Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 19k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3556

• rucica1

1442

• Barba

1246

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

20 minutes ago, Pavarotti said:

Inace se vlast mjeri brojem glasova, poslanika, ministara, nacelnika, direktora a ne postavljanjem zastava i leturgijama. E cuj Garavice argument. 

Ja neznam jesi ti glup ili se praviš glup ?!

Ti si baš mene našao učiti kako se vlast mjeri 😂😂😂 vlast se nemože mjeriti jer to nije metar drva . Vlast se jedino može ogledavati u skupu ovlaštenja u datoj političkoj funkciji .

Htijeli ljudi priznati ili ne ali Dodick se pita apsolutno za sva pitanja u državi i bez njega se ništa nemože odlučiti .

A ako se odustane od Medenog polja to će biti isključivo zbog Dodicka i bošnjačke SDA ovske bakirovske nesposobnosti i ostalih poltrona .

Ja samoinicijativno u svoje dvorište nemogu postaviti zastavu koja nije službena u FBiH  u Jumbo formatima a pogotovo vršiti okupljanja bez dozvole suglasnosti  na javnim mjestima .

• Like 1

Aman covjece, uhvatio si se neke terminologije. Jel to poenta? Izaberi sam rijeci koje zelis i objasni nam na koji nacin politicar iz RS-a moze sprijeciti da vlast u USK nesto tamo uradi povodom pitanja migranata? Okani se okolisanja.

Ovo je decentralizovana drzava i to ti je to. 

Medeno polje je komplikovana operacija iz drugih razloga. Kako se planira neograniceni broj migranata iz Bihaca i Kladuse svakodnevno prebacivati na neku dosta dalju lokaciju? I to neograniceni broj puta dnevno da bi to dalo nekog efekta a kapaciteti ovog kantona su takvi da je policija u svakom segmentu pokleknula nakon kraceg perioda prebacivanja na Vucjak. 

10 minutes ago, Pavarotti said:

Aman covjece, uhvatio si se neke terminologije. Jel to poenta? Izaberi sam rijeci koje zelis i objasni nam na koji nacin politicar iz RS-a moze sprijeciti da vlast u USK nesto tamo uradi povodom pitanja migranata? Okani se okolisanja.

Ovo je decentralizovana drzava i to ti je to. 

Medeno polje je komplikovana operacija iz drugih razloga. Kako se planira neograniceni broj migranata iz Bihaca i Kladuse svakodnevno prebacivati na neku dosta dalju lokaciju? I to neograniceni broj puta dnevno da bi to dalo nekog efekta a kapaciteti ovog kantona su takvi da je policija u svakom segmentu pokleknula nakon kraceg perioda prebacivanja na Vucjak. 

Na terminologiju i cjepidlačenje odgovaram istom mjerom . Na koji način može spriječiti  na milion načina a jedan od njih su privatni interesi i kompenzacija sa bošnjačkim političarima  u Sarajevo kao  dosta puta do sad .

Mogu se aktivirati lokalno srpsko stanovništvo da blokiraju puteve proteste te sukob policije sa istim može dovesti do većih sukoba jer Dodick to i želi postići da prikaže srbe kao žrtve .

Najzad Dodick ima svog čovjeka Kambera te Hamdiju Lipovaču koji mogu preko svoji veza u skupštini USK sa Laburistima srušiti svaku temu .

2 hours ago, Pavarotti said:

Aha. 

Na kraju krajeva, nit je bitan Dodik niti Bakir ili bilo ko drugi. Kljucna stvar je sta misli EK i IOM odnosno oni koji bi to mogli finansirati. 

Kljucna stvar su gradjani u prvom redu Bihaca, V.Kladuse ali i Cazina ,Buzima, B, Krupe da s udruzenim snagama izadju i podignu svoj glas. Da ukazu da nece vise trpit i dozvoljavati gazenje ljudskih prava domicilnog stanovnistva kojima se svakodnevno unistava zivot dostajan covjeku.Gradjani su uz veliki trud i odricanja, zivot dostojan covjeku izgradjivali i imaju puno pravo da ga brane. EU, Brüsel, IOM, nemaju nikakvo pravo da to svojim odlukama i nesposobnoscu uniste. Ggdje su ti nasi bajni "novinari i ostali mediji,zasto ne prikazuju patnje domcilnog stanovnistva i ne pozovu ovu gospodu na odgovornost ( ono ne smiju, nepije vodu - pravi novinar uvijek nadje nacin i mogucnost objektivnog izvjescavanja) . Dok god se otpor gradjana nepruzi (njima dobro dodje ) znaci s ovima mozemo raditi  sta god hocemo - to im daje snagu da nam se dalje na glavu seru. 

Voda uvijek tece, tamo gdje je manji otpor - znaci uvijek niz brdo a ne uz brdo. 

• Like 1
  • Thanks 1
3 hours ago, Barba said:

Najzad Dodick ima svog čovjeka Kambera te Hamdiju Lipovaču koji mogu preko svoji veza u skupštini USK sa Laburistima srušiti svaku temu .

Nijednu temu Kamber i Lipovača u ovom trenutku ne mogu srušiti u Skupštini. Ovaj prvi jer nema vlast, ni on niti koalicioni partner iz ranijih vlada - Laburistička stranka, a ovaj drugi jer se SDP od njega odavno distancirao. Stoga, Dodik svoj uticaj da spriječi gradnju prihvatnog centra u Petrovcu može iskoristiti samo u Sarajevu. Da li bi uspio u trenutku kada A-SDA polako prilazi predizbornoj kampanji, pitanje je. Druga vrlo bitna stvar u svemu tome, pošto Kamber za razliku od Lipovače još uvijek nije politički mrtvac, je ta da zaista nema smisla da Kamber bilo kad, bilo gdje i u bilo kojoj situaciji bude "Dodikov čovjek". 

I treća, zaboravih dodati, bez obzira i na SDA i na sadašnju vlast, zar neko zaista misli da je bilo kojoj od aktuelnih stranaka na ovom području važno da se riješi migrantska kriza sve dok postoji priliv novca u budžet sa viših nivoa te od strane evropskih donatora? To se čuva tamo negdje za maj, netom prije početka predizborne kampanje. Barem onog službenog dijela. 

Edited by Haldir
  • Like 1

Mi smo neku noć pozvali policiju zbog četiri migranta koji su konzumirali alkohol u školskom dvorištu, tražili da kupe opojna sredstva i urinirali po dvorištu. Policija se pozivu odazvala 25 minuta kasnije, pokupili su jednog prekoputa. Kad smo ih opet pozvali odgovor je bio da sad ne mogu jer imaju važnijeg posla. Kasnije smo sreli patrolu dok su bili na laganoj kafici, da bi kasnije načuli kako je ministarstvo pozvaol veliki broj službenika iz MUP-a u Cazinu u Bihać i Kladušu zbog migrantske krize, pa gradiću poput Cazina sa 40-50 hiljada stanovnika koji tu konstantno žive, na raspolaganju ostaju dvije patrole. U praksi to znači ako je jedna patrola na Ostrošcu, a druga u Šturliću koji je 25 kilometara dalje, možeš pozvati policiju i čekati ih više od sat vremena da bi se odazvali. 

Tako da što se sigurnosti tiče ne ispašta samo Bihać, već i drugi gradovi. I to je još jedan dovoljan razlog zašto bi se ova korumpirana vlast trebala jednom uhvatiti u koštac sa gradnjom prihvatnog centra zatvorenog tipa koji bi riješio više problema, i od same sigurnosti, pa do humanosti spram tih ljudi, koje čeka još jedna žestoka zima a Hrvatska ih očigledno sve više i više suzbija pri pokušajima prelaska u EU koja ih još očiglednije više ne želi. 

Kada već HDZ i SNSD ne žele zatvoriti granice, naše vlasti mogu barem nešto uraditi za ovih 20 hiljada ljudi a pritom sve one druge koji su negdje u Srbiji, Grčkoj ili Turskoj, osvijestiti po pitanju dolaska u ovu državu, jer ovdje im ni obroke niko neće osigurati. 

• Like 1

Haldire, potpuno se slazem s tobom  da insitucije napokon trebaju reagiraju na ovo divljanje, nepoznati ljudi ulaze i izaze iz zemlje kako im se sprdne, divljaju po naseljima, pisaju, seru gdje stignu i maltretiraju domace stanovnistvo, tom divljanju stvarno treba stati na kraj, kad se bude regairalo, treba reagirati i prema onima kojim im to sve omogucuju i koji su im logisticka podrska. 

• Like 2
  • Thanks 2
On 25. 08. 2019. at 18:15, Fap mašina said:

Pa na lukama se migosi sigurno skupljaju da kupe robu kod nindje,treba to riješiti po kratkom postupku.

Više se okupljaju kod kineskog zida u "Pikolu" kod Dragana tzv čifuta, puna kafana migića svaki dan a frajer raspačava sve što stigne + već je osuđivan i robijao zbog trgovine ljudima. Dilfa je mala maca

• Like 2
8 hours ago, Haldir said:

Opasna hrvatska policija puca po teritoriji Bosne i Hercegovine. Postoje naznake da se to i dalje dešava. Vrijeme je stvarno da institucije reagiraju na opasno divljanje dok nekog nisu ubili. https://zurnal.info/novost/22349/hrvatski-policajci-pucali-na-kuce-u-bih

Ovo jest ozbiljna situacija po stanovnike tog dijela ali ništa naspram zuluma desetina hiljada terorista širom BiH a ponajviše u Bihaću i Velikoj Kladuši. I onda se ljutiš što te neko uporodi sa "soroševim novinarom plaćenikom" i slično jer "žmiriš" jednim okom na puno ozbiljnije situacije pljačke,silovanja i pokušaja silovanja te i ubistava koje su počinili migranti. No ne dotiče me se toliko poznavajući te kao forumaša. Komentirao bih i tvoj post u kojem kažeš da ste zvali policiju zbog četvorice migranata koji se opijaju i vrše nuždu u školskom dvorištu. U Bihaću je na desetine takvih slučajeva svaku noć, samo trebaš otići na pravo mjesto da se uvjeriš. Lokalni mediji se polako bude iz sna koji je trajao gotovo dvije godine. Šta je razlog tog iskreno ne znam ali je činjenica da su počeli izvještavati o stvarnom stanju a do kad će to trajati ostaje da se vidi. Jedno nikad neću skontati, kako to da ti smeta hr policija koja je navodno zagazila na teritorij BiH nekoliko metara a ne smeta ti što su ovi divljaci pregazili BiH uzduž i poprijeko. 

Edited by Grunf
  • Like 4
  • Thanks 2
9 hours ago, Haldir said:

Opasna hrvatska policija puca po teritoriji Bosne i Hercegovine. Postoje naznake da se to i dalje dešava. Vrijeme je stvarno da institucije reagiraju na opasno divljanje dok nekog nisu ubili. https://zurnal.info/novost/22349/hrvatski-policajci-pucali-na-kuce-u-bih

Opet siris propagandu i neprovjerene vijesti. 

• Like 3

Da li se iko sjetio od IOM-a traziti sredstva za angazovanje trajnih zastitara u centru grada (park, skole, vrtici, trgovacki centri), gradska naselja? 

Takodjer nabavka kamera, ne zbog tacne identifikacije, jer i ove najnaprednije kamere su kao najlosija vga-webkamera, uzasan kvalitet, medjutim radi rasisticke statistike da se procjeni da li stvarno vecina migranata pravi probleme! Ako da, na osnovu te statistike, napraviti logore i gotovo! 

Sta je bilo sa prijedlozima o ogranicenim kretanjima migranata?

Kako se zove djecak koji je napadnut i koliko ima godina? Ima li ikakva izjava?

Hoce li se na kraju ostvariti ideja o Medenom polju? 

• Like 1
On 25. 08. 2019. at 21:29, Grunf said:

To su oni isti što su došli iz Bosanskog Petrovca braniti srpske interese 90-tih na Grabežu...ko ih j.... Njihov vožd ih pušta u BiH i sad bi ovo trebao biti bumerang koji im se vraća. Nipošto ne odustati od Medenog Polja a oni nek traže od svog Dodika nek zatvori granicu sa Srbijom. Nikako odustati od Medenog Polja !!!!!

Ovo od prilike suzava na sto se sveo Bihac i nacin gledanja na stvari kod ogromnog broja stanovnista. Zalosna je inferiornost koju su Biscani plasirali prema ostalim gradnjanima kantona prepoznavajuci samo vrijednost novca.  Pogled iz metropole ka susjednim kasabama dosezao bi jako dugo u slucaju materijalne dobiti, sprdnja i ismijavanje bi bili odgovor za sve druge stvari.  Nego, nema nafake u takvom ambijentu, to dokazuje trenutna situacija u gradu.

Suhret & Co ocekivase milionske prihode od migranata, a dobise par kanti za smece! Kada je grad konacno dostigao zavidan stepen gdje lokalno stanovnistvo izbjegava kretanja i izlaske na kafu sudija primjeti greske u koracima i odluci da pripomogne susjedne opstine.  Prebaci smece preko komsijine ograde je moto, glup je on mislice da je to cvjece. 

Ima u Petrovcu i onih mimo sto su glasali za Dodika, iako se Dodik bori za svoj narod sta go mi mislili o njemu.  Ko je nama kriv sto biramo beskicmenjake da nas prestavljaju..... ili jednostavno receno kakav narod takvi i politicari!

• Like 1
6 minutes ago, Kljukusa said:

Ovo od prilike suzava na sto se sveo Bihac i nacin gledanja na stvari kod ogromnog broja stanovnista. Zalosna je inferiornost koju su Biscani plasirali prema ostalim gradnjanima kantona prepoznavajuci samo vrijednost novca.  Pogled iz metropole ka susjednim kasabama dosezao bi jako dugo u slucaju materijalne dobiti, sprdnja i ismijavanje bi bili odgovor za sve druge stvari.  Nego, nema nafake u takvom ambijentu, to dokazuje trenutna situacija u gradu.

Suhret & Co ocekivase milionske prihode od migranata, a dobise par kanti za smece! Kada je grad konacno dostigao zavidan stepen gdje lokalno stanovnistvo izbjegava kretanja i izlaske na kafu sudija primjeti greske u koracima i odluci da pripomogne susjedne opstine.  Prebaci smece preko komsijine ograde je moto, glup je on mislice da je to cvjece. 

Ima u Petrovcu i onih mimo sto su glasali za Dodika, iako se Dodik bori za svoj narod sta go mi mislili o njemu.  Ko je nama kriv sto biramo beskicmenjake da nas prestavljaju..... ili jednostavno receno kakav narod takvi i politicari!

Znas kako Bihac se u zadnjih godina pretvorio u najvecu kasabu po svim pitanjima a najvise medjuljudskim odnosima .

Ja kazem neka migranata u Bihacu ali da im se ogranici kretanje izvan centra i da se humano zbrinu ali nema mrdanja iz kampa.

2 minutes ago, Kljukusa said:

Da li su se Petrovčani ikad oglasili povodom pitanja migrantske krize u Bihaću i Velikoj Kladuši. Nisu ! Da li su Petrovčani (bez obzira na nacionalnost) ikada uputili bar riječi suosjećanja u skoro dvije godine Bihaću i Velikoj Kladuši zbog teške situacije u kojoj se nalaze? Nisu ! Umjesto toga , kao i Ključani (pogledaj fb stranicu CK Ključ ), šutke proslijeđuju ilegalce dalje za pomenute gradove, naročito Ključani, primjer Velečevo gdje kvazi-humanitarci i VOLONTERI CRVENOG KRIŽA KLJUČ gledaju migrante na livadi i piskaraju o fašističkoj policiji USK i Bišćanima i Kladuščanima a nikad im nije palo na pamet da iste te migrante smjeste u Ključu u humanije uslove. Nikad se nisu ni Ključani ni Petrovčani zapitali kako je nama ovdje i nikad nisu rekli migrantima, stani malo ne možeš dalje, već ih nahrane napoje i onda ih švercaju do Bihaća i Kladuše,prebacujući "smeće" kao TI TO kažeš preko ograde komšiji. S toga zašto bi me bilo briga za Petrovčanima, uzimajući u obzir da pomenuta populacija na Medenom Polju broji 15 stanovnika srpske nacionalnosti koja je prije 25 godina pucala na Bihać. Uopšte me nije briga

• Like 1
5 minutes ago, Grunf said:

Da li su se Petrovčani ikad oglasili povodom pitanja migrantske krize u Bihaću i Velikoj Kladuši. Nisu ! Da li su Petrovčani (bez obzira na nacionalnost) ikada uputili bar riječi suosjećanja u skoro dvije godine Bihaću i Velikoj Kladuši zbog teške situacije u kojoj se nalaze? Nisu ! Umjesto toga , kao i Ključani (pogledaj fb stranicu CK Ključ ), šutke proslijeđuju ilegalce dalje za pomenute gradove, naročito Ključani, primjer Velečevo gdje kvazi-humanitarci i VOLONTERI CRVENOG KRIŽA KLJUČ gledaju migrante na livadi i piskaraju o fašističkoj policiji USK i Bišćanima i Kladuščanima a nikad im nije palo na pamet da iste te migrante smjeste u Ključu u humanije uslove. Nikad se nisu ni Ključani ni Petrovčani zapitali kako je nama ovdje i nikad nisu rekli migrantima, stani malo ne možeš dalje, već ih nahrane napoje i onda ih švercaju do Bihaća i Kladuše,prebacujući "smeće" kao TI TO kažeš preko ograde komšiji. S toga zašto bi me bilo briga za Petrovčanima, uzimajući u obzir da pomenuta populacija na Medenom Polju broji 15 stanovnika srpske nacionalnosti koja je prije 25 godina pucala na Bihać. Uopšte me nije briga

Nemom da te iznenadi da tih 15 pijani drvoseca i pokoja konobarica bude veca prepreka od citavog Bihaca i Kladuse zajedno .

• Like 1
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...