISLA, NAPROTIV JEDINO STRATEGIJA PREUSMJERAVANJA TOKA. Viktor Orban (citaj "TITO") nam je to lijepo demonstrirao. Dakle, tacke odbrane Bihaca su Gorjevac i Cazin Srbljani. To ce izazvati lancanu reakciju da se i ostali probude i preusmjere bujicu.

• Like 3
2 hours ago, Grunf said:

E da...zbilja iza ove fb stranice talgo voza stoji stamby...pitam se spavaš li ti mirno čovječe? Rentaš li im šta? Za sitne novce si se prodao,znam da si ovdje na forumu i čitaš

Ko će kome nego svoj svome. Treba napraviti printscr. i poslati mailom Željeznicama i pitat jel vi znate za ovu grupu i šta vaš uposlenik piše po ovoj grupi. 

• Like 1
7 minutes ago, Venom said:

Ko će kome nego svoj svome. Treba napraviti printscr. i poslati mailom Željeznicama i pitat jel vi znate za ovu grupu i šta vaš uposlenik piše po ovoj grupi. 

Ma znaju oni to.Treba njima poslati poruku ako ne zaustavite polupa cemo vam vozove.

13 minutes ago, rucica1 said:

Ma znaju oni to.Treba njima poslati poruku ako ne zaustavite polupa cemo vam vozove.

Pa baš zbog toga i govorim,ako sutra neko šta uradi da znaju da su njihovi radnici krivci isto. Teško da znaju jer ovo nije službena stranica nego je ova naša budaletina sama napravila stranicu i piše ove provokacije.

Vapaj Bišćana; protesti na Trgu u 18 sati

>>> https://www.biscani.net/vapaj-biscana-protesti-na-trgu-u-18-sati/ 

Sloboda kretanja migranata dovodi u opasnost i građane Bihaća, u šta smo se uvjerili u prošlom periodu. Također, sloboda kretanja ilegalnih šetača dovodi i do povećanja krađa, provala, pa smo svjedoci povećanog broja krivičnih djela.

Međutim, građani se ništa ne pitaju, a ideje, koje nisu po volji Bišćana, se donose. Jedna od njih je i sječa drva u Borićima kako bi se postavili kontenjeri za migrante.

Ne damo sječu Borića! Ne damo Biru za centar! Samo van grada, u ogradu i ograničenost kretanja migranata! – samo su neki od današnjih zahtjeva građana Bihaća na zakazanim protestima. Očekuje se da će na proteste doći što veći broj građana, jer kako kažu: “Ako ovi protesti propadnu, izgubljen je Bihać”.

Evo kažu stigli novi "turisti"; oko 50 njih

44464152_1925466240869878_6202428367405318144_n.jpg

• Thanks 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...