Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

prije sat vremena, ST11 said:

Polako ali sigurno na svijetlo dana dolazi, ko sve u SLO politici je umjesan u krijumcarenje ilegalnih migranata. Politicarka Socialnih Demokrata (SD), ex-Saveza Komunista Slovenije,  Lidija Mavretic, kandidatkinja za europsku komisarku 2004, je vjerovatno mala riba u tom svijetu, ali svejedno. SD su, pored Levice, najveci zagovornici open border i nelegalnih migracija u Slo.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/lidija-mavretic.html

Bas me zanima, kako ce opravdati njeno krijumcarenje nasi ostali mainstream mediji, ili ce kao vec toliko puta jednostavno ignorirati ono, sta im ne pase.

Kolliko sam shvatio ta kopiljača je sama prevozila kozojebe u autu.  😀  Treba pogledat u slo. zakon kolike su kazne za krijumčarenjem ljudi pa joj oderat maksimalnu zatvorsku.  Znam da je onaj što se lani zabio u policijsku blokadu u Hrvatskoj dobio deset godina ako se ne varam

• Like 1

Gargamel, ovo nece proci tako lako, pogotovo jer je ona aktivna politicarka kod socialnih demokrata, na jednoj slici cak se smijeska se zajedno sa predsjednikom stranke Dejanom Zidanom. Njena politicka kariera je zavrsena, ceka je zatvor i ovo ce sigurno imati utjecaj i na rating SD stranke u SLO prostoru. Napokon padaju maske na velikoj pozornici ove ilegalno migrantske ludosti.

• Like 2

https://antimigrant.ba/kolinda-je-u-pravu-bosnjaci-postaju-baza-isil-a-otkrivamo-migrantske-dilere-koje-stiti-dejtonski-sistem-kako-bi-bosnjaci-sami-sebi-stavili-metu-na-celo/

Sjeća li se ko onog hodze Selvedina koji je upozoravao na ovo boli ga tukli i na kraju rekli da je to on sam sebe plus otkaz.Ima ti simpatizera i sila u policiji i IZ  koliko hoćeš znaju to susjedi dobro jer ih pomažu da nas ta djubrad uništi 

• Like 3
  • Dislike 2
  • Aferim! 1

prije 47 minuta, zudox said:

https://antimigrant.ba/kolinda-je-u-pravu-bosnjaci-postaju-baza-isil-a-otkrivamo-migrantske-dilere-koje-stiti-dejtonski-sistem-kako-bi-bosnjaci-sami-sebi-stavili-metu-na-celo/

Sjeća li se ko onog hodze Selvedina koji je upozoravao na ovo boli ga tukli i na kraju rekli da je to on sam sebe plus otkaz.Ima ti simpatizera i sila u policiji i IZ  koliko hoćeš znaju to susjedi dobro jer ih pomažu da nas ta djubrad uništi 

A fuj koja bljakača o sebi se zabavila! Zlo joj iz očiju viri, a fuj!!

Talijani pooštravaju kontrolu ilegalnih brodova.   Da li to znači da će osim onih par miliona migranata u Turskoj što čekaju da krenu prema BiH i ovi sa Mediterana put Bosne.  Po principu brigo moja pređi na drugoga. Turci ih puste Grcima,  Grci ih puste Makedoncima,  Makedonci ih puste Srbina,  Srbi ih puste Bosancima i tu se niz prekida. Bosanci ih nemaju kome pustit. Tu će ostat zauvijek

11 hours ago, Lidjo said:

halo covjece, sta uzimate vi?

koliko jos centara da se otvori? Svejedno kakvog tipa, ne zelimo nove kampove!

I da je zatvorenog tipa odmah bi dosli oni humanitarci i rekli da je to nehumano i ne mogu biti uvijek zatvoreni!

To je neizvodljivo - barem ne po pristupu kakav se danas ima prema tim ljudima.

odmah bi ti humanitarci poceli govoriti kako je nehumano drzati ljude tako (kao i sto jeste)...

I onda bi morali otvoriti te kampove.

Nit ima narodne mase koja će se pobuniti protiv ovakvog stanja, niti ima političke volje niti političke suradnje sa EU da se ovaj problem u Bihaću i Velikoj Kladuši riješi. Kada je već takva situacija, jedina stvar koja preostaje da bi se skinuo teret sa leđa građana jesu prihvatni centri zatvorenog tipa i potpuno zatvaranje i Sedre i BIRA-e i Đačkog doma. U ovoj državi humanitarce niko ništa niti pita niti reagira na bilo kakve akcije koje oni organiziraju. Zakon je jasan, a to što će neko tvrditi da je nehumano manje je bitno. U Salzburgu su više od godinu dana većina njih bili zatvoreni u prihvatnim centrima, bez mogućnosti slobodnog kretanja po ulicama. 

Humanitarci neka rade ono što im je donekle poziv, sve što je u domenu prava je u nadležnosti države, a ne nevladinih i humanitarnih organizacija. 

10 hours ago, gargamel said:

Pa EU ih ne želi.  Sve ide ka tome da će Bihać, Cazin, Bužim, Kladuša postat trajno prebivalište za hiljade migranata.  "Krvna slika" toga kraja će biti do kraja promijenjena.   Vlasti u BiH će dobit pare za integraciju migranata u društvo i to je to.  Na mjestu ministra sigurnosti BiH je debil koji tupi o ponašanju hrvatske policije umjesto da zatvori granice BiH i svojim građanima obezbjedi sigurnost.  Idiotu po zemlji vršljaju deseci hiljada nepoznatih ljudi bez ikakvih dokumenata, a taj klošar komentariše postupke policije druge države.  Jedina nada je eventualno zatvaranje grčko turske granice.  Ako se to ne desi jadna vam majka.  Milioni ih u Turskoj čekaju da krenu prema BiH 

Pa nemaju ni RS ni hrvatska strana u BiH interesa da se zatvori granica. Ovi prvi jer pogoduju Srbiji, ovi drugi jer aktivno uz HDZ rade na destabilizaciji Bosne i Hercegovine. A svaki migrant koji uđe na teritoriju BiH jedan je razlog više da fašistička predsjednica, njene tajne službe i politički poltroni tipa HSP-ovaca i bosanskih HDZ-ovaca ovu zemlju nazivaju uporištem terorizma u Evropi, kako bi tražili reorganizaciju teritorije s ciljem da "marginalizirani" dobiju svoju upravnu jedinicu. 

• Like 1
  • Dislike 4

Nemam zaista volje odgovarati na tvoje postove, pogotovo nakon dvije-tri diskusije u kojima si izvukao nevjerovatne zaključke da mi postove piše neko iz Hrvatske jerbo, eto, baratam nekim zdravohrvatskim izrazima, do tvrdnji kako je moj stav da je Hrvatska kriva za migrantsku krizu u Bihaću i BiH. To fašističko podmetanje i etiketiranje možeš dalje nastaviti pisati koliko te volja, ali zaista nemam volje nekome sa tvojom razinom inteligencije, ko cijelu jednu grupu ljudi naziva teroristima, ubicama, kriminalcima objašnjavati bilo šta. 

• Dislike 1

@toby ja sam prije par mjeseci još, napominjao da će se migrantska kriza koristiti u ove svrhe. Da će i Srbija i Hrvatska a pogotovo RS iskoristiti migrantsku krizu za narušavanje ionako komplikovanih odnosa u BiH. Kada kažem Hrvatska tad ne mislim na Hrvatsku u globalu nego na aktualnu vlast (čitaj HDZ) i njen odnos nasoram BiH koji se od 90-tih nažalost nije promjenio.

• Like 2

prije 20 minuta, Grunf said:

@toby ja sam prije par mjeseci još, napominjao da će se migrantska kriza koristiti u ove svrhe. Da će i Srbija i Hrvatska a pogotovo RS iskoristiti migrantsku krizu za narušavanje ionako komplikovanih odnosa u BiH. Kada kažem Hrvatska tad ne mislim na Hrvatsku u globalu nego na aktualnu vlast (čitaj HDZ) i njen odnos nasoram BiH koji se od 90-tih nažalost nije promjenio.

Ne znam koja je krivica Hrvatske što se tiče migrantske krize.  Hrvatska graniči sa Slovenijom i Mađarskom koje su kao članice EU podigle žilet žicu.  Šta treba sada Hrvatska napravit.  Da otvore granicu kako bi hiljade migranata upalo i tumaralo zemljom bez ikakve kontrole kao što je sada slučaj u BiH.  Taman posla.  Od toga nema ništa.  Jedino rješenje za BiH je kontrola granice prema Srbiji.  Ako se granica uskoro ne zatvori očekujte uskoro migrantski pakao

Onaj kamp na Vučjaku će se morat uskoro zatvori jer dolazi jesen i pod pritiskom međunarodne zajednice svi migranti će biti vraćeni u Bihać.  Amaterski pokušaj bihaćkog gradonačelnika.  Stavit će migrante na neku livadi izvan grada, blizu granice i oni će preko noći isparit.  Od toga nema ništa. 

• Like 3

Hrvatska zeli u Schengen i zbog toga mora dokazati, da moze braniti granice tog istog Schengena i kontrolisanje svoje granice od ilegalno migrantske najezde je prava prilika za to. Mada bi Sloveniji u sustini odgovaralo, da Hrvatska udje u Sch. sto prije, jer ce se time rijesiti velike odgovornost, biti Schengen granicar, zbog svih nesuglasica izmedju nasih drzava, vjerovatno to nece ici tako glatko. Hebe mi se za politiku, svi su isti govnari, i kod nas i kod njih, ali to su cinjenice i takvo je raspolozenje u SLO.

Da me ne bi neko pogresno razumio, podupirem CRO zalaganja za ulaz u Schengen pa i nacin, kako dokazuju, da su spremni uci.

• Like 2

On 08. 08. 2019. at 22:31, Grunf said:

Zašto bi otvarali centar kad govore o tome da nema otvaranja novih centara. Rješenje je lako izvedivo:deportovati ih van kantona. Uopšte se ne treba osvrtati na pisanja kvazi-medija. Postojeće centre treba zatvoriti po hitno. A onaj koji se pojavi na kantonu slomiti mu leđa pendrecima. Zašto bi to bilo nehumano a prihvaćena je činjenica da se pendrecima može obračunavati sa boračkom populacijom koja je gradila na svojoj krvi ovu zemlju? Kakvu- takvu, drugu nemamo

Ti si napisao jedan lijepi spisak želja.  Nažalost, situacija na terenu vodi ka tome da će se u Bihaću morat otvorit još jedan (minimalno) prihvatni centar.  Dolazi loše vrijeme, a bogami dolaze i novi migranti.  Nema šanse da međunarodna zajednica dopusti da migranti zimu dočekaju na Vučjaku.  Ustvari ne toliko međunarodna zajednica koliko ove kojekakve humanitarne organizacije sa kojima je grad Bihać potpisalo ko zna kakve ugovore. Znači imaš situaciju da će Bihać morat naći smještaj za ovih šestotinjak migranata na Vučjaku i za sve one koji dolaze u Bihać. Jebga, tako je kako je.  Morate pitat bihaćkog gradonačelnika šta je sve ispotpisivao u vrijeme kada se još nije znalo kakav će obim doživjeti migrantska kriza

prije 7 minuta, ST11 said:

Hrvatska zeli u Schengen i zbog toga mora dokazati, da moze braniti granice tog istog Schengena i kontrolisanje svoje granice od ilegalno migrantske najezde je prava prilika za to. Mada bi Sloveniji u sustini odgovaralo, da Hrvatska udje u Sch. sto prije, jer ce se time rijesiti velike odgovornost, biti Schengen granicar, zbog svih nesuglasica izmedju nasih drzava, vjerovatno to nece ici tako glatko. Hebe mi se za politiku, svi su isti govnari, i kod nas i kod njih, ali to su cinjenice i takvo je raspolozenje u SLO.

Da me ne bi neko pogresno razumio, podupirem CRO zalaganja za ulaz u Schengen pa i nacin, kako dokazuju, da su spremni uci.

Sve si u pravu oko Šengena, ali ima još jedna stvar. Hrvatska ne želi da Karlovac postane kao Bihać.  Ljudi ih ne žele na svojoj teritoriji i amen.   Hrvatska kao turistička zemlja mora očuvat imidž sigurne zemlje.  Taman posla da im u turističkoj sezoni upadne na teritorij nekoliko hiljada neidentificiranih putujućih objekata. 

• Like 4

Prilicno sam siguran, da 99% Hrvata ne zeli ni vidjeti ilegalne migrante u svojoj okolini. Ako sam malo egoistican pa kazem, neka CRO sto prije udje u Schengen, zamoli za Frontex i eventuelno HUN i SLO za dodatnu policijsko/vojnu pomoc na svojim istocnim granicama, jer Schengen se ne moze braniti na unutrasnjim granicama europskih zemalja, kao sto zamisljaju mudre glavestine u Briselu, nego na zajednickoj vanjskoj, tj. Schengenskoj (Grcku ispostavu ni ne brojim medju ozbiljne Sch. zemlje).

• Like 1

SAOPĆENJE ZA JAVNOST

Nećemo migrante u Bosanski Petrovac!

U Općini Bosanski Petrovac danas je održana 15.vanredna sjednica Općinskog vijeća sa jednom tačkom dnevnog reda Donošenje rezolucije,a u vezi prijedloga organa viših vlasti,da se migranti smjeste na lokaciji Medeno polje u Opštini Bosanski Petrovac .Sjednici je prisustvovalo dvanaest od sedamnaest  vijećnika.Načelnik Općine Dejan Prošić,kao inicijator današnje sjednice,zamiolio sve prisutne da se aktivno uključe u rješavanje problematike današnje tačke dnevnog reda,te izjavio kako je sam protiv smještanja migranata u Bosanski Petrovac, i da bi ovaj potez bio samo otežavajući sa sve građane Bosanskog Petrovca.
 „Objekti u Medenom polju su namjenjeni za krave,ovce,koze,dakle to su štale,pa zar je humano te ljude smjestiti u štale.Gospodinu Bajramoviću poručujem da ih smjesti u objekat pored svoje kuće,tamo gdje je planirao Merkator. Mi nemamo ništa protiv tih ljudi,i sami smo nekd bili izbjeglice,svi,ali neka za njih traže prihvatljiviji smještaj,nego što su štale“ kazao je vijećnik Midhat Hidić (SDA) 
Dakle,rezolucijom se zahtjev od Vlade Unsko sanskog kantona da odustane od načina rješavanja migrantske krize koji se kosi sa svim zakonskim,humanim i zdravorazumnim normama,te odustane od predlaganja lokacije migrantskog centra na teritoriji Općine Bosanski Petrovac.
Vijećnik SNSD-a Dušan Došen  kazao je da su na današnju vandrednu sjednicu bili pozvani svi predstavnici našeg grada u Kantonu i Federaciji,te se niko nije odazvao. Sa dvanaest glasova ZA usvojena je rezolucija,te je u znak protesta ovom ideji Vlade USK polusatnom  šetnjom na pješačkom prelazu na magistralnom putu M-5 Bos.Petrovac-Bihać obustavljen saobraćaj i svim učesnicima saobraćaja podjeljena rezolucija koju podržavaju svi građani Bosanskog Petrovca.

• Like 2

1 hour ago, paša said:

SAOPĆENJE ZA JAVNOST

Nećemo migrante u Bosanski Petrovac!

U Općini Bosanski Petrovac danas je održana 15.vanredna sjednica Općinskog vijeća sa jednom tačkom dnevnog reda Donošenje rezolucije,a u vezi prijedloga organa viših vlasti,da se migranti smjeste na lokaciji Medeno polje u Opštini Bosanski Petrovac .Sjednici je prisustvovalo dvanaest od sedamnaest  vijećnika.Načelnik Općine Dejan Prošić,kao inicijator današnje sjednice,zamiolio sve prisutne da se aktivno uključe u rješavanje problematike današnje tačke dnevnog reda,te izjavio kako je sam protiv smještanja migranata u Bosanski Petrovac, i da bi ovaj potez bio samo otežavajući sa sve građane Bosanskog Petrovca.
 „Objekti u Medenom polju su namjenjeni za krave,ovce,koze,dakle to su štale,pa zar je humano te ljude smjestiti u štale.Gospodinu Bajramoviću poručujem da ih smjesti u objekat pored svoje kuće,tamo gdje je planirao Merkator. Mi nemamo ništa protiv tih ljudi,i sami smo nekd bili izbjeglice,svi,ali neka za njih traže prihvatljiviji smještaj,nego što su štale“ kazao je vijećnik Midhat Hidić (SDA) 
Dakle,rezolucijom se zahtjev od Vlade Unsko sanskog kantona da odustane od načina rješavanja migrantske krize koji se kosi sa svim zakonskim,humanim i zdravorazumnim normama,te odustane od predlaganja lokacije migrantskog centra na teritoriji Općine Bosanski Petrovac.
Vijećnik SNSD-a Dušan Došen  kazao je da su na današnju vandrednu sjednicu bili pozvani svi predstavnici našeg grada u Kantonu i Federaciji,te se niko nije odazvao. Sa dvanaest glasova ZA usvojena je rezolucija,te je u znak protesta ovom ideji Vlade USK polusatnom  šetnjom na pješačkom prelazu na magistralnom putu M-5 Bos.Petrovac-Bihać obustavljen saobraćaj i svim učesnicima saobraćaja podjeljena rezolucija koju podržavaju svi građani Bosanskog Petrovca.

Pametni ljudi,nisu kao naše ublehe u Bihaću čekali da se otvore centri pa onda sazivali sjednice.

Uzimajuci da lova diktira sve,migosi ce gore do zime biti prebaceni.

Nama i pase da blokiraju promet jer zaustavit ce budale migrante odmah u Petrovcu

Gledam na moru ispred Lampeduse, krijumicarski ups mislio sam 'spasilacki' brod sa 123 ilegalca iz Afrike pluta jer mu Italija neda da odrzi krijumicarsku rutu, danas brod posjetio Richard Gere, vidis kako je ta ekipa 'humanitaraca' umrezena i koliko su medijski jaki, Richard je donio vode i hrane i zatrazio od Italije da ih primi, inace G-din Gere ima preko 10 kuca u svom vlasnistvu, a kako fizicki nemoze biti nego u jednoj, mogao je ponuditi ekipi svojih ostalih 9 kuca i financirati njihov boravak i zdravstveno, naravno da to nije ucinio, jos jedan mlatimudan koji bi preko tuđe grbace bio veliki humanitarac. Bljuje mi se od tih usljivih laznjaka.

• Like 4

prije 2 sati, Rijecanin said:

Gledam na moru ispred Lampeduse, krijumicarski ups mislio sam 'spasilacki' brod sa 123 ilegalca iz Afrike pluta jer mu Italija neda da odrzi krijumicarsku rutu, danas brod posjetio Richard Gere, vidis kako je ta ekipa 'humanitaraca' umrezena i koliko su medijski jaki, Richard je donio vode i hrane i zatrazio od Italije da ih primi, inace G-din Gere ima preko 10 kuca u svom vlasnistvu, a kako fizicki nemoze biti nego u jednoj, mogao je ponuditi ekipi svojih ostalih 9 kuca i financirati njihov boravak i zdravstveno, naravno da to nije ucinio, jos jedan mlatimudan koji bi preko tuđe grbace bio veliki humanitarac. Bljuje mi se od tih usljivih laznjaka.

Neka ih SAD primi.  Ionako su ti migranti američki proizvod.  Otkako su usrani Amerikanci uveli demokratiju u Libiju i Irak svrgnuvši Sadama i Gadafija sa vlasti poginulo je na stotine hiljada ljudi, a milioni su u izbjeglištvu.  Đubrad američka licemjerna

• Like 2

Gargamel, pokojni Gadafi im je lijepo reako sto sleduje Eu ako njega maknu, covjeck kirurski precizno rekao sto ce se desiti, ali ebiga, sto se tice Libije tu su Francuzi i Talijani bili glavni u ubistvu Gadafija, Francuzi zato jer je Gadafi zatrazio nove  pregovore oko koncesije vadenja nafte a Talijani jer su mu bili duzni velike pare. Nakon sto su ubili Gadafija otkrilo se da je Libija drzala oko 4 milijarde Eura u vodecoj talijanskoj banci, kad su ga ubili receno je da ce to oni vratiti libijskom narodu??? naravno da to nisu vratili, poslije su govorili da je to prljavi novac i da se mora istraziti, do dana danasnjeg nisu vratili 1 cent. Libija nije bila duzna MMF niti bilo kome niti centa, ebiga nisu ga mogli ucjenjivati pa su ga ubili. Pomorci ti mogu potrvrditi da se za vrijeme Gadafija moglo ici po gradovima 100 posto siguran, jeftina riba i hrana, ali onda ga bagra ubila radi nafte i sad najveci africki olos u milijunima nadire preko Libije, u Libiji je rasulo i svaki kvart ima svoju vlast. Hvala Talijanima i Francuzima g ovna usljiva. Samo preko Italije je od tada uslo skoro  1,5 milijuna pitaj boga kakvog sve ne ološa u Eu.

• Like 4

9 hours ago, Tahamata said:

Kandzijace vas Migosi na kraju, ko' i dida Nafkan svoju kobilu Ljubinku!

Ne boj se, jedno izgleda ne znas. U Bihaću svaka druga kuća je naoružana, jedan pogrešan potez sa bilo koje strane nanio bi puno zla i nasilja i zbilja se čudim vlastima da se ne boje toga. Zbilja se čudim i ne razumijem kako nemaju straha od tako nečeg

• Like 6

Prije nekih 7 godina sam upoznao jednog marokanca i od tad se redovno cujemo i vidimo. On je jos 70-tih godina kao dvogodisnjak doselio sa porodicom u Belgiju. Otac, majka i 9-toro djece. On je najmlađi. Danas ima belgijsko državljanstvo a jedini je zaposleni član porodice. Niti otac niti majka niti bilo ko drugi od braće i sestara nikad nije radio. Inace kako sam i primjetio jedini je i prihvatio i prilagodio se novoj  zivotnoj sredini. Momak skroz OK a braca mu ostala zatucana kakvi su i bili. To mi sam rekao a i licno sam se uvjerio

• Like 3

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...